Fotbalisté PSG nakonec potvrdili roli favorita a po vítězství 3:1 zůstávají v čele tabulky skupiny F o bod před Barcelonou. Ajaxu se sice v 67. minutě podařilo vyrovnat, když se v pádu hlavou trefil Klaassen, ale poté už zápasu vládli Pařížané. V 79. minutě se nejprve střelou z otočky prosadil Ibrahimović a v 83. minutě přidal pojistku Cavani, který potrestal velkou hrubku Zimlinga.
90+2
90+1
Domácí nyní parádně zakombinovali. Do zakončení Digneho však stačil skočit obránce a sražený míč skončil v rukavicích Cillessena.
90+1
Nastavovat se budou dvě minuty.
89
Edinson Cavani usiluje o hattrick. Jeho hlavička se ovšem mezi tyče nevešla.
88
Hosté zahrávali další roh. Zakončení Viergevera bylo zblokováno a pro odražený míč si došel Sirigu.
86
Zlatan Ibrahimović si pomohl nedovoleně v souboji s bránícím van der Hoornem a to je také poslední věc, kterou v zápase předvedl. Střídá ho Lucas Digne.
85
Schøne zahrával roh, domácí se ubránili.
83
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Šílená hrubka Zimlinga, jehož zpětná přihrávka našla EDINSONA CAVANIHO, který šel na Cillessena úplně sám, hostujícího brankáře obešel a podruhé v zápase poslal míč do prázdné brány.
82
Další pohotová střela Ibrahimoviće, tentokrát ale nepřesná.
79
Zase tu máme jeden neobyčejný gól ZLATANA IBRAHIMOVIĆE! Švédský útočník převzal na rohu šestnáctky a zády k bráně míč od Pastoreho a z otočky se po zemi trefil ke vzdálenější tyči. Cillessen na balón nedosáhl – 2:1.
78
Schøne vyslal z přímého kopu hodně nebezpečnou střelu, která tak o metr minula horní roh domácí brány!
76
Ve vápně se dostal k míči Milik, ale nepropálil domácí obranný val.
75
Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Adrien Rabiot, přichází Clément Chantôme.
74
Z 25 metrů vypálil van Rhijn, míč zamířil tak o metr a půl nad břevno.
73
Čerstvý Lucas donutil k faulu Viergevera. Standardka, jež zahrával Pastore, však nic zvláštního nepřinesla.
71
Andersen se pokusil roztáhnout hru na Kishnu, ale dal své přihrávce příliš velkou razanci a pro míč si tak došel Sirigu.
69
Střídání v týmu Ajax Amsterdam: ze hřiště odchází Thulani Serero, přichází Niki Zimling.
68
Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Ezequiel Lavezzi, přichází Lucas Digne.
67
Ajax právě vstřelil branku!
Hosté ze své první větší příležitosti v utkání vytěžili vyrovnávací gól! Centr Kishny zamířil do středu šestnáctky, kde byl nepokrytý DAVY KLAASSEN, který rybičkou hlavičkoval k tyči Siriguovy brány – 1:1.
65
Kishna se ocitl na zemi po zákroku Rabiaota. Hosté budou rozehrávat, ale je to příliš daleko od brány Siriga.
64
Kishna na křídle rozkmital své nohy, ovšem van der Wiel mu nedovolil ani odcentrovat a ještě pro svůj tým získal míč.
63
Ve druhé půli jsme zatím neviděli žádnou větší šanci. Sledujeme poklidné utkání.
62
Schøne zahrával rohový kop. Na jeho centr si naskakoval Klaassen, ale míč vyboxoval Sirigu.
60
Z levé strany odcentroval Kishna. Bránící Maxwell míč hlavou odehrál do náruče Sirigua.
59
Rabiot vyzkoušel své štěstí, když vypálil z větší vzdálenosti. Míč skončil nad bránou.
58
Van Rhijn fauloval na útočné polovině Cavaniho. Rozehrávat bude Sirigu.
56
Standardní situaci zahrával Schøne, trefil pouze hradbu domácích těl.
54
Centr z levé strany směřoval na hlavu Ibrahimoviće. Vysoký forvard byl však v ofsajdu.
53
Cavani narážel míč do běhu Matuidimu. Ten narazil na Denswila.
51
Domácí se v úvodu druhé půle snaží více držet míč. V první půli v této disciplíně kraloval Ajax.
50
Míč vyvážel dopředu David Luiz, k zemi ho poslal van Rhijn.
48
Pastore našel rozběhnutého Lavezziho, který se neodhodlal zakončit. Místo toho míč v šestnáctce zasekl a ještě se pokusil oslovit ze druhé vlny nabíhajícího Ibrahimoviće, který balón přeběhl.
47
Ani jeden z trénérů v poločase nestřídal.
46
Statistiky 1. poločasu:
Střely na bránu – 2:0
Střely mimo – 2:2
Rohové kopy – 4:0
Držení míče – 43 % : 57 %
