Kobel – Wolf (73. Ryerson), Süle, Schlotterbeck, Guerreiro – Can – Adeyemi (79. Bynoe-Gittens), Bellingham (C), Özcan, Brandt – Haller (68. Modeste).
Chelsea
Arrizabalaga – James, Koulibaly, T. Silva (C), Chilwell (71. Mount) – Loftus-Cheek, E. Fernández – Zíjáš, Félix, Mudryk (71. Cucurella) – Havertz.
Bettinelli, Bergström – Azpilicueta, Gallagher, Chalobah, Chukwuemeka, Kovačić, Zakaria, W. Fofana, Hall.

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 2:8. Střely mimo: 5:5. Rohy: 5:10. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 13:12.
Zápas skončil, Dortmund se raduje z velmi cenného vítězství 1:0 na domácím hřišti nad Chelsea. Německý tým tedy vstoupil do osmifinále Ligy mistrů lépe.

Ve druhé půli padl nakonec jediný a tím pádem i vítězný gól dnešního klání. Vstřelil ho v 63. minutě z brejkové situace po individuální akci Karim Adeyemi. Chelsea poté převzala iniciativu a byla jednoznačně lepším týmem, vytouženého vyrovnání se jí ale dosáhnout nepovedlo. Nejblíže byl v 78. minutě stoper Koulibaly, ale jeho střelu vykopl z brankové čáry Can. V nastaveném čase pak ještě nebezpečně pálil Fernández, ale toho parádně vychytal kobel.
90+6'
90+5'
Dortmund zvládl ubránit také rohové kop Chelsea, míč je znovu v moci brankáře Gregora Kobela.
90+5'
Enzo Fernández se mohl stát hrdinou Chelsea, když vypálil zpoza vápna. Jenže zastínil ho skvělý zákrok Kobela.
90+4'
Cucurella centroval z levé strany, ale trefil jen dobře postaveného Ryersona.
90+3'
Enzo Fernández se dopustil faulu na obranné polovině Chelsea a Dortmund tak může v klidu rozehrávat. A spěchat rozhodně nebude.
90+1'
Za nejaktivnější účast ve zmiňované potyčce dostávají žluté karty také Niklas Süle a Mason Mount.
90'
Julian Ryerson dostává žlutou kartu za hodně ostrý faul na Mounta, Následně se strhla potyčka, do které se zapojili i někteří lidé z laviček obou týmů.
88'
Chelsea se nyní sama obrala o zajímavou akci, útočným faulem se totiž provinil krajní bek Marc Cucurella.
87'
I tentokrát obrana Dortmundu obstála a další si drží čisté konto. Závěr zápasu se blíží a domácí jsou blízko velkého dílčího úspěchu.
85'
Salih Özcan dostává žlutou kartu za faule zezadu na Felixe a hosté mají k dispozici další nebezpečnou standardní situaci.
85'
Dortmund je pod velkým tlakem, ale zatím se zuby nehty brání. Z pravé strany vápna střílel Zijáš, jeho pokus byl ale zablokovaný.
84'
João Félix dnes zatím nemá střelecké štěstí. Na třetí pokus sice už trefil branku, ale pouze její prostředek a místo, kde se zrovna nacházel brankář Kobel.
82'
Dortmund vyrazil do dalšího nebezpečného brejku. Julian Ryerson mohl přihrávat i na nabíhajícího Bunoea-Gittense, ale rozhodl se pro obtížnější přenesení na Modesteho. Tomu však nevyšlo zpracování.
80'
Jamie Bynoe-Gittens se hned zapojil do hry a vysunul dopředu po pravém křídle Modesteho. Tomu ale střela nevyšla a netrefil branku.
79'
Střídání v týmu Borussia Dortmund:
ze hřiště odchází Karim Adeyemi, přichází Jamie Bynoe-Gittens.
78'
Hosté byli centimetry od vyrovnání! Po střele Koulibalyho sice Kobel zasáhl, ale míč mířil za brankovou čáru. Jenže připraven zachránit situaci byl Emre Can a vykopl míč doslova z brankové čáry.
77'
Zijáš dobře obešel Schlotterbecka a následně ho fauloval Adeyemi, který dostává žlutou kartu.
76'
Další akce Chelsea byla zastavena z důvodu ofsajdu, ve kterém se nacházel Reece James.
75'
Cucurella hledal centrem z levé strany Felixe, ale toho měli domácí obránci dobře pokrytého.
73'
ze hřiště odchází Marius Wolf, přichází Julian Ryerson.
72'
