La Liga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vallecano : Mallorca - 30. září 2023   16:15

Vallecano
4' Á. García (Camello) • 90+12' Falcao
2:2
(1:1)
Mallorca
44' Muriqi  (Prats) • 59' Ant. Sánchez  (Darder)
Vallecano
Dimitrievski – Balliu, A. Hernández (71. De Frutos), Lejeune, Espino (80. Falcao) – U. López (60. Valentín), Ciss – Palazón, K. Pérez (60. Trejo), Á. García – Camello (60. de Tomás).
Cárdenas – Chavarría, D. Méndez, Pascual, J. Pozo, Bebé, Ratiu.
Melero – J. Martínez, J. García
Estadio de Vallecas, Madrid
Mallorca
Rajković – G. González, Valjent, Nastasić, J. Costa (12. Lato) – D. Rodríguez, Ant. Sánchez (64. Mascarell), S. Costa, Darder (85. Morlanes) – Prats (64. Ndiaye), Muriqi.
Greif, Cuéllar – Llabrés, Larin, Van der Heyden, Martín, Copete, Lopez.

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 9:3. Rohy: 5:0. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 11:21.
Velmi dramatický závěr mělo toto utkání, které nakonec končí spravedlivou remízou. Mallorka sehrála výborný zápas, dokázala dokonce po necelé hodině hry jít i do vedení, ale v poslední půl hodině se domácí vzepjali k mohutnému náporu, který korunovali vyrovnáním. Byť až za pomoci VARu, který nejprve odvrátil hrozbu červené karty pro domácího De Frutose, následně zareagoval při hraní rukou v pokutovém území hostů, z čehož pramenila penalta. Tu sice Falcao neproměnil, ale VAR opět zasáhl a předal informaci o předčasném pohybu gólmana na brankové čáře, takže se penalta opakovala a to již zkušený Kolumbijec dokázal využít ke vstřelení vyrovnávací branky.
90+12'
90+12'
Vallecano právě vstřelilo branku!
A napodruhé se již RADAMEL FALCAO dokázal prosadit a přece jenom se tak domácí dočkali alespoň vyrovnání.
90+11'
Ale pozor, rozhodčí dostal informaci, že se gólman Predrag Rajković (Mallorca) pohnul ještě před zahráním penalty a nařizuje opakování pokutového kopu!
90+11'
Radamel Falcao (Vallecano) neproměnil, Rajković chytá!
90+10'
Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (Omar Mascarell).
90+9'
A je tu pokutový kop pro Vallecano, sudí prohlédl videozáznam a nařídil penaltu pro domácí!
90+8'
Emoce by se nyní daly doslova krájet!
90+7'
A pozor, do hry opět vstupuje VAR poté, co se domácí domnívají, že hostující bránící hráč, jmenovitě Giovanni González, zahrál ve vápně rukou!
90+6'
Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (Amath Ndiaye).
90+5'
A své rozhodnutí mění, takže Raúl de Tomás (Vallecano) dostává „pouze“ žlutou kartu. Stejně, jako jeho „souputník“ ze souboje, hostující Gio González.
90+4'
Rozhodčí udělil Raúlovi de Tomásovi (Vallecano) červenou kartu, za souboj s hostujícím Gonzálezem. Následně se ale jde podívat na video.
90+3'
Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (Jaume Costa).
90+1'
Další roh pro Vallecano, z pravé strany rozehrává Isi Palazón, jehož centr gólman Predrag Rajković vyboxovává pryč od vlastní branky.
89'
Přesto jsou fotbalisté Vallecana opět na útočné polovině a snaží se i nakopávanými míči překonat obranný val soupeře.
88'
Roh rozehráli domácí opět hodně rychle, z pravé strany, ale do zakončení se nedostávají, hosté odkopávají míč ven z vápna.
87'
Radamel Falcao (Vallecano) se dostal ke střele, kterou zblokoval obránce na roh.
86'
Mallorka nastoupena před vlastní šestnáctkou, domácí zkoušejí něco vymyslet.
85'
Střídání v týmu RCD Mallorca:
ze hřiště odchází Sergi Darder, přichází Manu Morlanes.
85'
Vallecano již vsadilo vše na jednu kartu a hostům se tak budou nabízet možnosti brejku.
84'
Bleskový protiútok hostů, který zakončuje Dani Rodríguez pouze střelou vedle domácí branky.
