Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Liverpool : Benfica - 13. dubna 2022   21:00

Liverpool
21' Konaté (Tsimikas) • 55' Firmino (Diogo Jota) • 65' Firmino (Tsimikas)
3:3
(1:1)
Benfica
Benfica
32' Ramos   • 73' Jaremčuk  (Grimaldo) • 82' Núñez  (Mário)
Liverpool
Alisson – Joe Gomez, Konaté, Matip, Tsimikas – Keïta, Milner (57. Th. Alcântara), J. Henderson (C) (57. Fabinho) – Diogo Jota (57. M. Salah), Firmino (90+1. Origi), L. Díaz (66. Mané).
Gözübüyük – van Zuilen, Balder (NED)
Anfield Road, Liverpool
51373 diváků
Benfica
Vlachodimos – Gilberto (90+1. Bastiao Dias), Otamendi (C), Vertonghen, Grimaldo – Everton (90+1. A. Almeida), Weigl, Taarabt (66. Mário), D. Gonçalves (46. Jaremčuk) – Ramos (78. Bernardo) – Núñez.

Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 7:1. Rohy: 8:0. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 9:11.
Máme za sebou i druhou polovinu utkání, která byla ještě zábavnější než první část. Viděli jsme další čtyři branky a zajímavou zápletku. Domácí se sice dostali do poměrně klidného vedení 3:1 díky dvěma brankám Roberta Firmina, jenže Benfica se nevzdala. Nejprve snížil Roman Jaremčuk po konzultaci s videorozhodčím, kdy nejprve byl máván ofsajd. Stejná situace se opakovala i v případě Darwina Núñeze. Uruguayec skóroval i v nastavení, ovšem tentokrát už ofsajd platil. Hosté zanechali v Liverpoolu dobrý dojem a sledovali jsme poměrně pohledné utkání s řadou povedených ofenzivních akcí. Postupujícím týmem do semifinále je tedy Liverpool FC, který se ve dvojzápase utká se španělským Villarrealem. Pro dnešek je to ode mě všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
90+6'
90+5'
Darwin Núñez se sice opět gólově prosadil, jenže znovu je mu máván ofsajd a tentokrát to tak i zůstane.
90+4'
Liverpoolští si přihrávají a soupeř se vůbec nemůže dostat k míči. Postup vypadá jako jasná záležitost.
90+3'
Mohamed Salah rýsoval technické zakončení na zadní tyč, leč o kousek minul.
90+3'
Zatím sledujeme hru daleko od branky, kterou hájí Brazilec Alisson.
90+1'
V závěru jdou do hry Dias a Almeida v dresu hostů, na straně domácích pak přichází Origi.
90'
Nastavovat se budou 4 minuty.
90'
Už to vypadalo na pojistku v podání Liverpoolu, jenže Mané se nacházel v ofsajdové pozici.
89'
Domácí nyní velmi zkušeně kontrolují závěrečné okamžiky a hostům se krátí čas.
88'
Liverpool kombinuje s míčem u kopaček a snaží se trochu uklidnit situaci.
87'
Hosté se dostali k míči a nyní se jistě pokusí o další úpravu skóre. Benfica potřebuje ještě dvě branky k prodloužení.
85'
Kostas Tsimikas poslal centr do vápna, který odvrátil Vertonghen. K odraženému míči se dostal Alcântara, ale mířil hodně mimo.
85'
Na druhé straně Firmino vracel míč před branku, ale soupeř odvrátil míč na rohový kop.
83'
Darwin Núñez mohl být za hrdinu hostů, jenže povedenou střelu dokázal Alisson vytáhnout a drží tak remízový stav.
82'
Benfica právě vstřelila branku!
Další branka, která musela být uznána teprve po konzultaci s videorozhodčím. DARWIN NÚÑEZ se dostal k míči po rychlém útoku, který vedl João Mário. Portugalci byl nejprve máván ofsajd, jenže vzadu se zapomněl zřejmě Konaté.
81'
Sledovali jsme příliš dlouhý míč na pravou stranu, kde se měl pohybovat Mohamed Salah.
