La Liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Villarreal : Almeria - 17. září 2023   16:15

Villarreal
45+5' G. Moreno (Baena) • 90+4' Sörloth (A. Moreno)
2:1
(1:1)
Almeria
44' Akieme  (Robertone)
Villarreal
Jörgensen – Albiol (C), Gabbia (85. Cuenca), Foyth, Romero (63. Comesaña) – Baena (73. Akhomach), Parejo, Capoue (63. A. Moreno) – G. Moreno (85. Brereton Díaz), Sörloth, Pino.
Reina – Femenía, Mándí, Morales, Denis Suárez, Trigueros.
F. Maeso
Estadio de la Cerámica (Villarreal)
Almeria
Maximiano – Lopy, Chumi, E. González, Akieme, Montes – Arribas (87. Baptistão), Melero (75. Baba), Robertone (C) (75. Puigmal), Embarba (66. Ramazani) – L. Suárez (88. Koné).
Mariño, F. Martínez – Centelles, Kaiky, Lázaro, Mendes, Milovanović.

Almería byla ve druhém poločase nebezpečnější a měla celkem tři velké šance k tomu, aby si vrátila vedení zpět. V závěru už to vypadalo, že se oba celky podělí o body. Nicméně Villarreal měl dnes dobré nastavení. V tom prvním dokázal vyrovnat a ve druhém nastavení vsítil druhou branku! Celkově jsme neviděli pohledný fotbal, který nenabídl moc šancí, ovšem pokud šance přišly, byly většinou gólové, hlavně ze strany hostujícího celku.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 2:8. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 16:6.
90+7'
90+6'
Domácí ubránili i rohový kop a vypadá to, že už se nic zásadního nestane.
90+6'
Hosté nyní zahrávali celkem dva centry do pokutového území, ovšem ani jeden z nich nepřinesl zakončení.
90+4'
Villarreal právě vstřelil branku!
Tak přece i v tomto nastaveném čase vidíme branku a to nejspíše rozhodující! Alberto Moreno parádně potáhl míč po levé straně a přesným centrem našel na zadní tyči ALEXANDERA SÖRLOTHA, který se hlavičkou nemýlil. Asistence: Alberto Moreno.
90+3'
Žlutá karta pro tým Villarreal CF (Yeremi Pino).
90+1'
Villarreal drží míč na středu hrací plochy.
90'
I druhý poločas je nastaven o šest minut. Dočkáme se i v tomto nastavení branky, jako tomu bylo v prvním nastavení?
90'
Běží nám devadesátá minuta, domácí se nyní tlačí k brance soupeře.
89'
Žlutá karta pro tým UD Almería (Arnau Puigmal).
89'
Hosté se snažili něco nyní vymyslet směrem dopředu, ale obránci si jejich počínání pohlídali.
88'
Ze hřiště odešel i Luis Javier Suárez, který byl taky hráčem, který mohl ve druhém poločase vsítí branku pro svůj celek.
88'
Střídání v týmu UD Almería:
ze hřiště odchází Luis Javier Suárez, přichází Ibrahima Koné.
87'
ze hřiště odchází Sergio Arribas, přichází Léo Baptistão.
85'
Domácí ze své standardní situace nic nevytěžili.
85'
Střídání v týmu Villarreal CF:
ze hřiště odchází Gerard Moreno, přichází Ben Brereton Díaz,
ze hřiště odchází Matteo Gabbia, přichází Jorge Cuenca.
84'
Chumi musel zatáhnout za záchrannou brzdu a zastavil pronikajícího soupeře. Standardní situace pro domácí celek ze zajímavé pozice.
82'
Nadýchaný centr si sebral Luís Maximiano, který pobízí své spoluhráče směrem do útoku, kde bude zahrávat výkop od své branky.
81'
Domácí jsou u míče a uvidíme, zda dokážou vsítit vytouženou branku a rozhodnout tak dnešní utkání.
79'
Yeremi Pino tak dlouho držel soupeře za dres, ten však pokračoval v tažení s míčem, až nakonec Pino podrazil svého soka.
79'
Standardní situace Almeríe se tuze nyní nevyvedla a u míče je Villarreal.
78'
Hráč domácích se postavil proti soupeři jako tvrdý sloup a dopustil se tak nedovolenému zákroku.
77'
Gerard Moreno vyskočil nejvýše a dobrou hlavičkou poslal míč na branku. Ovšem o trochu vedle, než by si tento útočník mohl přát.
76'
Robertone dnes sehrál dobré utkání a právě on byl jedním z hráčů, který měl na své kopačce potenciální branku.
75'
ze hřiště odchází Gonzalo Melero, přichází Iddrisu Baba.
75'
ze hřiště odchází Lucas Robertone, přichází Arnau Puigmal.
73'
ze hřiště odchází Alejandro Baena, přichází Ilias Akhomach.
72'
Další občerstvující krátká přestávka. Bude následovat střídání na straně domácích.
71'