83'
Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (Sergi Darder).
80'
Střídání v týmu Rayo Vallecano:
ze hřiště odchází Alfonso Espino, přichází Radamel Falcao.
80'
Mezitím vidíme pohyb na lavičce Vallecana, do hry se totiž chystá legendární Kolumbijec Radamel Falcao!
79'
Florian Lejeune (Vallecano) to vzal na sebe, zkusil to přímo na branku, kterou ale přestřeluje.
78'
Volný kop pro domácí, ve střední vzdálenosti od branky Mallorky, dočkáme se vyrovnávacího gólu?
77'
Vallecano s míčem na své polovině, ale domácí se jistě budou chtít co nejrychleji dostat do útoku.
75'
Přestávka na osvěžení pro oba týmy, stejně, jako v první půli.
74'
A po třetím domácím rohu registrujeme střelu na branku, jejíž autor Jorge De Frutos netrefil míč zrovna ideálně, přesto to byl zajímavý pokus, který Predrag Rajković ale dokázal zlikvidovat.
73'
Tlak Vallecana je nyní skutečně velký, domácí vybojovali další roh.
72'
Roh pro Vallecano, domácí rychle rozehráli, ale rychle také míč ztratili.
71'
ze hřiště odchází Aridane Hernández, přichází Jorge De Frutos.
70'
Lavička domácích připravuje další změnu v sestavě.
69'
Zajímavý míč letěl do vápna Mallorky, kam si na něho sbíhal z pravé strany Pathé Ciss, jenže nakonec ho nedokázal tečovat a ten končí mimo branku hostů.
68'
Nakonec to hosté zvládli a dostali se z tlaku domácích, kteří se ženou usilovně za vyrovnáním.
67'
Predrag Rajković (Mallorca) musí rychle rozehrát od své branky, je pod tlakem.
66'
Statistika držení míče – 53% : 47%.
64'
ze hřiště odchází Antonio Sánchez, přichází Omar Mascarell,
ze hřiště odchází Abdón Prats, přichází Amath Ndiaye.
63'
Sergi Darder (Mallorca) šel do skluzu a čistě odebral míč soupeři.
62'
Isi Palazón (Vallecano) si postavil míč a rozehrává volný kop, centr do vápna, tam si míč našel gólman Predrag Rajković, který vyboxovává míč do bezpečí.
61'
Bránící Giovanni González (Mallorca) nyní ostře fauloval pronikajícího Treja, to byl hokejový bodyček!
60'
ze hřiště odchází Sergio Camello, přichází Raúl de Tomás,
ze hřiště odchází Unai López, přichází Óscar Valentín,
ze hřiště odchází Kike Pérez, přichází Óscar Trejo.
59'
Mallorca právě vstřelila branku!
Tak to je pro domácí nepříjemná sprcha! Sergi Darder skvěle vysunul za obranu Vallecana ANTONIA SÁNCHEZE, který špičkou kopačky změnil směr dráhy míče a poslal ho za záda domácího gólmana.
57'
Jenže Vallecano trochu uspěchalo rozehrávku a nákop na Palazóna byl hodně nepřesný.
56'
Antonio Sánchez (Mallorca) zatáhl míč po pravém křídle, pak ale pokazil přihrávku a hosté se tak musí vrátit zpět na svou polovinu.
55'
Isi Palazón (Vallecano) dostal přihrávku před vápno, ale netroufl si na průnik dovnitř, místo toho se otáčí, pak zkouší nadýchaný centr do vápna, ale neuspěl.
54'
Predrag Rajković (Mallorca) rozehrává na pravou stranu, ale domácí dobře napadají rozehrávku soupeře.
53'
Po delší dobře se tak ke slovu dostali i domácí, kterým se podařilo ohrozit branku hostů.
52'
Florian Lejeune (Vallecano) poslal míč před branku, kde ho ještě lehce na malém vápně tečoval Kike Pérez, kterému se ale míč svezl po noze a skončil nad břevnem.
51'
Isi Palazón (Vallecano) padá na trávník, po souboji s bránícím Tonim Latem, domácí tak zůstanou na útočné polovině.
50'
Stole Dimitrievski (Vallecano) vykopává míč daleko od vlastního vápna, až k vápnu soupeře a míč se postupně dostává až k brankáři hostů.
49'
Útočící Abdón Prats (Mallorca) udeřil do obličeje obránce Vallecana, tím snaha hostů končí.
