Liga mistrů - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Club Brugge : Leverkusen - 7. září 2022   21:00

Club Brugge
Club Brugge
42' Sylla (Skov Olsen)
1:0
(1:0)
Club Brugge
Mignolet – Odoi, Mechele, Sylla, Meijer – Nielsen, Onyedika (83. Balanta), Vanaken (C) – Skov Olsen (83. Sandra), Jutgla (64. Jaremčuk), Sowah (89. Sobol).
Lammens – Larin, Boyata, Nusa, Audoor.
Irfan Peljto – Senad Ibrisimbegović, Davor Beljo (všichni BIH)
Jan Breydelstadion, Bruggy
Leverkusen
Hrádecký (C) – Kossounou, Tah, Hincapié, Bakker (67. Hložek) – Aránguiz (46. Palacios), Andrich (67. Demirbay) – Frimpong (86. Azmún), Hudson-Odoi (86. Amiri), Diaby – Schick.
Lomb, Neutgens – Paulinho, Tapsoba, Fosu-Mensah.

S konstatováním, že Leverkusen nestačil na Club Brugge a znovu prohrává, se loučím a přeji vám dobrou noc.
Zatímco první poločas patřil belgickému celku, tak druhý zase Leverkusenu. Ovšem mezi střelce se zapsal pouze Abakar Sylla, a tak se Club Brugge raduje z důležitých třech bodů! Ve druhé části sice vyrovnal Patrik Schick, ovšem jeho branka neplatila pro ofsajd. V závěru se v dresu Bayeru mohl prosadit i Adam Hložek, jehož zakončení z přímého kopu bylo nepříjemné, ale Simon Mignolet vytáhl parádní zákrok. Mizérie německého týmu tak pokračuje i v Lize Mistrů.
90+4'
90+3'
Sám Adam Hložek se postavil k přímému kopu, který před brankářem skočil a letěl k levé tyči. Ovšem Simon Mignolet stihl zareagovat a nepříjemné zakončení vyrazit do bezpečných míst!
90+2'
Deset metrů před šestnáctkou byl faulovaný Adam Hložek, který pro hostující celek vybojoval zajímavou standardní situaci.
90+1'
K postranní lajně přistupuje čtvrtý rozhodčí, který ukazuje, že se budou nastavovat čtyři minuty. Leverkusen se dožaduje pokutového kopu, protože ve vápně po souboji upadl Sardár Azmún. Ovšem rozhodčí hostujícího útočníka zvedá a bude se normálně pokračovat.
89'
Střídání v týmu Club Brugge KV:
ze hřiště odchází Kamal Sowah, přichází Eduard Sobol.
88'
Ze střední vzdálenosti se napřáhl Kerem Demirbay, jehož zakončení zamířilo vedle pravé tyče. Belgický celek bude ještě střídat, čímž ušetří trochu času.
87'
Sardár Azmún na hranici vápna posunul míč na Nadiema Amiriho, který se pokusil o technickou střelu, která ale zamířila jen hodně vedle branky. Leverkusenu kolem šestnáctky chybí větší kvalita.
86'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
ze hřiště odchází Callum Hudson-Odoi, přichází Nadiem Amiri,
ze hřiště odchází Jeremie Frimpong, přichází Sardár Azmún.
86'
Moussa Diaby posunul míč na Kerema Demirbaye, který se snažil odcentrovat, ale trefil jen prvního bránícího hráče.
85'
Adam Hložek přihrál na hranici pokutového území, odkud se mu míč snažil do vápna vrátit Exequiel Palacios. Jenomže trefil nohu soupeře a Brugge znovu zvolily dlouhý odkop.
84'
Hostujícímu celku už moc času na vyrovnání nezbývá a čas mu utíká stále rychleji. Další akce hráčů v červených dresech skončila na pravé straně.
83'
ze hřiště odchází Andreas Skov Olsen, přichází Cisse Sandra,
ze hřiště odchází Raphael Onyedika, přichází Éder Balanta.
82'
Dlouhý pas na českého útočníka vyslal Exequiel Palacios, jenomže Patrik Schick míč za sebe neprotečoval a navíc se nacházel v ofsajdovém postavení.
