Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Paris SG : Manchester Utd. - 6. března 2019   21:00

Paris SG
12' Bernat (Mbappé)
1:3
(1:2)
Manchester Utd.
2' R. Lukaku   • 30' R. Lukaku   • 90+4' Rashford
Paris SG
Buffon – Kehrer (70. Paredes), Silva (C), Kimpembe, Bernat – Verratti, Marquinhos – Dani Alves (90+5. Cavani), Draxler (70. Meunier), Di María – Mbappé.
Aréola – Paredes, Cavani, Meunier, Choupo-Moting, Kurzawa, Dagba.
Damir Skomina – Jure Praprotnik, Robert Vukan (všichni SLV)
Parc des Princes, Paříž
47 441 diváků
de Gea – Lindelöf, Bailly (36. Dalot), Smalling, Shaw – Young (C) (87. Greenwood), McTominay, Fred – Pereira (80. Chong), R. Lukaku, Rashford.
Romero – Rojo, Dalot, Garner, Chong, Gomes, Greenwood.

S konstatováním, že Manchester United postupuje do čtvrtfinále Ligy mistrů se s Vámi loučím, děkuji Vám za pozornost a přeji dobrou noc.
Držení míče: 68 % : 32 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 5:0. Rohy: 4:0. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 9:15.
To je neuvěřitelné! Hráči Paříže jsou stále otřeseni, zato hráči Manchesteru jsou plní euforie. Rudí ďáblové postupují do čtvrtfinále, Paris Saint-Germain končí. I když se Paříž toto osmifinále skvěle rozehrála, na Old Traffort vyhrála 2:0, ale ani to ji nestačilo. Manchester United vyhrává druhý zápas 3:1. I když dnešní domácí byli jednoznačně aktivnější, vyprodukovali více střel a skoro ve všem byli lepší, tak ani to nestačilo. O vítězství hostů rozhodli hlavně individuální chyby, kterých se dopustili Kehrer s Buffonem. Vše navíc korunovala ruka Kimpembeho, díky které získal Manchester penaltu, kterou nemilosrdně proměnil Rashford. Ten tak poslal svůj tým do čtvrtfinále Ligy mistrů!
90+10'
90+9'
Luke Shaw si raději pomohl faulem a vidí tak žlutou kartu.
90+8'
Po centru Marquinhos ve vápnu upadl, ale rozhodčí Skomina ihned naznačuje, že to penalta nebude.
90+8'
Paříž se stále snaží cokoliv vymyslet, ale obrana Manchesteru je nyní tvrdá jak kámen.
90+7'
Chong se s míčem dostal až na polovinu hřiště, kde ho ale ztratil. Získal tak cenné sekundy.
90+6'
Paříž dělá cokoliv pro vstřelení gólu, ale ani po rohovém kopu branka nepřichází.
90+5'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Dani Alves, přichází Edinson Cavani.
90+4'
Manchester United právě vstřelil branku!
To je neuvěřitelné, Manchester United za aktuálního výsledku postupuje! MARCUS RASHFORD se chopil pokutového kopu, který proměnil střelou na levou část branky. Buffon sice šel na dobrou stranu, ale míč nedokázal vyrazit.
90+4'
Žlutou kartu dostává Marquinhos (Paris Saint-Germain FC).
90+2'
Penalta pro Manchester United!
90+1'
Hlaví sudí Skomina nastavuje tři minuty.
90+1'
Pozor, tak rozhodčí si ještě zkontroluje, jestli Kimpembe nezasahoval rukou.
90'
Dalot se odhodlal ke střele z dálky. Nebyl to úplně beznadějný pokus, protože Kimpembe musel vyrážet míč na rohový kop.
89'
PSG se navíc vydává dopředu, kde získává co nejvíce času. Verratti se navíc dostal s míčem až do vápna, kde se nakonec do zakončení nedostal.
88'
Unitedu už začínají docházet nápady. Hosté už totiž spíše nakopávají, což domácí obránci zvládají krýt.
