La Liga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Sevilla - 26. listopadu 2023   16:15

Real Sociedad
3' Dmitrović(vl.)  • 22' Sadiq (Traoré)
2:1
(2:0)
Sevilla
60' en-Nesírí  (Pedrosa)
Remiro – Traoré (84. Elustondo), Zubeldia, Le Normand, A. Muñoz – B. Méndez, Zubimendi, Merino (C) (75. Turrientes), Barrenetxea (67. Zacharjan) – Kubo (84. Cho), Sadiq (75. Oyarzabal).
Marrero – Odriozola, U. González, Pacheco, Olasagasti, Tierney, Magunazelaia.
Ortiz – Garrido, Santiago
Reale Arena (San Sebastián)
33 879 diváků
Sevilla
Dmitrović – Navas (C), Badé (73. Nianzou), S. Ramos, Pedrosa – Soumaré (46. Ó. Torres), Fernando (90. Mir), Rakitić – Ocampos (90. Gattoni), en-Nesírí, Lukebakio (73. Januzaj).
Flores – M. Díaz, J. Sánchez, Acuña, Salas, Jordán, Sow.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 3:4. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 22:8.
Rozhodně zajímavé utkání dvou účastníků Ligy mistrů skončilo výhrou domácího San Sebastianu 2:1.

Baskové položili základ k tříbodovému zisku už v prvním poločase. Hned ve 3. minutě měl smůlu brankář Marko Dmitrović, který si dal vlastní gól poté, co si vyrazil do nohy míč po Barrenetxeově přímém kopu a od ní hrací předmět zamířil do brány. Ve 22. minutě se pak z dálky do šibenice trefil Umar Sadiq. Po změně stran se hostům podařilo snížit. Centr Pedrosy poslal s přispěním teče bránícího Le Normanda do sítě Júsuf en-Nesírí. Stejný hráč pak mohl i srovnat, když napálil spojnici břevna a tyče. O závěrečný tlak se však Andalusané připravili vlastní nedisciplinovaností. Nejprve dostal červenou kartu za zajetí do Méndeze Sergio Ramos a následně byl za protesty poslán do sprch také kapitán Jesús Navas. V osmi hráčích do pole se pak už hostující celek ani v dlouhém nastavení k bráně soupeře nepřiblížil.
90+9'
90+8'
Nic z toho ale nebude. Domácí naopak vyvážejí míč dopředu.
90+8'
Po obranném zákroku Le Normanda ještě přijde čas na možná dlouhý aut Sevilly.
90+7'
Mohamed-Ali Cho byl na pravém křídle ubráněn Óliverem Torresem. Konec nastavení se už rychle blíží.
90+5'
Gattoni odklidil Mikela Oyarzabala až za postranní čáru. Prý to bylo čisté a Sevilla tak vhazuje.
90+4'
Po ní hlavičkoval na bližší tyči nad bránu Brais Méndez.
90+4'
Nyní poslal Gattoni k zemi Beñata Turrientese. Standardní situace pro Real Sociedad.
90+3'
Domácí to zatím zkušeně dohrávají na útočné polovině. Gattoni nyní odehrál balón do autu.
90+2'
Hosté to budou mít s osmi hráči do pole hodně složité. Budou to muset totálně otevřít a to zase bude voda na mlýn pro ofenzivní hráče San Sebastianu.
90'
Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Federico Gattoni,
ze hřiště odchází Fernando, přichází Rafa Mir.
90'
Přímý kop nakonec zahrával Brais Méndez. Jeho ránu na zadní tyč vyrazil Dmitrović na roh.
89'
Hosté protestovali a kapitán Jesús Navas musel říci sudímu Ortizovi něco nepublikovatelného. Také on totiž dostal červenou kartu a Sevilla dohraje utkání jen s devíti hráči!
87'
Rozhodčí se šel ještě podívat k monitoru systému VAR a zákrok si prohlédl. Poté žlutou kartu zrušil a udělil Ramosovi přímou červenou! Hosté budou tak jako tak hrát v deseti. Za přímou červenou každopádně Ramosovi hrozí větší trest než za dvě žluté.