80'
Liverpoolští fotbalisté se i nadále drží u míče a v poklidu kontrolují průběh zápasu.
79'
Pohledná akce domácích končí zakončením Firmina pouze do hráče soupeře.
78'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Gonçalo Ramos, přichází Paulo Bernardo.
78'
Mário předvedl útočný faul ve snaze dostat se k míči na útočné polovině.
77'
Kostas Tsimikas si vzal na starost exekuci dalšího rohového kopu. Centr od praporku však dostal pryč od branky Otamendi.
76'
Na druhé straně bylo zamezeno přihrávce Mohamada Salaha v cestě ke spoluhráči číhajícímu před brankou.
75'
Tentokrát se Jaremčuk ocitl v roli přihrávajícího hráče, jenže pas mu obrana Liverpoolu dokázala zastavit.
73'
Nejprve sice nebyla branka ROMANA JAREMČUKA uznána, jenže na čtvrtfinále Ligy mistrů je naštěstí přítomno video, takže po rychlé kontrole je sníženo. Ukrajinec si vyčíhal situaci na hraně ofsajdu, udělal brankáři kličku a poslal míč do volné branky.
72'
Domácí kombinují i nadále s míčem u kopaček a kontrolují postup do další fáze Ligy mistrů, kde již čeká španělský soupeř – Villarreal.
70'
Everton potřebuje lékařské ošetření po zásahu do obličeje, takže se chvíli nehraje.
69'
Mohamed Salah také patičkou hledal spoluhráče, ale pouze odrazil míč o soupeře do autu.
68'
Mohamed Salah hlavou sklepl na Keïtu, jehož zakončení skončilo mimo tři tyče.
67'
Jan Vertonghen dokázal odvrátit další nepříjemný centr do pokutového území.
66'
Střídání na obou stranách. Sadio Mané nahrazuje Luise Díaze na straně domácí, zatímco na druhé straně přichází Mário místo Taarabta.
65'
Liverpool právě vstřelil branku!
Kostas Tsimikas dnes kope velmi dobře standardní situace. Řek nyní poslal míč z volného přímého kopu do míst, kam si naběhl ROBERTO FIRMINO a ten poslal míč z voleje do branky.
64'
V dresu Liverpoolu se zanedlouho na hrací ploše objeví také Senegalec Sadio Mané.
63'
Luis Díaz se po levé straně snažil probojovat do pokutového území, ovšem obrana ho o míč obrala.
62'
Firmino hledal patičkou spoluhráče, čemuž ale zamezil dobře postavený obránce soupeře.
61'
Hosté se po rychlém útoku dostali k centru, který však brankář Alisson stáhl do své moci.
60'
Domácí se ocitli v další zajímavé situaci, ovšem střela nakonec nemířila na branku.
57'
Máme zde několikanásobné střídání Liverpoolu. V první vlně odchází Henderson a Jota, které nahradí Fabinho se Salahem. Ze hry jde také Milner, místo něhož nastupuje Alcântara.
55'
Vlachodimos udělal chybu, když jen odrazil míč. Domácí se tedy poměrně snadno dostali k míči, Diogo Jota poslal před branku přihrávku, kterou ROBERTO FIRMINO snadno doklepl do odkryté branky.
55'
Míč do pokutového území se hostům vůbec nepovedl, protože nikdo v bílém trikotu zrovna do míst, kam směřoval míč, neběžel.
54'
Nakonec však o míč domácí přišli a k delší kombinaci se dostávají také hosté.
53'
Fotbalisté Liverpoolu kontrolují míč na svých kopačkách a hledají prostor, kudy se vydat směrem k soupeřově brance.
52'
Konečně se také hosté k něčemu dostali, jenže centrovaný míč z pravé strany od Evertona sebral do rukavic Alisson.
51'
Míč měl letět na Jotu, jenže obrana portugalského týmu si dokázala poradit a odvrátila.
50'
Grimaldo se sice výborně vyhnul několika soupeřům, jenže pak přeci jen o míč přišel a opět hrají domácí.