81'
Jeremie Frimpong a Adam Hložek si neporozuměli na pravé straně a o míč znovu přišli. Club Brugge už se soustředí na bránění a vidíme jen dlouhé odkopy.
80'
Na pravé straně se rozeběhl Moussa Diaby, kterého hledal Jeremie Frimpong. Jenomže tělem si balon pokryl Bjorn Meijer, a tak další akce Leverkusenu rychle skončila.
78'
Pozdě v souboji byl Kamal Sowah (Club Brugge), který zezadu atakoval stojnou nohu Exequiela Palaciose. Hlavní rozhodčí neměl jinou možnost, než vytáhnout znovu žlutou kartu.
77'
Patrik Schick dává další branku, když vystřihl krásné nůžky a balon zapadl k levé tyči. Jenomže český útočník se nacházel v metrovém ofsajdu, a tak ani tato branka nemůže platit.
75'
Irfan Peljto se ještě sám běží podívat na video, z něhož usoudil, že branka pro ofsajd nemůže platit!
73'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Německý celek se vrací do utkání, když zleva odcentroval Callum Hudson-Odoi. Hlavou balon jemně tečoval PATRIK SCHICK, který uklidil balon k zadní tyči. Ovšem branku českého reprezentanta ještě zkoumá VAR! Asistence: Callum Hudson-Odoi.
72'
Hráči v červených dresech jsou znovu u balonu a přesouvají se na útočnou polovinu. Ovšem domácí celek je se všemi hráči pod balonem, přes tohle bude těžké projít.
71'
Adam Hložek roztáhl hru doleva, odkud míč zamířil do druhé vlny. Zakončením z jedné se prezentoval Kerem Demirbay, jehož pokus zamířil kousek vedle vzdálenější tyče.
70'
Jdeme do poslední dvacetiminutovky normální hrací doby. Německému klubu se už čas začíná rychle krátit a stále prohrává o jednu trefu.
68'
Před malou chvíli Kerem Demirbay (Leverkusen) přišel na zelený pažit a nyní vidí žlutou kartu, když se pověsil na záda soupeře.
67'
ze hřiště odchází Robert Andrich, přichází Kerem Demirbay,
ze hřiště odchází Mitchel Bakker, přichází Adam Hložek.
66'
Individuálně se snažil projít do šestnáctky Hans Vanaken, jehož zastavil bránící hráč na hranici vápna. Leverkusen zamířil do míst, kde se nenacházel Patrik Schick.
65'
Střídající Roman Jaremčuk pracoval na pravé straně a vybojoval rohový kop. Centr od praporku mířil na zadní tyčku, odkud Bjorn Meijer zamířil do soupeře, a tak tu bude šance na reparát.
64'
Adam Hložek už je připravený u postranní lajny a za malou chvíli se zapojí do utkání. Doufejme, že talentovaný hráč sestavě Leverkusenu pomůže.
64'
ze hřiště odchází Ferran Jutgla, přichází Roman Jaremčuk.
63'
Ve druhém poločase už je Leverkusen více u balonu, jenomže směrem dopředu je poněkud bezzubé. Hráči v červených dresech musejí ještě více zvýšit obrátky a zatlačit belgického soupeře.
62'
Na levé straně pracoval Moussa Diaby, který naslepo hledal českého spoluhráče, ale míč poslal za něj. Po chvíli viděl další žlutou kartu Robert Andrich (Leverkusen), který se přimotal do souboje jako třetí v pořadí!
61'
Na levé straně vápna se v náběhu nacházel Mitchel Bakker, který z úhlu nepropálil domácího brankáře. Simon Mignolet si do statistik zákrok nepřipíše, protože se hostující hráč nacházel v těsném ofsajdu.
59'
Střídající Exequiel Palacios (Leverkusen) je prvním potrestaným hráčem tohoto zápasu. Argentinský fotbalista se položil do skluzu, kterým u postranní lajny trefil soupeře. Zaslouženě tak uviděl žlutou kartu.
59'
Na pravé straně nabral velkou rychlost Jeremie Frimpong, kterého stejně dohnal Abakar Sylla. Navíc se hostující hráč nacházel v ofsajdovém postavení.
57'
Na hrací ploše zůstal ležet Bjorn Meijer, který se hlavou srazil s Jonathanem Tahem. V přerušené hře pustil hlavní rozhodčí na hrací plochu domácí lékařský tým.
