La Liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : Getafe - 2. září 2023   16:15

Real
47' Joselu  • 90+5' Bellingham
2:1
(0:1)
Getafe
11' Mayoral
Real
Kepa – Carvajal (76. L. Vázquez), Rüdiger, Alaba, F. García (46. N. Fernández) – Modrić (C) (76. B. Díaz), Bellingham, Tchouaméni (80. Valverde) – Rodrygo, Joselu, Camavinga (46. Kroos).
Fran González, Lunin – Paz, Garcia.
M. Lopez
Estadio Santiago Bernabéu (Madrid)
Getafe
Soria – Damián Suárez (77. Carmona), D. Duarte, Alderete (46. Arambarri), Mitrović, G. Álvarez – Aleñá (58. J. Iglesias), Dakonam (C), Maksimović – Latasa (77. Mata), Mayoral (90+3. Lozano).
Benito, Fuzato – Angileri, Rivera.

Pro fanoušky Realu Madrid máme za sebou velký zápas. Svěřenci trenéra Carla Ancelottiho totiž dnes ukázali velkou sílu, když v prvním domácím zápase letošní sezony dokázali otočit duel s Getafe. Hosté se totiž již v 11. minutě dostali do vedení Mayoralem a dlouho pak odolávali tlaku Realu. Po změně stran ale Bílý balet zařadil vyšší rychlostní stupeň a soupeře jasně přehrával. Odměnou mu pak byly góly Joselua a Bellinghama. Real tak zůstává i po čtvrtém kole jako jediný celek LaLigy stoprocentní a může jen trochu litovat toho, že v následujícím týdnu přichází na řadu reprezentační pauza.
90+11'
Los Blancos to zvládli, je tu konec dnešního zápasu.
90+10'
Domácí se dostali do brejku a po velmi pěkné akci se k balonu dostal Rodrygo, který parádní ranou trefil břevno!
90+9'
V úplném závěru tady bude ale ještě standardka pro hostující celek.
90+7'
Domácí jsou v euforii a zápas dohrávají ve velké stylu.
90+5'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Domácí svůj tlak přetavili v gól na 2:1. Kroos rychle rozehrál aut na Lucase, ten nic moc nevymýšlel a tvrdě vypálil. Gólman Soria udělal snad první chybičku v zápase, když tvrdou ránu nedokázal udržet v náručí. Dobíhající JUDE BELLINGHAM vstřelil gól na 2:1 a poprvé se tak trefuje ve svém novém domovském stadionu!
90+4'
Kroos z úhlu zkoušel rovnou zakončit, gólman Soria byl pozorný.
90+4'
Carmona sestřelil na levé straně hřiště Rodryga a je z toho další žlutá karta.
90+3'
Střídání v týmu Getafe CF:
ze hřiště odchází Borja Mayoral, přichází Anthony Lozano.
90+2'
Po Kroosově rozehrávce nakrátko na Valverdeho se právě Toni Kroos rychle dostal zpět k balonu, jeho následnou ránu ale vyrazil Soria.
90+1'
Kroos přímým kopem hledal Joselua, balon ale dobře odehrál Duarte. Následuje roh.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o dlouhých devět minut!
89'
Z dálky střílel Alaba, míč se ale mezi tři tyče nevešel.
88'
Po řadě střídání domácí již nemají takovou územní převahu jako první části druhého poločasu.
87'
Borja Mayoral na polovině hřiště zatáhl Rodryga a v přerušené hře pak dostal žlutou kartu.
87'
Hosté z nabídnuté standardky nic nevytěžili. U míče jsou domácí.
86'
Na druhé straně tu bude naopak rohový kop pro hostující celek.
85'
Mata nyní dost tvrdě dohrál Bellinghama, faul se ale nepískal.
84'
Gaston Álvarez po faulu hostujícího týmu zdržoval, když nechtěl domácí pustit k balonu. Dostal za to žlutou kartu.
82'
Bellingham vybojoval rohový kop pro Real Madrid.
81'
Iglesias přesně na polovině hřiště zastavil zataháním za dres Rodryga a dostává žlutou kartu.
80'
Střídání v týmu Real Madrid CF:
ze hřiště odchází Aurélien Tchouaméni, přichází Federico Valverde.
79'
Do dobré pozice se dostal Rodrygo, jeho slabý pokus ale nebyl nebezpečný a Soria v pohodě zakročil.
