La Liga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : Valencia - 1. října 2023   21:00

Real Betis
41' Diao (M. Roca) • 53' M. Roca (Isco) • 85' Ezalzúlí (Carvalho)
3:0
(1:0)
Real Betis
Bravo – Bellerín, Pezzella (C), Bartra (46. Riad), Miranda – G. Rodríguez (88. Altmira), M. Roca – Rodri, Isco (62. Carvalho), Diao (72. Ezalzúlí) – A. Pérez (72. B. Iglesias).
Fernandes, R. Silva – Vinícius, J. Cruz II, Ruibal.
De Burgos – De Francisco, Núñez
Estadio Benito Villamarín (Sevilla)
50 163 diváků
Valencia
Mamardašvili – Mosquera, Paulista (C), Diakhaby, Özkacar – Pepelu (87. H. González), Guerra – F. Pérez (77. Dominguez), Almeida (68. Guillamón), Gozálbez (46. Di. López) – Jaremčuk (46. Duro).
Doménech, Rivero – Iranzo.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 4:7. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 11:10.
Fotbalisté Betisu poslali svou vizitku pražské Spartě, kterou ve čtvrtek přivítají v rámci Evropské ligy. Valencii totiž přehráli hladce 3:0.

Domácí zvítězili zaslouženě. Soupeři toho mnoho nedovolili. Skóre utkání otevřel ve 41. minutě Assane Diao, k němuž se míč dostal po standardní situaci. Po změně stran pak zvýšil na 2:0 hlavičkou po rohu Marc Roca. Z produkce hostujících netopýrů pak stojí za zmínku snad jen jedovatá střela Pepelua, kterou Bravo vyrazil na roh. Pět minut před koncem řádné hrací doby pak z rychlého protiútoku definitivně rozhodl střídající Abde Ezalzúlí.

