La Liga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vallecano : Valencia - 19. prosince 2023   19:00

0:1
(0:0)
Valencia
61' Canós  (Di. López)
Vallecano
Dimitrievski – Rațiu (80. Falcao), Mumin, Lejeune, Chavarría – Palazón (C) (81. Á. García), U. López (69. K. Pérez), Ciss, De Frutos (69. Bebé) – de Tomás, Camello (62. Nteka).
Cárdenas – Balliu, Espino, A. Hernández, M. Pascual, J. Pozo, Valentín.
Alberola – Rodríguez, Sobrino
Estadio de Vallecas (Madrid)
12 290 diváků
Valencia
Mamardašvili – Correia, Diakhaby (C), Mosquera, J. Vázquez (71. Foulquier) – Di. López (71. F. Pérez), Pepelu, Guillamón, Canós (82. H. González) – Amalláh (90+2. Paulista), Duro (82. Jaremčuk).
Doménech, Rivero – Gasiorowski, Gozálbez, Marí, Özkacar.

Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 4:3. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 16:18.
Ne příliš atraktivní zápas mezi Vallecanem a Valencií přinesl jediný gól, který vynesl tři body hostujícímu celku. „Netopýři“ rozhodli o svém vítězství v 61. minutě, kdy si Sergi Canós vyměnil míč s Diegem Lópezem, aby následně z pravé strany šestnáctky uspěl povedenou ránou na zadní tyč. Domácí tým inkasovaný gól nepoložil, ve zbývajícím průběhu byl aktivnějším týmem, ale na Mamardašviliho recept nenašel, a to i navzdory faktu, že hosté celý nastavený čas hráli proti deseti, za zmaření brankové příležitosti totiž obdržel červenou kartu Thierry Correia.

Svěřenci trenéra Baraji navázali na velmi dobrý výkon proti Barceloně a díky vítězství si před dnešním soupeřem upevnili desáté místo.
90+9'
90+8'
Zřejmě poslední možnost vyrovnat mělo Rayo z rohového kopu, který ale nesehrálo dobře a obrana Valencie dostala míč pryč z pokutového území.
90+7'
Po nepovedeném odkopu zadáka Vallecano pokračovalo v akci, kterou ukončil centr od levé lajny, jeden z bránících fotbalistů hlavou zdárně prodloužil míč do zámezí.
90+6'
Bebé nabral rychlost a utekl obránci, jenže potom mu vůbec nevyšel pokus o centr, míč prosvištěl vysoko nad břevnem.
90+5'
Za vzájemnou potyčku míří karta do do obou táborů. Aktéři nedorozumění byli Randy Nteka a Mouctar Diakhaby.
90+4'
Z nastavených sedmi minut už je pryč více jak polovina. Rayo z posledních sil buší do obranných hradeb soupeře, který statečně odolává v deseti.
90+3'
Raúl de Tomás neprovedl přímý kop dobře. Balón sice zakroutil přes zeď, ale ten začal příliš pozdě padat a proletěl nad břevnem.
90+2'
Střídání v týmu Valencia CF:
ze hřiště odchází Selím Amalláh, přichází Gabriel Paulista.
90+1'
Všechno je jinak, je to červená! Thierry Correia smutně sledoval změnu verdiktu s rukama založenýma v bok, sám si byl moc dobře vědom, že zhatil gólovou příležitost konkurenta.
90'
Rozhodčí si jde po informaci od videorozhodčího zhlédnout opakované závěry na obrazovku!
89'
Za tuhle žlutou kartu ještě Thierry Correia může být rád. Zezadu nevybíravě podrazil Álvara Garcíu těsně za vápnem a arbitr Alberola usoudil, že by nepostupoval úplně sám na bránu, takže se spokojil se žlutým trestem.
88'
Takhle by to nešlo. Kike Pérez zbrzdil slibně se rozvíjejí brejk zastavením, dlouho otálel a ve finále nepřesně nahrál.
87'
Valencia zaútočila na pojistku pravou stranou. Roman Jaremčuk si na sebe vzal příliš velkou zodpovědnost a neuspěl proti dvojici soupeřů.
86'
Ostřílený útočník Radamel Falcao si pomohl nedovoleným způsobem proti Pepeluovi, jehož zezadu lehce, leč viditelně přistrčil.
