Liga mistrů - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : Manchester Utd. - 2. listopadu 2021   21:00

Atalanta
12' Iličić (D. Zapata) • 58' D. Zapata (Palomino)
2:2
(1:1)
Manchester Utd.
45+1' Ronaldo  (B. Fernandes) • 90+2' Ronaldo  (M. Greenwood)
Atalanta
Musso – de Roon, Demiral, Palomino – Zappacosta, Freuler (C), Koopmeiners, Maehle – Iličić (71. Muriel), Pašalić (46. Djimsiti) – D. Zapata.
Vinčić (SVN) – Klančnik (SVN), Kovačić (SVN)
Gewiss Stadium, Bergamo
de Gea – E. Bailly, Varane (38. M. Greenwood), Maguire (C) – Wan-Bissaka, B. Fernandes (87. van de Beek), McTominay (87. Sancho), P. Pogba (68. N. Matić), Shaw – Rashford (69. Cavani), Ronaldo.

Dnešní zápas je u konce a byla to solidní bitva o body. Manchester United dvakrát prohrával, ale CR7 v obou nastavených časech dokázal vyrovnat a zajistil svému týmu více než cenný bod. Na druhé straně je třeba vypíchnout výkon Zapaty, který nejedenkrát zavařil obraně hostí. Z mé strany je to pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost.
90+5'
90+4'
Donny van de Beek se dostal ve vápně k míči, vypálil z ostrého úhlu, ale brankář Musso jeho pokus vyrazil!
90+2'
Manchester United právě vstřelil branku!
Kdo jiný by mohl vyrovnat. CRISTIANO RONALDO, portugalský gigant, se dostal k míči za hranicí velkého vápna a z první jej napálil na zadní tyč. Brankář Musso se jen marně natahoval.
90'
Nastavovat se bude pět minut.
88'
Hra je nyní přerušena, neboť na trávníku zůstal ležet Davide Zappacosta.
87'
Trenér Manchesteru opět dokazuje, že patří k těm nejhorším v Premier League. Ofenzívu vystužil teprve v 87. minutě a opět je o velký kus blíže k tomu, aby byl v blízké době z klubu vyhozen.
87'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Bruno Fernandes, přichází Donny van de Beek.
87'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Scott McTominay, přichází Jadon Sancho.
86'
Zapata vyslal dělovou ránu z pětadvaceti metrů, ale de Gea tygřím skokem dokázal zakročit a jeho pokus vyrazit na roh.
85'
McTominay pokazil další útočnou akci Manchesteru, když zůstal nečinně stát na hranici velkého vápna a nepřebral přihrávku Fernandese.
83'
Shaw vysunul McTominaye, ten si ale ve vápně míč nešikovně ukopl a nechal vyniknout obránce Atalanty.
81'
Murielova střela po rychlém brejku nebyla povedená a de Gea ji s ledovým klidem zachytil.
79'
Zapata se dostal k hlavičce na malém vápně, ale nedokázal míč umístit mezi tři tyče.
79'
Bailly znovu zachraňuje Manchester od dalšího gólu. Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho, ale urostlý obránce akrobaticky zastavil vzdušnou přihrávku.
76'
Manchester je nyní aktivní na míči, ale brankář Musso příliš práce nemá. Čas pro anglický celek plyne neúprosně rychle.
74'
Tohle je velká škoda pro Manchester. Aaron Wan-Bissaka se dostal k zakončení ve vápně, al napálil míč pouze do Greenwooda.
73'
McTominay se provinil dalším faulem, i teď se ale sudí smiloval a nevytáhl druhou žlutou.
71'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Josip Iličić, přichází Luis Muriel.
71'
Přetažený centr končí v zámezí, brankář Musso bude odkopávat.
71'
Manchester United si vybojoval rohový kop, ten bude zahrávat Shaw.
69'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Marcus Rashford, přichází Edinson Cavani.
68'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Paul Pogba, přichází Nemanja Matić.
67'
Hluchá pasáž, Manchester si už dlouho nahrává pouze kolem středové čáry a fanoušci začínají pískat.
63'
Manchester nyní dlouho operoval s míčem na hranici velkého vápna, ale Atalanta mu nenabídla možnost zakončit.
61'
Iličić hledal centrovaným míčem nabíhajícího Zapatu, který byl ve vápně úplně sám. Na poslední chvíli ale zakročil jeden z obránců Manchesteru a míč odvrátil.
58'
Bergamo právě vstřelilo branku!
DUVÁN ZAPATA se nakonec stává střelcem, neboť video ukázalo, že se o žádný ofsajd nejednalo! Třicetiletý Kolumbijec si tuto trefu za dnešní výkon nesmírně zasloužil.
56'
Zapata dostal míč za obranu, běžel sám na brankáře a prostřelil jej. Sudí ale zvedl praporek. Vše má nyní na starost VAR a je to skutečně o centimetry.
55'
Sudí nyní jasně domluvil McTominayovi, že příští faul bude vyhodnocen jako druhá žlutá karta.
52'
Bailly ukončil další nadějnou akci soupeře, dnes má stoper Manchesteru velmi dobrý den.
51'
Žlutou kartu dostává Scott McTominay (Manchester United).
50'
Greenwood napálil bombu do tyče, ale předtím se nacházel v ofsajdu, a tak bylo všechno vzrušení zbytečné.
49'
Ronaldo našel ve vápně Fernandese, ten ihned pálil z otočky, ale poslední clonící obránce jeho pokus zblokoval!
47'
Koopmeinersova střela se od jednoho z obránců odrazila nahoru, Zapata se hnal k dorážce, ale nacházel se v ofsajdu.