Centr od rohového praporku mířil na zadní tyč, kde nebyl žádný hráč Chelsea. Následně navíc dostává Zijáš žlutou kartu za falu a následné protesty.
72'
Chelsea pokračuje ve snaze o vyrovnání, bude kopat další rohový kop.
71'
Střídání v týmu Chelsea FC:
ze hřiště odchází Ben Chilwell, přichází Mason Mount,
ze hřiště odchází Michajlo Mudryk, přichází Marc Cucurella.
68'
ze hřiště odchází Sébastien Haller, přichází Anthony Modeste.
65'
Marius Wolf se ve vápně Dortmundu nepříjemně srazil se svým spoluhráčem Canem a musí být ošetřen.
63'
Dortmund právě vstřelil branku!
Poté, co domácí ubránili rohový kop, tak hned vyrazili dopředu. Jmenovitě to byl KARIM ADEYEMI, který obešel brankáře Kepu a pak poslal míč do odkryté branky. Dortmund vede 1:0. Asistence: Raphaël Guerreiro.
63'
Po rohovém opu se dostal k hlavičce Havertz, ale netrefil branku.
62'
Zijáš krásně narazil míč na střelu pro Reeceho Jemese, jeho střelu ale fantasticky vyrazil Gregor Kobel.
60'
Hosté zahrávali další rohový kop, ale obrana Dortmundu to znovu ustála, takže pokračujeme v bezbrankovém stavu.
58'
Převaha Chelsea pokračuje, hráči Dortmundu se zatím ve druhé půli převážně brání.
56'
Další standardní situace Chelsea už zakončením mezi tři tyče nevyústila.
55'
Standardní situaci Chelsea k otevření skóre nevyužila, obrana Dortmundu si pro tentokrát může oddechnout, protože skvělý zákrok předvedl po střele Jamese Gregor Kobel.
53'
Emre Can zastavil akci Chelsea jen nedovoleným způsobem a i on dostává žlutou kartu.
53'
Ve druhém poločasu zatím byla aktivnější Chelsea, ale stále platí, že čekáme na první střelu na branku.
52'
Zijášův centr z pravé strany byl velmi špatný a skončil jen v moci brankáře Gregora Kobela.
51'
Další pas za obranu od Felixe na Mudryka neprošel, dobře byl totiž postaven Wolf.
50'
Emre Can se dopustil faulu, takže Chelsea rozehrává na útočné polovině hřiště.
49'
Jude Bellingham dostává žlutou kartu za podražení.
47'
Mudryk našel pěkným kolmým pasem Chilwella, ale ten z toho vytěžil jen rohový kop.
46'
Je tady druhý poločas, oba týmy pokračují ve stejném složení jako na začátku zápasu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:05.
První poločas je minulostí, Borussia Dortmund zatím hraje doma s Chelsea bez branek. První poločas byl ale velmi zajímavý, oba týmy se snažily hrát velmi aktivně a zajímavých šancí a standardních situací bylo k vidění hned několik. Dortmund měl o něco více ze hry, ale mohl dvakrát inkasovat. V obou situacích hrál hlavní roli Felix, ale v první šanci ani netrefil branku a v té druhé napálil břevno.
45+1'
45'
Zijáš centroval z pravé strany, ale trefil jen před sebou blokujícího hráče Dortmundu.
43'
V závěru poločasu už není tempo tak vysoké, jako v samotném úvodu zápasu, ale to je zcela logické. Oba týmy už se vydaly dostat a navíc rozhodně nechtějí těsně před přestávkou inkasovat.
41'
Wolf poslal před branku centr, který byl nakonec spíše střelou a jen těsně minul branku Chelsea.
40'
Chilwellův přízemní centr z levé strany hledal na první tyči Havertze, ten ale nedokázal usměrnit míč na branku.
38'
João Félix měl další obrovskou šanci na zakončení! Tentokrát už zvládl zakončení mnohém lépe, ale měl smůlu, protože trefil jen břevno!
37'
Adeyemiho centr z levé strany se stal jen pochoutkou pro brankáře Kepu Arriazabalagu.
36'
Bellingham se snažil uvolnit v pokutovém území, ale v přehuštěném prostoru se mu to nakonec nepovedlo.
35'
Thiago Silva předvedl své kvality a zkušenosti v bránění a ve vápně čistě obral o míč Sébastiena Hallera.
33'
Na druhé straně zase z dálky pálil Karim Adeyemi, ale dopadlo to stejně, míč o velký kus minul branku.
31'
