La Liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Girona - 12. srpna 2023   17:00

Real Sociedad
5' Kubo (A. Muñoz)
1:1
(1:0)
Girona
72' Dovbyk  (Cygankov)
Remiro – Traoré (73. Sola), Zubeldia, Le Normand, A. Muñoz – Turrientes (80. Olasagasti), Zubimendi, B. Méndez – Oyarzabal (73. Sadiq), C. Fernández (59. Barrenetxea), Kubo (73. Cho).
Marrero – P. Marín, Rico, Navarro, Karrikaburu, Pacheco, U. González.
Hernández – Masso, Pérez
Reale Arena (San Sebastián)
Girona
Gazzaniga – A. Martínez (90+1. Espinosa), Da. López, Blind, Gutiérrez – Couto (64. Torre), Y. Herrera (86. Martín), B. García, Sávio (64. V. Fernández), Cygankov – Stuani (64. Dovbyk).
Carlos, Fuidias – Juanpe, M. Vallejo, Clúa, Almena.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 10:2. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 22:9.
Je konec! Nakonec z toho je dnes remíza a oba týmy získávají po bodu. Domácí celek sice vedl již od páté minuty, jenže své vedení udržet nedokázal. V 72. minutě se totiž hlavou prosadil střídající Artěm Dovbyk, jemuž míč poslal nádherným lobem Viktor Cygankov. Jiná branková příležitost k vidění ani nebyla.
90+5'
90+3'
Utkání se už víceméně jenom dohrát. Hráči v pruhovaných dresech se sice snaží ještě o rozhodnutí, ale nemají pořádně seřízená mířidla...
90+2'
Žlutá karta pro tým Girona FC (Paulo Gazzaniga).
90+1'
Střídání v týmu Girona FC:
ze hřiště odchází Arnau Martínez, přichází Espinosa.
90+1'
Žlutá karta pro tým Real Sociedad (Umar Sadiq).
89'
Domácí hráči vybojovali rohový kop, i když se to ani trochu nelíbí Igoru Zubeldiovi. Navíc se dostali k zakončení, ale to nebylo vůbec přesné.
88'
Navíc nijak velké nastavení se asi očekávat nedá, jelikož se neošetřovalo, video kontrolováno také nebylo. Tak uvidíme, kolik si zahrajeme nad čas.
87'
Real je v posledních minutách aktivnější, jenže se nemůže dostat do nějaké vyložené šance. Gironě funguje obrana v posledních momentech hodně slušně.
86'
ze hřiště odchází Yangel Herrera, přichází Iván Martín.
86'
A posledních pět minut do konce základní hrací doby! Stav je vyrovnaný a nejspíše tak i zůstane.
85'
Žlutá karta pro tým Real Sociedad de Fútbol (Jon Ander Olasagasti).
84'
Jeden z hráčů Sociedadu se snažil prosadit individuální akcí, jenže ta celkem záhy skončila.
83'
Jeden z domácích hráčů, byl zastaven na hranici vápna a vůbec se mu to nelíbilo. Rozhodčí mu ale okamžitě ukazuje, ať vysává a nechává pokračovat.
81'
Hráči v černém to znovu zkouší po pravé straně, jenže tam je domácí obrana dobře zformována.
80'
Střídání v týmu Real Sociedad de Fútbol:
ze hřiště odchází Beñat Turrientes, přichází Jon Ander Olasagasti.
79'
Žlutá karta pro tým Girona FC (Miguel Gutiérrez).
78'
Ne, dnes to vypadá opravdu na remízové utkání, čemuž síly na hřišti poměrně odpovídají.
77'
Beñat Turrientes si dlouho naváděl míč na střelu, která tedy byla dlouho očividná. Byla ovšem ze slušné dálky, navíc šla vysoko nad horní tyč.
76'
Viktor Cygankov se ukázal slušným skluzem, jenže míč se od něj stejně odrazil mimo hřiště.
75'
Domácí fotbalisté drží míč na svých kopačkách, přišli o náskok a snaží se jej Vráti zpět.
73'
ze hřiště odchází Hamari Traoré, přichází Álex Sola,
ze hřiště odchází Takefusa Kubo, přichází Mohamed-Ali Cho,
ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Umar Sadiq.
72'