56'
Odraženého míče se na velkém vápně chopil Callum Hudson-Odoi, který měl hodně času. Ovšem situaci prováhal ,a tak mu do zakončení skočil Casper Nielsen. Leverkusen rozehrával další rohový kop, po němž střelecký pokus nepřišel.
55'
Leverkusen chtěl přenést hru na pravou stranu, ale krajní obránce míč poslal mimo hrací plochu. Německému celku se na začátku probíhající sezony vůbec nedaří, což se potvrzuje i dnes.
54'
První jmenovaný vyslal centr na zadní tyčku a míč se pak přesunul více před branku. Jenomže obrana v červených dresech byla připravená a situaci znovu zvládla.
53'
Proti soupeři tentokrát vystoupil Robert Andrich, jenž se dopustil nedovoleného zákroku. Další balon před německou branku pošle z volného kopu jeden z dvojice Andreas Skov Olsen – Casper Nielsen.
52'
Kamal Sowah přihrával mezi stopery, kam si naběhl Ferran Jutgla, jemuž ale už scházely síly. Domácí hráč vyslal zpoza vápna zakončení, které mířilo jen doprostřed brány.
51'
Exequiel Palacios si pokryl na útočné polovině balon a byl faulován. Leverkusen přestěhoval všechny hlavičkáře před branku. Odražený míč si na hranici vápna našel Mitchel Bakker, jehož snažení bylo nepřesné.
50'
Lukáš Hrádecký musel vystartovat z branky, jelikož Leverkusen ztratil balon a Club Brugge okamžitě posílal pas za německou obranu.
49'
Leverkusenu to znovu nelepí a těžko říct, co se v tomto tradičním německém klubu v létě stalo. Hostující celek se snažil o centr zprava, který neměl šanci na úspěch.
48'
Z hranice pokutového území vystřelil Callum Hudson-Odoi, jehož pokus srazil vracející se obránce asi metr vedle levé tyče. Po následném centru sice přišlo zakončení, jenomže bylo hodně nepřesné a Simon Mignolet zasahovat nemusel.
47'
Domácí mužstvo dále drží balon, ovšem kombinovalo s ním dlouhou dobu kolem středové čáry. Následná přihrávka mířila na levou stranu, jenomže Kamal Sowah míč nezachytil na hrací ploše.
46'
Hlavní rozhodčí pan Irfan Peljto dal pokyn k pokračování zápasu. Balonu se chopily Brugge, které přenesly hru na levou stranu, kde si velmi dobře počínal Odilon Kossounou.
46'
ze hřiště odchází Charles Aránguiz, přichází Exequiel Palacios.
46'
Sledovali jsme poločas, v němž Club Brugge využil nepohody soupeře a podmanil si prví část utkání. Domácí hráči byli více u balonu a zaslouženě se dočkali gólu, o který se postaral po rohovém kopu Abakar Sylla. Naopak ve hře Leverkusenu se není o co opřít. Do hry se téměř nedostává ani Patrik Schick, jenž je od zbytku týmu odříznutý. Pokud chce Bayer myslet na body, musí výrazně přidat.
45+1'
45+1'
Na hranici pokutového území se nacházel nikým neobsazený Kamal Sowah. Jeho zakončení padalo pod břevno, ale také do prostoru, kde se nacházel připravený Lukáš Hrádecký. Následný centr od rohového praporku si znovu pohlídal hostující brankář.
45'
Běží poslední minuta normální hrací doby prvního poločasu. Další centr mířil před branku Leverkusenu, ovšem situaci si pohlídal Mitchel Bakker.
43'
Leverkusen mohl velmi rychle najít odpověď, jenomže akci znovu nedotáhl. Mitchel Bakker poslal střílenou přihrávku před branku, kde Patrik Schick na balon nedosáhl. Balon odkopl Abakar Sylla, který jej ještě otřel o nohu českého útočníka.
42'
Bruggy právě vstřelily branku!
Centr od rohového praporku zamířil na první tyčku, kde si na balon naskočil ABAKAR SYLLA. Jeho hlavička mířila do bližšího spodního rohu branky, kam se sice Lukáš Hrádecký dostal, avšak s míčem spadl do branky. Doufejme, že gól střetnutí pomůže a uvidíme konečně atraktivní fotbal. Asistence: Andreas Skov Olsen.
