Sevilla bez větších problémů poráží Dinamo Záhřeb v utkání základní skupiny Ligy mistrů. Nebyl to zrovna dvakrát pohledný zápas. Jediným střelcem se stal bývalý hráč Arsenalu či Manchesteru City Samir Nasri. Španělé dnes předvedli hlavně výbornou obranu, výrazně více drželi míč. Jejich vítězství je zřejmě zasloužené. Nezbývá než vám poděkovat za pozornost a popřát dobrou noc!
90+3
90+2
Sevilla mohla přijít o tři body z hlavního města Chorvatska v posledních sekundách zápasu, když Schildenfeld přišel o míč skutečně na poslední chvíli.
90+1
Začal nám nastavený čas. Poslední tři minuty zápasu, ve kterém stále Sevilla vede brankou Samira Nasriho z 37. minuty 1:0!
89
Spíše taktické střídání španělského celku je tady. Záhřeb už nemá moc času. Vázquez odešel, Iborra přišel.
89
Tak Samir Nasri mohl přidat druhý gól v dnešním zápase a zajistit tak zřejmě tři body pro španělské mužstvo. Jeho střela z první, která byla hraná z velice dobré pozice, ale nekončí za zády Livakoviče.
87
Je tady poslední střídání chorvatského mužstva v dnešním zápase. Dohráno má záložník Kneževič, nahradí ho Henriquez.
87
Tak tentokráte nemusel Livakovič zasahovat, míče se ani nedotkl brankář Dinama Záhřeb. Obrana mu výrazně pomohla.
87
Nemůžu se zbavit dojmu, že Dinamo Záhřeb herně zaostává za tím, co by měl tým Champions League předvádět. Samir Nasri má k dispozici volný přímý kop.
85
Hodně rychle ubíhá čas pro fotbalisty v modrém a určitě tomu nepřidá ztráta útočníka Dinama Záhřeb Juniora Fernandese. Sevilla je dnes lepší.
84
Nasriho centrovaný míč z levé strany neznamená žádné velké nebzpečí před Livakovičem. Brankář Dinama Záhřeb vyšel z branky a míč mu přistál v jeho náručích.
83
Vazquez hledal N´Zonziho na levé straně hřiště, ale hostující Sevilla posléze ztratila míč. Dinamo musí hodně rychle zabrat. Zatím to vypadá, že tři body poputují do Španělska!
82
Až moc agresivní byl domácí obránce Sigali, který sice nevidí žlutou kartu za svůj zákrok, ale samozřejmě pro domácí fotbalisty utíká čas velice rychle.
81
Sevilla i devět minut před koncem normální hrací doby drží stále vedení 1:0. Španělé mají dnes převahu, jsou na hřišti nadále lepším mužstvem.
78
Tak ani tato střela neletěla na branku, ve které ve druhém poločase stojí Rico. Hostující brankář nemusel zasahovat po střele obránce Dinama Záhřeb Sousy.
76
Právě se nám rozeběhla 76. minuta zápasu a uvidíme autové vhazování Sevilly, která ne, že by dominovala, ale prostě vede 1:0, dala jeden trošku šťastný gól a to zatím španělskému mužstvu stačí.
73
A také nemohl nevidět snad největší šanci Dinama Záhřeb v dnešním zápase. Ze střední vzdálenosti vypálil levou nohou útočník Soudani, ale branku Rica těsně minul. Míč skončil vedle pravé tyče. Stále Sevilla vede v hlavním městě Chorvatska 1:0.
72
Escudero šel nohama napřed do souboje se útočníkem Dinama Soudanim, sudí tohle nemohl nevidět.
71
Tak vězte, nebo ne. Statistika hovoří o tom, že ve druhém poločase jsme neviděli jediný pokus na branku jakéhokoliv týmu. I to je jasná ukázka toho, že dnešní utkání spíše nudí, než by bavilo.
70
V polovině sedmdesáté minuty si to obránce Dinama Záhřeb Stojanovič namířil přes Vittola, přes toho ještě prošel, ale nikoliv přes dalšího beka španělského mužstva.
69
Tempo hry je také špatné. Většinou akce Dinama Záhřeb končí těsně za polovinou hrací plochy, kdy se hostující obránci stačí vrátit. I ve druhém poločase má územní převahu španělský celek, ale již dlouho jsme neviděli větší šanci před brankářem Livakovičem.
68
Navíc když člověk vezme v potaz, že Dinamo v Lize mistrů nevstřelilo již 250 minut branku a stále čeká na svojí první trefu v letošním ročníku této soutěže, tak na hráčích musí být určitá psychická deka. Ti z vás, kteří dělali, nebo dělají jakýkoliv profesionální kolektivní sport, tak určitě ví, o čem mluvím.
67
Je to hodně špatný výkon domácích fotbalistů, Sigali fauluje Vitola těsně za polovinou hrací plochy. Hostující Sevilla to má dnes hodně jednoduché.
66
Střídající Jonas vidí žlutou kartu. Mezitím přistál centr jednoho z hráčů Dinama do rukou brankáře Sevilly Rica.
64