49'
Tsimikas napadal rozehrávku, takže Gilberto neměl vůbec klid a opřel míč jen o Řeka.
48'
Domácí celek v úvodu kontroluje hru a vůbec nepouští soupeře k nějakým delším kombinacím.
47'
Od rohového praporku přiletěl do pokutového území centr Milnera po přistrčení Tsimikase, ovšem míč nikoho v červeném nenašel.
47'
Střelecký pokus Luise Díaze byl zblokován obranou hostů na další rohový kop.
46'
Gonçalves už do druhého poločasu nenastoupil, na hrací plochu se místo něj vydal Ukrajinec Roman Jaremčuk.
46'
Máme za sebou úvodní poločas, který nabídl poměrně zajímavou podívanou. Hosté začali poměrně aktivně, nicméně do vedení se dostali favorizovaní domácí. Po rohovém kopu se přesnou hlavičkou prosadil Ibrahima Konaté. Hosté se však nevzdali a velmi rychle se pokusili o vyrovnání, když Darwin Núñez sice skóroval, jenže situaci předcházel ofsajd. Regulérní branka na 1:1 však přeci jen přišla, když se ve 32. minutě prosadil Gonçalo Ramos. Od té doby se oba celky střídají v aktivitě a sledujeme poměrně zajímavou odvetu čtvrtfinále Ligy mistrů, kde mají stále blíže postupu do semifinále hráči anglického týmu. Druhý poločas začne přibližně v 22:04.
45+3'
45+2'
Joe Gomez se s ničím nerozpakoval a z pravé strany vyslal tvrdý pokus, který musel pokrýt Vlachodimos.
45+2'
I nadále mají míč na svých kopačkách hráči Liverpoolu, kteří se dostali až k brankáři Alissonovi.
45+1'
Domácí kontrolují míč a přihrávají si v oblasti středového kruhu. Zřejmě by rádi dohráli poločas v klidu.
45'
Nastavovat se budou ještě 3 minuty kvůli prostojům s rozhodnutím od videa při kontrole gólů.
45'
Naby Keïta vypustil povedený střelecký pokus ze střední vzdálenosti, ovšem míč dostal opačnou rotaci, takže skončil kousek vedle tyče.
44'
Alejandro Grimaldo skončil na trávníku za postranní čarou, ale po krátké chvíli je schopen vhazovat.
43'
Nakonec přišla ztráta na útočné polovině, takže se kupředu hnali hosté, nicméně ti také museli postup vpřed zabrzdit a přejít do pozvolné kombinace.
42'
Fotbalisté Liverpoolu se postupnými přihrávkami dostali až zpět k vlastnímu brankáři.
41'
Taarabtovi se snaha o překvapivou rozehrávku nevyvedla, takže si obrana Liverpoolu snadno poradila.
40'
Luis Díaz si nepohlídal ofsajdové postavení, takže hrát nemůže. Pokračujeme za vyrovnaného stavu.
39'
Jordan Henderson si počínal nedovoleně při snaze zastavit soupeře ještě na jeho polovině.
38'
Vlachodimos zaváhal při vyběhnutí, začal se vracet, takže měl problém se vrátit do pozice včas. Toho se snažil využít Firmino, který před brankou hledal Díaze, jemuž na poslední chvíli míč ukopl Grimaldo.
37'
Naby Keïta měl možnost rozehrát, jenže rozhodl se skákající míč naprat směrem na branku, což se nesetkalo s pochopením spoluhráče, protože rána byla značně nepřesná. Keïta se následně gestem omlouvá.
36'
Domácí si přihrávají na vlastní obranné polovině, zatímco hosté je na svou polovinu nechtějí pustit.
34'
V brankové situaci by byl ofsajd vyrušen tím, že míč nakonec šel od Milnera, nicméně o ofsajdovou pozici stejně nešlo.
32'
Domácí sice signalizovali ofsajdové postavení, ale těsná situace je vyhodnocena jako vyrovnání. GONÇALO RAMOS dostal přihrávku na hranu ofsajdu, načež skvělým zakončením nedal brankáři vůbec žádnou šanci zasáhnout.