Bílozelení se v tabulce posunuli na osmé místo, když mimo jiné přeskočili i Valencii. Ta je nyní devátá.
90+6'
90+6'
Hosté ještě přeci jen zahrozili. Diego López našel zpětnou přihrávkou Maria Domingueze, jehož přízemní střelu Bravo pokryl.
90+5'
Zápas se už v nastavení především dohrává. O jeho osudu je jasno.
90+3'
Fanoušci Betisu prozpěvují oslavné chorály a užívají si závěrečné minuty tohoto duelu.
90'
Žlutá karta pro tým Real Betis (Germán Pezzella).
88'
Střídání v týmu Real Betis:
ze hřiště odchází Guido Rodríguez, přichází Sergi Altmira.
88'
Mouctar Diakhaby si zřejmě poranil sval a pokračovat nemůže. Hosté už ale využili veškerá střídání, takže musejí pokračovat o deseti.
87'
Málem další gól! Abde Ezalzúlí vběhl do pokutového území z levé strany. Tam obehrál Diakhabyho, který si navíc ublížil a z úhlu postupoval na bránu. Zakončil do boční sítě.
87'
Střídání v týmu Valencia CF:
ze hřiště odchází Pepelu, přichází Hugo González.
85'
Real Betis právě vstřelil branku!
Andalusané vedou už o tři góly a zápas je rozhodnut! Domácí získali míč na vlastní polovině a Ezalzúlí tam hlavou sklepl míč pro Williama Carvalha. Ten vyvezl na útočnou polovinu a předal tam balón právě ABDEMU EZALZÚLÍMU. Ten si ho před šestnáctkou srovnal na pravačku a poslal do pravé šibenice z pohledu Mamardašviliho.
84'
Domácí celek přestál i tento roh bez větších problémů.
83'
Ze střední vzdálenosti to zkusil Pepelu. U své pravé tyče musel zasahovat Claudio Bravo, který míč vytlačil na roh!
83'
Domácí se ubránili a odkopli míč až k brankáři soupeře Mamardašvilimu.
82'
Héctor Bellerín se těžce zvedá ze hřiště po obranném zákroku. Hosté mezitím získali rohový kop.
81'
Domácí zatím soupeře vůbec k ničemu nepouštějí. Sami kombinují poblíž jeho šestnáctky.
79'
Mamardašvili vyběhl daleko z brány a mimo pokutové území sebral míč Abdemu Ezalzúlíovi. Domácí reklamovali ruku, ovšem gólman Netopýrů hrál hrudí.
78'
A nyní již pokračujeme ve hře. Do konce tak čtvrthodina.
77'
ze hřiště odchází Francisco Pérez, přichází Mario Dominguez.
76'
Nyní je nařízena přestávka na občerstvení.
75'
Druhý neuznaný gól domácích během několika minut. Také Borja Iglesias převzal míč v ofsajdovém postavení. I když v tomto případě to muselo být celkem těsné.
73'
V dobré pozici se z ničeho nic ocitl Hugo Duro. K němu se dostal míč po zaváhání Marca Roci. Útočník Valencie ale přestřelil.
72'
ze hřiště odchází Assane Diao, přichází Abdesamad Ezalzúlí,
ze hřiště odchází Ayoze Pérez, přichází Borja Iglesias.
69'
Výkop brankáře Claudia Brava propadl přes Diakhabyho až k Rodrimu, který utíkal sám na Mamardašviliho a svou šanci proměnil. Bohužel pro Betis byl v ofsajdu. Gól tedy nemůže být uznán.
68'
ze hřiště odchází André Almeida, přichází Hugo Guillamón.
68'
Domácí nyní drží míč na svých kopačkách a to se samozřejmě líbí fanouškům.
66'
Chadi Riad si pohlídal přihrávku na Diega Lópeze a ještě konstruktivně rozehrál.
65'
V ofsajdu se ocitl domácí Juan Miranda, který si nepohlídal náběh na levém křídle.
63'
Zatím to vypadá, že hráči Betisu se dobře naladí na čtvrteční zápas Evropské ligy proti Spartě. Valencia se dosud nedostala do gólové šance.
62'
ze hřiště odchází Isco, přichází William Carvalho.
61'
Isco nahrál doleva Juanovi Mirandovi. Ten odcentroval jen na hlavu bránícího Diakhabyho.
60'
Nyní musel z brány Claudio Bravo, který byl u balónu dříve než nabíhající Francisco Pérez.
57'
Marc Roca a jeho kolmice, která měla oslovit Ayozeho Péreze. U míče ale byl jako první brankář Mamardašvili.
56'
Dnešní utkání sleduje 50 163 diváků.
55'
Teď už to bude mít Valencia těžké. Na hře se jistě negativně projevuje i absence krajních beků. Netopýři tak dnes hrají v podstatě se čtyřmi stopery v řadě.
53'
Po rohovém kopu už ale domácí zvyšují náskok! Na centr Isca si naběhl MARC ROCA, kterého neuhlídal Diakhaby a Mamardašvili na hlavičku směřující pod břevno nedosáhl.
51'
Tohle byl krásný moment! Isco se ve středu hřiště výborně uvolnil a poté střílel z nějakých 20 metrů do šibenice. Giorgi Mamardašvili jeho ránu parádně vyškrábl na roh!
50'
Hugo Duro vymyslel zajímavou kolmici na Diega Lópeze. K němu míč nepustil pozorný stoper domácích Pezzella.
49'
Cenk Özkacar v souboji přišlápl Assaneho Diaa. Rozhodčí raději přerušil hru. Domácí fotbalista by to snad měl rozchodit.
48'
Rodri nevymyslel, jak by se zbavil pravého beka hostí Mosquery a tak nakonec nahrál dozadu.
46'
ze hřiště odchází Marc Bartra, přichází Chadi Riad.
46'
ze hřiště odchází Roman Jaremčuk, přichází Hugo Duro,