Sevilla dnes poprvé střídá. Španělský celek se pokusí posílit Ben Yedder, po čtyřiašedesáti minutách hry skončila pracovní doba hostujícímu Viettovi.
63
Už jsem myslel, že přijde první pokus na branku Rica, ale ani tentokráte to domácím fotbalistům nevyšlo, přitom po přihrávce Soudaniho byl na levé straně úplně volný Sosa, ale vše pokazil nepřesným centrem.
62
Pareja podrazil soupeře, asi chtěl vzít jako první balon, ale prvního vzal hráče Dinama. Tohle byla jasná žlutá karta. Rozhodčí Oliver vytáhl žluté napomenutí pro fotbalistu v bílém.
61
Rami fauluje Soudaniho na polovině hřiště, spíše takový taktický faul, který měl za cíl zbrzdit akci chorvatského celku.
60
Vieto to měl hodně těžké, ale většinu té černé práce za něj odpracoval Mariano, který mu poslal míč do vápna, ale hráč Sevilly stál proti třem soupeřům a ačkoliv se obtočil a chystal se ke střele směrem na Livakoviče, tak přišel o míč.
59
Stále se nemůže dostat do tempa chorvatský celek, ani poločasová přestávka jej neprobrala. Soudani s Fernandesem se dnes nedostali vůbec do hry a není to tak, že by obrana Sevilly byla vynikající, jen jí Chorvaté zatím vůbec neprověřili.
57
Tohle se dá nedat v zápase Ligy mistrů? Možná si nyní obránci Dinama mysleli, že pomezní sudí zdvihne praporek, ale to se nestalo. Vitolo se mohl zeptat Livakoviče, kam to chce, ale trestuhodně poslal míče vedle branky Dinama Záhřeb. Obrovská chyba, obrovské nedorozumění fotbalistů v modrém.
56
Vitolo teď hodně pokazil celkem poklidnou akci španělského celku nepřesným křižným pasem, tohle nemohl jeho spoluhráč doběhnout, ani kdyby měl boltovské dispozice.
55
Tak tady mohla klidně přijít žlutá karta pro domácího Benkoviče, který zajel hodně nešetrně, bez jakéhokoliv respektu do hostujícího Vazqueze, který si ani nestačil pokrýt míč a už ležel na zemi.
54
Ale roh Samira Nasriho neznamenal další patálie pro fotbalisty, kteří hrají v letošní sezoně La Ligu, zaměstnaná je opět obrana v bílém, která toho dnes nemusela moc, řešit.
53
A mohlo to být ještě horší z pohledu Dinama, rychlý ťukec Sevilly, něco v podání pojď sem – kam jdeš. Centr do vápna z levé strany, kde zachránil Chorvaty od druhého gólu v zápase výborný obranný zákrok Benkoviče, který přišel za minutu dvanáct.
53
Ale na kontě zákroků brankáře španělského celku stále svítí nula. Není to tím, že by jeho obrana zářila jako hvězdy na nebi, to rozhodně ne, ale herní projev Záhřebu je chudý.
51
Tenhle obrázek jsme v prvním poločase moc neviděli, brankář Sevilly Rico rozehrává nohama akci španělského mužstva. Celkově se gólman hostů musel v první půli nudit, ale ono je někdy lepší, když se před vaší brankou pořád něco děje a jste v koncentraci.
50
Po padesáti minutách hry je tady již druhé střídání fotbalistů Dinama v dnešním zápase, ve kterém jde Chorvatům opravdu o hodně, tohle už je výměna, kterou trenér domácích vybral z vlastní vůle. Pavičič odchází, přichází Jonas.
49
Vitolo to nemyslel vůbec špatně, místo toho aby šel do vápna po levé straně, tak zvolil jistotu v podobě přihrávky dozadu na Samira Nasriho, ale ten posléze přišel o míč.
48
Vazquez táhl akci hostujícího mužstva a vybojoval autové vhazování pro Sevillu z celkem dobré pozice, kdy klidně může přijít aut až do vápna domácího Dinama. Jako poslední se míče dotkl Sousa.
48
Akce domácího Dinama končí těsně za polovinou hřiště, kdy se výborně vrátil obránce Sevilly.
47
Jinak, když jsme u brankáře Rica, tak ten nemusel ani jednou zasahovat v prvním poločase. Celkově úvodní pětačtyřicetiminutovka byla chudá na střelecké pokusy. Sevilla prověřila dvakrát Livakoviče, ale v hlavním městě Chorvatska vede 1:0, to je nejpodstatnější.
47
Rami se dopustil přestupku, když si pomohl rukama na polovině hřiště v souboji s domácím Fernandesem. Domácí Dinamo bude mít k dispozici volný přímý kop, ale zatím se hostující brankář Rico nemusí obávat nebezpečí před vlastní brankou.
46
Začínáme kombinací obranné čtyřky španělského mužstva, kdy vidíme nulový zájem o jakékoliv napadání rozehrávky Sevilly, o jakékoliv otrávení rozehrávky hostujícího mužstva. Beci FC si mohou v podstatě dělat, co chtějí.
46
