To je z mé strany vše, dobrou noc.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 5:2.
Střely mimo: 4:7.
Je dobojováno! Sledovali jsme parádní zápas, který nakonec nabídl pět branek. Do vedení se dostal domácí celek, který se v 10. minutě trefil David Luiz. Jenže Barcelona rychle odpověděla, když se prosadil Messi. Ještě do poločasu se hlavou trefil Verratti a PSG tedy opět vedlo. Na rozdíl dvou branek upravil aktivní Matuidi, ale i po této trefě Katalánci rychle odpovědli, když se prosadil Neymar. Poté měla Barcelona několik šancí, ale vyrovnat se ji nepodařilo a PSG tedy vybojovalo hodně cenné vítězství.
90+5
90+4
PSG to zvládne a dnes získá tři body!
90+3
Barcelona tlačí, ale domácí výborně brání a kráčí za vítězstvím.
90+2
Domácí vybojovali rohový kop, ale z něho nebylo vůbec nic a na tahu je Barcelona.
90+1
Hlavní rozhodčí nastavil čtyři minutky.
90
PSG střídalo. Lucase nahradil Bahebeck.
90
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89
Cavani se na hranici velkého vápna hezky uvolnil, ale s jeho slabým pokusem si ter Stegen v pohodě poradil.
89
Barcelona bojuje a stále se tlačí dopředu, ale PSG dnes velmi dobře brání a kráčí za cenným vítězstvím.
88
Domácí šli nyní tři na jednoho, ale nevyřešili to vůbec dobře a byla z toho pouze ztráta míče.
86
PSG střídalo. Pastoreho nahradil Chantôme.
86
Vzápětí to z dálky zkusil střídající mladíček Munir a po jeho dobrém pokusu orazítkoval míč levou tyč!
86
Míč poslal do vápna Xavi, ale ani nyní nedokázal žádný z jeho spoluhráčů zakončit.
85
Po sraženém centru je tu další rohový kop pro Barcelonu.
84
Z rohu ale nakonec nic nebylo, protože centrovaný míč opět skvěle sebral dnes velmi dobrý Sirigu.
83
Barcelona před rohem ještě střídá. Alvese nahradil Ramírez.
82
Po dalším centru se na malém vápně objevil Alba, ale jeho ránu zlikvidoval Marquinhos, který míč směřující do branky odvrátil na roh.
81
K centru z pravé strany se nakonec dostal mladíček Munier, ale pro míč si výborně došel Sirigu.
80
Poslední minuty patří Barceloně, která se stále tlačí před branku PSG a kráčí za vyrovnáním.
78
Míč poslal do vápna Xavi, ale žádný z jeho spoluhráčů nedokázal zakončit a domácí borci se tedy i tentokrát v pohodě ubránili.
77
Hosté vybojovali rohový kop.
76
Domácí vybojovali míč a vydali se do rychlého brejku, ale ten skončil hodně nepovedenou přihrávkou na Cavaniho.
75
Barcelona je nyní aktivnější a stále se tlačí dopředu. Zatím ale PSG drží cenné vedení. Bude to ale ještě hodně zajímavé.
73
Po centru se ke střele dostal Iniesta, ale ten nemířil přesně a poslal míč vysoko nad branku PSG.
72
Messi byl faulován a hosté budou zahrávat zajímavou standardní situaci.
71
Střídal také domácí celek. Ze hřiště odešel Verratti a zahraje si Cabaye.
70
Na povedenou přihrávku si nabíhal Neymar, ale výborně před ním zasáhl Sirigu, který míč sebral.
69
Barcelona střídala. Rakitiče nahradil Xavi.
68
Ba trávníku zůstal ležet domácí Matuidi a hlavní rozhodčí hru raději přerušil, bude se ošetřovat.
66
Gregory van der Wiel fauloval na polovině hřiště Neymara a vyfasoval žlutou kartu.
66
Neymar nezvládl přihrávku na Alvese, míč skončil v zámezí a od své branky bude rozehrávat Sirigu, který nikam samozřejmě nepospíchá.
65
Na sebe to tentokrát vzal Cavani, ale skvěle ho zastavil Dani Alves, který vybojoval míč pro Barcelonu.
63
Barcelona střídala. Dohrál Pedro a zahraje si Munir.
63
Messi obešel tři protihráče, poté našel Neymara, ale ten byl na hranici velkého vápna zdvojen a o míč přišel.
62
Na druhé straně se do vápna prodral Iniesta, ale před branku přihrát nedokázal a míč sebral Sirigu.
61
Javier Pastore se dostal až do vápna, ale přízemní střelou ter Stegena nepřekonal a stav zápasu se tentokrát nemění.
59
Nyní to ale nebude, protože Busquets si v souboji pomohl faulem a akce Katalánců rychle skončila.
