La Liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vallecano : D. Alavés - 15. září 2023   21:00

Vallecano
43' Palazón  • 82' De Frutos (Á. García)
2:0
(1:0)
Vallecano
Dimitrievski – Balliu, A. Hernández, Lejeune, Espino – Valentín (C), K. Pérez (65. Ciss) – U. López (88. Bebé), Á. García (87. Trejo), Palazón (77. De Frutos) – Camello (77. de Tomás).
Cárdenas – Chavarría, D. Méndez, Mumin, Pascual, J. Pozo, Ratiu.
García – Méndez, Villaseñor
Estadio de Vallecas (Madrid)
12 116 diváků
D. Alavés
Sivera – Gorosabel, R. Marín, Abqár, R. Duarte (C) (69. J. López) – Guevara, Blanco – Sola (64. Rebbáš), Guridi (64. Hagi), Rioja (83. Karrikaburu) – K. García (68. Omorodion).
Owono, Rodriguez – Alkain, Benavídez, Maraš, Sedlar, Tenaglia.

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 11:1. Střely mimo: 6:5. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 15:14.
Předehrávku 5. kola španělské LaLigy zvládlo lépe Rayo Vallecano, které na domácím stadionu pokořilo Deportivo Alavés výsledkem 2:0.

Důležitý vedoucí gól padl na konci první půle, kdy rozhodčí nařídil přísnou penaltu po střetu Soly s Álvarem Garcíou a pokutový kop s jistotou proměnil Isi Palazón. Rayo vedoucí gól nakopl a bylo aktivnějším týmem. V 52. minutě ještě Sivera parádním zákrokem pravou nohou druhému inkasovanému gólu zabránil, v 82. minutě už byl ale na dobře mířenou přízemní střelu žolíka Jorgeho De Frutose k pravé tyči krátký. Hosté směrem dopředu nepředvedli prakticky nic, proto jejich porážku nelze hodnotit jinak, než jako zaslouženou.

Svěřenci trenéra Rodrígueze přerušili sérii dvou porážek a v tabulce si polepšili s devíti body na čtvrté místo. Alavés zůstává se šesti body na solidní dvanácté příčce.
90+6'
90+5'
V závěrečných minutách střetnutí ještě jedna žlutá karta, pěkně zblízka si ji prohlédl Raúl de Tomás za skluz proti Ianisi Hagimu. Ani Rumunovi se nevyhnul žlutý trest z důvodu příliš hlasitých protestů, zřejmě očekával pro soupeře kartu tmavší barvy.
90+4'
Zápas se dohrává už jenom z povinnosti. Alavés si je vědom porážky, proto se s míčem už tolik netlačí směrem dopředu.
90+3'
Marně se Andoni Gorosabel pokoušel vybojovat alespoň rohový kop, v souboji tělo na tělo proti Lejeunemu neuspěl, a to znamená, že Stole Dimitrievski bude odkopávat.
90+2'
V obležení dvou presujících fotbalistů neměl Aridane Hernández moc času na vymýšlení, hrací předmět nekompromisně odpálil do autu.
90+1'
Přes clonícího Gorosabela si Jon Karrikaburu našel prostor ke střele, slabou střelu o zem schoval Antonio Sivera v rukavicích.
89'
Z levé strany zajímavě centroval šajtlí Bebé, spolupráce čerstvých fotbalistů však nezafungovala, protože se Óscar Trejo nenatlačil před Guevaru.
88'
Střídání v týmu Rayo Vallecano:
ze hřiště odchází Unai López, přichází Bebé.
87'
ze hřiště odchází Álvaro García, přichází Óscar Trejo.
86'
Nepovedená narážečka středem hřiště, Óscar Valentín dlouho avizoval zpětnou nahrávku, tu vystihl dobře reagující Andoni Gorosabel.
