La Liga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Villarreal : Celta Vigo - 20. prosince 2023   21:30

Villarreal
13' Pedraza (Sörloth) • 40' Mándí  • 48' Parejo
3:2
(2:0)
Celta Vigo
52' Douvikas   • 57' Strand Larsen  (M. Sánchez)
Villarreal
Jörgensen – Altimira, Albiol (C) (60. Cuenca), Mándí, A. Moreno (60. Morales) – Akhomach (89. Terrats), Comesaña, Parejo, Pedraza (22. C. Romero) – Baena (88. Trigueros), Sörloth.
Reina – Femenía, Brereton Díaz.
Soto – Álvarez, Villate.
Estadio de la Cerámica (Villarreal)
14 687 diváků
Celta Vigo
Guaita – K. Vázquez (C) (86. M. Rodríguez), Starfelt (46. C. Domínguez), Núñez, Ristić (46. M. Sánchez) – Dotor, Tapia, de la Torre (46. Mingueza) – Cervi (82. Bamba), Douvikas, Strand Larsen.
Marchesín, I. Villar – C. Pérez, J. Domínguez, Sotelo, Beltrán, Swedberg.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště!
Dnešní utkání sledovalo 14 687 diváků.
Pro oba týmy šlo o poslední duel v tomto kalendářním roce. Villarreal ten nový odstartuje 2. ledna na půdě aktuálně desáté Valencie, zatímco Vigo bude o den později na svém stadionu hostit silný Real Betis.
Je konec! Poté, co domácí proměnili penaltu v úvodu druhého poločasu a rozšířili svůj náskok na tři zásahy se zdálo, že ve Villarrealu je hotovo. Opak byl ale pravdou: Celta se nevzdala a dvěma takřka slepenými góly si pro sebe vykřesala velkou jiskru naděje, jenže na slibné trefy se jí pak nepovedlo navázat. Jörgensena nijak vážně neohrozila ani během extrémně dlouhého nastavení, a půdu soupeře tak opouští s prázdnou.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 3:5. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 16:14.
90+15'
90+15'
Vidíme zárodek dost možná posledního útoku Viga, co nevidět uslyšíme tři hvidzy hlavního rozhodčího.
90+14'
Ne ne, Benítezově týmu se nepovede dokonat snový comeback a srovnat stav utkání. Mingueza nyní před svou klecí brání míč před vysunutým Terratsem.
90+13'
Hosté se nyní podle všeho ocitli v postavení mimo hru, Jörgensen odkopává míč pryč od branky.
90+11'
Domácí po dlouhé době přesunuli hru ke svatyni Celty. Sörloth drží míč u rohového praporku, vzdoruje protihráčům a odkrajuje sekundy z nastavení.
90+10'
Svatyně Villarrealu byla pod velkým tlakem, hosté ale ani ze dvou rohů nevytěžili přesnou střelu na zařízení. Vše nasvědčuje tomu, že body zůstanou doma.
90+9'
Mingueza se odpoutal od protihráče a zkusil narýsovat křižný pas před branku, bránící Romero nicméně balón vyrazil. Los Celetes získávají rohový kop.
90+8'
Přetažený centr Viga spadl až do zámezí, Villarreal bude vhazovat těsně vedle své svatyně.
90+7'
Takovou hrou hosté vyrovnání nedosáhnou. Rodríguez dlouze operoval s balónem u postranní čáry, než jej nedopatřením vysunul za Jörgensenovu klec.
90+5'
Jörgensen odkopává míč velmi daleko od své brány. Vigo si zatím v nastavení nevytvořilo šanci.
90+4'
Žlutá ponorka nyní v obraně odvedla dobrou práci a zblokovala hned dva centry, které těsně po sobě mířily do její šestnáctky z levého křídla.
90+3'
Celta kombinuje na polovině Villarrealu, dění na hřišti doprovází hlasitý pískot z ochozů. Fanouškům se tučná porce nastavených minut pochopitelně nelíbí.
90+2'
Rodríguez fauloval u domácí šestnáctky, Villarreal se vrací na míč a má šanci přejít do ofenzívy.
89'
