To je ode mě pro dnešek vše, na shledanou u nějakého dalšího online přenosu!
V nepříliš strhujícím zápase nakonec vítězí Porto nad belgickým Clube Brugge 1:0. Domácím stačil k vítězství jeden využitý rohový kop, po němž se ve 37. minutě prosadil André Silva. Ve druhém poločase se hra vyrovnala, Bruggy cítily šanci na vyrovnání, ale Porto si nakonec nejtěsnější možnou výhru udrželo, takže se posouvá na druhé místo v tabulce, protože Kodaň získala v zápase s Leicesterem pouze bod. Naopak Bruggy opět vycházejí bodově na prázdno a již nemají šanci na postup.
90+4
90+4
Roh byl rozehrán nakrátko, hosté se přesto ještě dostali k poslednímu útoku, ale ten nevedl k ničemu nebezpečnému.
90+3
Domácí vybojovali rohový kop a půl minuty před vypršením avizovaného nastavení rozhodně nepospíchají s jeho rozehráním.
90+2
Vormerův centr se nedostal k žádnému z hostujících hráčů, takže z protiútoku mohlo naopak zahrozit Porto, které však už jen šetří čas.
90+1
Danilo Pereira poslal míč do zámezí, takže hosté budou zahrávat rohový kop.
90
Nastavovat se budou tři minuty.
89
Porto bude zahrávat další rohový kop. Domácí se snaží držet hru daleko od Casillase.
89
Žlutou kartu dostává Claudemir (Club Brugge KV).
88
Centr od rohového praporku odvrátil Pina, ale domácí ještě zůstali chvíli u míče.
87
Domácí získali k dispozici rohový kop, což jim za daných okolností velmi vyhovuje.
86
Žlutou kartu dostává Ruud Vormer (Club Brugge KV).
85
Vanakena našel centrem z pravé strany před bránou Pinu, jehož pohotové zakončení pořádně prověřilo Casillase!
85
Hosté se snaží hrozit hlavně po levé straně přes Limbombeho, který však nyní nenašel ve vápně nikoho ze spoluhráčů.
84
Stále je to pouze o jeden gól, takže hosté cítí šanci, ale zatím si nedokáží vytvořit nějaký souvislejší tlak.
82
Centrovaný míč končí v rukavicích Ikera Casillase.
81
Danilo Pereira zaváhal při rozehrávce, nechal se obrat o míč a Izquierdo zkoušel ihned střílet, jenže jeho pokus tečoval bránící hráč. Hosté budou zahrávat rohový kop.
80
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Otávio, přichází Miguel Layún.
79
Odražený míč se dostal k Denswilovi, který hlavičkoval před bránu, kde si situaci pohlídal Casillas.
78
Limbombe posílal hluboko ve vápně míč pod sebe a jeden z bránících hráčů raději zahrál na rohový kop.
77
Střídání v týmu Club Brugge KV: ze hřiště odchází Wesley, přichází José Izquierdo.
75
Tellesův centr našel pouze připraveného brankáře Butelleho.
74
Domácí se dostali do přečíslení a po tečované střele budou zahrávat rohový kop.
73
Telles si pěkně narazil se spoluhráčem a z úhlu poslal míč vedle vzdálenější tyče, u níž šel marně do skluzu André Silva, který balón nedostihl. Tohle byla dobrá šance Porta!
71
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Diogo Jota, přichází Jesús Manuel Corona.
70
Domácí obrana však funguje dobře a Porto se chystá podruhé střídat.
69
Bruggy teď obléhají domácí šestnáctku, do níž nyní posílají jeden centr za druhým.
67
Porto místy přenechává iniciativu soupeři, ale většinu času drží Bruggy daleko od své brány. Domácím by se přesto pojišťovací gól zajisté hodil.
65
Střídání v týmu Club Brugge KV: ze hřiště odchází Boli Bolingoli-Mbombo, přichází Hans Vanaken.
64
Danilo Pereira to zkusil levačkou zpoza šestnáctky, ale Butellemu bez potíží střelu likviduje.
62
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Héctor Herrera, přichází Rúben Neves.
61
André Silva byl ve vápně odstaven od míče, který se však dostal k rozběhnutému Jotovi, který svou střelu nedokázal namířit mimo dosah Butelleho. Jeden z domácích hráčů se sice ještě dostal k dorážce, ta ovšem bránu minula.
61
Hodina hry je za námi a brzy uvidíme první střídání na straně domácího týmu.