85'
Hostům se vůbec nedaří vyvinout aktivita v ofenzivě. Abdelkabír Abqár přecenil rychlostní schopnosti Hagiho, nahrávku usměrnil mimo jeho dosah.
84'
Jorge De Frutos je při chuti. Na hranici velkého vápna si našel odražený balón a z voleje ho napálil jenom o kousek vedle pravé tyčky.
83'
Střídání v týmu Deportivo Alavés:
ze hřiště odchází Luis Rioja, přichází Jon Karrikaburu.
82'
Vallecano právě vstřelilo branku!
Svěřenci trenéra Rodrígueze dělají další důležitý krok směrem k tříbodovému zisku! De Tomáš vysunul Garcíu, který z levé strany šestnáctky ještě vyšperkoval celou akci výbornou nahrávkou pod sebe na JORGEHO DE FRUTOSE, žolík v zakončení zachoval chladnou hlavu a po zemi vypálil nechytatelně k pravé tyči.
81'
Zbytečně vystartoval proti centru od praporku Antonio Sivera, míč podběhl, ale nemusel litovat, protože vzdušnému prostoru vládl spoluhráč Guevara.
80'
Z ostrého úhlu vyzkoušel zajímavou střelu z voleje Ianis Hagi a pořádně vystrašil Stoleho Dimitrievskiho, ten s problémy udržel míč v rukavicích.
79'
Proti pravidlům si počínal Alfonso Espino, když příliš dlouho držel Hagiho a může být rád, že vyvázl bez žluté karty.
78'
Na levém křídle si hledal a nenašel dobrou pozici k centru Ianis Hagi, rumunský reprezentant napálil míč do prvního clonícího Balliua.
77'
ze hřiště odchází Sergio Camello, přichází Raúl de Tomás.
77'
ze hřiště odchází Isi Palazón, přichází Jorge De Frutos.
76'
A zase Aridane Hernández, jenž hlídal centr od pravé lajny, hrací předmět prudkou hlavičkou poslal mimo velké pokutové území.
75'
Ofenzivní složku celku podpořil Andoni Gorosabel, který dostal přihrávku do vnitra pokutového území, přízemní pas pod sebe nicméně získal bránící Aridane Hernández.
74'
Nešikovně si v blízkosti rohového praporku počínal Luis Rioja, dlouho otálel s centrem, nakonec se sám nepovedenou kličkou vyhnal ze hřiště.
73'
S nepovedeným centrem od levé lajny si Stole Dimitrievski hravě poradil, vyběhl proti míči a suverénně ho skryl do rukavic.
72'
Pathé Ciss po zamotání hlav dvou protihráčům překvapivě nestřílel ale posouval po pravé ruce k Palazónovi, ten volil zklidnění akce zpětnou nahrávkou směrem ke stoperům.
71'
Nepovedená narážečka mezi Isim Palazónem a Alfonsem Espinem, první jmenovaný neměl žádnou šanci zpětnou přihrávku vzduchem udržet ve hře.
70'
První kontakt po ošetření Dimitrievski zvládl bez výraznějších komplikací, silnější pravačkou odkopával daleko na útočnou polovinu.
69'
Domácí brankář Stole Dimitrievski je podle všeho v takovém stavu, že zvládne nadále stoprocentně chytat, přesto náhradní gólman Dani Cárdenas raději pokračuje v rozcvičování.
69'
ze hřiště odchází Rubén Duarte, přichází Javi López.
68'
ze hřiště odchází Kike García, přichází Samuel Omorodion.
67'
Zničehonic se na trávník posadil domácí brankář Stole Dimitrievski a nevypadá to s ním úplně nejlépe, podle všeho jej trápí levé stehno.
66'
A další nepovedený centr v podání hostujícího mužstva, kroucený balón v podání Blanca neměl Rubén Duarte žádnou šanci zachytit.
65'
ze hřiště odchází Kike Pérez, přichází Pathé Ciss.