87'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Ashley Young, přichází Mason Greenwood.
86'
Domácí se po autovém vhazování osvobozují a míč posílají až na druhou polovinu hřiště, kde následně získávají čas napadáním.
85'
Manchester se následně dostal k centru, Ten vyslal do vápna Shaw, ale žádného spoluhráče nenašel.
84'
PSG mohlo potvrdit výhru, ale nestalo se tak! Mbappé se totiž dostal do úniku, který skvěle zlikvidoval de Gea. Do zakončení se pak dostal ještě Bernat, ale ten nastřelil pouze tyčku.
83'
Paříž i poté drží míč a nyní už United velmi aktivně napadá, protože času už moc nezbývá.
82'
Meunier si připisuje svou první střelu v zápase. Domácí hráč však střílel z velkého úhlu a tak de Gea neměl se zákrokem moc práce.
81'
Manchester působí velmi nervózně a zbytečně ztrácí míč při rozehře. Hosté vzápětí chybu napravili, Mbappého odstavili od balónu a získali odkop pro de Geu.
80'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Andreas Pereira, přichází Tahith Chong.
80'
Di María rozehrál roh velmi nepřesně a domácí se tak nakonec do dalšího zakončení nedostali.
79'
PSG míč díky svému důrazu získalo a v útoku chce získat co nejvíce času či potvrdit postup. Centr Meuniera byl sražen na rohový kop.
78'
Hosté začínají být aktivnější. Nyní kombinují na půlící čáře a hledají efektivní cestu do útoku.
77'
Rudí ďáblové se úspěšně ubránili a už si začínají uvědomat, že dochází čas. Obrana Paříž však stále brání v tomto poločase velmi dobře.
76'
Young chyboval na polovině hřiště a daroval tak míč Di Maríovi. Ten poté poslal míč Mbappému, který se k zakončení nedostal, pouze poslal míč do zámezí.
75'
Střídají Paredes vidí po nebezpečném skluzu žlutou kartu.
74'
Souboj Lukaka a Silva vyhrál pařížský stoper, který poté poslal míč z domácího vápna.
73'
PSG se tak mohlo opět dostat do útoku, kde nyní hosty zachránilo ofsajdové postavení Mbappého.
72'
Rashford vedl akci Manchesteru po pravé straně, ale jeho vinou skončil míč v autu, takže domácí budou vhazovat.
71'
Po dvojnásobné střídání pokračuje Paříž v držení míče a stále se pokouší o pojištění výhry.
70'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Thilo Kehrer, přichází Leandro Paredes.
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Julian Draxler, přichází Thomas Meunier.
69'
Po krátké kombinaci poblíž vápna přišel centr Draxlera, který obránce Manchesteru srazil do zámezí. Draxler se při centru navíc zranil a vypadá to na střídání.
68'
Lukaku se sice dostal přes tři hráče domácího celku, ale následná přihrávka mu vůbec nesedl. Bernat ji totiž zachytil.
67'
Po autovém vhazování hostů se Kimpembe pomohl rukama. Rozhodčí zůstává klidný, takže domácí získávají míč zpět.
66'
Mbappé rychlý útok zakončoval nebezpečným centrem, který nakonec Manchester dokázal pokrýt, díky čemuž může jít dopředu.
65'
Hosté po dlouhé době získají míč pod pevnou kontrolu, Pereira byl totiž faulován.
64'
Draxler tak mohl vymyslet další centr, ale ten mu vůbec nesedl a míč bez povšimnutí přeletěl celou šestnáctku.
63'
Po odkopu brankáře hostů se míč dostává opět k Paris Saint-Germain.
62'
Domácí stále pokračují v tlaku a Manchester stále nenapadá. Paříž se tak mohla dostat k centru, po kterém následoval volej, který ale přeletěl branku.
61'
McTominay si nyní pomohl nedovoleným zákrokem a tak rozhodčí pozastavuje hru. Ve hře bude poté pokračovat PSG.
60'
Di María se zkusil prosadit střelou z dálky, ale de Gea střelu dobře viděl a dokázal bez problémů zasáhnout.
