Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Manchester City : Basilej - 7. března 2018   20:45

Manchester City
8' Jesus (B. Silva)
1:2
(1:1)
Basilej
Basilej
17' M. Elyounoussi   • 71' Lang  (M. Elyounoussi)
Bravo – Danilo, Stones, Laporte, Zinčenko – Gündoğan (66. Díaz), Y. Touré (C), Foden (89. Adarabioyo) – B. Silva, Jesus, Sané.
Ederson – Walker, Agüero, De Bruyne, Adarabioyo, Otamendi, Díaz.
Královec (CZE) – Slyško (SVK), Nádvorník (CZE)
Etihad Stadium, Manchester
Basilej
Vaclík – Lang, Suchý (C), Frei, Lacroix, B. Riveros – Bua (67. Stocker), Serey Dié, Zuffi, M. Elyounoussi – Oberlin (74. van Wolfswinkel).
Salvi – van Wolfswinkel, Stocker, Al. Ajeti, Manzambi, Petretta, Kaiser.

To je z mé strany již vše, přeji hezký zbytek středečního večera.
Držení míče: 71 % : 29 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 0:3. Rohy: 5:0. Ofsajdy: 3:5. Fauly: 5:12.
Odveta osmifinále Ligy mistrů mezi Manchesterem City a Basilejí se dohrávala spíše z povinnosti, o to překvapivější výsledek ale nabídla. Citizens se sice hned v úvodu utkání dostali do vedení zásluhou Gabriela Jesuse, o necelých deset minut později ovšem vyrovnal Mohamed Elyounoussi a po změně stran dokonal šokující obrat Michael Lang. Svěřenci Pepa Guardioly předvedli velmi laxní a profesorský výkon, vzhledem k výhře 4:0 z prvního zápasu si to však pochopitelně mohli dovolit.
90+2'
90+1'
Ani v nastaveném čase to zatím na nějaký tlak Manchesteru City nevypadá a z tribun se dokonce ozývá pískot.
90'
Pavel Královec nastavil nad rámec základní hrací doby dvě minuty.
89'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Philip Foden, přichází Oluwatosin Adarabioyo.
87'
Langův pas na Elyounoussiho vystihl na polovině hřiště Yaya Touré, načež ale domácí pohrdli možností vydat se do rychlého protiútoku a znovu pouze kombinují poblíž půlící čáry.
86'
Leroy Sané se jednou kličkou zbavil tří bránících hráčů najednou, jeho následný pokus o přenesení hry na Bernarda Silvu už však tak povedený nebyl.
84'
Guardiolova parta kombinuje na polovině hřiště a příliš se nemá k útočení, místy to vypadá, jako by se domácím ani nechtělo vyrovnat.
83'
Z nařízeného přímého kopu ale domácí nic nevymysleli, Saného centr z levé strany zblokovala zeď.
82'
Na hráčích City je chvílemi znát frustrace, Gabriel Jesus teď po souboji se Suchým u pravé postranní čáry zvídavě upřel svůj zrak na sudího Královce.
80'
O postupu Manchesteru City do čtvrtfinále nikdo nepochybuje, přesto je aktuální stav odvety pro svěřence Pepa Guardioly vyrováním. Domácí k zápasu přistoupili až příliš laxně, což Basilejští dokázali potrestat.
79'
Tentokrát už Brahim Díaz nemůže pokračovat ve hře, mladý Španěl totiž uvízl v ofsajdovém postavení.
78'
Leroy Sané utekl po levém křídle a poté přenesl hru na volného Brahima Díaze, jehož následnou střelu z ostrého úhlu ale Vaclík dokázal vyrazit!
77'
Jesus u postranní čáry naprosto zbytečně srovnal se zemí Michaela Langa, za což si vykoledoval žluté napomenutí.
75'
Svěřenci Raphaela Wickyho si vyměňují míč na vlastní polovině, do kombinaci hostí se teď zapojil i brankář Tomáš Vaclík.
74'
Střídání v týmu FC Basilej: ze hřiště odchází Dimitri Oberlin, přichází Ricky van Wolfswinkel.
73'
Nechme se překvapit, zdali inkasovaný gól nějak ovlivní aktivitu domácích fotbalistů, zatím tomu ale nic nenasvadčuje a Pep Guardiola jen nevěřícně kroutí hlavou.
71'
Basilej právě vstřelila branku!
Tohle asi nečekal vůbec nikdo. Citizens za svou pasivitu pykají a dvacet minut před koncem prohrávají! Yaya Touré sice Elyounoussiho nepustil k centru, norskému reprezentantovi se však nakonec povedlo procedit přesnou kolmici na MICHAELA LANGA, který z první napálil míč přesně pod břevno!
70'
O první rozruch po několika minutách se postaral střídající Brahim Díaz, který se postupně prokličkoval přes několik hráčů soupeře, nakonec ale o balon přišel.
69'
Do konce zápasu zbývá už jen něco málo přes dvacet minut a na poměry Ligy mistrů sledujeme směs bídy s nouzí, za rozhodnutého stavu už se ani jednomu týmu příliš nechce hrát.
67'
Střídání v týmu FC Basilej: ze hřiště odchází Kevin Bua, přichází Valentin Stocker.
66'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Ilkay Gündoğan, přichází Brahim Díaz.