Začal druhý poločas a vypadá to, že ani jeden z trenérů nesahal ke změně mezi svými jedenácti hráči na hrací ploše. Přitom v podání Dinama Záhřeb by to potřebovalo určité oživení.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:52.
Je to tak. Michael Oliver posílá oba týmy do šaten a určitě spokojenější je hostující Sevilla, která diktovala tempo hry v prvním poločase. Ne, že by předváděla pohledný fotbal, ale určitě byla lepším mužstvem na hrací ploše. Měla více ze hry a také vstřelila první branku, kdy Samir Nasri překvapil brankáře Livakoviče. Domácí fotbalisté mají o čem přemýšlet, protože zatím v Lize mistrů nevstřelili ani branku.
45+1
45+1
Právě je oznámeno, že hlavní arbitr Michael Oliver nařídí nad rámec normální hrací doby ještě šedesát sekund. Vypadá to, že první poločas vyhraje španělský celek. Hráči Sevily kombinují na polovině hřiště.
43
Navíc Sevilla výrazně více drží míč (75% – 25%). Předvádí kombinační fotbal, hráči se občas bojí vzít akci na sebe, ale to by se mělo první brankou utkání změnit. Dinamo najednou musí začít hrát, musí více tvořit hru, už nesmí být tak pasivní jako skoro v celém v prvním poločase.
42
Navíc se španělská Sevilla nadále tlačí do koncovky, chce přidat ještě jeden míč za záda brankáře Dinama Záhřeb Livakoviče. Směrem dopředu je to obrovský rozdíl, co se týče hry obou dnešních soupeřů.
41
To skóre 0:8 s brankou Samira Nasriho po necelých třech zápasech Ligy mistrů? To už zavání hodně špatnou koncovkou Záhřebu a dnes se mi fotbalisté chorvatského mužstva směrem dopředu vůbec nelíbí.
40
Ještě jednou ukazuje režie zápasu první branku utkání, Livakovič absolutně nečekal pokus Samira Nasriho na přední tyč. Hráč Sevilly výrazně překvapil brankáře Dinama Záhřeb.
39
A Sevilla se tlačí za další brankou. Chce v poločase vést 2:0. Po faulu domácího hráče nechal anglický arbitr Michael Oliver výhodu pro hosty, ale Vázquez akci Sevilly trošku zbytečně zbrzdil, nevěřil si do souboje s obránci Dinama.
38
Asi to je zasloužená branka Sevilly vzhledem k nulové aktivitě Dinama směrem dopředu. Nyní směřují naše zraky na brankáře hostů Rica, který bude vykopávat od vlastní branky!
37
Sevilla právě vstřelila branku!
První branka zápasu je tady! A trošku kuriózně ji střílí bývalý hráč Arsenalu Londýn SAMIR NASRI. Velkou zásluhu na této trefě má dobrý pas Mariana z pravé strany, Nasri posléze zahrál do protipohybu brankáře Livakoviče a Sevilla tak na hřišti Dinama vede v 37. minutě hry 1:0.
35
Rami nezpracoval míč ideálně a důsledkem toho se do šance hnal Fernandés, ale obránce Sevilly byl v souboji o míč u balonu jako první a pohlídal jej, navíc si pomohl přihrávkou na Rica.
34
Nyní sledujeme kombinaci hostující obranné čtyřky, která čeká na to, jestli se objeví nějaká mezera v obraně chorvatského mužstva.
34
Escudero centroval a chtěl, aby Záhřeb dostal první branku zápasu, jenže míč se dostal pouze do zámezí a u míče tak bude domácí Dinamo.
33
Tak jako kdyby ta jedna žlutá karta domácímu Stojanovičovi nestačila. Obránce Dinama nyní fauloval soupeře v blízkosti branky Záhřebu a je z toho zajímavá šance pro Sevillu.
32
Tak tohle nebyla vůbec špatná šance, Sevilla mohla jít do vedení, po přihrávce Mariana se střelou z vápna domácích prezentoval Vazquez ale branku Livakoviče minul, přičemž mířil do pravého horního roku svatyně Dinama.
30
V první půl hodině zápasu jsme nesledovali nikterak pohledný fotbal, nyní drží míč španělský celek, a sice na polovině hřiště, kde hostující tým kombinuje.
29
Stojanovič, fotbalista Dinama, podrazil soupeře a hlavní sudí Michael Oliver neměl na vybranou, načež vytáhl svůj blok a také žlutou kartu pro hráče Záhřebu.
28
Sevilla je zatím aktivnější, více drží míč, ale ve finální fázi se nedokáže prosadit. Přitom je určitě španělské mužstvo lepším týmem na hřišti, ale vyjma šance Samira Nasriho se hosté před brankou Livakoviče trápí.
26
Sousa přihrál Fernandesovi a ten mohl střílet, posléze Vittolo vděi žlutou kartu.
26
Zase Sevilla obléhá vápno chorvatského mužstva, ale stále se nemůže prosadit. Velice důležitou roli sehrál agilní Mariano na pravé straně hřiště, ale brankář Livakovič nezasahoval.
24
