Liga mistrů - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Malmö : Petrohrad - 23. listopadu 2021   21:00

Malmö
Malmö
28' Rieks (Birmančević)
1:1
(1:0)
Petrohrad
Petrohrad
90+2' Rakyckyj
Malmö
Dahlin – Larsson, Ahmedhodžić, Brorsson, N. Moisander – Peña (78. Rakip), Innocent, Lewicki (C), Rieks – Birmančević (69. M. Olsson), Čolak.
Andris Treimanis – Haralds Gudermanis,Aleksejs Spasjoņņikovs (vš. Lotyšsko)
Malmö New Stadium, Malmö, Švédsko
Petrohrad
M. Keržakov – Čisťakov, Lovren (C) (46. Jerochin), Rakyckyj, Santos – Wendel – V. Karavajev, Malcom (90+4. Krugovoj), Claudinho (46. Mostovoj), Barrios – Dzjuba.

S konstatováním, že Malmö neudrželo poločasové vedení 1:0 a remízuje s Petrohradem 1:1, když hosté vyrovnali ve druhé nastavené minutě z penalty, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý.
Ve druhém zápasu skupiny vyhrála Chelsea doma nad Juventusem 4:0 a tyto týmy tak postupují bez ohledu na výsledek posledního hracího dne do jarní fáze Ligy mistrů. Oba mají po dvanácti bodech.

Zenit si remízou 1:1 pojistil třetí místo, protože má nad Malmö náskok tří bodů a lepší vzájemný zápas. Švédové se 8.12. s letošní sezonou evropských pohárů rozloučí.
Červené karty: 0-1.
Dnešní zápas bavil. V prvním poločasu bylo o maličko lepší Malmö, které se také ujalo vedení. Ve 28. minutě totiž Birmančević zakombinoval se Sørenem Krucov Rieksem, jenž hezkou střelou z vápna obstřelil Keržakova. A protože za hosty se Karavajev zastřeloval, šlo se do kabin za stavu 1:0.

Domácí tak vstřelil svou vůbec první branku v letošním ročníku Ligy mistrů, ale na výhru to nestačilo. Ve druhém poločasu se nejprve vyznamenal gólman Malmö Johan Dahlin, který sice zavinil pokutový kop, ale sám jej v 53. minutě Dzjubovi chytil! O osm minut později se ruský útočník už prosadil, ovšem stál v těsném ofsajdu a jeho branka neplatila. Když byl v 86. minutě vyloučen po druhé žluté kartě hostující Dmitrij Čisťakov, zdálo se být pro Malmö vše jasné a švédský tým směřoval k první letošní výhře v základní skupině Ligy mistrů.

