AC nakonec šťastně remizuje v Amsterdam aréně 1:1. Domácí měli nejspíš pro vítězství větší vlohy, ale dali jen jednu branku, na kterou AC dokázalo odpovědět, tudíž je dělba bodů jasná. Tato remíza bude mrzet především domácí. AC dle herního projevu s dnešní bodem bude asi spokojeno. Situace v tabulce se po tomto zápase změní jen na spodních pozicích. První zůstává Barcelona s šesti body, druhé je AC se čtyřmi, třetí Ajax s bodem a poslední Celtic bez bodu, i když zatím obě utkání proti favoritům zvládal dobře, jen nedokázal vstřelit branku. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera.
90+4
Ještě jedna propagační střela z dálky na Abbiatiho, ale víc už se nejspíš nestane.
90+3
AC Milán právě vstřelil branku!
Je srovnáno! MARIO BALOTELLI ukázal, že i přes poslední nezdar je stále jeden z nejlepších exekutorů penalt na světě a pokutový kop ranou k tyči proměnil a vyrovnal stav zápasu.
90+3
Míč si staví Balotelli, jenž při poslední penaltě, kterou kopal, poprvé v kariéře nedal branku.
90
Van der Hoorn stáhl k zemi Balotelliho a sudí Eriksson neváhal, velká šance pro AC srovnat!
90+2
Penalta pro AC!
90+2
Nastavují se 4 minuty navíc.
90+1
AC se ihned snaží vyrovnat, ale nyní už to budou mít strašně těžké.
90
Ajax právě vstřelil branku!
Domácí jdou do vedení a nutno říct, že zaslouženě. Muntari si v pokutovém území nepohlídal STEFANA DENSWILA, jenž hlavou přesně usměrnil míč do sítě AC! Asistence připsána exekutorovi přímého kopu Schønemu.
89
Další velká šance Ajaxu! Siem de Jong střílel v pokutovém území, ale Abbiati dokázal míč vyškrábnout na roh!
89
Ajax vstřelil branku! Jenomže nemůže být uznána, Schön, který pálil v pokutovém území zpracoval míč rukou.
87
Poslední minuty zápas, přinesou nějakou branku?
86
Přímý kop zahrávali domácí, ale nevytěžili z něj víc než jen orazítkování hráčů AC stojící před míčem.
85
Balotelli ve velké šanci, když pálil v pokutovém území, ale znovu skvěle zasáhl Cillessen!
84
Další střídání na straně AC. Ze hřiště jde Poli, kterého nahrazuje Emanuelson, který je na hřišti fanoušky vřele přivítán.
82
Snaha Rossoneri se stupňuje, ale stále jim k brance chybí velký kus, je to všechno hodně na náhodu.
80
Robinho byl dnes téměř neviditelný a na hřišti jej nahradí Matri, kterému se v AC zatím příliš nedaří.
79
Před Cillessenem další kontakt, kdy to odnesl domácí hráč, jenž znovu potřebuje ošetření. AC využije vynucenou přestávku střídáním.
78
Moisander pro zranění musí ze hřiště a nahradí jej van der Hoorn, domácí už nemohou střídat.
77
Další pauza pro ošetřování hráče domácích, hraje se teď mnohem méně, snad to hře neuškodí v dalším průběhu.
75
Pokračuje se po chvíli ve hře, v před se snaží znovu dostat hostující AC, ale zatím se jim nedaří dostat do finální fáze.