Zase si Samir Nasri sbíhal do vápna Záhřebu, ale ani tentokráte z toho úvodní branka zápasu na hřišti Dinama nebyla.
24
Útočník Záhřebu El Soudani si výborně pokryl balon v souboji s obráncem Sevilly a výsledkem je pokračování akce chorvatského mužstva.
23
Vazquez se dral do zakončení, ale byl až příliš aktivní, což vyústilo v útočný faul hráče španělské Sevilly.
21
Tak tohle byla obrovská šance pro Samira Nasriho, který měl před sebou prázdnou branku po centru Escudera, ale nedokázal míč ideálně poslat za záda Livakoviče, teď to před brankou Dinama Záhřeb opravdu hořelo.
20
Po přihrávce Knezeviče se do míče opřel z takových pětatřiceti metrů hostující Vazquez, ale branku Livakoviče hodně přestřelil.
19
Escudero předvedl výbornou obrannou práci, dobře stínoval soupeře, ale Sevilla i tak bude muset čelit vůbec prvnímu rohovému kopu domácího mužstva.
18
Dva hráči Sevilly se nyní vůbec nedohodli a mohl to potrestat rychlonohý Fiolič, který předvedl dobrou techniku, ale poté přestřelil branku Rica.
17
Po centru na zadní tyč byl Mariano vyhnaný z bezprostřední blízkosti vápna Dinama Záhřeb. Hostující fotbalisté to budou muset zkusit znovu.
17
Nasri si narazil míč v rychlosti s Vazquezem, je z toho další rohový kop pro celek, který je dnes považovaný za favorita zápasu a na hřišti to zatím potvrzuje.
15
Záhřeb je zatím výrazně pasivní směrem dopředu, za necelou čtvrt hodinu hry si nedokázal vybojovat větší šanci před brankářem Sevilly Ricem.
14
Je tady bohužel vynucené střídání pro domácí fotbalisty. Antolič už nebude v dnešním zápase pokračovat a nahradí ho Fiolič, který tak po čtrnácti minutách hry musí na hřiště.
13
Nejprve Vazquez centroval do vápna domácích, posléze se do míče opřel z takových třiceti metrů Mariano a brankář Livakovič předvedl výborný zákrok proti pumelici fotbalisty španělské Sevilly.
12
Hosté jsou zatím aktivnější, po přihrávce Vazqueze vybojoval Escudero rohový kop z levé strany pro fotbalisty ze Španělska.
11
Chvilku se nehrálo, protože domácí kapitán Antolič zůstal ležet na hrací ploše, ale určitě bude fotbalista Dinama Záhřeb pokračovat v zápase. Míč ale drží Sevilla.
9
Po souboji Antoliče s Vazquezem se míč odrazil až před brankáře Dinama Livakoviče, který si posléze vypomohl v rozehrávce s obránci chorvatského mužstva.
8
Akce hostujícího mužstva stála na tom, že na levé straně hřiště se dokázal uvolnit Escudero, ale jeho centr po přihrávce Vazqueze přistál v náruči Livakoviče.
8
Výborný průnik hostujícího fotbalisty, který na poslední chvíli zabrzdil domácí obránce Benkovič, z následného protiútoku vybojoval přímý kop pro domácí mužstvo útočník Soudani.
7
V úvodních minutách zápasu má územní převahu Sevilla, která se ale zatím nedokázala dostat do vážnější šance před domácím brankářem Livakovičem. Španělé určitě drží více balon.
5
Jeden z hráčů Sevilly pronikl až do vápna Záhřebu, kde ale také jeho akce skončila obranným zákrokem. Dinamo se ubránilo, aniž by Livakovič musel zasahovat.
5
Hosté se zatáhli do okolí poloviny hřiště, kde Sevilla kombinuje bez jakéhokoliv napadání rozehrávky v podání domácích fotbalistů Dinama Záhřeb.
4
Před Livakovičem, brankářem Dinama se nic nestalo, navíc si hostující Vázquez pomohl faulem, domácí Záhřeb ale hrací předmět prakticky ihned ztratil.
3
Moc hezká akce, kdy si hráči Sevilly, konkrétně Mariano a Samir Nasri narazili míč, bylo to rychlé a druhý jmenovaný vybojoval vůbec první rohový kop zápasu.
2
Po přihrávce Antoliče, kapitána domácích, centroval nadvakrát do vápna hostů Fernándes, nakonec zkusil překvapit španělskou obranu střelou, ale ta se mu rozhodně nepovedla. Brankář Rico nemusel zasahovat. Míč letěl vedle levé tyče branky hostujícího celku.
1
Utkání odstartovalo. Jako první se musí bránit domácí celek, hru Sevilly diriguje kapitán španělského celku Pareja.
1
Stadionem ještě zní notoricky známá znělka Ligy mistrů.
Ještě jednou hezký den! V Záhřebu nyní prší, ale to nebrání tomu, aby oba celky nastoupily na hrací plochu ke třetímu zápasu v základní skupině nejprestižnější fotbalové klubové soutěže na světě. Angličan Michael Oliver právě přivádí hráče Dinama v modrém a fotbalisty Sevilly v bílém.