Zijáš předložil míč do ideální střelecké pozice pro Joaa Felixe. Ten ale šancí pohrdl a svou pravačkou přestřelil branku.
30'
Domácí měli sice problémy, ale nakonec se dokázali ubránit. A následné zakončení Felixe bylo už navíc, protože byl poté máván ofsajd.
29'
Dortmund se ale bude muset dál bránit, bude totiž čelit standardní situaci.
28'
Chelsea si brousila po dlouhé době na útočnou akci, ale Felix byl dobře pokrytý, takže z toho nakonec nic nebylo.
27'
Brand posunul míč na pravou stranu na Hallera, ale tomu zakončení nevyšlo tak, jak si představoval, trefil jen boční síť branky Chelsea.
25'
K míči se dostal ve vápně po pěkné kombinaci Borussie Karim Adeyemi a stihl i zakončit. Jeho střela však byla zablokovaná.
24'
Znovu potvrdili hráči Chelsea svou vzdušnou dominanci a rohový kop soupeře ubránili.
23'
Mudryk srazil centr Wolfa z pravé strany na rohový kop. Hosté jsou v posledních minutách pod poměrně značným tlakem.
22'
Rohové kopy zatím Dortmundu nevycházejí podle představ, ani tento nebyl výjimkou.
21'
Vše se opět stěhuje před branku Chelsea, domácí mají další rohový kop.
20'
Z levé strany posílal přízemní centr před branku Guerreiro, ale trefil jen připraveného Thiaga Silvu.
18'
Protiútok Dortmundu vedl po pravém křídle Wolf, ale tomu nakonec střela vůbec nesedla, takže Kepa nemusel zasahovat.
17'
Ani přes své přiznání neunikl Silva žluté kartě za úmyslné hraní rukou.
17'
Míč sice po standardní situaci skončil v síti, ale radost hráčů Chelsea byla jen velmi krátká, protože Thiago Silva poslal míč do branky prokazatelně rukou. Sám se ostatně okamžitě přiznal.
16'
Sébastien Haller fauloval Mudryka a Chelsea bude mít standardní situaci ze zajímavého prostoru.
15'
Chelsea nakonec zahrávala hned dva rohové kopy po sobě, oba však domácí hráči dokázali ubránit.
14'
Opět se vše rychle přesunulo na druhou stranu a roh bude zahrávat také Chelsea.
13'
I tentokrát se Chelsea ubránila, a to díky defenzivnímu zákroku Kalidoua Koulibalyho.
12'
Odražený míč napálil Emre Can jen do Zijáše a domácí mají další rohový kop.
12'
Guerreiro centroval na malé vápno, ale pouze do prostoru, kde byli jen hráči Chelsea.
12'
Také Borussia Dortmund si vyzkouší první rohový kop, u míče už je připraven Raphaël Guerreiro.
11'
Hra se zase rychle přesunula na druhou stranu a Chelsea zahrávala rohový kop. Ten dokázali domácí celkem bez problému ubránit.
10'
Jude Bellingham sice na hranici vápna vyhrál hlavičkový souboj, ale míč neposunul k žádnému ze svých spoluhráčů.
8'
Reece James v souboji přišlápl kopačku Adeyemimu a dostává po zásluze žlutou kartu.
7'
Vypadá to, že dnešní utkání bude zejména o dobývání branky Chelsea v podání Dortmundu a následných rychlých protiútocích v podání londýnského klubu.
5'
Byl tu další pokus o rychlý protiútok v podání Chelsea, ale znovu hru skvěle přečetl Nico Schlotterbeck a nebezpečí předešel.
4'
Utkání má hned od začátku velmi vysoké tempo, což je samozřejmě výborná zpráva. Ještě lepší je, že oba týmy se snaží útočit.
3'
Hosté znovu nebezpečně zaútočili, tentokrát byl hlavním protagonistou Kai Havertz. Dobře ale vyběhl brankář Kobel a svůj tým zachránil.
2'
Chelsea se vydala do rychlého protiútoku, který táhl Ukrajinec Michajlo Mudryk, skvělým skluzem ho ale obral o míč Nico Schlotterbeck.
1'
Domácí začínají zápas aktivně, Chelsea se hned od začátku musí bránit.
1'
Domácí Borussia nastoupí ve svých tradičních žluto-černých dresech, hráči a Chelsea dnes budou oděni taktéž do svých klasických modrých dresů.
Hráči obou mužstev už nastupují na trávník stadionu Signal Iduna Park, osmifinálové utkání Ligy mistrů již za malou chvíli začne.

