Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Paris SG - 16. února 2021   21:00

27' Messi
1:4
(1:1)
Paris SG
32' Mbappé  (Verratti) • 65' Mbappé   • 70' Kean  (Paredes) • 86' Mbappé  (Draxler)
Barcelona
ter Stegen – Dest (71. Mingueza), Piqué (79. Puig), Lenglet, Alba – S. Busquets (79. Pjanić) – F. de Jong, Pedri (79. Trincão) – Griezmann (85. Braithwaite), Messi (C), O. Dembèlé.
Kuipers – van Roekel, Zeinstra
Camp Nou (Barcelona)
Paris SG
Navas – Florenzi (89. Kehrer), Marquinhos (C), Kimpembe, Kurzawa – Paredes, Gueye (46. A. Herrera) – Kean (85. Danilo Pereira), Verratti (74. Draxler), Mbappé – Icardi.

SESTŘIH LM: Barcelona - PSG 1:4. Jasnou výhru hostů režíroval hattrickem Mbappé

To je z mé strany vše, přeji hezký zbytek dnešního dne.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 4:8. Střely mimo: 5:4. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:15.
Je dobojováno. Sledovali jsme hodně zajímavý zápas, který nakonec vyzněl jednoznačně pro celek z Paříže, který porazil Barcelonu 4:1. Domácí celek se dostal do vedení 1:0, když Messi proměnil pokutový kop. Hostům se ještě do poločasu dokázalo vyrovnat. Ve druhém dějství celek z Paříže na trávníku jasně dominoval, byl mnohem lepší a nakonec španělskému soupeři nastřílel ještě tři branky. Celek PSG tak Barcelonu porazil 4:1 a blýskl se hlavně Kylian Mbappé, který zaznamenal hattrick. Nutno dodat, že výhra hostů je zcela zasloužená.
90+5'
90+5'
Rozeběhla se poslední minuta tohoto utkání, které nakonec zcela ovládl celek z Francie, který si do odvety vytvořil parádní výchozí pozici.
90+4'
Domácí se ještě tlačí dopředu, ale do zakončení se vůbec nedostávají.
90+3'
Domácí zahrávali rohový kop, ale ani z něho se nedokázali prosadit a stav utkání se v samotném závěru nemění.
90+1'
Rozhodčí přidal pět minutek.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Alessandro Florenzi, přichází Thilo Kehrer.
88'
Hosté kontrolují své vedení, drží míč a nikam se už příliš netlačí, což je zcela pochopitelné.
86'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Tak je definitivně rozhodnuto o vítězi tohoto utkání a zřejmě také o postupujícím. Hosté získali míč a šli do přečíslení tři na dva, nakonec se dostal do zakončení KYLIAN MBAPPÉ, který parádně obstřelil brankáře a zkompletoval tak hattrick!
85'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Martin Braithwaite.
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Moise Kean, přichází Danilo Pereira.
85'
Moise Kean dostal přihrávku do vápna, ale okamžitě byl zdvojen a o míč obrán. Hostující celek je však stále u míče a snaží se něco vymyslet.
83'
Domácí se snaží něco udělat s nepříznivým výsledkem, ale nedostávají se do zakončení.
82'
Keylor Navas tak dlouho váhal s rozehrávkou, až poté trefil dotírajícího Griezmanna, od kterého se míč odrazil těsně vedle tyče!
81'
Domácí Barcelona má posledních deset minutek na to, aby něco udělala s nepříznivým výsledkem. PSG stále vede o dvě branky, kráčí za vítězstvím a hlavně velkým krokem k postupu do další fáze, protože vyhrát 3:1 venku, to je parádní výsledek do odvety.
79'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Pedri, přichází Trincão.
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Gerard Piqué, přichází Ricard Puig.
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergio Busquets, přichází Miralem Pjanić.
78'
Z tohoto rohu ale nic nebylo, tedy kromě nepřesné přihrávka, po které míč doputoval do zámezí.
78'
Na druhé straně vybojoval Kylian Mbappé rohový kop.
77'
