Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Manchester City : Atlético - 5. dubna 2022   21:00

Manchester City
70' De Bruyne (Foden)
1:0
(0:0)
Ederson – Stones, Laporte, N. Aké, Cancelo – De Bruyne, Rodri, Gündoğan (C) (69. Grealish) – Mahriz (69. Foden), Sterling (68. Jesus), B. Silva.
Kovács – Marinescu, Artene – Di Bello
Etihad Stadium, Manchester
Atlético
Oblak – Vrsaljko, Felipe, Savić, Reinildo, Lodi – M. Llorente (60. Cunha), Kondogbia, Koke (C) (60. de Paul) – Félix (81. Lemar), Griezmann (60. Á. Correa).

Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 7:0. Rohy: 9:0. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 8:13.
První zápas tohoto čtvrtfinále nebylo nikterak zábavně. Obraz hry se prakticky neměnil, když Manchester City se snažil tlačit na soupeře a obléhal jeho vápno. Citizens si nakonec do Madridu odvezou vítězství 1:0, když ojedinělou šanci dokázal využít Kevin De Bruyne.
90+3'
90+2'
Vrsaljko fauloval Grealishe a vidí žlutou kartu. Stejně tak jako Ederson, který nesportovně odkopl míč do zámezí při přerušení.
90+1'
Nakopnutý balonu za obranu domácích se snažil využít Correa, ale Aké si ho dokázal pohlídat. Od branky bude odkopávat Ederson.
90'
Nastavovat se budou pouze dvě minuty.
89'
Manchester City znovu drží balon na svých kopačkách, rozhodně nechce v závěru riskovat.
87'
Pěknou šajtlí vyslal do šance Foden znovu De Bruyneho, ale ten nastřelil jen soupeře. Stejně tak jako vzápětí i Foden.
86'
Volný prostor se snažil využít De Bruyne pro zakončení. Zpoza šestnáctky si ale ránu nepřipravil ideálně a přestřelil.
85'
Protesty Jesuse už nechtěl poslouchat hlavní rozhodčí Kovacs a ukázal domácímu útočníkovi žlutou kartu.
84'
Na polovině hřiště ztratil balon Cancelo a do okamžitého brejku se řítil Lemar, jenže velmi rychle u něj bylo několik hráčů soupeře.
83'
Correa nyní zcela nesportovně nakopl balon do ležícího Grealishe a vidí žlutou kartu.
82'
Manchester City znovu uklidnil hru a kombinuje na polovině hřiště, rádi by ale přidali ještě jeden gól do odvety.
81'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází João Félix, přichází Thomas Lemar.
80'
Z druhé vlny byl připraven zakončovat z první De Bruyne, ale hostující fotbalisty zachránil Savić, který vykopl míč těsně před brankovou čárou!
78'
Nakonec se odhodlal k centru do vápna Vrsaljko, ale našel jen piřpraveného Edersona, který stáhl balon do rukavic.
77'
Dlouhý a vysoký centr do vápna hosté nedokázal zužitkovat a vytvořit si střeleckou pozici. Atlético však zůstává u balonu.
76'
Rodri fauloval na vlastní polovině Kondogbiu, hostujcí fotbalisté tak mohou rozehrát volný kop.
75'
Po delší době Atlético na útočné polovině. Španělský celek bude muset zabrat i do útoku.
73'
Z rohového kopu se ale domácí vůbec neprosadili. Míč nakonec skončil až na polovině hřiště. Atlético se dobře ubránilo.
72'
Tentokrát Foden přihrával nepřesně, balon skončil v zámezí, ale domácí rozehrají alespoň rohový kop.
70'
Manchester City právě vstřelil branku!
Foden pobyl na hřišti jen několik desítek sekund a připisuje si asistence. Prostrčil šikovně balon skrz obranu do vápna, kde si sběhl KEVIN DE BRUYNE a ten krásnou ránou ke vzdálenější tyči posílá domácí do vedení. Asistence: Phil Foden.
69'
Žlutou kartu dostává Rodrigo de Paul (Atlético Madrid).
69'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Rijád Mahriz, přichází Phil Foden.
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Ilkay Gündoğan, přichází Jack Grealish.
68'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Raheem Sterling, přichází Gabriel Jesus.
67'
Kolmicí do vápna se snažil Sterling uvolnit Sterlinga, ale ten předvedl další ze svých známých hereckých epizod.
65'
Atlético se snažilo svým útočným výpadem překvapit soupeře, ale Citizens znovu u balonu. Nicméně hosté jsou ve druhém poločase o něco více odvážnější.
64'
City rozehráli další rohový kop. Tentokrát z pravé strany a nebezpečně zakončoval hlavou ve vápně Laporte, který jen usměrnil míč na síť hostující branky.
62'
Prosadit se na pravé straně pokusil čerstvý Cunha. Míč skončil v zámezí, ale hosté zůstávají u balonu.
60'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Koke, přichází Rodrigo de Paul.
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Ángel Correa.
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Marcos Llorente, přichází Matheus Cunha.
59'
Od rohového praporku centroval De Bruyne, jenže nenašel nikoho ze svých spoluhráčů. Balon navíc vzápětí získalo Atlético.
58'
Na pravé straně se uvolnil Cancelo, ale jeho přetažený centr nemohl vytvořit šanci. Vrsaljko však odvrátil jen na další roh.
57'
Oblak jen kontroloval pohledem přízemní centr ke vzdálenější tyči. Sterling byl od míče přece jen daleko, aby mohl dorážet.
55'
Tentokrát už pálil De Bruyne přímo na branku, mířil k pravé tyči ale Oblak se rychle dostal k zemi a dokázal vyrazit! Zřejmě největší šance zápasu prozatím.
54'
Přímý kop si vzal na starost De Bruyne, který rozehrál na krátko. Zakončovat z první se pokoušel Sterling, ale byl znovu faulovaný a ještě blíže brance. Teď to opravdu bude téměř z hranice vápna.
53'
Jen pár metrů před hranicí vápna fauloval Reinildo. To je velmi zajímavá pozice pro přímé ohrožení branky.
51'