65'
Manchesterští vzápětí o balon přišli, ani následná protiakce Basileje však neměla dlouhého trvání. Ve druhé půle to rozhodně není nějaká reklama na fotbal...
63'
Léo Lacroix zastavil průnik Gabriela Jesuse po pravém křídle, s nařízeným vhazováním domácí už dobrých dvacet sekund otálejí.
62'
Citizens ovšem s touto standardkou naložili trestuhodně a basilejští fotbalisté následně odkopli míč skoro až k Bravovi.
61'
Leroy Sané se skácel k zemi po souboji se Suchým, Citizens tak budou mít k dispozici přímý kop z místa nedaleko okraje pokutového území.
60'
Dimitri Oberlin se vydal do rychlého protiútoku, v klíčový moment si ale míč příliš předkopl a John Stones toho chytře využil.
58'
Zatímco první zápas na švýcarské půdě měl zcela jednoznačný průběh, na Etihad Stadium překvapivě sledujeme – alespoň co se šancí týče – vyrovnanou partii.
57'
Těsný ofsajd a v něm Mohamed Elyounoussi, Zinčenko se Stonesem už v poklidu rozehrávají z hloubi vlastní poloviny.
56'
V zámezí se rozcvičuje mimo jiné Kevin De Bruyne, zdá se, že Guardiola se pokusí poněkud ospalou hru Citizens trochu rozhýbat.
54'
Pavel Královec nyní přerušil hru kvůli údajnému faulu na rozehrávajícího Leroye Saného, domácí si tak budou moci rozehrávku v klidu zopakovat.
53'
Na opačnou stranu se následně vydal Blás Riveros, který přenesl hru na Langa, jehož následný nákop do předbrankového prostoru ale nikoho v modro-červeném dresu nenašel.
52'
Ani z akce Zinčenka a Saného nakonec žádné nebezpečí pro Tomáše Vaclíka nepramenilo, na trávníku se opravdu nic moc zajímavého neděje.
51'
Začátek druhé půle se nese v dosti ospalém duchu, na trávníku se nic zajímavého neděje a Basilejští se urputně brání nikam nevedoucím akcím soupeře.
49'
Saného centr z levé strany byl značně přetažený, svěřenci Pepa Guardioly teď zakládají další akci až z vlastní poloviny hřiště.
48'
Bernardo Silva prchl po pravém křídle, žádné nebezpečí pro Basilej z toho ale nakonec nepramenilo a domácí budou "jen" vhazovat.
47'
Vaclík zariskoval a vyběhl daleko ze své branky, nakonec se mu ale podařilo dostat se k míči o fous před dotírajícím Gabrielem Jesusem.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:48.
V nastaveném čase se na trávníku už nic zajímavého nepřihodilo a do kabin se jde trochu překvapivě za vyrovnaného stavu. Lídr Premier League se podle očekávání v samotném úvodu zápasu dostal do vedení zásluhou Gabriela Jesuse (ten se prosadil poprvé po 14 zápasech bez gólu), náskok Citizens ale dlouho nevydržel, když se z rychlé protiakce prosadil Mohamed Elyounoussi.
45+1'
45'
První poločas nakonec bude o jednu nastavenou minutu delší.
44'
Léo Lacroix nešetrně zajel do Gabriela Jesuse, za což mu sudí Královec ukázal žlutou kartu.
43'
V samotném závěru první půle už se na trávníku nic převratného neděje, někteří diváci už dokonce opouštějí své sedačky.
41'
Domácí se opět dostali do problémů při vlastní rozehrávce a Bravo se musel vydat daleko za hranici vlastního pokutového území, aby nastalé zmatky uhasil.
40'
Claudio Bravo se však nakonec musel mít přeci jen na pozoru. Z levého okraje pokutového území to zkusil Blás Riveros, jeho ránu k bližší tyči si však kolumbijský reprezentant pohlídal.
39'
Luca Zuffi přenesl hru na pravou stranu hřiště, kde byl volný Mohamed Elyounoussi, ten se ale daleko nedostal a Basilejští musejí zakládat další akci až od Vaclíka.
37'
Sledujeme hlušší pasáž hry, ani jednomu týmu se nedaří kloudně rozehrát a vše podstatné se odehrává poblíž půlící čáry.
36'
Danilo pod tlakem jen vrátil míč Stonesovi, Citizens se nikam neženou a snaží se především neudělat chybu, která by mohla vést k dalšímu protiútoku Švýcarů.
35'
Gündoğanův nákop do pokutového území nadělal obraně Basileje spoustu problémů a kulatý nesmysl se nakonec odrazil až k Tourému, jehož rána z voleje však byla zblokována.
33'
Elyounoussi vybojoval míč na polovině hřiště a pokusil se vyslat Diého do bleskového protiútoku, jeho nepřesný nákop ale hostující forvard neměl šanci zachytit.
32'
Autor vyrovnávacího gólu Mohamed Elyounoussi se postupně prokombinoval až do pokutového území, kde po souboji s Danilem ztratil rovnováhu, český sudí Pavel Královec se ale rozhodl penaltu nenařídit.
31'