Sörloth si vynutil faul, Domínguez ho za středovou čarou poslal srazil na trávník. Domácí si berou míč.
89'
Střídání v týmu Villarreal CF:
ze hřiště odchází Ilias Akhomach, přichází Ramon Terrats.
88'
ze hřiště odchází Alejandro Baena, přichází Manu Trigueros.
87'
Nastavení druhého poločasu bude nejspíš hodně tučné. Hra se totiž nyní rozběhla jen na pár sekund, před outem Villarrealu uvidíme ještě další střídání.
86'
Střídání v týmu Celta de Vigo:
ze hřiště odchází Kevin Vázquez, přichází Miguel Rodríguez.
85'
Mándí míří do zámezí za potlesku tribun a s velkým obvazem kolem hlavy. Nakonec se zdá, že bude schopen náročný duel dotáhnout až do konce.
84'
Tasos Douvikas (CVG) už je zpět na nohou a dodatečně vidí žlutou. Mándí zůstává ležet na hřišti a bude muset vystřídat, závěr bitvy se hodně kouskuje.
84'
Znovu jsou potřeba zdravotníci, tentokrát z obou táborů. Douvikas do souboje o letící míč s Mándím naběhl opravdu hodně neomaleně, oba hráči jsou na zemi.
82'
Na konci dvaaosmdesáté minuty dostává kartu Manu Sánchez (CVG), Villareal míří do útoku.
82'
ze hřiště odchází Franco Emanuel Cervi, přichází Jonathan Bamba.
81'
Domácí svatyně je pod tlakem, Vigo čeká další rohový kop. Pokud by se mu dnes opravdu podařilo vybojovat remízu, byl by to naprosto fenomenální comeback.
79'
Reina si na lavičce zavazuje kopačky, podle všeho ale jeho služby nakonec nebudou třeba. Jörgensen bude pokračovat, krvavému šrámu na tváři navzdory.
78'
Domácí gólman zůstává ležet na trávníku, tohle nevidíme rádi. Jen chvíli před zakončení Sáncheze se srazil s jiným protihráčem, na plac míří zdravotníci.
77'
Villarreal si vzadu počínali rozháraně a málem za to pykal! Sérii centrů ve střelu přetavil Sánchez, míč do odkryté brány zblokoval Altimira!
76'
Kartónek se v kapse sudího moc neohřál a hned musel znovu ven, tentokrát byl za nedovolený zákrok potrestán Santi Comesaña (VLR). Domácí působí nervózně.
75'
Alejandro Baena (VLR) dostává žlutou kartu. Nikoliv kvůli faulu, ale kvůli příliš hlasitým protestům.
74'
Zákroků za hranicí pravidel v posledních minutách přibývá, sudí nařizuje volný kop pro Vigo u kruhu.
73'
Morales se snažil něco vykouzlit na hraně pokutového území Los Celestes, než ho dvojice soků obrala o balón. Guaita tak opět mohl zůstat v klidu.
72'
Bránící Oscar Mingueza (CVG) ztratil krok s protihráčem na středu a velmi okatě ho zatáhl za dres. Následné žluté kartě se sice diví, ale celkem zbytečně.
70'
Domácí se po pravé straně prokousali do hostujícího vápna, kde byl ale aktivní borec ve žlutém dresu odzbrojen. Vigo se vrací zpět na balón.
69'
Právě Baena nyní hlasitě reklamuje zákrok dobíhajícího Tapii, který mu zřejmě nedopatřením přišlápl nohu.
67'
Baena si při plnění defenzivních povinností u postranní čáry pomohl faulem, standardka pro Celtu.
66'
Oživení modří si na hřišti udržují převahu, Villarrealu se stále nedaří převzít iniciativu. Pozitivní nicméně je, že fungující obrana aspoň drží hru pryč od Jörgensena.
65'
Rychlý protiútok Viga vyvrcholil centrem Minguezy z levého křídla, který ale vystihl protihráč ve vápně.
64'
Parejo, který převzal kapitánskou pásku od Albiola, byl podkopnut za středovou čarou. Villarreal má příležitost po delší době zaútočit na Guaitu.
62'
