Liga mistrů - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Neapol : Šachtar - 21. listopadu 2017   20:45

Neapol
56' L. Insigne  • 81' P. Zieliński (D. Mertens) • 83' D. Mertens (Albiol)
3:0
(0:0)
Šachtar
Šachtar
Neapol
Reina – Ch. Maggio, Albiol, Chiricheş, Hysaj – Diawara – P. Zieliński (86. Rui), Hamšík (C) (77. Rog) – Callejón, D. Mertens, L. Insigne (65. Allan).
Sepe – Allan, Jorginho, Nikola Maksimović, Ounas, Rog, Rui.
Skomina – Praprotnik, Vukan
Stadio San Paolo, Neapol
Šachtar
Pjatov – Butko, Ordec, Rakyckyj, Ismaily – Fred, Stěpaněnko (70. Patrick) – Marlos (79. Dentinho), Taison (C), Bernard – Ferreyra.

Dnešní zápas je u konce. Neapol byla aktivnějším týmem a také dokázala svůj tlak přetavit v důležité vítězství. Postup však má Šachtar stále ve svých rukách, stačí mu jeden bod ze zápasu s Manchesterem City, který už má své první místo zcela jisté. O góly se dnes postarali Insigne, Zieliński a Mertens. Já se s vámi pro tuto chvíli loučím, děkuji za pozornost, na přečtenou!
90+3'
90+3'
Allan se po rychlé akci Neapole dostal k zakončení z ostrého úhlu, brankář Pjatov byl úplně mimo hru, ale zmiňovaný Brazilec minul!
90+1'
Neapol pouze kombinuje po celé šíři hřiště, k brance soupeře už vůbec nemíří.
90'
Nastavovat se budou 3 minuty.
89'
Neapol zahrávala rohový kop, ale nevytěžila z něj nic. Nyní si přihrává na útočné polovině.
88'
Reina zneškodnil centrovaný míč a s rozehrávkou už rozhodně nespěchá. Zápas se spíše dohrává.
86'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Mário Rui.
86'
Reina si to běžel s viníkem vyříkat a sudí mu rovněž udělil karetní trest.
85'
Ferreyra vidí žlutou kartu za ostrý zákrok na lajně.
83'
Neapol právě vstřelila branku!
Na rohový kop si naskočil Albiol, jeho hlavičku vyrazil Pjatov pouze vedle sebe, kde byl úplně volný DRIES MERTENS, jenž poslal míč do prázdné branky.
83'
Rog střílel z dobrých pětadvaceti metrů, ale jeho rána skončila vedle branky. Bude z toho pouze roh.
81'
To byla nádherná branka! PIOTR ZIELIŃSKI si vyměnil míč s Driesem Mertensem, načež zakončoval z bezprostřední blízkosti do odkryté branky. Obrana Šachtaru nedokázala nijak reagovat na rychlé pasy domácích.
79'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Marlos, přichází Dentinho.
78'
Ismaily stáhl rozběhnutého Callejóna k zemi, sudí ihned vytahuje žlutou, navíc bude Neapol zahrávat standardní situaci z hranice velkého vápna.
77'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Marek Hamšík, přichází Marko Rog.
77'
Chiricheş zastavil rychlou akci soupeře za cenu žluté karty.
76'
Neapol si vypracovala výhodu rohového kopu, k hlavičce se dostal jeden z domácích, ale míč netrefil vůbec dobře. Obrana Šachtaru poté uklidila míč do zámezí, Callejón tak bude kopat další roh.
75'
Domácí se dostali do přečíslení, ale až příliš kombinovali, ke kloudnému zakončení tak nakonec nedošlo.
73'
Neapol drží míč na útočné polovině, zatím ale pozue v místech, odkud se nedá ohrozit branka Pjatova.
71'
Zieliński našel skvělým centrem Callejóna, ten ještě vracel míč před branku Pjatova, ale nebyl tam nikdo, kdo by zakončil.
70'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Taras Stěpaněnko, přichází Alan Patrick.
70'
Tak tohle by se dávat mělo. Mertens skvěle vystihl chybnou rozehrávku soupeře, předložil míč Zielińskimu, ale ten trestuhodně netrefil prázdnou branku!
70'
Mertens si naskakoval na vysoký centr, ale potřeboval by měřit tak o dvacet čísel víc, aby na míč dosáhl.
68'
Tohle musí Neapol nesmírně mrzet. Ta rozehrála standardní situaci velmi rychle, Mertens běžel sám na branku, ale sudí nechal volný kop rozehrát znovu.
67'
Zieliński upadl po kontaktu s obráncem Šachtaru, sudí ale ani teď nevytahuje žlutou kartu.
65'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Lorenzo Insigne, přichází Allan.
64'
Zieliński nyní nenacentroval příliš přesně, akce Neapole tak byla zpomalena a k zakončení vůbec nedošlo.
62'
Hysaj se pokusil o průnik po levém křídle, ale Butko jej čistě zastavil.
60'
Berard dostal míč na hranici velkého vápna, ale jeho dělový projektil skončil pouze v rukavicích brankáře.
58'
Jeden z domácích byl až příliš rychlý, ofsajd. Šachtar míří kupředu.
56'
Prázdný stadion v Neapoli ožívá! Kapacita dnes není ani z poloviny zaplněná. LORENZO INSIGNE to vzal na sebe a vyslal dělovou ránu do horní části branky, Pjatov se za míčem jen marně natahoval.
55'
