Liga mistrů - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olympiacos : Manchester City - 25. listopadu 2020   18:55

Olympiacos
Olympiacos
0:1
(0:1)
Manchester City
36' Foden  (Sterling)
Olympiacos
J. Sá – R. Semedo, Ba, Cissé – Dräger (66. Vrousai), M'Vila, Rodrigues (71. Bouchalakis), Rafinha Ferreira – M. Camara, Fortunis (C), Masouras (78. Soudani).
Massa – Meli, Alassio (všichni ITA)
Georgios Karaiskakis Stadium, Pireus
Ederson – Cancelo, Stones, Rúben Dias, B. Mendy (78. Zinčenko) – Gündoğan (86. Doyle), Rodri (76. Fernandinho), Foden – B. Silva, Jesus (78. Agüero), Sterling (C) (76. Mahríz).

SESTŘIH LM: Olympiakos - Manchester City 0:1. Čtvrtá výhra a jasný postup Citizens

To už je ode mne pro tuto chvíli vše. Od Manchesteru se dnes rozhodně čekalo více gólů, avšak nakonec se přece jen raduje z plného bodového zisku. S tímto konstatováním se s Vámi loučím a přeji příjemný fotbalový večer.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 0:10. Střely mimo: 2:7. Rohy: 0:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 10:8.
Manchester City si nakonec připisuje vítězství, i když se o něj do posledních minut musel pořádně bát. Během celého utkání si vytvořil nespočet šancí, avšak dokázal využít jen jednu jedinou. Kvůli tomu ještě Olympiakos v závěru cítil šanci na vyrovnání, takže konečně si připsal i nějaké střely, ale ani jedna nemířila mezi tři tyče, což znamená plný bodový zisk pro hosty, kteří si tak už zajistili účast v jarní části Ligy mistrů.
90+4'
90+4'
Citizens aktivně napadají, čímž sbírají potřebné sekundy. I přes jednoznačný průběh se nakonec museli o výhru pořádně bát.
90+3'
Philip Foden pokazil přihrávku dozadu, takže domácí ještě mají příležitost k poslednímu útoku.
90+2'
Útočné snažení domácích tentokrát Pape Abou Cissé ukončil útočným faulem. Rúben Dias se navíc nezvedá z trávníku a my si můžeme jenom domyslet, jestli mu opravdu něco je nebo jen kupuje čas.
90+1'
Mohamed Mady Camara poslal výborný míč na zadní tyč, kde se k hlavičce dostal Pape Abou Cissé, který však pod tlakem hlavičkuje jen nad bránu.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Olympiakos si s rozehrávkou dává na čas, i když by si měl docela pohnout. Pomalu totiž vstupuje do nastavení.
88'
Řecký tým v závěru přece jen trochu ožil a pokouší se o vyrovnání, které má stále na dosah. Kostas Fortunis tak pálil z hranice pokutového území a nebyl to vůbec špatný pokus, avšak mířil jen mimo tři tyče.
87'
Díky přímému kopu se Olympiakos sice dostal k hlavičce, konkrétně pak Rúben Semedo, ale ani tento střelecký pokus se nebude počítat, protože mu předcházel faul.
86'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Ilkay Gündoğan, přichází Thomas Doyle.
86'
Žlutou kartu dostává Ilkay Gündoğan (Manchester City).
85'
Rijád Mahríz dostává opravdu hodně prostoru, ani on nechtěl ale nic riskovat, takže raději přihrál dozadu na Fernandinha.
84'
Olexandr Zinčenko nebezpečně centroval do malého vápna, kde číhali dva jeho spoluhráči, ale ani jeden se k míči nedostal.
83'
Hillal Soudani dostal parádní pas na pravou stranu, míč si následně navedl na střed hřiště a pálil, avšak trefil jen jednoho z obránců a navíc celé akci předcházel ofsajd.
82'
José Sá zkouší rozhýbat své spoluhráče dalším nákopem, ale ten skončil jen mimo hrací plochu, takže bude vhazovat Olexandr Zinčenko.
80'
Vstupujeme do poslední desetiminutovky. Míč mají pevně v moci Citizens, kteří po delší době zapojili do hry Edersona, který se v bráně musí opravdu hodně nudit.
79'
Rijád Mahríz už kličkuje na pravé straně, nakonec zkoušel uvolnit nabíhajícího João Cancela, ale ten byl tentokrát dobře pokryt domácí obranou.