Girona právě vstřelila branku! Hosté se dočkali srovnávacího zásahu! Viktor Cygankov si šikovněpodržel míč a vyslal jemný lob do vápna. Tam se příhodně nacházel ARTĚM DOVBYK, který se dokázal natáhnout a hlavičkou překonává bezmocného brankáře.
71'
Álex Remiro se po dlouhé době potkal s míčem. Rozehrávka mu trvala ale pořádně dlouho dobu.
70'
Do konce základní hrací doby nám chybí posledních dvacet minut, když je hra znovu přerušena... No, poslední minuty nám fotbalovou krásu tedy nepřináší.
69'
Alespoň malé vzrušení před šestnáctkou Paula Gazzanigy. Mikel Oyarzabal dostal pěknou přihrávku za obránce, ale gólman hostí se vytáhl proti jeho přízemní střele.
67'
Arnau Martínez si vzal na starosti vhazování na obranné polovině, když domácí zradila nepřesná přihrávka. Girona ale bude znovu dobývat šanci.
66'
Držení míče: 42% – 68%!
65'
Trojlístek nových hráčů už je na hřišti a mají pětadvacet minuty alespoň na srovnání. Tak uvidíme, jestli se zvedne útočná síla hostujících fotbalistů.
64'
ze hřiště odchází Stuani, přichází Artěm Dovbyk,
ze hřiště odchází Sávio, přichází Valery Fernández,
ze hřiště odchází Yan Couto, přichází Pablo Torre.
62'
Girona však nechává už trochu otevřenou obranu a domácí se snaží o rychlé kontry do otevřené obrany. To se jim daří, ale Paulo Gazzaniga nemusí zasahovat.
61'
Také na straně hostů se brzy bude střídat a bude to rovnou trojnásobné střídání. Girona ještě cítí šanci na body, takže to bude slušný zásah do sestavy.
60'
Takefusa Kubo dnes rozhodně patří mezi nejaktivnější a nejpilnější hráče. Vyslal další ze svých střel, jenže tentokrát se jeho pokus mezi tři tyče nevyšel.
59'
ze hřiště odchází Carlos Fernández, přichází Ander Barrenetxea.
58'
A chystá se nám první střídání! Do hry se podívá jeden z domácích hráčů, a tak uvidíme první změnu. Mezitím se ale o kombinaci pokoušejí hráči Girony.
56'
Celkový počet střel: 6 – 4!
55'
V zápase vidíme značné množství soubojů, přesto jsme viděli teprve tři žluté karty. Přitom dvě nich vzešly jen z osobních soubojů a postrkávání dvou hráčů.
54'
O změnu se pokoušeli domácí hráči, když to jeden z nich chtěl vyřešit střelou ze střední vzdálenosti. Tou ale jenom trefil prvního stojícího soupeře.
53'
Avšak většina akcí končí stejně. Tím pádem ani jeden z gólmanů nemá mnoho práce.
52'
Arnau Martínez odkopával míč, když ho do nohy trefil Mikel Oyarzabal. Faul se nakonec nepískal, ale Girona se během chvilky dostala o pořádný kus dopředu.
50'
V pěti minutách druhé půle se nestalo vlastně vůbec nic. S tím se pokoušeli něco udělat domácí fotbalisté, avšak ani jejich případě nedošlo k zakončení.
49'
Jinak ani jeden z trenérů nestřídal do druhého poločasu, a tak pokračujeme v základních sestavách.
48'
Jako první se do útoku pustila Girona, která už byla u hranice vápna na levé straně. Tam ale celá akce také skončila po velmi nepřesné přihrávce.
47'
Mikel Oyarzabal, který byl jedním z účastníků souboje na konci poločasu, se držel za ruku. Tu má nyní zavázanou a bude pokračovat i v druhém poločase.
46'
Je za námi první poločas, po kterém budou rozhodně spokojenější domácí fotbalisté, kteří se trefili po rychlé akci už po páté minutě. Konkrétně gólový účet Sociedadu rozjel Takefusa Kubo povedenou střelou k tyči. Navýšit skóre mohli hráči Realu navýšit po penaltě, jenže tu hlavní rozhodčí nakonec odvolal. Mnoho zajímavých šancí jsme jinak neviděli, tak snad se dočkáme ještě nějakých gólů.

