Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.
Maccabi Tel-Aviv v dnešním utkání vstřelil první gól ve skupině, ale v tabulce stále zůstává na poslední příčce. To Porto si příčku první pojistilo.
Řecký sudí Sidiropoulo dnes naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak utkání Maccabi Tel-Aviv – FC Porto, které skončilo výsledkem 1:3. Portugalské Porto zvítězilo naprosto zaslouženě, protože od úvodního gólu z 19. minuty bylo jasně aktivnějši, nebezpečnější a hlavně hladovější. Domácí M. Tel-Aviv byl hodně pod tlakem a ve druhém poločase inkasoval další dva góly a jeden dokonce domácí tým i dal, postaral se o něj Zahavi, jenž v 75. minutě proměnil pokutový kop. Za Porto skóroval Tello, André a Layún.
90+2
90
Druhý poločas bude nastaven o 2 minuty.
90
Neves si vzal na starost volný přímý kop, kdy vsadil na přímou střelu, ale gól z toho nebyl. Neves sice hezky obstřelil zeď, ale jeho rána skončila vysoko nad bránou.
89
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází André André, přichází Giannelli Imbula Wanga.
88
Ben Haim II fauloval a byl potrestán žlutou kartou.
85
Faulovaný byl André André, a tak dostalo Porto výhodu standardní situace. Volný přímý kop si vzal na starost Layún, jenž ze své kopačky točil míč ke vzdálenější tyči, ale tento pokus gólem neskončil. Chyběl opravdu kousíček.
83
Ben Basat v ofsajdu, a tak sudí hru přerušuje.
82
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Don Peretz, přichází Nosa Igiebor.
80
Aboubakar ve druhém poločase moc vidět není. Upozornil na sebe až teď v 80. minutě, kdy orazítkoval brankovou konstrukci!
80
Porto zahrávalo hned dva rohové kopy v řadě za sebou, ale svého soupeře ze standardní situace ohrozit nedokázalo.
76
Tello dnes předvedl výborný výkon, nejprve gól vstřelil a pak i přihrál na třetí branku Porta a právě opouští hrací plochu. Na hřiště místo něj přichází Varela.
75
Maccabi Tel-Aviv právě vstřelil branku!
Míč na penaltovou značku si položil ERAN ZAHAVI, jenž se nemýlil a pokutový kop bezpečně proměnil. Casillas směr střely sice vystihl, ale inkasovanému gólu nezabránil.
74
Maxi Pereira fauloval ve vápně svého protihráče a rozhodčí okamžitě nařídil pokutový kop.
72
Porto právě vstřelilo branku!
Parádní práci s míčem teď předvedl Tello, který vyškolik několik protihráčů a poté se prezentoval přesnou přihrávkou do těch míst, kde se nacházel šikovný MIGUEL LAYÚN, jenž si ve vápně přichystal míč na pravačku a poté ze své kopačky vyslal nádhernou technickou ránu, proti které se Rajković natahoval marně.
70
Porto se v pohodě ubránilo a získalo balon pro sebe. Domácí Tel-Aviv se vrací na vlastní území a opět se musí soustředit na defenzivní činnost.
69
Domácí tým teď drží míč ve své moci a podél pravé postranní čáry se snaží dostat blíž ke Casillasově svatyni.
67
Zahavi si navedl míč na střelu, ale ta mu nesedla, a tak se stav skóre v 67. minutě nemění.
64
Neves zahrával rohový kop, ale centr se mu ani trošičku nepodařil.
62
Na hrací plochu přichází Herrera, místo na trávníku mu přenechává Evandro.
61
Na druhý straně se v šanci ocitl Zahavi, ale Casillas stále drží čisté konto.
57
K odraženému balonu se ještě dostal Evandro, ale mířil velmi nepřesně, takže tentokrát už mohl být Rajković klidný.
57
Tello chtěl přidat dnes svůj druhý gól, ale tentokrát byl Rajković proti a balon za svá záda nepustil.
57
Nejprve zahrával roh Zahavi a chvíli po něm Mitrović. Z první standardní situace vůbec nic nebylo, ale ve druhém případě se Mitrović prezentoval dobrým centrem a do šance se dostal Zahavi, ale zkušený Casillas svůj tým podržel.
55
Casillas teď příšerně rozehrál a poslal domácí borce do šance. Zahavi od svého spoluhráče obdržel přesnou kolmici a poté vystřelil, ale brankář Casillas stihl střelu ještě zblokovat na rohový kop. Tady měli hosté obrovské štěstí, že tato situace neskončila gólem.
54
Peretz chtěl snížit na 1:2, ale vůbec neuspěl a prezentoval se jen velmi nepřesnou střelou.
52
Do pokutového území se snášel parádní centr, ale Avraham Rikan se k balonu ve vzduchu nedostal, chyběl kousíček.
51
Takový vstup do druhého poločasu si domácí tým určitě nepředstavoval. Tento druhý inkasovaný gól může domácí hráče poslat úplně na dno.
