Liga mistrů - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bayern : Benfica - 2. listopadu 2021   21:00

Bayern
26' Lewandowski (Coman) • 32' Gnabry (Lewandowski) • 49' Sané (A. Davies) • 61' Lewandowski (Sané) • 84' Lewandowski (Neuer)
5:2
(2:1)
Benfica
Benfica
38' Morato  (Grimaldo) • 74' Núñez  (Mário)
Bayern
Neuer (C) – Pavard, Nianzou, Upamecano, A. Davies (64. O. Richards) – Goretzka, Kimmich (72. Sabitzer) – Gnabry (85. B. Sarr), Sané (72. T. Müller), Coman (64. Musiala) – Lewandowski.
Marciniak (POL) – Sokolnicki (POL), Listkiewicz (POL)
Allianz Arena, Mnichov
50 000 diváků
Benfica
Vlachodimos – Gilberto, Veríssimo, Vertonghen, Morato – Mário (77. Bernardo), Meïté, Grimaldo (77. Ramos) – Pizzi (C) (64. R. Silva), Jaremčuk (64. Núñez), Everton (64. D. Gonçalves).

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 50 000 diváků.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 12:2. Střely mimo: 6:4. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 15:5.
Je dobojováno a Bayern dokráčel k pohodové výhře o tři branky. Ve druhé půli se domácí pustili do útočení už ve 49. minutě se do parádní střely položil Leroy Sané a křížnou ranou nedal gólmanovi šanci. V 61. minutě navíc obloučkem přehodil gólmana Robert Lewandowski a bylo vymalováno. Na výhře Bayernu nic nezměnilo ani snížení z kopačky Darwina Núñeze, naopak v závěru zkompletoval hattrick Robert Lewandowski a zápas tak skončil výsledkem 5:2. Bayern je tak po čtyřech kolech v čele skupiny E s 12 body a má jistotu postupu, Benfica je třetí se čtyřmi body.
90+3'
90+2'
Stejný hráč to zkoušel pravou stranou, obešel několik protivníků, na průnik do šestnáctky a střelu to ale nestačilo.
90+1'
Rafa Silva opět u míče, dlouhý pas na svou osobu však přijal v ofsajdovém postavení.
90'
Budou se nastavovat tři minuty.
90'
V závěru to zkoušel Rafa Silva, rána z levé strany skončila o kousek vedle Neuerovy branky.
89'
Nakonec z toho byly rohy hned dva v řadě, po hlavičkovém odvrácení to chvíli vypadalo na protiútok hostů, vše ale skončilo hned u půlky.
88'
Sarr mohl přidat další gól domácích, na malém vápně ale gólmana nepřekonal a míč nakonec doskákal na roh.
87'
Müller schytal nechtěnou ránu loktem do krku, chvíli si poležel, ale už je zase připraven do hry.
86'
Měli jsme tu krátkou pauzu, pořadatelé totiž museli nahánět dva diváky, kteří se dostali na hrací plochu.
85'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází Bouna Sarr.
84'
Bayern právě vstřelil branku!
Hattrick je na světě! Neuer dlouhým nákopem našel rozběhnutého ROBERTA LEWANDOWSKIHO, hostům vůbec nevyšla ofsajdová past, útočník Bayernu si lehce zpracoval a obloučkem překonal Vlachodimose – 5:2.
84'
Roh Bayernu nevyšel, domácí jsou ale stále u míče.
83'
Z dálky to zkoušel Lewandowski, na případný hattrick si ale musí počkat, tato rána letěla několik metrů nad branku.
82'
Domácí drží míč u sebe a i když to není směrem kupředu nejlepší, tohle jim v současné době bohatě stačí.
81'
Gnabryho rohový kop obrana Benfiky odhlavičkovala mimo vlastní šestnáctku.
80'
Gnabry si teď naběhl na hranici pokutového území, počkal si na pro něj nejlepší okamžik, jenže pouze trefil obranný bal před brankou. Benfica poté míč odkopla.
78'
Müller byl nejprve při své střele zablokován, o malou chvíli později přihrával na Gnabryho, tomu to ale vůbec nesedlo. Vlachodimos byl bez práce.
77'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází João Mário, přichází Paulo Bernardo.
77'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Alejandro Grimaldo, přichází Gonçalo Ramos.
76'
Hosté se ještě pokusí zdramatizovat závěr duelu, trenér chystá dvojité střídání.
74'
Benfica právě vstřelila branku!
Hosté snižují po rychlé akci. Sabitzer pouze trefil protihráče, Benfica přešla do protiakce, Mário perfektně načasoval přihrávku na ofsajdovou linii a DARWIN NÚÑEZ jesličkami procedil míč přes Neuera za brankovou čáru – 4:2.
72'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Leroy Sané, přichází Thomas Müller.
72'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Joshua Kimmich, přichází Marcel Sabitzer.
70'