Jenže do hry vstoupil videoasistent rozhodčího, jenž objevil, že Eric Larsson ve vápně lehce trefil rukou do hlavy Arťoma Dzjubu. Faulovaný hráč po prvním penaltovém selhání přenechal tíhu okamžiku na Jaroslavu Rakyckém, jemuž sice Dahlin vystihl směr střely, ale na míč nedosáhl – 1:1.
90+8'
90+7'
Domácí mají míč na svých kopačkách a zahajují jeden z posledních útoků. Kapitán a brankář Michail Keržakov ale stahuje dlouhý centr do svých rukavic.
90+7'
Poslední nastavená minuta se rozbíhá, Karavajev na pravé straně u středového kruhu posílá míč na stopery. A po malé domů si zahraje i Keržakov.
90+6'
Parádní fotbal v závěru nastavení. Centr domácích byl hodně špatný a dopředu kvapí hráči v bílém!
90+5'
Jenže přišla hodně zbytečná ztráta míče a rázem je rušno před vápnem Michaila Keržakova, který dvacet minut neměl pořádnou práci.
90+4'
Brorsson fauloval Jerochina a hosté nadále mohou útočit.
Jelikož Chelsea vede nad Juventusem již 3:0, potřebuje Zenit branku, aby se mohl ještě ucházet o šanci na postup do jarní fáze Ligy mistrů. Při stavu 1:1 má ruský velkoklub jistou Evropskou ligu, jelikož má nad Malmö lepší vzájemný zápas (4:0, 1:1).
90+4'
Brazilský forvard Malcom jde z placu, nahradí ho obránce Danil Krugovoj.
90+3'
Rieks v útočení pokračovat nemůže, nepohlídal si ofsajd. V dánském středopolaři to nyní určitě – v pohledu k sudím – pořádně vře.
90+2'
Petrohrad právě vstřelil branku!
JAROSLAV RAKYCKYJ pokutový kop proměňuje a ukazuje Arťomu Dzjubovi, jak překonat Johana Dahlina. Nutno ale říct, že pětatřicetiletý veterán v brance si na míč téměř sáhl. Vystihl směr střely, ovšem Rakyckyj kopl penaltu hodně razantně a je zde na dalších pět nastavených minut zápletka!
90'
V Malmö určitě bude veselo, nastavuje se sedm minut. Pojdˇme ale na penaltu, které se ujme Jaro Rakyckyj.
90'
Søren Krucov Rieks ihned vystartoval na sudího a vidí žlutou kartu.
90'
Druhý pokutový kop pro Zenit. Eric Larsson skutečně ve vápnu ve výskoku otřel loket o hlavu Arťoma Dzjuby!
88'
Andris Treimanis se jde podívat na video, opět se řeší možný penaltový zákrok. Tentokrát po loktu Larssona na Dzjubu ve vápnu.
86'
Další komplikace pro Zenit. Dmitrij Čisťakovi fauloval u lajny Erika Larssona, navíc si ještě neodpustil nějaká ta gesta a průpovídky, čímž si pod sebou definitivně podřezal větev úplně – druhá žlutá karta! Lotyšský sudí Andris Treimanis tasí během své profi kariéry 37. červenou kartu a z toho vůbec první během svého pískání v Lize mistrů.
85'
Martin Olsson si chtěl před vápnem až moc okatě vymodlit přímý volný kop z dobré vzdálenosti. Tohle určitě lotyšský sudí, byť zatím základní skupinou Ligy mistrů nepříliš zkušený, pískat nebude.
84'
Čisťakov fauloval Larssona a utíná další možnou kombinaci svého celku. To se Zenitu nehodí, hosté potřebují být na míči.
Zajímavostí je i to, že oba celky vystřídali v dosavadním průběhu zápasu jen dvakrát. Což o to, domácí si substituce zcela jistě šetří na závěr utkání. Ovšem co trenér hostí a legenda Zenitu Sergej Semak? Má ještě nějaký trumf v rukávu?
82'
Jaroslav Rakyckyj poměrně slušně našel ve vápně hlavu Malcoma, který ale míč mezi tři tyče neusměrnil. I tak ale zůstávají hosté u balonu.
81'
Nyní se budou on a jeho spoluhráči bránit třetímu rohu Zenitu.
80'
Jerochinův pokus mezi tři tyče nezapadl, Johan Dahlin v průběhu dnešního zápasu zatím zasahoval pouze dvakrát, ale zapsal veledůležitou chycenou penaltu!
79'
Zenitu se pomalu vzdaluje šance na přímý souboj o druhé postupové místo. Na otočku mají hosté sotva patnáct minut.
78'
Sergio Peña také dnes dohrál, zhruba na čtvrt hodinu si zakope Erdal Rakip, severomakedonský záložník.
76'
Po Rakyckého rohu z levé strany se míč dostal k Jerochinovi, který ho hlavičkou sklepl na Wendela. Střela brazilského záložníka z první ale končí na těle soupeře, který zahrál dobrý blok.
75'
Mostovoj se hnal po levé straně do vápna, ale Erika Larssona nepřetlačil a bek Malmö odehrává míč na roh.
75'
Při následném centru si Malcom nepohlídal ofsajd a celá útočná akce Zenitu vyprchá do ztracena.
