La Liga - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Villarreal : Vallecano - 28. dubna 2024   18:30

Villarreal
18' Sörloth (Baena) • 70' Y. Mosquera (Baena) • 74' Sörloth (Baena)
3:0
(1:0)
Villarreal
Jörgensen – Femenía, Albiol (C), Y. Mosquera, A. Moreno (72. Pedraza) – Achúmáš (72. Coquelin), Comesaña, Parejo (84. Morales), Baena – Go. Guedes (84. Terrats), Sörloth (84. Trigueros).
Reina – Capoue, Cuenca, Mándí, G. Moreno.
González – Bárcena, Pérez
Estadio de la Cerámica (Villarreal)
Vallecano
Dimitrievski – Rațiu, Mumin, Lejeune, Chavarría – Palazón (C) (80. Trejo), Crespo (80. Valentín), Ciss (80. Falcao), De Frutos – Camello (65. Nteka), U. López (64. Á. García).
Cárdenas – Balliu, Bebé, de Tomás, Espino, J. Pozo.

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 3:7. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 15:8.
A je tu konec utkání! Domácí žlutá ponorka přidala ve druhé půli ještě další dvě branky a vítězí jasně 3:0! V první půli se prosadil norský útočník Alexander Sörloth, který poslal svůj tým do vedení. Druhý gól přidal v 70. minutě hlavičkou po rohu stoper Yerson Mosquera a na konečných 3:0 upravil čtyři minuty poté svým druhým gólem v zápase Alexander Sörloth podobně jako u první branky průstřelem brankáře na zadní tyč. V závěru utkání si hostující Rayo vypracovalo pár slibných šancí, ovšem neprosadilo se ze žádné z nich. Zápas tak skončil poměrem 3:0 pro domácí Villarreal, který tak poskakuje na devaté místo před Getafe a ještě se zapojí do bojů o evropské poháry. Ode mě to bude pro dnešek vše! Budu se na vás těšit u dalšího zápasu španělské LaLigy či jiné evropské ligy, do té doby na počtenou!
90+4'
90+4'
A další těžký zákrok brankáře Dimitrievskiho po střele ze strany. To je poslední co se v utkání stalo a zápas končí.
90+3'
Výtečný zákrok brankáře Dimitrievskiho po střele Triguerose, kterému do běhu nahrál kdo jiný než Alejandro Baena, který dnes hraje skvělý zápas.
90+2'
Do protiútoku mířil José Luis Morales míč si na šestnáctce zasekl, ovšem pak jej ztratil a hosté neloví další míč ze své sítě.
90+1'
Centr do vápna chytá Jörgensen, který stále drží čisté konto.
90'
Žlutou kartu vidí Raúl Albiol, avšak po právu se diví, jelikož se o faul rozhodně nejednalo.
89'
Míč se ve vápně různě poodrážel, ale nakonec končí u brankáře Jörgensena.
89'
A další rohový kop pro Rayo.
89'
Velký závar před brankou domácích končí rohovým kopem pro Rayo.
88'
Rayo se snaží vstřelit alespoň jednu branku a kombinují na polovině domácích.
87'
Střela Floriana Lejeuneho končí vysoko nad a Jörgensen rozehrává od branky.
86'
Coquelin fauloval Garcíu a hosté budou zahrávat přímý kop.
85'
Nepřesná střela jednoho z hostů končí vysoko nad brankou domácího celku.
84'
Trojité střídání na straně domácího celku. Ze hřiště odchází Guedes, Parejo a také hrdina utkání Alexander Sörloth. Místo nich na poslední minuty naskakují Terrats, Trigueros a Morales.
83'
Odkop od branky pro domácí.
82'
Odkop od branky pro domácí celek.
80'
Střídání v týmu Raya. Ze hřiště odchází Ciss, Crespo a Palazón a místo nich nastupují Falcao, Valentín a Trejo.
80'
Odkop od branky pro hosty.
79'
Villarreal pokračuje u míče a uklidňuje hru.
78'
Nyní vidí žlutou kartu za svůj faul Ismaila Ciss.