48'
Domácí pouze odkopávají míč na polovinu soupeře, který tak bude moci zaútočit.
47'
Mallorka začíná druhou půli stejně aktivně, jak končila první poločas a Vedat Muriqi se již dere do pokutového území, jedna klička obránci, pak ale váhá se střelou a nakonec trefuje obránce před sebou.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:21.
Je za námi první poločas utkání, které se dlouho vyvíjelo podle domácích. Vallecano určovalo tempo zápasu, domácí byli jistější v kombinacích, ale závěr první půle již patřil hostům, kteří se také dočkali vyrovnání.
45+6'
45+6'
A následně útočící Vedat Muriqi (Mallorca) ostře fauluje bránícího Espina, takže hra přerušena a domácí budou rozehrávat.
45+5'
Bránící Isi Palazón (Vallecano) nekompromisně odkopává míč od vlastní šestnáctky.
45+3'
Vedat Muriqi (Mallorca) se opět dral do zakončení uvnitř vápna domácích, ale tentokrát mu míč uskočil.
44'
A gól platí! VAR potvrdil, že zakončující VEDAT MURIQI nebyl v ofsajdovém postavení a hosté tak vyrovnávají.
44'
Vedat Muriqi (Mallorca) dopravil míč do branky, po volném kopu, ale ten není v první chvíli uznán pro ofsajd, do hry vstupuje VAR.
44'
Poslední minuty nenabízí kdovíjakou fotbalovou podívanou, vypadá to, že oba týmy již chtějí poločas pouze dohrát.
43'
Žlutá karta pro tým Rayo Vallecano (Unai López).
43'
Predrag Rajković (Mallorca) získává míč a rozehrává od své branky.
42'
Autové vhazování hostů, na útočné polovině, z levé strany.
40'
Poslední pětiminutovka první půle, domácí stále hájí těsné vedení.
39'
Predrag Rajković (Mallorca) ani nezareagoval na kop Ivána Balliua, který orazítkoval spojnici tyče a břevna!
38'
Zajímavou standardku mají domácí, tentokrát již nedaleko vápna Mallorky!
37'
Volný kop z pravé strany, nedaleko postranní čáry, rozehrává právě faulovaný Palazón, kterému to ale vůbec nevyšlo.
36'
Isi Palazón (Vallecano) faulován a domácí tak zůstanou na útočné polovině.
35'
Autové vhazování domácích, z pravé strany, na útočné polovině.
34'
Vedat Muriqi (Mallorca) se dostal na opačné straně k hlavičce uvnitř vápna, míč ale končí v náruči Dimitrievského.
33'
Predrag Rajković (Mallorca) vykopává před dotírajícím Camellem.
32'
Stole Dimitrievski (Vallecano) vykopává od své branky, posílá míč přes celé hřiště, až k Rajkovićovi.
31'
Dani Rodríguez (Mallorca) se prezentoval velice povedenou střelou, kterou Stole Dimitrievski vytěsnil nad břevno, ale všemu předcházel ofsajd.
30'
Je za námi první půl hodina hry, zatím je viditelný rozdíl mezi oběma týmy v tom, že Vallecano má více ze hry, jeho akce jsou přesnější, na rozdíl od hostů, kterým se zatím nevede vůbec nic.
29'
Rozhodčí dává oběma týmům krátkou přestávku na osvěžení.
28'
Rohový kop rozehrán, míč se dostává do vápna, odtud před vápno, kde pohotově, z otočky, vypálil Pathé Ciss (Vallecano), který ale branku přestřelil.
27'
Rohový kop pro Vallecano, domácí budou rozehrávat z levé strany.
26'
Statistika držení míče – 64% : 34%.
25'
Predrag Rajković (Mallorca) rozehrává od své branky, domácí se ale snaží napadat.
24'
Ale nepřesnost zatím sráží akce hostů, nyní se prezentují nepřesným pasem z pravé strany.
23'
Kike Pérez (Vallecano) uklouzl při napadání a hosté toho využili k rychlému postupu přes pravou stranu.
22'
A útočné manévry Vallecana končí centrem do vápna, který si stahuje ze vzduchu gólman Predrag Rajković.
21'
Toni Lato (Mallorca) prohrál obranný souboj, ale pak vše vynahradil tím, že zablokoval přihrávku soupeře před branku.