31'
Po následném rohu se domácí neprosadili, ale útočné snažení Liverpoolu pokračovalo. Firminova tečovaná střela skončila v moci brankáře.
30'
Další šance domácích, kdy Díaz vracel hlavičkou před branku, kde našel Firmina, ale Brazilec trefil pouze záda Vertonghena a od něj jde míč nad branku.
29'
Jota už trochu prováhal situaci, když vyslal míč na Tsimikase, jenž už s něčím takovým nepočítal, ale ještě dokázal vybojovat aspoň rohový kop.
28'
Přihrávku hostů zastavil nechtěně rozhodčí Gözübüyük, což rozčílilo kapitána Otamendiho. Míč však samozřejmě jde zpět hostům.
27'
Po rohovém kopu už se hostující defenziva dokázala ubránit. Následoval taktický faul Jamese Milnera ve středu hřiště.
26'
Luis Díaz vypustil povedenou ránu, kterou hostující brankář dokázal vytěsnit na rohový kop.
25'
Diogo Jota se hnal za volným míčem, ovšem soupeř mu postavil do cesty tělo a Portugalec skončil na zemi.
23'
Darwin Núñez si opět nepohlídal ofsajdovou linii, takže přestože zakončil skvěle, nemůže být jeho vyrovnání uznáno.
21'
Exekuci rohového kopu si vzal na starost Kostas Tsimikas a vymyslel precizní míč, na který si naskočil IBRAHIMA KONATÉ, jenž přesnou a důraznou hlavičkou nedal brankáři šanci zakročit.
20'
Nicolás Otamendi raději odehrál míč před soupeřem na rohový kop.
19'
Volný přímý kop rozehrál Tsimikas centrem do vápna, jenže tam zakročil jeden z bránících hráčů portugalského celku.
18'
Gilberto sice zvládl souboj se soupeřem, jenže pak už se mu nepovedlo dobře rozehrát. Následně Gilberto fauluje Tsimikase.
17'
Další ofsajdová pozice, ve které se ocitl Darwin Núñez, ovšem tentokrát bylo jen signalizováno a ani nebylo třeba přerušovat hru.
16'
Brankář narozený v německém Stuttgartu je po ošetření v pořádku a bude schopen pokračovat v utkání.
15'
Po souboji s Diogo Jotou skončil v péči lékařů Odisseas Vlachodimos, který dostal nepříjemnou ránu do hlavy.
14'
Diogo Jota si naskočil na pěkný centr z pravé strany a poslal míč do sítě, jenže je mu po zásluze pískán útočný faul, když v souboji odstrčil Gilberta.
13'
Poté následovala poměrně rychlá akce hostů zakončená střeleckým pokusem Evertona. Brazilcova technická střela se o kousek vytočila mimo tři tyče.
12'
Exekuce standardní situace se ujal velmi zkušený středopolař James Milner, jenže míč napálil pouze do zdi.
12'
Alejandro Grimaldo zastavil nedovoleným způsobem Luise Díaze, takže následuje volný přímý kop.
11'
Núñez dobře udržel míč ve hře v pokutovém území a hledal nabíhajícího kolegu, jenže obrana Liverpoolu zasáhla.
10'
Domácí nyní kombinují s míčem u kopaček, ale po chvíli se vrací až na polovinu hřiště.
9'
Kostas Tsimikas si vedl dobře na levé straně, ale jeho míč do pokutového území spoluhráči nezužitkovali.
8'
Liverpool se dostal do pokutového území hostů, když si hosté zavařili sami, nicméně nakonec pro Portugalce dopadlo vše dobře.
7'
Darwin Núñez si nepohlídal ofsajdovou linii dle verdiktu rozhodčího, ovšem šlo o kontroverzní rozhodnutí. Nešlo však o žádnou vyloženou šanci, takže žádné velké emoce nepřichází.
7'
Přihrávka na levé křídlo byla příliš dlouhá, takže Everton neměl nejmenší šanci zastihnout míč na hrací ploše.
6'
Julian Weigl si dobře pokryl míč, takže domácí Naby Keïta Němce pouze fauloval.