Malá domů na Neuera, ten ihned rozehrál. Domácí hrají v naprosté pohodě.
69'
Po následné rozehrávce se hosté do vápna nedostali, Darwin Núñez byl nachytán v ofsajdu.
69'
Žlutá karta na straně Bayernu, za zastavení rychlé akce hostů byl potrestán Tanguy Nianzou.
67'
Benfica se na chvíli dostala do útoku, po chvilce ale přišla ztráta míče a zase se hraje na Vlachodimosovu branku.
64'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Alphonso Davies, přichází Omar Richards.
64'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Kingsley Coman, přichází Jamal Musiala.
64'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Everton, přichází Diogo Gonçalves.
64'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Pizzi, přichází Rafa Silva.
64'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Roman Jaremčuk, přichází Darwin Núñez.
64'
A další Vlachodimosův zákrok, ten je teď skutečně v ohni střel...
63'
Vlachodimose střelou prověřil Goretzka, gólman hostů vyrazil na roh.
61'
Dnes je zřejmě definitivně rozhodnuto. Domácí se dostali na několik přihrávek do brejku, Sané sice neměl potřebnou rychlost, ale neunáhlil se, přihrál na ROBERTA LEWANDOWSKIHO a ten po průniku do vápna přehodil lehkým obloučkem gólmana Vlachodimose – 4:1.
60'
Nakonec z toho byly rohy hned dva, po druhém pasu se ale pískal několikanásobný ofsajd domácích.
59'
Rohový kop, u míče je nachystán Joshua Kimmich.
57'
Je to teď fotbal na jednu branku, na tu hostující. Bayern hraje s chutí a vytváří si šance.
55'
O pár okamžiků později se už Lewandowski ke střele dostal, tečovaný pokus ale skončil přesně v místech, kde stál Vlachodimos.
55'
Na levé straně měl míč Davies, hledal Lewandowskiho, jenže ten to vůbec nečekal a míč skončil u obrany hostů.
53'
Obrana hostujícího celku je teď pod velkým tlakem, na hráče v bílém se totiž řítí jeden útok za druhým.
52'
Bayern se dostal do přečíslení sedm na tři, Kimmich hledal příhrou za obranu Saného, ten ale v plné rychlosti vystřelil vedle.
50'
Hosté v protiútoku, ten faulem hasil Dayot Upamecano a dostal za to žlutou kartu.
49'
Bayern zase vede o dvě branky! Kimmich poslal pas do vápna na levou stranu, odkud hlavou sklepával Davies a LEROY SANÉ se položil do křížné střely, na kterou neměl Vlachodimos šanci dosáhnout – 3:1.
47'
Po průniku do pokutového území hledal Lewandowski patičkou Gnabryho, toho si ale obrana lisabonských pohlídala a do zakončení nepustila.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:02.
Je za námi první poločas, který přinesl fotbal velmi dobré kvality. V úvodu se předvedli hlavně hosté, měli několik šancí a dokonce dali i gól, který však nebyl uznán pro těsný ofsajd. S postupem času pak iniciativu převzal Bayern a svůj nápor korunoval dvěma góly. Nejprve se trefil hlavou Robert Lewandowski a o chvíli později efektním zakončením i Serge Gnabry. Vypadalo to, že hosté budou sraženi na kolena, ale dokázali se vzepřít a snížit, po přímém kopu a centru do vápna skóroval hlavou Morato. V nastaveném čase mohl Lewandowski Bayernu vrátit dvoubrankový náskok, jenže nabídnutou penaltu kopl opravdu lajdácky a do kabin se tak odešlo za stavu 2:1.
45+2'
45+1'
No, tak tohle se vůbec nepovedlo. Míč si nachystal Robert Lewandowski, dal si pomalý a navíc takový trhaný rozběh a poté předvedl absolutně neumístěnou střelu, kterou mu gólman Vlachodimos bez problémů kryl!
45'
Budou se nastavovat dvě minuty.
45'
A je to tak, kontrola byla krátká, penalta je potvrzená a Lucas Veríssimo navíc dostal žlutou kartu.
45'
Ruka byla jasná, teď je to jen o tom, jak to posoudí sudí Marciniak, který byl povolán k monitoru.
44'
Pěkná kombinace domácích, po přihrávce do vápna zakončoval Goretzka a jeho pokus byl sražen. Sám pak reklamoval ruku a kontroluje se video.
42'
Comanovi odskočil míč od nohy a skončil u Vlachodimose. Ten se pomaličku chystá k rozehře nakrátko.
41'
Mnichovští opět u míče a na útočné polovině, kličkovanou předváděl Davies a poté dostal míč do vápna. Po sklepnutí do druhé vlny zakončoval Goretzka, míč se mu ale svezl po nártu a skončil vysoko nad.
39'
Bayern se okamžitě řítil do protiútoku, akce Bayernu pravou stranou ale skončila těsným ofsajdem.