Tak to je neuvěřitelné, mohlo být vyrovnáno! Hosté roh zahráli vzduchem na přední tyč, kde na míč naskočil Strand Larsen a nebýt připraveného Jörgensena, zadělal by si na hattrick!
61'
Celta utnula domácí ofenzivní snahy a vrátila hru na druhou stranu hřiště, kde získala rohový kop.
60'
ze hřiště odchází Alberto Moreno, přichází José Luis Morales.
60'
Vynucené střídání v týmu Villarreal CF:
ze hřiště odchází Raúl Albiol, přichází Jorge Cuenca.
59'
Domácí kapitán po rychlém ošetření zdravotníky opouští hřiště za potlesku jinak velmi tichých ochozů.
58'
Hra po druhém gólu Los Celestes pokračovala jen pár sekund, než na trávníku skončil Albiol.
57'
Celta Vigo právě vstřelila branku!
Většině fanoušků v ochozech teď pořádně zatrnulo, ze zdánlivě rozhodnutého duelu se rázem stává pořádné drama! Vigo se dlouhou sérií přihrávek propracovalo až před domácí svatyni, kde se k míči dostal JØRGEN STRAND LARSEN a jeho velmi pomalá střela trochu kuriózně proklouzla za Jörgensena – 3:2!
55'
Sotva jsem dopsal poslední příspěvek a hra se takřka okamžitě zastavila na středu pole, kde nyní míč často střídá majitele. Oba kluby rázem zpevnily defenzívy.
54'
Hraje se nahoru dolu, dění se po Douvikasově gólu otevřelo. Hosté nehodlají skládat zbraně.
53'
Zdali bylo Vigo v ofsajdu, či ne, nějakou dobu trvalo posoudit. VAR nakonec platnost gólu posvětil.
52'
Tak pozor, ve Villarrealu možná ještě není rozhodnuto! Bránící Romero totiž letící míč po dlouhém volném kopu Celty odrazil jen do míst, kde číhal TASOS DOUVIKAS, který z pozice u vzdálenější tyče pokrčenou nohou balón tečoval mimo dosah domácího gólmana – 3:1!
51'
Sudí na moment zastavuje hru, Dotor a Moreno se snaží se zotavit z nepříjemné srážky na křídle. Hosté budou za malou chvíli zahrávat standardku.
49'
Situace je pro Los Celestes čím dál tím horší, žlutá ponorka tlačí dál a z další akce vytěžila rohový kop.
48'
Villarreal právě vstřelil branku!
Tak takhle si kouč Benítez začátek druhé půle určitě nepředstavoval, domácí kopem nepohrdli a zvyšují na rozdíl tří branek! Guaita sice správně odhadl stranu, na kterou DANI PAREJO zakončil, ale míč zastavit nedokázal – 3:0!
47'
Exekutorem kopu bude Dani Parejo.
46'
Kevin Vázquez (CVG) za svůj zákrok vidí i kartu.
46'
Druhý poločas pro Vigo začíná přímo hororově, Baena dlouhým míčem vysunul do brejku Morena a dobíhající Vázquez zatáhl za záchranou brzdu! Sudí ukázal na puntík, penalta pro Villarreal!
46'
ze hřiště odchází Luca de la Torre, přichází Oscar Mingueza,
ze hřiště odchází Mihailo Ristić, přichází Manu Sánchez,
ze hřiště odchází Carl Starfelt, přichází Carlos Domínguez.
46'
Úvodní poločas byl naprosto jednoznačnou záležitostí, což krom dosavadního skóre dokládá i statistický přehled níže. Villarreal na hřišti dominoval a Celtu takřka nepustil ke slovu, přičemž svou převahu přetavil ve dva zásahy. Po prvním dějství tak má nakročeno k hladké výhře, která je vzhledem k situaci v tabulce velmi důležitá. Uvidíme, jak se duel bude vyvíjet po přestávce.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 2:1. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 8:2.
Druhý poločas začne přibližně ve 22:35.
45+5'
45+5'
Hosté ještě před přestávkou bránili roh a dokonce v oslabení, jelikož Starfeltovi křeč v noze nedovolila dokončit poločas. Akce Villarrealu ale vedla jen hodně nepovedené střele Baeny. Dějství končí.
