La Liga - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : Sevilla - 28. dubna 2024   21:00

Real Betis
38' Isco
1:1
(1:0)
Sevilla
56' Salas  (Acuña)
Real Betis
Silva – Sabaly, Pezzella /C/, Rijád, Miranda – Rodríguez, Cardoso – Fornals (73. Fekir), Isco (83. Ezalzúlí), Pérez (83. R. Sánchez) – Bakambu (50. José).
Bravo – Abner, Papastathopoulos, Roca, Altimira, Ruibal, Diao, Carvalho.
José Sánchez – Cabañero, López
Estadio Benito Villamarín (Sevilla)
55 770 diváků
Sevilla
Nyland – Navas /C/ (54. Salas), Badé, Ramos, Acuña, Ocampos (85. J. Sánchez) – Suso, Agoumé, Soumaré – I. Romero (15. Lukebakio, 85. Lamela), en-Nesírí.
R. Romero, Flores – Teixeira, Nianzou, Jordán, Medžbrí, Véliz, Díaz.

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 7:7. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 10:19.
Stejně jako v loňské sezóně končí obě sevillská derby i v té letošní nerozhodně. Betis čeká na vítězství nad městským rivalem FC už jedenáct utkání. Přitom měl našlápnuto dobře, když byl v prvním poločase šťastnějším mužstvem.

Zatímco v největší šanci hostů hlavičkoval en-Nesírí do tyče a Lukebakiovu dorážku do prázdné branky ukradl v ofsajdu stojící Ocampos, na druhé straně darovanou penaltu po hrubce branáře Nylanda, rohu a následné Lukebakiově ruce proměnil Isco Alarcón.