74'
Niklas Moisander nyní vidí zcela oprávněnou žlutou kartu po faulu na Dzjubu, kterého ve výskoku trefil z boku do hlavy. Byť neúmyslně. A po kartičce by si měl podobná gesta – něco jako ty ty ty na sudího – zcela jistě odpustit.
73'
Hraje se dále, o žádný penaltový zákrok v podobě hry rukou se skutečně nejednalo.
72'
Videoasistent rozhodčího je opět v akci. Prověřuje se potenciální penalta při centrovaném míči. Byť tedy domácí vehementně ukazují, že šlo o zátylek.
71'
Rakyckého centr našel jen hlavu jednoho z domácích hráčů, který posílá míč za vápno. Záložník Zenitu měl vzápětí šanci na nápravu, ovšem Dahlin se překvapit nenechal. Z pravé strany to poté zkusil Karavajev, ale ani nyní nedokázali hosté ohrozit pětatřicetiletého veterána v domácí brance.
71'
Po faulu Brorssona na Mostovoje budou hosté centrovat z levé strany do vápna.
69'
Veljko Birmančević zaslouží za dnešní zápas velkou pochvalu. Nyní jde z placu a střídá jej Martin Olsson.
68'
Fanoušci domácích nyní cítí, že jejich miláčci potřebují povzbudit. Parádní atmosféra vládne na stadionu v Malmö, který ale není vyprodán.
67'
Eric Larsson měl míč na levé straně čelem ke své brance, když do něj ze strany zajel soupeř. Sudí tentokrát do píšťalky nepískl, hosté tak mají autové vhazování.
66'
Innocent si nyní možná trošku vybral faul na svou osobu a fauloval Malcoma. Tvrdých soubojů je nyní k vidění stále více.
64'
Karavajev započal další kombinační akci Zenitu, ale na pravé straně neměl komu přihrát. Vrací tak míč zpět na obránce.
62'
Dmitrij Čisťakov se dneska s Čolakem rozhodně na kávu nezve, oba dva si nic nedarují. Tentokrát byl ale zadák Zenitu až příliš tvrdý v souboji a vidí také žlutou kartu.
61'
Správnost výroku rychle potvrdil i videoasistent rozhodčího.
61'
Arťom Dzjuba prostě dneska nemá štěstí. Ve vápně si totiž naběhl na výborný centr Malcoma z pravé strany, jenže byl v těsném ofsajdu, který signalizoval pomezní Haralds Gudermanis, a branka tak neplatí.
60'
Ba naopak, když domácí mohou, ihned vystřelí. Po chybě Zenitu ve středu hřiště se nijak nerozpakoval Veljko Birmančević, jeho pokus z pětatřiceti metrů ale končí vedle.
59'
Už se opět hraje. Malmö je povzbuzeno chycenou penaltou a nepouští soupeře ke své brance.
56'
A v následné potyčce si kartonek žluté barvy vykoledoval také Anel Ahmedhodžić.
55'
Marcus Wendel vidí za své počínání žlutou kartu.
55'
Emoce vzplály na stadionu v Malmö. Wendel si totiž pomohl v souboji s Innocentem hodně tvrdě a nigérijského záložníka tohle určitě bolelo.
55'
Snadná práce pro Michaila Keržakova. Brankář Zenitu neměl problém s centrem a okamžitě posílá spoluhráče na zteč branky.
54'
Po Malcomově faulu budou mít domácí výhodu přímého volného kopu z levé strany. Půjde o centr do vápna, k míči se už staví Sergio Peña.
53'
Pokračuje se dále, Arťom Dzjuba totiž z pokutového kopu nedokázal překonat Johana Dahlina. Pokus forvarda Zenitu mířil doprostřed branky a byť brankář Malmö skákal ke své levé tyči, stačil míč bez potíží vyrazit. Poté ještě Dzjuba zkoušel hlavičku, ale balon měl velkou razanci a netrefil ho dobře.
K pokutovému kopu se staví zkušený Arťom Dzjuba.
51'
Čtyřiadvacetiletý brazilský záložník Wendel je stále ošetřován.
50'
Brankář Malmö ještě dostává žlutou kartu, zatímco je středopolař Zenitu ošetřován. Půjde ještě do hry video?
49'
Pokutový kop pro Petrohrad po tom, co Wendel pronikl do vápna a byl faulován brankářem Dahlinem, kterého chtěl obhodit. Brankář domácích opravdu do Wendela zajel, ovšem tomu míč výrazně odskočil od kopačky.
49'
Malmö se poprvé ve druhém poločasu dostává do útoku. Slušný centr z pravé strany si ale hosté pohlídali.
47'
Jerochin se hned dostal ke střele, ale jeho pokus byl zblokován Brorssonem a poté míč sebral brankář Dahlin.
46'
Sergej Semak o poločasu dvakrát střídal. Kapitán Dejan Lovren jde ze hřiště zřejmě vinou zdravotních problémů, střídá také Claudinho. Novou sílou na placu budou Alexandr Jerochin a Andrej Mostovoj.
46'
Bez vyloučení.
