Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : AS Řím - 4. dubna 2018   20:45

Barcelona
38' De Rossi(vl.)  • 56' Manolas(vl.)  • 59' Piqué (L. Suárez) • 87' L. Suárez
4:1
(1:0)
AS Řím
80' Džeko  (Perotti)
Barcelona
ter Stegen – Semedo, Piqué, Umtiti, Alba – Roberto (83. A. Gomes), Rakitić, Busquets (66. Paulinho), Iniesta (C) (85. Denis Suárez) – Messi, L. Suárez.
Cillessen – Paulinho, A. Gomes, O. Dembèlé, Denis Suárez, Alcácer, Vermaelen.
Makkelie – Diks, Steegstra (všichni Nizozemsko)
Camp Nou (Barcelona)
AS Řím
Alisson – Peres, Fazio, Manolas, Kolarov – Pellegrini (60. Gonalons), De Rossi (C) (77. Defrel), Strootman – Florenzi (72. El Shaarawy), Džeko, Perotti.
Skorupski – Defrel, El Shaarawy, Schick, Juan Jesus, Gonalons, Gerson.

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 7:3. Rohy: 9:7. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 7:8.
Je konec! Barcelona nakonec potvrdila roli favorita a z dnešního utkání si odváží nadějný výsledek 4-1. AS se ale svého soupeře rozhodně nezaleklo a navíc mohlo sahat po mnohem příznivějším výsledku. Hodně důležitou roli sehrál brankář ter Stegen, jenž několikrát podržel svůj celek. Nutno dodat, že Barcelona nebyla v dnešním utkání ve své kůži, na její poměry hodně chybovala.
90+3'
90+3'
AS se za každou cenu snaží ještě s výsledkem něco udělat, na změnu skóre ale nezbývá už moc času.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
90'
Kolarov měl další slibnou pozici z přímého kopu, ten ale poslal úplně mimo branku. Za pár okamžiků se nám rozběhne nastavený čas.
87'
Barcelona právě vstřelila branku!
Domácí si berou tříbrankové vedení zpět! Denis Suárez měl na levé straně o něco více prostoru, prudkou přihrávku sice poslal pouze ke Gonalonsovi, kterému uskočil míč od kopačky. Jako první se tak k němu dostal LUIS SUÁREZ, jehož umístěná rána skončila v síti.
86'
Žlutou kartu dostává Kevin Strootman (AS Řím).
85'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Andrés Iniesta, přichází Denis Suárez.
84'
Gomes si podle výroku sudího pomohl v souboji s Perottim faulem, čemuž se diví kompletní tým Barcelony. Poslední slovo má ale hlavní rozhodčí.
83'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergi Roberto, přichází André Gomes.
82'
Messiho další rána se ani tentokráte nevešla mezi tři tyče, v tomto případě to ale byla hodně nepřesná střela.
81'
Utkání se dostalo do závěrečné desetiminutovky a domácí se ještě budou muset strachovat o nadějný výsledek do odvety.
80'
AS Řím právě vstřelil branku!
Tak až nyní přichází kontaktní branka! Perottiho přihrávka našla doposud nevýrazného EDINA DŽEKA, který se otočil s míčem a následně chladnokrevně zakončil.
80'
Na Nou Campu se dějí věci. Jeden z nejaktivnějších hostujících hráčů Perotti si navedl míč na pravou nohu, proti které se senzačním zákrokem blýskl ter Stegen.
79'
Z rychlého kontru mohla naopak udeřit Barcelona, Messiho přihrávka našla Suáreze, jehož střílená nabídka nenašla Paulinha.
78'
To je neuvěřitelné, Defrel mohl ihned po svém příchodu na hrací plochu snížit! Ter Stegen se ale stihl vrátit do branky a prudkou ránu nepustil za sebe.
77'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Daniele De Rossi, přichází Grégoire Defrel.
76'
AS se chopilo hned dvou rohových kopů, avšak ani v jednom případě neměl německý strážce tyčí výraznější problémy.
75'
Perotti pláchl po levé straně, načež si periferně všiml naběhnuvšího Strootmana. Ani tentokráte se střela nedostala až k ter Stegenovi.
74'
Suárez sváděl rychlostní souboj s Manolasem, načež Uruguayec zkoušel patičkou otřít míč o protihráče. Řecký zadák s tímto úmyslem pochopitelně počítal.