73
Muntari fauloval rozehrávajícího Moisandera, který se jen těžce zvedý ze země a potřebuje ošetření.
72
Držení míče se stále nemění a zůstává na číslech 70 ku 30%.
70
Hra ve druhém poločase je mnohem pohlednější a to hlavně díky tomu, že se začalo zapojovat i AC hra okamžitě nabrala větší spád a je poměrně na co se dívat.
68
Rohový kop nedopadl, ale stále AC hraje před brankou soupeře a snaží se dostat do příležitosti.
67
Balotelli v pokutovém území nepuštěn ke střele, ale tak aspoň vybojoval pro svůj tým rohový kop.
66
Ajax tlačí AC na jejich vlastní polovině a nutí je k chybám, AC zatím odolává, ale při rozehrávce si musí dávat maximální pozor.
64
De Sa má pro dnešek dohráno a na hřišti jej nahradí Andersen.
63
Největší šance zápasu! Balotelli v pokutovém území napřáhl ke střele a trefil to parádně, ale Cillessen míč v letu dokázal trochu povyškrábnout nahoru,což bylo rozhodující, protože míč trefil nakonec jen horní tyč!
63
Na vlastní polovině faulován Poli a míč znovu převezme AC, které zkusí vstřelit branku.
62
Dlouho jim to však nevydrželo, Ajax vybojoval míč a nakonec se sám pouští do útočení.
61
Denswill fauloval Montoliva a AC bude hrát směrem na branku Cillessena.
60
Balotelli se do souboje pustil do souboje s van Rhijnem až příliš agresivně a vidí za své počínání žlutou kartu.
59
První střídání je tady. Domácí Duarte je střídán Schönem.
57
Další útočná snaha Ajaxu, ale ani nyní se skrze obranu AC domácí hráči neprosadili.
56
Nebezpečný hlavičkový pokus Sigthórsson po centru Siema de Jonga, trefil však jen prostor, kde přesně stál Abbiati.
54
Milán zvýšil svou snahu směrem do útoku, což jde od začátku poločasu cítit. Držení míče však stále 70 – 30%.
52
S ním však AC naložit úspěšně nedokázalo a Ajax bude rozehrávat postupný útok.
52
Balotelli ránu z osmadvaceti metrů střílel k tyči, ale zeď jenž stála před ním dokázala míč tečovat z dosahu nebezpečí na roh pro AC.
51
Faulovaný Balotelli před pokutovým územím a to bude přímý kop z pozice jak dělané právě pro faulovaného.
49
První velká šance AC! Constant na šel přihrávkou do druhé vlny v pokutovém území Montoliva, který ihned opřel nohu do míče, ale trefil přesně prostor, kde operuje Cillessen a ten míč vyrazil.
48
Balotelli se snažil prosadit přes dva obránce do pokutového územi, ale to se mu nepodařilo, navíc hrál na zemi a sudí raději přerušil hru a nechává rozehrát Ajax.
47
Ajax znovu zahajuje útok ze své poloviny, ale tentokrát se jim tolik nedaří jako v prvním poločase, AC vytáhlo pressing a domácí mají problém.
46
Žádné změny na hřišti se neudály a obě mužstva nastupují do druhého poločasu tak, jak hřiště opustily v poločase prvním.