První poločas je minulostí a Malmö FF bylo o něco lepším týmem. První vážnější šanci měl Karavajev, jehož střelu z vápna zblokovali domácí hráči. Náznaky šancí poté pominuly až do 28. minuty, kdy středopolař Søren Krucov Rieks hezky zakombinoval na hranici vápna s Birmančevićem a pohlednou akci zakončil obstřelením Keržakova. A protože se nedlouho poté Karavajev znovu neprosadil (tentokrát mířil vedle), skončil první poločas lépe pro Malmö, jenž po 388 minutách v letošním ročníku Ligy mistrů vstřelilo první branku. To bude z hlediska týmové pokladny pro dánského záložníka hodně drahé – 1:0.
45+2'
45+1'
Centrovaný míč propadl do vápna hostí, kde si s ním věděli rady obránci v bílých dresech. A Innocent při souboji o odražený míč fauloval Wendela.
45'
Dmitrij Čisťakov špatně načasoval odebrání míče Čolakovi, takže si forvarda Malmö chytil za dres a povalil na zem. Může být rád, že z toho není druhá žlutá karta pro Zenit.
45'
A poslední řádná minuta základní hrací doby začíná odkopem od branky Johana Dahlina, který zatím příliš práce neměl.
44'
V prvním poločasu se bude hrát minuta navíc.
44'
Malcom se před vápnem k lepší kombinaci nedostal. Obrana švédského týmu zatím pracuje na jedničku a nechává zapomenout na dvanáct inkasovaných branek v předešlých čtyřech vystoupeních Ligy mistrů.
42'
Zenit ale rozhodně nechce nic vzdát. Pokud by totiž dnešní zápas vyhrál, v posledním kole by se utkal proti Chelsea o přímý postup.
Vzhledem k tomu, že Chelsea aktuálně vede nad Juventusem, bylo by v případě těchto výsledků na konci dnešního hracího dne ve skupině H jasno o postupujících do jarní části Ligy mistrů. Byly b to právě oba evropské velkokluby.
40'
Birmančević celou akci zpozdil a vzápětí i zcela pohřbil nepřesným centrem z pravé strany do vápna. Ale jinak si tento odchovanec Partizanu Bělehrad zaslouží za první poločas pochvalu.
40'
Jenže po nepřesné přihrávce je tu Malmö s protiútokem po pravé straně. Rázem se hraje před Keržakovem.
39'
Karavajev tentokrát raději upustil od střely z uctivé vzdálenosti a pokračuje v postupné kombinaci.
37'
Domácí hráči opět znovu zapomněli na hráče sbíhající do vápna z druhé vlny, což byl nyní případ Vjačeslava Karavajeva. Šestadvacetiletý krajní bek se zkušenostmi z české soutěže si naběhl na míč a před vápnem si ho připravil na střelu, kterou chtěl zakroutit balon do sítě. Leč obstřelil brankáře i jeho pravou tyčku.
36'
A protože si čtyřiadvacetiletý Brazilec, který v Zenitu hostuje z brazilského RedBull Bragantina, neodpustil k sudímu gestikulaci, vidí v součtu s faulem žlutou kartu.
36'
Douglas si už chtěl narazit míč se spoluhráčem, což nevyšlo, jelikož Claudinho dostal pořádný špek a ještě fauloval Moisandera, který proti míči vystoupil.
35'
Lotyšský sudí Treimanis nyní možná Čolakovi vrátil jeho úmysly získat penaltu. Takže když forvard Malmö na středu hřiště lehce nabral Barriose, neváhal a zapískal do svého nástroje.
388 minut trvalo, než se úřadující švédský mistr konečně trefil v letošním ročníku milionářské soutěže.
32'
Jenže akce Zenitu neměla dlouhého a hlavně vážnějšího trvání. Domácí jsou u míče a budou házet aut.
31'
Vše ještě podpořil Innocent, který fauloval Malcoma.
30'
A rázem je na co koukat. Zenit totiž vtrhl do útoku a kombinuje na polovině soupeře.
28'
Malmö právě vstřelilo branku!
Švédský tým střílí svůj první gól v letošním ročníku Ligy mistrů, čímž vyrovnává svou bilanci při poslední účasti v milionářské soutěži. Brimančević krásně převzal míč těsně před vápnem na středu a přihrál ho pro Riekse. Záložník Malmö mu míč vrátil a naběhl si do vápna, kam také balon dostal – a skvěle zakončil. SØREN RIEKS totiž završil kombinační akci pohledným obstřelem Keržakova, který se po míči natahoval marně. Asistence: Veljko Birmančević.
27'
Johan Dahlin si připsal první zákrok při propagační střele Wendela. Domácí mohou jít vzápětí dopředu.
26'
Že je zápas hodně vyrovnaný, to je zřejmé nejen ze skóre, ale také ze statistiky počtu úspěšných přihrávek a procentuální úspěšnosti přihrávek. Ta je aktuálně následující:
Úspěšné přihrávky: 123-131
Jejich úspěšnost: 84%-89%
25'
Na chvilku se hrálo před brankou Michaila Keržakova, mladšího bratra staršího a úspěšnějšího Alexandra. Ovšem brankář hostí mohl být v klidu, jeho parťáci v obraně zapracovali na jedničku.
24'
Nigerijský středopolař Bonke Innocent jasně sáhl po Wendelovi a tady o faulu nemůže být ani sporu.
23'
Claudinho měl míč před vápnem. Rozdal ho na levou stranu, odkud následoval centr do velkého čtverce, ale Dzjuba se nedomluvil s Karavajevem a hosté o míč zbytečně přichází.
21'
Dejan Lovren si výborně pohlídal napadajícího soupeře a bude následovat jen odkop od branky.
20'
Úvodních dvacet minut sice branku nenabídlo, ovšem fotbal určitě zatím baví. Už jen to koření...
19'
Po dalším souboji zůstal ve vápnu Zenitu ležet Antonio Čolak. A také nyní sudí rozhodli, že se o žádný faul nejednalo. Také nyní dává opakovaný záznam sudím za pravdu a třeba říct, že Čolak svými gesty typu "vymodlím si penaltu" určitě u rozhodčího nepochodí.
18'
Claudinho dopadl hodně podobně jako Birmančević, ani jeho pokus neměl přesné, natož gólové, parametry.
17'
Po Larssonově faulu naopak budou mít míč ve své moci hosté. K balonu již spěchá Rakyckyj, který jej uvede do hry.
15'
Čolak viděl, že Veljko Birmančević má před vápnem trošku volného místa. Ihned mu přihrál míč, jenže třiadvacetiletý Srb vůbec neseřídil mířidla. Po jeho střele by měl míč problém vejít se i do ragbyové svatyně.
15'
Švédský tým obléhá území před vápnem Zenitu, ke střele ale pozorní hosté svého soupeře zatím nepouští.
14'
Domácí zůstanou u míče autovým vhazováním poblíž velkého čtverce.
14'
Nyní už to sudí hostům spočítal za všechny dílčí náznaky faulů a píská nedovolený zákrok Čisťakovovi na Čolaka, který si okopáváním musí připadat jak kvítí na letní zahrádce.
13'
Další akce Zenitu nemůže pokračovat kvůli ofsajdu Arťoma Dzjuby.
12'
Malcom ve vápně zastavil míč ještě před čárou a dával balon pod sebe na Dzjubu. Ten se sice zbavil Ahmedhodžiće, ale zády k brance zakončit nemohl. Přihrál tak pro Karavajeva, který si hezky seběhl do vápna. Brankář Johan Dahlin by měl s jeho pokusem jistě hodně těžkou hlavu, ale blokem mu pomohl Franz Brorsson.
11'
A naopak nyní si hlavní arbitr vybral faul Innocenta na Malcoma, kterému předcházela výhoda pro hosty. Což samozřejmě, v kontextu předešlých náznaků faulů hostí, ještě více nadzvedlo fanoušky Malmö.
10'
Z opakovaného záznamu bylo patrné, že Lovren si v souboji o míč na hranici vápna lehce pomohl rukama proti Čolakovi. Na této úrovni se ale něco podobného nepíská.
10'
Divákům se už náznaky lehčích faulů kolem vápna vůbec nelíbí a svou náladu dávají najevo pískotem. Sudí je ale ledově klidný.
9'
Douglas Santos si při výskoku počkal na Erika Larssona, kterého trefil do zad. A bek Malmö hodně nepříjemně spadl na zelený pažit. Jasný faul.
7'
Nakrátko zahraný rohový kop Rakyckého s Claudinhem neznamenal pro hosty žádné nebezpečí. Hráči v tmavě modrém se stihli zformovat, navíc ani následný centr nevykazoval přílišnou přesnost.
6'
Malcom si na hranici vápna výborně zpracoval míč a po jeho akci budou hosté kopat první rohový kop.
5'
Domácí museli zase začít od svojí vlastní poloviny. Po dlouhém nákopu zůstal na hranici vápna ležet Antonio Čolak. O nedovolený zákrok by se jednat nemělo, kapitán hostí Dejan Lovren se neprovinil, spíše se jednalo o špatný došlap domácího hráče.
4'
Pro Malmö může být tento zápas loučením s evropskými poháry. Proto je jasné, že se bude chtít tlačit dopředu, konečně vstřelit branku a získat body.
3'
Ale ani hosté se u míče dlouho nezdrželi.
2'
O první vážnější útok se snaží také domácí, jejich kombinace na polovině hřiště ale nebyla příliš úspěšná. Napadání svého týmu samozřejmě trenér Sergej Semak dokáže ocenit.
1'
Po autu se hosté provinili ofsajdem, který si nepohlídal brazilský legionář Wendel.
1'
Rozehrávky se ujali hosté. Ihned následoval centrovaný míč do vápna, kde byl tvrději pohlídán Arťom Dzjuba. Zenit má autové vhazování.
1'