20'
Další nepřesný nákop v podání hostů, míč jde k brankáři Dimitrievskému.
19'
Hlavičkový souboj u půlící čáry končí vítězně pro domácí, míč se ale vrací až k jejich brance, Stole Dimitrievski tak rozehrává.
18'
Pokus o centr domácích končí na kopačce bránícího hráče Mallorky, hosté hned mohou zaútočit.
17'
Predrag Rajković (Mallorca) rozehrává z vlastní poloviny, ale posílá míč pouze svému protějšku v brance Vallecana.
16'
Útočným faulem končí akce domácích.
15'
Sergi Darder (Mallorca) si bere míč a vhazuje z levé strany, na útočné polovině.
13'
Střídání v sestavě hostů je vynucené, Costa utrpěl zranění nohy po souboji s Isi Palazónem.
12'
ze hřiště odchází Jaume Costa, přichází Toni Lato.
11'
Aridane Hernández (Vallecano) poslal přízemní přihrávku do vápna soupeře, kde nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
10'
Špatným nákopem se Mallorka sama připravuje o míč.
9'
Hraje se ve středu hřiště, hosté s míčem u nohou.
7'
Středem to zkouší hosté a jsou úspěšní, dostávají se k vápnu, pak ale špatnou přihrávkou sami kazí akci.
6'
První střela na bránu = první gól, tak to je výborný začátek zápasu.
4'
Sergio Camello se výborně otočil kolem protihráče a od středového kruhu nasprintoval k vápnu. Tam přihrál doleva na volného ÁLVARA GARCÍU, který střelou mezi nohy překonal gólmana Rajkoviće.
3'
Vallecano s míčem u půlící čáry, domácí hledají cestu k vápnu Mallorky.
2'
Matija Nastasić (Mallorca) poslal z levé strany míč do vápna, ale domácí odvrací do autu.
1'

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, A. Hernández, Lejeune, Espino – U. López, Ciss – Palazón, K. Pérez, Á. García – Camello.
Náhradníci: Cárdenas – Chavarría, D. Méndez, Valentín, Pascual, De Frutos, Falcao, J. Pozo, Bebé, de Tomás, Ratiu, Trejo.
Trenér: Francisco

RCD Mallorca: Rajković – G. González, Valjent, Nastasić, J. Costa – D. Rodríguez, Ant. Sánchez, S. Costa, Darder – Prats, Muriqi.
Náhradníci: Greif, Cuéllar – Llabrés, Larin, Mascarell, Van der Heyden, Martín, Morlanes, Copete, Lopez, Lato, Ndiaye.
Trenér: J. Aguirre

Rozhodčí: Melero – J. Martínez, J. García.
RCD MALLORCA
Mallorka zatím nepředvádí úplně špatné výkony, ale její výkony jsou hodně nevyrovnané. V sedmi dosud odehraných kolech nasbírala šest bodů, když hned ve čtyřech duelech bodovala. Výhru si ale připsala jedinou, a to v 5. kole, díky nejtěsnější možné výhře 1:0 na hřišti Celty Vigo. Hned poté ale tyto tři body nepotvrdila v Gironě, kde prohrála hokejově 3:5. Ale parádní zápas sehrála Mallorka v zatím posledním ligovém kole, v němž přivítala obhájce titulu FC Barcelonu. Se silným soupeřem uhrála doma cennou remízu 2:2, kdy favorizovaní hosté pouze dotahovali náskok domácích.
RAYO VALLECANO
Vallecano se po debaklu 0:7 doma s Atléticem Madrid, dokázalo rychle vzpamatovat a byť hned po tomto ostudném výsledku prohrál v dalším kole na Betisu 0:1, nabraly poté v dalších třech kolech jeho výsledky vzestupnou tendenci. Pokažený dojem z Atlética napravilo Vallecano před svými fanoušky v utkání 5. kola, kdy doma porazilo 2:0 Alavés. Bodovat pak dokázalo i v dalším domácím utkání, kdy přivítalo Villarreal, ale oba týmy si nakonec body dělily za remízu 1:1. A body, respektive bod, si Vallecano přivezlo i z Cádizu, kde zatím v posledním ligovém kole uhrálo bezbrankovou remízu.
Vítejte u online přenosu fotbalového utkání 8. kola španělské LaLigy, v němž RAYO VALLECANO přivítá na svém stadionu RCD MALLORCA.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.