Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Lille : Chelsea - 16. března 2022   21:00

38' Burak Yılmaz
1:2
(1:1)
Chelsea
45+3' Pulisic  (Jorginho) • 71' Azpilicueta  (Mount)
Lille
Jardim – J. Fonte (C), Botman (58. A. Onana), Djaló – Çelik (58. Weah), Bamba (78. Gomes), Xeka, B. André, G. Gudmundsson (78. D. Bradarić) – Burak Yılmaz, David (77. Ben Arfa).
Grbić, Raux – Ben Arfa, D. Bradarić, Gomes, Lihadji, A. Onana, Weah, Žegrova.
Massa – Meli, Alassio (ITA)
Stade Pierre-Mauroy, Lille
Chelsea
E. Mendy – Azpilicueta (C), Christensen (33. T. Chalobah), T. Silva, Rüdiger, M. Alonso – Kanté, Jorginho (73. Loftus-Cheek), Kovačić (46. Mount) – Havertz (83. Zíjáš), Pulisic (74. R. Lukaku).

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost, na přečtenou!
Dnešní zápas je u konce. Chelsea nakonec potvrdila roli favorita a postupuje přes francouzské Lille po celkovém výsledku 4:1. Domácím se povedl první poločas nebýt gólu ve třetí minutě nastavení, který značně převrátil misky vah.
90+5'
90+5'
Alonso vysoce přestřelil branku, je konec.
90+4'
Lukaku byl faulovaný Fontem, žlutá karta pro domácího hráče a zajímavá standardní situace pro Chelsea.
90+2'
Alonso dostal přihrávku za obranu Lille, ale nedokázal z dobré pozice prostřelit Jardima!
90'
Nastavovat se budou 4 minuty.
90'
Zápas už se chýlí ke konci. Uvidíme, zdali sudí nastaví něco nad rámec.
87'
Xeka se dostal k zakončení hlavou, ale netrefil míč ideálně, Mendy mohl zůstat klidný.
86'
Lille sice drželo míč u vápna soupeře, ale nedostalo se ani k centru, ani ke střele.
84'
Djaló proskočil mezi dvěma obránci Chelsea do vápna, jeho finální centr ale trefil pouze bránícího hráče hostů.
83'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Kai Havertz, přichází Hakím Zíjáš.
81'
Ben Arfa proběhl do vápna, ale v souboji s Azpilicuetou neuspěl. Odkop od branky Mendyho.
80'
Zápas už se spíše dohrává, oba týmy ví, že Lille už 3 góly vstřelit za 10 minut nedokáže.
78'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Jonathan Bamba, přichází Angel Gomes.
78'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Gabriel Gudmundsson, přichází Domagoj Bradarić.
77'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Jonathan David, přichází Hatem Ben Arfa.
76'
Lukaku si nabíhal ve vápně, ale na centrovaný míč nedosáhl. Nicméně Chelsea pokračuje s míčem.
74'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Christian Pulisic, přichází Romelu Lukaku.
73'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Jorginho, přichází Ruben Loftus-Cheek.
71'
Chelsea právě vstřelila branku!
Ve Francii je rozhodnuto. CÉSAR AZPILICUETA si naběhl na zadní tyčku, kam také mířil centr z levé strany a kolenem dokázal zakončit tak, aby míč rozvlnil síť za Jardimem.
70'
Chelsea kooperuje s balónem po celém hřišti, do zakončení se už rozhodně nežene. Čas pro Lille plyne neúprosně rychle.
67'
Útočný faul Bamby neunikl očím hlavního arbitra. Chelsea bude rozehrávat na vlastní polovině.
67'
Na Mendyho přilétl zapalovač, domácí fanoušci už to nevydrželi. Tohle by se dít nemělo.
66'
Chelsea se nyní snaží zdržovat čas, což se značně nelíbí domácím fanouškům. Mendymu trvá rozehrávka déle než minutu.
64'
Mendy zachytil centrovaný míč z pravé strany a s rozehrávkou rozhodně nikam nespěchá.
63'
Tohle bude domácí tým mrzet. Xeka si naskočil na nadýchaný centr, ale orazítkoval pouze brankovou konstrukci!
63'
Yilmaz vybojoval pro svůj tým rohový kop.
61'
Hra je nyní znovu přerušena, tentokrát leží na zemi Chalobah po souboji s Yilmazem. Nyní se skutečně více nehraje než hraje.
60'
Alonso zahrával standardní situaci, ale trefil pouze zeď. Míč se odrazil na hranici velkého vápna k Rüdigerovi, jehož střela z první skončila vedle branky.
58'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Zeki Çelik, přichází Timothy Weah.
58'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Sven Botman, přichází Amadou Onana.
57'
Pulisic hledal Havertze na hranici vápna, ale obrana Lille dokázala zakročit a míč odvrátila.
55'
Botman leží na trávníku a nebude moct pokračovat, jde o svalové zranění.
53'