64'
ze hřiště odchází Álex Sola, přichází Abdelrahman Rebbáš.
64'
ze hřiště odchází Jon Guridi, přichází Ianis Hagi.
63'
Centr od praporku si našel Jon Guridi, jenž v nekomfortní pozici sklepával pod sebe, adresáta Abqára přetlačil Iván Balliu.
62'
Poskakující balón si ve středu velkého vápna našel Jon Guridi, střelu nártem bez přípravy zvládl Florian Lejeune zblokovat na rohový kop.
61'
Na druhé straně na sebe strhnul pozornost Sergio Camello, na levé straně vápna se zasekávačkou zbavil Gorosabela, ale slabou střelu po zemi usměrnil přímo do gólmanových rukavic.
60'
Středopolař Antonio Blanco zkoušel skrze tři protihráče píchnout balón do vápna na Luise Rioju, Aridane Hernández pas zastavil nataženou levou nohou.
59'
Zatím atraktivita utkání ve druhé půli příliš nestoupla. Na obou týmech vidíme velkou snahu, jenže finální fáze se zatím vůbec nedaří dobře vyřešit.
58'
Za levé koleno se bolestivě chytil Kike Pérez poté, co promáchl, navíc lehce trefil ještě Abqára. Uvidíme, jestli bude schopný ve hře pokračovat.
57'
Odvážnou kličku si na polovině dovolil Alfonso Espino a vyšla mu, dotírající Ander Guevara konkurenta odzbrojil pouze za cenu faulu.
56'
Dlouhé autové vhazování obstaral Álex Sola, míč se odrazil od země a následně si pro něj vyběhl pohotový brankář Stole Dimitrievski.
55'
Defenzivní povinnosti si Florian Lejeune splnil na jedničku, správně očekával centr Blanca od pravé lajny a míč odkopl bez rozmýšlení do autu.
54'
V Madridu už pár minut panuje silný déšť, který tedy fotbalistům situaci vůbec neulehčuje, spíše naopak. Mění se pochopitelně i podmínky, balón teď bude na trávě o poznání rychlejší.
53'
Zahrozilo i Deportivo. Z levého křídla volil přízemní pas Jon Guridi, Luis Rioja ani ve skluzu na kulatý nesmysl nedosáhl.
52'
Fantastický Antonio Sivera drží Alavés ve hře o bodový zisk! Álvaro García nadvakrát dokázal odcentrovat na volného Kikeho Péreze, jehož střelu placírkou z voleje brankář reflexivně vykopl pravou nohou.
51'
Vallecano nikam nespěchá. Trpělivě kombinuje kolem poloviny hřiště a těží ze skutečnosti, že presink soupeře momentálně vlastně neexistuje.
50'
Protože neměl komu nahrát, tak Isi Palazón vyzkoušel přízemní střelu z osmnácti metrů, kterou Antonio Sivera podržel v rukavicích.
49'
O pozornost si hlasitě řekl Kike García, který v poslední chvíli natlačil tělo před Aridaneho Hernándeze, jenže přitom nezvládl míč udržet na hrací ploše.
48'
Jon Guridi volil od levé lajny zajímavý přetažený centr, na nějž Álex Sola sice doskočil, ale v těžké pozici míč jenom nasměroval nad břevno.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě, oba celky tak pokračují v původním rozložení.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:06.
Úvodní dějství zápasu mezi Vallecanem a Alavésem přineslo jediný gól, o který se postaralo favorizované domácí mužstvo. V nikterak záživném prvním poločase diváky zvedla ze sedadel 41. minuta, kdy rozhodčí po střetu Soly s Garcíou nařídil pokutový kop, který s velkou jistotou proměnil Isi Palazón. Nezbývá než doufat, že druhá půle přinese o něco atraktivnější fotbal.
45+5'
45+4'
Sergio Camello nejprve v rychlostním souboji nedal žádnou šanci Rafovi Marínovi, jenže pak příliš dlouho váhal, nechal se protihráčem dostihnout a ve snaze o přihrávku trefil jeho pravou nohu.