Po přestávce se naopak štěstěna obrátila k Betisu zády. Bakambu se zranil právě ve chvíli, kdy uháněl sám na brankáře. Krátce nato vyrovnal po rohu střídající Kike Salas na 1:1.
Domácí měli převahu, jenže penaltu po Badého zákroku odvolal po dvou minutách VAR, nevyšly ani další šance a nakonec v 87. minutě hlavičkoval Ezalzúlí jen do břevna.
90+6'
90+6'
Závěrečné minuty derby jsou vyhecované, více se provokuje, okopává a hádá než hraje.
90+4'
Sudí to podělil na obě strany a žlutou kartu vidí též Johnny Cardoso (Real Betis).
90+4'
Kike Salas (Sevilla) dostává žlutou kartu za účast ve strkanici.
90+2'
Nízké skákavé provedení Fekirova trestného kopu zmátlo en-Nesírího, který míč patou sklepl pod sebe přímo na kopačky svého marockého krajana Šádího Rijáda. Ten však halfvolejem z 10 metrů přestřelil.
90+2'
Po faulu na Ezalzúlího rozehrává Fekir z tradičního místa, kam by si pomalu hráči Betisu mohli namalovat puntík.
90'
Po rohu hlavičkoval opět Badé vedle bližší tyče. Hosté reklamovali ruku, ale k dotyku nedošlo.
89'
Lamela pouští tečovanou kolmici Juanlu Sáncheze do zámezí, Sevilla FC bude kopat roh.
87'
Abde Ezalzúlí se vyšponoval na centr z pravé strany a pohlednou kombinaci Betisu zakončil hlavičkou do břevna!
86'
Trestný kop od levé lajny rozehrál faulovaný Marcos Acuña, míč však prodloužil hlavou za sebe do zámezí Johnny Cardoso.
85'
Dostřídáno má pro dnešek i Sevilla FC:
ze hřiště odchází Dodi Lukebakio, přichází Érik Lamela,
ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Juanlu Sánchez.
83'
Střídání v týmu Real Betis:
ze hřiště odchází Ayoze Pérez, přichází Rodrigo Sánchez,
ze hřiště odchází Isco Alarcón, přichází Abde Ezalzúlí.
82'
Přímý kop rozehrál právě Fekir, jenže jeho prudký centr stačil na zadní tyči ve skoku plavmo pouze líznout hlavou vedle brány Cardoso.
81'
Marcos Acuña (Sevilla FC ) sestřelil u postranní čáry Fekira a dostává žlutou kartu.
80'
Nabil Fekir prostrčil míč zprava do pokutového území Iscu Alarcónovi, jehož přízemní křížnou střelu vyhmátl Ørjan Nyland jednou rukou.
79'
Unikajícího Péreze výborně a hlavně čistě zastavil Ocampos.
78'
Hlavička Loïca Badého směřuje vysoko nad bránu na tribunu plnou zelenobílých vlajek, šál a dresů.
77'
Sevilla FC se z rohu neprosadila, ale Pezzella přerušil Badého postup zleva jen za cenu dalšího rohu z opačné strany.
77'
Červení obehráli vápno z pravé strany a Lukebakiův přízemní centr srazil Rijád na roh.
74'
Suso Fernández (Sevilla FC) zboural u postranní čáry Cardosa a vyžlutil se pro příští kolo.
74'
Dnešní utkání sleduje 55 770 diváků.
73'
Rozehrávka přímého kopu směřovala na levé křídlo k Acuñovi, s jehož centrem si domácí hlavičkáři poradili.
73'
ze hřiště odchází Pablo Fornals, přichází Nabil Fekir.
72'
Rozhodčí chvíli váhal, ale nakonec Fornalsův zákrok na kličkujícího Fernándeze píská jako faul.
70'
Jenže celá smečka nabíhajících fotbalistů jen sledovala příliš vysoko letící míč z kopačky faulovaného hráče do zámezí.
70'
Isco Alarcón neposlal povedený centr od rohového praporku, ale krátce nato byl faulován zezadu a série přímých kopů Betisu pokračuje zprava.
69'
Cardosův polovysoký centr odhlavičkoval Ramos zbytečně v pádu na roh, za ním byl brankář s připravenou náručí.
67'
Miranda to zkusil po zemi, k míči se dostal Rodríguez a přihrál Pérezovi, jenže tomu se zamotal pod nohy a Fernández odkopává.
67'
Badé vletěl skluzem pod nohy Pérezovi a jeho faul umožní Betisu potřetí v krátké době rozehrát z prakticky stejného místa proti rohu šestnáctky.
65'
Júsuf en-Nesírí zkusil z brejku drze přelobovat Silvu, ale jeho pokus ze středového kruhu nemířil do brány.
64'
Po chvilce další přímý kop v podání Juana Mirandy, ani ten se neujal a mezi tyče nemířila ani dorážka Pabla Fornalse z druhé vlny.
62'
Betis se tedy musel místo penalty spokojit jen s přímým kopem z levého křídla a Mirandův centr odhlavičkoval do bezpečí Ocampos.
61'
Boubakary Soumaré (Sevilla FC) přišlápl „pro změnu“ zase Alarcóna a tentokrát o žluté kartě není pochyb.
60'
Sudí nařídil za Badého zákrok i penaltu, ale VAR si ho povolal k obrazovce a José Sánchez měl okamžitě jasno, ruší pokutový kop i žlutou kartu!
58'
Loïc Badé (Sevilla FC) plácl obtěžujícího Isca Alarcóna za sebou do krku při vyvážení míče z pokutového území a dostává žlutou kartu.
58'
Lucien Agoumé přišlápl uprostřed hřiště achillovku domácího Johnnyho Cardosa.
56'
Sevilla právě vstřelila branku!
A vybojovaný roh také Marcos Acuña bohatě zúročil. Jeho centr trkl prudkou hlavičkou z malého vápna KIKE SALAS a po dvou minutách na trávníku vyrovnává!
55'
Marcos Acuña dostal pod tlak Germána Pezzellu, kterému v tísni míč utíká po odrazu od stehna na roh.
54'
Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Jesús Navas, přichází Kike Salas.
54'
Po rohovém kopu se opřel do přetaženého centru Sabaly, ale z voleje bránu netrefil.
53'
Další nebezpečný výpad na bránu Sevilly FC podnikl Ayoze Pérez. Sice lehce zbrzdil, ale dokázal si míč dát mezi dva hráče a prudce vypálit k přední tyči. Nyland konečně mohl předvést své umění a vyráží na roh.
