Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Real : Liverpool - 6. dubna 2021   21:00

Real
27' Vinícius Júnior (Kroos) • 36' Asensio  • 65' Vinícius Júnior (Modrić)
3:1
(2:0)
Liverpool
51' M. Salah
Real
Courtois – L. Vázquez, Militao, Nacho Fernández, F. Mendy – Kroos, Casemiro, Modrić – Asensio (70. Valverde), Benzema (C), Vinícius Júnior (85. Rodrygo).
Brych – Borsch, Lupp
Alfredo di Stéfano Stadium (Madrid)
Liverpool
Alisson – Alexander-Arnold, Kabak (81. Firmino), N. Phillips, Robertson – Keïta (42. Th. Alcântara), Fabinho, Wijnaldum (C) – M. Salah, Diogo Jota (81. Shaqiri), Mané.

SESTŘIH LM: Real Madrid - Liverpool 3:1. Vinicius srazil Kloppův tým

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Realu Madrid, který svého soupeře porazil výsledkem 3:1. Liverpool vstoupil do druhého poločasu velice aktivně a navíc se mu povedlo vykřesat kontaktní branku. Španělský celek si ovšem díky další vstřelené brance vzal dvoubrankové vedení zpět, což se mu povedlo udržet až do konce zápasu. Liverpool si tak do odvetného zápasu nepřiveze zrovna nejlepší výsledek, za každou cenu bude muset vstřelit minimálně dvě branky, což nebude úplně nejjednodušší úkol.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 3:3. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 6:10.
90+4'
90+3'
Za pokutovým územím si našel prostor k zakončení levou nohou Salah, který ovšem tvrdou ránou trefil pouze protihráče.
90+2'
Liverpool pronikl zpět na útočnou polovinu, kde ovšem po souboji skončil na zemi Casemiro, avšak o faul se nejednalo.
90+1'
Courtois mohl odkopávat od své branky, přičemž nikam nepospíchal. Přesto odehrál hrací předmět daleko na opačnou polovinu hrací plochy.
90'
Nastavují se čtyři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Liverpool se v závěru zápasu dostává k náporu, hodně by mu pomohla druhá vstřelená branka.
88'
Mané se znovu kousek od pokutového území skácel k zemi, jenomže ani tentokráte z toho nebyl nedovolený zákrok. Hostující celek pokračuje v kombinaci.
87'
Sledovali jsme v podání Militaa, kterému se ovšem na druhé straně nepovedlo najít Rodryga. Liverpool se tak dostal do protiútoku, který znovu nic nepřinesl.
85'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Vinícius Júnior, přichází Rodrygo.
83'
U postranní lajny skončil po souboje na zemi Vinícius, za což žlutou kartu obdržel Alexander-Arnold.
82'
Poprvé se k míči dostal také střídající Shaqiri, který ovšem musel rychle jednat. Liverpool se sice kombinačně dostal na druhou stranu, tam ale zase narazil.
81'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Ozan Kabak, přichází Roberto Firmino.
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Diogo Jota, přichází Xherdan Shaqiri.
80'
Do konce zápasu zbývá zhruba deset minut. Liverpool sice v posledních minutách herně ožil, jenomže se stále hodně těžce dostává do pokutového území.
79'
Právě po vhazování si za pokutovým územím našel prostor k zakončení levou nohou záložník Alcantara, jehož pokus ovšem vystoupal vysoko nad branku.
78'
Salah poté bojoval proti dvojici protihráčů, která na něj dotírala u rohového praporku. Egyptský ofenzivní hráč nakonec pro své barvy vybojoval další vhazování.
77'
Následně se do problémů dostal domácí Nacho, na kterého při rozehrávce dotíral aktivní Mané. Prvně jmenovaný nakonec odpalem na jistotu poslal míč do autu.
76'
Courtois se poté pokoušel přenést hru na levou stranu, jenomže nakonec míč poslal ven z hrací plochy, což znamenalo autové vhazování v podání Liverpoolu.
75'
Ve středu hrací plochy se povedlo ukázkovým způsobem zakročit Modrićovi, který za sebe nepustil Maného, jenž se marně pokoušel vybojovat standardku.
73'
Salahovi se na opačné straně levou nohou povedlo v pokutovém území posadit míč na hlavu Joty, který ovšem v záklonu nedokázal vypálit nikterak přesně.
72'
Benzemovi se povedlo oklamat protihráče a poté se dokonce dostal do zakončení, se kterým si Alisson dokázal poradit.
72'
Do konce zápasu zbývá už jen poslední dvacetiminutovka. Nyní musel ven z branky domácí brankář Courtois, který se k míči dostal před napadajícím Jotou.