Další poločas začne přibližně v 18:06.
45+5'
45+5'
K nepříjemnému střetu hlavami došlo na obranné polovině hostů a na hřiště jsou potřební lékaři obou týmů. Mezitím je první poločas ukončen.
45+3'
Žlutá karta pro tým Real Sociedad de Fútbol (Robin Le Normand).
45+3'
Žlutá karta pro tým Girona FC (Cristhian Stuani).
45+2'
Následoval ještě rohový kop hostů, jenže ten už větší problémy nenadělal. Navíc přišel faul Cristhiana Stuaniho, který si nechtěl nechat líbit těsné bránění.
45+1'
A klidně jsme se mohli dočkat srovnání! Po centru ze standardky se po míči jeden z hostů natahoval, jenže na míč o kousíček nedosáhl špičkou kopačky.
44'
Posledních pár minut jsou to především domácí, kteří drží míč na svých kopačkách. Paulo Gazzaniga ale žádný těžký zákrok nemusel předvést.
43'
Aihen Muñoz musel na pohovor k hlavnímu rozhodčímu, ale už se zase může pokračovat ve hře.
42'
Brais Méndez se ocitl s míčem po několika soubojích na hranici šestnáctky. Chtěl ho poslat na střed, jenže tam už stihla defenziva Girony zasáhnout.
41'
Daley Blind se hodně vzteká, když je po jeho údajném dotyku osípán rohový kop. A nejspíše je nespokojený oprávněně, podle záběrů se míče opravdu nedotkl.
40'
A do konce první půle zde máme posledních pět minut! Sociedad nadále vede o jednu přesnou trefu, kterou jsme viděli v páté minutě. Dočkáme se další?
39'
V prvním poločase nesledujeme nijak záživný zápas. Oba týmy se sice hodně snaží útočit, ale kombinace jim značně vázne. Gólmani se tak moc nezapotí.
38'
Z toho přišel centr na přední tyč, kde si s ním obrana hostujícího celku hravě poradila.
37'
Na hřiště se nám vkrádají nepřesnosti na obou stranách, čehož mohli využít domácí. Mikel Oyarzabal to vzal na sebe, avšak vybojoval jen rohový kop.
36'
Yangel Herrera se snažil ze všech sil doběhnot dlouhou nahrávku svého spoluhráče, ale neměl šanci. Míč se dokutálel mimo hřiště a bude z toho odkop.
35'
Sociedad se však provinil faulem na polovině hřiště, takže balón opět mají ve své moci hosté.
34'
Girona se pokusila o dlouhou přihrávku, jenže hráč, který jí obdržel se nacházel v ofsajdu. To pozornosti sucho neunikalo, a tak míč získávají zase domácí.
33'
Držení míče: 48% – 52%!
32'
Cristhian Stuani si šikovně naběhl za obranu, jenže se mu nedařilo zkrotit míč. Nakonec tak tváří v tvář gólmanovi nedokázal ani vystřelit.
31'
Konečně něco směrem dopředu předvedla také Girona! Prudký centr do vápna ale Álex Remiro vyráží hodně daleko od své svatyně.
30'
Střely na bránu: 2-0!
29'
Miguel Gutiérrez podržel míč na polovině hřiště a po chvilce ho poslal na pravou stranu. Girona se však za žádnou cenu nemůže dostat k nějaké střele.
28'
Hráči v pruhovaných dresech se už hnali do další rychlé protiakce, jenže tentokrát přišla ztráta míče. To samé se však stalo o chvilku později na druhé straně.
26'
V posledních minutách vidíme také často nějaké přerušení a hra opravdu žádný spád nemá.
25'
Real Sociedad se dostal do rychlého protiútoku, který byl zakončený střelou. Ta se mezi tři tyče nemohla vejít a Paulo Gazzaniga bude odkopávat od své brány.
24'
Ne, nyní se toho na hřišti opravdu moc neděje. Girona ale už značně zvedla svou hru a vidíme celkem vyrovnané utkání. Snad se dočkáme i nějakých gólů.
23'
Po krátkém ošetření se už zase hraje a vypadá to, že Igor Zubeldia bude v pořádku pokračovat.
21'
Igor Zubeldia zůstává ležet po střetu s gólmanem ve vlastní šestnáctce, kdy byl sundán bodovým způsobem. Na hřiště tak míří zdravotníci Sociedadu.
20'
Už je za námi dvacet minut hry, které nám přinesly jednu branku na strana domácích. Také jednu penaltu, ovšem ta nakonec byla odvolána hlavním sudím.
19'
A hostům se nedaří projít s míčem zpátky do útoku. Nyní se trh na hřišti opravdu moc neděje.
18'
Daley Blind byl napadaný na čáře, a tak z první poslal míč na střed hřiště. Girona sice byla už na útočné polovině, ale nyní je s balónem zase u brankáře.
17'
Držení míče: 47 – 53%!
16'
Hráči v černém se pokusili o jednou z prvních útočných akcí, ale ta skončila nepřesným pasem.
15'
Penalta se opravdu nakonec kopat nebude! Obrovské štěstí pro hosty, kteří by měli jinak tragický vstup do zápasu.
14'
Možná se ale kopat nebude! Rozhodčí si totiž jde prohlídnout kontakt ve vápně ještě na video.
12'
Penalta pro domácí!
11'
Střely na bránu: 1-0!
10'
Jen kousek chyběl k tomu, aby vybojovali domácí penaltu, nakonec došlo k faulu těsn před vápnem. Střela z přímého kopu se mezi tři tyče nevešla.
9'
Žlutá karta pro tým Girona FC (Arnau Martínez).
8'
Hostující. brankář za sebou má hned další zákrok! Tentokrát to měl ale jednodušší, když střela z dobré pozice zamířila přesně doprostřed brány.
7'
Domácí se tedy dostali hodně záhy do vedení, a to zaslouženého. Zatím jsou na hřišti jasně lepší.
5'
Real Sociedad právě vstřelil branku! Tak to je velmi rychlá úvodní branka v zápase, která padá už v páté minutě! Girona ztratila míč na polovině hřiště a domácí se vydali dopředu. Aihen Muñoz našel z levé strany ve vápně volného TAKEFUSU KUBA, jenž utaženou střelou k tyči nedal gólmanovi šanci.
4'
Nyní se hra trochu uklidnila, po divokých prvních minutách. U míče jsou domácí hráči.
3'
Fotbalisté hostujícího celku se znovu dostali pod velký tlak, konkrétně obrana. Gólman musel znovu vypomoci, ale nyní salón odpálil z první.
2'
No, vypadá to, že Sociedad, který hraje v pruhovaných bílomodrých dresech, začal hodně aktivně. Girona dnes nastupuje v černých dresech.
1'
To byla hned první zajímavá možnost v první minut! Obrana hostů se dostala pod obrovský tlak a Paulo Gazzaniga dlouho váhal s rozehrávkou. Pod nohy mu tak skočil Carlos Fernández, od něhož s míč odrazil těsně vedle!
1'

