La Liga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Real Sociedad - 2. března 2024   14:00

Sevilla
11' en-Nesírí  • 13' en-Nesírí (Is. Romero) • 66' S. Ramos (Ó. Torres)
3:2
(2:1)
Real Sociedad
45+5' A. Silva   • 90+2' Bra. Méndez
Sevilla
Nyland – Navas (C) (46. J. Sánchez), Badé (86. Nianzou), S. Ramos, Salas, Pedrosa – Ó. Torres (90+3. M. Bueno), Soumaré, Medžbrí (53. Suso) – en-Nesírí, Is. Romero (86. Véliz).
Árbol, Dmitrović – Benavides, Idumbo, Dasilva, Sintes.
Busquets Ferrer – Prieto López, García González
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
Remiro – Aramburu, Zubeldia (C), Pacheco, Tierney (84. Galán) – Turrientes, Zubimendi (74. U. González), Olasagasti (84. Magunazelaia), Zacharjan (61. Bra. Méndez) – A. Silva (74. Becker), Sadiq.
Marrero – Kubo, Le Normand, P. Marín, Merino, Oyarzabal, H. Traoré.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 4:5. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 11:16.
Andalusané v započatém 27. kole poskočili na 14. místo a vzdálili se sestupovému pásmu na devět bodů. Real Sociedad má díky čtyřbodové rezervě na Las Palmas jistotu sedmého místa.
Sevilla navázala na zlepšenou formu z předešlých týdnů a naopak prohloubila výsledkovou mizérii Basků, kteří si v první čtvrthodině dvakrát nepohlídali en-Nesírího. Druhou hlavní postavou se v dalším průběhu zápasu stal Sergio Ramos. Zkušený stoper zavinil proměněnou penaltu Andrého Silvy. Po změně stran ji odčinil gólovou hlavičkou na 3:1 a v nastavení druhé půle jeho ruka předcházela i poslední změně skóre z přímého kopu Méndeze.
90+7'
90+7'
Salas si narazil s Vélizem. Igor Zubeldia mu špatně načasovaným zákrokem spadl pod nohy a fauloval za cenu přímého kopu a žluté karty.
90+6'
Dost možná poslední roh byl odhlavičkován k Aramburuovi. Venezuelanova rána z dálky k brance nedoletěla a to už se Sevillou vypadá dobře.
90+5'
Juanlu Sánchez nepříjemně přepadl přes protihráčova záda. Po tvrdém pádu na zem se nezvedal a donutil sudího Ferrera na chvilku přerušit hru.
90+4'
Véliz přišel o míč na pravé straně. Galán si v těchto místech došel pro faul a San Sebastián urychleně posílá míč směrem k Beckerovi a Sadiqovi.
90+3'
Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Óliver Torres, přichází Manuel Bueno.
90+2'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
BRAIS MÉNDEZ napálil přímý kop z dvaceti metrů na stranu gólmana. Ørjan Nyland zaspal a nechal zapadnout balon do sítě. Stejně jako na konci první půle tak měla Ramosova ruka gólové následky.
90+1'
Beñat Turrientes přenechal balon Méndezovi, jenž poslal střelu z dálky do trčící ruky Sergia Ramose. Rozhodčí to viděl a nařídil ve prospěch Realu Sociedad přímý kop z osy hřiště.
89'
V reakci na centr Beckera vyplaval za domácí obranou Méndez, nicméně i jeho hlavičce chybělo o trochu kvalitnější umístění. Nyland si připsal jistý zákrok.
88'
Méndezem kopnutá standardní situace měla kvalitní parametry, jenomže Urko González zakončil hlavou kousek vedle pravé tyče.
87'
To nebylo nejlepší entrée od Nianzoua. Hned v prvním souboji zezadu naložil Sadiqovi a vysloužil si žlutou kartu.
86'
ze hřiště odchází Loïc Badé, přichází Tanguy Nianzou.