ze hřiště odchází Pablo Gozálbez, přichází Diego López.
46'
Po prvním poločase vede Betis nad Valencií 1:0. Asi je to zasloužené. Ani tým ze Sevilly si sice moc šancí nevytvořil, ale měl územní převahu. Jediný gól přišel ve 41. minutě po standardní situaci, když se míč před bránou dostal od Marca Roci k Assanemu Diaovi a ten se zblízka nemýlil.
45+5'
45+3'
Hosté se na konci první půle přeci jen přesunuli na útočnou polovinu. Tam se zatím nedostávají tak často, jak by asi chtěli.
45'
Isco ho zahrál nakrátko a domácí pak už nijak nezahrozili.
44'
Ke střele se dostal Marc Roca a jeho tečovaný pokus skončil těsně vedle levé tyče! Mamardašvili se jen ohlédl. Bude z toho roh.
43'
Gabriel Paulista poslal k zemi na pravém křídle unikajícího Assaneho Diaa a dostal žlutou kartu.
41'
Gól platí! Po centru Guida Rodrígueze balón tečoval Marc Bartra a ten propadl před bránu, kde ho Marc Roca posunul na ASSANEHO DIAA, jenž zblízka otevřel skóre. VAR pak hledal případný ofsajd, ale nic proti pravidlům nakonec neobjevil.
41'
Domácí skórovali po standardní situaci. Vše ale ještě zkontroluje VAR!
39'
Dva rohy v krátkém sledu. Po tom druhém z kopačky Isca míč chytá Mamardašvili.
39'
Krásný míč Marca Roci na Juana Mirandu. Ten vběhl do šestnáctky, ovšem jeho centr srazil na roh Mosquera.
37'
Po standardní situaci hlavičkoval mimo argentinský mistr světa Germán Pezzella.
37'
Přišel faul Javiho Guerry na Bellerína. Standardka pro Valencii.
36'
Betis se nyní usadil s míčem na útočné polovině. Uvidíme, co tam domácí vymyslí.
34'
Domácí se zlobí. V momentě, kdy se Assane Diao rozbíhal do zajímavě vyhlížejícího protiútoku, totiž sudí přerušil hru. Se zpožděním dopískl faul Bartry na Romana Jaremčuka.
33'
A už se opět hraje.
30'
Rozhodčí nařídil přestávku na občerstvení a oba trenéři ji využívají k udílení taktických pokynů.
29'
Nakonec přišel Rodriho centr z levé strany, na který o kousek nedosáhl Guido Rodríguez, který se snažil hlavičkovat.
28'
Domácí se prokombinovali k pokutovému území a pokračují ve snaze něco vymyslet.
26'
Ze střední vzdálenosti to zkusil Isco. Mamardašvili ztlumil míč v rukavicích.
26'
Hráči Betisu mají míč častěji na kopačkách. Zatím z toho ale nejsou větší šance.
24'
Mamardašvili zatím dobře přitahuje balóny. Nyní v jeho rukavicích skončila i další přihrávka soupeře.
22'
Výborná souhra Mirandy a Rodriho na levém křídle. Oba si několikrát vyměnili míč a Rodri nakonec posílal prudkou nabídku před bránu. Situaci správně odhadl Mamardašvili, který balón vyrazil do bezpečí.
20'
Z pravé strany centroval Héctor Bellerín. Míč se snesl do rukavic gruzínského brankáře Valencie.
20'
Marc Roca se snažil vysunout kolmicí Rodriho. Situaci dobře přečetl brankář Netopýrů Mamardašvili, který včas vyběhl.
19'
Zajímavý pas posílal do pokutového území Isco. Obrana Valencie si poradila.
17'
Bellerín sklepl nakopnutý míč k Diaovi. Ten se uvolnil a nacentroval. Před bránou balón prodloužil Ayoze Pérez k Rodrimu, který zamířil nad. Domácí hráč reklamuje nedovolený zákrok na svou osobu, ale penalta se pískat nebude!
15'
Javi Guerra nahrával neúspěšně do šestnáctky Franciscovi Pérezovi. Hra se otáčí na druhou stranu.
14'
Na druhé straně se ocitl v postavení mimo hru Héctor Bellerín.
12'
Stoper Cenk Özkacar, který při absenci Josého Gayi zaskakuje na levém beku, se ocitl v ofsajdu. Míč uvede do hry brankář Betisu Claudio Bravo.
11'
Ayoze Pérez nepříjemně dohrál Pepelua a dostal za to žlutou kartu.
11'
Domácí zahrávali první roh, ale nebylo z toho nic výrazného.
10'
Hostující Francisco Pérez si vzal míč na pravém křídle, navedl si ho na střed a zkusil to zpoza šestnáctky. Levačkou zamířil nad bránu domácích.
9'
Snaha domácích skončila jen pádem Assaneho Diaa. Rozhodčí neviděl nedovolený zákrok na křídelníka Betisu.
7'
Héctor Bellerín podpořil domácí akci náběhem na pravém křídle. Po jeho centru se dostal k hlavičce Ayoze Pérez, ale byl v těžké pozici a Giorgi Mamardašvili si připsal jednoduchý zákrok.
6'
Zajímavá akce Betisu. Po zpětné přihrávce Diaa chtěl zakončovat Isco, který ale trefil jen bránícího Pepelua.
5'
Na pravé straně mířil dopředu Cristhian Mosquera, který ale přepálil centr a poslal míč za bránu domácích.
3'
Rozběhnutý Juan Miranda si naběhl jen do protihráče, čímž celá akce andaluského celku skončila.
1'
Úvodní rozehrávku provedli hráči Valencie. Ti nastoupili v tmavomodrých dresech. Betis je tradičně bílozelený.
1'
Aktéři zápasu již přicházejí na hrací plochu Estadia Benita Villamarína.