85'
V těžké pozici si Florian Lejeune poradil v rámci možností dobře, když couval, tak levačkou z první odpálil míč do zámezí.
84'
Po levém křídle se uvolnil Bebé a zvládl i odcentroval do velkého vápna, kde ve vzduchu úřadoval Mouctar Diakhaby.
83'
Raúl de Tomás vyzval k souboji jeden na jednoho Cristhiana Mosqueru, který protihráče výborně vystál a pravou nohou mu balón vypíchl z pod kopaček.
82'
ze hřiště odchází Sergi Canós, přichází Hugo González.
82'
ze hřiště odchází Hugo Duro, přichází Roman Jaremčuk.
81'
Francisco Pérez zastavil po levé lajně sprintujícího Josepa Chavarríu bolestivým podražením, a protože nebyla viditelná snaha hrát míč, tak se hráč Valencie nevykroutil z karetního napomenutí
81'
Střídání v týmu Rayo Vallecano:
ze hřiště odchází Isi Palazón, přichází Álvaro García.
80'
ze hřiště odchází Andrei Rațiu, přichází Radamel Falcao.
79'
S vypětím všech sil Randy Nteka udržel míč ve hře a poslal střílený pas pod sebe na hranici velkého vápna, kde Hugo Guillamón tělem přetlačil adresáta Ismailu Cisse.
78'
Utkání se teď hodně kouskuje. Nedovoleně si počínal Isi Palazón, jenž ve vzduchu trefil místo míče protihráče Diakhabyho.
77'
Dlouhý nákop za obranu dostal k pravé lajně Thierry Correia, odcentroval do vápna a Josep Chavarría nepustil balón k Pérezovi.
76'
O kartu si hlasitě řekl rovněž Hugo Duro, když se ohnal za sebe a rukou bolestivě trefil do krku Ratiua, v tomto případě se Alberola spokojil s ústní domluvou.
75'
Naprosto zbytečný faul, navíc poměrně tvrdý, vyrobil na polovině hřiště Selím Amalláh a po zásluze je dalším hráčem se žlutou kartou na kontě.
74'
Z přímého kopu byl k vidění přetažený centr na zadní tyčku, který Florian Lejeune na jistotu jenom prodlužoval za sebe za cenu rohového kopu.
73'
Na jedničku si kryl míč tělem Pepelu. V momentě, kdy k němu přiběhl Josep Chavarría, tak se k němu postavil tělem a domácí zadák fauloval.
72'
Po levém křídle nabral vysokou rychlost, avšak příliš dlouho nepokračoval, protože mu pomezní naprosto správně odmával ofsajd.
71'
ze hřiště odchází Jesus Vázquez, přichází Dimitri Foulquier.
71'
ze hřiště odchází Diego López, přichází Francisco Pérez.
70'
Přestože je na trávníku sotva minutu, tak již má na kontě žlutou kartu. Kike Pérez ji vyfasoval za ostrý zákrok ve středu pole proti Amalláhovi.
69'
ze hřiště odchází Unai López, přichází Kike Pérez.
69'
ze hřiště odchází Jorge De Frutos, přichází Bebé.
68'
Zaváhání si neodpustil Giorgi Mamardašvili, jemuž centr Palazóna propadl mezi rukama. naštěstí pro něj ke spoluhráči Diakhabymu, jenž odvracel balón na roh.
67'
Hráči v bílých dresech pokračují v útočení. Ismaila Ciss nicméně nepustil Unaie Lópeze a do vápna, odstavil ho tělem.
66'
A další nedovolený zákrok domácího hráče, tentokráte už na obranné polovině. Randy Nteka si ve výskoku pomohl pravou rukou proti Pepeluovi.
65'
Hodně nespokojený je nyní s výrokem rozhodčího domácí kapitán Isi Palazón, který mu odpískal faul na prozatímního hrdinu střetnutí Canóse.
64'
Rayo musí přidat, a to hlavně směrem do ofenzivy. Snažil se Josep Chavarría, avšak Hugo Guillamón se nachytat nenechal.
63'
S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Jorge De Frutos, jehož Hugo Guillamón zastavil na hranici faulu. Rozhodčí překvapivě ani nepískal faul.
62'
ze hřiště odchází Sergio Camello, přichází Randy Nteka.
61'
Valencia právě vstřelila branku!