Znovu se po rohovém kopu Manchesteru City dostali hosté do brejku. A viděli jsme první střelu na branku, ve vápně zakončoval Llorente, jenže rána neměla razanci.
50'
A bude to další roh Citizens, centr De Bruyneho znovu zblokovala obrana hostů.
48'
Z rohového kopu Citizens vznikl velmi nebezpečný brejk Griezmann, který se řítil sám na branku domácích, jenže skvěle se vrátil Gündogan a zneškodnil soupeře.
47'
Domácím se podařilo vytvořit si střeleckou pozici. Gündoganůn pokus ale tečoval mimo branku Felipe.
46'
Atlético se ihned po rozehrání vrhlo do útoku, Llorenteho zakončení ale už přišlo v momentě, kdy měl pomezní sudí praporek nad hlavou.
46'
První poločas nenabídl moc fotbalové krásy. Jednoznačným dirigentem zápasu je Manchester City, který zcela jednoznačně častěji drží balon. Prozatím se ale domácím nedaří z optické převahy vytvořit si šanci, Atléticu tak plán vychází dokonale.
45'
44'
Zpoza šestnáctky se do balonu opřel Stones, ale balon letěl vysoko nad hostující branku. Oblak s rozehrávkou spěchat nebude.
43'
V blízkosti vápna získal balon vzápětí po ztrátě Silva, ale řítil se mezi tři soupeřovi hráče a o míč přišel.
41'
Ve vápně se pokoušel zpracovat balon De Bruyne, ale byl v oslabení proti dvěma stoperům a neměl moc šanci na úspěch.
40'
Další útočná akce Citizens vedená po pravé straně. Ale ani tento přízemní centr se neujal, balon si pohlídal bez potíží Oblak.
39'
Do konce prvního poločasu nezbývá moc času a Manchester City čeká na první střelu na branku. Znovu ale domácí okupují vápno hostů.
37'
Znovu chyba v útočné fázi domácích. Cancelo nestihl balon na hrací ploše a vhazovat budou hosté.
36'
Přízemní centr vyslal z pravé strany do vápna Mahríz, ale našel jen připravený rukavice Oblaka.
35'
Rozehrávku domácích se Atlético snažil narušit vysunutým presinkem, ale Sky Blues bez větších potíží znovu nastěhovaní na útočné polovině.
34'
Na útočné polovině fauloval De Bruyne. Rozehrávat tak bude z blízkosti vlastní branky Oblak.
33'
Jenže ne na dlouho, Aké získal balon pro domácí fotbalisty. Ze střední vzdálenosti zkusil vypálit Rodri, ale trefil jen soupeře.
32'
Dlouhá kombinace City skončila nepřesnou přihrávkou a po delší době znovu u balonu Atlético.
31'
Původní centr od rohového praporku hosté odvrátili. Míč ale vzápětí poslal zpět do vápna De Bruyne, jenže ten si pohotově našel Oblak.
30'
Na levé straně se pokoušel prosadit Sterling, ale ze souboje vyšel vítězně Vrsaljko, ačkoliv za cenu rohového kopu.
28'
Pěknou individuální akci předvedl na pravé straně Mahríz a nechybělo moc, aby do zakončení vyslal De Bruyneho. Dobře postavený byl ale v obraně Reinildo.
27'
Šikovnou přihrávkou mezi dvěma obránci se snažil Cancelo uvolnit Mahríze, ale nakonec skončil balon v zámezí.
26'
Po náznaku dvou brejků se Atlético znovu nastěhoval do vlastního vápna a odolává náporu soupeře.
24'
Cancelo byl nyní trochu laxní při rozehrávce, čehož využil Lodi. Zisk balonu ale neproměnil k vytvoření šance.
23'
První rychlý brejk Atlética započal Félix, který se dostal až do vápna, ale tam ho ukázkově obral o balon Cancelo.
22'
Po rozehraném rohovém kopu se do zakončení dostal Gündogan. Zpoza šestnáctky ale vysoko hostující branku přestřelil.
20'
Obrázek hry se vůbec nemění. City znovu kombinují před vápnem soupeře, nakonec se neujal ani centr Cancela.
19'
Nepříjemný centr Mahríze, který málem propadl až před Silvu. Oblak byl u míče ale nejdříve.
18'
De Bruyneho centr odvrátil velmi pohodlně Vrsaljko, ale následně se Llorente dostal s míčem jen na polovinu hřiště.
16'
Po nepřesné kombinaci domácích před vápnem se k balonu znovu dostali hostující fotbalisté, jenže opravdu jenom na několik sekund.
15'
Atlético znovu jen odkoplo balon na polovinu, domácí tak kombinují opět na útočné polovině.
14'
Manchester City rozehrál rohový kop na krátko, ale nebylo to nejlepší řešení. Domácí se do zakončení nedostali.
13'
Z levé strany se do vápna pokoušel prosadit Sterling a poté Silva, ale obrana Atlética odvrátila na rohový kop.
12'
Od rohového praporku se snesl balon na hlavu Laporteho, ale jeho zakončení skončilo vedle pravé tyče.
11'
Centr do vápna kroutil Cancelo, ale nemířil přesně na hlavičku Sterlinga. Citizens vybojoval poté alespoň roh.
10'
Mahríz se pokoušel lobem uvolnit ve vápně De Bruyneho, ale belgický záložník nestihl míč na hrací ploše.
9'
Z větší vzdálenosti se pokusil vystřelit Cancelo, jeho střelu tečoval jeden z hostů, ale nikdo z domácích se k dorážce nedostal.
8'
Přímý kop rozehrál centrem do vápna De Bruyne, ale našel jen Griezmanna, který hlavou odvrátil míč do zámezí.
7'
Citizens se nastěhovali na útočnou polovinu a pomalou rozehrávkou se snaží najít místo v obraně soupeře. Cancela navíc fauloval Kondogbia.
5'
Zrychlit domácí rozehrávku se pokusil kolmicí za obranu De Bruyne, jenže Sterling byl v ofsajdu a rozehrávat budou hosté.
4'
Centr Griezmanna za obranu City doběhl Vrsaljko, ale zasekl hru a Atlético se snaží udržet si míč na kopačkách.
3'
Félix šikovně protečoval míč na polovině do běhu Llorentemu, který pořádně prohnal Akého. V závěru akce ho ale také fauloval.
2'
Nákop Felipeho na útočnou polovinu skončil v zámezí a pokračovat budou znovu s balonem domácí fotbalisté.
1'
Čtvrtfinále rozehráli domácí, kteří drží balon na svých kopačkách, ale prozatím daleko od branky soupeře.
1'