77'
ze hřiště odchází Juan Latasa, přichází Jaime Mata,
ze hřiště odchází Damián Suárez, přichází José Ángel Carmona.
76'
ze hřiště odchází Dani Carvajal, přichází Lucas Vázquez,
ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Brahim Díaz.
75'
Z dálky zkusil štěstí Rüdiger, míč ale netrefil dobře a poslal ho vysoko nad bránu.
74'
Domácí ve svém tlaku nepolevují a stále se tlačí do útoku.
72'
Rüdiger zkoušel centrovat do vápna, pas na Joselua byl ale hodně nepovedený a míč skončil mimo.
71'
Do konce zápasu chybí něco přes dvacet minut. Domácí opět míří do vápna soupeře.
69'
Žlutou kartu za zdržování hry uviděl hostující gólman Soria.
68'
A další nebezpečná střela. Těsně vedle nyní pálil Rodrygo!
66'
A teď měl gólovou šanci také Joselu, jehož tvrdou ránu z pravé strany famózně vyrazil Soria!
65'
Další tyč domácích! Bellingham skvělou kolmou přihrávkou do vápna našel Carvajala, který k údivu všech místo zpětné přihrávky do ohně zkusil zakončit a z velkého úhlu trefil tyč! To by byl gól, pokud by to vyšlo!
63'
Carvajalův zblokovaný centr skončil v rukavicích gólmana Sorii.
61'
Po centru z levé strany Joselu přizvedl balon Rodrygovi, ten ale ve velmi těžké pozici zamířil nad bránu.
60'
Fotbalisté Realu Madrid ždímají svého soupeře jako citrón. Hosté se jen s vypětím všech sil brání.
58'
ze hřiště odchází Carles Aleñá, přichází Juan Iglesias.
58'
Tempo zápasu je nyní naprosto strhující. Sledujeme skvělou podívanou!
57'
Obrovská šance hostů! Domácí až moc mysleli na útočení a to se jim málem vymstilo. K balonu se na hranici vápna dostal Aleñá, gólman Kepa ho skvěle vychytal!
56'
Kroos posílal do vápna balon na Carvajala, ten byl málem v další gólové šanci. Jenže uvnitř vápna nezvolil nejlepší řešení a nakonec je z toho jen roh.
54'
Tyč! Modrič posunul na hranici vápna balon na Toniho Kroose, který parádní ranou levačkou orazítkoval tyč Soriovy brány! Míč se ke Kroosovi ještě jednou dostal, avšak Soria další gólovou střelu německého internacionála zneškodnil!
53'
Zápas má nadále obrovské grády. Fotbalově sledujeme spíše průměrnou podívanou, ale agresivita obou týmů je mimořádná.
51'
Žlutou kartu za ostrý skluz uviděl Toni Kroos.
50'
Branka ale po dlouhém přezkoumávání nakonec platí!
48'
Gólová situace Realu byla provázená celou řadou zvláštních okamžiků. Ve vápně zahrál rukou Rüdiger, následně byl Joselu dost možná v ofsajdu a navíc zahrál rukou s určitostí hostující Djené.
47'
Do vápna centroval šajtlí Modrič, Djené rukou zblokoval míč pouze k volnému JOSELUOVI, který dorazil míč do brány. Domácí se radují, hosté se zlobí a chtějí přezkum situace.
46'
Po přihrávce od Kroose pálil velmi nebezpečně Modrič, gólman Soria ale dobře zasáhl a míč vyrazil.
46'
ze hřiště odchází Omar Alderete, přichází Mauro Arambarri.
46'
ze hřiště odchází Eduardo Camavinga, přichází Toni Kroos,
ze hřiště odchází Fran García, přichází Nacho Fernández.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:25.
Každopádně je za námi první poločas zápasu, po kterém mají domácí fotbalisté Realu Madrid na svého soupeře jednobrankové manko. Malé madridské derby se hraje pěkně od podlahy, ale nejdůležitější je to, že se již v 11. minutě prosadil odchovanec Realu v dresu Getafe Borja Mayoral. Ten využil velké chyby Frana Garcíi a míč poslal do odkryté brány. Domácí měli sice velkou územní převahu, avšak dvě velké šance Modriče a Joselua neproměnili a do kabin se tak odešlo za stavu 0:1.
Hráči Realu se po skončení první půle seběhli okolo rozhodčího Lopeze. Je pravda, že ten zatím otěže zápasu pevně ve svých rukách nemá.