ŽK: 0 – 1
Bohužel musím konstatovat, že až na asi dvě šance Ajaxu jsme byli nuceni sledovat více než nudnou podívanou, ale i takový fotbal může být. Opatrností tento duel jen překypuje. AC stylem hry předznamenává, že v Nizozemsku prohrát nechce a bude brát každý bodový zisk, dle toho brání svou bránu. Ajax na domácím hřišti chce vítězit a také dle toho zatím hrají. Sledujte i druhý poločas, který snad přinese nějaké branky a otevře hru. Druhý poločas začne přibližně ve 21:48.
45
Poločas se dohrává ve středu hřiště nastavovat se už nebude.
44
AC poslední minuty srovnalo hru a samo se snaží kombinační hrou dostat k brance Ajaxu a pokusit se zahrozit.
42
Kevin Constant fauloval prodírajícího se spoluhráče a nyní sudí Eriksson už musel vytáhnout žlutou kartu.
41
Nic vážnějšího z šance však nebylo. Později se pokutovým územím prodíral Balotelli, ale akci nedokončil, protože se skácel k zemi po mírném kontaktu s protihráčem, ale tohle na penaltu nebylo.
41
AC zahraje první rohový kop v zápase.
40
Robinho chtěl odkopnout míč, ale nechtěně z voleje trefil do hlavy přistupujícího Duarteho. Ten se skácel na zem, ale už je v pořádku a bude pokračovat.
39
Není to jen o přístupu AC, že se jim nedaří dostat do útoku, ale také hodně o perfektním přistupování k hráčům v podání domácího týmu.
38
Pro vyprodanou Amsterdam arénu je prozatimní podívaná asi zklamáním, fotbal opravdu krásy moc zatím nepobírá.
36
Po rohovém kopu pálil na hranici pokutového území Moisander, ale bránu Abbiatiho jen těsně přestřelil!
36
Duarte zamířil z přímého kopu přímo do brány Abbiatiho, který musel zasahovat a vyboxoval míč na rohový kop.
34
Po faulu Constanta kope Ajax před pravou stranou pokutového území přímý kop.
32
Asi vědí proč, Ajax ihned dokázal soupeře odzbrojit a hnal se do protiútoku, ale Rossoneri i tak dokázali jejich snahu dostat se do šance zažehnat.
32
AC se pomalu začíná vytahovat ze své poloviny, ale moc se jim nechce.
30
Chvíli se nehraje pro ošetřování hráče de Sa, jenž inkasoval nepříjemný úder.
29
Další pokus AC zaútočit, ale znovu velmi brzy ztrácí míč a Ajax obrací směr hry.
28
Před brankou AC začíná být větší a větší horko s takovou je jen otázka času, kdy se amsterdamští fotbalisté dostanou do vedení.
27
Ani tentokrát se však domácí fotbalisté do šance nedostali.
27
Další rohový kop pro Ajax.
26
Držení míče: 76 – 24%
24
Centr na bránu Abbiatiho zkoušel hlavičkovat Sigthórsson, ale na vysoký míč nedosáhl a Abbiati tak míč sebral do své náruče.
24
Siem de Jong, před pokutovým územím napřáhl ke střele, ale do jeho rány podnikl výpad Montolivo a nebezpečně vyhlížející šanci zablokoval.
23
Ajax opět začíná postupný útok od vlastní branky, tentokrát si s rozehrávkou dali více záležet.
22
Cillessen se ukopl při rozehrávce a k míči se málem do velké šance dostal Poli, ale nakonec jej meruna těsně minula.
20
Stále stejný obrázek hry. Ajax se rve o to dostat se do šance, ale přes "milánskou zeď" to zatím není možno.
18
Na druhé straně se vystavil do ofsajdu Balotelli, AC se tak na míči dlouho neohřálo.
18
Zatím největší šance Ajaxu po střele Fischera! Ten před velkým vápnem napřáhl ke střele a orazítkoval tyč Abbiatiho brány!
17
Ajax sice zatím ovládá veškeré dění na hřišti, ale nemá to zatím žádný efekt.
16
Držení míče: 79 – 21%
15
Zatím opravdu nesledujeme nikterak zajímavou podívanou. Hra je bez náboje, akce, zatím ji chybí úplně vše, snad se to ještě v zápase rozjede.
13
De Jong nechtěně skluzem fauloval vlastního hráče a Abate musí šlapák rozběhat.
12
De Sa se snažil dostat přes Constanta do útoku, ale na milánského obránce nevyzrál.
10
Milán stále zatažen na vlastní polovině, dnešní taktika proti Ajaxu se zdá jasná, poctivě bránit a doufat v okénka, kterými by se mohli dostat do protiútoků.
9
A další šance pro Ajax. Duarte zahraje další rohový kop.
8
Ajax s šancí však nedokázal dobře naložit a AC se první standardce dokázalo ubránit.
7
Po centru do vápna raději míč poslal mimo hřiště Mexés a domácí zahrají první standardní situaci v zápase v podobě rohového kopu.
6
Postup Balotelliho zastaven, jelikož s míčem vycestoval mimo hřiště.
5
První větší šance! Sigthórsson se po levé straně dostal do pokutového území, kde dostal přihrávku a zkoušel zakončit ranou k tyči Abbiatiho brány, ten však stál na tom správném místě a míč vyrazil.
4
Už jsou za námi téměř čtyři minuty a AC se stálo pořádně nedostalo k míči, natož za polovinu hřiště. Jako kdyby Rossoneri vyčkávali, co domácí vymyslí.
3
Faulovaný Balotelli ve středu hřiště si to s proviněným hráčem vyříkal a bude se pokračovat ve hře.
2
Ajax zatím nepůjčuje míč soupeři a hledá postupnou rozehrávkou cestu směrem k brance Abbiatiho.
1
V úvodu zápasu jsou na míči domácí hráči v tradiční bíločervené kombinaci. AC také v tradičních pruhovaných červenočerných dresech.
1

