La Liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vallecano : Celta Vigo - 11. prosince 2023   21:00

0:0
(0:0)
Vallecano
Dimitrievski – Balliu (83. J. Pozo), Mumin, Chavarría, Lejeune – Palazón (85. Bebé), U. López, Valentín (C) (71. Ciss), Á. García – de Tomás (71. Falcao), Trejo (46. De Frutos).
Cárdenas – Rațiu, M. Pascual, A. Hernández, Nteka, K. Pérez, Camello.
Verdura – Julián, Fernández
Estadio de Vallecas (Madrid)
11 796 diváků
Celta Vigo
Guaita – K. Vázquez (C), Starfelt, Núñez, M. Sánchez – Mingueza (65. Beltrán, 87. Dotor), Tapia, de la Torre, Bamba (65. Cervi) – Douvikas (72. Aspas), Strand Larsen.
Marchesín, I. Villar – C. Pérez, Swedberg, Ristić, Domínguez, M. Rodríguez, Sotelo.

To je pro dnešní den vše! Přeji všem klidnou noc a u dalších textových přenosů naviděnou.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 8:2. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 15:10.
Utkání 16.kola LaLigy mezi Vallecanem a Celtou Vigo je u svho konce! Dnes jsme bohužel žádnou branku neviděli a oba celky se rozcházejí za stavu 0:0. Aktivnější v utkání určitě byl domácí tým, který diktoval otěže. Hosty zachraňoval fantastickými zákroky Guiata. Rayo dopravilo i dvakrát míč do sítě, ale ani jeden kvůli ofsajdu a faul neplatil. Vigo se moc do ofenzivy neukázalo a spíše se zaměřilo na poctivou defenzivu.
90+5'
90+4'
Tak skoro jsem to zakřikl! Rayo opět dopravilo míč do sítě, konkrétně Florian Lejeune. Branka ovšem neplatí kvůli faulu a také jasnému ofsjadu.
90+3'
Z obou stran nevidíme žádnou extra snahu něco s výsledkem udělat. Pozo byl teď sundán na polovině hřiště.
90+2'
Mizerná rozehrávka Pateho Cisse znamená rychlou akci. Celta bude moci zahrozit.
90+1'
Ani se Vallecano nedostane k vážnější šanci. Nesmyslně u lajny totiž fauluje Pep Chavarría.
90'
Rayo sice drží balón na svých kopačkách, ale dopředu se výrazněji probojovat nemůže.
89'
Celta se už bude spíše zaměřovat na poctivou defenzivu, jelikož dopředu zamířila ve dvou lidech.
88'
Jednoznačně zápas na svou stranu bude chtít urvat Vallecano, ale Bebé se nemůže dostat k bližšímu zakončení.
87'
Střídání v týmu Celta de Vigo:
ze hřiště odchází Fran Beltrán, přichází Carlos Dotor.
86'
Unai Núñez po delší době musel dávat bacha v defenzivních řadách. I ke konci utkání má dost sil a ukončuje domácí akci.
85'
Střídání v týmu Rayo Vallecano:
ze hřiště odchází Isi Palazón, přichází Bebé.
84'
Beltrán po nedovoleném zákroku zůstal ležet na hrací ploše a musí být ošetřen. Vypadá to, že nebude dnes pokračovat.
83'
Pathe Ciss to přehnal s důrazem a za tvrdý šlapák vidí žlutou kartu.
83'
ze hřiště odchází Iván Balliu, přichází José Angel Pozo.
82'
To mohla být studená sprcha pro domácí! Luca de la Torre natáhl k tvrdém projektilu do střed branky. Stole Dimitrievski sice chytil do koše, ale poté mu vypadl, jenže makedonský brankář nakonec rychlou reakcí zabránil nejhoršímu.
81'
Radamel Falcao si nabíhal na dlouhý pas. Ve svém věku ho nemohl ani náhodou stihnout, a tak Guaita vše uklidňuje.
80'
To se Vallecano v nejbližších vteřinách nepovede, jelikož Palazón prohrál souboj před lavičkami.