Luis Javier Suárez přihrávkou dostal míč na Largieho Ramazaniho, který byl v tváří tvář brankáři, ale ten zmenšil střelecký úhel a dokázal pokrýt střelu! Almería ve třetí brankové šanci ve druhém poločase opět selhala!
70'
Oba celky se nyní střídají na míči a to bez výraznější šance, vůbec, postupu směrem k brance.
69'
Hostující celek je ve druhém poločase o něco lepším týmem a rozhodně zlepšil svou hru oproti prvním poločase.
67'
Domácí nechávají poměrně otevřenou obranu a soupeř se toho snaží využívat v podnikání rychlých protiútoků.
66'
ze hřiště odchází Adrián Embarba, přichází Largie Ramazani.
65'
Raúl Albiol rychlým skluzem zneškodnil další pokus soupeře! Almería začíná pořádně kousat v útočné fázi.
64'
Luis Javier Suárez si přebral míč na polovině hřiště a sprintem se dostal až k brance. Jeho přízemní zakončení minulo levou tyčku branky Villarrealu. Almería měla další velkou šanci si vrátit vedení zpět.
63'
ze hřiště odchází Carlos Romero, přichází Santi Comesaña,
ze hřiště odchází Étienne Capoue, přichází Alberto Moreno.
61'
Už se zdálo, že tento rychlý protiútok Villarrealu nebude mít zakončení. Nakonec se míč dostal z pravé strany až na levou, odkud z pokutového území zakončoval Alejandro Baena. Luís Maximiano včas lehl na zem a zneškodnil tuto akci.
60'
Hodina hry je za námi. V ní jsme mohli vidět dvě branky a to na sklonku prvního poločasu. V probíhající části druhého poločasu měl největší šanci Lucas Robertone se svou střelou z voleje.
59'
Ze standardní situace se míč dostal až k levé tyčce a Filip Jörgensen tak trochu nejistým zákrokem vyrazil míč na roh.
58'
Luís Maximiano po faulu rozehrál dalekonosný míč a Almería se dostává do blízkosti branky soupeře.
57'
Étienne Capoue se dostal k míči, ale jeho přihrávka do strany nebyla vůbec přesná. Velká škoda. Z tohoto mohla být slibná šance pro domácí.
55'
Hráč domácího celku se zamotal do svých kliček a snadná kořist pro hostující celek.
53'
Adrián Embarba fauloval zezadu soupeře, který s míčem počínal útočnou akci. Druhá žlutá karta v tomto zápase.
51'
Ani jejich soupeř si následně nepočínal v útočné fázi zrovna nejlépe.
50'
Hosté nyní v poklidu sebrali soupeři míč na vlastní polovině. Ovšem zaútočit se jim už nepodařilo.
49'
Skrytá a poměrně tvrdá střela se nyní snesla na branku Villarrealu. Filip Jörgensen musel skokem ke své tyči vyrazit letící míč!
47'
Obránce domácích na poslední chvíli špičkou kopačky odpálil míč do zázemí, tak aby se k němu nedostal nabíhající hráč Almeríe. Aut pro hosty.
46'
Domácí celek zahájil druhý poločas s míčem na svých kopačkách.
46'
Jak byl se dal zhodnotit první poločas? Prakticky vše důležité se odehrálo až na sklonku poločasu. Do 44. minuty se na hřišti nic zásadního nedělo. Villarreal měl sice více ze hry, ale bez vážných zakončení na branku. Almería se v závěru poločasu dokázala prosadit z ojedinělé, ač velmi hezké, útočné akce. Villarreal na inkasovanou branku odpověděl ještě v nastaveném čase, kdy už se zdálo, že půjdou hosté po prvním poločase do vedení.
45+7'
45+5'
A zničehonic je tu vyrovnání. Hráč domácích potáhl míč po levé straně a adresoval jej do středu šestnáctky. Zde jej Baena sklepl na GERARDA MORENU a ten z otočky poslal míč přesně do sítě. Asistence: Alejandro Baena.
45+3'
Domácí se ani ve dvou pokusech nedokázali dostat do šestnáctky soupeře a pokaždé míč skončil na bránícím hráči.
45+2'
Villarreal je sice momentálně na míči a kontroluje hru. Ovšem vypadá notně překvapený z vedoucí branky Almeríe.
45'
Celkem šest minut se bude nastavovat v prvním poločase.
44'
Almería právě vstřelila branku!
SERGIO AKIEME si bravurně počkal na samotné hranici ofsajdu a přesně vystihl přesnou přihrávku od Robertona. Poté měl Akieme před sebou zcela volný prostor a chladnokrevně poslal míč k pravé tyči! Asistence: Lucas Robertone.
42'
Zajímavý centr vyslal hráč hostujícího celku. Před brankou si vyskočil nejvýše hráč Almeríe, ale ten zamířil nad horní tyčku.
41'
Ani z tohoto rohu domácích nepřišlo nic zajímavého.
40'