78'
Střídání v týmu Olympiakos FC: ze hřiště odchází Georgios Masouras, přichází Hillal Soudani.
78'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Gabriel Jesus, přichází Sergio Agüero.
78'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Benjamin Mendy, přichází Olexandr Zinčenko.
77'
Manchester už si závěr utkání více než vychutná. Směrem dopředu si stále dělá co chce, avšak kýžená druhá branka stále nepřichází.
76'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Rodri, přichází Fernandinho.
76'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Raheem Sterling, přichází Rijád Mahríz.
75'
Philip Foden výborně uvolnil Bernarda Silvu, který pálil z velkého úhlu, ale netrefil se ani mezi tři tyče!
75'
Benjamin Mendy tentokrát svým centrem našel jen rukavice Josého Sá, který rychle rozehrává a vybízí své spoluhráče do protiútoku, ale ti se k němu neodhodlali.
74'
Domácí stále marně pokoušejí o založení nějaké útočné akce. Další přihrávka za obranu skončila jen u protihráče, který s rozehrou také nikam nespěchá.
73'
Benjamin Mendy si výborně naběhl na levou stranu, kde ho uvolnil Bernardo Silva, ale jeho centr proletěl celým pokutovým územím.
71'
Střídání v týmu Olympiakos FC: ze hřiště odchází Pedro Rodrigues, přichází Andreas Bouchalakis.
70'
Philip Foden ani tentokrát na levé straně nechtěl riskovat, míč si šikovně zpracoval, ale následně raději přihrával zase jen dozadu.
69'
Mohamed Mady Camara dobře vystihl přihrávku a mohl rozjet nadějnou útočnou akci, avšak Kostasu Fortunisovi poslal jen moc dlouhou přihrávku.
68'
Domácí fotbalisté jsou z průběhu zápasu značně frustrováni, protože jim stále nic nevychází. Jejich další nákop skončil jen v autu.
67'
Hosté sice mají mizernou střeleckou úspěšnost, ale aspoň soupeře pořád drží od balónu a nedávají mu možnosti ani k rychlému protiútoku.
66'
Střídání v týmu Olympiakos FC: ze hřiště odchází Mohamed Dräger, přichází Marious Vrousai.
66'
Manchester se zase výborně uvolnil v pokutovém území, odražený míč si dokonce v malém vápnu našel Bernardo Silva, ale i ten míří přímo do Josého Sá!
64'
Hosté zahazují další obrovskou příležitost! Raheem Sterling výborně našel nabíhajícího João Cancela, který však v dobré pozici pálí přímo do brankáře!
63'
Rúben Semedo v pokutovém území poslal k zemi Gabriela Jesuse, hlavní rozhodčí však zůstává klidný a penalta to nebude ani tentokrát.
62'
Mohamed Dräger měl spoustu prostoru na pravé straně, který využil k dalšímu centrovanému míči do šestnáctky, ale ani tentokrát přes bránící hráče neprošel.
61'
João Cancelo si našel odražený centr na hraně šestnáctky a okamžitě pálil, avšak po zemi zase mířil jen do středu brány, kde byl připraven José Sá.
60'
Benjamin Mendy se však nakonec z levé strany dostal k centru, kde sice našel Raheema Sterligna, ale ten si prudký míč zase nedokázal zpracovat.
59'
Benjamin Mendy výborně vystihl soupeřící nákop, míč následně předal Philipu Fodenovi, který ale nechtěl jít do risku a raději přihrál dozadu.
58'
Také Gabriel Jesus operoval těsně před vápnem, odtud ale jen nepřesně přihrával, takže Olympiakos se může pokoušet o založení útočné akce.
57'
Raheem Sterling dostal dobrou přihrávku na hranici pokutového území, ale tu si trestuhodně nedokázal zpracovat. I přesto však míč pořád drží Citizens.
56'
Sérii vzdušných soubojů zvládli lépe domácí fotbalisté, avšak Kostas Fortunis se však pak pustil do souboje, který už nemohl zvládnout.
55'
José Sá chytá nakopnutý míč a rychle rozehrává dopředu, kde našel spoluhráče, ale ten nechtěl jít do risku, takže raději přihrál dozadu.
54'
Žlutou kartu dostává Rúben Dias (Manchester City).
53'
Benjamin Mendy měl spoustu prostoru k zakončení, který tedy k tomu využil, ale střela z dálky se mu vůbec nepovedla, protože letěla jen mimo bránu.