59
Domácí se snažili o rychlý brejk, ale kolmou přihrávku, která hledala Andrého Silvu, zachytil bránící hráč.
58
Bruggy však v posledních minutách zvyšují aktivitu a drží míč častěji než bylo dosud zvykem.
57
Slibnou útočnou kombinaci Brugg pokazil Bolingoli, který to hrál zbytečně na efekt a patičkou našel pouze bránícího hráče.
55
Bolingoli si při útočné snaze pomohl faulem, takže rozehrávat od vlastní poloviny bude Porto.
54
Na druhé straně posílal prudký míč do vápna André Silva, balón se však od jednoho z bránících hráčů odrazil přímo před brankáře Butelleho.
52
Limbombe se odhodlal k zakončení, ale mizernou střelu poslal daleko od Casillasovy brány.
51
Hosté jsou zatím podobně pasivní jako v prvním poločase, což je nejspíš důvodem toho, že se za postranní čárou pilně rozcvičuje několik náhradníků belgického týmu.
50
Otáviův centr nebyl nijak nebezpečný, protože mířil přímo na brankáře Butelleho.
48
K tečovanému centru se dostal Butelle, který vyboxoval míč mimo pokutové území.
47
Bolingoli fauloval u rohového praporku Maxi Pereiru a domácí budou zahrávat standardní situaci.
46
Střídání v týmu Club Brugge KV: ze hřiště odchází Abdoulay Diaby, přichází Anthony Limbombe.
46
Druhý poločas začne přibližně ve 21:45.
Je za námi první poločas, v němž bylo lepším týmem domácí Porto, které bylo aktivnější směrem dopředu. Portugalský tým byl za svou herní převahu odměněn ve 37. minutě, kdy se po rohovém kopu trefil André Silva, jeho tečovaná hlavička skončila v bráně. Porto tedy zaslouženě vede po prvním poločase 1:0.
45
44
Porto už se snaží v poklidu dohrát poločas s míčem na svých kopačkách. Lze předpokládat, že v prvním poločase se nebude nastavovat.
42
Porto je viditelně při chuti, hosté jsou směrem dopředu naprosto neškodní a domácí navíc získali úvodní brankou větší klid na kopačkách.
41
Žlutou kartu dostává Abdoulay Diaby (Club Brugge KV).
40
Telles je nyní hodně vytížen, z poměrně velké dálky rozehrával standardní situaci a střílený centr prolétl jen kousek vedle horního rohu brány.
39
Telles rozehrával další rohový kop Porta, tentokrá se však k míči dostal jako první bránící hráč.
37
Porto právě vstřelilo branku!
Domácí otevírají skóre díky rohovému kopu! Telles našel centrem od rohového praporku ANDRÉHO SILVU, který s pomocí teče od ramene bránícího Piny poslal míč hlavou do sítě. Asistence: Alex Telles.
36
Diaby se dostával do šance, ale zastavil ho pomezní rozhodčí, který si všiml jasného ofsajdu.
35
Žlutou kartu dostává Felipe (FC Porto).
35
Tellesův centr málem skončil v bráně, když míč zastavila až tyč! Teď si mohou hosté skutečně pořádně oddechnout.
34
Žlutou kartu dostává Stefano Denswil (Club Brugge KV).
33
Domácí kopali další rohový kop, nejprve se zdálo, že obrana Brugg si se situací poradila, ale Porto vybojovalo balón zpět a Danilo našel hlavou Felipeho, který z dobré pozice střílí jen přímo na Butelleho.
32
Další rohový kop Porta už vedl k zakončení, hlavička Marcana však míří hodně vysoko nad bránu.
30
Ani třetí roh zápasu nepřinesl žádnou zajímavou situaci v pokutovém území.
29
André Silva si v rohu hřiště poradil s dvěma bránícími hráči a následně odcentroval do šestnáctky, kde obrana Brugg odvrátila míč do zámezí. Rohový kop pro Porto.
27
Následný roh hostujícího týmu nebyl nikterak nebezpečný.
26
Z pravé strany přišla dobrá přihrávka na Wesleyho, který dokázal předskočit obránce a zakončit v podstatě zády k bráně, míč navíc usměrnil hodně šikovně k bližší tyči, takže Casillas měl co dělat, aby balón vyrazil na roh!
25
Centr z levé strany letěl až příliš blízko bráně, takže Butelle balón bez potíží zneškodnil.
23
Wesley to v hlavičkovém souboji s domácím Marcanou schytal loktem do hlavy, což neuniklo pozornosti rozhodčího. Hostující hráč je v pořádku.