Bezbrankové skóre prolomeno, vedení pro sebe získávají hosté! SERGI CANÓS si na pravé straně narazil s Lópezem, načež pronikl do šestnáctky, odkud vyslal tvrdou ránu nártem na zadní tyč, Dimitrievski reagoval příliš pozdě a na balón nedosáhl.
60'
Tak jsem to málem zakřikl! Ze střední vzdálenosti vystřelil Pepelu a míč padal zajímavě do levého dolního rohu, Stole Dimitrievski výborně zareagoval a pravou rukou zabránil nejhoršímu.
59'
Bohužel, utkání prozatím i ve druhé půli postrádá na atraktivitě. Místy to vypadá, jako kdyby týmy ani nechtěly vstřelit gól a spokojily se s bezbrankovým výsledkem.
58'
Výborné krytí balónu ukázal Hugo Guillamón, když si před míč dal tělo a zezadu ho posléze nekompromisně podrazil Josep Chavarría. Jasný faul.
57'
Proti nákopu za obranu středem perfektně zafungoval Mouctar Diakhaby, odcouval a balón sklepl k lajně na Sergiho Canóse.
56'
Hodně pomalou malou domů dostal Giorgi Mamardašvili, což zapříčinilo, že na něj hned dotíral Unai López, gruzínský brankář pod tlakem odkopával pouze do zámezí.
55'
Proti centru od praporku si hlasitě zakřičel Giorgi Mamardašvili a nebezpečí nepřipustil, ze vzduchu balón sebevědomě lapil.
54'
Roh pro Rayo. Vybojoval jej Jorge De Frutos, jemuž se podařilo odcentrovat do vápna a Cristhian Mosquera hlavičkoval na jistotu mimo hrací plochu.
53'
Protiútok Raya neměl dlouhého trvání. Isi Palazón se neohlížel kolem sebe a vydal se středem, přičemž narazil do pozičně dobře bránícího Diakhabyho.
52'
Po pravé lajně postupoval do příležitosti Sergi Canós. Zkusil se procpat až do pokutového území, v čemž mu zamezil Andrei Rațiu.
51'
Isi Palazón překvapivě vyzkoušel přímou střelu na bránu. Levačkou kroutil balón zajímavě, nakonec proletěl těsně nad břevnem.
50'
Také druhá žlutá karta míří do hostujících řad. Pěkně zblízka si ji prohlédl Jesus Vázquez, který dosti nevybíravým způsobem poslal k zemi Unaie Lópeze.
49'
Domácí se příliš daleko nedostali. Jorge De Frutos si věřil po levé lajně, svěle provedeným skluzem mu stopku vystavil Mouctar Diakhaby.
48'
Josep Chavarría byl faulován při malé domů. Stole Dimitrievski se k odkopu nedostal, neboť arbitr Alberola ještě dříve stihl přerušit hru.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě, oba celky tak pokračují v původním rozložení.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 20:00.
První poločas zápasu mezi Vallecanem a Valencií příliš atraktivní podívanou nenabídl, nadále se hraje bez gólů. Největší příležitostí pohrdl domácí kapitán Isi Palazón, jenž tváří v tvář vyběhnuvšímu Mamardašvilimu neuspěl. I nadále mělo Vallecano herně navrch, ale nulu v kolonce vstřelených branek zatím nesmazalo.
45'
44'
Sergi Canós narazil po levé lajně Jesusi Vázquezovi, jenž místo očekávaného centru volil kličku a Josep Chavarría ji vypíchl.
43'
Rychlostně by Hugo Duro nejspíše Andreie Rațiua pokořil, ovšem rumunský obránce si chytře pomohl tělem a soka před sebe nepustil.
42'
Pomalu, ale jistě Rayo postoupilo na polovinu soupeře. Nakonec akci zazdil Unai López, protože se u levé lajny zamotal do vlastních kliček.
41'
Sám proti třem pokusil štěstí Isi Palazón. Situace dopadla dle předpokladů, za pár vteřin byl domácí fotbalista bez míče.
40'
Nedovoleným způsobem si k míči pomohl Hugo Duro, když viditelně postrčil k zemi Lejeuneho, tvrdá střela nártem nad bránu následovala zbytečně.
39'
Polovysoký centr vyslal do vnitra velkého pokutového území Selím Amalláh. Dobé postavení měl Florian Lejeune a míč šikovně sklepl pro Chavarríu.