52'
Acuña skvěle odebral míč Josému a rozběhl brejk přes celé hřiště, jenže vše zazdila nepřesná finální přihrávka Lukebakiovi.
51'
Rozhodčí Sánchez důrazně domlouvá na útočné polovině faulujícímu Cardosovi.
50'
na nosítkách opouští hřiště Cédric Bakambu, na jeho místo přichází Willian José.
49'
Po dlouhém nákopu dokonce postupoval sám na brankáře Cédric Bakambu, jenže jeho nájezd byl jen další bizarní epizodou dnešního derby. Ještě než se dostal do zakončení, píchlo mu ve svalu a jen z posledních sil vyslal kolem vybíhajícího brankáře nepřesnou střelu.
48'
Lukebakio a Suso Fernández se nedokázali prosadit u rohového praporku a vhazují zelenobílí.
46'
Ani jeden z trenérů nevyužil poločasovou přestávku ke střídání.
46'
Poločasový výsledek sevillského derby určily kuriózní okamžiky před oběma brankami, v nichž byli vždy šťastnější domácí fotbalisté Betisu. Ti vedou gólem z pokutového kopu, který proměnil Isco Alarcón po minele sevillského brankáře a následném rohu a ruce. Největší šanci hostů naopak předtím nasměroval en-Nesírí do tyče a dorážku Lukebakiovi ukradl v ofsajdu stojící Ocampos.
45+5'
45+4'
Teď už se Betis definitivně osvobozuje odkopem až k Ørjanu Nylandovi.
45+4'
Ani z tohoto mráčku nezapršelo, Juan Miranda odkopává míč za postranní čáru. Hostující hlavičkáři zůstávají ve vápně a chystají se na dlouhý aut.
45+3'
Po hlavičce Šádího Rijáda si Sevilla FC roh zopakuje.
45+3'
Ocampos si našel odražený míč po centru z pravé strany, tentokrát jeho ránu srazil na roh domácí Rodríguez.
45+1'
Boubakary Soumaré měl na zádech pověšeného Bakambua, ale vymanil se a rozehrává do volného prostoru.
44'
Střelu en-Nesírího ztlumil jeho krajan Rijád a tak měl Rui Silva poměrně snadnou práci.
40'
Isco Alarcón (Real Betis) dostává žlutou kartu za skluz na Acuñu po ztrátě míče.
40'
Hra se rychle přelila, smolař Lukebakio však z brejku FC nedal přesnou přihrávku en-Nesírímu.
38'
Real Betis právě vstřelil branku!
Autorem branky z pokutového kopu je ISCO ALARCÓN. Na tvrdou střelu k pravé tyči si Ørjan Nyland sáhl, ale nezabránil jí v cestě do sítě.
36'
Ovšem úleva v řadách hostů neměla dlouhé trvání, Lukebakio blokoval po rohu Fornalsovu střelu loktem a rozhodčí nařizuje penaltu pro Betis!
35'
Obrovskou šanci Betisu zavinil neskutečnou minelou brankář Nyland, který minul skákavý nákop. Domácí měli štěstí, že číhající Pablo Fornals trefil míč odrazem o trávník a z brankové čáry vykopl Sergio Ramos!
33'
Nakopávaný míč plachtí do rukavic hostujícího brankáře Nylanda.
31'
Pérez se znovu probíjel za míčem nedovoleným způsobem, když nakopl místo míče veterána Ramose.
29'
Ocampos zakončil rychlou souhru s Lukebakiem tvrdou ranou z 20 metrů těsně vedle.
28'
Další Pérezův presink přerušil útočný faul na Navase, který si dal zkušeně tělo mezi něj a míč.
27'
Loïc Badé ztratil míč, ale u praporku ho dokázal na Ayozem Pérezeovi vybojovat zpět.
24'
Domácí zachránila tyč a poté sobecké řešení Ocampose!
Acuñův dlouhý aut mimořádně nešikovnou hlavičkou za sebe přiťukl před tři osamocené hráče FC domácí Cardoso. Júsuf en-Nesírí střílel zblízka do tyče, ze tří metrů dorážel do prázdné brány volný Lukebakio, jenže tomu sebral gól zbytečnou tečí v ofsajdu stojící Ocampos.
22'
Bakambu se s lehkostí dostal s míčem na noze až do vápna, ale přesnou finální přihrávku nedal.
19'
Alarcónův trestný kop obrana hostů odvrátila z pokutového území.
18'
Fornals pronikal na pravém křídle a jeho slalom zastavuje Acuña nedovoleným bodyčekem.
18'
V derby to jiskří, další tvrdý střet uprostřed hřiště odnesl domácí Rodríguez.
16'
Júsuf en-Nesírí (Sevilla) naskočil bezohledně v hlavičkovém souboji do Pezzelly a dostává žlutou kartu.
15'
ze hřiště odchází zraněný Isaac Romero, přichází Dodi Lukebakio.
13'
Na trávníku leží Isaac Romero a rozhodčí povolává na hřiště zdravotníky z lavičky FC Sevilla. Ke zranění došlo bez cizího zavinění patrně po špatném došlapu.
12'
Hosté zapojili do rozehrávky opakovaně brankáře Nylanda, nakonec se přes napadající duo útočníků Betisu dostali na útočnou polovinu.
10'
FC to zkouší dlouhými nákopy, en-Nesírí ani o chvilku později Isaac Romero se ale k míči nedostali.
8'
VAR ještě prohlížel záznam, zda zákrok nebyl na červenou kartu, ale Fornals si může oddechnout, zůstalo u žluté.
6'
Pablo Fornals (Real Betis) dostává žlutou kartu za ošklivý skluz kolíky napřed proti kotníkům Soumarého.
5'
Isco Alarcón našel rohovým kopem na zadní tyči Johnnyho Cardosa, který to trefil ramenem a míč letí nad břevno.
4'
O veterána Jesúse Navase vybojoval Betis první roh zápasu.
2'
Lucas Ocampos posunul míč na křídlo Lucienu Agoumému, který měl zavřenou cestu k centru, tak vrátil pod sebe před velké vápno, kam si naběhl Marcos Acuña. Jeho prudkou ránu domácí obrana zblokovala.
1'
Zelenobílí i červení jsou připraveni v zahajovacích formacích, rozhodčí José Sánchez dává pokyn ke hře!