78'
Skákavý míč chytá Jörgensen a rozjíždí útočnou akci.
77'
Coquelin vidí žlutou kartu a Rayo opět zahrává přímý kop.
74'
Villarreal právě vstřelil branku!
A domácí vedou již o tři branky! Baena vyslal parádním míčem za obranu ALEXANDERA SÖRLOTHA do sólového úniku a podobně jako u první branky se Sörloth nemýlil a poslal míč na zadní tyč.
74'
Centr, který se točil do branky sbírá Jörgensen a rozjíždí útok domácích.
73'
Po faulu domácích budou hráči Raya zahrávat další přímý kop.
72'
Dvojité střídání na straně Villarrealu. Ze hřiště odchází Achúmáš a Moreno. Místo nich nastupují Coquelin a Pedraza.
70'
Centr Baeny našel hlavu YERSONA MOSQUERY, který právě hlavou poslal míč k pravé tyči branky Dimitrievskiho a poslal domácí do dvougólového vedení.
69'
Skvělý zákrok Dimitrievskiho, po kterém bude Villarreal kopat rohový kop! Dimitrievski skvěle vytáhl míč nad břevno a díky němu je skóre stejné.
68'
Offside Raya. Rozehrávají domácí.
67'
Vhazování pro Villarreal na útočné polovině.
66'
Jörgensen zaváhal při rozehrávce, míč si však doběhl a uklidnil situaci.
65'
Další střídání Vallecana. Hřiště opouští také Camello a nastupuje Nteka.
65'
Zakončení Palazóna bylo tečováno a dopředu míří Villarreal.
64'
Střídání na straně Raya. Ze hřiště odchází López, nahradí ho García.
63'
Zajímavá střela na druhé straně, která však končí těsně vedle branky Jörgensena.
62'
Obrovská šance Villarrealu! K zakončení hlavou se dostal po centru Baeny Sörloth, ovšem z bezprostřední blízkosti trefil brankáře Dimitrievskiho.
62'
Po offsidu Raya rozehrává Jörgensen dlouhým nákopem na soupeřovu polovinu.
61'
Centr Palazóna na přední tyč je odvrácen do autu a Rayo pokračuje v v útoku.
60'
Aut pro Rayo a další roh po zblokovaném centru jednoho z hráčů.
59'
Roh pro Rayo po sražené střele Camella.
58'
Útočný faul Sörlotha. To se však fanouškům nezdá a vidí situaci přesně naopak a svůj nesouhlas dávají hlasitě znát.
57'
Zajímavá střela Lópeze skončila jen těsně nad brankou a Jörgensen znovu rozehrává od své svatyně.
56'
Mumin se pověsil na Sörlotha, ovšem faul se nepíská a po střele Palazóna rozehrává od branky Jörgensen.
55'
Útok Raya končí nepřesnou přihrávkou do zámezí. Odkop od branky pro Villarreal.
53'
Před pokutové území se dostal Guedes, ovšem předal míč pod sebe a Achúmáš nezakončil.
52'
Druhá neuznaná branka Sörlotha v dnešním utkání. Zaběhl si za obranu, ovšem tentokrát on byl přichycen v offsidu a jeho gól nemůže platit.
51'
Zajímavá šance domácích! K zakončení se dostal Alejandro Baena, ovšem jeho střelu zastavilo břevno a skóre se nemění.
50'
Domácí drží míč na svých kopačkách a postupně se dostávají dopředu.
49'
Pro centr do vápna si došel Jörgensen a rozjel útok Villarrealu.
48'
Centr z pravé strany byl přetažen na zadní tyč, ovšem také překročil v letu brankovou čáru a od branky rozehrává Jörgensen.
47'
Autové vhazování pro hosty poblíž pokutového území domácího celku.
46'
Začíná druhý poločas. U míče začínají domácí.