38'
Z pravého křídla centroval do vnitra velkého pokutového území Sergi Canós, ve vzduchu byl nejvýše bránící Josep Chavarría.
37'
Nohama si zahrál Giorgi Mamardašvili, jenž si křikl na Cristhiana Mosqueru a dostal od něj míč, aby následně předal doprava na volného Correiu.
36'
Jeden na jednoho si Sergio Camello ještě věděl rady, ale potom došlo k jeho zdvojení a s ním se již domácí fotbalista nevypořádal.
35'
Na pravém křídle si o mí řekl Isi Palazón a Josep Chavarría zkusil přenesení, leč míč poslal mimo dosah spoluhráče.
34'
První žlutou kartu zápasu si vykoledoval hostující středopolař Hugo Guillamón, který nezachytil pohyb De Tomáse a zezadu jej bez respektu podrazil.
33'
Středem hřiště nabral vysokou rychlost Unai López, zbavil se osobního strážce, načež ztroskotal na ukázkovém obranném bloku Mosquery.
32'
Na kličku si nevěřil, proto Hugo Duro střílel pravačkou z hranice velkého pokutového území a úspěšný blok zaznamenal Florian Lejeune.
31'
Konečně práce také pro Stole Dimitrievského, jehož zaměstnal Diego López slabou střelou levačkou doprostřed brány, s níž neměl moc starostí.
30'
V roli posledního si Mouctar Diakhaby počínal na jedničku, podržel na zádech De Frutose a skákající míč hlavou usměrnil k brankáři.
29'
Nadále platí, že Vallecano působí aktivnějším dojmem. Jorge De Frutos rozběhl po pravé lajně Raúla de Tomáse, který neuspěl jeden na jednoho proti Mouctarovi Diakhabymu.
28'
Sergio Camello přecenil rychlostní schopnosti Jorgeho De Frutose, který se ani nepokoušel míč doběhnout, ten pomalou rychlostí doputoval až k Mamardašvilimu.
27'
Po levé straně nabral vysokou rychlost Unai López, následně se s balónem trhnul do středu, jenže kličkou pak neuspěl proti Guillamónovi.
26'
Abdul Mumin zkontroloval postavení spoluhráčů a vyzkoušel dlouhý nákop na Huga Dura, jemuž se nepovedlo natlačit tělo před Andreie Rațiua.
25'
Při rozehrávce byl Jesus Vázquez ostře atakován Jorgem De Frutosem, arbitr Alberola neváhal a odpískal nedovolený zákrok.
24'
Adresátem stříleného pasu z pravačky Selíma Amalláha byl Hugo Duro, jenž zabral příliš pozdě a k dosažení na míč mu chyběl metr, možná dva.
23'
Odražený míč si v půlkruhu za šestnáctkou připravil Raúl de Tomás a vyzkoušel technickou střelu k levé tyčce, tu o kousek minul.
22'
Rayo vyzkoušelo štěstí vzduchem. Vysoko vyskočil Sergio Camello, avšak ještě o něco výše se vyšplhal stoper Cristhian Mosquera.
21'
Po levém křídle nabral vysokou rychlost Raúl de Tomás a zvládl i odcentrovat, ovšem pouze do obětavě skluzujícího Diakhabyho.
20'
Na druhé polovině hřiště byl k vidění vysoký balón do šestnáctky, ten adresoval Ismaila Ciss a Cristhian Mosquera zdárně přehlavičkoval De Frutose.
19'
Valencia je zatím směrem dopředu naprosto bezzubá. Individuálně si věřil Thierry Correia, leč skončil hned na prvním protihráči, tím byl Andrei Rațiu.
18'
Giorgi Mamardašvili si rozmyslel zpracování, protože si byl vědom, že by na něj zostra dotíral Palazón, proto raději nechal míč dojet mimo hrací plochu a bude odkopávat.
17'
Nejistý obranný zákrok udělal Mouctar Diakhaby, ale měl štěstí, že Hugo Guillamón dobře zareagoval a přetlačil Jorgeho De Frutose.
16'
Nespokojený Isi Palazón se zlobí ale jenom sám na sebe, protože mu nevyšlo zdánlivě snadné zpracování a s míčem skončil až za postranní čárou.
15'
S vysokým centrem z pravé lajny si poradil Giorgi Mamardašvili, když vyrazil z brankové čáry a boxoval balón ke spoluhráči Canósovi.