Ajax Amsterdam: (4-3-3) Cillessen – van Rhijn, Moisander, Blind, Denswil – Poulsen, Duarte, de Jong (C) – Fischer, Sigthórsson, de Sa.

Náhradníci: Vermeer – van der Hoorn, Schøne, Boilesen, Andersen, Hoesen, Klaassen.

AC Milán: (4-3-2-1) Abbiati – Abate, Zapata, Mexés, Constant – Poli, de Jong, Muntari, Montolivo (C), Robinho – Balotelli.

Náhradníci: Amelia – Zaccardo, Birsa, Nocerino, Christante, Emanuelson, Matri.

Rozhodčí: Eriksson – Klasenius, Wärnmark – Culum (SWE).
Poslední vzájemné zápasy:

(08.12.2010) AC Milán – AFC Ajax: 0:2
Branky: 57. De Zeeuw, 66. Alderwiereld.

(28.09.2010) AFC Ajax – AC Milán: 1:1
Branky: 23. El Hamdaoui – 37. Ibrahimovič.

(26.11.2003) AFC Ajax – AC Milán: 0:1
Branky: 52. Ševčenko.

(16.09.2003) AC Milán – AFC Ajax: 1:0
Branky: 67. Inzaghi.
Ajax Amsterdam po letním odchodu několika oper není natolik silný, jak tomu bývalo např. loňskou sezónu, což dokazuje i postavení v tabulce. Svěřenci kouče De Boera jsou na čtvrtém místě, ale nenechte se mýlit, na první příčku ztrácí pouhý bod. Ajax je navíc ve formě. V posledním zápase se Nizozemcům podařilo rozstřílet konkurenční tým Go Ahead Eagles poměrem 6:0! Po poločase byl navíc stav 0:0. Šest branek za 45 minut je opravdu nářez! Na brankách se podílejí letos dva hlavní tahouni, Siem de Jong a Kolbeinn Sigthórsson, jenž je nejlepším střelcem týmu. V prvním zápase Ligy mistrů vyhořeli Nizozemci na hřišti Barcelony jasně 4:0, ale takový výsledek si vloni odvezl například i Milán, takže do následujícího utkání by poslední výsledek neměl přikládat žádnou roli. Podaří se Ajaxu na domácím hřišti porazit AC Milán? Sledujte náš onlajn přenos!
AC Milán zažívá už tradičně špatný start do sezóny. Po pěti kolech mají Rossoneri na svém kontě v Serii A pouhých osm bodů. Navíc poslední body vybojovali v posledním kole doma proti Sampdorii, když zvítězili zásluhou trefy Birsy 1:0. V Lize mistrů se AC poměrně daří. Postoupili přes předkolo, když ve dvou utkáních porazili PSV Eindhoven. V prvním kole základních skupin dokázali porazit Celtic, který na San Siru předvedl velmi dobrý výkon a konečný výsledek byl pro skotský tým zklamáním. Sílu týmu Maxe Allegriho otestuje nyní asi zatím nejtěžší soupeř v evropských pohárech. Na stadionu v Amsterdam Aréně bude červenočerným horko. AC stále trápí početná marodka, zranění jsou El Shaarawy, Bonera, Pazzini, De Sciglio, Silvestre, Kaká. Podaří se i tak Milánu bodovat?
Pravděpodobné sestavy:

Ajax Amsterdam: (4-4-2) Vermeer – Van der Hoorn, Moisander, Blind, Ligeon – Poulsen, Enoh, Duarte, Siem de Jong – Sana, Hoesen.

AC Milán: (4-3-1-2) Abbiati – Abate, Zapata, Mexés, Constant – Poli, Nigel de Jong, Muntari – Birsa – Robinho, Balotelli.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.