73'
Kolarovovi se konečně podařilo kloudně odcentrovat, nicméně před Džekem si vzdušný prostor pohlídal ter Stegen. Bývalý hráč Teplic je v dnešním utkání téměř neviditelný.
72'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Alessandro Florenzi, přichází Stephan El Shaarawy.
71'
Utkání se nám dostalo do závěrečné dvacetiminutovky a AS by se hodila alespoň jedna branka. Dosavadní stav není příliš dobrou pozicí do odvety.
70'
Roberto se opět předvedl lišáckou přihrávkou pod sebe, kam si sbíhal Messi. Argentinec ani tentokráte nepřekonal Alissona.
69'
De Rossi si nakonec rozmyslel kolmici na naběhnuvšího Džeka, místo toho si vybral vedle stojícího Perese. Vzápětí jsme sledovali zpětnou příhru Alissonovi.
68'
Další rohový kop Blaugranas nakonec skončil Messiho ránou z první. Jednalo se o pohotové zakončení, které směřovalo pouze do hlediště.
67'
Momentálně sledujeme lehce nezáživnou pasáž, která nenabízí moc zajímavých momentů. Barcelona se soustředí na pečlivou defenzívu.
66'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergio Busquets, přichází Paulinho.
65'
Roberto si počkal na podporu svých spoluhráčů, načež se dalším pádem na zem prezentoval Suárez. Hlavní sudí neponechal ani výhodu.
64'
Římané stupňují svojí aktivitu a Barcelona se musí být na pozoru. Italský celek to opět zkoušel prostřednictví rohu, avšak opět se mu nepovedlo zahrozit.
63'
Rozehrávku následného rohu si vzal na starost Kolarov, který chytře mířil ke vzdálenější tyči. Strootman vrazil míč před branu, kde ale číhal Umtiti.
62'
Florenzi zkoušel z pravého křídla poslat vzdušný centr na zatím nevýrazného Džeka, do dráhy letu míče se mu ale postavil Alba.
61'
S hostujícím celkem to v tuto chvíli nevypadá příliš dobře, v krátkém časovém sledu inkasoval druhou branku.
60'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Maxime Gonalons.
59'
Barcelona si začíná se soupeřem pohrávat, vede totiž už o tři branky! Hostující defenzíva naprosto zapomněla na Suáreze, jehož střelu Alisson vyrazil pouze před sebe, kde číhal GERARD PIQUÉ.
59'
Perotti tentokráte přímo nehlavičkoval na bránu, nýbrž ještě poslal míč proti noze Kolarovovi. Rána srbského beka narazila do nohy Piquého.
58'
Po hraničním souboji mezi Manolasem a Suárezem skončil právě druhý jmenovaný na hrací ploše, ani v tomto případě se ale nebude pískat.
57'
Netrvalo dlouho a Barcelona přispěchala s dalším bleskurychlým útokem. Messi nabíjel Rakitičovi, který pálil pouze doprostřed branky.
56'
Je tu druhá branka v podání domácích hráčů a zároveň druhý vlastní gól hostů! Rakitičův přízemní centr zakončil Umtiti pouze do tyče, následně se ale míč odrazil zpět do nohy KONSTANTINOSE MANOLASE, od které se dostal za brankovou čáru.
56'
Iniesta ustál souboj s Florenzim a poté zkoušel vystrašit zatím dobře chytajícího Alissona. Do střely ještě strčil kopačku Fazio, roh pro domácí.
55'
I další útočný výpad táhl aktivní Messi, který si na levé straně vybral Albu. Jeho kolega se ještě pokoušel vrátit míč, nicméně ten mířil pouze k protihráčům.
54'
Messiho šance! Do operativní pozice se opět dostal Iniesta, který přízemní nabídku poslal na Messiho. Argentinský šikula si přehodil míč na pravačku a poté vyprášil rukavice Alissona.
54'
Alba byl zřejmě udeřen do obličeje, avšak i tento zákrok nechává hlavního sudího klidným. Alisson bude moci rozehrávat od své svatyně.
53'
Ter Stegen poslal odkop od branky na Roberta, který byl faulován Kolarovem. Messi se chopil rozehrávky, načež se hra okamžitě dostala k Iniestovi.
52'
