Liga mistrů - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : Lipsko - 10. prosince 2019   21:00

Lyon
50' Aouar (Tousart) • 82' Depay (M. Dembélé)
2:2
(0:2)
Lipsko
9' Forsberg   • 33' Werner
Lyon
A. Lopes – Tete, J. Andersen, Denayer, Rafael (73. Marçal) – Mendes, Tousart (64. Reine-Adélaïde) – Terrier (87. Marcelo), Depay (C), Aouar – M. Dembélé.
Tătăruşanu – Caqueret, Cornet, Marcelo, Marçal, Reine-Adélaïde, B. Traoré.
Taylor – Beswick, Nunn (ENG)
Parc Olympique Lyonnais, Lyon
53 288 diváků
Lipsko
Gulácsi – Mukiele, Klostermann, Upamecano (55. Ampadu), Saracchi – Nkunku (75. Laimer), Haidara, Demme (C), Forsberg – Y. Poulsen, Werner (55. Cunha).
Mvogo – Ampadu, Cunha, Halstenberg, Laimer, Sabitzer, Schick.

SESTŘIH LM: Lyon - Lipsko 2:2. Hosté neudrželi vedení, Schick na lavičce

Toto je ode mě v tuto chvíli vše, děkuji Vám za pozornost a někdy příště u dalších onlajnů.
Máme tu konec zápasu! Zenit prohrál proti Benfice a díky tomuto faktu a také díky skvělému obratu v tomto zápase, se Lyon může radovat z postupu do vyřazovacích bojů. Lipsko postupuje z prvního místa.
Jednalo se o vyrovnaný zápas. Oba celky výborně bránili, ale chyby se našly na obou stranách. Nejdříve kvůli chybám v domácí defenzívě kopali hosté dvě penalty. Ani ty jim však nestačili k dnešnímu vítězství a Lyon dokázal srovnat.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 4:4. Rohy: 7:8. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 11:17.
90+4'
90+4'
Současná hra působí tak, že hráči obou celků se dohodli, že výsledek už takto ponechají. Hosté stále kombinují ve středu hřiště a dopředu se již neženou.
90+3'
Hosté stále drží míč na své polovině. Z celou dobu míč nepřejel středovou čáru.
90+2'
Hosté si vyměňují míč na polovině hřiště. Domácí útočníci jsou výborně vysunutí.
90+1'
Lipsko má k dispozici rohový kop po Klostermanově odkopu mimo hřiště.
90'
Stejně jako v prvním poločase se nastavují 4 minuty.
89'
Držení míče je stále stejné – 51% : 49%.
88'
Forsberg se postavil k rohovému kopu. Jeho centr však i nyní odvrací obrana domácích.
87'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Martin Terrier, přichází Marcelo.
86'
Velká šance hostí! Nikdo ze dvou útočících nedokázal potrestat paniku ve vápně domácích mezi brankářem a bránícími hráči. Poulsen netrefil prázdnou bránu.
85'
Jeden z hostů svým skluzem posílá míč mimo hrací plochu. Aut pro domácí.
82'
Lyon právě vstřelil branku!
A je srovnáno! Autorem branky je MEMPHIS DEPAY, díky kterému je momentálně šance na postup reálná.
K Depayovi se odrazil míč a z otočky se trefil k zadní levé tyči. Lopes bez šance. Bez asistence.
79'
Forsberg vystřelil z hranice pokutového území, ale Lopes si připisuje další zákrok!
78'
Poulsen se rozeběhl do velkého vápna soupeře a elegantně se zbavil Denayera. Jeho předkopnutý míč však odkopl připravený Andersen.
77'
Forsberg poslal k zemi svého protihráče. A opět nedovoleně. Budou rozehrávat domácí.
76'
Domácí mohli vyrovnat! Depay vystřelil z dobré pozice, ale trefil se pouze kousek od levé tyče.
75'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Christopher Nkunku, přichází Konrad Laimer.
74'
LIpsko se opět dopouští faulu. Haidara poslal k zemi nedovoleně svého protihráče. Hra je přerušena.
73'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Rafael, přichází Fernando Marçal.
72'
Jeden z hráčů Lyonu neodhadnul svoje postavení a přijmul míč v ofsajdové pozici. Hra je přerušena.
71'
Reine-Adélaïde zfauloval svého protihráče ve středu hřiště. Přímý kop pro Lipsko.
70'
Nkunku zfauloval Reina-Adélaïda a domácí budou rozehrávat ze své poloviny.
69'
Poulsen se objevil v ideální střelecké pozici před brankou domácích. Vystřelil však pouze kus od levé tyče.
68'
Lyon má možnost opětovného rohového kopu. Tentokrát Tete zvolil rozehrání nakrátko.
67'
Rohový kop i na druhé straně. A v úplně stejném podání. Centr odvrací obrana hostí.
66'
Lipsko mělo k dispozici rohový kop. Na centr si nikdo z hostujících hráčů nedokázal naskočit, naopak domácí obrana ho opět odvrací.
65'
Demme dostal přihrávku zhruba na penaltový puntík před domácí brankou. S jeho střelou doprostřed brány si však poradil Lopes.
64'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Lucas Tousart, přichází Jeff Reine-Adélaïde.
63'
Žlutou kartu dostává Marcelo Saracchi (RB Lipsko).
62'
Hráči Lipska se opět dopustili faulu. Demme nedovoleně poslal k zemi svého protihráče.
60'
Forsberg dostal dobrou přihrávku na hranici pokutového území domácích a pohotově vypálil. Jeho střela však netrefila bránu.
59'
Oba dva celky si míč vyměňují na polovině hřiště nepřesnými kombinacemi.
58'
Hra je přerušena Jeden hráč ze záložní řady Lipska se opět dopustil faulu. Rozehrávat bude Lipsko.
57'
Hosté se dostali do šance, ale Andersen se k míči dostal dříve a míč odkopnul mimo hrací plochu.
56'
Domácí kombinují na polovině hostí, ale finální přihrávka na dobře postaveného Dembélého byla nepřesná.
55'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Dayot Upamecano, přichází Ethan Ampadu.
55'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Timo Werner, přichází Matheus Cunha.
54'
Lipsko se sice dostalo k míči, ale po faulu. Hra je přerušena.
53'
Statistika střel – 7:4.
52'
Žlutou kartu dostává Nordi Mukiele (RB Lipsko).
50'
Autorem branky je HOUSSEM AOUAR, který se dostal k míči na hranici pokutového území a vystřelil na zadní tyč. Jeho krásnou střelou překonal skákajícícího Gulácsia. Asistence: Lucas Tousart.