71'
Reds se usadili kousek od pokutového území, odkud to centrovanou nabídkou pravou nohou nakonec zkoušel Mané, jehož nabídku si pohlídal Phillips.
70'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Marco Asensio, přichází Federico Valverde.
69'
Na opačné straně se daleko s míčem nedostal Mané, kterému se ovšem díky dobrému napadání povedlo vybojovat balón zpět, ke kterému zavítal Fabinho.
68'
Nekompromisním způsobem si před malým momentem počínal domácí Militao, který před dotírajícím protihráčem raději odkopával míč až k Alissonovi.
67'
Real se znovu poměrně jednoduše dostal s míčem do pokutového území, tentokráte situaci velice dobře přečetl Alisson, který se k balónu dostal rychle.
65'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Po následném autovém vhazování se domácí přeci jenom prosazují! Důležitou práci odvedl Benzema, kterému se povedlo udržet míč pro Modriće. Ten si v pokutovém území všiml dobře postaveného VINÍCIUSE JÚNIORA, který si troufl na zakončení z jedničky, které znovu putovalo mimo dosah brankáře Alissona.
65'
Liverpool sice zahrával rohový kop, jenomže po něm se domácí dostali do protiútoku. Ten táhl Asensio, který již chystal nahrávku na Viníciuse, kterou zablokoval soupeř.
64'
Následně to přes smečku protihráčů zkoušel vzít Vinícius, který ovšem neměl šanci. Míč se ale příhodně odrazil zpět k domácím, Kabak ovšem zastavil Modriće.
63'
Asensio předkládal k hranici pokutového území, kde měl hodně prostoru na zakončení levou nohou Kroos. Jeho rána ovšem vystoupala vysoko nad branku.
62'
Máme za sebou hodinu hry, která nám zatím nabídla tři přesné zásahy. Liverpoolu se povedlo vstřelit důležitou kontaktní branku, což by mu do odvety mohlo stačit.
61'
Míč se znovu dostal do zámezí, z čehož se vyklubalo autové vhazování pro hostující celek. Po něm se otevřela obrana Realu, Salah ale nenahrál přesně.
60'
Liverpool poté pokračoval v kombinaci na polovině soupeře, která je navíc hodně přesná. Domácí hráči se pokouší napadat rozehrávku, avšak bez úspěchu.
59'
Hodně prostoru měl kolem sebe Benzema, který se nakonec dostal až do pokutového území. Tam to zkoušel pravou nohou, jenomže trefil pouze protihráče.
58'
Do kombinace se před malým momentem zapojil také Vázquez. Real Madrid se při rozehrávce dostal pod menší tlak, nicméně ze z něj parádně dostal vpřed.
57'
Poté na hranici pokutového území to centrem do šestnáctky zkoušel Asensio, který ovšem trefil pouze protihráče před sebou, jenž posléze vyjel do protiakce.
56'
Žlutou kartu dostává Thiago Alcântara (Liverpool FC).
56'
Následovalo autové vhazování z levé strany, po kterém si obrannou povinnost dokázal splnit hostující Alexander-Arnold, který na jistotu odklízel do zámezí.
55'
Domácí si tak vyzkoušeli další rohový kop, který ovšem nepřinesl nic nebezpečného. Real ovšem zůstal s míčem na kopačkách a momentálně kombinuje.
54'
Najednou se Liverpoolu dýchá o poznání lépe. Nicméně na levém křídle měl dost prostoru na centrovanou nabídku Mendy, který ovšem našel Robertsona.
52'
Celou situaci ještě přezkoumával videorozhodčí, který nakonec dal sudímu za pravdu. Branka platí, i když se jednalo hodně hraniční záležitost.
51'
Liverpool právě vstřelil branku!
V úvodu druhého poločasu tu máme kontaktní branku Reds! Wijnaldum s míčem pronikl na útočnou polovinu, kde se mu poté u hranice pokutového území povedlo najít Jotu. Jeho sražená rána se ovšem příhodně snesla na volného MOHAMEDA SALAHA, který i díky teči břevna nakonec překonal Courtoise.
51'
Salah měl na zádech napadajícího Mendyho, přesto se mu povedlo udržet míč na kopačce, což poté vedlo k přenesení hry na osamoceného Robertsona.
50'
Liverpool měl k dispozici standardní situaci z levé strany, ke které se nakonec postavil Robertson. Jeho centrovaná nabídka nakonec skončila na hlavě soupeře.
49'
Je tu druhá žlutá karta tohoto zápasu, pozdě se v souboji dostal skluzem Vázquez.
49'
Alcantara operoval s míčem na útočné polovině, kde si nakonec rozmyslel roztažení hry na pravou stranu. Místo toho hledal vedle stojícího Wijnalduma.