Barcelona není v dnešním utkání ve své kůži. To dokonale předvedl Umtiti, který zariskoval na vlastním malém vápně, kde se Florenzi nakonec dostal s míčem za brankovou čáru.
51'
O pár vteřinek později jsme se dočkali dalšího zakončení. Ihned z otočky to zkoušel Florenzi, jeho navštívenka narazila do reklamního banneru.
50'
Fazio měl spoustu času na přesný odkop, který nakonec našel správného adresáta. Posléze se Kolarův centr neusadil na hlavu Džeka.
49'
Úvodní minuty druhého poločasu jsou hodně ofenzivní, což je vítaný fakt pro nezaujatého fanouška. Katalánci se nyní snaží uklidnit hru.
48'
Alba si hodil míč trochu daleko od nohy, i přesto ale stačil prudce vypálit. Alisson jeho jedovku vyrazil pouze k Suárezovi, který ve skluzu zakončil nad.
47'
Na druhé straně to zkoušel Iniesta ve spolupráci s Albou, první jmenovaný nakonec úplně otočil hru a momentálně má míč na kopačce Semedo.
46'
Hned v úvodu druhého poločasu měl vyrovnávací trefu na hlavě Perotti! Hostující křídelník ale úplně minul branku.
46'
Máme za sebou úvodní dějství, které nám nabídlo hodně zajímavou podívanou. Římané ukázali, že se zvučnějšího soupeře nebojí a většinu času s ním hráli vyrovnanou partii. Nakonec jsme se dočkali jediné trefy, která byla pro hosty velice smolná. Iniestovu přihrávku si totiž do vlastní branky vstřelil defenzivní středopolař De Rossi. Hlavní sudí musel v prvním poločase řešit řadu sporných situací, ani jeden pád v pokutovém území nebyl posouzen jako pokutový kop.
45'
44'
Žlutou kartu dostává Aleksandar Kolarov (AS Řím).
43'
To byla rozhodně velká šance na srovnání. Barcelona přežila kritický moment a v tuto chvíli opět operuje s míčem na útočné polovině.
42'
Ze vzdálenosti osmnácti metrů od branky se do míče opřel sám faulovaný, tedy Pellegrini, jeho dělovka skončila pouze na početné zdi.
41'
Pellegrini byl na hranici velkého vápna poslán k zemi a hosté mají jedinečnou příležitost srovnat krok. Bude to přesně z hranice šestnáctky.
40'
Do další velké šance se řítil Messi, kterého ale stačil čistým zákrokem odstavit od balónu Manolas. Ani v tomto případě se nebude pískat penalta.
39'
Konečně jsme se dočkali úvodní branky, avšak pro hostující celek velice smolné. Hraje se ale dále, Římané rozhodně nemusí smutnit.
38'
Domácí se konečně dočkali! Iniesta chtěl narazit Messimu, jenomže do přihrávky se vložil DANIELE DE ROSSI, jehož odkopnutí míče skončilo za bezmocným Alissonem.
34'
Kolarova exekuce byla doslova katastrofální, neboť narazila hned na prvního bránícího hráče. Rychlý kontr Barcelony rovněž neměl dlouhého trvání.
33'
Semedo se opět musel vracet do obrany, kde na levém křídle řádil Perotti. Jeho následný centr si chtěl najít Džeko, míč ale odvrátil na rohový kop Umtiti.
32'
Messi měl nakonec k dispozici hned dva rohové kopy, nicméně ani jeden nepřinesl nic závažnějšího. Iniestova rána se zařadila mezi nepřesné projektily.
31'
Tlak Katalánců začíná sílit a soupeř začíná být čím dál více pasivnější. Suárez si díky své aktivitě dokázal vybojovat rohový kop.
30'
Na druhé straně se do samostatného úniku mohl řítit zapomenutý Florenzi, ke kterému ale včas přiklusal pohotový Semedo.
29'
Hezká kombinace domácích nakonec putovala na kopačku Suáreze, jehož ránu z poměrně značného úhlu musel Alisson vyrazit.
28'
Obrázek hry se příliš nemění a stále sledujeme celkem poklidné tempo zápasu. AS se nikam nežene, hrát by spíše měla Barcelona.
27'
Konečně si také hosté trochu více pohráli s hracím předmětem, neúnavné napadání Barcelony ale vyhnalo Strootmana až na vlastní polovinu.
26'
Zdálo se, že Roberto byl v souboji s Faziem jako první u balónu, hlavní sudí to ale viděl přesně naopak. Řím má k dispozici standardní situaci.