49'
Mendes si zpracoval míč na hranici pokutového území a vystřelil, ale jeho střelu omyle zblokoval.
48'
Hostujícím obráncům se podařilo zlikvidoat protiútok domácích odkopem mimo hrací plochu. Vhazovat budou domácí.
47'
Forsberg se po přihrávce od Wernera ocitl v ofsajdovém postavení. Hra je přerušena.
46'
Domácí se hned ženou do útoku, ale jejich kombinace nejsou přesné.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl dva góly z penalty, oba pro Lipsko. Nejvýraznější příležitost ke vstřelení branky ze hry měl Dembélé, který nastřelil břevno. Zatím se jedná o velmi vyrovnaný zápas, čemuž napovídá i statistika držení míče. Oba celky výborně brání.
45+4'
45+3'
Rohový kop pro Lyon. I tentokrát však obrana hostí centr odvrací.
45+2'
Dembélé mohl snížit! Z dorážky před odkrytou bránou však trefil pouze břevno.
45+1'
Držení míče je velmi vyrovnané – 51% : 49%.
45'
Nastavují se 4 minuty.
44'
Poulsen se pokusil pokusil nacentrovat na nehlídaného Wernera, ale jeho centr byl nepřesný.
43'
I hráči Lyonu si počínali nedovoleně. Mendes si zfauloval svého protihráče a Lipsko tak bude mít k dispozici přímý kop.
42'
Lyon měl k dispozici rohový kop. Centr však odvrací obrana soupeře.
41'
Lon má k dispozici přímý kop z velké vzdálenosti. Jeden ze záložníků Lipska opět fauloval.
40'
Aouar se výborně zorientoval v pokutovém území hostí a dostal se k hlavičce zhruba na úrovni penalty. Brankář si připisuje zákrok, když Aouarova hlavička mířila pouze doprostřed brány.
39'
Mukiele se pokusil vypíchnout míč soupeři, ale počínal si nedovoleně. Hra je přerušena.
38'
Domácí mají opět problém s průnikem přes výborně vytažené hráče hostí. Nyní kombinují na polovině hřiště.
37'
Terrier opět vyžaduje ošetření po drsnějším zákroku Demmeho. Hra je přerušena.
35'
Hosté opět v šanci. Přihrávka na Wernera však vůbec nebyla přesná.
33'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Autorem branky z pokutového kopu je TIMO WERNER. Ten se cílevědomě postavil k míči a svoji střelu poslal do horní pravé poloviny branky. I když si na míč Lopes sáhnul, tak gólu zabránit nedokázal.
33'
Žlutou kartu dostává Thiago Mendes (Olympique Lyon).
32'
Byla nařízena penalta pro Lipsko! Forsberg byl zfaulován ve velkmém vápně. Rozhodčí se ještě půjde přesvědčit o svém verdiktu.
31'
Forsberg si výborně naběhl do pokutového území domácích, ale přihrávka na něj nebyla přesná.
30'
Terreira se zvedl a vypadá to, že je připraven pokračovat.
28'
Haidara trefil Terriera e skluzu. Terrier zůstává ležet na zemi.
27'
DAlší ofsajd Wernera. Míč přebral od svého spoluhráče před šestnáctkou domácích rozeběhl se k Lopesovi. Ten si však připisuje, v tuhle chvíli už zbytečný, zákrok na zemi.
26'
Werner si špatně načasoval svůj náběh a dostal se tak do ofsajdového postavení. Hra je opět přerušena.
25'
Nkunku zfauloval svého protihráče. Hra je přerušena.
24'
Hosté kombinují na polovině soupeře a krátkými přihrávkami se pokoušejí dostat k pokutovému území domácích.
23'
Lyon měl k dispozici rohový kop. I tento centr však odvrátila hostující obrana.
22'
Upamecano se pokusil nacentrovat do domácího pokutového území, ale jeho centr byl moc přetažený.
21'
I hosté mají k dispozici rohový kop. Domácí obrana je však stejně úspěšná a centr odvrací.
20'
Domácí se opět rozebíhají na branku soupeře, ale jeden z domácích útočníků se nacházel v ofsajdovém postavení. Hra je přerušena.
19'
Domácí měli k dispozici rohový kop. Centr však odvrátil jeden z obránců.
18'
Domácí kombinují před pokutovým územím hostí. Hráči Lipska výborně brání.
17'
Poulsenovi se nepodařila přihrávka a poslal tak domácí do brejku. Zajišťující Klosterman si ale výborně poradil a míč odkopnul.
16'
Hra je přerušena. Saracchi si počínal nedovoleně, když svého protihráče podrazil.
15'
Hráči Lyonu kombinují na polovině soupeře rychlými krátkými přihrávkami. Čekají na správný moment, protože obrana hostí je velmi dobře zformovaná.
14'
Werner se pokusil z kraje velkého vápna domácích odcentrovat, ale jeho pokus zblokoval Tete.
13'
Domácí získali míč po chybné přihrávce Demmeho a kombinují ve středu hřiště.
12'
K Terrierovi se ve pokutovém území domácích odrazil míč před brankou, ale Gulácsi si připisuje velmi dobrý zákrok.
11'
Werner poslal krásnou přihrávku do velkého vápna domácích, ale hráči si nerozuměli a míč byl tak lehkou kořistí pro domácí obránce.
9'
Autorem branky z pokutového kopu je EMIL FORSBERG, který svoji střelu poslal nechytatelně k levé tyči. Lopes skočil na druhou stranu.
8'
A je to potvrzeno! Byla nařízena penalta pro Lipsko.
7'
Lipsko bude možná zahrávat rohový kop! Poulsen byl podražen Lopesem v malém vápně.
6'
Klosterman se pokusil najít jednoho z útočících hráčů, ale našel pouze domácího obránce. Werner je však velmi aktivní a vystihuje další přihrávku.
5'
Werner vystřelil z hranice pokutového území domácích, ale jeho střela byla obránci usměrněna mimo hrací plochu. Rohový kop pro Lipsko.
4'
Domácí kombinují ve středu hřiště, ale hostující útočníci výborně napadají. Poulsen vystihl přihrávku a nyní přemýšlí, komu přihraje.
3'
Žlutou kartu dostává Dayot Upamecano (RB Lipsko).
2'
Aouar založil dobrou akci ze středu hřiště, ale míč mu byl krátkém sprintu odebrán. A vypadá to, že nedovoleně!
1'
Domácí hned po rozehrávce začali napadat. Odměnou jim může být aut na polovině hostí.
1'