Po čtyřiceti minutách hry je domácí celek více aktivní, ovšem za celou dobu jsme nebyli svědky vyložené šance, která by snesla parametry úvodní branky zápasu.
39'
Podobně si nyní vede i Villarreal a v posledních minutách hry je obraz utkání velmi statický.
38'
Hosté kombinují na polovině hřiště a jakoby nevěděli kudy k brance soupeře.
38'
Po souboji před brankou Almeríe zůstal sedět Lucas Robertone, který potřeboval menší ošetření.
37'
Alexander Sörloth se pokoušel hlavičkovat centr od rohového praporku, ale přes bránícího hráče se nedostal k míči.
36'
Nebezpečně se míč vzduchem pohyboval v blízkosti branky Almeríe. Nakonec je z toho rohový kop pro domácí.
35'
Pokračuje se ve hře. Domácí se vrhají do další útočné akce.
33'
Rozhodčí nařizuje krátkou občerstvovací pauzu.
32'
Filip Jörgensen skokem vyboxoval letící centr před jeho branku. Ovšem míč nezasáhl nejlépe a obránci měli ještě plno práce odehrát míč do bezpečí.
30'
Ze standardní situace hostů vzešel centr, který si pohodlně sebral domácí brankář.
29'
Hráči Almeríe zlepšili napadání soupeře a hráči Villarrealu najednou nemají tolik prostoru ke své kombinaci.
28'
Juan Foyth byl nucen pod tlakem dotírajícího hráče odehrát míč až na svého gólmana a ten v poklidu rozehrál na svého spoluhráče.
27'
Přihrávka na Maximiana nebyla zrovna nejlepší volbou. Vysoký presink soupeře nakonec donutil hosty zbrkle odehrát míč do autu.
26'
Žlutá karta pro tým Villarreal CF (Étienne Capoue).
26'
Étienne Capoue přišlápl nohu soupeři a probíhá ošetřování Robertona.
25'
Hráč Villarrealu byl osamocený na levé straně a poměrně zbytečnou kličkou do středu hřiště se připravil o lepší střeleckou pozici. Jeho zakončení skončilo na bránícím hráči.
24'
Střelu z úhlu si hravě ve svých rukou schoval Filip Jörgensen. Ojedinělý útok Almeríe neměl tentokrát šanci na úspěch.
22'
Další postupná kombinace domácích skončila nepřesným centrem. Odkop do hostující branky.
21'
Zaváhání hráče Villarrealu na středu hřiště vedlo k útoku soupeře. Nakonec musel zasahovat Filip Jörgensen, který však neměl příliš složitou práci.
20'
Úvodních dvacet minut hry nám ukázalo, kdo bude nejspíše pánem na hřišti. Domácí celek aktivně tvoří hru a snaží se o vedoucí gól.
19'
Centr přímo před branku hlavičkou dostal ven obránce hostů. Villarreal se stále snaží o otevření skóre zápasu.
17'
Do otevřené obrany Villarrealu se Almería dostala do rychlého protiútoku. V šestnáctce upadl Adrián Embarb, ovšem pokutový kop se nepíská.
16'
Dobře rozestavená defenzíva hostů ubránila další kombinaci soupeře a míč skončil v autu.
15'
Luís Maximiano bez větších problémů zachytil míč, který byl odcentrován z levé strany. Nyní bude rozehrávat dlouhý odkop od své branky.
14'
Hosté jen odevzdali míč a opět je to Villarreal, který hledá cestu zpět na polovinu svého soka.
13'
Po rohovém kopu přišel centr na zadní tyč, kde však míč jako první zpracoval obránce hostů. Ti následně vyváží míč až k brance soupeře.
12'
Hráči ve žlutých dresech jsou stále na míči a zatím to vypadá, že bude hrát jen jeden tým. Almería se dostala do hluboké defenzívy.
11'
Další útočný výpad domácího celku, tentokrát středem hřiště. Almería, vyjma úvodních minut, se nedokáže dostat do útoku.
9'
Vysoký centr z pravé strany musel likvidovat brankář Almeríe, který vyrazil míč z pokutového území.
8'
Edgar González čistým skluzem odehrál míč do zázemí. Aut pro domácí celek, který setrvá na polovině soupeře.
7'
Kombinace Villarrealu nyní nevedla k žádné šanci. Stále se však domácí drží na míči.
6'
Adrián Embarba ve snaze zpracovat vysoký míč fauloval Pareja a míč pro domácí.
5'
Po rohovém kopu se míče zmocnil Luis Javier Suárez, který si taky udělal prostor ke střele, ale z úhlu zamířil mimo tři tyče.
4'
První větší šance Almeríe, kdy si jeden z hráčů navedl míč na střelu. Filip Jörgensen vyrazil míč na roh.
3'
Slibný rychlý protiútok domácího celku byl nakonec zastaven hostující obranou a to i za přispění nepřesné přihrávky soupeře.
2'
Adrián Embarba se pokoušel prosadit po pravé straně, ale Carlos Romero jej nepustil do šestnáctky.
1'