Ani druhý centr na první tyč nepřinesl nebezpečí pro branku Pjatova.
55'
Rohový kop se bude opakovat.
54'
Diawara se dostal k odraženému míči, ihned tvrdě střílel, ale míč byl sražen na roh.
53'
Hamšík si nabíhal do vápna, míč na něj také směřoval, ale na poslední chvíli se do akce Neapole vložil jeden z obránců.
52'
Nepřesnosti na straně hostí, Neapol se nyní dvakrát dostala lacino k míči.
50'
A opět je tu připravený Pjatov. Ukrajinec si vyběhl pro přihrávku, jenž směřovala do vápna. Následně rozehrál, a tak míří Šachtar kupředu.
49'
Insigne se sice dostal k zakončení, ale byl při přebírání míče v ofsajdu.
48'
Do vápna Šachtaru přilétl zajímavý centr, Callejón ještě míč vracel do ohně, ale nenašel nikoho ze spoluhráčů.
46'
První poločas nám branku nenabídl. Aktivnějším týmem je domácí Neapol, nicméně brankář Pjatov je zatím jistý a nedává italskému celku žádnou šanci. Neapol potřebuje nutně bodovat za tři body, remíza k postupu do další fáze LM nestačí. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas. Zůstaňte s námi.
45+1'
45'
Nastavovat se bude jedna minuta.
43'
Domácí se stále snaží o aktivní ofenzivní hru, ale zatím marně, Pjatov je zatím stoprocentní.
42'
Hamšík vyslal centr do vápna, ale obrana Šachtaru si s ním poradila na jedničku, míč odklidila do bezpečí.
40'
Callejón nyní přihrál pád, ale u sudího mu to prošlo. Neapol bude u středové čáry rozehrávat.
38'
Pjatov musel opět do pozoru, když na něj letěl prudký střílený centr. Ukrajinský brankář si ale poradil a zneškodnil míč, který letěl z levé strany.
37'
Marek Hamšík se ocitl v ofsajdovém postavení, Šachtar bude rozehrávat na vlastní polovině.
35'
Diawara se provinil nedovoleným zákrokem, sudí ale volí pouze slovní domluvu, a tak se další karta udělovat nebude.
33'
Z následného rohového kopu hosté nevytěžili nic, co by stálo za zmínku.
32'
Marlos se ve vápně skvěle zbavil svého strážce, tvrdě vypálil, ale Reina míč vyrazil na rohový kop!
31'
Šachtar se prohnal do rychlého brejku, ale Taisonova finální přihrávka nebyla přesná. Akce hostů ale pokračuje.
30'
Jeden z domácích pálil z dobrých dvaceti metrů, ale jeho rána skončila vysoko nad brankou.
28'
Největší šance zápasu! Insigne dostal skvělou kolmou přihrávku za obranu, pokusil se technickou ranou obstřelit brankáře, ale Pjatov předvedl fantastický zákrok a míč vyrazil!
26'
Maggiův zákrok odnesl Ismaily, ten je nyní za postranní čarou, ale zdá se být v pořádku.
25'
Maggio se provinil útočným faulem, sudí vytahuje první žlutou kartu dnešního zápasu.
23'
Do vápna Neapole přilétl prudký centr, nicméně obrana Neapole dobře zakročila a míč odvrátila.
22'
Stále ta stejná písnička, Neapol drží míč, ale k ničemu zajímavému to nevede.
20'
Neapol opět kombinuje na půlce soupeře, stále se však nemůže dostat do míst, odkud by se dalo vystřelit.
18'
Pjatov si vyběhl pro další centrovaný míč, opět se tak vše obešlo bez zakončení.
16'
Neapol drží míč a kombinuje po celé šíři hřiště, zatím ale nemůže přijít na recept, jak přelstí obranu soupeře.
14'
Neapol zahrávala standardní situaci, ale centrovaný míč skončil pouze v rukavicích brankáře Pjatova.
13'
Hra opět pokračuje, Neapol má míč pod kontrolou a míří kupředu.
12'
Hra je již delší dobu přerušena, neboť na trávníku leží Albiol.
10'
Taison dostal ideální přihrávku do vápna, střílel na přední tyčku, ale trestuhodně minul! Tohle by mohlo kapitána Šachtaru velmi mrzet.
9'
Bernard se skvěle prosmýkl mezi dvěma protihráči, následně byl ale faulován. Šachtar bude rozehrávat na útočné polovině.
8'
Mertens se sice dostal s míčem do vápna, ale předcházel tomu ofsajd, a tak mohl zůstat brankář Pjatov klidný.
6'
Fred si nabíhal za obranu soupeře, ale na kolmou přihrávku jen těsně nedosáhl. Neapol se tak opět může vydat kupředu.
5'
Taison se odhodlal po rohovém kopu k zakončení, ale rána z dobrých dvaceti metrů skončila jen těsně nad břevnem.
4'
Albiol vyskočil nejvýše a odhlavičkoval nebezpečný centr z vápna Neapole. Akce hostů ale pokračovala a Šachtar vybojoval roh.
3'
Šachtar kombinuje u středové čáry, zatím se ale nemůže dostat do míst, odkud by se dalo zakončit.
2'
Callejń si naběhl na skvělý centr, ihned střílel, ale brankář Pjatov výborně vyběhl a jeho pokus vyrazil. Míč se navíc poté odrazil zpět do chráničů forvarda Neapole, a tak z toho bude pouze odkop.
1'
Vápnem hostí prolétl dlouhý centr, nikdo z hráčů Neapole neměl žádnou šanci zakončit.
1'