86'
Přihrávku za obranu dostával Brais Méndez. Do skluzu šel Sergio Ramos, který trefil holenní chránič domácího hráče. Sudí vytáhl druhou žlutou kartu a zároveň tedy i červenou, protože Ramos už jednu dostal!
84'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází Takefusa Kubo, přichází Mohamed-Ali Cho,
ze hřiště odchází Hamari Traoré, přichází Aritz Elustondo.
84'
Sergio Ramos chyboval a do šance se tak řítil Takefusa Kubo. Ten utíkal z pravé strany proti Dmitrovićovi, ale zvolil nedůraznou přízemní střelu, kterou brankář Sevilly pokryl!
83'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Sergio Ramos).
82'
Hosté dobře kombinovali na levé straně přes Pedrosu a Ocampose. Už to vypadalo, že se dostane do šance Adnan Januzaj, který však v pokutovém území nepřevzal hrací předmět nejlépe.
81'
Teď už nám začala závěrečná desetiminutovka.
79'
Nástřel Ólivera Torrese byl sražen mimo domácí bránu. Je z toho roh.
78'
Hamari Traoré inkasoval žlutou kartu za zákrok na Lucase Ocampose.
77'
Takefusa Kubo si na pravé straně šestnáctky velmi dobře přichystal pozici ke střele. Z jeho levačky pak vylétl projektil a Dmitrović měl i štěstí, že balón směřoval do jeho blízkosti, takže ho zvládl vyrazit!
76'
Před námi je finální čtvrthodina řádné hrací doby.
75'
ze hřiště odchází Mikel Merino, přichází Beñat Turrientes,
ze hřiště odchází Umar Sadiq, přichází Mikel Oyarzabal.
73'
Loïc Badé v zápase nemůže pokračovat, a proto byl stažen. Výměna Lukebakia za Januzaje je naopak taktická záležitost.
73'
ze hřiště odchází Loïc Badé, přichází Tanguy Nianzou,
ze hřiště odchází Dodi Lukebakio, přichází Adnan Januzaj.
71'
Zdravotní problémy má hostující Loïc Badé, který je v péči lékařského týmu.
70'
Po centru Kuba se dostal k hlavičce Umar Sadiq. Domácí útočník byl v dobré pozici, ale trefil přímo Dmitroviće.
70'
Příliš dlouhá přihrávka do pravého křídla na Jesúse Navase. Ten balón nestihl na hrací ploše.
68'
Zápas dostal nový náboj. Hráči Sevilly vycítili šanci a snaží se o vyrovnání stavu.
67'
ze hřiště odchází Ander Barrenetxea, přichází Arsen Zacharjan.
66'
Pedrosa předal na levém křídle předal míč Lucasovi Ocamposovi. Ten udělal pár kroků a přihrávkou pod sebe našel Júsufa en-Nesírího. Ten zakončoval z prostoru penalty a napálil spojnici břevna a tyče! Sevilal tedy byla kousíček od vyrovnání!
65'
Hosty gól povzbudil a rozhodně hru zjednodušili.
63'
Dodi Lukebakio přebral na pravém křídle míč na hraně ofsajdu. Dovedl si ho na hranici šestnáctky a levačkou vypálil možná metr nad!
62'
Umar Sadiq nasadil jesličky Pedrosovi a dostal se do zakončení. Bránu hostí netrefil.
60'
Sevilla právě vstřelila branku!
Hosté snižují! Nejprve centroval Rakitić a neúspěšně se snažil hlavičkovat Lucas Ocampos. Balón pak na levé straně doběhl Adria Pedrosa, jenž poslal před bránu další centr. K hlavičce se dostal JÚSUF EN-NESÍRÍ, balón pak nešťastně tečoval bránící Robin Le Normand a Álex Remiro už nestačil na změnu směru letu míče zareagovat – 2:1.