86'
ze hřiště odchází Isaac Romero, přichází Alejo Véliz.
85'
Loïc Badé má křeče, od kterých mu pomáhá Sergio Ramos. Francouzský stoper asi nevydrží až do konce.
84'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází Jon Ander Olasagasti, přichází Jon Magunazelaia.
84'
ze hřiště odchází Kieran Tierney, přichází Javi Galán.
83'
Brais Mendéz využil dostupného času k ráně z dálky, kterou mu vystupující protihráč odklonil na rohový kop.
82'
Imanol Alguacil je asi smířen s osudem a ani nebude posílat do hry své stabilní opory Kuba a Oyarzabala. Šanci dostanou v posledních deseti minutách jiní dva fotbalisté.
81'
Roh kopnutý na bližší tyč Sevilal rovněž ubránila na výbornou. V hledišti se už začíná slavit druhá domácí výhra v řadě.
80'
Sadiq si zasekl míč na pravačku a tou poslal centr směrem na Beckera, u kterého spolehlivě zasáhl Ramos.
78'
Tempo hry šlo rapidně dolů. Baskové po třetím inkasovaném gólu mentálně odpadli a domácí situaci na hřišti snadno kontrolují.
76'
Zásluhou Ólivera Torrese má Suso možnost realizovat standardní situaci z levé části hřiště.
74'
ze hřiště odchází Martín Zubimendi, přichází Urko González.
74'
ze hřiště odchází André Silva, přichází Sheraldo Becker.
73'
Quique Sánchez Flores skončil na kolenou, když viděl výsledek brejku en-Nesírího a Romera. Druhý jmenovaný dostal přihrávku do gólové šanci a v té mu nesedla střela pravačkou. Míč jen odsunul vedle brány.
72'
Pachecem otravovaný Romero posunul míč k Susovi, jehož centr proletěl jen kousek kolem hlavy en-Nesírího.
71'
Júsuf en-Nesírí si na levém křídle dovolil odcentrovat rabonou. K dokonalosti chyběl jen zvládnutý souboj Isaaca Romera.
69'
Baskové vyhráli jediný z posledních osmi zápasů a nedobře to s nimi vypadá i dnes. Po změně stran nejsou nebezpečí a jen těžko se jim bude odmazávat dvougólové manko.
67'
Jon Pacheco si u půlící čáry tvrdě vyšlápl na Romera a v důsledku žluté karty bude Realu v příštím kole chybět na hřišti Granady.
66'
Sevilla právě vstřelila branku!
Suso našel z rohu jen hostující hlavičkáře. Torres z druhé strany nacentroval podstatně lépe a z penaltové značky hlavičkující SERGIO RAMOS napasoval míč mezi Remira a jeho pravou tyč.
64'
En-Nesírí s Romerem zaměstnali celou obranu San Sebastiánu a společně se postarali o zisk rohového kopu.
63'
Baskům se po změně stran nedaří souvisle útočit. V blízké době tak můžeme očekávat příchod dalších posil z lavičky. Imanol Alguacil má v záloze třeba Kuba, Oyarzabala a Beckera.
62'
Na střílenou přihrávku Romera Júsuf en-Nesírí o nějaký půlmetr nedosáhl a balon tak proletěl mimo hrací plochu.
61'
ze hřiště odchází Arsen Zacharjan, přichází Brais Méndez.
60'
Držení míče: 36 % – 64 %.
59'
Suso se aktivně zapojoval do obléhání hostujícího vápna. Nakonec si ale naběhl do přehuštěného prostoru a míč mu byl legální cestou odebrán.
58'
Ramos si vychytrale řekl o faul, když ho vedle pokutového území Sevilly houževnatě naháněl Sadiq.
56'
Začátek druhé půle je hodně rozkouskován. V nefotbalové pozici je tentokrát Óliver Torres.