52'
Philip Foden zase centroval do pokutového území, ale ani tentokrát tam žádného spoluhráče nenašel, takže domácí uklidili míč mimo hrací plochu do autu.
51'
Manchester už zase začíná kontrolovat hru. Philip Foden tak operoval s míčem na levé straně, kde si tentokrát došel pro nedovolený zákrok.
50'
Rúben Semedo dostal dost složitou přihrávku do šestnáctky, kde byl ihned ostře napadán, kvůli čemuž ztratil míč. To hned zkusil potrestat Philip Foden, ale ten napálil jen jednoho z obránců. Pak to ještě zkoušel Ilkay Gündoğan, avšak jeho pokus byl nepřesný!
49'
Bernardo Silva se díky rychlému protiútoku dostal až do šestnáctky, kde se však prezentoval opravdu slabou a nepřesnou střelou, kterou José Sá bez problémů pokryl.
48'
Další přihrávku před bránu posílal Rafinha Ferreira, ale hosté i nadále výborně brání prostor v pokutovém území, kde zase nepustili žádného z protihráčů k zakončení.
47'
Mohamed Dräger posílá snad první centr do šestnáctky, ten však bez problémů pokryl jeden z obránců, který ještě zvládl rozehrát.
46'
Výkop tentokrát patří Olympiakosu, který ihned hledá cestu dopředu, ale velmi rychle je vytlačen zpět na svou polovinu, kde fauluje Ilkay Gündoğan.
46'
Zápas se zatím vyvíjí přesně podle očekávání. Manchester City je po celý čas aktivnější, Olympiakosu dokonce nedovolil žádný střelecký pokus, zatímco on jich má na kontě rovnou dvanáct. Zatím mu to ale stačí jen na těsné jednobrankové vedení, které tedy rozhodně není vůbec jisté, takže se ho Citizens ve druhé půli ještě určitě pokusí navýšit.
Druhý poločas začne přibližně v 19:58.
45+3'
45+1'
Raheem Sterling to nakonec zkusil rovnou na bránu, jeho pokus nevypadal vůbec špatně, protože směřoval pod horní tyč, ale José Sá vytáhl parádní zákrok!
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Zápas je opravdu hodně vyhrocený, protože v pokutovém území domácích se do sebe pouštějí Mohamed Mady Camara a John Stones, hlavní rozhodčí to tak musí uklidnit.
44'
Benjamin Mendy si udělal výlet k pokutového území, kde byl krátce před ním faulován, což znamená další nebezpečný přímý kop.
43'
Philip Foden je v dnešním zápase opravdu hodně aktivní, protože do šestnáctky už posílal další vzdušný míč, ale zase tam nenašel žádného ze spoluhráčů.
42'
Domácí jsou směrem dopředu stále extrémně opatrní, což by se mělo měnit, protože už pomalu nemají co ztratit.
41'
Hosté rozehrávají další standardní situaci, tentokrát na pravé straně. Té se opět ujal Philip Foden, který však posílá míč jen moc blízko brány, takže José Sá bez problémů zasáhl.
39'
Žlutou kartu dostává Rafinha Ferreira (Olympiakos FC).
39'
Žlutou kartu dostává Raheem Sterling (Manchester City).
38'
Nyní už se hosté nikam neženou. I přesto se Raheem Sterling zase uvolňuje na pravé straně, kde tentokrát získal alespoň aut.
36'
Manchester City právě vstřelil branku!
Citizens se nakonec ještě v první půli dostávají do vedení a může za to opravdu povedená kombinace! Gabriel Jesus totiž z levé strany výborně uvolnil v šestnáctce Raheema Sterligna, který vytáhl opravdu luxusní patičku na PHILIPA FODENA. Ten to ze středu šestnáctky měl více než jednoduché a připisuje si svůj první střelecký zásah v letošní sezoně Champions League. Asistence: Raheem Sterling.
35'
Ilkay Gündoğan nyní nestíhal při souboji, nakonec si tak pomohl jen nedovoleným zákrokem, takže domácí budou rozehrávat poblíž půlící čáry.
34'
Georgios Masouras se uvolňoval na levé straně, nákop se sice dostal přes bránícího hráče, avšak pak skončil jen za postranní čárou, takže ho řecký křídelník nemohl zachytit.