59'
Dnešní utkání sleduje 33 879 diváků.
58'
Fanouškům bílomodrých se líbí pasáž, kdy jejich miláčci drží míč na kopačkách a dávají to hlasitě najevo.
57'
Domácí zahráli rohový kop nakrátko. Nyní obléhají šestnáctku soupeře.
57'
Traoré teď nastartoval Umara Sadiqa. Tomu scházela větší podpora a musel dlouho čekat. Celá akce tak byla přibrzděna.
55'
Hamarimu Traorému byl odpískán faul na en-Nesírího. Oba se pak ještě pohádali, ale obešlo se to bez karty.
54'
Seville chybí v ofenzivě nějaký moment překvapení. Co se týče držení míče, je to poměrně vyrovnané. Ale šanci si dosud Andalusané žádnou nepřipravili.
52'
Domácí z rohu nezahrozili. Míč pak vracel do ohně Barrenetxea, ovšem lapil ho Dmitrović.
51'
Umar Sadiq šel do souboje s Loïcem Badém. Ten se nechal nejprve obejít, ale poté ještě stačil domácímu útočníkovi balón vypíchnout alespoň na roh.
50'
Hosté se snaží hru oproti prvnímu poločasu více otevřít. Nyní byl v ofsajdu Júsuf en-Nesírí.
48'
Centr Dodiho Lukebakia nenašel en-Nesírího a Remiro kontroloval míč, který prošel vedle jeho brány.
48'
Hosté zahrávali rohový kop. K zakončení hlavou se nakonec neprodral skákající Loïc Badé.
47'
Dmitrović nakopl míč do prostoru na útočnou polovinu svého týmu. Tam se k němu ale dostali hráči Realu Sociedad.
46'
ze hřiště odchází Boubakary Soumaré, přichází Óliver Torres.
46'
První poločas vyzněl pro domácí Real Sociedad, který vede nad Sevillou 2:0. Domácím hodně pomohl úvodní gól už ve 3. minutě. Ander Barrenetxea se pokusil ze standardní situace překvapit brankáře Marka Dmitroviće přímou střelou, což se mu vlastně povedlo. Gólman hostí míč vyrazil jen do své nohy a od ní balón putoval do sítě. Ve 22. minutě se pak nádherně trefil Umar Sadiq, jenž z dálky zamířil do šibenice. Rojiblancos si dosud žádnou výraznější příležitost nevytvořili.
45+2'
45'
Aihen Muñoz zaměstnal hostující obranu vhozením autu až do pokutového území. Červení si poradili.
44'
Pedrosa na levé straně obrany propadl a pustil za sebe Traorého přihrávku na nabíhajícího Takefusu Kuba. Ten to zkusil technicky přes bránícího Ramose, balón však namířil do rukavic Dmitroviće.
42'
Júsuf en-Nesírí to měl těžké. V hlavičkovém souboji ho zdvojili Le Normand a Muñoz.
41'
Brais Méndez prodloužil míč na Takefusu Kuba, který to zkusil ze střední vzdálenosti. Nemířil ale přesně.
40'
Nákop Navase prodlužoval Ocampos do míst, kde nebyl nikdo ze spoluhráčů. Hosté zatím nejsou v defenzivě dostatečně efektivní.
38'
Po sérii hraničních zákroků byl pískán až faul na hostujícího Boubakaryho Soumarého. Fanouškům se to opět nelíbí, neboť ti reklamovali už pád Sadiqa, který tomu předcházel.
37'
Střely na bránu – 2:1
36'
Umar Sadiq skončil na zemi po souboji v pokutovém území. Penalta se k nelibosti fanoušků San Sebastianu nepíská.
36'
Lucas Ocampos ve středovém kruhu příliš snadno upadl a hra se zase otáčí proti hostující bráně.
34'
Brais Méndez si narazil míč se Sadiqem a z levé strany odcentroval. Našel ale jen náruč brankáře Dmitroviće. Toho pak zasáhl dobíhající Sadiq. Hra byla na chvíli přerušena, ovšem Dmitrović už je připraven pokračovat.