50
Maximiliano Pereira si posunul míč mezi dva protihráče a poté ze své kopačky vyslal parádní centr před bránu, kde se na hranici malého vápna opřel hlavou do míče ANDRÉ ANDRÉ a přesnou trefou nedal Rajkovićovi šanci.
48
Neves zahrával rohový kop, ale on ani jeho spoluhráči ze standardní situace nic nevytěžili.
48
Hned na začátku druhého poločasu se do šance dostalo Porto, konkrétně to byl hráč Evandro, který prověřil Rajkoviće, ale gólman Tel-Avivu opět uspěl. Rajković vytěsnil střelu na roh.
46
Domácí tým udělal do druhého poločasu hned dvě změny v sestavě: do druhé půle utkání už nenastoupil Vermouth a Ben Harush, místo nich přišel Mitrović a Ben Basat.
46
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:45.
Rozhodčí Sidiropoulo ukončil první poločas za stavu 0:1. Zatím jediný gól zápasu vstřeill v 19. minutě Tello. Úvod zápasu byl hodně vyrovnaný, ale po vstřeleném gólu šlo Porto herně nahoru a svého soupeře jasně přehrávalo. Gólman Rajković zaslouží pochvalu, protože díky jemu prohrává Tel-Aviv jen o jeden gól, klidně totiž mohl být hůř, ale gólman domácího celku zářil. Doufejme, že druhý poločas přinese řadu zajímavých momentů a ještě uvidíme nějaký ten gól.
45
44
Neves našel centrem Evandra, který vypálil, ale obětavý Rikan mu střelu zablokoval.
44
Protože García odehrál míč mimo hřiště, tak Porto dostane výhodu rohového kopu.
43
Pereira se dostal k odraženému míči a prudce se do něj opřel, ale Carlos García střelu zastavil.
43
Volný přímý kop si vzal na starost Danilo, který vsadil na přímou střelou, ale trefil pouze bránícího Albermana, který se do střely vložil a úspěšně ji zablokoval. Ve 43. minutě se tak stav skóre nemění.
42
Ben Harush byl za faul na Evandra potrestán žlutou kartou.
41
Neves měl šanci na reparát, ale ani teď jeho centr úplně dobře neuspěl. Nicméně jeho spoluhráč Evandro vybojoval další standardní situaci, tentokrát volný přímý kop.
39
Neves zahrával rohový kop, ale hosté ze standardní situace vůbec nic nevytěžili.
36
Vstřelený gól Portu hodně pomohl a teď jsou hosté opravdu dost aktivní. Domácí Tel-Aviv je pod tlakem, ale zatím odolává.
34
Aktivní Aboubakar mohl navýšit vedení Porta, ale v obrovské šanci rozechvěl pouze brankovou konstrukci! Aboubakar se dostal k centrovanému míči a okamžitě zakončil, avšak jen do tyčky.
32
Aboubakar se dostal do zakončení, ale jeho rána byla protihráčem úspěšně zablokována.
30
Aboubakar se ocitl v ofsajdu, a tak sudí musel hru přerušit.
28
Fotbalisté ve žlutomodré barevné kombinaci sice byli pár minutek u míče, ale výsledek to žádný nemělo, protože si nedokázali vytvořit šanci.
24
Jako další fauloval Evandro, a tak domácí tým získal míč pro sebe.
21
Faulovaný byl Aboubakar, a tak bude Porto rozehrávat.
19
CRISTIAN TELLO obdržel přesnou přihrávku do velkého vápna, kde měl hodně prostoru a z dobré pozice se nemýlil. TELLO to neměl úplně jednoduché, protože gólman Rajković se nebál a proti svému protihráči okamžitě vystoupil. Nicméně TELLO to provedl chytře, když do míče jen tak lehce píchl špičkou kopačky a dostal ho až do odkryté brány. Na gól přihrával André André, který si také zaslouží pochvalu.
17
Porto je při chuti a teď pálil Evandro, ale Rajković byl opět úspěšný.
15
Zahavi zahrával rohový kop, kdy se mu nabídl Ben Haim II a dostal se i do zakončení, avšak jeho pokus hlavou byl nepřesný.
15
Zákrok si připsal také zkušený Casillas, na kterého Porto hodně spoléhá. V šanci se totiž ocitl Ben Haim, ale španělský brankář si poradil na jedničku.
13
Na druhé straně zahrával rohový kop domácí tým, ale Zahavi centrem nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
11
Míč k rohovému praporku si položil opět Neves, jehož centr obrana sice zlikvidovala a odkopla míč do bezpečí, ale pak se k balonu dostal Layún, který pálil z dálky k tyči, avšak Rajković vytasil další parádní zákrok. K odraženému balonu se dostal ještě Aboubakar, ale z blízké vzdálenosti bránu přestřelil.
11
Neves odcentroval míč do pokutového území, ale pozorný Ben Harush odhlavičkoval balon na další roh.
10
Rajković si připsal parádní zákrok a v těžké situaci svůj tým dobře podržel. Střelou z 25 metrů se prezentoval Aboubakar, jenž ze své kopačky vyslal parádní ránu, ale Rajković ji vyrazil na rohový kop.