Ousmane Dembèlé skvěle zatáhl míč do vápna, ale poté místo přihrávky vystřelil z úhlu a jeho rána byla hodně nepřesná. Od své branky tak bude rozehrávat Navas.
76'
Antoine Griezmann se snažil něco kloudného vymyslet, ale ani on neuspěl a o míč přišel. PSG dnes skvěle brání, což je možná u tohoto ofenzivního týmu trochu překvapením.
74'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Marco Verratti, přichází Julian Draxler.
73'
Domácí Barceloně se v posledních minutách vůbec, ale vůbec nedaří. Domácí se tlačí dopředu, ale do zakončení se nedostávají a PSG na trávníku dominuje.
71'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergiño Dest, přichází Oscar Mingueza.
70'
A celek z Paříže jde do vedení o dvě branky a nutno dodat, že zcela zaslouženě! Po centru se na hranici malého vápna dostal k hlavičce MOISE KEAN, který pohodlně překonal ter Stegena!
68'
Aktivní Kylian Mbappé dnes hraje opravdu skvěle. Vymýšlí jednu akci za druhou a táhne svůj celek, který je nyní jasně lepší.
67'
Hlavní rozhodčí ještě řešil, zda brance nepředcházel ofsajd, takže se chvíli nehrálo. Vše ale bylo v pořádku, branka tedy platí a duel může pokračovat.
65'
Tak pozor, protože hosté se nakonec dopředu vydali a je z toho vedoucí branka! Florenzi dostal dlouhou přihrávku do vápna, poslal míč před branku, kde se k němu po teči obránce nakonec dostal KYLIAN MBAPPÉ a ten si věděl rady!
64'
Hosté nyní dlouho kombinovali na své polovině a při trpělivé kombinaci si odpočinuli, protože v posledních minutách dominovala domácí Barcelona.
62'
Po dlouhé kombinaci to na sebe nakonec vzal Ousmane Dembèlé, ale přízemní střela nebyla nebezpečná a Keylor Navas si tedy v pohodě poradil.
61'
Domácí se usadili na polovině hostujícího celku a snaží se něco kloudného vymyslet.
60'
Je před námi posledních zhruba třicet minutek a vzhledem k tomu, že Barcelona hraje s PSG stále nerozhodně, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé a máme se tak na co těšit.
58'
K míči se nakonec postavil sám Messi, ale trefil jen hráče ve zdi, od kterého se míč odrazil na rohový kop. Po něm se do zakončení tlačilo několik hráčů, ale vše skončilo útočným faulem.
57'
Po faulu na Messiho je tu hodně zajímavá standardní situace pro domácí, téměř z hranice velkého vápna. Dočkáme se další branky?
56'
Nyní dostal Kylian Mbappé přihrávku do vápna, ale byla až příliš dlouhá a francouzský útočník míč na hrací ploše nezachytil.
55'
Kylian Mbappé předvedl něco ze svého umění. Na polovině hřiště se nádherně prosmýkl mezi trojicí protihráčů, parádní individuální akce.
53'
Aktivní Moise Kean se opět tlačil dopředu, ale tentokrát si v souboji pomohl faulem a pokračovat tedy ve svém snažení nemohl. Hrát bude Barcelona.
52'
Hostující celek je ve druhém poločase jasně lepší a stále se tlačí dopředu. Hosté se dostávají i do zakončení a k vedoucí brance tak mají o poznání blíže.
51'
Další velká šance PSG! Po krásné kombinaci zakončoval Moise Kean, střela byla tečována, ale Marc-André ter Stegen parádním reflexivním zákrokem míč vyrazil!
49'
Marco Verratti si hezky zasekl míč, zbavil se protihráče a vyzkoušel to z hranice velkého vápna, ovšem skvěle postavený Gerard Piqué míč odhlavičkoval.
48'
O první střelecký pokus ve druhém poločase se postaral jeden z hostujících hráčů, ale jeho přízemní střela nebyla přesná a Marc-André ter Stegen nemusel zasahovat.
47'
Kombinační akci domácí Barcelony zastavil pomezní rozhodčí, protože Jordi Alba byl podle něj v ofsajdu.
46'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Idrissa Gueye, přichází Ander Herrera.