41'
Andreas Skov Olsen přešel přes soupeře, který mu v posledním momentu ukopl míč na rohový kop. Všichni hlavičkáři se přesouvají před branku Lukáše Hrádeckého.
40'
Kdeže jsou loňské časy, kdy Leverkusen hrál parádní fotbal a Patrik Schick střílel jednu branku za druhou. Český reprezentant zatím nemá potřebný servis od spoluhráčů, kteří jsou často pod tlakem.
39'
Zleva odcentroval Moussa Diaby, který nenašel nikoho v červeném dresu. Belgické mužstvo se znovu snadno ubránilo a znovu může myslet na útočnou fázi hry.
38'
Blížíme se ke konci zápasu a zatím čekáme na vstřelenou branku, která by střetnutí rozhodně pomohla. Ještě horší je fakt, že jsme viděli také pouze jednu pořádnou šanci na vstřelení gólu.
36'
Z velké dálky se do míče opřel Ferran Jutgla, který se asi řídil pravidlem, když nevíš co s míčem, tak vystřel. Jenomže balon místo hostujícího brankáře, ohrozil fanoušky v pětadvacáté řadě na tribuně.
35'
Na pravé straně se na poslední chvíli dostal před obránce Andreas Skov Olsen, který poslal balon ještě před branku. Vysoký centr si ale ze vzduchu sebral nikým neatakovaný Lukáš Hrádecký.
34'
Balon proti noze dostal Casper Nielsen, jehož zakončení z velké dálky zamířilo do soupeře. Pochvalme belgické mužstvo, které zatím vládne střetnutí.
33'
Domácí hráči znovu kombinovali na útočné polovině, ovšem na levé straně byl prostor přehuštěný. A tak Brugge hru otočily, avšak Nielsenův centr skončil v rukavicích Lukáše Hrádeckého.
31'
Charles Aránguiz zůstal ležet na hrací ploše, a tak hráči obou celků využili situace a občerstvili se. Hostující hráč bude v pořádku a uvidíme ho v dalším průběhu zápasu.
30'
Ovšem akce po levé straně nebyla úspěšná, jenomže Denis Odoi poslal míč za postranní lajnu. Hráči v červených dresech se k míči vrací a předvádí další postupnou kombinaci.
29'
Obrana německého celku je znovu na vlastní polovině, a tak uvidíme postupný útok domácího mužstvu. Jenomže do hry se zapojil Patrik Schick, který soupeři sebral balon a míří se spoluhráči do akce.
27'
Lukáš Hrádecký rozehrál ke stoperovi, který se okamžitě nacházel pod tlakem. Leverkusen z nepříjemné pozice vybruslil a také zaútočil! Za vápnem s míčem kouzlil Moussa Diaby, jehož zakončení vyrazil na tyčku Simon Mignolet.
26'
Callum Hudson-Odoi se nacházel s míčem na útočné polovině, ovšem neměl komu přihrát, a tak se otočil a poslal balon zpátky k obráncům. Pohyb hráčů v červených dresech je zatím žalostný.
25'
Asi málokdo čekal, že Leverkusen bude v dalším zápase horším týmem. Ovšem zatím tomu vše nasvědčuje, protože Club Brugge je více na útočné polovině.
23'
Už to vypadalo, že německé mužstvo získá míč a vyrazí do otevřené obrany. Hráč Leverkusenu se balon nezpracoval, a tak hráči v modrých dresech zůstávají na útočné polovině.
22'
Leverkusen rozehrával rohový kop a centr zamířil na zadní tyčku. Český útočník se přimotal do cesty spoluhráči, sám hlavou zakončil hodně vedle branky.
21'
Se štěstím přes soupeře prošel Piero Hincapié, který přihrával na hranici malého vápna. Zakončení Patrika Schicka srazil vedle levé tyče vracející se obránce.
20'
Dvacet minut hry je minulostí a lépe zatím působí domácí celek. Ovšem jedinou střelu, která mířila do prostoru tří tyčí, vyslal Leverkusen.