45+4'
Žlutá ponorka kombinuje na pravé straně, závěr uvodního poločasu má plně pod kontrolou. Rafa Benítez má během nadcházející pauzy o čem přemýšlet...
45+3'
Uvidíme ještě minimálně jednu standardku, kterou domácí budou zahrávat z podstatné vzdálenosti.
45+1'
Villarreal kontroluje míč na své straně hřiště, do přestávky půjde s naprosto zaslouženým náskokem.
44'
Sörloth si v pokutovém území soupeřů počínal až moc agresivně a srazil protihráče k zemi, Celta má míč.
43'
Hosté chtěli rychle odpovědět. Po Ristićově centru do vápna následovalo pár nepřehledných odrazů, které pak uzavřelo zakončení Tapii vysoko nad svatyni.
42'
Platnost gólu ve Villarrealu po pár desítkách sekund potvrdili také muži u videa, pokračujeme dál. Řešil se možný ofsajd zakončujícího zadáka.
40'
Žlutá ponorka chvilku před přestávkou přidává další zásah! Sörloth míč po volném kopu ze vzduchu srazil na Baenu, jehož střelu pak Guaita vyrazil jen na kopačku nehlídaného AJSU MÁNDÍHO. Následná dorážka zaplula přesně do obrovského prázdného prostoru v bráně – 2:0!
39'
Núñez během bránění Baeny protihráči zřejmě šlápl na nohu, domácí si v závěru dějství vyzkouší standardku z pozice jen pár metrů před vápnem.
38'
Znovu se potvrdilo, že kopy od praporku dnes na Estadio de la Cerámica nejsou oblíbenou disciplínou kteréhokoliv týmu. Villarreal dostává míč pod kontrolu.
37'
Ristićův centr Albiol nataženou nohou vyrazil za svou branku, Vigo takřka z ničeho vybojovalo rohový kop.
36'
První poločas se pomalu chýlí ke konci. Vysunutý Cervi potrápil u středové čáry Altimiru, který nezazmatkoval a včas míč posunul do bezpečí na spoluhráče.
34'
Vigo si se standardní situací poradilo bez výraznějších komplikací a nyní míří do útoku po křídle.
33'
Střídající Romero se zničehonic ocitl ve skvělé střelecké pozici, z velmi podobného místa jako v úvodu Pedraza ale nasměroval míč jen do nohou pozorného Guaity! Roh pro Villarreal!
32'
Přenesení hry na levou stranu domácím nevyšlo dle představ, nicméně hosté následně míč srazili jen zpátky ke svým sokům, a ti to tedy mohou zkusit znovu.
31'
Tapiův vzdušný míč před Jörgensena sice vypadal, že by i mohl domácím zavařit, ale hosté z něj nedokázali vytěžit střelu. Gólman žluté ponorky byl bez práce.
30'
Máme za sebou skoro půlhodinu hry. V posledních momentech je častěji na míči Celta, které se nedaří zlomit dosud neprostupnou defenzívu Villarrealu.
28'
Balón nějakou dobu putoval po kopačkách zadáků v modrých dresech, jejichž následný přetažený nákop spadl až k připravenému Jörgensenovi.
27'
Sörloth během souboje o míč uklouzl a nepříjemně vrazil do Ristiće, kterého zřejmě nedopatřením zasáhl do slabin. Hosté získávají další volný kop.
26'
Villarreal na moment pronikl do bezprostřední blízkosti hostujícího vápna, jenže Celta následně překazila jeho sérii přihrávek a zbavila ho balónu.
25'
Akhomach u postranní čáry fauloval Ristiće, Los Celestes se po delší době vrací zpět na balón.
24'
Sörloth vybojoval míč na středu hřiště a poslal ho dozadu na své obránce. Ti se pokouší založit útok po straně, Vigo ale velmi nepříjemně pressuje.
23'
Villarrealu to v rozehrávce skřípe, oživená Celta nechce své soky pustit za středovou čáru.
22'
ze hřiště odchází Alfonso Pedraza, přichází Carlos Romero.