55'
Álex Remiro odpaloval míč před napadajícím Romerem. Domácí útočník už nedokázal zabránit vzájemnému střetu a brankář Realu Sociedad je nucen podstoupit ošetření.
54'
Vzhledem k nepříznivému úhlu na přímou střelu vsadil nově příchozí Suso na centr na zadní tyč, odkud se Salasovi nepovedlo trefit bránu.
53'
ze hřiště odchází Hannibal Medžbrí, přichází Suso.
52'
Po přihrávce od Torrese si Hannibal Medžbrí šel pro faul. Od Pacheca ho dostal a domácí zkusí zahrozit ze standardní situace.
51'
Óliver Torres rozhodil balon do křídla. Pedrosovi se centr vůbec nepovedl a Zubeldia měl snadnou práci s odkopem.
50'
Nedlouho po provedení vynuceného střídání je na lavičce Sevilly opět živo. Do fotbalové výzbroje se souká Suso.
49'
Tierney si už poněkolikáté vyzkoušel vhození dlouhého autu. Sadiq ho ještě prodlužoval, ale hosté tím získali jen další aut z druhé strany.
48'
Medžbrí odevzdal balon hostům, jejichž protiakce měla jepičí život. Sadiq si vlevo nepřišel na Loïca Badého.
46'
ze hřiště odchází Jesús Navas, přichází Juanlu Sánchez.
46'
Seville se mimořádně vydařila první patnáctiminutovka, a to hlavně díky dvěma gólům Júsufa en-Nesírího. Andalusané po nich zalezli a za svou pasivitu byli v nastaveném čase potrestáni. Penaltu za ruku Ramose proměnil André Silva, pro kterého to byl první gól v dresu Realu Sociedad.
45+5'
45+5'
Baskové si zvedli náladu penaltovým gólem do šatny! ANDRÉ SILVA kopl míč do pravého dolního rohu, kdežto Nyland skákal k protější tyči. Portugalský útočník trefu do sítě svého bývalého týmu moc neslaví.
45+3'
André Silva si obhazoval Ramose. Zkušený stoper byl míčem zasažen do ruky a rozhodčí Mateo Busquets Ferrer bez váhání ukázal na penaltový bod.
45+2'
Salas pouštěl míč k Nylandovi. Dobíhající Sadiq norského gólmana štrejchl rukou do obličeje, což u sudích nevyvolalo žádnou reakci.
45+1'
Ramos s Pedrosou se s trochou námahy postarali o centr Tierneyho. To už je Navas zpátky v boji, byť stále viditelně kulhá.
44'
Doktorský tým Sevilly bude mít další práci. Jesús Navas při bránění Tierneyho špatně došlápl na levou nohu a podle jeho grimasy je jasné, že se bude jednat o něco vážnějšího.
43'
André Silva šel do souboje z ofsajdu, který byl v podání Basků už pátý. Mezitím se ošetřený en-Nesírí vrátil zpět do hry.
42'
Tierney ve vlastním vápně vytloukl bloky napadajícího Navase. Skotský reprezentant tím zařídil odkop od branky Álexe Remira.
41'
Komplikace pro domácí družinu. Dvougólový Júsuf en-Nesírí si sedl na trávník s pohmožděným kotníkem a jeho pokračování v zápase je významně ohroženo.
40'
Medžbrí nebyl faulován, ale Olasagastiho rychlý přechod dlouhým nákopem na Sadiqa podle plánu nevyšel. Nigerijský útočník nakonec poslal na zem Salase.
39'
S dvěma hráči na zádech Sadiq ve vápně nezpracoval Tierneyho aut. Hra se tak zase odvíjí kolem středové čáry.
38'
Sérii soubojů na pár metrech dodatečně zastavil hvizd hlavního arbitra. Jednalo se o následek en-Nesírího ofsajdu.
36'
Sadiq podle pomezního čekal na přihrávku z půlící čáry v ofsajdovém postavení. Nevynucená chyba pak rychle zastavila i protiakci Andalusanů.