46'
První půle zápasu mezi Villarrealem a Rayem Vallecano nám nabídla dvě branky, ovšem jen jedna mohla platit. Nejprve se v osmnácté minutě trefil norský kanonýr Alexander Sörloth po parádní přihrávce za obranu a Villarreal vedl 1:0. Poté se k dorážce po střele Iljása Achúmáše dostal znova Sörloth a míč doklepl do branky, ovšem Achúmáš byl v offsidové pozici a branka nemohla platit. Poločasové skóre je tak 1:0 pro domácí žlutou ponorku. Uvidíme, jestli se ve druhé půli hosté zvednou, nebo domácí udrží jednogólový náskok.
45+3'
45+2'
Zblokovaná střela se odráží k hráčům ve žlutém, ovšem další centr již Moreno nezachytil a Dimitrievski rozehrává od branky.
45+2'
Faul Cisse na Achúmáše, po kterém můžou útočit domácí.
45'
Rohový kop pro hosty byl rozehrán na krátko a domácí se ubránili.
45'
Sörloth fauloval Unaie Lópeze a Rayo může v závěru poločasu útočit.
45'
Zblokovaný míč za obranu končí v autu a vhazují hosté.
44'
Dlouhý nákop sbírají domácí, kteří vhazují na polovině Villarrealu.
43'
Mosquera je faulován a rozhodčí píská přímý volný kop pro hráče ve žlutém.
42'
Autové vhazování Rayo. Mumin se navíc vrací do hry.
41'
Mumin už je na nohou a hosté rozehrávají.
40'
K zajímavé střele se dostal Sörloth, který trefil stopera Mumina do hlavy a Mumin zůstává na zemi a je ošetřován.
39'
Po faulu na Guedese mají k dispozici přímý volný kop domácí hráči.
39'
Po kontaktu s Mosquerou šel k zemi Camello, ale nepíská se a domácí mohou do protiútoku.
38'
Dlouhý centr sbírá obránce Villarrealu, ovšem nahrávka na Sörlotha není přesná a pokračuje Rayo.
37'
V útoku je nyní Villarreal, který však ztrácí míč před pokutovým územím Raya a obránci hostů uklidňují situaci.
36'
Domácí ztrácí míč a Rayo jde do protiútoku, ovšem protiútok je zastaven a Rayo bude jen vhazovat.
35'
Centr ze strany si pokryl Jörgensen, a ten ihned rozehrává na Mosqueru.
34'
Faul Pareja, po kterém rozehrává Rayo zhruba na polovině hřiště.
33'
Rayo si ťuká míč na vlastní polovině a postupně se posunuje směrem k brance domácích.
30'
Neuznaná branka Villarrealu!
Přece jen jej nakonec ALEXANDER SÖRLOTH dává, ovšem branka bohužel pro domácí neplatí! Iljás Achúmáš se dostal k zakončení, Dimitrievski míč vyrazil k Sörlothovi, který jej doklepl do branky, ale Achúmáš byl v offsidu a gól tak nemůže platit.
29'
Sörloth mohl prvním dotykem přehodit brankáře Dimitrievskiho a dát druhý gól v zápase, ovšem míč si zpracoval a Dimitrievski mu ho ukopl.
28'
Centr do vápna od jednoho z hráčů Raya byl odvrácen a vhazuje Villarreal.
27'
Odkop od branky poté, co přihrávku Sörlotha nezachytil Guedes.
26'
Faul Raya. U míče pokračuje velice aktivní Villarreal.
25'
Hosté se ubránili, rozehrávat od branky bude Dimitrievski.
24'
Rohový kop pro domácí.
24'
Riskantiní rozehrávka, po které mohl jít dopředu jeden z hráčů Raya, ovšem Jörgensen včas vyběhl a byl u míče dříve.
23'
Faul Raya, po kterém budou mít k dispozici přímý kop i domácí.
22'
Centr se kapitánovi hostů vůbec nepovedl a od branky rozehrává Jörgensen.
21'
Po nepřesné nahrávce se k míči dostává Rayo. De Frutos byl navíc faulován a Palazón pošle do vápna centr.