46'
Marten de Roon zkoušel kolmou přihrávkou vysunout Zapatu, ale míč nebyl přesný a skončil v zámezí, de Gea bude odkopávat.
46'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Mario Pašalić, přichází Berat Djimsiti.
46'
První poločas je za námi. Manchster United hrál naprosto děsivý fotbal, ale v samém závěru dokázal po krásné akci srovnat a dá se říct, že lehce nezaslouženě vyrovnal. Atalanta hraje solidní fotbal, vidět je hlavně agilní Zapata. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas, zůstaňte s námi!
45+4'
45+3'
Atalanta zahrávala standardní situaci z pravé strany, Zappacosta dostal míč k malému vápnu, kde však byl zdvojen a čistě odzbrojen.
45+1'
Na stadionu Atalanty máme srovnáno! Manchester to nyní sehrál výborně. Fernandes dostal přihrávku do vápna, patičkou předal míč volnému CRISTIANU RONALDOVI, jenž pohodlně zakončil.
45'
Nastavovat se budou 4 minuty.
44'
Domácí se nyní nepohodli, míč jim unikl do zámezí. Manchester bude u svého vápna vhazovat.
42'
Zpětnými přihrávkami zastavil Manchester United vlastní útočnou akci.
41'
Manchester se po rohu dostal k míči a míří kupředu.
40'
Zapata se prosmýkl do vápna soupeře, ale Bailly mu míč odkopl do zámezí. Další roh pro Atalantu.
39'
Varane má svalové zranění a není schopen pokračovat v zápase.
38'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Raphaël Varane, přichází Mason Greenwood.
36'
Z rohu se domácím nic nepodařilo vytěžit, nicméně hosté pouze odkopli míč a znovu se zatahují do defenzívy.
35'
Zapata se dostal ke střele zpoza vápna, ale jeho pokus srazil Bailly do zámezí na roh.
34'
Manchester se sice dostal na útočnou polovinu, ale Shaw se provinil nedovoleným útočným faulem a znovu odkázal míč domácím.
33'
Rohový kop byl přetažený a míč dolétl pouze do zámezí, odkop.
32'
Pogba lacině chyboval ve vlastním vápně, Zapata se dostal ke střele z velmi výhodné pozice, ale Bailly se mu vrhl pod nohy a na poslední chvíli a míč zblokoval na roh.
31'
Atalanta prakticky nepůjčuje soupeři míč, Manchester hraje nesmírně špatně od té doby, co inkasoval úvodní gól.
29'
Manchester je skutečně bezzubý, stále se nemůže dostat ani k míči, natož na útočnou polovinu.
28'
Laciná chyba Manchesteru, po nepřesnosti se domácí znovu dostanou k míči.
27'
Atalanta je stále u míče, Manchester se snaží o pressing, ale nemůže se ke kulatému nesmyslu dostat.
25'
Hra je nyní poněkud rozháraná, ani jeden z týmů se nemůže dostat do pozic, odkud by se dala ohrozit branka.
22'
Zapata se dostal s míčem za obranu soupeře, rychle se našteloval k zakončení, ale jeho pokus skončil vysoko nad brankou.
20'
Solidně sehraná akce Manchesteru. Fernandes přesně vysunul Pogbu, ten ihned centroval na malé vápno, kde stepoval Ronaldo, jenž hlavičkou nedokázal zamířit mezi tři tyče.
18'
Ronaldo se provinil útočným faulem, když srazil vyběhnutého brankáře Mussa k zemi.
17'
Rashford byl faulovaný na levé straně, Manchester bude zahrávat standardní situaci.
16'
Shaw se dostal k zakončení ve vápně, ale netrefil míč ideálně. Ten skončil vysoko nad brankou.
15'
Shaw si na straně neporadil se Zappacostou, který mu míč odkopl do zámezí. Rychlá akce Manchesteru tak byla přerušena.
14'
Ronaldo se hnal za obranu soupeře, ale brankář Musso skvěle vyběhl a nedovolil útočníkovi v červeném zakončit.
12'
Domácí se ujímají vedení! Zapata našel ve vápně úplně volného JOSIPA ILIČIĆE, předložil mu přesný pas a druhý jmenovaný prostřelil přízemním pokusem brankáře Manchesteru. Nutno dodat, že tohle by měl brankář hostí chytat.
11'
Pašalićova střela skončila pouze na zádech Varana, de Gea si tak nemusel dělat starosti.
10'
Shaw poslal Iličiće k zemi, ale trefil prvně míč, a tak sudí odpískal faul za příliš velký důraz, ale kartu neudělil.
9'
Zapata dostal míč za obranu soupeře, ale neporadil si při zpracování a míč doputoval pouze k brankáři. Nicméně celé této akci nejspíše předcházel malý ofsajd.
8'
Rashford poslal Iličiće k zemi, sudí přerušuje hru, vše se obejde bez karetního trestu.
7'
Manchester drží míč na útočné polovině a kombinuje kolem vápna svého soupeře. Zatím se ale nikdo nedostal do střelecké pozice.
5'
Míč se dostal k McTominayovi, ten na nic nečekal a vystřelil. Jeho pokus se od jednoho z obránců Atalanty odrazil do tyče!
5'
Rashford se uvolnil ve vápně, vystřelil, ale jeho pokus zblokoval poslední clonící obránce.
4'
Pogba faulovaný na vlastní polovině, Manchester United bude rozehrávat.
2'
Atalanta se rovněž poprvé podívala na útočnou polovinu hřiště, kde nyní po celé šíři kombinuje.
1'
Ronaldo střílel z dobrých pětadvaceti metrů, ale tenhle pokus nemohl brankáře Mussa ohrozit.
1'
Manchester United hned z kraje kombinuje na útočné polovině.
1'