58
Hostující celek se opět usadil na polovině PSG a snaží se něco vymyslet. Podaří se Barceloně vyrovnat?
56
Barcelona právě vstřelila branku!
I tentokrát ale Barcelona velmi rychle odpovídá. Brazilec NEYMAR si ve vápně PSG zpracoval míč a technickou střelou ho poslal přesně k levé tyči. Sirigu byl bez šance a Barcelona opět prohrává pouze o jednu branku.
54
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Ale pozor, protože domácí celek jde do vedení o dvě branky. Z pravé strany odcentroval van der Wiel, který poslal míč na malé vápno, kde byl BLAISE MATUIDI a ten už neměl problém uklidit kulatý nesmysl za ter Stegena.
53
Pastore se na pravé straně parádně uvolnil přes dva protihráče, ale svým centrem Cavaniho nenašel.
52
Messi si naběhl do vápna, ale zpětnou přihrávku nezvládl a ani z této akce tedy Barcelona nic nevytěžila.
51
Aktivní Matuidi nyní napadal ter Stegena, ale hostující brankář to zvládl a míč uklidil do bezpečí.
50
I druhý poločas se zatím hraje v hodně svižném tempu a oba celky se tlačí dopředu. Sledujeme parádní zápas.
48
Lucas dnes už poněkolikáté utekl po pravé straně, ale centr tentokrát nezvládl a míč poslal do zámezí.
47
Cavani se výborně uvolnil ve vápně Barcelony, ale rychle k němu přistoupil další hráč a gólovou střelu zblokoval!
46
Matuidi výborně vystoupil proti Messimu, který byl donucen poslat míč zpět na svoji polovinu.
46
Vše je připraveno, jdeme na to.
Hráči se vrací zpět na trávník. Druhý poločas tedy začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
První poločas je za námi a nutno dodat, že byl parádní. Viděli jsme tři branky a trochu překvapivě vede PSG. O první branku se postaral David Luiz, jenže rychle odpověděl Lionell Messi. Poslední slovo měl Marco Verratti, který se trefil hlavou po rohu Motty. PSG tedy vede 2:1 a druhý poločas tak bude ještě hodně zajímavý. Máme se na co těšit.
45+2
45+1
Hlavní rozhodčí nastavil 60 sekund.
45
Messi to ještě zkusil z přímého kopu a kulatý nesmysl skončil těsně nad břevnem! To nebyl vůbec špatný pokus.
45
Matuidi zastavil Messiho a za svůj faul uviděl žlutou kartu.
43
Barcelona se opět vydala dopředu, ale ani tentokrát nic nevymyslela. Hosté to nebudou mít vůbec lehké, protože domácí dnes předvádí velmi dobrý výkon.
42
Iniesta se dostal do vápna, jenže výborně ho zastavil Cavani, který se vrátil a pomohl tak obráncům.
40
Je před námi posledních pět minutek prvního poločasu, tak uvidíme, zda se dočkáme ještě nějaké branky.
39
David Luiz se prezentoval skvělým obranným zákrokem a navíc se vydal dopředu, jenže u postranní lajny byl zdvojen a míč nakonec ztratil.
38
Nakonec se domácí přeci jen vydali dopředu, ale na polovině Barcelony nic nevymysleli.
37
Domácí drží míč na své polovině a nikam nepospíchají, což je ale za současného stavu zcela pochopitelné.
36
Tempo hry malinko opadlo. V posledních minutách je utkání opatrnější a na další střelecký pokus stále čekáme.
34
Už se opět hraje. Lucas opět utekl po pravé straně, ale z jeho přihrávky před branku tentokrát nic nebylo.
33
Na trávníku zůstal ležet Jordi Alba, který musí být ošetřen. Chvíli se tak hrát určitě nebude.
32
Jenže nyní nezvládl Messi centra a poslal míč do zámezí. Rozehrávat tak bude od své branky Sirigu.
31
Po zblokované střele následuje další roh pro hosty.
31
Po zásahu domácího hráče je tu rohový kop pro Barcelonu.
30
Je za námi úvodních třicet minutek a už jsme viděli tři branky. PSG i bez Zlatana Ibrahimoviče vede nad Barcelonou 2:1, což je určitě překvapení, protože hosté byli podle odborníků mírným favoritem.
28
Vzápětí ale Marco Verratti sestřelil Iniestu a za svůj zákrok vyfasoval žlutou kartu.
27
Záložník MARCO VERRATTI, který měří jen 165 centimetrů, si počkal na zadní tyči na centrovaný míč a skvěle ho uklidil za ter Stegena. PSG jde tedy podruhé v utkání do vedení.