33'
Raheem Sterling se dobře uvolnil na hraně pokutového území, míč zkusil prostrčit na Gabriela Jesuse, ale to se mu tresthodně nepovedl. Ve vápnu následně padá, ale faul to nebude.
32'
Konečně tu byla nějaký pořádný příležitost! Gabriel Jesus se výborně uvolnil v pokutovém území, byl tak sám před gólmanem, ale míč napálil trestuhodně přímo do něho!
31'
Raheem Sterling po delší době dostával přihrávku, ale ta nebyla příliš přesný, kvůli čemuž míč skončil jen za brankovou čárou, což znamená odkop pro Josého Sá.
30'
Olympiakos se dostal k šestnáctce přes volný prostor na pravé straně, ale tam už neměl jak pokračovat přes zahuštěný prostor, takže se raději stáhl dozadu.
28'
Rodri si šikovně obehrál Mohameda Madyho Camaru, ale ten mu následně vystavil stopku nedovoleným zákrokem, po kterém se španělský záložník těžko zvedá.
27'
Hosté rozehrávají svůj první nebezpečnější přímý kop. Philip Foden v pokutovém území hledal nějakého spoluhráče, ale to se mu nepovedlo, i když domácí balón odvrátili jen tak tak.
26'
Philip Foden trestuhodně ztratil míč, což domácí okamžitě zkusili potrestat, ale nákop skončil jen v rukavicích Edersona.
25'
Olympiakos se po delší době dostává na útočnou polovinu, kde vhazuje Rafinha Ferreira, ale po jeho autu přichází jen ztráta balónu.
24'
Manchester v posledních minutách dost zpomalil a už opravdu dlouho se nedostal do pokutového území. Nyní jen tak kombinuje na své polovině.
23'
Nepřesnosti pozoruje už i na straně anglického celku, opět to pokazil Ilkay Gündoğan, jehož přihrávka směřovala jen za postranní čáru.
22'
José Sá odkopem výborně našel jednoho ze spoluhráčů, ten ale následně raději přihrává dozadu. Odvahu k dalšímu nákopu našel Pape Abou Cissé, ale ten už nenašel správného adresáta.
21'
Řecký celek si dává na rozehrávce extrémně záležet, cestu dopředu však příliš aktivně nehledá, aby neriskoval ztrátu balónu.
20'
Domácí se nyní pustili do souboje, který na první pohled vyhráli, ale nakonec si to pokazili lacinou přihrávkou. Ilkay Gündoğan však následně centruje jen nepřesně a moc vysoko.
19'
Olympiakos je stále směrem dopředu naprosto beznadějný, což ale v jistém slovu smyslu platí i o hostech, kteří si stále nemohou vytvořit nějakou nebezpečnější šanci.
18'
Pedro Rodrigues schytal nákopem Rodriho do obličeje, z čehož se potřebuje vydýchat, ale nic vážnějšího by to být nemělo.
17'
Gabriel Jesus si dobře našel prostor na pravé straně, k přihrávce před bránu následně vybídl João Cancela, který se ale trefil jen do jednoho z obránců.
16'
Ousseynou Ba sice odklidil míč mimo nebezpeční, přitom ale podklouzl, takže to skončilo jen rohovým kopem pro soupeře.
15'
Philip Foden to také zkusil z dálky, ale mířil jen těsně vedle pravé tyče, což znamená odkop pro Josého Sá.
14'
Ani první rohový kop Manchester nevyužil, i nadále však pokračuje v obrovském náporu, protože se chce co nejdříve dostat do vedení, čímž by se výrazně uklidnil.
13'
Hosté už se zase krouží kolem pokutového území, veškeré centry ale nyní řecký tým odvrací.
12'
Ederson si po delší době kopl do míče, jeho nákop je opravdu daleký, ale hodně nepřesný, protože skončil jen u druhého brankáře na hřišti.
11'
A další zakončení mezi tři tyče, které si tentokrát připsal Gabriel Jesus, který ale hlavou mířil přímo do středu brány.
10'
Manchester zatím jednoznačně dominuje a většinu času tráví na útočné polovině, pár střel si už vymyslel, ale na úspěšnou ránu stále čeká.
9'
Mladý Philip Foden i v tomto zápase už ukazuje své kvality, balón výborně vybojoval a následně jim unikl, ale jeho zakončení vyrazil pozorný José Sá.