Atalanta Bergamasca Calcio: Musso – de Roon, Demiral, Palomino – Zappacosta, Freuler (C), Koopmeiners, Maehle – Iličić, Pašalić – D. Zapata.
Náhradníci: Sportiello, F. Rossi – Djimsiti, Lovato, Malinovskyj, Al. Mirančuk, Muriel, Gi. Pezzella, Piccoli, Scalvini.

Manchester United: de Gea – E. Bailly, Varane, Maguire (C) – Wan-Bissaka, B. Fernandes, McTominay, P. Pogba, Shaw – Rashford, Ronaldo.
Náhradníci: D. Henderson – Cavani, Dalot, Fred, M. Greenwood, Lingard, Mata, N. Matić, van de Beek, Sancho, Martial, Telles.

Rozhodčí: Vinčić (SVN) – Klančnik (SVN), Kovačić (SVN).
Zápas na Gewiss Stadium začne ve 21:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Slavko Vinčić, kterému budou na pomezí asistovat Tomaž Klančnik a Andraž Kovačić. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Matej Jug. Všichni pánové jsou ze Slovinska. U videa pak budou Bastian Dankert a Christian Dingert, oba z Německa.
První zápas

V říjnu se oba celky utkaly v Manchesteru a po poločasu to vypadalo, že si Atalanta odveze velice cennou výhru. Vedla totiž po gólech Pašaliće a Demirala o dvě branky, jenže po přestávce rozjel Manchester smršť, zatlačil postupně vadnoucího soupeře před vápno a skóre po trefách Rashforda, Maguireho a Ronalda otočil!

Manchester United – Atalanta Bergamasca Calcio 3:2 (0:2)

Branky: 53. Rashford (B. Fernandes), 75. Maguire (B. Fernandes), 81. Ronaldo (Shaw) – 15. Pašalić (Zappacosta), 29. Demiral (Koopmeiners)

Žluté karty: 64. Shaw, 90+3. N. Matić, 90+5. Cavani – 55. Lovato, 57. Pašalić, 57. de Roon, 80. Palomino

Manchester United: de Gea – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire (C), Shaw – McTominay (66. P. Pogba), Fred (88. N. Matić) – M. Greenwood (73. Sancho), B. Fernandes, Rashford (66. Cavani) – Ronaldo.

Atalanta Bergamasca Calcio: Musso – de Roon, Demiral (46. Lovato), Palomino – Zappacosta, Koopmeiners (80. Gi. Pezzella), Freuler (C), Maehle – Pašalić (68. Malinovskyj) – Iličić (68. Al. Mirančuk), Muriel (56. D. Zapata).

Rozhodčí: Marciniak (POL) – Sokolnicki (POL), Listkiewicz (POL)
Atalanta Bergamasca Calcio

Domácí tým je v tuto chvíli na třetím místě tabulky se ziskem čtyř bodů a je tak ve hře o postup do vyřazovacích bojů. Naposledy se Atalanta utkala právě s Manchesterem a nedokázala udržet výborný poločasový stav.

Odehrané zápasy

Villarreal – Atalanta 2:2
Atalanta – Young Boys 1:0
Manchester United – Atalanta 3:2

Manchester United

Hosté jsou na tom ve skupině F nejlépe, po polovině skupinové fáze mají šest bodů a slušně našlápnuto mezi nejlepších šestnáct klubů. Do dnešního utkání jde tým navíc povzbuzen výhrou v rámci domácí soutěže, na Tottenhamu totiž rozbil domácí Hotspur vysoko 3:0!

Young Boys – Manchester United 2:1
Manchester United – Villarreal 2:1
Dobrý večer u fotbalové Ligy mistrů. Společně se podíváme na utkání skupiny F mezi týmy Atalanta Bergamasca Calcio a Manchester United.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.