19'
Riskantní přihrávku před vlastní branku dával Piero Hincapié a spoluhráč musel rychle reagovat. Německý celek pak otočil kormidlem hry a do vápna centroval Moussa Diaby. K balonu se nedostal Patrik Schick, jenž skončil na trávníku, ale na penaltu tohle bylo málo.
18'
Zatím se téměř vůbec nedostává do hry Patrik Schick, který je od záložníků úplně odříznutý. Českého reprezentanta asi nečeká snadné utkání. Uvidíme, jak bude Leverkusen pokračovat v dalším průběhu hry.
17'
Pohybem si o balon řekl Andreas Skov Olsen, který už mířil do šestnáctky. Celou situaci přečetl Hans Vanaken, jenž míč cpal do nebezpečné pozice. Jenomže Lukáš Hrádecký byl rychlejší a akci soupeři překazil.
16'
Leverkusen zastavil další akci soupeře ještě na jeho polovině hrací plochy. Club Brugge ale rychle rozehrál a snaží se něco vymyslet v útočné fázi.
15'
Belgické mužstvo se znovu nacházelo na útočné polovině a centr před branku cpal Andreas Skov Olsen. Hostující celek se chopil míče a bude chtít hru trochu uklidnit.
14'
Na hranici vápna se pohyboval Kamal Sowah, jenž se snažil vystřelit, ale pod nohy se mu položil Piero Hincapié. Po rohovém kopu byl míč odehrán znovu na hranici šestnáctky, avšak hlavička Raphaela Onyedika zamířila jen k soupeři.
13'
Bjorn Meijer se pokusil o centr, jenomže do skluzu se položil Odilon Kossounou, jenž zahrál situaci na rohový kop. Centr pak zamířil na první tyčku, odkud Hans Vanaken se snažil zakončit. Jenomže trojice soupeřů jej rychle dostoupila.
12'
Jen o malinký kousek se k míči nedostal Patrik Schick, který dobře předpokládal, kam půjde přihrávka soupeře. Domácí mužstvo se pak daleko nedostalo, avšak Leverkusen zaznamenal jen další zbytečnou ztrátu.
10'
Deset minut hry je minulostí a domácí celek vypadá o trochu lépe. Tentokrát chtěl zprava odcentrovat Kamal Sowah, jehož snažení bylo zastavené. Ovšem belgický tým se k míči vrátil a dál kombinuje.
9'
Raphael Onyedika se snažil přihrát na pravou stranu, ovšem krajní obránce Leverkusenu dobře vystoupil a míč získal. Hráči v červených dresech při další akci volí další postupnou kombinaci. Po chvíli na hranici vápna prošel Moussa Diaby, jehož zakončení mířilo jen doprostřed branky.
8'
Zprava se na hranici vápna probojoval Andreas Skov Olsen, který se snažil vymyslet kolmou přihrávku do pokutového území. Balon se obraně německého klubu podařil zastavit a odehrát do bezpečných míst.
7'
Nalevo si pohybem o míč řekl Callum Hudson-Odoi, avšak přihrávka na něj byla nepřesná. Balon skončil za postranní lajnou, a tak znovu vhazoval Denis Odoi, jenž započal další akci Brugge.
6'
Patrik Schick nezvládl souboj u středové čáry a balonu se chopil Brandon Mechele. Domácí celek táhl akci po pravé straně, ovšem následný centr si obrana Leverkusenu pohlídala.
5'
U středové čáry vystoupil proti soupeře Piero Hincapié, jenž si pomohl nedovoleným zákrokem. Belgický celek na první pokus na útočnou polovinu neprošel, a tak to znovu zkusí od obránců.
4'
Za balonem se dral Bjorn Meijer, který si v souboji pomohl rukou. Leverkusen otočil kormidlem hry, avšak za půlící čárou přišla nepřesná nahrávka. Zatím sledujeme spíše oťukávací začátek zápasu.
3'
Na levé straně přes soupeře neprošel Mitchel Bakker, a tak Denis Odoi mohl vhazovat. Leverkusen se balonu rychle chopil, avšak přihrávka na českého útočníka byla nepřesná.
2'
Club Brugge nastoupil do dnešního střetnutí v modrých dresech, naopak německý soupeř se oblékl do červené sady. Vraťme se na trávník, kde kombinuje Bayer.