Manchester City: Ederson – Stones, Laporte, N. Aké, Cancelo – De Bruyne, Rodri, Gündoğan (C) – Mahriz, Sterling, B. Silva.
Náhradníci: Carson, Steffen – Egan-Riley, Fernandinho, Foden, Grealish, Mbete, Jesus, Zinčenko.
Trenér: Pep Guardiola

Atlético Madrid: Oblak – Vrsaljko, Felipe, Savić, Reinildo, Lodi – M. Llorente, Kondogbia, Koke (C) – Félix, Griezmann.
Náhradníci: Gomez Vela, Lecomte – Camara, Á. Correa, Cunha, de Paul, Hermoso, Lemar, Serrano, L. Suárez, Wass.
Trenér: Diego Simeone

Rozhodčí: Kovács – Marinescu, Artene – Di Bello.

OSMIFINÁLE: Sporting Lisabon (5:0, 0:0)
--------------------------------------------------------------------
Manchester City     (Premier League)

Citizens budou znovu cestovat na jih Evropy. V osmifinále to byl pro svěřence Pepa Guardioly poměrně zábavný výlet do Lisabonu, kde místnímu Sportingu uštědřili debakl 5:0 a prakticky po prvním zápase bylo o postupujícím rozhodnuto. V domácí odvetě už nebylo prakticky o co hrát a bezbranková remíza jen potvrzovala, že na trávníku toho rovněž nebylo moc k vidění.

Manchester City má rozhodně na co navazovat, v loňské sezoně se dostal až do finále. Naopak rozhodně nebude chtít opakovat předloňské čtvrtfinále, ve kterém Sky Blues vyřadil velmi překvapivě Lyon.

OSMIFINÁLE: Manchester United (1:1, 1:0)
Atlético Madrid     (La Liga)

Španělský celek možná trochu překvapivě postoupil přes osmifinále až do nejlepší osmičky. A cestu do Manchesteru zná důvěrně, neboť právě přes městského rivala Citizens si Atlético vyšlapalo cestičku. Madridský tým sice odjížděl do Anglie s remízovým stavem, ale na Old Trafford dokázala parta okolo Diega Simeoneho díky jediné brance zápasu Lodiho zvítězit.

Atlético tak překonalo loňský neúspěšný ročník, ve kterém opustilo scénu Ligy mistrů již v osmifinále, v němž narazilo na pozdějšího vítěze Chelsea. V letošním čtvrtfinále ale nebude mít o nic lehčí los, loňský finalista z Manchesteru bude velká výzva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.