45+5'
45+5'
Po standardce hostů se domácí nadechovali k rychlému protiútoku, avšak na polovině hřiště byl faulovaný Bellingham. Domácí ale již nic dalšího v první půle nestihnou.
45+3'
Rüdiger chtěl nyní udělat tzv. Zidanovku, ale při snaze o otočku špičkou kopačky nepříjemně trefil protihráče. Dostává žlutou kartu.
45+2'
Rüdiger poslal k zemi Latasu a může být rád, že nedostal žlutou kartu.
45+1'
První půle bude nastavena o čtyři minuty.
44'
První poločas zápasu spěje rychle ke svému konci. U míče jsou samozřejmě domácí.
42'
Djene nyní ve vápně lehce zasáhl Bellinghama a opět to byl zákrok, který zaváněl pokutovým kopem. Pískáno ale není a nic na tom nemění ani hlasitý nesouhlas domácích fanoušků.
40'
Teď už opravdu gólovou šanci měl nyní Joselu, který ve skluzu zakončoval po centru Frana Garcíi. Joseflu ale selhal a v gólové pozici nechal vyniknout brankáře Soriu.
39'
Domácí jen velmi těžko hledají skulinku v pětičlenné defenzivní formaci hostů. Getafe je sice pod tlakem, ale Real rozhodně žádné velké šance nemá.
37'
Modrič nakonec centroval do vápna soupeře dvakrát, hosté se ale ubránili.
36'
Domácí jsou v tlaku a budou kopat další roh.
34'
Je potřeba také konstatovat, že rozhodčí Lopez dnes úplně nemá svůj den. Vyloženě chybu neudělal, ale často pouští situace, které by stály za zapískání a naopak hru přerušuje v nevhodných chvílích.
33'
Největší šanci Realu měl nyní Modrič, který se dostal nezvykle k hlavičce po centru Frana Garcíi. Chorvatský středopolař zakončil velmi dobře, Soria ale skvěle vyrazil míč na roh.
32'
Nadále se hraje velmi důrazně. Sledujeme velmi zajímavý fotbal, více se samozřejmě snaží domácí.
30'
Po rohu se domácí znovu k přímému ohrožení brány nedostali.
29'
Z hranice vápna se chtěl do odraženého míče opřít Joselu, jeho pokus byl zblokovaný na roh.
28'
Domácí hrají velmi aktivně a agresivně. Po ztrátě balonu vysoko napadají a chtějí míč rychle získat zpět.
27'
Domácí jsou znovu u míče a opět se postupným útokem blíží k bráně soupeře.
25'
Hlavní rozhodčí po přezkoumání záznamu opravdu svůj verdikt přehodnotil a penaltu odvolal!
24'
Rozhodčí Lopez se ale jde ještě podívat na video a může se stát, že situaci přehodnotí.
23'
Ve vápně Getafe padl k zemi Bellingham a domácí chtějí pokutový kop! Rozhodčí Lopez píská a je tu penalta.
22'
Domácí utahují ofenzivní šrouby a Getafe se musí soustředit hlavně na defenzivu.
21'
Další ostřejší zákrok předvedl Carvajal, který při výskoku na vysoký balon zbořil soupeře. Sledujeme velmi důrazný a agresivní fotbal.
20'
Domácí kopali roh, bránu soupeře ale neohrozili.
19'
Brankář Soria nyní vyběhl mimo vápno a podle domácích zahrál rukou, rozhodčí Lopez ale nechal pokračovat ve hře a názor nezměnil ani po přerušení hry.
17'
Domácí rychle získali balon zpět a z dálky to zkoušel Rodrygo, míč ale poslal vysoko nad.
17'
Individuálně se zkoušel prosadit Tchouaméni, k zemi ho poslal Alderete. Jenže faul z toho překvapivě není.
15'
Latasa nyní srazil dost zbytečně bez balonu Carvajala a kdyby byl hlavní rozhodčí hodně úzkostlivý, mohl dát Latasovi druhou žlutou kartu v zápase.
13'
Teď jsou tedy na tahu domácí, kteří musí hodně přidat. V úvodu zápasu zatím působí nervózním dojmem.
11'
Getafe právě vstřelilo branku!
Hosté se dostávají hned v úvodu zápasu do vedení. Velkou chybu v rozehrávce udělal Fran García, který pokazil malou domu na Alabu. K míči se dostal BORJA MAYORAL, který následně obešel Kepu a zakončil do odkryté brány – 0:1!