1'
Utkání bylo právě odstartováno a jako první se balonu chopil Moussa Diaby. Nákop Leverkusenu sebral brankář Simon Mignolet, ovšem bolestivě zboural spoluhráče. Raphael Onyedika zůstal malou chvíli ležet na zeleném pažitu.
1'
Velký svátek s názvem Liga Mistrů začal už včera, avšak utkání v Belgii začne za malou chvíli. Rozhodčí z Bosny a Hercegoviny přivedli oba celky na hrací plochu, kde nechybí ani český reprezentant Patrik Schick. Naopak mladíček Adam Hložek začíná na lavici náhradníků. Doufejme, že se i bývalý hráč pražské Sparty podívá do střetnutí!

Club Brugge KV: Mignolet – Odoi, Mechele, Sylla, Meijer – Nielsen, Onyedika, Vanaken (C) – Skov Olsen, Jutgla, Sowah.
Náhradníci: Lammens – Sobol, Balanta, Larin, Boyata, Nusa, Jaremčuk, Sandra, Audoor.
Trenér: Carl Hoefkens.

Bayer Leverkusen: Hrádecký (C) – Kossounou, Tah, Hincapié, Bakker – Aránguiz, Andrich – Frimpong, Hudson-Odoi, Diaby – Schick.
Náhradníci: Lomb, Neutgens – Paulinho, Azmún, Demirbay, Amiri, Tapsoba, Hložek, Fosu-Mensah, Palacios.
Trenér: Gerardo Seoane.

Rozhodčí: Irfan Peljto – Senad Ibrisimbegović, Davor Beljo (všichni BIH).
Ještě jednou vás vítám u dnešního přenosu, který startuje zhruba za pětapadesát minut. Oba týmy odhalily sestavy, a tak si je za pár okamžiků představíme. Doufejme, že nás čeká kvalitní utkání.
Konfrontace mezi belgickým a německým fotbalem se odehraje ve středu a úvodní hvizd je naplánovaný na 21 hodinu. Ze střetnutí je pro vás připravený podrobný textový přenos, jímž vás provede Michal Luxa. Doufejme, že nás čeká pohledné utkání, které přinese také několik vstřelených gólů. Pojďme se společně bavit nejlepším evropským fotbalem.
Club Brugge se do skupinové fáze probojoval díky titulu v belgické nejvyšší soutěži, kterou ovládl o čtyři body před Royale Union. V nové sezoně Brugge jsou zatím na třetím místě, když v sedmi zápasech posbírali šestnáct bodů. Navíc se nacházejí ve výborné formě, protože v posledních čtyřech zápasech nepoznaly hořkost porážky. Ovšem svěřenci Carla Hoefkense ztrácí na vedoucí Antverpy pět bodů. Z české soutěže v týmu působí Eduard Sobol, jenž hájila barvy Slavie a Jablonce.

O účast mezi evropskou smetánkou si řekl také Leverkusen, který v loňské sezoně táhl především Patrik Schick. Tradiční klub dlouhou dobu bojoval s Dortmundem o druhou pozici, avšak skončil v Bundeslize na třetím místě. Všichni po letní pauze očekávali, že Bayer bude pokračovat ve skvělé jízdě, avšak přišlo vystřízlivění. Český útočník číslo jedna se v letošním ročníku Bundesligy trefil poprvé a doufajme, že se konečně zase "odšpuntoval". Ovšem Leverkusen dál tápe, jelikož v pěti duelech hned čtyřikrát prohrál a porazil pouze Mohuč. Svěřenci Gerarda Seoanea se tak krčí až na šestnácté pozici. Do německého klubu přišel z pražské Sparty talentovaný Adam Hložek, jenž v posledních dvou zápasech zůstal pouze na lavičce náhradníků, a tak se pomalu začíná psát o jeho možném hostování.
Vítám vás u skupinové fáze Ligy Mistrů, která si konečně zase řekla o slovo. V dnešním přenosu budeme sledovat utkání, v němž Club Brugge KV přivítá Bayer Leverkusen. Za normálních okolností by papírové předpoklady byly na straně německého klubu, jenž se ale nachází v krizovém období, a tak se očekává utkání, které by mohlo přinést překvapivého vítěze.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.