Gudmundssonův centr nebyl přesný, míč lehce odvrátila orbana Chelsea do bezpečí.
51'
Yilmaz se dostal na penaltovém puntíku k hlavičce, ale netrefil branku Mendyho. Ten bude odkopávat od branky.
50'
Yilmaz si nabíhal za obranu Chelsea, ale Chalobah dobrým defenzivním zákrokem zastavil přihrávku Gudmundssona.
48'
Chelsea zahrávala standardní situaci, ale obrana Lille si vysoký míč pohlídala.
46'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Mateo Kovačić, přichází Mason Mount.
46'
První poločas vypadal velmi dobře pro domácí tým, který vedl 1:0 a nepustil Chelsea za 47 minut ani jednou ke střele. Poté ale dostal Pulisic přihrávku za obranu a přesnou střelou prostřelil Jardima, čímž svůj tým značně přiblížil k postupu.
45+3'
45+3'
Tak jsem to zakřikl, první střela Chelsea a hned je z toho gól! CHRISTIAN PULISIC dostal fantastickou přihrávku za obranu a přesnou střelou k tyčce prostřelil Jardima.
45+2'
Chelsea hraje s míčem na útočné polovině, ale je to takové nemastné, neslané. Hráči Londýna se vůbec nechytají na útočné polovině hřiště.
45'
Nastavovat se budou 3 minuty.
45'
Rohový kop zahrával také Alonso, ale ani teď se Chelsea nedostala k první střele.
44'
Alonso trefil pouze dobře postavenou zeď, je tu roh pro Chelsea.
43'
Gudmundsson stáhl Havertze k zemi, žlutá karta a standardní situace z hranice velkého vápna.
42'
Yilmaz byl až příliš rychlý, sudí mu odmával ofsajdové postavení.
40'
Lille po vstřeleném gólu hraje s míčem a je cítit značná energie. Chelsea by naopak potřebovala poločas a uklidnění, neboť v celkovém výsledku stále vede.
38'
Lille právě vstřelilo branku!
BURAK YILMAZ to kopl naprosto fantasticky. Mendy sice trefil směr, ale na míč neměl šanci dosáhnout.
37'
Penalta pro Lille!
35'
Po centrovaném míči ze standardní situace se jeden z hráčů Chelsea dotkl míče rukou, sudí přerušuje hru a půjde se podívat na video.
34'
Chalobah stáhl Davida k zemi, zákrok byl na samé hranici velkého vápna, ale bude z toho pouze přímák. Žlutá karta je na místě.
33'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Andreas Christensen, přichází Trevoh Chalobah.
30'
Hra je nyní přerušena, neboť na trávníku zůstal ležet Christensen. Drží se za zadní stehenní sval.
28'
Lille se snaží o aktivní pressing a zatím se vyplácí, Chelsea má obrovský problém se založením útoku.
26'
Çelik faulovaný Kovačićem na středu hřiště. Lille bude rozehrávat.
25'
Alonso nenašel centrem na přední tyč nikoho ze spoluhráčů, následně Kante fauloval soupeře, a tak se Lille vrátí k míči.
22'
Kovačić rozběhl po pěkné kličce rychlý brejk Chelsea, následně našel ve vápně Pulisice, jehož střílená přihrávka na Havertze nebyla úspěšná.
21'
Lille se dostalo do rychlého brejku, Yilmazova finální přihrávka ale byla více než nepřesná a skončila v zámezí.
19'
Jeden z domácích byl nyní až příliš rychlý při přechodu do útoku, pomezní odmával ofsajd.
17'
Lille sice drží míč, ale pouze kolem středové čáry, a tak může být obrana Chelsea zatím poklidná.
15'
Gudmundsson nevyzrál na Christensena, míč mu ujel až do zámezí, odkop od branky Chelsea.
14'
Jorginho strčil Yilmaze k zemi, Lille bude rozehrávat na polovině hřiště.
12'
Chelsea drží míč kolem středové čáry a vyčkává, zdali se v obraně domácích neotevře okénko, kudy by se dalo proskočit do zakončení.
10'
Yilmaz to vzal na sebe, ale přestřelil branku o pár čísel.
9'
David byl sražen zezadu k zemi před velkým vápnem, tohle je zajímavá standardní situace pro Lille. Sudí Massa ani tentokrát naprosto nepochopitelně nevytahuje kartu.
8'
Z následného rohového kopu se Lille nepodařilo nic vytěžit.
7'
Yilmaz střílel z dobrých dvaceti metrů, ale Thiago Silva jeho tvrdý pokus hlavou zblokoval.
5'
Azpilicueta nevybíravým šlapákem prošlápl kotník Yilmaze, ale sudí Massa hrubě pochybil a ničeho si nevšiml.
4'
Havertz si neporadil s Botmanem v souboji jeden na jednoho a nechal si míč utéct do zámezí.
3'
Chelsea kombinuje s míčem po celé šíři hřiště, zatím se ale nemůže dostat do míst, odkud by se dala ohrozit branka.
2'
Mendy zachytil centrovaný míč do rukavic, Chelsea se už žene kupředu.
1'
Gudmundsson centroval z levé strany, ale míč byl sražen obranou do zámezí, roh pro Lille.
1'