Borussia Dortmund: Kobel – Wolf, Süle, Schlotterbeck, Guerreiro – Can – Adeyemi, Bellingham (C), Özcan, Brandt – Haller.
Náhradníci: Meyer – Bynoe-Gittens, Coulibaly, Dahoud, Hummels, Malen, Meunier, Modeste, Reus, Reyna, Rothe, Ryerson.
Trenér: Terzič

Chelsea FC: Arrizabalaga – James, Koulibaly, T. Silva (C), Chilwell – Loftus-Cheek, E. Fernández – Zíjáš, Félix, Mudryk – Havertz.
Náhradníci: Bettinelli, Bergström – Azpilicueta, Cucurella, Gallagher, Chalobah, Chukwuemeka, Kovačić, Mount, Zakaria, W. Fofana, Hall.
Trenér: Potter

Rozhodčí: Gil Manzano – Barbero Sevilla, Nevado Rodríguez.
Vzájemné zápasy

Tyto dva kluby se zatím nikdy neutkaly.
Chelsea FC

Chelsea je anglickým klubem z Londýna, který sice patří mezi nejbohatší kluby světa, ale jeho výkony tomu zejména v této sezoně vůbec neodpovídají. Tolik peněz jako Chelsea žádný jiný klub na světě v poslední dvou přestupových obdobích neztratil. Přesto se ale Chelsea nachází až na desátém místě Premier League a na příčky pro Ligu mistrů ztrácí už propastných deset bodů. Chelsea vyhrála jediné z posledních osmi soutěžních utkání, poslední tři remizovala. Naposledy uhrála remízu 2:2 na hřišti West Hamu. V lize mistrů obsadila Chelsea i přes špatný začátek na podzim první místo ve skupině E před AC Milán, Salzburgem a Dinamem Záhřeb.
Borussia Dortmund

Dortmund je tradičním německým kloubem, který plní v Německu jakousi roli dvojky za nedostižným Bayernem Mnichov. V letošní sezóně nicméně není Bayern tak dominantní, takže může Borussia stále myslet i na to, že by favorita zaskočila a získala mistrovský titul. Ze třetího místa na něj ztrácí jen tři body. Formu má Dortmund výbornou, po zimní přestávce vyhrál všech pět ligových zápasů a postoupil do čtvrtfinále německého poháru. Do osmifinále vstupuje Dortmund jakožto druhý tým skupiny G, když za sebou nechal Sevillu a Kodaň a nestačil jen na Manchester City.
Zdravím a vítám všechny příznivce toho nejlepšího klubového fotbalu u sledování on-line přenosu utkání osmifinále Ligy mistrů mezi týmy Borussia Dortmund a Chelsea FC. Zápas se odehraje na stadionu Signal Iduna Park v Dortmundu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.