Malmö FF: Dahlin – Larsson, Ahmedhodžić, Brorsson, N. Moisander – Peña, Innocent, Lewicki (C), Rieks – Birmančević, Čolak.
Náhradníci: Ellborg, Diawara – Rakip, M. Olsson, Abubakari, Gwargis, Nalić, Nielsen, Eile, Björkqvist, Nanasi.

FK Zenit Petrohrad: M. Keržakov – Čisťakov, Lovren (C), Rakyckyj, Santos – Wendel – V. Karavajev, Malcom, Claudinho, Barrios – Dzjuba.
Náhradníci: Odojevskij, Bjazrov – Krugovoj, Kuzjajev, Mostovoj, Sutormin, Jerochin, Ozdojev, Kravcov, Kuzněcov, Chotuljov.

Rozhodčí: Andris Treimanis – Haralds Gudermanis,Aleksejs Spasjoņņikovs (vš. Lotyšsko).
Rozhodčí:
Zápas bude řídit lotyšský sudí Andris Treimanis, který je již deset let na listině profesionálních rozhodčích FIFA. Ve své kariéře odpískal tento šestatřicetiletý rozhodčí již dvanáct zápasů Ligy mistrů (tři v hlavní skupině) a třicetkrát rozhodoval Evropskou ligu (devatenáctkrát ve skupině). Má za sebou evropské kvalifikace na mistrovství světa nebo odřídil zápasy mistrovství Evropy hráčů do 21 let či mače Ligy národů.