GNK Dinamo Záhřeb: Livaković – Stojanović, Sigali, Schildenfeld, Sosa – Benković, Pavičić, Kneževič, Antolić (C) – Soudani, Fernándes.
Náhradníci: Šemper – Jonas, Šitum, Henríquez, Ćorić, Fiolić, Măţel.

Sevilla FC: S. Rico – Mercado, Rami, Pareja (C), Escudero – Mariano, N'Zonzi, Nasri, Vitolo – Vietto, F. Vázquez.
Náhradníci: Sirigu – Kranevitter, Iborra, Ben Yedder, Kijotake, Sarabia, Ganso.

Rozhodčí: Michael Oliver – Stuart Burt, Gary Beswick (všichni Anglie).
Sevilla FC
Zatímco Dinamo půjde do dnešního měření sil v plné síle, tak to rozhodně nemůžeme říci o Seville, která bude postrádat trojlístek – Gruzinec Aburjania, Španěl Fernandez, Dán Krohn – Dehli (poslední dva hráči vinou problémů s kolenem).

Španělský celek jde do dnešního střetnutí v úplně jiném rozpoložení než Záhřeb. V tabulce La Ligy je na třetím místě se ziskem sedmnácti bodů. A pouze o jediný bod je za Atléticem Madrid a Realem Madrid.