59'
Paříž může beztrestně kombinovat, protože Manchester vůbec nenapadá. Spíše vyčkává na další chybu soupeře.
58'
Lukaku si nyní vyžádal ošetření a tak je hra na chvíli přerušena. Belgický hráč nakonec odchází po svých a ve hře bude pokračovat.
56'
Di Mária dává gól! Po ukázkové přihrávce Mbappého nemilosrdně přeloboval de Geu, ale jediný problém byl, že argentínský záložník byl v době přihrávky v ofsajdu.
54'
Hosté po nákopu moc dlouho míč neudrželi, ale díky svému důrazu se ho vzápětí opět chopili a vymysleli dva centry do vápna. Lukaku ani na jeden nedosáhl.
53'
Di María připravil do střelecké pozice Mbappého. Obránci Manchesteru nyní skvěle zasáhli a francouzského mladíka nepustili k zakončení.
52'
Anglický tým ztratil míč na útočné polovině a PSG tak ihned zahájilo protiútok, který hosté raději ukončili odkopem do autu.
51'
Young raději uklidí míč na rohový kop, který rozehrál opět Draxler. Míč sice poté chvíli ve vápnu poskakoval, ale první se ho chopil Manchester, který balón uklidil do bezpečí.
50'
Nákop na Rashforda byl sice celkem přesný, ale útočník Manchesteru se nacházel v ofsajdovém postavení.
49'
United velmi dobře napadal, díky čemuž se chopil míče a nyní se může pokusit o ohrožení domácího brankáře Buffona.
48'
PSG začíná druhý poločas velmi aktivně a Manchester zatím nebyl skoro u bálonu. U míče byl opět Dani Alves, který centroval do vápna, ale obránci anglického týmu dokázali zasáhnout.
47'
Dani Alves chtěl přenést hru na levou stranu hřiště, ale Bernat nedokázal míč zpracovat a tak hosté budou vhazovat.
46'
Výkop druhého poločasu nyní obstaralili domácí fotbalisté, kteří na nic nečekají a okamžitě jdou do útoku.
46'
První poločas nám nabídl skvělou podívanou. Výrazně aktivnějším celkem byla Paříž, která ale celkem překvapivě prohrává. Manchester United totiž dokázal využít dvou chyb francouzského celku, po zaváhání Kehrera a Buffona se dvakrát trefil Lukaku. Domácí z tlaku vytěžili alespoň jednu branku, a to když se po přihrávce Mbappého prosadil Bernat. Při aktuálním skóre by postupovalo dál PSG, ale rudí ďáblové to rozhodně tak nenechají a můžeme se tak těšit na opravdu skvělý druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 22:02.
45+2'
45+1'
United je zahnaný na svou polovinu a v tomto poločase branku už asi neuvidíme.
45+1'
Rozhodčí Skomina přidá k prvnímu poločasu jednu minutu.
45'
Domácí se ještě na závěr poločasu pokusí něco vymyslet, ale obrana anglického celku je nyní velmi pevná a soupeře nepouští ani do šestnáctky.
44'
Hosté se úspěšně ubránili, ale Dalot velmi nepřesně přihrál, takže míč skončil u Mbappého, který se okamžitě hnal dopředu. Obránci Manchesteru se ale dokázali vrátit.
43'
Po odkopu Buffona Paříž kombinuje na útočné polovině a hlavně chce hrát co nejdál od své branky.
42'
Souboj na středu hřiště vyhrál Manchester United. Míče se poté ujal Dalot, který ukázkově obešel Bernata a následně přihrával před branku. Tam už domácí fotbalisté dokázali zasáhnout.
41'
PSG má míč v držení a poločas už by chtělo dohrát v klidu. Při rozehře proto nic neriskuje a spíše chce balón co nejdéle držet.
40'
Po hlavičkovém souboji Rashforda a Kehrera zůstává na hřišti ležet hráč Manchesteru. Ten nakonec ani nebude potřebovat ošetření.