79'
Krátkou rozehrávku si vzali na starost Dimitrievsku a Lejeune. Pokusí se tak založit gólovou příležitost.
78'
Renato Tapia se uvolnil ve středu pole okolo několika protihráčů. Poté chtěl ostrou střelou zaměstnat domácího strážce tří tyčí, ale míč trefuje pouze fanoušky na tribuně.
77'
García hledal nadýchaným centrem v náběhu Radamela Falcaoa, ten se nedostal před bránicí hráče a nemůže tedy zakončovat.
76'
Útočné snahy hostů byly opět zastaveny. Proto Dimitrievski začne rozehrávku od zadních řad.
75'
Renato Tapia vymyslet nadějnou individuální akci, kterou ovšem neuspěl na pozorném obránci Muminovi.
74'
Hra se začíná dost kouskovat. Další nedovolený zákrok se píská domácímu celku.
73'
Unai López vidí žlutou kartu za zcela zbytečný skluz.
72'
ze hřiště odchází Tasos Douvikas, přichází Iago Aspas.
72'
Álvaro García se dostal k odraženému míči po centru na malé vápno. Domácí záložník to zkoušel z toho velkého, ale mířil jen nad.
71'
ze hřiště odchází Raúl de Tomás, přichází Radamel Falcao,
ze hřiště odchází Óscar Valentín, přichází Pathé Ciss.
70'
Nedovolený zákrok hostujícího mužstva. Rayo bude rozehrávat nadějnou standardku.
69'
Kdo jiný zahrozil než de Tomás! Álvaro García rychle unikl všem obráncům po levé lajně. Přízemním centrem poté našel nabíhajícího Raula de Tomáse, který protečoval balón pouze na brankovou konstrukci Guaity.
68'
Luca de la Torre odhadl rozehrávku domácích a mířil rychle do ofenzivy. Zastavit ho za cenu žluté karty musel zastavit domácí Oscar Valentín.
67'
Isi Palazón měl teď velkou dávku štěstí, když krokolomě prošel přes několik obránců.
66'
Oživení zatím ovoce hostům nepřináší, jelikož přízemní převahu stále má Vallecano.
65'
ze hřiště odchází Jonathan Bamba, přichází Franco Emanuel Cervi,
ze hřiště odchází Oscar Mingueza, přichází Fran Beltrán.
64'
Po delší době si také na míč sáhl Stole Dimitrievski, když lapil jednoduchý centr Vázqueze.
63'
Po jednom ze soubojů zůstal ležet na hrací ploše Douvikas. Ten ovšem po chvilce přerušení bude pokračovat.
62'
Po rohu se Rayo neprotlačilo k zakončení, proto se míč bude pohybovat v přední fázi hostů.
61'
Bamba vůbec nehraje dobrý zápas. Svou přihrávku totiž poslal přesně na nohu Álvaro Garcíi. Ten podnikl přímočarou akci do vápna, kde je zastaven obranným zákrokem Starfelta.
60'
Oscar Valentín zakončoval hlavičkou centr na přední tyč. Ani nadvakrát se mu nepodařilo trefit branku, a tak míč letí mimo.
59'
Luca de la Torre se snažil vyvést balón k útočnému vápnu. V tomto pokračovat nebude moc kvůli zpracování rukou.
58'
Mírně nejistý byl ve vzduchu Guaita, když velice špatně vyboxoval centrovaný balón. Pro jeho štěstí jeho spoluhráči odvrací do bezpečné zóny.
57'
Oscar Mingueza moc dobře neodstavil svého spoluhráče na své lajně. Nezbývalo nic jiného než si pomoci nedovoleným zákrokem.
56'
Domácí výrazně zjednodušují celou hrou a to dlouhými nákopy na de Tomáse. Ten na vše sám nevystačí.
55'
Isi Palazón se svou aktivitou mohl protlačit k dalšímu zakončení, To se nakonec nekoná, jelikož mu balón sjíždí po kopačce.