18'
ALEXANDER SÖRLOTH dostal od Baeny krásný pas za obranu, míč si zpracoval, posunul a střelou na zadní tyč rozveselil fanoušky domácích, kteří slaví gól svých miláčků! Villarreal vede 1:0.
18'
Zblokovaná střela Camella se odrazila zpět k němu, poté ještě zakončoval kapitán Izi Palazón, ovšem jen protáhl brankáře Jörgensena.
17'
K míči se dostal i Jörgensen a domácí otáčí hru.
16'
Domácí jsou znovu u míče po ubráněném protiútoku Raya.
15'
Další střela domácích byla zblokována a hosté rozehrávají od branky.
14'
Centr na přední tyč si domácí pohlídali a Jörgensen rozehrává od branky.
13'
Roh pro Rayo.
12'
Útočný výpad Sörlotha byl čistě zastaven a Rayo pokračuje na polovinu domácích.
11'
Odkop od branky po špatné rozehrávce Dimitrievskiho, který nahrával středem hřiště. Naštěstí pro něj však Dani Parejo netrefil branku.
10'
Po faulu na Chavarríu se k míči vrací hosté.
10'
Krajní hráč Raya byl čistě odzbrojen od míče a Villarreal podniká útočný výpad.
9'
Rayo se dostává dopředu a kombinuje na polovině hřiště.
8'
Velká šance Goncala Guedese! Po centru Alchúmáše se dostal k hlavičce, ale tato střela končí těsně vedle branky hostů.
7'
Nepřesná přihrávka za obranu došla k Jörgensenovi a u míče je zpět domácí celek.
6'
Alexander Sörloth zakončoval ze šestnáctky, ale jeho střela byla sražena a hraje Rayo.
5'
K zakončení se dostal Unai López, ovšem jeho střela šla vysoko nad a rozehrává Filip Jörgensen.
4'
Alexander Sörloth poslal míč do vápna, ovšem jeho centr jen proletěl do zámezí. Odkop od branky pro hosty.
4'
Prodloužený centr na Sörlotha neprošel a k míči se vrací Rayo.
3'
Domácí vybojovali míč a vhazují poblíž půlicí čáry.
2'
Nyní drží Rayo míč na polovině Villarrealu a snaží se dostat do šance.
1'
Hosté začínali u míče a ihned vyrazili do útoku.
1'

Villarreal CF: Jörgensen – Femenía, Albiol (C), Y. Mosquera, A. Moreno – Achúmáš, Comesaña, Parejo, Baena – Go. Guedes, Sörloth.
Náhradníci: Reina – Capoue, Coquelin, Cuenca, Mándí, Morales, G. Moreno, Pedraza, Terrats, Trigueros.
Trenér: Marcelino

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Rațiu, Mumin, Lejeune, Chavarría – Palazón (C), Crespo, Ciss, De Frutos – Camello, U. López.
Náhradníci: Cárdenas – Balliu, Bebé, de Tomás, Espino, Falcao, Á. García, Nteka, J. Pozo, Trejo, Valentín.
Trenér: Inigo Perez

Rozhodčí: González – Bárcena, Pérez.
Zdravím fanoušky španělského fotbalu! Probíhá nám 33. kolo španělské LaLigy a v neděli v 18:30 započne utkání mezi Villarrealem a Rayem Vallecano. Domácím se konečně daří a posunuli se na 10. místo. V posledních pěti utkání prohráli pouze s Atléticem Madrid a remizovali s Athleticem Bilbao, zbytek zápasů vyhráli. Rayu patří 15. místo, ovšem drží devítibodový náskok na sestupové pozice a už jim stačí získat jen pár bodů, aby zůstali v LaLize i pro další rok. Rayo získalo v posledních pěti utkáních osm bodů za dvě bezgólové remízy, dvě výhry a jednu porážku. První vzájemné utkání mezi těmito dvěma týmy skončilo nerozhodně 1:1 po dvou gólech v prvních dvaceti minutách. Rayo dokázalo naposledy zvítězit na půdě Villarrealu v roce 2000, změní se to dnes nebo tato dlouhá série se natáhne? To sledujte společně se mnou!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.