46'
Vše je připraveno, jdeme na to!
Hráči obou celků se vrací zpět na trávník, takže druhý poločas začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 22:02 hodin.
První poločas je za námi. Sledujeme zajímavý duel, který se hraje v hodně svižném tempu a myslím si, že je to velká fotbalová podívaná. Viděli jsme několik šancí a nakonec také dvě branky. Do vedení se dostala domácí Barcelona, když Lionel Messi proměnil pokutový kop. O pár minutek později se ve vápně skvěle zorientoval Kylian Mbappé, který si pohrál s obráncem a překonal brankáře ter Stegena. Branek jsme mohli vidět o poznání více, ale oba brankáři předvedli několik dobrých zákroků. Myslím si, že ve druhém poločase se máme na co těšit.
45+1'
45+1'
První poločas se už pouze dohrává a je jasné, že se nic víc v prvním poločase již nestane.
45+1'
Rozhodčí přidal jednu minutku.
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44'
Po rohu se k hlavičce protlačil Mauro Icardi, který mířil velice dobře, ovšem nakonec míč skončil na boční síti a stav se nemění! Nyní měli domácí obrovskou dávku štěstí!
44'
Po nepovedeném odkopu ter Stegena je tu rohový kop pro PSG.
43'
Barcelona dlouho kombinovala, domácí se snažili něco směrem dopředu vymyslet, ale nakonec se hosté ubránili.
42'
Hraje se na polovině francouzského celku, který je nyní pod tlakem Barcelony. Domácí se ovšem nemohou dostat do zakončení.
41'
Do konce prvního poločasu zbývá posledních zhruba pět minutek, tak uvidíme, čeho se ještě dočkáme a co nám hráči předvedou.
39'
Z následného rohu nic nebylo, takže Barcelona hraje s PSG stále 1:1. Nutno dodat, že sledujeme hodně zajímavé utkání, prostě klasicky skvělý duel Ligy mistrů.
38'
O další střelecký pokus se postaral mladíček Moise Kean, který míč tlačil k tyči, ale Marc-André ter Stegen byl opět pozorný a míč vyrazil na rohový kop!
36'
A další šance, tentokrát na druhé straně. Antoine Griezmann proběhl celé hřiště a dostal se na hranici velkého vápna, vyzkoušel to, ale branku PSG těsně minul!
35'
Hosté zahrávali rohový kop, ale nic z něho nebylo a stav utkání se nemění. V posledních minutách se ovšem rozhodně nenudíme.
34'
A další velká šance hostů! Layvin Kurzawa se dostal do zakončení, vystřelil velmi dobře, ale Marc-André ter Stegen přízemnéí pokus fantasticky zlikvidoval!
33'
Domácí se samozřejmě hned vydali dopředu a snažili se rychle odpovědět, ale z jejich snažení nic nebylo a u míče už jsou znovu hosté z Paříže.
32'
A hosté to vymysleli skvěle! Nádherná akce na jeden dotek, nakonec směřoval míč do vápna, kde si ho zpracoval KYLIAN MBAPPÉ, ten následně obešel Lengleta a levačkou ho napálil za bezmocného ter Stegena!
31'
Nakonec se domácí dopředu vydali, ale z jejich akce nic nebylo a na tahu je tedy celek z Paříže, tak uvidíme, co hosté vymysleli.
30'
Domácí drží míč na své polovině a nikam nepospíchají. Hosté brání od poloviny hřiště, takže sledujeme takovou odpočinkovou pasáž.
29'
Domácí jsou po vstřelené brance při chuti. Znovu se hned vydali dopředu, ale tentokrát si pro centrovaný míč došel Keylor Navas, který tak pomohl svým spoluhráčům.
27'
Barcelona právě vstřelila branku!
K míči se samozřejmě postavil LIONEL MESSI. Ten poslal míč přesně pod břevno a Keylor Navas byl bez šance, a to i přesto, že trefil stranu, kam míč směřoval. Barcelona jde tedy do vedení 1:0!
26'
Frenkie de Jong dostal přihrávku do vápna, nakonec po souboji s dvojící obránců upadl a rozhodčí nařídil pokutový kop!
25'
Barcelona se usadila na polovině svého soupeře a snaží se něco kloudného vymyslet. Hosté se nyní pouze brání.