54'
Jorgen Strand Larsen se mohl poprvé v zápase výrazněji ukázat, jenže nedokázal odhodnout dlouhou přihrávku na svou osobu.
53'
Carl Starfelt šel tvrdě do obranného souboje. Pro jeho štěstí vše zvládl čistě a může pokračovat v krasojízdě.
52'
Guaita je v maximální pernamenci. Znovu se musel poradit s balónem, teď po ostrém centru z levé strany.
51'
Opět si menší pozor musel dát Vicente Guaita, tentokrát likvidoval dlouhý balón za své stopery.
50'
I na úvod druhé půle šance domácích! Isi Palazón si rychle naběhl na dlouhou přihrávku za obranu. Skvělým zpracováním se zbavil obránce a pohotovou střelou nechal zareagovat Guaitu, který vyráží bezpečně do strany.
49'
Raul de Tomás nebude moci pokračovat v samostatném úniku na hostující branku. Kvůli nedovolenému zárkoku svého spoluhráče.
48'
Přeci jen se ale míče zmocnili domácí hráči. Velice aktivní je zejména Pep Chavarría.
47'
Na úvod druhé půle jsme zatím svědky několika nepřesnqostí na obou stranách.
46'
ze hřiště odchází Óscar Trejo, přichází Jorge De Frutos.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:03.
Úvodní dějství zápasu mezi Rayo Vallecano a Celtou Vigo je u konce! Do kabin se jde za bezbrankového stavu 0:0. Více ze hry má domácí mužstvo, které ovšem neproměnilo své dvě obrovské tutovky, díky skvěle chytajícímu Guaitaovi. Celta hrozí spíše po rychlých brejcích. ale po žádném z nich vážněji Dimitrievskiho neohrozila.
45+1'
45+1'
Domácí se po rohu dožadovali pokutového kopu. Vypadá to, že spís byl trefeny záda obránce Celty.
45'
Před přestávkou další nadějná šance domácích! Pěkný centr z první vyslal do pokutového území Valentín. Na tuto pobídku si naskočil Raul de Tomás, který nechal vyniknout fantastickou robinsonádou Guaitu.
44'
Valentín vyhrál důležitý hlavičkový souboj, po kterém do útoku mohl mířit de Tomás. Domácí útočník byl ovšem v ofsajdovém postavení.
43'
Ostrý centrovaný balón mířený na bližší tyč jen proskákal celým malým vápnem až do zámezí.
42'
Opět se díky dobré práci levé strany dostává Rayo k rozehrávce rohového kopu.
41'
alší drobná chybička sudího. Teď přehlédl jasný šlapák, který schytal domácí García.
40'
Abdul Mumin si s přehledem pohlídal centrovaný balón z levé strany, a tak přesným odkopem zakládá protiútok.
39'
Vicente Guaita přečetl dlouhou přihrávku na de Tomáse a s absolutním klidem tuto nabídku zachytává.
38'
Anastasios Douvikas nepokročoval v pomalé kombinaci svého týmu a prezentoval se střelou z velké vzdálenosti. Ta letí pouze do míst, kde je připraven Dimitrievski.
37'
Raul de Tomás se rval u autové čáry o balón s Tapiou. Jako vítěz této bitvy vyšel hostující sok.
36'
Manu Sánchez velice ochotně padl k zemi před rohovým praporkem. Zvláštností je, že se hned po odpískání zvedá z hrací plochy.
35'
Jenže Vigo si moc neví rady s hrou do ofenzivy, proto se míče chopí brankář Guaita.
34'
Tentokrát se domácí také nepředvedli v přechodové fázi, a tak se míče ujímá Celta.
33'
Álvaro García chtěl potrestat špatnou přihrávku Bamby. Jenomže jeho střelecký pokus trefuje pouze reklamní panel za brankou hostů.
32'
Opět domácí uklidňují hru ve svůj prospěch, když úspěšně kombinují na útočné polovině.