Pro Pedrazu dnešní utkání bylo hodně krátké, i tak se nicméně stihl prosadit. Pozitivní je, že trávník opustil po svých a nevypadá to na nic vážného.
20'
Pedraza zůstává sedět na trávníku, zřejmě ho trápí nějaké zdravotní problémy. Na lavičce se připravuje Romero, nejspíš se schyluje k vynucenému střídání.
19'
Dění na moment zastavuje domácí útočný faul, Celta získává volný kop na své straně hrací plochy.
18'
Sledujeme poměrně nevýraznou pasáž hry, ani jednomu týmu se nedaří se na delší dobu udržet na balónu. Ten tak na středu hřiště často střídá majitele.
17'
Villarreal drží míč na svých kopačkách a hledá nějakou cestu zpět před Guaitovu svatyni.
16'
Vigo má šanci se vrátit do zápasu. Altimira si při plnění defenzivních povinností na straně pomohl faulem, čímž soupeřům nadělil slibnou standarku.
15'
Naprostou dominanci Villarrealu krom skóre potvrzují i statistiky, konkrétně čísla týkající se držení míče (66 % – 34 %) a střel na branku (3 – 0).
13'
Žlutá ponorka těží z výborného vstupu do utkání a už po necelé čtvrthodině hry jde do vedení! Na pravém kraji šestnáctky se díky přihrávce Sörlotha uvolnil ALFONSO PEDRAZA, který následně pěkným padajícím zakončením překonal dosud famózního Guaitu – 1:0!
12'
Domácí mají míč stále pod kontrolou, hosté je nicméně na malou chvíli zatlačili na jejich polovinu.
11'
Guaita má na svém kontě další dva úspěšné zákroky, děravá obrana Celty to svému brankáři opravdu nedělá jednoduché! Pedrazův projektil se ještě pokusil dorazit Akhomach, ani ten ale na gólmana nevyzrál! Skvělá práce!
10'
Akhomachova střela z pravé strany se od protihráče odrazila zpět k domácím, kteří tak i nadále obléhají Guaitu. Hostující gólman musí být ve střehu.
9'
Ne ne, na pokutový kop to nakonec nevypadá. Žlutá ponorka má nicméně stále více ze hry, hosté zaspali začátek zápasu a nedaří se jim se zmocnit balónu.
8'
A pozor, Villarreal bude možná kopat penaltu! Muži u videa kontrolují souboj o míč u Guaitovy svatyně, hra mezitím běží dál!
7'
Celtě se poprvé v zápase podařilo přesunout hru k Jörgensenovi. Toho chtěl ranou zpoza vápna prověřit Tapia, do dráhy jeho rány se ale postavil sok.
6'
Znovu Sörloth a znovu hlavičkou, tentokrát těsně vedle! Defenzíva Los Celestes se musí rychle probudit, tohle zavání hodně brzkým gólem!
5'
Ristić sice Akhomacha na křídle pozdržel, zastavit akci Villarrealu ale nedokázal. Domácí mají více ze hry a znovu atakují svatyni nesehraného Viga.
4'
Na balónu je hostující obrana, která ubránila následný roh domácích a nyní se snaží zklidnit dění.
3'
Na první větší šanci duelu jsme nečekali dlouho! Mándí pěkným vzdušným balónem vybídl k nepříjemné hlavičce volného Sörlotha, jehož zakončení Guaita vytáhl nad břevno!
2'
Protiútok Celty byl připravenou obranou žluté ponorky velmi rychle zastaven, Villarreal si bere míč zpět na své kopačky a opět přechází do ofenzívy.
1'
Pedraza protáhl míč dopředu po straně, jeho následný přetažený centr pak jeden z protihráčů srazil za vzdálenější postranní čáru. Domácí budou vhazovat.
1'
Úvodní výkop obstará Villarreal, jdeme na věc!
Oba týmy nastupují na hrací plochu, domácí v tradičních žlutých dresech a hosté ve světle modrých.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný středeční večer, duel začíná za pár minut. Níže si v mezičase můžete prohlédnout dnešní kompletní sestavy.