8'
Pedro Rodrigues výborně vystihl soupeřící aut a míč okamžitě poslal co nejdál od šestnáctky, takže tedy zůstává v moci Citizens.
7'
Kostas Fortunis zkouší najít nakopnutý míč, toho si však zkušeně pohlídal jeden ze stoperů, který si nakonec raději pomohl přihrávkou na Edersona.
6'
Řecký tým se po zisku míče dopředu nežene a chce ho co nejdéle udržet. Stahuje se tak až ke svému gólmanovi, který však jen nepřesně nakopává.
5'
Benjamin Mendy už zase centroval do pokutového území, kde tentokrát našel hlavu Bernarda Silvy, který však míří hodně vysoko nad horní tyč.
4'
Odražený míč si za šestnáctkou našel Rodri, který zkusil štěstí z dálky. Byla to pořádná rána, ale chyběla přesnost, takže José Sá bez problémů zasáhl.
3'
Hosté už zase vhazují, tentokrát na levé straně, ale směrem dopředu nic neriskují a raději rozehrávají dozadu.
2'
Tentokrát už se Olympiakosu napadání vyplatilo, následuje ale nepřesný nákop, který končí jen u Johna Stonese.
1'
Úvodní výkop patřil anglického celku, který je hned následně ostře napadán, což vyřešil dobře, protože od jednoho ze soupeřů poslal míč do autu.
1'
Utkání bude předcházet minuta ticha za zemřelého Diega Maradonu.

Olympiakos FC: J. Sá – R. Semedo, Ba, Cissé – Dräger, M'Vila, Rodrigues, Rafinha Ferreira – M. Camara, Fortunis (C), Masouras.
Náhradníci: Karargyris, Tzolakis – Soudani, Bouchalakis, Vinagre, Androutsos, Vrousai, Papadopoulos, Sourlis, Nikolis, Kitsos, Tsavos.

Manchester City: Ederson – Cancelo, Stones, Rúben Dias, B. Mendy – Gündoğan, Rodri, Foden – B. Silva, Jesus, Sterling (C).
Náhradníci: Steffen, Carson – Agüero, Zinčenko, Laporte, F. Torres, Fernandinho, Mahríz, García, Nmecha, Doyle, Palmer.

Rozhodčí: Massa – Meli, Alassio (všichni ITA).
City se naopak v poslední době hodně trápí, i když v Lize mistrů je ve skupině na prvním místě. Souboje s Portem, Marseille i Olympiakosem tedy zvládlo bez problémů, takže nepřišlo ani o bod, avšak v Premier League je to úplně jiná pohádka. Tam se dnešní hosté nachází až ve druhé polovině tabulky, přesněji na třináctém místě, přičemž z osmi zápasů mají na kontě jen tři výhry, dále tři remízy a také dvě porážky. Ve prospěch anglického celku nehovoří ani aktuální forma, protože o víkendu padl s Tottenhamem 0:2 a ještě předtím si připsal remízu 1:1 proti Liverpoolu. Manchesteru se však v Lize mistrů více než daří, tak uvidíme, jestli to potvrdí dnes proti papírově slabšímu soupeři.

Poslední tři utkání
Tottenham vs. Manchester City – 2:0
Manchester City vs. Liverpool – 1:1
Manchester City vs. Olympiakos – 3:0
Olympiakos FC
Olympiakos se v Lize mistrů zatím neprezentuje vůbec špatně, protože sice jednoznačně nestačil na Porto s Manchesterem City, ale porazil Marseille, díky čemuž se drží na třetí příčce ve skupině a je blízko postupu do play off Evropské ligy. K tomu ale potřebuje zvládnou druhý souboj s francouzským celkem. Dnes však hraje proti Manchesteru City, kde se od řeckého celku nic nečeká. Ten by však teoreticky mohl překvapit, jelikož v domácí soutěži má na kontě čtyři výhry za sebou a navíc se drží na prvním místě. Nálada v domácí kabině tak bude určitě dobrá, takže se Olympiakos pokusí proti Citizens zabojovat alespoň o jeden cenný bod.

Olympiakos vs. Panathinaikos – 1:0
Kréta vs. Olympiakos – 0:2
Zdravím všechny fotbalové fanoušky! Dnes nás čeká další osm zápasů nejprestižnější klubové soutěže světa, tradičně se začíná dvěma duely od 18:55. V jednom z nich se spolu utkají Olympiakos a Manchester City. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.