Svěřenci Raphaela Wickyho zahrávali přímý kop z levé strany, který se Dimitri Oberlin rozhodl vyřešit individuálně, jeho nepřesná střela ovšem rozvlnila jen boční síť.
29'
Aktivní Leroy Sané našel přesnou přihrávkou na hranici pokutového území svého krajana Gündoğana, který ale ze slibné pozice trefil jen prvního bránícího hráče Basileje.
28'
Kolmici Ilkaye Gündoğana směřující do šestnáctky zachytil Lacroix a alespoň prozatím zabránil pohromě, tlak Citizens ovšem stále přetrvává.
27'
Právě Lang se nyní vydal proti přesile dvou bránících hráčů City, které se mu podařilo dostat do problémů, Olexandr Zinčenko ale nakonec zakopl míč do bezpečí.
26'
Po trmě-vrmě ve středu hřiště skončil míč v autu a vhazování nedaleko půlící čáry se ujme Michael Lang.
25'
Oběma týmům teď jaksi význe rozehrávka. Zatímco Citizens si situaci někdy až příliš komplikují, hosté pro změnu hrají možná až moc přímočaře a ukvapeně.
23'
Leroy Sané najednou nabral neuvěřitelnou rychlost a nechal za sebou bránícího Langa, poté mu ale ujel míč do zámezí, a tak bude následovat jen odkop od Vaclíkovy branky.
22'
Kolmice na Diého postrádala přesnost a míč skončil až u Johna Stonese, který poté raději posunul balon až k brankáři Bravovi.
21'
Dvacet minut hry je za námi a zatím jsme se rozhodně nenudili, byť je o postupujícím do čtvrtfinále Ligy mistrů již prakticky rozhodnuto.
19'
Hráči v bleděmodrých dresech se ale daleko nedostali a málem z toho byla blesková protiakce Basileje, Aymeric Laporte ale na poslední chvíli zabránil rodícímu se úniku Oberlina.
18'
Ofsajd a v něm Kevin Bua, Guardiolova parta tak může uklidnit hru rozvážnou rozehrávkou.
17'
Nedáš – dostaneš a je překvapivě vyrovnáno! Blás Riveros prchl po levém křídle a jeho následný pas na hranici pokutového území se od jednoho z bránících hráčů Citizens odrazil přímo na kopačku MOHAMEDA ELYOUNOUSSIHO, který poté napálil balon přesně k pravé tyči!
16'
Po Silvově dalším centru do předbrankového prostoru se dostal ke střele ze stoprocentní pozice Ilkay Gündoğan, Vaclík ale výtečně zasáhl!
16'
Bernardo Silva se na pravém okraji pokutového území povedenou zasekávačkou zbavil Bláse Riverose, jeho následný centr však obrana švýcarského celku zblokovala do zámezí.
15'
Marek Suchý vybojoval míč pro Zuffiho, ten ho však jen odkopl směrem k domácí brance. Po Jesusově trefě se hra uklidnila, v součtu obou utkání vedou Citizens už 5:0.
13'
Mohamed Elyounoussi se vydal napadat rozehrávku Citizens a vyběhnuvší Bravo měl co dělat, aby byl u míče dřív než dotírající křídelník Basileje.
12'
Z toho ale další nebezepečí pro českého brankáře nepramenilo a Citizens musejí zakládat další akci až od Claudia Brava.
11'
Na opačné straně hřiště se ke střele z uctivé vzdálenosti odhodlal Danilo a jeho pokus byl přizvednut vysoko nad břevno Vaclíkovy svatyně, a domácí tak budou zahrávat svůj první roh.
10'
Teď to ale domácí s laxností při rozehrávce už přehnali. Zinčenka připravil o míč napadající Serey Dié a byla z toho blesková protiakce Basileje, kterou však Dié poněkud sobecky vyřešil nepřesnou střelou z velké vzdálenosti.
9'
Po Jesusově trefě se hra uklidnila, svěřenci kouče Guardioly si už dobrou minutu vyměňují míč nedaleko půlící čáry.
8'
Manchester City právě vstřelil branku!
Tak to bylo rychlé, Citizens se už po sedmi minutách hry ujímají vedení. Sané se rozběhl po pravém křídle a poté přenechal míč Bernardu Silvovi, jenž následně narýsoval přesný pas do předbrankového prostoru, kam si seběhl GABRIEL JESUS a doklepl míč za Vaclíkova záda.
7'
Ofsajd a v něm Michael Lang, manchesterští fotbalisté tak budou mít spoustu času na rozehrávku.
5'
Na konci první povedené akce Citizens stál Sané, který se pokusil nacentrovat míč do předbrankového prostoru, kam si sbíhal Gabriel Jesus, Vaclík to ale přečetl včas a Saného přízemní centr polapil.
4'
Dimitriho Oberlina v klíčový moment zradilo zpracování a balon se poté dokutálel až do náruče Claudia Brava.
3'
Napovedený nákop na Leroye Saného skončil až u Vaclíka, český reprezentant nic nevymýšlel a zakopl míč až na útočnou polovinu.
2'
Utkání začalo ve velmi opatrném tempu, svěřenci Pepa Guardioly už si nějakou dobu vyměňují míč poblíž půlící čáry.
1'
Zápasu ještě předchází minuta ticha za zesnulého kapitána Fiorentiny Davideho Astoriho.