39'
Rozhodčí Skomina nepíská hraniční zákrok Kehrera jako faul, takže Buffon bude odkopávat od své branky.
38'
Po faulu Lukaka domácí opět míč získávají. Poté přišel centr na Mbappého, který ale balón nedokázal zpracovat.
37'
United začíná být aktivnějším celkem a nyní má většinu času míč v držení. Paříž zatím soupeře drží daleko od své branky napadáním.
36'
Rashford sice dostal výbornou přihrávkou, ale nakonec se ukázalo, že byl v ofsajdu. Brank by tedy neplatila.
36'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Eric Bailly, přichází Diogo Dalot.
34'
Je tady první žlutá karta tohoto zápasu. Vidí ji argentinský fotbalista Ángel Di María.
34'
Po centru Draxlera se do dobré střelecké pozice dostali Di Mária, ale ten trefil pouze Smallinga.
33'
Manchester se začíná dostávat do hry. Nyní však musí být opatrný na své polovině, protože domácí aktivně napadají.
30'
Rudí ďáblové opět využívají zaváhání soupeře! Rashford se odhodlal ke střele z dálky, která se před Buffonem odrazila od země, takže italský gólman vyrazil míč jen přes sebe. Tam byl připravený ROMELU LUKAKU, který opět poslal míč do odkryté branky.
29'
Kehrer předvedl další chybu. Po pádu za sebe pustil Rasforda, který buď střílel nebo přihrával před branku, tak či onak končí balón v zámezí.
29'
Paříž nemá kam spěchat a proto v klidu kombinuje na své polovině. Manchester stále nenapadá, spíše vyčkává na chybu soupeře.
28'
Po faulu domácího celku Rashford nesmyslně posílá balón do zámezí, takže Paříž bude moct v držení míče pokračovat.
27'
United se postupně posunuje dopředu, po autovém vhazování Shawa Paris Saint-Germain opět srazila míč do zámezí.
26'
Domácí nakonec získali rohový kop, který zahrávál Draxler. Ten zkoušel centrovat na bližší tyč, ale žádného svého spoluhráče nenašel.
25'
Manchester zase získal míč jen na chvíli, protože Shaw nepřesně přihrál. Následný útok Paříže hosté dokázali zastavit.
24'
PSG centrovalo do vápna, ale tentokrát to zakončení nepřineslo, protože domácí útočník nedokázal míč trefit ve vzduchu.
23'
Hosté sice díky svému důrazu získali míč, ale opět ho moc dlouho neudrželi. PSG tak zase může kombinovat na polovině hrací plochy.
22'
Paříž nemá kam spěchat a do hry se tak často dostane Thiago Silva. Ten většinou zahájí útok svého týmu přesnou přihrávkou.
21'
United stále nezískává míč a domácí si tak dělají co chtějí. Do zakončení se nyní dostal také Di María, ale míč skončil těsně vedl branky.
20'
Di María připravil další střeleckou pozici pro Bernata. Střela z jeho kopačka však letěla jen do středu branky, takže de Gea dokázal míč vyrazit.
18'
Hosté už začínají aktivně napadat, protože se jim aktuální obrázek hry vůbec nelíbí. Paříž však skvěle kombinuje a žádnou ztrátu míče neriskuje.
17'
Po odkopu španělského brankáře jsou domácí zpět u míče. Po chvíli přišel nákop na levou stranu, ale ten nakonec skončil v zámezí.
16'
Po přihrávce Daniho Alvese se do dalšího zakončení dostal Kylian Mbappé, ale ten zamířil pouze do boční sítě.
15'
Paříž stále drží balón a soupeři ho skoro vůbec nepůjčuje. Manchester se tak stále musí bránit.
14'
Di María vymyslel centr do vápna, po kterém se k voleji dostal Dani Alves. Brazilský hráč však poslal míč pouze vysoko nad branku.