SSC Neapol: Reina – Ch. Maggio, Albiol, Chiricheş, Hysaj – Diawara – P. Zieliński, Hamšík (C) – Callejón, D. Mertens, L. Insigne.
Náhradníci: Sepe – Allan, Jorginho, Nikola Maksimović, Ounas, Rog, Rui.

FK Šachtar Doněck: Pjatov – Butko, Ordec, Rakyckyj, Ismaily – Fred, Stěpaněnko – Marlos, Taison (C), Bernard – Ferreyra.
Náhradníci: M. Ševčenko – Dentinho, de Azevedo, Blanco Leschuk, Patrick, Chočolava, Kovalenko.

Rozhodčí: Skomina – Praprotnik, Vukan.
FC Šachtar Doněck

Fotbalisté ukrajinského celku mají postup do vyřazovací fáze Ligy mistrů ve vlastní moci, nicméně nic lehkého je nečeká. Šachtaru sice stačí k postupu jeden bod, ovšem bude hrát na horké italské půdě a v posledním kole se střetne s Manchesterem City, který je v letošní sezóně k nezastavení. Dá se tedy očekávat, že Šachtar bude útočit na bodový zisk právě dnes, tudíž se můžeme těšit na zajímavou podívanou.
SSC Neapol

Neapol je v Lize mistrů na pokraji vyřazení, když se ve skupině nachází na třetím místě s šestibodovou ztrátou na druhý Doněck. Italský celek tedy nutně potřebuje oba zbylé zápasy vyhrát a spoléhat se na to, že Šachtar již na žádné body nedosáhne.

O víkendu se Neapol v lize utkala s AC Milán a vyhrála 2:1. Dokáže to i dnes?
Přeji krásný večer u sledování textového přenosu z Ligy mistrů, který si pro nás nachystala další várku zajímavých zápasů. Zde se zaměříme na souboj italské Neapole a ukrajinského Šachtaru Doněck, což bude určitě skvělá podívaná. Neapol totiž hraje o všechno a nutně potřebuje vyhrát.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.