38'
No vida, je sníženo! Benfica rozehrála přímý kop, na levé straně z toho byl signál nakrátko, poté Grimaldo nacentroval do šestnáctky, kde MORATO přeskočil Upamecana a uklidil míč mimo Neuerův dosah – 2:1.
36'
Okamžitě tu byl protiútok Bayernu, za obranu se vysunul Gnabry, druhý gól ale zatím nepřidal, tentokrát jej vyběhnutý Vlachodimos zvládl vychytat!
36'
Jaremčuk o malou chvíli zakončoval zpoza vápna, Neuerovu branku ovšem netrefil.
35'
Hosté v náznaku akce. Upamecano podklouzl a dal trochu prostoru Jaremčukovi. Tomu však zoufale scházela podpora spoluhráčů a byl tak na křídle zcela utopen.
33'
A zase se hraje na branku Benfiky, ta je po dvou inkasovaných gólech hodně dole.
32'
A už je to o dvě branky. Domácí skvěle vychytali ofsajdovou linii, za obranu se dostal Lewandowski, pěkně přiklepl na SERGE GNABRYHO a ten pak předvedl opravdu velkou parádu, když zadovkou přes nohu překonal vyběhnutého Vlachodimose – 2:0.
30'
Přetažený centr skončil u Vertonghena, ten na pravé straně neměl prostor pro kličky a případnou střelu a raději tak hrál směrem dozadu.
29'
Po Pavardově faulu ale hosté zůstávají na útočné polovině a je tu přímý kop z levé strany.
28'
Hosté chtěli ihned zareagovat, zprava letěl centr do vápna, bylo to ale až moc prudké a míč skončil v zámezí.
26'
Všechno ale rychle změnili domácí, když na pravé straně zakličkoval Coman, umotal Grimalda a centrem našel na zadní tyči na chvíli volného ROBERTA LEWANDOWSKIHO. Ten hlavičkou o zem dostal míč do sítě a svůj stý zápas v rámci Ligy mistrů oslavil opravdu stylově – 1:0.
25'
Po hodně akčních minutách tu máme menší útlum tempa, hraje se převážně ve středu.
23'
Davies nepřešel přes Gilberta, nevyšla mu ani reklamace, že byl faulován šlapákem.
22'
Gnabry se po centru z pravé strany snažil o zpracování na prsa a následnou střelu, míč mu však odskočil do zámezí.
20'
Hraje se teď nahoru a dolů. Coman předvedl další se svých centrů a tentokrát se do zakončení dostával Pavard. Střela z první letěla vysoko nad břevno.
20'
Další rohový kop už byl pouze krátkou epizodou a Benfica se dokonce pokoušela o náznak brejku.
19'
Samotný roh nebezpečný nebyl, ale akce pokračovala a po zpětné přihrávce se do míče opřel Davies. Technickým pokusem notně protáhl Odissease Vlachodimose!
18'
Hra se nám zase přesunula na opačnou stranu, Coman potáhl pravým křídlem, centrem hledal Saného, hosté museli odvracet na rohový kop.
16'
Samozřejmě se zkoumalo video a bylo to poměrně rychlé. VAR potvrdil ofsajdové postavení a gól nebyl definitivně uznán.
15'
Hosté rozehráli rohový kop a po centru se jim povedlo dokonce dostat míč do branky. Radost však trvala pouze krátce, pomezní odmávali Pizzimu těsný ofsajd.
13'
Bayern už začíná pozvolna přebírat iniciativu, poslední okamžiky se odehrávají u Vlachodimose.
11'
Lewandowski se neprosadil hlavou, když mu to vůbec nesedlo, Goretzka pak z voleje mířil o velký kus vedle branky.
10'
Benfica útočila pouze chvíli, Pizzi sice vybízel Jaremčuka, jenže ten se na pravé straně dostal mezi dva obránce a o míč přišel.
9'
Snaha mnichovských o akci středem skončila neúspěchem, po malé domů už jde do protiakce Benfica.
8'
Už zase hrajeme, domácí Bayern teď trpělivě kombinuje na útočné polovině a postupně se přibližuje k brance.
7'
Máme tu krátkou pauzu, neboť na trávníku probíhá ošetřování hostujícího Grimalda.
6'
Coman se uvolnil, po zemi posunul na Gnabryho a ten se už dostal i ke střele. Ránu po zemi Vlachodimos vyrazil před sebe! Poté šel míč vysoko do vzduchu a gólman Benfiky musel ještě zakročit vyboxováním.
5'
Domácí se pozvolna rozjíždí a už zase rozjíždí postupnou akci pravou stranou.
4'
Benfica ztratila na půlce míč, protiakci potáhl Coman, poslal na pravou stranu příhru na Gnabryho, ten se pak ale utopil ve vápně v kličkách.
3'
Bayern se zatím prakticky nepotkal s míčem, hraje se pouze poblíž Neuerovy branky.
2'
Přímý kop hostů, tentokrát to letělo z pravé strany, jenže Veríssimo na míč nedoskočil a akce skončila mimo hrací plochu.
1'
Hned v úvodu se hosté dostali k centru z levé strany, ve vápně si zpracoval Pizzi a hned dvakrát vystřelil. Oběma pokusy trefil Daviese...
1'