Olympique Lyon: A. Lopes – Tete, J. Andersen, Denayer, Rafael – Mendes, Tousart – Terrier, Depay (C), Aouar – M. Dembélé.
Náhradníci: Tătăruşanu – Caqueret, Cornet, Marcelo, Marçal, Reine-Adélaïde, B. Traoré.

RB Lipsko: Gulácsi – Mukiele, Klostermann, Upamecano, Saracchi – Nkunku, Haidara, Demme (C), Forsberg – Y. Poulsen, Werner.
Náhradníci: Mvogo – Ampadu, Cunha, Halstenberg, Laimer, Sabitzer, Schick.

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn (ENG).
Vzájemný duel

Dnešní soupeři se spolu střetli ve druhém kole Ligy mistrů. Hráči Lipska doma prohráli 2:0.
RB LIPSKO

Dnešní hosté už mají postup do vyřazovací části jistý. S deseti body, osmi vstřelenými góly a šesti obdrženými, jim náleží první místo ve skupině G. Pokud dnes Lipsko vyhraje nad Lyonem, tak odskočí na nedohnatelných třináct bodů a Lyonu tak pravděpodobně zpečetí postup do Evropské ligy. Na ten však nyní může pomýšlet i Benfica. Pořadí na posledních třech příčkách bude jistě ještě zajímavé.

Nejlepšími střelci Lipska jsou Marcel Sabitzer, Emil Forsberg a Timo Werner, kteří mají po dvou gólech.
OLYMPIQUE LYON

Domácí budou muset v dnešním utkání uspět, jestliže chtějí pomýšlet na postup do vyřazovací části. A to nebude vůbec jednoduché, jelikož Lipsko s 10 body dominuje skupině G. O případný postup se popere se Zenitem, se kterým minulé kolo padli 2:0. Oba celky se průběžně nacházejí na stejném místě. Získali sedm bodů a mají skóre 7:6.

Nejlepším střelcem Lyonu je Memphis Depay se čtyřmi góly.
Vítám všechny fotbalové nadšence! Dnes se zaměříme na zápas Ligy mistrů, ve kterém proti sobě nastoupí Olympique Lyon a RB Lipsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.