Villarreal CF: Jörgensen – Albiol (C), Gabbia, Foyth, Romero – Baena, Parejo, Capoue – G. Moreno, Sörloth, Pino.
Náhradníci: Reina – Akhomach, Brereton Díaz, Comesaña, Cuenca, Femenía, Mándí, Morales, A. Moreno, Denis Suárez, Trigueros.

UD Almería: Maximiano – Lopy, Chumi, E. González, Akieme, Montes – Arribas, Melero, Robertone (C), Embarba – L. Suárez.
Náhradníci: Mariño, F. Martínez – Baba, Centelles, Kaiky, Lázaro, Koné, Baptistão, Mendes, Milovanović, Puigmal, Ramazani.

Rozhodčí: F. Maeso.

Villarreal CF

Začátek sezóny domácí celek nestihl zrovna v nejlepším rozpoložení. Po čtyřech odehraných duelech má Villarreal tři body za výhru 1:0 proti Mallorce.
Villarreal je v dnešním zápase svým způsobem favorit a hratelnějšího soupeře k nakopnutí za lepšími výsledky si již přát nemůže.

UD Almería

Hosté jsou na tom ještě hůře, než jejich dnešní sok. Celek z Andalusie má po čtyřech kolech jen bod za remízu 1:1 s Cádizem. Blízko k dalšímu bodu byl celek i v minulém kole, kdy dokázal vyrovnat nepříznivé skóre. Tehdy proti Vigu již Almería prohrávala po prvním poločase o dvě branky. Ve druhém poločase Almería vyrovnala na 2:2. Ovšem v 87. minutě Vigo vsítilo vítěznou třetí branku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.