10'
Hned v úvodu se trochu víří emoce, kdy se do strkanice dostal Bellingham. Nakonec z toho ale nic nebude.
8'
O střelu se pokoušel Maksimović, Alaba byl ale pozorný a míč zablokoval.
7'
Latasa zastavil rukou unikajícího Modriće a za přerušení slibného protiútoku vidí žlutou kartu.
7'
Do vápna zkoušel také z pravé strany centrovat Aleñá, defenziva Realu byla ale pozorná.
5'
Bellingham se skvěle uvolnil na pravé straně a poté poslal do vápna hodně povedený střílený centr. Do zakončení se dral Fran García, jenže nedokázal dobře zakončit.
3'
Carvajal si nyní hodně zahrával, když otálel s přihrávkou na své spoluhráče. Tak dlouho držel balon, až o něj přišel. Může být rád, že hlavní rozhodčí viděl faul na jeho osobu.
2'
Ve středu pole fauloval Modrič, míč budou mít hráči Getafe.
1'
O výkop se postarali hráči Getafe. Ti jsou celí v modré, domácí samozřejmě v bílém.
1'
Hráči a fanoušci ještě před startem zápasu vzdávají hold španělským reprezentantkám hrajícím za Real Madrid, které před pár dny získaly titul mistryní světa.
Stadionem zní hymna Realu Madrid a hráči nastupují na hrací plochu. Během léta se na stadionu Bílého baletu poctivě pracovalo a po dlouhé době je za levou bránou z pohledu hlavní tribuny opět sektor pro vlajkonoše Realu. Rekonstrukce bude ještě dále probíhat, v prosinci letošního roku by mělo být ale již hotovo.

Real Madrid CF: Kepa – Carvajal, Rüdiger, Alaba, F. García – Modrić (C), Bellingham, Tchouaméni – Rodrygo, Joselu, Camavinga.
Náhradníci: Fran González, Lunin – B. Díaz, N. Fernández, Kroos, Paz, Valverde, L. Vázquez, Garcia.
Trenér: Carlo Ancelotti

Getafe CF: Soria – Damián Suárez, D. Duarte, Alderete, Mitrović, G. Álvarez – Aleñá, Dakonam (C), Maksimović – Latasa, Mayoral.
Náhradníci: Benito, Fuzato – Angileri, Arambarri, Carmona, J. Iglesias, Lozano, Mata, Rivera.
Trenér: Jose Bordalas

Rozhodčí: M. Lopez.
Přestože Real Madrid drtí nepříjemná zranění, je v dnešním zápase velkým favoritem. Navíc Bílý balet bude dnes hrát letos poprvé před svými fanoušky na Estadio Santiago Bernabeu, a je tedy jasné, že bude chtít za každou cenu uspět.
Dnes hostující Getafe zakončilo loňskou sezonu na patnáctém místě a vstup do nového ročníku LaLigy prožilo ve všech směrech průměrný. Tým vedený trenérem José Bordalasem začal cennou remízou s Barcelonou 0:0, poté vysoko (0:3) prohrál s Gironou a v posledním kole udolal Alavés 1:0. Díky těmto výsledkům je Getafe aktuálně na jedenáctém místě tabulky.
Domácí tým Realu Madrid může vstup do sezony výsledkově hodnotit jako velmi vydařený. Tým trenéra Carla Ancelottiho odehrál první tři kola kvůli pokračující rekonstrukci Estadio Santiago Bernabéu na hřištích soupeřů, přesto jako jediný tým španělské nejvyšší soutěže získal v úvodních kolech plný počet devíti bodů.
Přesto ale v Madridu nadšení ani zdaleka nepanuje. Los Blancos totiž hned na startu sezony přišli o tři naprosto klíčové hráče. Těsně před startem sezony si poranil koleno brankář Courtois, hned v prvním kole si stejně těžké zranění přivodil důležití stoper Eder Militao a aby toho nebylo málo, v minulém kole nedohrál kvůli nepříjemnému svalovému zranění Vinicius Junior. Ten bude Realu chybět odhadem šest až osm týdnů, což je stejně jako v případě dlouhodobě zraněných Courtoise a Militaa obrovská ztráta.
Hezké sobotní odpoledne všem fotbalovým fanouškům při sledování online reportáže ze zápasu 4. kola španělské LaLigy mezi domácím Realem Madrid a hostujícím Getafe.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.