35'
Hannibal Medžbrí se u rohového praporku pral s dvěma oponenty a ke spokojenosti domácích fanoušků vybojoval aut pro Pedrosu.
34'
Isaac Romero o několik desítek metrů rozvinul brejk dva na dva. Místo přihrávky na en-Nesírího troufale napřáhl z dálky a poslal míč jen do blokujícího obránce.
33'
Sergio Ramos byl v pravý čas na správném místě a postavil se do cesty Sadiqovy přihrávky na hrot k Andrému Silvovi.
32'
Júsuf en-Nesírí se kousek za půlkou poroučel k zemi v souboji se Zubeldiou. Sevilla se po delší době podívá na polovinu soupeře.
31'
Po odvráceném Tierneyho autu se se před pokutovým územím opřel do míče Aramburu. Badé křížnou ránu zablokoval a Salas se postaral o odkop do bezpečí.
30'
Držení míče: 30 % – 70 %.
29'
Sám faulovaný Zacharjan nastřeloval balon do malého vápna. Pedrosa ho obětavě odhlavičkoval za cenu menšího otřesu.
29'
Zacharjan byl metr vedle pokutového území podokpnut Badém a územní převaha týmu ze San Sebastiánu bude pokračovat další standardkou.
28'
Martín Zubimendi roztáhl hru doleva. Následný střílený centr se snášel před Andrého Silvu, kde se včas zjevil norský gólman Sevilly.
27'
Kike Salas ovládl hlavičkový souboj při dlouhatánském autu Tierneyho. Real musí hledat jinou cestu do palebné destinace.
26'
Zubeldia nepropasíroval míč do útočné třetiny hřiště přes Torrese. Ve druhém případě ho raději vrátil k Remirovi.
25'
Na kontaktní gól tato standardka nestačila. Igor Zubeldia hlavičkoval před malým vápnem nad Nylandovo břevno.
24'
Real Sociedad se začíná trochu zvedat. Aramburu přispěl sraženým centrem k zisku druhého rohového kopu.
23'
Óliveru Torresovi došla trpělivost při nahánění Sadiqa. Nigerijce srovnal se zemí a postupný útok Basků bude trvat dál.
22'
Medžbrí pod vlivem napadání míč ztratil, ale André Silva v navazující akci nezískal na levém křídle ani kýžené vhazování.
21'
André Silva se líbivým způsobem prokličkoval do vápna, jenže tam mu nekompromisní stopku vystavil ostřílený stoper Ramos.
20'
Salas dal až moc ambiciózní přihrávku před rozběhnutého Pedrosu. Domácí byli vytlačeni do středu pole.
19'
Většina hostujícího držení míče se odehrává poblíž půlící čáry. K vápnu je cesta hodně trnitá, o čemž se nyní přesvědčil Zacharjan.
18'
Júsuf en-Nesírí nesobecky sklepával spoluhráčovu přihrávku jen na nohu Zubimendiho.
15'
Arsen Zacharjan nenašel společnou řeč s Aramburuem. Venezuelův náběh nebyl kompatibilní s Rusovou přihrávkou. Rozehrává Nyland.
13'
Domácí fotbalisté vybojovali míč z dvakrát prodlouženého výkopu Nylanda. Romero ho vlevo adresoval na JÚSUFA EN-NESÍRÍHO a ten v rychlém sledu zaznamenal druhý gól prudkou střelou z ostrého úhlu pod horní tyč.
12'
Tierneyho centr se snášel za vzdálenější tyč. Do vzduchu se tam šponoval Sadiq a hlavou poslal míč nad bránu.
11'
Navasův centr z rychle rozehraného rohu byl odhlavičkován k Medžbrímu. Tunisanovu ránu na hranici ofsajdu převzal Romero. Proti tomu se Remiro ještě vyznamenal, ale míč vyrazil jen k JÚSUFU EN-NESÍRÍMU, na kterého zbyla banální dorážka.