Villarreal CF: Jörgensen – Altimira, Albiol (C), Mándí, A. Moreno – Akhomach, Comesaña, Parejo, Pedraza – Baena, Sörloth.
Náhradníci: Reina – Terrats, C. Romero, Femenía, Trigueros, Morales, Brereton Díaz, Cuenca.
Trenér: Marcelino.

Celta de Vigo: Guaita – K. Vázquez (C), Starfelt, Núñez, Ristić – Dotor, Tapia, de la Torre – Cervi, Douvikas, Strand Larsen.
Náhradníci: Marchesín, I. Villar – Bamba, M. Rodríguez, C. Pérez, J. Domínguez, C. Domínguez, Sotelo, Mingueza, Beltrán, Swedberg, M. Sánchez.
Trenér: Rafael Benítez.

Rozhodčí: Soto – Álvarez, Villate.
DNEŠNÍ DELEGACE

Hlavním rozhodčím dnešního utkání bude César Soto Grado, jenž v LaLize debutoval teprve v srpnu 2019 a od té doby v ní již stihl odpískat kulatých 90 zápasů. Jeho asistenty budou Carlos Álvarez a Aitor Villate.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY 2022/23

O tom, že domácí budou dnes večer platit za favorita, svědčí i výsledky ze zápasů proti Celtě v minulém ročníku. Zatímco lednová bitva na hřišti soupeře skončila remízou, dubnovou odvetu před vlastními fanoušky už Villarreal zvládl 3:1. Bude se radovat i dnes?

30. 4. 2023: Villarreal – Celta Vigo 3:1
13. 1. 2022: Celta Vigo – Villarreal 1:1
CELTA DE VIGO (18. místo)
17 Z, 2–7–8, 16:25 (-9), 13 bodů

Ptáte se, který tým okupuje onu obávanou osmnáctou pozici, která byla zmíněna níže? Je jím právě Celta, která mezi poslední trojici spadla už na přelomu října a září a od té doby spolu s Granadou a Almeríí uzavírá tabulku španělské nejvyšší soutěže. Věhlasnému kouči Rafaelu Benítezovi tak nové angažmá nevychází dle představ...

Los Celestes se nicméně o víkendu podařilo zabránit tomu, aby už tak špatná sezóna byla ještě daleko horší. Vigo totiž úspěšně přetavilo výhodu domácí půdy ve vítězství právě proti předposlední Granadě, na kterou si tak vytvořilo pohodlný polštář, a od sedmnácté Sevilly jí nově dělí jen o pět zásahů horší skóre.

17 Z, 4–4–9, 23:33 (-10), 16 bodů

Fotbal někdy dokáže být paradoxní. Villarreal si minulý týden v přímém souboji s francouzským Rennes zajistil konečné první místo ve skupině F Evropské ligy, a až do jara se tak může naplno soustředit na domácí soutěž... kde není daleko od sestupového pásma. Tým trenéra Marcelina, který jej převzal teprve před měsícem, má na osmnáctou pozici jen tříbodový náskok.

Žlutá ponorka se dnes bude snažit si spravit chuť po nepovedených posledních kolech, ve kterých schytala vysoké porážky od Realu Madrid (1:4) a Sociedadu (0:3). Podaří se jí dnes uspět proti Celtě a připsat si v LaLize vítězství poprvé od 26. listopadu, kdy na své půdě přetlačila dvanáctou Osasunu?

José Luis MORALES – 12 Z, 5 branek
Příjemnou středu u sledování LaLigy! V rámci vloženého 18. kola bude dnes k vidění i bitva dvou týmů z dolních pater tabulky: Villarrealu a Celty Vigo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.