10
V dobré pozici se ocitl Martins Indi, který měl před sebou jen gólmana Rajkoviće, který však v těžkém testu obstál na výbornou. Všechno vzrušení bylo ale zbytečné, protože Indi se zapomněl v ofsajdu.
10
Faulovaný byl André André, a tak dostalo Porto výhodu standardní situace. Do šance se dostal Layún, ale Carlos García mu střelecký pokus zablokoval.
8
Faulovaný byl na vlastní polovině hřiště Rikan a domácí tým bude rozehrávat.
7
Aboubakar to teď nemyslel úplně špatně, ale provedení bylo žalostné. Fotbalista Porta obdržel od spoluhráče dobrou přihrávku a z dobré pozice ve vápně soupeřovu branku přestřelil.
6
Jeden z domácích útočníků si teď řekl o přihrávku, mám pocit, že to byl Avraham Rikan, který se k balonu sice nedostal, ale i tak zahrál Casillasovi na nervy. Domácí hráč totiž zablokoval gólmanův odkop a málem se dostal do šance, tentokrát chybělo štěstí.
6
Domácí Tel-Aviv drží míč na svých kopačkách a pohybuje se s ním na soupeřově polovině.
5
Porto mělo výhodu autového vhazování na soupeřově polovině, ale hostům se rozehrávka vůbec nepodařila a rychle museli spěchat na vlastní území.
4
Faulovaný byl Aboubakar, kterého poslal k zemi Carlos García. Rozehrávají hosté.
2
K vidění byla první šance zápasu, kterou si vytvořili domácí borci. Zahavi vyhrál souboj s protihráčem, udržel míč a poté do velkého vápna adresoval parádní přihrávku. Před brankou se ocitl Ben Haim II, jenž si ukázkově zpracoval míč a poté z otočky vystřelil. Nicméně tento pokus trefil pouze boční síť. Připravený Casillas vše raději jistil.
1
Nicméně ani hosté se s míčem příliš dlouho nepomazlili a už o něj opět bojují. Hra pokračuje v blízkosti středového kruhu.
1
Domácí tým se s míčem přesunul na vlastní polovinu a hned na úvod chyboval v rozehrávce, balon se tak přestěhoval na kopačky fotbalistů Porta.
1
Portugalské Porto pro dnešní zápas zvolilo modrobílé dresy a modré trenýrky.
1
O úvodní výkop se postarali domácí fotbalisté, kteří do dnešního utkání nastoupili ve žlutomodrých dresech a ve žlutých trenýrkách.
1
-1
Oba týmy vsadily na rozestavení 4-3-3, můžeme tak očekávat útočný fotbal.
-3
Stadionem zní hymna Ligy mistrů.
-3
Hlavní sudí přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.
-4
Oba týmy jsou již seřazeny v tunelu.
-13
Rozcvička obou týmů končí a hráči se přesouvají do svých šaten.

Maccabi Tel-Aviv FC: Rajković – Tibi, C. García, Ben Haim, Ben Harush – Vermouth, Alberman, Peretz – Ben Haim II, Zahavi (C), Avraham Rikan.
Náhradníci: Lifshitz – Shpungin, Miha, Azulay, Mitrović, Igiebor, Ben Basat.

FC Porto: Casillas – Pereira, Martins Indi, Marcano, Layún – D. Pereira, Goebel Evandro, Neves (C) – Tello, Aboubakar, André.
Náhradníci: Helton – H Herrera, Imbula Wanga, Varela, Corona, Bueno, Silva.

Rozhodčí: Sidiropoulo – Efthimiadis, Kostaras.
V dnešním duelu je favoritem portugalské FC Porto. Nicméně Maccabi potřebuje nutně bodovat a rádo by domácí publikum potěšilo bodovým ziskem. Doufejme, že dnešní utkání bude pohledné.
FC Porto se v tabulce nachází na 1. příčce a na svém kontě má 7 bodů. Porto jedenkrát remizovalo a dvakrát zvítězilo. Dosavadní stav skóre je 6:3.
Maccabi Tel-Aviv FC je v tabulce na 4. pozici a na svém kontě má 0 bodů. Tel Aviv prohrál všechna 3 utkání a nevstřelil jediný gól. Dosavadní stav skóre je 0:8.
Maccabi Tel-Aviv FC a FC Porto bojují o postup do Play Off ve skupině G. Dále tu jsou také Dinamo Kyjev a Chelsea.
Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Tasos Sidiropoulos, na čarách mu budou pomáhat Damianos Efthimiadis a Polychronis Kostaras. Jako čtvrtý rozhodčí bude vypomáhat Iazaros Dimitriadis. Dále tu máme brankové sudí, kterými jsou Stavros Tritsonis a Ilias Spathos. Všichni rozhodčí jsou z Řecka.
Příjemný večer, Liga mistrů má na programu 4. kolo, ve kterém na sebe mimo jiné narazí také Macabi Tel-Aviv FC a FC Porto. Veškeré dění se bude odehrávat na stadionu Sammy Ofer Stadium. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.