45+3'
Zdvojený Kike García se dokázal v obležení vyšplhat vysoko do vzduchu, nicméně zakončoval hodně slabě, Stole Dimitrievski nemusel předvést nikterak složitý zákrok.
45+2'
Útoční snažení hostujícího celku pokračovalo rohovým kopem. Centrovaný míč do šestnáctky hledal Abdelkabíra Abqára, toho přehlavičkoval Florian Lejeune.
45+1'
Alavés nechce jít do šaten ve ztrátě jednoho gólu, to je evidentní. Álex Sola vyslal povedený centr od pravé lajny a Aridane Hernández měl co dělat, aby v záklonu nepustil míč k Luisi Riojovi.
43'
Domácí střílí důležitý gól do šatny! Exekuci pokutového kopu obstaral ISI PALAZÓN a poradil si na jedničku s hvězdičkou, když do poslední chvíle počkal, kam se Sivera pohne, aby potom poslal míč do volné poloviny brány, zakončoval po své pravé ruce.
42'
Arbitr García ještě celou situaci řešil s videorozhodčím. Ačkoliv opakované záběry nasvědčovaly mým subjektivním názorem spíše tomu, že se o faul nejednalo, tak rozhodčí ponechal původní verdikt v platnosti.
41'
Uvidíme pokutový kop Vallecana! Ve velkém vápně si vytvářel prostor pro zakončení Álvaro García, k němuž nedošlo vinou faulu Álexe Soly, křídelník si za podražení zakončujícího soupeře navíc vykoledoval kartónek žluté barvy.
40'
S přetaženým centrem zprava si Kike García vůbec nevěděl rady, místo očekávaného sklepnutí pod sebe ho jenom napálil z brankové čáry mezi diváky.
39'
V permanenci musel být rovněž Stole Dimitrievski, kterého vyzkoušel Kike García slabou střelou v pádu, i domácí brankář zakročil bez problémů.
38'
S hlavou nahoře Alfonso Espino stříleným centrem našel uvnitř vápna Kikeho Péreze, přízemní střelu z první schoval Antonio Sivera v rukavicích.
37'
Zatím stále probíhá spíše zastřelování. Isi Palazón od lajny posunul balón pod sebe na Óscara Valentína, jehož technický obstřel se mezi tři tyče nevešel.
36'
Fotbalisté Vallecana kopali volný přímý kop. Unai López vyslal příliš ostrý střílený centr, míč propadl bez doteku zhruba o metr vedle levé tyčky.
35'
Dobrou práci odvedl směrem dozadu Rubén Duarte. Do poslední chvíle vyčkal, co Sergio Camello vymyslí, konkurenta vzápětí odstavil tělem.
34'
Na hranici velkého pokutového území Kike García udělal pěknou kličku po pravé ruce, v pádu pak střílel nártem těsně nad horní tyč.
33'
Útočný faul odpískán Isimu Palazónovi, jemuž nevyšla klička na Abdelkabíra Abqára, toho následně zezadu zcela jasně podrazil.
32'
Znovu příliš uspěchaná střela, o níž se postaral Unai López, z pětadvaceti metrů napálil kulatý nesmysl vysoko nad břevno.
31'
Tentokráte Sola nic složitého nevymýšlel a z pravého křídla přihrával pod sebe na Antonia Blanca, nepovedená střela levačkou minula bránu o několik metrů.
30'
Álex Sola měl zajímavou myšlenku, jenže Luis Rioja ji nepochopil a za obloučkem směřujícím za defenzivní linii se vůbec nevydal.
29'
Po zblokovaném centru Lópeze kopali domácí rohový kop. Po zajímavě nacvičeném signále nakonec zakončoval Álvaro García do dobře clonícího Abqára.