První poločas dopadl lépe pro domácí Pařížany, kteří vedou nad Ajaxem 1:0. O zatím jediný gól se postaral ve 33. minutě Edinson Cavani, kterému nahrál Lavezzi před úplně prázdnou bránu. Domácí jinak hrají velice úsporně a nechávají Ajax kombinovat. Hosté toho však nedokázali nijak využít a za 45 minut si nevytvořili žádnou větší příležitost ke skórování.
45+2
45+1
První půle bude prodloužena o dvě minuty.
45+1
Lavezzi poslal van der Wielovi příliš dlouhou přihrávku a míč tak skončil v zámezí.
45
První poločas se blíží ke svému závěru, uvidíme, kolik sudí Jug nastaví.
44
Ibrahimović dostal balón do ofsajdu. U míče opět hosté.
42
Viergever si dobře pohlídal Lavezziho a hosté budou kopat od brány.
41
Zahrozili hosté. Milik našel v šestnáctce van Rhijna. Tomu ale střela vůbec nesedla a Sirigu tak mohl zůstat klidný.
40
Domácí Lavezzi rozehrával roh, změnu skóre to však nepřineslo.
38
Zlatan Ibrahimović šel v šestnáctce do souboje o míč až příliš tvrdě a doslova sestřelil Serera. Žlutá karta pro švédského útočníka.
36
Klaassen fauloval Cavaniho. Hostující hráč už by si měl dávat pozor, vždyť má žlutou kartu.
35
Domácím se vyplatila taktika rychlých protiútoků. Byť byl Ajax opticky aktivnějším celkem, do šance se zatím nedostal.
33
Parádní akce domácí útočné trojice končí gólem! Ibrahimović vysunul Ezequiela Lavezziho, který už běžel sám na Cillessena, ale místo zakončení ještě nahrál před prázdnou bránu EDINSONOVI CAVANIMU, jenž nemohl nedat.
33
Míč poslal do šestnáctky Lasse Schöne, našel však pouze Ibrahimoviće.
32
Standardní situaci budou zahrávat také hosté.
30
Standardku zahrával Lavezzi, ale domácí z toho nic nebezpečného nevytěžili. Míč skončil za bránou. Navíc se Ibrahimović dopustil útočného faulu.
29
S rozběhnutým Pastorem se sice vrátil Schøne, ale protivníka fauloval a domácí tak budou zahrávat standardní situaci.
28
Nyní se ocitl na zemi Ibrahimović, kterého tam poslal Denswil. PSG rozehrává už na polovině Ajaxu.
27
Hostující Milik při útočné snaze fauloval bránícího Rabiota.
26
Nyní už zase tým z Amsterdamu pokračuje v držení míče.
24
Domácí se z ničeho nic dostali do hodně nebezpečného protiútoku! Ibrahimović našel Lavezziho, který už běžel sám na bránu, ale trefil pouze vybíhajícího Jaspera Cillessena. Hostující brankář svůj tým podržel.
23
Nizozemský celek teď dokonce drží balón a příliš ho soupeři nepůjčuje. To se domácím fanouškům moc nelíbí.
22
Hosté hrají velice odvážně a napadají hluboko na polovině PSG.
21
Andersen rozběhl Kishnu, který z levé strany odcentroval a nabíhající Klaassen před bránou na balón jen těsně nedoskočil!
20
Hostující stoper Denswil vypálil z velké dálky a jeho pokus neměl šanci na úspěch. Ani netrefil prostor mezi tyčemi.
18
Davy Klaassen (Ajax Amsterdam) na útočné polovině sestřelil Maxwella a obdržel žlutou kartu.
17
Po centru z pravé strany se tlačil do zakončení Cavani. Dobře však zapracovala obrana Ajaxu.
16
Dalekonosný pokus Zlatana Ibrahimoviće skončil vysoko nad bránou.
16
Fotbalisté Ajaxu vysunuli pressing, rozehrávající hráči PSG si ovšem poradili.
14
Opět Lavezzi, který poslal míč na přední tyč, kde byl připravený Klaassen.
14
Rozehrával Lavezzi, Cillessen balón přizvedl nad hlavy naskakujících hráčů. Bude z toho další roh.
13
Lavezziho centr odklidil na roh Klaassen.
12
Kombinaci Ajaxu zakončil centr Schøneho, který skončil v náručí brankáře Sirigua.
10
Nicolai Boilesen nemůže pokračovat a tak ho nahrazuje Nick Viergever.
9
Hra pokračuje, Boilesen je v zámezí stále ošetřován. Van der Wiel překvapivě neobdržel ani žlutý kartónek.
8
Po ostrém skluzu van der Wiela zůstává ležet na zemi Boilesen. Obránce PSG by měl být odměněn žlutou kartou.
7
Kishnův průnik zastavil až David Luiz. Hosté budou alespoň vhazovat.
6
Serero byl ve středu hřiště faulován Lavezzim. Hosté budou rozehrávat.
4
V ofsajdu byl přistižen Ibrahimović.
3
Rohový kop Lavezziho vyboxoval Cillessen.
2
Poměrně aktivní začátek z obou stran. Už jsme viděli zblokované střely Rabiota a Klaassena. PSG bude nyní zahrávat roh.
1