Manchester City: Bravo – Danilo, Stones, Laporte, Zinčenko – Gündoğan, Y. Touré (C), Foden – B. Silva, Jesus, Sané.
Náhradníci: Ederson – Walker, Agüero, De Bruyne, Adarabioyo, Otamendi, Díaz.

FC Basilej: Vaclík – Lang, Suchý (C), Frei, Lacroix, B. Riveros – Bua, Serey Dié, Zuffi, M. Elyounoussi – Oberlin.
Náhradníci: Salvi – van Wolfswinkel, Stocker, Al. Ajeti, Manzambi, Petretta, Kaiser.

Rozhodčí: Královec (CZE) – Slyško (SVK), Nádvorník (CZE).
Po prvním utkání na švýcarské půdě je o postupujícím do čtvtrfinále prakticky rozhodnuto. Citizens v St. Jakob Parku vedli už po 23 minutách hry 3:0 a zbytek utkání už se jen dohrával, krátce po změně stran navíc ještě Ilkay Gündoğan svou druhou trefou v zápase zvýšil na konečných 4:0 pro družinu Pepa Guardioly. O obrázku tohoto duelu trefně vypovídá poměr držení míče 75% ku 25% ve prospěch City.

Manchesterský celek na Etihad Stadium neprohrál od prosince 2016 a kromě Ligy mistrů válcuje i konkurenci v Premier League: druhý Manchester United ztrácí na Citizens už 16 bodů. Také ve švýcarské Superlize je o vítězi prakticky rozhodnuto, druhá Basilej má na vedoucí Young Boys Bern už čtrnáctibodové manko.

Pepu Guardiolovi kromě Fernandinha nebude chybět žádný hráč užšího kádru, zatímco Basilejští se budou muset obejít bez potrestaného Taulanta Xhaky a dvojice zraněných hráčů Germano Vailati, Éder Balanta.

Předpokládané sestavy:

Manchester City: Bravo – Danilo, Stones, Laporte, Zinčenko – De Bruyne, Gündoğan, Foden – B. Silva, Jesus, Sterling.
FC Basilej: Vaclík – Lang, Lacroix, Suchý, Riveros, Petretta – Zuffi, Serey Dié – Stocker, Elyounoussi, Oberlin.
Srdečně vítám všechny příznivce toho nejlepšího evropského fotbalu u sledování odvetného klání osmifinále Ligy mistrů, ve kterém Manchester City změří síly s FC Basilejí. Výkop je naplánován na tradičních 20:45, tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.