Lille OSC: Jardim – J. Fonte (C), Botman, Djaló – Çelik, Bamba, Xeka, B. André, G. Gudmundsson – Burak Yılmaz, David.
Náhradníci: Grbić, Raux – Ben Arfa, D. Bradarić, Gomes, Lihadji, A. Onana, Weah, Žegrova.

Chelsea FC: E. Mendy – Azpilicueta (C), Christensen, T. Silva, Rüdiger, M. Alonso – Kanté, Jorginho, Kovačić – Havertz, Pulisic.
Náhradníci: Arrizabalaga, Bettinelli – T. Chalobah, Kenedy, Loftus-Cheek, R. Lukaku, Werner, M. Sarr, Mount, Vale, Zíjáš.

Rozhodčí: Massa – Meli, Alassio (ITA).
Dnešní utkání povede čtyřicetiletý Ital Davide Massa. Na čarách mu budou asistovat Filippo Meli a Stefano Alassio. Čtvrtým rozhodčím dnes bude Luca Pairetto.
Domácím by dnes měl chybět pouze Renato Sanches, u Chelsea je to podstatně horší. Zápas vynechají Chilvell s Jamesem, nejistý start pak svítí u Azpilicuety a Hudson-Odoie.
První zápas

Chelsea – Lille 2:0

Góly: 8. Havertz (Zíjáš), 63. Pulisic (Kanté)
Držení míče: 51 % : 49 %
Střely na branku: 4:2
Střely mimo: 8:15
Rohy: 4:6
Fauly: 10:6
Dobrý večer, vítám vás u online přenosu z fotbalové Ligy mistrů. Na programu je Osmifinálový duel, ve kterém změří síly Lille OSC a Chelsea FC. Zápasem, jehož začátek je naplánován na 21:00, vás provede Radim Sochor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.