28'
Ze střední vzdálenosti vypálil Álvaro García nepovedenou střelu, kulatý nesmysl prosvištěl vysoko nad horní tyčkou.
27'
Přenesení doprava mířilo na Isiho Palazóna, který sice šikovně sklepával na prsa, ale v pozici, kdy byl za postranní čárou.
26'
Místo gólů zatím dominují fauly. Další takový předvedl Antonio Blanco, který podrazil z levé strany na střed mířícího Alfonsa Espina.
25'
Aridane Hernández pod tlakem presujícího Guevary nakopával směrem k levé lajně, kde Isi Palazón přehlavičkoval konkurenta, jenže míč jenom prodloužil do autu.
24'
Arbitr García ve spolupráci s pomezním celou situaci uklidnili a utkání může pokračovat. Centr zleva úspěšně zblokoval Abdelkabír Abqár.
23'
Aby toho nebylo málo, tak žlutý trest neminul ani hostujícího kouče Luise Garcíu, ten si neodpustil zbytečnou poznámku směrem k odpískanému faulu jeho svěřence Duarteho.
23'
Na žluté karty je vyrovnáno. Naprosto zbytečně Rubén Duarte u lajny zezadu sestřelil Palazóna, verdiktu se nemá proč divit.
22'
Zbytečně sobecky se zachoval Isi Palazón, jenž mohl přihrávat, ale věřil si jeden na jednoho proti Anderu Guevarovi, ze souboji vyšel jako poražený.
21'
Exekuci zajímavého volného přímého kopu se chopil Luis Rioja, ale nevedl si vůbec dobře, tvrdou střelu nártem nasměroval do dobře postavení čtyřčlenné zdi.
20'
Je zřejmé, že Antonio Blanco s tvrdým direktem od protihráče vůbec nepočítal. Moc se mu nechce ze země, ale ošetření nepotřebuje.
19'
Ještě, než centr z volného přímého kopu doletěl do vápna, tak arbitr García pískl do píšťalky, protože Aridane Hernández naprosto zbytečně vlepil facku Blancovi, jemuž udělil žlutou kartu a Alavés bude kopat standardku z o poznání nadějnější pozice.
18'
Taktický faul vyrobil na polovině hřiště Iván Balliu, když nezachytil sprintujícího Antonia Blanca a protihráče zezadu lehce potáhl za dres.
17'
Střelecké štěstí vyzkoušel Álex Sola, z pravé strany střílel z hranice šestnáctky technicky na zadní tyč, zároveň však vysoko nad břevno.
16'
Luis Rioja si chtěl narazit s Anderem Guevarou, avšak se zpětným pasem počítal Iván Balliu a balón hned z první sklepával k lajně na úplně volného Espina.
15'
Dlouhý balón Isi Palazón prodlužoval za sebe do prostoru, kde neměl žádného spoluhráče, proto si Rubén Duarte bez výraznějších komplikací zpracoval hrací předmět pro sebe.
14'
Antonio Blanco se ve středu hřiště zbavil osobního strážce a věřil si i na Alfonsa Espina, ovšem klička po pravé ruce byla příliš čitelná a soupeř ji vystihl.
13'
S malou domů si Antonio Sivera poradil bez větších problémů, po rychlém zpracování volil rozehrávku na osamoceného Guevaru.
12'
Ani druhý roh Raya nic zajímavého nepřinesl, příliš vysoký centr proletěl nad hlavami ve vápně přítomných fotbalistů a doskákal až do zámezí.
11'
V blízkosti poloviny hřiště oba celky udělaly pár menších chyb, nakonec vše vyřešil Abdelkabír Abqár dlouhým odkopem do země nikoho.
10'
Standardka v podobě rohu se skóre střetnutí nepohnula, po centru na hranici malého vápna se nejvýše vyšplhal bránící Andoni Gorosabel.