25'
De Rossi si obhodil Busquetse, za ním ale čekal další bránící protihráč. I Barcelona se rychle zbavila míče a hrát tak bude italský celek.
24'
Do zakončení ještě vložil nohu jeden z hostujících hráčů, načež následoval rohový kop. Přetažený centr si ale nedokázal zpracovat Suárez.
23'
Těžiště hry se postupně dostalo zpět na levou stranu, kde se Messi pokoušel přejít do šestnáctky. To se nepodařilo, následně ještě pálil vysoko nad Rakitič.
22'
Iniesta byl u levé postranní čáry lehce zatahán za dres, což odhalil také hlavní sudí. Katalánci okamžitě rozehráli nabízenou standardku.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám ukázala trochu očekávaný průběh utkání. Barcelona začíná na hrací ploše dominovat.
20'
AS začíná být čím dál více pasivní, což hostujícímu celku nehraje příliš do karet. Nyní se ale Manolas dostal k míči, který poslal na Perese.
19'
Velká šance Barcelony! Nedůslednost v hostující defenzívě mohl využít Rakitič, který placírkou rozezvučel vzdálenější konstrukci.
19'
Alba sklepl pod sebe na Suáreze, který to zkoušel individuálně. Domácí forvard se odvážil vystřelit, ránu ale poslal do zad urostlého Fazia.
18'
Semedo to znovu zkoušel polovysokým centrem, který skákal po autové čáře. Kolarov si byl vědom napadajícího Roberta a míč poslal do zámezí.
17'
Manolas si při rozehrávce málem pořádně zavařil, nakonec míč stačil otřít o nohu protihráče, od které se odrazil za autovou čáru.
16'
K rozehrávce se postavil Rakitič, který to tradičně zkoušel přízemní kombinací. Míč se dostal k Messimu, jenž neprocedil přihrávku na Roberta.
15'
Umtiti servíroval báječnou kolmici na rychlonohého Albu, před kterým na poslední chvíli zasáhl Peres. Následovat bude rohový kop.
14'
AS nemělo s útočným výpadem soupeře sebemenší potíže, naopak se početný hlouček v bílém kompletu zmocnil míče.
13'
Kolarov si nekomplikoval život a po chvilkovém váhání se rozhodl poslat míč na druhou stranu. Tam číhala pozorná obrana domácích.
12'
První práce pro Alissona. Hostující brankář se totiž musel vytáhnout proti Messiho pohotové ráně, která směřovala k pravé tyči.
12'
Barcelona to zkusila opět přes Messiho, který neměl nikterak moc času na práci s míčem. Nakonec ho přeci jenom odzbrojila záložní řada AS.
11'
Tak pozor. Semedo šel celkem neohrabaným způsobem do Džeka, který se po kontaktu skácel k zemi. Pokutový kop se ale pískat nebude!
10'
Římané se už delší dobu pohybují bez kulatého míče na kopačkách, avšak soupeř se stále pohybuje daleko od jejich šestnáctky.
9'
Iniesta náramnou přihrávkou nalezl naběhnuvšího Suáreze, který svojí šanci přetavil v branku. Zakončení ale předcházel jasný ofsajd.
8'
Uprostřed hrací plochy se skácel k zemi Suárez, hlavní sudí však nechal pokračovat ve hře. Barcelonští vybojovali alespoň aut.
7'
Iniesta si počkal na náběh Messiho, který si ale nepohlídal ofsajdovou linii. Je pískán ofsajd, který následně potvrdil také opakovaný záběr.
6'
Semedo si na pravé straně narazil s Robertem, jenomže poté mu centrovaný pokus odvrátil z malého vápna pozorný Fazio.
5'
Katalánci se až nyní dostali ke své klasické hře, v tuto chvíli sledujeme kombinaci uprostřed hrací plochy. Hosté nikterak nenapadají rozehrávku.
4'
Semedo předskočil Perottiho a poté se k míči dostal Messi. Ten byl okamžitě ztrojen protihráčema, kteří nakonec čistým způsobem ulovili balón.
3'
Do pokutového území Barcelony směřoval první nebezpečný centr, o který se postaral Perotti. Pozorný Umtiti ale odvrátil hrozící nebezpečí.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