31'
Tentokrát se rozehrávky přímého kopu ujmul Mingueza. Jeho úspěšnost je na mizerné úrovni.
30'
Unai López tvrdě u lajny dojel Tapiu. K jeho nelibosti se píská nedovolený zákrok, tady ale není o čem.
29'
Manu Sánchez rozehrával nabídnutý volný kop. Tim nachází pouze hlavu soupeřovo stopera.
28'
Jonathan Bamba rychlou kličkou nevyzrál na protihráče, který ho zastavuje za cenu faulu.
27'
Velká tutovka domácího celku! Unai López vyslal do pokutového území střílený centr směrem hostující svatyně. Tento pokus ještě tečoval Raul de Tomás, ale pozorný Guaita pohotově vyráží. K dorážce se ještě dostal Palazón, jenže tvrdou ranou přestřeluje.
26'
Kevin Vázquez po jednom ze střetů na útočné polovině na chvíli zůstal ležet na hrací ploše. V utkání bude pokračovat.
25'
Rayo vysoko napadá hostující rozehrávku. To se výrazně vyplácí, jelikož hostující gólman kope balón do autu.
24'
Domácí se hlasitě ozývali na nedovolený zákrok před pokutovým územím. Sudího píšťalka ovšem nereaguje
23'
Oscar Mingueza si vůbec na pravé straně nerozuměl se vým kolegou na lajně. Přihrávku posílá pouze do rukavic domácího gólmana.
22'
Unai López kromě útoku zvládá i poctivé obranné prvky. Výborně odzbrojil před vlastním vápnem Douvikase.
21'
Raul de Tomás je povětsný svým výběrem místa. Ten se mu tentokrát nepovedl dobře načasovat, a tak centr letí do zámezí.
20'
Vallecano také rozehrálo roh velice rychle. To mu nebylo nic platné, a tak do svých rukavic bezpečně lapí Guaita.
19'
A další roh se bude kopat před kotlem domácích fanoušků. Rayo opět těží po dobré práci levé strany.
18'
Renato Tapia si našel odražený míč, který letěl na bližší tyč. Záložník Celty spíše nepočítal s touto variantou a levačkou neohrožuje branku domácích.
17'
Douvikas táhl rychlý brejk Celty Vigo. Na vše byl ovšem sám a z minima vytěžil maximum a to v podobě rohového kopu.
16'
Ivan Balliu spíše uchvátal svůj centrovaný balón, jelikož ten letí pouze na kopačky připravených obránců.
15'
A opět byl Palazón nepřesný ve své práci s míčem a celkem snadno nabízí kulatý nesmysl soupeři.
14'
Isi Palazón si moc předkopl přihrávku od svého kolegy ze zálohy. Hostující obrana vše ovšem řeší odkopem.
13'
Vallecano opět uklidnilo hru pro svůj prospěch. Kombinace začína již od defenzivy.
12'
Doslova vrásky na hlavě nadělala domácí obrana svým fanouškům. Po chybě Mumina vše naposlední chvíli zachraňoval Dimitrievski.
11'
Domácí se z branky radovali jen chvilku! Raul de Tomás si naběhl na zpětný centr do pokutového území. Vše vyšperkoval přesnou přihrávkou na Lejeuneho, který zakončoval do prázdné branky. Jeho přesná trefa neplatí kvůli ofsajdovému postavení.
10'
Álvaro García si nabíhal do levé lajny na dlouhou přihrávku, kterou stihl. Jenže následným pasem trefuje soupeře.
9'
Starfelt odhadl dlouhý balón soupeřovo mužstva. Následně byl pod menší tlakem de Tomáse, ale vše dokázal vyřešit pohotově na své spoluhráče.
8'
Florian Lejeune se prezentoval na své obranné polovině riskantní kličkou. Tu zvládl s přehledem a rozjíždí útok svých barev.
7'
Ani domácí mužstvo se neprezentovalo delší souvislé akcí, jelikož je pískán ofsajd.
6'
Hosté se jen na malou chvilku dostali do kratší kombinace. Tu kazí nepřesným výkopem Vincente Guaita.