14'
Přenesení doleva mělo oči, ale přišlo příliš pozdě, dobře postavený pomezní rozhodčí správně odmával Raúlu de Tomásovi ofsajd.
13'
Po centru do pokutového území Raya dobře zafungovala domácí defenziva, jež společnými silami odolala a pomezní ve finále odmával ofsajd Diakhabymu.
12'
Standardka pro Valencii. Ismaila Ciss si je vědom, že nedovolený zákrok byl zbytečný, protože Lópeze podrazil v momentě, kdy udělal dlouhou kličku a balón by nestihl.
11'
První velká příležitost zápasu končí neúspěchem! V situaci tří proti třem dostal výbornou přihrávku doprava Isi Palazón, ale Giorgi Mamardašvili mu skvěle zmenšil střelecký úhel a zasáhl.
10'
Narážečka mezi Durem a Canósem nevyšla. Zpětná přihrávka byla příliš čitelná a Andrei Rațiu ji vystihl nataženou pravou nohou.
9'
Balón letěl na přední tyčku, kde zůstal po celou dobu v pozoru Selím Amalláh a hrací předmět z voleje odkopl mimo bezprostřední nebezpečí.
8'
Domácí pokračují v aktivitě. Pro změnu zleva centroval Unai López a po bloku Mouctara Diakhabyho uvidíme další roh.
7'
Roh hostující celek přestál bez úhony. Centr na zadní tyčku kontroloval Cristhian Mosquera a balón prodloužil mimo hrací plochu.
6'
V plném sprintu převzal po pravé lajně balón Isi Palazón a zvládl i odcentrovat, trefil Canóse a pro Vallecano vybojoval rohový kop.
5'
Útočný faul vyrobil Hugo Duro, který atakoval Andreie Rațiua a rumunského obránce neúmyslně, ale přece podrazil.
4'
Na druhé polovině hřiště se pod tlak nechal zahnat Josep Chavarría, ovšem poradil si, zvolil snad nejjednodušší možné řešení v podobě malé domů.
3'
Z pravého křídla přiletěl do pokutového území centr, který kontroloval Mouctar Diakhaby, hrací předmět nasměroval mimo pokutové území.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních bílých dresech, fotbalisté Valencie pro dnešní ligové střetnutí oblékli dresy barvy oranžové.
1'

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Rațiu, Mumin, Lejeune, Chavarría – Palazón (C), U. López, Ciss, De Frutos – de Tomás, Camello.
Náhradníci: Cárdenas – Balliu, Bebé, Espino, Falcao, Á. García, A. Hernández, Nteka, M. Pascual, K. Pérez, J. Pozo, Valentín.
Trenér: Rubén Baraja

Valencia CF: Mamardašvili – Correia, Diakhaby (C), Mosquera, J. Vázquez – Di. López, Pepelu, Guillamón, Canós – Amalláh, Duro.
Náhradníci: Doménech, Rivero – Foulquier, Paulista, Gasiorowski, H. González, Gozálbez, Marí, Özkacar, F. Pérez, Jaremčuk.
Trenér: Francisco Rodríguez

Rozhodčí: Alberola – Rodríguez, Sobrino.
Valencia CF

Valencia patří mezi tradiční španělské kluby, od nichž by se očekával útok na pohárové příčky, ale realita je jiná. „Netopýři“ momentálně uzavírají elitní desítku pořadí, přičemž disponují stejným počtem bodů jako dnešní soupeř. Barajova družina čeká na ligový úspěch pět utkání v řadě, nicméně v tom doposud posledním hrála velmi slušně, když na domácím stadiónu vyválčila bod s Barcelonou po remíze 1:1. Střelecké produktivitě mužstva vévodí sedmigólový Hugo Duro.
Rayo Vallecano

Fotbalisté Vallecana prožívají poměrně solidní vstup do sezóny, když během sedmnácti kol nasbírali dvacet bodů a v tabulce figurují na jedenáctém místě se solidním sedmibodovým náskokem na sestupové pásmo. Svěřenci trenéra Rodrígueze nicméně čekají na ligovou výhru už sedm střetnutí, během nichž zaznamenali čtyři remízy a tři porážky. Nejlepším střelcem mužstva je čtyřgólový Álvaro García.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný úterní podvečer. Vítám vás při sledování 18. kola španělské LaLigy, u zápasu mezi Vallecanem a Valencií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.