Real Betis: Bravo – Bellerín, Pezzella (C), Bartra, Miranda – G. Rodríguez, M. Roca – Rodri, Isco, Diao – A. Pérez.
Náhradníci: Fernandes, R. Silva – Vinícius, B. Iglesias, Riad, Altmira, J. Cruz II, Ruibal, Ezalzúlí.
Trenér: Manuel Pellegrini

Valencia CF: Mamardašvili – Paulista (C), Mosquera, Diakhaby, Özkacar – Pepelu, Guerra – F. Pérez, Almeida, Gozálbez – Jaremčuk.
Náhradníci: Doménech, Rivero – Dominguez, Guillamón, Di. López, Duro, H. González, Iranzo.
Trenér: Rubén Baraja

Rozhodčí: De Burgos – De Francisco, Núñez.
Real Betis (11. místo, 2 – 3 – 2, skóre 7:12, 9 bodů)
Betis neprožívá ideální start sezóny. Pohybuje se až v polovině ligové tabulky, na kontě má také debakl 0:5 na hřišti Barcelony, a do Evropské ligy vstoupil porážkou 0:1 proti Rangers. Poslední dva ligové duely doma s Cádizem a v Granadě pak skončily remízami. Proti Valencii se budou svěřenci trenéra Manuela Pellegriniho naladit na čtvrteční evropský zápas s pražskou Spartou.

Posledních 5 zápasů Betisu:
Betis – Valecano 1:0
Barcelona – Betis 5:0
Rangers – Betis 1:0 (EL)
Betis – Cádiz 1:1
Granada – Betis 1:1
Valencia CF (8. místo, 3 – 1 – 3, skóre 9:7, 10 bodů)
Valencia začala sezónu solidně. Pak sice přišly dvě po sobě jdoucí porážky, ovšem ty Netopýři v polovině září napravili domácí výhrou 3:0 nad Atléticem. Následovala však remíza 2:2 na půdě poslední Almeríe a naposledy domácí prohra 0:1 s Realem Sociedad. Nyní by se tedy hráči Valencie zase potřebovali výsledkově chytnout a přivézt z Andalusie nějaký ten bod.

Posledních 5 zápasů Valencie:
Valencia – Osasuna 1:2
Alavés – Valencia 1:0
Valencia – Atlético 3:0
Almería – Valencia 2:2
Valencia – Real Sociedad 0:1
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V 8. kole španělské La Ligy přivítá Betis soupeře z Valencie. Celku ze Sevilly patří v tabulce jedenáctí místo. Valencia je průběžně osmá.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.