24'
Leo Messi si nyní došel na polovinu hřiště pro míč, ovšem následně stejně neměl směrem dopředu komu přihrát, tak zvolil přihrávku zpět.
23'
U rohového praporku zcela zbytečně fauloval Sergiño Dest. Hosté zahrávali standardní situaci, ale z centru nic nebylo, domácí se i tentokrát v pohodě ubránili.
21'
Domácí zamkli svého soupeře, dostali se do několika zakončení, ale ani jednou nepropálili hradbu těl a Keylor Navas byl tedy bez práce. Vše nakonec skončilo útočným faulem.
20'
Před pokutovým územím svého celku fauloval Idrissa Gueye, který za svůj zákrok vyfasoval žlutou kartu. Je to vůbec první žlutá karta v tomto utkání.
18'
Mauro Icardi se dostal do velké šance, byl v hodně zajímavé pozici, ovšem zakončení vůbec nezvládl a jeho slabou střelu nakonec vykopl Pedri.
17'
A nyní Layvin Kurzawa zajel do Frenkieho de Jonga a hostující hráč může být rád, že za tento zákrok nevyfasoval od nizozemského rozhodčího žlutou kartu.
16'
Na levé straně se velice dobře prosadil Layvin Kurzawa, který následně míč poslal do vápna, ovšem Gerard Piqué ho patičkou odvrátil do bezpečí. Hodně zajímavý obranný zákrok.
15'
První zajímavý moment! Antoine Griezmann dostal přihrávku do vápna, prosmýkl se kolem obránce, ovšem s jeho slabým zakončením si pozorný Keylor Navas dokázal poradit a stav se nemění!
14'
Hostující hráči to tentokrát zkusili dlouhým nákopem, ale to si domácí zadáci pohlídali a míč sebrali. Dobrá práce obrany Barcelony.
13'
Z prvního rohu v tomto utkání ale nebylo vůbec nic, protože na přední tyči paradoxně dominoval Antoine Griezmann, který míč odhlavičkoval do bezpečí.
12'
Na pravé straně se dral do vápna Moise Kean, který nakonec vybojoval rohový kop.
12'
Aktivní Kylian Mbappé to opět zkoušel na levé straně, ale ani tentokrát se individuálně neprosadil. Znovu ho zastavil zatím skvělý Sergiño Dest.
10'
Po zisku míče byli na tahu hosté. Hned se vydali dopředu, byla z toho dlouhá přihrávka do levé strany, ale Layvin Kurzawa míč na hrací ploše nezachytil.
9'
Domácí zatím mnohem více drží míč, což ale není žádným překvapením, protože v této dovednosti Barcelona dominuje v téměř každém utkání. Nic zajímavého to ale zatím v tomto duelu nepřineslo.
8'
Hostující záložník je na nohou a zápas tedy může pokračovat. U míče jsou hráči Barcelony, kteří trpělivě kombinují na své polovině.
7'
Na trávníku zůstal ležet Idrissa Gueye, který je ošetřován a je jasné, že chvíli se tedy hrát nebude.
6'
Na druhé straně hřiště to z hranice velkého vápna zkoušel Ousmane Dembèlé, ale hradbu těl před sebou nepropálil a Keylor Navas byl tedy také bez práce.
5'
O první střelecký pokus se postaral hostující Idrissa Gueye, ale jeho dalekonosná střela nebyla přesná a Marc-André ter Stegen tedy zasahovat nemusel.
4'
Zatím je to velmi opatrné. Ani jeden celek nechce udělat zbytečnou chybu, což je v tomto důležitém utkání zcela pochopitelné.
3'
Další snažení domácích ukončil faul, kterým se provinil Marco Verratti. Na tahu je tedy stále celek ze Španělska.
2'
Jenže byla z toho jen další ztráta míče, po které následovala dlouhá přihrávka na Mbappého, který se hnal do šance, ale Marc-André ter Stegen vyběhl daleko ze své branky a vše zastavil.
1'
Kylian Mbappé dostal přihrávku a okamžitě se vydal dopředu, ovšem v souboji s Destem neuspěl a u míče jsou hráči Barcelony.
1'
Úvodní výkop obstarali hostující fotbalisté! Jako první se míče dotkl Argentinec Mauro Icardi.
1'
Hráči obou celků jsou na trávníku, takže dlouho očekávaný duel začne za malý okamžik.