Real Sociedad de Fútbol: Remiro – Traoré, Zubeldia, Le Normand, A. Muñoz – Turrientes, Zubimendi, B. Méndez – Oyarzabal, C. Fernández, Kubo.
Náhradníci: Marrero – P. Marín, Sadiq, Rico, Navarro, Barrenetxea, Karrikaburu, Pacheco, Olasagasti, Sola, U. González, Cho.
Trenér: Imanol Alguacil

Girona FC: Gazzaniga – A. Martínez, Da. López, Blind, Gutiérrez – Couto, Y. Herrera, B. García, Sávio, Cygankov – Stuani.
Náhradníci: Carlos, Fuidias – V. Fernández, Espinosa, Juanpe, Dovbyk, M. Vallejo, Torre.
Trenér: Míchel

Rozhodčí: Hernández – Masso, Pérez.
Girona FC

Také Girona si vedla nad očekávání v minulé sezóně. Získala totiž čtyřicet devět bodů, které jí stačily na slušné desáté místo. Povedená minulá sezóna přivedla do španělského klubu obránce Daleyho Blinda, kterému skončila smlouva v Bayernu Mnichov.Mezi zdalší posily patří Sávio s Yangel Herrerovi kteří patří Manchesteru City. Hostující celek také musel sehnat někoho na post útočníka, což se mu povedlo. Girona získala Artjoma Dovbyka, jemuž se střelecké dařilo v ukrajinské lize.

Sociedad se poslední roky drží nahoře v tabulce, ale loni překvapil nejspíše úplně všechny. Po osmatřiceti duelech měl na svém kontě sedmdesát jedna bodů, které ho poslaly až na čtvrtou příčku. Letos si tedy domácí celek zahraje základní skupinu Ligy mistrů! U této soutěže už nebude moci být tahoun týmu v podobě Davida Silvy, který byl nucen z důvodu dalšího vážného zranění kolene a následné operaci, ukončit kariéru. Real je dnes favoritem, tak uvidíme, jestli této pověsti dostojí.
Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u dnešního duelu prvního kola španělské LaLigy! Spolu se podíváme na duel mezi domácím Sociedadem a hostující Gironou. Úvodní výkop je naplánovaný na 17:00 a my u toho nebudeme chybět.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.