26
Po bleskové akci je tu další rohový kop a opět ho budou zahrávat domácí fotbalisté.
25
Po parádní akci hostů se do šance dostal Neymar, ale z bezprostřední blízkosti branku PSG netrefil!
24
Z rohu ale nic nebylo, protože míč nakonec sebral pozorný ter Stegen.
23
Na druhé straně musel po parádním centru uklidit míč na roh Dani Alves.
23
Aktivní Messi rozjížděl další akci Barcelony, ale tentokrát nezvládl přihrávku, protože na Neymara míč nepropasíroval.
22
Po rohu se do zakončení dostal Messi, ale nakonec to celé bylo zbytečné, protože hlavní rozhodčí odpískal útočný faul.
21
Lucas ukončil další snažení Barcelony, ale bude z toho rohový kop pro hosty.
20
Pedro se na hranici velkého vápna zbavil obránce a zkusil to technicky, ale jeho pokus byl hodně nepřesný a Sirigu nemusel zasahovat.
19
Hostující celek je opět u míče a snaží se něco vymyslet. Zatím ale PSG velmi dobře brání.
17
Messi se dostal do vápna, ale tam výborně zakročil Matuidi, který dokázal argentinského kouzelníka zastavit.
17
Po zásahu domácího hráče je tu další roh pro Barcelonu.
16
Barcelona vybojoval první rohový kop v tomto utkání.
16
Nakonec z toho byl centr z pravé strany, ale k míči se nedostal Messi ani hvězdný Neymar.
15
Hosté rozjeli přihrávkový kolotoč a domácí najednou vůbec neví, co mají hrát. Nutno ale dodat, že Barca kombinuje hlavně směrem dozadu, což není příliš nebezpečné.
14
Barcelona drží míč a v klidu kombinuje na své polovině. Domácí fanoušci opět pískají.
13
Po bleskové akci se do míče opřel Cavani a po jeho dělovce skončil jen těsně nad brankou katalánského celku!
12
Tak domácí celek dlouho nevedl, protože po dvou minutách vyrovnává LIONEL MESSI. Barcelonský střelec si vyměnil míč s Iniestou a povedenou přízemní střelou prostřelil Sirigua. Je vyrovnáno a začínáme tedy od začátku.
10
Tak na první branku jsme čekali necelých deset minutek, protože po standardní situaci se ve vápně Barcelony nejlépe zorientoval DAVID LUIZ, který přízemní střelou překonal ter Stegena. PSG jde tedy překvapivě do vedení, což potleskem ocenil také legendární David Beckham, který zápas sleduje z čestné lóže.
9
První žlutou kartu v tomto utkání uviděl faulující Dani Alves.
8
Lucas se prohnal kolem Alby, ale žádný z jeho spoluhráčů nebyl ve vápně Barcelony a tak musel domácí borec s centrem počkat. Jenže mezitím k němu přistoupil Mascherano, který mu míč sebral.
7
Nakonec si na dlouhý míč nabíhal Matuidi, ale výborně zasáhl Mascherano, který celou situaci velmi dobře vyřešil a míč poté sebral ter Stegen.
7
Domácí jsou opět u míče a v klidu kombinují.
6
Po centru se míč odrazil na hranici velkého vápna, kde byl Matuidi, ale hradbu těl nedokázal propálit.
5
Hráči PSG zatím skvěle napadají a nyní opět vybojovali míč. Po faulu Rakitiče budou navíc zahrávat standardní situaci z levé strany.
4
Jenže Busquets ztratil míč a toho využil Thiago Motta, ale jeho střele scházela přesnost a ter Stegen nemusel zasahovat.
4
Matuidi zkoušel hlavou prodloužit na Cavaniho, ale ten se k míči nakonec nedostal. Na tahu je tedy opět Barcelona.
3
Ale domácí borci se v pohodě ubránili a poprvé v utkání se dostali k míči. Nakonec se i vydali dopředu, ale výborně zasáhl Alba, který vybojoval kulatý nesmysl zpět.
3
Katalánci se přesunuli na polovinu PSG a snaží se něco vymyslet.
2
Pro míč si došel záložník Ivan Rakitić, kterého okamžitě poslal k zemi Matuidi.
2
Barcelona stále kombinuje a nikam nepospíchá. Domácí fanoušci na to samozřejmě reagují pískotem.
1
Úvodní výkop obstarali hostující fotbalisté, kteří dnes nastoupili ve žlutých dresech. Domácí hrají v tradičních modrých.
1
Úvodní oficiality jsou za námi. Vše je připraveno, jdeme na to!
Hráči obou celků přicházejí na trávník. Utkání mezi PSG a Barcelonou tedy začne za malý okamžik.