Paris Saint-Germain: Sirigu – van der Wiel, Marquinhos, Luiz, Maxwell – Pastore, Rabiot, Matuidi – Cavani, Ibrahimović (C), Lavezzi.

Náhradníci: Maignan – Camara, Aurier, Digne, Lucas, Chantôme, Augustin.

Ajax Amsterdam: Cillessen – van Rhijn, van der Hoorn, Denswil, Boilesen (C) – Klaassen, Serero, Andersen – Schøne, Milik, Kishna.

Náhradníci: Boer – N. Moisander, Riedewald, Viergever, Zimling, Sigþórsson, El Ghazi.

Rozhodčí: Matej Jug – Matej Žunič, Bojan Ul (SVN).
Paris Saint-Germain:
Fotbalisté PSG už mají postup do osmifinále Ligy mistrů jistý. Teď se ještě budou snažit zabojovat o konečné první místo, které by znamenalo výhodnější pozici pro los. Svěřenci Laurenta Blanca ve čtyřech zápasech nepoznali hořkost porážky, body ztratili pouze hned na úvod, kdy remizovali 1:1 v Amsterdamu a doma dokázali v krásném zápase pokořit i Barcu – 3:2. PSG ještě neprohrálo ani v domácí Ligue 1, ovšem také už šestkrát remizovalo a to je důvod, proč je v tabulce soutěže druhé s jednobodovou ztrátou na vedoucí Marseille. Naposledy Pařížané zvítězili 3:2 v Métách.
Ajax Amsterdam:
Fotbalisté Ajaxu získali ze čtyř zápasů skupinové fáze LM pouze dva body a v tabulce „Efka“ už je horší jen kyperský APOEL. Nizozemský celek bodoval ve svých úvodních dvou zápasech, nejprve doma plichtil 1:1 s PSG a poté přivezl stejný výsledek i z Nikósie. Následně už Ajax dvakrát nestačil na Barcelonu, které podlehl 1:3 na Camp Nou a 0:2 na domácím hřišti. V Eredivisii svádí slavný nizozemský klub souboj o čelo tabulky s Eindhovenem, který je momentálně o dva body vpředu. O víkendu Ajax porazil soupeře z Heereveenu 4:1, přestože po půli půli prohrával.
Tabulka skupiny F:
1. Paris Saint-Germain – 10b (6:3)
2. FC Barcelona – 9b (8:4)
3. Ajax – 2b (3:7)
4. APOEL – 1b (1:4)
Srdečně zde vítám všechny fanoušky dobrého fotbalu! Na programu je již páté kolo skupinové fáze Ligy mistrů a já se zaměřím na úterní duel skupiny F mezi Paris Saint-Germain a Ajaxem Amsterdam. Bohatý celek z Paříže již má účast ve vyřazovacích bojích jistou a jedinou otázkou zůstává, zda postoupí do osmifinále z prvního nebo druhého místa. To Ajax bojuje o třetí příčku v tabulce skupiny, která by mu zajistila postup do jarní části Evropské ligy. První vzájemné utkání, jež se odehrálo v září v Amsterdamu, skončilo nerozhodně 1:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.