33'
Mikel Merino spadl v pokutovém území poté, co si házel míč kolem Badého. Sudí mu uděluje žlutou kartu za filmování.
32'
Umar Sadiq udržel míč na pravé straně pokutového území. Poté ještě v pádu nahrával pod sebe, ale nenašel adresáta z řad spoluhráčů.
31'
Sergio Ramos dával malou domů Dmitrovićovi. Ten musel rychle odkopávat před napadajícím Kubem.
30'
Domácí ho zahráli nakrátko a zatím kombinují na útočné polovině.
30'
Centr Hamariho Traorého zablokoval Pedrosa. Roh pro domácí celek.
28'
Držení míče – 49 % : 51 %
27'
Na centr Ivana Rakitiće si naběhl na zadní tyč Loïc Badé. Jeho hlavička však výrazněji neprověřila Álexe Remira.
26'
Hostí si vynutili standardní situaci.
24'
Na tribunách Reale Areny nyní panuje čistá euforie. Fanoušci baskického celku jsou s dosavadním průběhem utkání spokojeni.
22'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Domácí zvyšují svůj náskok nádherným gólem UMARA SADIQA! Nigerijský útočník se dostal k míči na půlce a zamířil s ním blíže k bráně. Nakonec tak z 25 metrů vystřelil přes Sergia Ramose, který ho včas nedostoupil, a balón zapadl do levé šibenice z pohledu marně plachtícího Dmitroviće – 2:0.
20'
Hosté sehráli rychlý protiútok. Míč dostal na levé straně rozběhnutý Júsuf en-Nesírí, jehož střelu likvidoval s pomocí pravé nohy a ruky brankář Remiro. Nakonec to byl ale zbytečný zákrok, jelikož byl máván ofsajd.
20'
Umar Sadiq se snažil znepříjemnit práci Badému. Hostující stoper však balón zkontroloval do autu.
19'
Domácí zatím plní roli favorita, jelikož v sezóně se jim daří lépe než Seville. Andalusané ale umějí zahrát, určitě se o nějaký ten bod ještě poperou.
17'
I tak hosté dokázali ohrozit bránu soupeře. Na oblouček Loïca Badého si naběhl Sergio Ramos, který svou hlavičkou zaměstnal Remira. Ten ale zkrotil balón v rukavicích.
16'
Ivan Rakitić byl faulován vracejícím se Sadiqem. Hosté budou rozehrávat z poměrně velké vzdálenosti od brány Álexe Remira.
14'
Z rohového kopu se už hosté více neprosadili.
13'
Dodi Lukebakio pracoval s míčem na levé straně. Tam zapojil do hry kapitána Jesúse Navase, který centroval. Míč lehce přizvedl bránící Merino a do akce musel brankář domácích Álex Remiro, který balón vytahoval nad břevno!
11'
Domácí celek neuspěl s pokusem o postupný útok. Nyní rozehrávají v červeném hrající Andalusané.
10'
Sergio Ramos si nyní zkušeně poradil s napadáním útočníku Realu Sociedad. Dokázal obejít napadajícího Kuba.
8'
Zápas se uklidnil a nyní sledujeme spíše postupné rozehrávky jednoho či druhého týmu.
6'
Gól byl původně připsán Barrenetxeovi, ale nyní už na webu La Ligy svítí jako vlastní brankáře Marka Dmitroviće.
5'
Hráči Realu Sociedad tak vstřelili rychlý gól a Sevilla bude muset dotahovat.
3'
Domácí se ujímají vedení! Standardní situaci zahrával Ander Barrenetxea, který se rozhodl překvapit Marka Dmitroviće přímou střelou k bližší tyči. Hostující gólman si vybral pořádný kus smůly, když stačil na brankové čáry balón vyrazit. Ten ale doputoval do jeho levé nohy a od ní se odrazil do sítě. Na oficiálních stránkách soutěže už je gól připsán jako vlastní MARKOVI DMITROVIĆOVI.