Paris Saint-Germain: Sirigu – van der Wiel, Marquinhos, Luiz, Maxwell – Verratti, Motta (C), Matuidi – Lucas, Cavani, Pastore.
Náhradníci: Douchez – Camara, Aurier, Digne, Cabaye, Chantôme, Bahebeck.

FC Barcelona: ter Stegen – Dani Alves, Mascherano, Mathieu, Alba – Rakitić, Busquets, Iniesta (C) – Messi, Neymar, Pedro.
Náhradníci: Bravo – Piqué, Adriano, Xavi, Roberto, Ramírez, Munir.

Rozhodčí: Rizzoli – Faverani, Stefani.
Poslední vzájemné zápasy

Barcelona – PSG 1:1
PSG – Barcelona 2:2
PSG – Barcelona 2:1
FC Barcelona

Barcelona dlouho kralovala Evropě, ale v posledních sezonách se ji příliš nedaří. Letos by to chtěla změnit a ve španělské lize to zatím potvrzuje, protože válcuje jednoho soupeře za druhým, zatím všechny zápasy vyhrála a navíc ještě neinkasovala, což je skvělá vizitka.

Úvodní duel Barcelona zvládla, ale na vítězství nad APOELEM se pořádně nadřela. Mělo to být jasná záležitost, ale hosté předvedli bojovný výkon a nakonec málem získali i cenný bod. Jenže o výsledku rozhodla jedna branku, kterou vstřelil Pique a tři body tak získala Barcelona.
Paris Saint-Germain

Celek z Paříže má každý rok velké ambice, ale zatím se mu v pohárové Evropě příliš nedaří. Je pravda, že v každé sezoně dělá pokroky a letos by se chtěl probojovat ještě dále, než loni. V Paříži se mluví alespoň o semifinále, což ale nebude vůbec lehké, protože podobné plány má řada další klubů.

Do Ligy mistrů nevstoupilo PSG nejlépe. V úvodním duelu hrál pařížský celek na hřišti Ajaxu, kde chtěl zvítězit a získat důležité body, ale nakonec zápas skončil nerozhodně 1:1. Tým z Francie sice vedl, ale nakonec domácí srovnali a celky si body rozdělily.
Zdravím všechny příznivce kopané. Liga mistrů má na programu druhé zápasy základních skupin a my budeme sledovat šlágr, ve kterém přivítá Paris Saint-Germain španělskou Barcelonu. Máme se na co těšit, protože k vidění toho bude určitě hodně a velmi sledovaný bude duel Zlatan Ibrahimovič vs Lionell Messi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.