12'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
PSG těží z tlaku vyrovnávací branku! Kylian Mbappé byl při přihrávce na hraně ofsajdu, ale rozhodčí zůstál v klidu, takže francouzský mladík vymyslel přihrávku před branku, kde JUAN BERNAT poslal míč do odkryté klece Manchesteru. Asistence: Kylian Mbappé.
11'
Do dalšího zakončení se dostal Mbappé, ale rána opět neohrozila de Gea. Manchester však stále nezískal míč pod svou kontrolu.
10'
Hosté se po dlouhé době dostávali dopředu. Lukaku dostával přihrávku doběhu, ale Kimbembe dobře zakročil a čistým způsobem odstavil belgického útočníka od balónu.
9'
PSG stále kombinuje na útočné polovině a hledá centr do vápna. Di María sice přihrávku do vápna vymyslel, ale ta nenašla žádného spoluhráče.
8'
Manchester United se stále jenom brání. To zatím hosté úspěšně zvládají a soupeři zatím nedovolují nebezpečné zakončení.
7'
Bernat dostal ideální přihrávku doběhu a následně přihrával před branku, kde si nabíhal Mbappé. Ten se však do zakončení nakonec nedostal.
6'
Di María unikal po autovém vhazování po levé straně hřiště, ale vymyslel nepřesný centr, který United bez problémů pokryl.
5'
Paříž je i po inkasovaném gólu aktivnějším celkem a po krátké kombinaci na útočné polovině si vynutila faul hostů.
2'
Obrovská chyba PSG znamená vedení Manchesteru! Kehrer přihrával víceméně naslepo na Thiaga Silvu, kterého předběhl ROMELU LUKAKU. Ten si poté obešel Buffona a ve skluzu poslal míč do odkryté branky.
2'
PSG v klidu rozehrává a zatím nikam nespěchá. U míče je nyní kapitán domácích Thiago Silva.
1'
Fred se poté dopouští nedovoleného zákroku a Paříž tak bude rozehrávat na polovině hřiště.
1'
Úvodního výkopu se ujal Manchester. Ihned po rozehře přišel nákop Lindelöfa, který však skončil pouze u domácích fotbalistů.
1'
Domácí fotbalisté nastoupí v černých dresech, hostující United oblékne bílou barvu.

Paris Saint-Germain FC: Buffon – Kehrer, Silva (C), Kimpembe, Bernat – Verratti, Marquinhos – Dani Alves, Draxler, Di María – Mbappé.
Náhradníci: Aréola – Paredes, Cavani, Meunier, Choupo-Moting, Kurzawa, Dagba.

Manchester United: de Gea – Lindelöf, Bailly, Smalling, Shaw – Young (C), McTominay, Fred – Pereira, R. Lukaku, Rashford.
Náhradníci: Romero – Rojo, Dalot, Garner, Chong, Gomes, Greenwood.

Rozhodčí: Damir Skomina – Jure Praprotnik, Robert Vukan (všichni SLV).
První osmifinálové utkání
První osmifinálové utkání jednoznačně sedlo lépe hostujícímu Paris Saint- Germain. Ten vyhrál díky brankám Kimpembeho a Mbappého, přičemž na oba góly asistoval Di María. Hosté také byli výrazně aktivnější, takže si výhru zasloužili. Manchester toho moc nepředvedl, měl menší drží míče, menší počet střel a výrazně víc faulů. Pogba navíc dostal červenou kartu, takže do dnešního zápasu nezasáhne. Mimojiné Unitedu budou chybět další hráči, kteří zasáhli do minulého zápasu. Herrera, Lingard, Mata, Matić a Sánchez se zranili, takže dnes nenastoupí. Paříži stále chybí Neymar s Cavanim, takže dnes můžeme očekávat podobnou sestavu jako z minulého zápasu. Uvidíme, tedy jestli si Paris Saint-Germain dvoubrankové vedení udrží nebo jestli se Manchester ještě do tohoto osmifinále vrátí.