9'
Gólmana se pokusil překvapit Isi Palazón, když z ne úplně ideální pozice kroutil míč na přední, levou tyč, Antonio Sivera vytěsnil míč na roh.
8'
Protiútok Deportiva neměl dlouhého trvání. Pohybem si řekl o pas za posledního beka Antonio Blanco, jenže byl příliš krátký a Aridane Hernández jej získal pro sebe.
7'
První nebezpečí pro bránu Alavésu. Álvaro García si našel prostor k centru a stříleným pasem uvnitř vápna našel Sergia Camella, jenž z první vystřelil těsně vedle pravé tyče.
6'
Dlouhým nákopem za obranu Aridane Hernández soupeře nepřekvapil, Rubén Duarte včas vyskočil a míč nepustil k Palazónovi.
5'
Rayo vyzkoušelo štěstí po pravé lajně. Jmenovitě Isi Palazón, který si kličkou po čáře věřil na Hernándeze, vybojoval aspoň aut.
4'
Álex Sola vyzkoušel kolmici za obranu na Kikeho Garcíu, toho bez větších problémů odzbrojil Aridane Hernández.
3'
Brzy po startu zápasu si vyžádal ošetření Jon Guridi, naštěstí to vypadá, že z ostřejšího souboje u poloviny hřiště vyšel bez vážnějšího zranění.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních bílých dresech. Fotbalisté Alavésu pro dnešní předehrávku oblékli dresy barvy modré.
1'

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, A. Hernández, Lejeune, Espino – Valentín (C), K. Pérez – U. López, Á. García, Palazón – Camello.
Náhradníci: Cárdenas – Bebé, Ciss, De Frutos, de Tomás, Chavarría, D. Méndez, Mumin, Pascual, J. Pozo, Ratiu, Trejo.
Trenér: Francisco Rodríguez

Deportivo Alavés: Sivera – Gorosabel, R. Marín, Abqár, R. Duarte (C) – Guevara, Blanco – Sola, Guridi, Rioja – K. García.
Náhradníci: Owono, Rodriguez – Alkain, Benavídez, Hagi, Karrikaburu, J. López, Maraš, Rebbáš, Omorodion, Sedlar, Tenaglia.
Trenér: Luis García

Rozhodčí: García – Méndez, Villaseñor.
Deportivo Alavés

Fotbalisté Alavésu disponují stejným bodovým ziskem jako dnešní soupeř, lépe jsou tabulkově postavení pouze zásluhou lepšího skóre. Deportivo odstartovalo novou sezónu porážkou 0:1 v Cádizu, následně doma přehrálo v parádní přestřelce 4:3 Sevillu, ze hřiště soupeře ve třetím kole znovu odjíždělo s prázdnou po výsledku 0:1 s Getafe, nicméně na domácím stadiónu pro změnu zase zůstává stoprocentní, před reprezentační přestávkou Garcíaova družina těsně 1:0 udolala houževnatou Valencii. Alavés musel o udržení prvoligové příslušnosti loni bojovat do posledních chvil, v play-off nakonec po Eibaru zvládl i dvojutkání s Levante. Cíl pro letošní sezónu zůstává stejný, zachránit se.
Rayo Vallecano

Vallecano zažívá solidní start do sezóny. Skvěle vyšly hlavně první dva zápasy, v nichž nejprve porazilo 2:0 Almeríi, stejným výsledkem následně doma zdolalo i Granadu. Následovala pro Rodríguezovy svěřence velká rána, neboť museli skousnout drtivou domácí porážku 0:7 od Atlética Madrid a o týden později si náladu nespravili, protože na půdě Betisu padli těsným výsledkem 0:1. Pokud se ještě podíváme blíže i na předsezónní přípravu, tak v ní Rayo zaznamenalo bilanci jedné výhry, jedné porážky a tří remíz.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný páteční večer. Vítám vás při sledování předehrávky 5. kola LaLigy, u zápasu mezi Vallecanem a Alavésem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.