FC Barcelona: ter Stegen – Dest, Piqué, Lenglet, Alba – S. Busquets – F. de Jong, Pedri – Griezmann, Messi (C), O. Dembèlé.
Náhradníci: Neto, Peña – Pjanić, Braithwaite, Puig, Trincão, Fernandes, Firpo, Umtiti, Mingueza.

Paris Saint-Germain FC: Navas – Florenzi, Marquinhos (C), Kimpembe, Kurzawa – Paredes, Gueye – Kean, Verratti, Mbappé – Icardi.
Náhradníci: S. Rico, Letellier – Kehrer, Rafinha Alcântara, A. Diallo, Sarabia, A. Herrera, Danilo Pereira, Draxler, Bakker, Michut.

Rozhodčí: Kuipers – van Roekel, Zeinstra.
Zajímavou podívanou slibuje i dnešní zápas, který začíná ve 21:00 hodin. Myslím si, že se máme opravdu na co těšit, tak si nenechte duel ujít.
Neskutečný dvojzápas z roku 2017

Oba celky se naposledy utkaly v rámci Ligy mistrů v roce 2017. A byla to tehdy neskutečná podívaná. Pařížský celek doma vyhrál jasně 4:0 a nikdo nepochyboval o tom, že postoupí do další fáze. Jenže, nakonec se na hřišti Barcelony děly věci, a to doslova neuvěřitelné. Barcelona tehdy v 90. minutě vedla nad PSG 4:1, což ovšem na postup nestačilo. Jenže v nastaveném čase se prosadili Neymar a Roberto, Barcelona vyhrála 6:1 a fantasticky postoupila do další fáze!

Paris Saint-Germain FC

Bohatý celek z Paříže má samozřejmě ty největší ambice. V minulé sezoně Ligy mistrů dokráčel až do finále, ovšem v něm nestačil na Bayern Mnichov. V letošní sezoně chce ještě o krůček výše, tedy na samotný vrchol. V základní skupině Ligy mistrů narazil pařížský celek na Lipsko, Manchester United a Basaksehir. PSG nakonec skupinu vyhrálo, když mělo 12 bodů, tedy stejně jako druhé Lipsko. Na třetím místě skončil devítibodový Manchester United. V lize si PSG nevede úplně podle představ, protože největší favorit na mistrovský titul je na druhém místě, ovšem na první Lille ztrácí pouze jeden bod.

Také hostům bude chybět několik hráčů. Hrát určitě nebudou Bernat, Dagba, Di Maria, Pembele a hlavně hvězdný Brazilec Neymar, který se zranil a proti svému bývalému týmu tedy nenastoupí, což je obrovská ztráta pro PSG.

I přesto má celek z Francie ve svém týmu opravdu řadu špičkových hráčů, jako například Navase, Marquinhose, Draxlera, Icardiho, ale hlavně skvělého Mbappého!
FC Barcelona

Barcelona, to je samozřejmě obrovský pojem, pod kterým se většina fanoušků představí hlavně Lea Messiho! A ten nebude na trávníku chybět ani dnes, ale postupně. Když se podíváme na základní skupinu, tak v té Barcelona narazila na Juventus, Dynamo Kyjev a Ferencváros. O favoritech nebylo pochyb a skupina také tak dopadla. Z prvního místa postoupil Juventus a z druhého právě Barcelona, oba celky nasbíraly 15 bodů. Barcelona si tedy pohodlně zajistila postup do osmifinále, kde ale narazí o poznání těžšího soupeře. V LaLize si zatím Barcelona nevede podle představ. V posledních kolech zabrala, vyhrává jeden zápas za druhým, ale přesto je zatím na třetím místě a na první Atlético Madrid, které má navíc zápas k dobru, ztrácí osm bodů.

V dnešním důležitém utkání se bude muset Barcelona obejít bez několika hráčů. Chybět totiž budou zranění Araujo, Coutinho, Fati a Roberto. Na trávníku se ale představí hráči jako Messi, Griezmann, de Jong, ter Stegen, Alba či Pjanič, takže opravdu zvučná jména.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Prestižní Liga mistrů má na programu osmifinále a my budeme sledovat duel mezi Barcelonou a PSG. Čeká nás souboj dvou hvězdných celků, představí se řada skvělých a myslím si, že se máme opravdu na co těšit, protože tohle bude fotbalová lahůdka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.