Real Betis: Silva – Sabaly, Pezzella (C), Rijád, Miranda – Rodríguez, Cardoso – Fornals, Alarcón, Pérez – Bakambu.
Náhradníci: Bravo – Abner, Papastathopoulos, Roca, Altimira, R. Sánchez, Ruibal, Fekir, Diao, Carvalho, José, Ezalzúlí.
Trenér: Pellegrini

Sevilla FC: Nyland – Navas (C), Badé, Ramos, Acuña, Ocampos – Fernández, Agoumé, Soumaré – I. Romero, en-Nesírí.
Náhradníci: R. Romero, Flores – Salas, Teixeira, Nianzou, Lamela, Jordán, Juan Sánchez, Medžbrí, Véliz, Díaz, Lukebakio.
Trenér: Q. Sánchez

Rozhodčí: José Sánchez – Cabañero, López.
Poslední tři sevillská derby skončila nerozhodně a podle tradice nepříliš bohatou gólovou úrodou – loni se hrálo 1:1 a 0:0, letos na hřišti FC také 1:1. Oba góly padly v předposlední desetiminutovce zápasu, na trefu domácího Péreze odpověděl za Betis vzápětí Rakitić.
Betis čeká na výhru nad největším rivalem již 10 ligových zápasů (0-4-6), uspěl pouze předloni ve španělském poháru.
Sevilla FC

Městský rival prožívá zdaleka nejhorší sezónu od návratu do La Ligy v roce 2001. Jako úřadující a vůbec historicky nejčastější vítěz Evropské ligy se nedostal ani do jara a naději na postup do tradičních bojů na mezinárodní scéně už ztratil z ligy i z poháru. Poslední tři výhry v řadě nad hratelnými soupeři Getafe, Las Palmas a Mallorcou Sevillu alespoň zbavily sestupových starostí.
Hosty pronásledují zdravotní potíže, mimo hru jsou opory Gudelj, Sow a Torres, po zranění se zato vrací Badé.

Střelci:
16 – en-Nesírí, 7 – Ramos, 6 – Romero.
Real Betis Balompié

Letošní skupinový soupeř pražské Sparty v Evropské lize je na hraně pohárových příček, ze sedmého místa má aktuálně blíže do nižší konferenční ligy, ovšem disponuje zápasem k dobru při tříbodové ztrátě na šestý San Sebastian.
Po sérii čtyř porážek Betis v poslední chvíli zabral a přemohl Celtu Vigo i Valencii shodně 2:1.

Střelci: 14 – José, 8 – Pérez, 7 – Alarcón.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.