48'
Poprvé si ve druhém dějství pohrál s míčem hostující brankář Alisson, kterému se po zemi povedlo najít Kabaka, jenž rychle na druhé straně hledal Maného.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl dva přesné zásahy. Dlouhou dobu jsme sledovali poměrně nezáživnou podívanou, kterou ovšem dokonalým pasem dokázal narušit domácí Kroos, po jehož nahrávce skóroval Vinícius. Liverpool o pár minutek později udělal obrovskou chybu, po které se sám před brankáře dostal Asensio, kterému se svůj celek povedlo poslat do dvoubrankového vedení. Liverpool se během prvního poločasu nedostal do žádné výraznější šance.
45+1'
45+1'
Benzema prudkou nahrávkou nikoho nenašel, ze druhé vlny se Modrićovi nepovedlo vybojovat aut.
45'
Nastavuje se minuta.
44'
Na pravou stranu si sbíhal Asensio, který měl k míči hodně daleko. Obrovskou hrubici pro změnu udělal Kabak, který namazal právě Asensiovi, který z úhlu prostřelil Alissona, avšak míč putoval vedle.
42'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Naby Keïta, přichází Thiago Alcântara.
42'
Liverpool poměrně dlouho operuje kousek od středového kruhu, což mu rozhodně nestačí. Anglický celek totiž i nadále čeká na první střelu směrem na Courtoise.
41'
Na levém křídle měl hodně prostoru na práci s míčem Robertson, který ovšem neměl podporu spoluhráčů. Hostující zadák tak postupoval na útočnou polovinu.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
Žlutou kartu dostává Sadio Mané (Liverpool FC).
37'
Režie si vybrala situaci před touto brankou, při které Vázquez na hranici svého pokutového území hodně podezřele zastavil Maného, avšak branka nakonec platí.
36'
To jsou věci, domácí jdou do dvoubrankového trháku! Kroos to zkoušel dalším pasem, tentokráte na levou stranu, kam si nabíhal Mendy. Před ním ovšem zasahoval Alexander-Arnold, který ovšem hlavičkou namazal do malého vápna na MARCA ASENSIA. Ten si obhodil Alissona a poté trefil prázdnou branku.
36'
Přesto se pokračovalo autovým vhazováním, po kterém se do menších problémů dostal hostující Alexander-Arnold, který přesto odkopával na druhou stranu.
35'
Wjnaldum skončil na polovině soupeřen na zemi, díky čemuž vybojoval standardní situaci. Ta byla rychle rozehrána, avšak Mané se daleko nedostal.
34'
Domácí si tak zajistili rohový kop z levé strany, ke kterému se znovu postavil Kroos. Liverpool sice centr odvracel, poté hodně nepřesně zakončoval Asensio.
33'
Benzema se po chybě hostující obrany dostával do malého vápna, kde nakonec po souboji s protihráčem skončil na zemi, avšak se znovu pokračuje ve hře.
32'
Máme za sebou také třetinu hry, která nám před malým momentem nabídla první branku. O tu se postaral Real Madrid, který tak má menší psychickou výhodu.
31'
Rohový kop se snášel do souboje mezi Nachem a Kabakem, jenomže druhý jmenovaný si před zraky sudíh pomáhal rukama, což znamenalo útočný faul.
30'
Do pokutového území si dokázal seběhnout Salah, jehož nahrávku pod sebe ovšem zablokoval Vázquez. Liverpool tak bude moci zahrávat první rohový kop.
29'
Liverpool tak naprosto zaspal a najednou bude muset dotahovat. Bude, nebude. Anglickému celku jde především o to, zajistit si co nejlepší výsledek do odvety.
27'
Domácí jdou do vedení! Real Madrid operoval na vlastní polovině, odkud neskutečně přesným pasem načechral míč mezi hostující obránce Kroos. Tomu se v náběhu povedlo najít VINÍCIUSE JÚNIORA, který předvedl dokonalé zpracování hrudí a poté placírkou překonal marně se natahujícího Alissona. Nádherná fotbalová akce!
26'
V pokutovém území si do střelecké pozice nabíhal Benzema, který ovšem trefil pouze blokujícího Kabaka. Následný rohový kop ale nepřinesl nic vážného.
25'
Hraje se spíše jen ve středu hrací plochy. Tam Modrić poměrně dlouho operoval s míčem, načež prudkou nahrávkou trefil pouze kopačku Maného.
24'
Zpětná nahrávka putovala na kopačku Militaa, kterému ještě přispěchal na pomoc s rozehrávkou Modrić. Po jeho přenesení hry ovšem přišel o míč Vázquez.