9'
Olasagasti vygeneroval z rohu vápna jakýsi hybrid mezi nepřesnou střelou a nezachycenou přihrávkou. Netknutý míč se odkoulel do autu.
8'
Poprvé se osmělili Baskové a konkrétně Zacharjana. Rus si dal záležet na technické střele zpoza vápna a donutil Nylanda vyrazit míč na roh.
6'
Romero se dostal za hostující obranu. V tandemu měl dalšího volného hráče, jenomže kvůli souboji s vracejícím se Pachecem balon pozbyl.
4'
Napadající Romero ukradl balon Zubeldiovi. Ve vápně obešel Pacheca a hosty zachraňoval až Remiro, který domácímu hráči zmenšil střelecký úhel na minimum.
3'
Pacheco neubránil en-Nesírího, ale Maročan z centru Jesúse Navase branku Remira o kousek minul.
2'
Zahajovací výkop měli na starost hosté, kteří nastupují v tmavě modrých dresech. Sevilla hraje v bílém.
1'

Sevilla FC: Nyland – Navas (C), Badé, S. Ramos, Salas, Pedrosa – Ó. Torres, Soumaré, Medžbrí – en-Nesírí, Is. Romero.
Náhradníci: Árbol, Dmitrović – Benavides, M. Bueno, Idumbo, Dasilva, Nianzou, J. Sánchez, Sintes, Suso, Véliz.
Trenér: Quique Sánchez Flores

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Aramburu, Zubeldia (C), Pacheco, Tierney – Turrientes, Zubimendi, Olasagasti, Zacharjan – A. Silva, Sadiq.
Náhradníci: Marrero – Becker, Galán, U. González, Kubo, Le Normand, Magunazelaia, P. Marín, Bra. Méndez, Merino, Oyarzabal, H. Traoré.
Trenér: Imanol Alguacil

Rozhodčí: Busquets Ferrer – Prieto López, García González.
1. vzájemný zápas

26.11.2023 (14. kolo)
Real Sociedad – Sevilla 2:1
Branky:
3. Dmitrović (vl.), 22. Sadiq – 60. en-Nesírí.

Baskové prochází náročným obdobím. V lize získali od 20. ledna jedinou výhru a dvě remízy. V Lize Mistrů jsou v osmifinálovém dvojzápase s PSG na pokraji vyřazení a v úterý přišli také o šanci získat trofej v Copa del Rey, když v odvetě semifinálového zápasu prohráli penaltový rozstřel s Mallorcou. Co se týče LaLigy, tak Real Sociedad naposledy podlehl doma 1:3 Villarrealu, čímž spadl v tabulce za Betis na sedmé místo. Trenér Imanol Alguacil dlouhodobě postrádá obránce Elustonda, Muňoze a Odriozolu. Fit není ani útočník Carlos Fernández. Týmové produktivitě vévodí Oyarzabal (8+1) a Takefusa Kubo (7+3).
Sevilla FC

Mnohanásobní šampioni Evropské ligy už opustili mezinárodní scénu a naplno se koncentrují na LaLigu, kde jsou stále zabředlí v boji o záchranu. V tomto ohledu Seville na začátku února masivně pomohly výhry nad Vallecanem a Atléticem Madrid. Následovala bezgólová remíza ve Valencii a naposledy solidní vystoupení na hřišti vedoucího Realu, kde patnáctý celek tabulky padl 0:1 gólem Modriće z 81. minuty. Trenér Quique Sánchez Flores pracuje s dost okleštěným kádrem. Kvůli kartám nemá k dispozici Sowa a Ocampose. Mezi zraněnými jsou Agoumé, Díaz, Jordán, Lukebakio a obránci Marcão s Acuňou. Nejlepším střelcem je sedmigólový en-Nesírí.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu sedmadvacátého kola španělské LaLigy. Od čtrnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Sevillou a Realem Sociedad!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.