3'
Mikel Merino byl na levé straně podražen a domácí budou zahrávat první standardní situaci.
2'
Hostující stoper Loïc Badé neudržel míč na hrací ploše. Rozehrávat budou domácí.
1'
Sevilla zápas rozehrála. Nyní už ale mají míč domácí.
1'

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Traoré, Zubeldia, Le Normand, A. Muñoz – B. Méndez, Zubimendi, Merino, Barrenetxea – Kubo, Sadiq.
Náhradníci: Marrero – Odriozola, U. González, Pacheco, Zacharjan, Cho, Olasagasti, Oyarzabal, Tierney, Elustondo, Magunazelaia, Turrientes.
Trenér: Imanol Alguacil

Sevilla FC: Dmitrović – Navas (C), Badé, S. Ramos, Pedrosa – Soumaré, Fernando, Rakitić – Ocampos, en-Nesírí, Lukebakio.
Náhradníci: Flores – M. Díaz, Nianzou, J. Sánchez, Acuña, Januzaj, Gattoni, Mir, Salas, Jordán, Ó. Torres, Sow.
Trenér: Diego Alonso

Rozhodčí: Ortiz – Garrido, Santiago.
V loňské sezóně se ve vzájemných zápasech více dařilo Realu Sociedad, který v obou případech zvítězil 2:1. Ročník 2021/22 zase přinesl dvě bezgólové remízy. Sevilla naposledy vyhrála v dubnu roku 2021, kdy triumfovala výsledkem 2:1 na hřišti soupeře.
Real Sociedad (6. místo, 6 – 4 – 3, skóre 23:16, 22 bodů)
Tým ze San Sebastianu je rovněž účastníkem Ligy mistrů. Tam už má navíc jistý postup do osmifinále, což je pro klub skvělý úspěch. Také v La Lize Baskové atakují pohárové pozice. Zatím jsou šestí. Před reprezentační pauzou hráči Realu Sociedad zvítězili 3:1 na půdě Almeríe. Nejlepším střelcem v La Lize je se sedmi trefami Mikel Oyarzabal. Tým koučuje už pátým rokem Imanol Alguacil.

Posledních 5 zápasů Realu Sociedad:
R. Vallecano – Real Sociedad 2:2
Buñol – Real Sociedad 0:1 (Copa del Rey)
Real Sociedad – Barcelona 0:1
Real Sociedad – Benfica 3:1 (LM)
Almería – Real Sociedad 1:3
Sevilla FC (14. místo, 2 – 6 – 4, skóre 18:17, 12 bodů)
Fotbalisté Sevilly se stále nacházejí až ve druhé polovině tabulky. S tím samozřejmě nemohou být v ambiciózním klubu spokojeni. Andaluský celek přitom hraje díky loňskému triumfu v Evropské lize i prestižní Ligu mistrů. V ligové soutěži dosud svěřenci kouče Diega Alonsa – na začátku října nahradil po nepovedeném startu Josého Luise Mendilibara – zvítězili jen dvakrát. Posledních pět duelů Rojiblancos v La Lize skončilo remízami. To platilo i pro sevillské derby proti Betisu před reprezentační pauzou, které skončilo nerozhodně 1:1. Nejlepším ligovým střelcem Sevilly je se čtyřmi zásahy Júsuf en-Nesírí.

Posledních 5 zápasů Sevilly:
Cádiz – Sevilla 2:2
Quintanar – Sevilla 0:3 (Copa del Rey)
Celta – Sevilla 1:1
Arsenal – Sevilla 2:0 (LM)
Sevilla – Betis 1:1
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! V rámci nedělního programu 14. kola španělské La Ligy se utkají Real Sociedad a Sevilla. Domácí jsou v tabulce šestí. Hosté z Andalusie, kteří dosud vyhráli jen dvakrát, čtrnáctí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.