23'
Také španělský celek se dostal ke kombinaci na útočné polovině, přesto posléze přešel zpět ke středovému kruhu, kde si v souboji pomohl faulem Mané.
22'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku tohoto zápasu, která nám zatím nepřinesla žádnou branku. Liverpool je nyní aktivnější a znovu se mu daří kombinovat.
21'
Do protiútoku se pak pokoušel vydat domácí Vinícius, který sice udržel míč proti napadajícímu protihráči, jenomže své přenesení hry poslal směrem do zámezí.
20'
Liverpool mohl kombinovat na vlastní polovině, načež se mu povedlo centrovat směrem do pokutového území, kde ovšem dokázal zakročit Casemiro.
19'
Benzema si na druhé straně počkal na náběh Viníciuse, který se málem tělem dostal přes Kabaka. Nakonec tomu tak nebylo a bude se znovu vykopávat.
18'
U středového kruhu operoval s míčem Mané, který si všiml naprosto volného Alexandra-Arnolda. Jeho centr do šestnáctky ovšem našel hlavu Fernándeze.
17'
Courtois znovu mohl rozehrávat od své branky, přičemž po zemi nakrátko hledal Militaa. Jeho prudký nákop si na opačné straně dokázal pohlídat Kabak.
16'
Alisson mohl odkopávat od své branky, přičemž na opačné straně zkoušel v souboji najít rychlonohého Salah, který neměl proti Mendymu moc šancí.
15'
Kabak to poté zkoušel nahrávkou na pravou stranu, kde se nacházel Alexander-Arnold. Po jeho nabídce centroval Salah, který našel rukavice brankáře.
14'
Vázquez si poté troufl na vysoké přenesení hry na levou stranu, kde se Mendy dostal kolem protihráče. Na jeho centr si navíc seběhl Vinícius, který mířil vedle branky.
13'
Liverpool si znovu míče moc dlouho neužil a ten tak znovu putoval na kopačku domácího brankáře Courtoise, jehož famózní pas našel Viníciuse. Po jeho nahrávce skončil v pokutovém území na zemi Modrić, Brych nechává pokračovat!
12'
Centrovaná nabídka směřovala do pokutového území, kam si seběhl také Benzema. Ten měl na zádech dotírajícího Phillipse, který ho zkušeně vytlačil.
11'
Následoval další rohový kop v podání domácího celku, jenomže na přední tyči se povedlo zakročit Kabakovi.
10'
Courtoisovi se poté povedlo roztáhnout hru na pravou stranu, kde mu ještě přispěchal na pomoc Militao. Následoval pouze odkop daleko na druhou stranu.
9'
Nekompromisním způsobem poté jednal Vázquez, který jednoduchým odkopem poslal míč ven z hrací plochy. Následného autu se tak chopil Robertson.
8'
Znovu se do akce dostal pomezní sudí, který si všiml dalšího ofsajdového postavení v podání španělského celku.
7'
Liverpoolu se v poklidu povedlo pokrýt akci soupeře, načež jsme sledovali zpětnou nahrávku až na kopačku Alissona, který pro změnu zkoušel najít Maného.
6'
Na pořadu dne byl první rohový kop tohoto zápasu. Kroosova rozehrávka nakonec nepřinesla nic nebezpečného, posléze se v ofsajdu nacházel Casemiro.
5'
Courtois se před malým momentem zapojil do rozehrávky svého celku. Nakonec ho napadala hned dvojice protihráčů, přesto odkopem našel pouze Fabinha.
4'
Na levém křídle poté převzal nahrávku Mendy, který se výpadem pokoušel dostat přes smečku hladových protihráčů, avšak přesto narazil pouze do Phillipse.
3'
První střelecký pokus tohoto zápasu vyprodukoval Benzema, který ovšem mířil pouze doprostřed branky, což bylo snadné sousto pro Alissona.
3'
Liverpool se dostal k první kombinaci na polovině soupeře, načež to přenesením hry zkoušel Alexander-Arnold, jehož pas ovšem doputoval až do zámezí.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Real Madrid CF: Courtois – L. Vázquez, Militao, Nacho Fernández, F. Mendy – Kroos, Casemiro, Modrić – Asensio, Benzema (C), Vinícius Júnior.
Náhradníci: Altube, Lunin – Isco, Arribas, M. Díaz, Chust, Marcelo, Odriozola Arzallus, Rodrygo, Valverde.

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Kabak, N. Phillips, Robertson – Keïta, Fabinho, Wijnaldum (C) – M. Salah, Diogo Jota, Mané.
Náhradníci: H. Davies, Adrián – Cain, Th. Alcântara, B. Davies, Shaqiri, Tsimikas, Oxlade-Chamberlain, Jones, Firmino, Milner, R. Williams..