FC Barcelona: ter Stegen – Semedo, Piqué, Umtiti, Alba – Roberto, Rakitić, Busquets, Iniesta (C) – Messi, L. Suárez.
Náhradníci: Cillessen – Paulinho, A. Gomes, O. Dembèlé, Denis Suárez, Alcácer, Vermaelen.

AS Řím: Alisson – Peres, Fazio, Manolas, Kolarov – Pellegrini, De Rossi (C), Strootman – Florenzi, Džeko, Perotti.
Náhradníci: Skorupski – Defrel, El Shaarawy, Schick, Juan Jesus, Gonalons, Gerson.

Rozhodčí: Makkelie – Diks, Steegstra (všichni Nizozemsko).
AS Řím

Na opačné straně stojí jedno z největších překvapení letošní Ligy mistrů, kterým je AS Řím. Celek z hlavního města Itálie se ve své domácí soutěži musí spokojit se třetí pozicí, neboť na vedoucí Juventus ztrácí už propastných osmnáct bodů. Zároveň se Římané musí otáčet za sebe, hranice mezi příčkami zaručující Ligu mistrů a Evropskou ligu je pouze tříbodová. Na AS čekala velmi zajímavá základní skupina Ligy mistrů. V konkurenci Chelsea, Atlético Madrid a Karabachu se tento celek nakonec vyhoupl na konečnou první pozici, což určitě překvapilo nejednoho fanouška. Zároveň si AS Řím předurčil přijatelnějšího soupeře do osmifinále, přičemž mu byl z osudí nakonec vytažen Šachtar Doněck. Ukrajinský celek dokázal v prvním zápase uhrát celkem slušný výsledek 2:1, díky kterému by v odvetném utkání stačila i remíza. AS ale nepodcenilo výhodu domácího prostředí a po hubeném vítězství 1-0 se podívá mezi smetánku osmi nejlepších celků letošní Ligy mistrů.

Jak už bývá zvykem, tak se na první pozici nejlepšího střelce týmu ohřívá bývalý forvard Teplic Edin Džeko. Tento urostlý kanonýr se letos zapsal hned osmnáctkrát mezi střelce, což mu dalo velký náskok ve statistikách klubu.
FC Barcelona

Fotbalisté Barcelony chtějí po jednoleté odmlce usednout na první pozici své domácí soutěže, což se jim zatím daří dokonale. Blaugranas se hřejí na výsluní s devítibodovým náskokem a vidina titulu je tak hodně blízko. Zároveň se Barcelona může pyšnit jedním hodně zajímavým faktem. V letošním ročníku španělské soutěže se tento gigant ještě nesetkal s porážkou. V minulém kole byl tento milník málem ukončen, avšak barcelonští dokázali v závěru zápasu se Sevillou alespoň vyrovnat. Co se týče počínání na evropské scéně, tam je to takřka podobné. Barcelona v poklidu zvítězila ve své základní skupině, přičemž za sebou nechala druhý Juventus. V osmifinále se Katalánci utkali s hodně nevyzpytatelnou Chelsea, která ale doplatila na neproměněné šance a po výsledcích 1:1 a 3:0 vypadla z milionářské soutěže.

I v letošní sezóně táhne Barcelonu pětinásobný držitel Zlatého Míče. Lionel Messi zatím letos nasázel šestatřicet branek, naopak druhý v pořadí Luis Suárez má o jedenáct branek méně. Výrazně se s s týmem sžila zimní posila z Liverpoolu. Phillippe Coutinho téměř dokonale doplnil barcelonskou záložní řadu, což mu přineslo už tři vstřelené branky. S jistotou ale můžeme říci, že se tento brazilský ofenzivní hráč dnes do zápasu nepodívá. Ještě v dresu Liverpoolu zasáhl do letošního ročníku Ligy mistrů, což ho automaticky vyřadilo z nominace Barcelony.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Milionářská soutěž Liga mistrů má na programu čtvrtfinálové souboje, my budeme společně sledovat souboj mezi FC Barcelona a AS Řím.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.