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Pavard, Nianzou, Upamecano, A. Davies – Goretzka, Kimmich – Gnabry, Sané, Coman – Lewandowski.
Náhradníci: Früchtl – O. Richards, Cuisance, Sabitzer, B. Sarr, Roca, Tolisso, T. Müller, Musiala, Stanišić.

Benfica Lisabon: Vlachodimos – Gilberto, Veríssimo, Vertonghen, Morato – Mário, Meïté, Grimaldo – Pizzi (C), Jaremčuk, Everton.
Náhradníci: Svilar, Leite – Núñez, D. Gonçalves, Radonjić, R. Silva, Weigl, Otamendi, Bernardo, G. Fernandes, Ramos, Ferro.

Rozhodčí: Marciniak (POL) – Sokolnicki (POL), Listkiewicz (POL).
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
BENFICA LISABON

Benfica se zatím drží na druhém místě skupiny, když získala zatím čtyři body. Na vedoucí Bayern už jich tak ztrácí pět, naopak na třetí Barcelonu má náskok jednoho bodu. Ve skupině dokázala jen remizovat s Dynamem Kyjev, což byla jasná ztráta. Následně ale úplně vynulovala Barcelonu, čímž si zajistila tři body. Proti Bayernu to naposledy nevyšlo, což se určitě bude portugalský celek dnes napravit.

Absence:
- A. Almeida (zranění svalu)
- G. Dias (zranění svalu)
- V. Lazaro (zranění zad)
- H. Seferović (zranění kolena)
- R. Pinho (blíže nespecifikované zranění)

Forma (LM): P – V – R – x – x

Poslední zápasy:
Benfica – Bayern 0:4
Benfica – Barcelona 3:0
Dynamo Kyjev – Benfica 0:0
BAYERN MNICHOV

Bayern Mnichov je zase v Lize mistrů dominantní. V základní skupině si jednoznačně poradil s Barcelonou, které nepovolil ani jednu střelu na branku. Následně nadělil "bůra" Dynamu a nakonec dokázal porazit také Benficu. Ve skupině tak zatím neobdržel ani jeden gól, přičemž jich sám dvanáct nastřílel.