O víkendu navíc splnil roli papírového favorita na hřišti jedenáctého Leganes, kde vyhrál poměrem 3:2. Pravda, nebyl to vůbec snadný zápas. Sevilla vedla 2:0 a zdálo se, že nebude o čem, jenže soupeř se vzchopil, ale tři body zajistil hostům za minutu dvanáct, tedy v 85. minutě Španěl Pablo Sarabia.

V tabulce základní skupiny H letošního ročníku Ligy mistrů je Sevilla na druhém místě o skóre za Juventusem, se kterým uhrála na jeho hřišti celkem cennou bezbrankovou remízu. Italové měli výraznou střeleckou převahu, ale nakonec jsme gól v duelu v hlavním městě Itálie neviděli.

Posléze přišel velký boj proti francouzskému Olympique Lyon, kde jedinou branku zápasu vstřelil v 57. minutě útočník Ben Yederer. Hráč Španělů Vietto nedal penaltu, takže drama do posledních chvil, ale favorit dnešního zápasu si přece jen připsal tři body.
GNK Dinamo Záhřeb
Domácí fotbalisté jsou podle sázkových kancelářích v pozici jednoznačných outsiderů. V tabulce chorvatské ligy jim patří druhá pozice se ziskem šestadvaceti bodů (první Rijeka má bodů dvaatřicet). V posledním zápase chorvatské nejvyšší soutěže se hráči z hlavního města Chorvatska střetli se Slavenem Belupo, sedmým celkem ligy, a byla z toho hubená výhra 1:0.

Podle slov z kabiny Záhřebu se jednalo o velice důležité vítězství po desetidenní pauze způsobené reprezentační pauzou. GNK bylo podle chorvatských médií lepším mužstvem na hrací ploše po devadesát minut hry. Jediným střelcem zápasu se stal chilský reprezentant Junior Fernandes, jehož branka přišla jedenáct minut před koncem normální hrací doby po přihrávce od Hilala Soudaniho.

Právě zmiňovaný Hilal Soudani je v nominaci Africké fotbalové konference pro nejlepšího fotbalistu Afriky roku 2016. Pokud by vás zajímalo, jaká jsou jména dalších nominovaných, tak vězte, že jsou mezi nimi například Piere Emerick Aubameyang z Borussie, Benatia z Juventusu Turín, Salah z AS Řím, Mahrez z Leicesteru City či Mane z Liverpoolu.

Soudanimu je 28 let, je to Alžířan, v loňské sezoně nastřílel v dresu Dinama čtrnáct branek v sedmatřiceti zápasech. A nesmíme zapomenout, že se stal nejlepším střelcem kvalifikace na Pohár afrických zemí se sedmi brankami na svém kontě.

A určitě nemůže být s tenhle chlapík spokojený s tím, že Dinamo se celkem trápí v chorvatské lize a navíc v Lize mistrů nedalo za dva zápasy ani jednu branku a víceméně to s postupem alespoň do jarní fáze Evropské ligy nevypadá vůbec dobře.

Nejprve z toho byla prohra 0:3 na hřišti Lyonu, poté debakl 0:4 před vlastními diváky proti Juventusu Turín. Domácí celek musel do předkola Ligy mistrů, kde rozhodně za zmínku stojí, že v play-off vyřadil rakouský Salcburk. Oba zápasy skončily 1:1, takže se na hřišti Rakušanů šlo do prodloužení, kde postup vystřelil Soudani, hráč, o kterém byla již několikrát řeč!
Hezký večer všem fotbalovým fanouškům. Základní skupina Ligy mistrů dnes nabízí zápas mezi Dinamem Záhřeb a Sevillou. Jak dopadne tento duel? Sledujte od 20:45!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.