22
Další mizernou přihrávku měl tentokrát na svědomí Otávio, který v podstatě jen odevzdal míč soupeři. Domácí trenér gesty uklidňuje své svěřence, kteří teď působí zbytečně zbrkle.
20
Domácí teď dvakrát v krátké době přišli o míč kvůli nepřesnosti v rozehrávce.
19
Otávio trochu napodobil Wesleyho, rovněž zkusil vystřelit z dálky, pokus byl dokonce tečován, ale přesto byl podobně neškodný, takže i Butelle si připisuje snadný zákrok.
18
Herrera hledal ve vápně Otávia, ale ten nedokázal míč dostihnout na hrací ploše.
16
Wesley zkusil vystřelit z dálky, díky čemuž má na svědomí první střelu na bránu, ale nutno říct, že zcela neškodnou, protože slabý míč doprostřed brány skutečně nemohl Casillase ohrozit.
15
První rohový kop zápasu nebyl nijak nebezpečný, hosté budou odkopávat od brány.
14
Otávio hledal z levé strany spoluhráče v malém vápně a bránící hráč přihrávku překazil pouze za cenu rohového kopu.
13
Vormer poslal dobrý vysoký míč na nabíhajícího Bolingoliho, ten se rozhodl pro zasekávačku, ale bránící hráč dobře vystihl jeho úmysl a míč mu sebral.
11
Herrera dostal příležitost k útoku po levé straně, z níž pronikl s míčem do šestnáctky, ale tam byl dobře zdvojen a nedokázal včas přihrát.
10
Nakonec si však belgický tým balónu příliš neužil a dopředu se vydalo opět Porto, André Silva upadl po souboji v šestnáctce hostů, ale penalta z toho nebude.
9
Nic z toho ovšem nebude, Bruggy získaly míč a snaží se o klidnou rozehrávku.
8
Herrerův centrovaný míč byl odvrácen bránícím hráčem, ale domácí se udrželi v útoku a kombinují u šestnáctky soupeře.
7
Cools se snažil dlouhým míčem za obranu poslat do úniku Diabyho, ale balón byl příliš rychlý, takže nerušeně doputoval až do Casillasovi náruče.
6
Maxi Pereira centroval z pravé strany, ale svůj centr příliš přetáhl, takže nenašel nikoho ze spoluhráčů.
5
Hosté se snažili dostat do šance, ale Diabymu odskočil balón, takže rozehrávat může Casillas.
4
Claudemirův centr byl příliš dlouhý, takže přeletěl všechny nabíhající hráče Brugg.
3
Hector Herrera přidržel za dres Diabyho, za což vidí první žlutou kartu zápasu.
3
Herrera se dostal k odraženému míči a pohotovým centrem hledal u vzdálenější tyče Jotu, jenže ten na balón nedosáhl.
2
Porto zatím nepustilo hostující tým k míči, ale samo se drží daleko od Butelleho brány.
1

FC Porto: Casillas – Pereira, Felipe, Marcano, Telles – D. Pereira – H Herrera (C), Ó. Torres, Otávio – André Silva, Diogo Jota.
Náhradníci: Sá – Boly, Brahimi, J. M. Corona, Depoitre, Layún, Neves.

Club Brugge KV: Butelle – van Rhijn, Poulain, Denswil, Cools – Vormer (C), Claudemir, Pina, Bolingoli-Mbombo – Diaby, Wesley.
Náhradníci: Bruzzese – Gedoz, Izquierdo, Limbombe, Mechele, Vanaken, Vossen.

Rozhodčí: Alberto Undiano Mallenco – Raúl Cabanero, Diego Barbero Sevilla (všichni Španělsko).
V G skupině Ligy mistrů přivítá FC Porto doma belgické Bruggy, které zatím nezískaly ani jeden body. Nejblíže bodovému zisku byl belgický celek v minulém kole, kdy přivítal doma právě Porto, ale Portugalci dokázali zápas otočit, přičemž vítěznou branku vstřelili ve třetí minutě nastavení z pokutového kopu. Porto díky tomu získalo velmi důležité tři body, kterými se dotáhlo na druhou Kodaň. Jasným lídrem skupiny je Leicester, který kráčí vstříc postupu, o druhé místo se nejspíš utkají právě Kodaň a Porto, které dnes určitě nepomýšlí na nic jiného, než na vítězství. Naplní domácí tým papírové předpoklady, nebo se budou Bruggy radovat z prvního bodového zisku?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.