5'
Luis Díaz se pokusil zatlačit na brankáře, nicméně Vlachodimos situaci zvládl ustát.
4'
V úvodních minutách jsou možná trochu překvapivě aktivnější hosté, přeci jen domácí nastupují v poměrně kombinované sestavě.
3'
Everton se po centru do vápna dral k zakončení, jenže počínal si v této snaze nedovoleně při souboji s Tsimikasem.
2'
Další nákop hostů letěl tentokrát na levé křídlo, ovšem došlo k přestupku proti pravidlu o ofsajdu.
1'
Úvodní výkop obstarali hosté, ovšem nákop na pravou stranu neznamenal žádné nebezpečí a následuje autové vhazování.
1'
Před utkáním zde máme minutu ticha. Choreografie diváků připomíná 97 obětí tragédie na stadionu Hillsborough z 15. dubna 1989.

Liverpool FC: Alisson – Joe Gomez, Konaté, Matip, Tsimikas – Keïta, Milner, J. Henderson (C) – Diogo Jota, Firmino, L. Díaz.
Náhradníci: Kelleher – Fabinho, V. van Dijk, Mané, M. Salah, Th. Alcântara, Robertson, Oxlade-Chamberlain, Jones, Alexander-Arnold, Elliott, Origi.
Trenér: Jürgen Klopp

Benfica Lisabon: Vlachodimos – Gilberto, Otamendi (C), Vertonghen, Grimaldo – Weigl, Taarabt – Everton, Ramos, D. Gonçalves – Núñez.
Náhradníci: Leite – Meïté, Seferović, Jaremčuk, Radonjić, Mário, Lazaro, A. Almeida, Bastiao Dias, Bernardo, Morato, Álvaro.
Trenér: Nélson Veríssimo

Rozhodčí: Gözübüyük – van Zuilen, Balder (NED).
Benfica Lisabon

Portugalský celek byl nalosován do skupiny E, ze které se předpokládal postup Bayernu a Barcelony. Ovšem v těžké konkurenci dokázala Benfica získat 8 bodů za 2 výhry, 2 remízy a 2 prohry při negativním skóre 7:9, nicméně i to stačilo k postupu ze druhého místa. Zásadní pro postup bylo, že Benfica na domácím stadionu Barcelonu porazila 3:0 a v odvetném utkání ani jeden z celků neskóroval. Ve vyřazovací fázi pak v osmifinále Benfica narazila na Ajax Amsterdam, u něhož se očekával postup do čtvrtfinále, jenže po domácí remíze 2:2 dokázali Portugalci vyhrát v Nizozemsku 1:0 brankou Uruguayce Darwina Núñeze a postoupili do další fáze, kde jim los naservíroval Liverpool. Darwin Núñez je také nejlepším střelcem svého týmu, když do soupeřových branek nasázel 5 gólů.
Liverpool FC

Skupinová fáze svedla Liverpool dohromady s Atléticem Madrid, FC Porto a AC Milán. Na první pohled těžkou skupinu Angličané zvládli bez jediného zaváhání a po šesti výhrách se skóre 17:6 postoupili z prvního místa. Ve skupině se nejlépe střelecky dařilo Egypťanu Salahovi, který nastřílel sedm branek.
Ve vyřazovací fázi si Liverpool musel v osmifinále poradit s Interem Milán. Na jeho půdě nejprve zvítězil 2:0, aby se v odvetě musel strachovat o postup, když italskému protivníkovi podlehl 0:1. Do tabulky střelců si další branku připsal ve vyřazovací fázi i Salah, kterému prozatím patří čtvrté místo mezi střelci se čtyřgólovou ztrátou na vedoucího Poláka Lewandowského.
Ve čtvrtfinále Ligy mistrů jsou na programu odvetná utkání. Benfica Lisabon se na Anfield Road utká s týmem Liverpool FC a dle papírových předpokladů by se mělo jednat již jen o formalitu, protože v prvním utkání anglický celek zvítězil v Portugalsku jednoznačně 3:1, což dává komfortní situaci do odvety.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.