Na lajnách mu budou pomáhat lotyšští parťáci Haralds Gudermanis a Aleksejs Spasjoņņikovs.
Předchozí vzájemný zápas:
2. kolo Ligy mistrů skupiny H:
FK Zenit Petrohrad – Malmö FF 4:0
Branky: 9. Claudinho (Santos), 49. Kuzjajev (Rakyckyj), 80. Suťormin (Rakyckyj), 90+4. Wendel (Azmún)

Karty: 30. Rakip (MLM), 86. Brorsson (MLM) 53. Ahmedhodžić (MLM)

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 7:6. Rohy: 10:0. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 11:8.

FK Zenit Petrohrad: Kricjuk – Barrios, Čisťakov, Rakyckyj – Suťormin (84. Kravcov), Kuzjajev (75. Azmún), Wendel, Santos (84. Krugovoj) – Malcom, Dzjuba (C) (84. Mostovoj), Claudinho (75. Jerochin).

Malmö FF: Dahlin – Larsson, Ahmedhodžić, Nielsen, Brorsson (87. Eile) – Berget, Innocent (62. Peña), Christiansen (C), Rakip (56. M. Olsson) – Birmančević (88. Nalić), Čolak (62. Abubakari).
FK Zenit Petrohrad:
Ruský velkoklub jistě pamatuje na úspěšnější ročníky Ligy mistrů. Letos v konkurenci Juventusu a Chelsea značně zaostává, když získal právě jen zmiňované tři body za domácí výhru 4:0 proti Malmö. Skóre z dalších tří zápasů má ale 2:6 při zisku nula bodů. Jarní část play-off Ligy mistrů, do které se Zenit dostal naposled v sezoně 2015/2016, se tak ruskému týmu značně vzdaluje, neboť na druhou Chelsea ztrácí 6 bodů, i když poslední zápas hraje právě s Blues doma.

Malmö FF:
V rámci novodobé Ligy mistrů se Malmö FF dostalo do skupinové fáze již třikrát – v ročníku 2014/2015, o rok později a poté letos. Zatímco v obou případech si připsalo po jedné výhře a nastřílelo nejprve dva góly a poté gól, letos rozhodně nejsou na cestě k vylepšení této bilance. Po čtyřech zápasech mají nula bodů při skóre 0:12 a mají jednu z posledních šancí na to, aby alespoň proklouzlo na třetí místo, které zajišťuje postup do play-off Evropské ligy. Jenže Zenit má na rozdíl od Malmö alespoň tři body, které získal při výhře 4:0 právě doma proti švédskému týmu.

Poslední zápasy Malmö:
Malmö – Häcken 2:2
Göteborg – Malmö 0:2
Malmö – Chelsea 0:1
Sirius – Malmö 2:3
Malmö – AIK Stockholm 1:0.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u pátého kola základních skupin Ligy mistrů. V rámci jednoho z osmi úterních utkání se proti sobě utká švédský tým Malmö FF proti ruskému velkoklubu FK Zenit Petrohrad. Zápas startuje úderem 21 hodíny.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.