1. osmifinálové utkání: Manchester United vs. PSG 0:2 (0:0)
Branky: 53. Kimpembe (Di María), 60. Mbappé (Di María)
Žluté karty: 26. P. Pogba (MAN), 30. Young (MAN), 50. Lindelöf (MAN), 87. A. Herrera (MAN), 90+2. Shaw (MAN) – 11. Kimpembe (PSG), 19. Draxler (PSG), 34. Bernat (PSG), 62. Dani Alves (PSG).
Druhá žlutá karta a následná červená: 89. P. Pogba (MAN).
Statistiky: Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 5:4. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 17:7.
Sestava MAN: de Gea – Young (C), Bailly, Lindelöf, Shaw – A. Herrera, N. Matić, P. Pogba – Lingard (45+4. Alexis Sánchez), Rashford (84. R. Lukaku), Martial (46. Mata).
Náhradníci: Romero – P. Jones, Alexis Sánchez, Mata, R. Lukaku, Fred, Dalot.
Sestava PSG: Buffon – Kehrer, Silva (C), Kimpembe, Bernat – Verratti (75. Paredes), Marquinhos – Dani Alves, Draxler, Di María (81. Dagba) – Mbappé.
Náhradníci: Aréola – Paredes, Choupo-Moting, Kurzawa, Nkunku, Diaby, Dagba.
Paris Saint-Germain FC
PSG bude vstupovat do druhého zápasu osmifinále ve skvělé pozici. První zápas na Old Trafford jasně ovládla, favorizované ďábly z Manchesteru porazila 2:0. Paříž je navíc ve skvělé formě a tak je dnešním favoritem. V letošním roce v lize zatím prohrála pouze jednou a to proti Lyonu, který se také účastní Ligy mistrů. Na začátku ledna však přišlo překvapivé vyřazení pařížského celku z poháru, protože prohrál s Guingampem 1:2. Guingamp je na posledním místě Ligue 1 a tak se Paříž vzápětí pomstila drtivou výhrou 9:0. To jsou jediné dvě zaváhání PSG. V Ligue 1 je s přehledem na prvním místě, na druhý Lille má obrovský náskok sedmnácti bodů. Paříži se také daří v druhém francouzském poháru Coupe de France. Tam jsou dnešní domácí v semifinále, ve kterém vyzvou buď Vitre nebo Nantes. Paris Saint-Germain navíc drží sérii osmi výher v řadě, takže pařížané se dnes pokusí o přidání další výhry.

Manchester United
Manchester je jasným outsiderem tohoto zápasu, protože první zápas osmifinále nezvládl, pařížanům podlehl 0:2. Mimo to se ale Unitedu daří. V Premier League prohrál naposledy 16. 12. s Liverpoolem, poté vždy vyhrává a občas remizuje. Díky tomu se Manchester posunul na čtvrtou pozice nejvyšší anglické ligy, ale na paty mu sáhá pátý Arsenal a šestá Chelsea. Arsenal totiž ztrácí jen jeden bod, Chelsea dva a tak bude souboj o postup do Ligy mistrů ještě zajímavý. Unitedu se také daří v FA Cupu. Tam porazil oba londýnské kluby, nejprve v šestnáctifinále Arsenal 3:1 a poté v osmifinále Chelsea 2:0. Nyní jsou tak ďáblové ve čtvrtfinále, ve kterém vyzvou Wolverhampton. Manchester United dnes čeká nelehký úkol, ale jistě se pokusí toto osmifinále ještě vyhrát a my se tak můžeme těšit na skvělou podívanou.

Valencia vs. Manchester United – 2:1
Manchester United vs. Bern – 1:0

Poslední tři utkání v Premier League
Manchester United vs. Southampton – 3:2
Crystal Palace vs. Manchester United – 1:3
Manchester United vs. Liverpool – 0:0
Zdravím všechny fanoušky evropského fotbalu. Dnes budeme moct zažít opravdu skvělý fotbalový večer, čekají nás totiž dva osmifinálové zápasy Ligy mistrů. Já Vás provedu utkáním, které se odehraje v Paříži, Paris Saint-Germain se utká s Manchesterem United. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji Vám příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.