5'
Nacvičený signál zakončoval z první za vápnem Unai Gómez. Domácí záložník míří nepovedenou střelou mimo branku.
4'
V úvodních minutách prakticky drží balón pouze domácí celek. Celta si nedovolila ani krátkou kombinaci. Po další akci po lajně bude Rayo zahrávat roh.
3'
Ivan Balliu celkem snadno prošel do pokutového území Celty. Prudkým centrem při zemi trefuje prvního obránce před sebou.
2'
Unai López se chtěl prezentovat prvním střeleckým pokusem zápasu. Z otočky trefuje pouze blokující obránce.
1'
O úvodní výkop dnešního zápasu se postarali hráči domácího mužstva. Ti okamžitým nákopem míří do ofenzivy.
1'
Oba kapitáni mají za sebou los o míč a stranu. Za pár chvilek jdeme na věc.
Všichni aktéři dnešního duelu právě nastupují na hrací plochu.
Hráči obou mužstev mají za sebou předzápasové rozcvičení. Momentálně míří do kabin, kde se naposledy připraví.

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, Mumin, Chavarría, Lejeune – Palazón, U. López, Valentín (C), Á. García – de Tomás, Trejo.
Náhradníci: Cárdenas – Rațiu, M. Pascual, A. Hernández, J. Pozo, Falcao, Bebé, Nteka, K. Pérez, De Frutos, Ciss, Camello.
Trenér: Francisco

Celta de Vigo: Guaita – K. Vázquez (C), Starfelt, Núñez, M. Sánchez – Mingueza, Tapia, de la Torre, Bamba – Douvikas, Strand Larsen.
Náhradníci: Marchesín, I. Villar – Dotor, C. Pérez, Beltrán, Aspas, Cervi, Swedberg, Ristić, Domínguez, M. Rodríguez, Sotelo.
Trenér: Rafael Benitez

Rozhodčí: Verdura – Julián, Fernández.
RAYO VALLECANO

Dnes domácí mužstvo se v tabulce LaLigy nachází v klidných vodách. Po patnácti kolech se nachází na 11.místě s 19 body s negativním skóre 16:22. Jenže Vallecano už relativně dlouhou dobu čeká na výhru v lize. Naposledy se tomu stalo v druhé polovině října na hřišti Las Palmas. Se Celtou se pokusí napravit obrovské zaváhání, které se stalo v minulém kole. Na stadionu Athletic Bilbao schytalo po tragickém výkonu tvrdý debakl 0:4. Případnou výhrou by si Rayo vytvořili slušný šestibodový polštář na dvanáctou příčku.
Ofenzivu tohoto celku tahá ofenzivní záložník Alvaro Garcia. Zkušený Španěl letos nastřílel čtyři branky a na jednu dokázal nahrát. Naposledy prostřelil brankáře Girony, ale na výhru to nestačilo.
CELTA DE VIGO

Již tradiční španělský celek neprožívá vůbec dobrý vstup do letošní sezóny. Po patnácti zápasech se nachází na sestupové 18.pozici s devíti body. Svěřenci Rafaela Beniteze v domácí soutěži vyhráli pouze jednou a to na trávníku Almeríi, kde v divokém průběhu získali tři body poměrem 3:2. Do duelu na Vallecanu vstoupí s dvěmi remízami v řadě. Tu poslední zaznamenali minulé pondělí na svém stadioně s Cádizem. Teď budou mít ideální možnost se trochu bodově přiblížit na záchranářské pozice.
Důležitou osobou tohoto mužstva je útočník Jorgen Strand Larsen. Třiadvacetiletý norský forvard letos nastřílel pět gólů, přičemž skóroval naposledy právě proti Cádizu a vybojoval pro svůj celek bod.
Krásný pondělní večer z Madridu! Od 21:00 se zde odehraje poslední utkání 16.kola LaLigy. Domácí Rayo Vallecano ve svém svatostánku přivítá Celtu Vigu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.