Liga mistrů - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frankfurt : Sporting - 7. září 2022   18:45

0:3
(0:0)
Sporting
Sporting
65' Edwards  (Morita) • 67' Trincão  (Edwards) • 82' Santos  (Porro)
Frankfurt
Trapp (C) – Jakić (84. Knauff), Tuta, Ndicka, Lenz (46. Pellegrini) – Dina Ebimbe (66. Borré), Sow – Lindström (74. Alario), Götze, Kamada (84. Hasebe) – Kolo Muani.
Grahl, Ramaj – Onguéné, Smolčić, Alidou, Chandler.
Grinfeld – Hassan, Yarkoni (ISR)
Commerzbank-Arena, Frankfurt
Sporting
Adán – Coates (C), St. Juste (52. Neto), Inácio – Porro, Morita, Ugarte, Reis – Trincão (79. Paulinho), P. Gonçalves (79. Santos) – Edwards (73. Rochinha).
Israel, A. Paulo – Alexandropoulos, Marsa, Esgaio, Issahaku, Gomes.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Žluté karty: 2 – 1.
Celou úvodní půlhodinu působil Sporting ustrašeným dojmem. Eintracht mu v bouřlivé kulise škodil vysokým presinkem, své šance ale neproměnil a ve druhé půli už takovou aktivitou nehýřil. Poslední možnost Frankfurtu na otevření skóre zhatil střídající Neto. Od té chvíle taktovku definitivně přebrali hosté, kteří rozhodli o svém úspěchu mezi 65. a 67. minutou. V obou gólech měl prsty Edwards. První sám dal a druhý chladnokrevně připravil Trincãovi. Hru Glasnerova týmu nepozvedli ani hráči z lavičky, kdežto Amorimův žolík Nuno Santos se vyplatil už po třech minutách na hřišti. V 82. minutě dotvořil stav na konečných 3:0.
90+3'
90+3'
Nuno Santos vytáhl míč volným středem. Na zadní tyči tušil Rochinu, ovšem od skluzujícího Pellegriniho šel míč na nevyužitý roh.
90+2'
Střílený centr z levého křídla se poblíž Adána několikrát odrazil. Naposledy k noze Kola Muaniho, ale ten ani v nastaveném čase neměl správně seřízená mířidla.
90+1'
Luca Pellegrini dělá na levém kraji co může. Přesnost centrů ale nenachází, už poněkolikáté nechal vyniknout Adána.
89'
Z obou stran je to pouhé čekání na závěrečný hvizd. Ještě po šedesáté minutě to vypadalo na drama, místo toho se zápas dohrává z povinnosti.
88'
V dalším ofsajdu byl Alario. Argentincův příchod na hřiště Eintrachtu nepomohl. Totéž platí o všech ostatních.
86'
Dlouho pomeznímu trvalo, než odmával ofsajd Rafaela Borrého. Ten se i bez toho připravil o šanci špatným zpracováním Pellegriniho nástřelu.
84'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt:
ze hřiště odchází Kristijan Jakić, přichází Ansgar Knauff.
84'
ze hřiště odchází Dajči Kamada, přichází Makoto Hasebe.
82'
Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
Úžasná efektivita Sportingu! Pedro Porro vystoupil proti pomalé přihrávce ze středového kruhu. Nabral rychlost a poté, co se u pravé lajny vyhnul skluzu Pellegriniho, vyšperkoval akci přesným centrem do otevřené obrany. NUNO SANTOS si prvním dotekem míč zpracoval a druhým vystřelil levačkou do protipohybu Trappa.
81'
Luca Pellegrini dostal přednost před Götzem. Levačkou zvedl střelu nad zeď, ale zároveň i nad Adánovu horní tyč.
80'
Djibril Sow to bral na sebe. Při kličce zakopl o nohy Ugarteho a zajistil Frankfurtu výhodu přímého kopu v zajímavé palebné destinaci.
79'
Střídání v týmu Sporting Lisabon:
ze hřiště odchází Trincão, přichází Paulinho.
79'
ze hřiště odchází Pedro Gonçalves, přichází Nuno Santos.
78'
Frustrovaný Randal Kolo Muani vypálil z uctivé vzdálenosti hodně mimo. Před odkopem od branky se bude střídat.
76'
Domácí se často pokouší o centry. Spoustu z nich jim ale krade pětatřicetiletý brankář Antonio Adán.
75'
Dva inkasované góly Eintracht omámily. Vzpamatovat se snažil na levém křídle, ale Pellegrini se ani na několikrát neuvolnil k přihrávce do vápna.
74'
ze hřiště odchází Jesper Lindström, přichází Lucas Alario.
73'
ze hřiště odchází Marcus Edwards, přichází Rochinha.
71'
Kamada už neměl na zadní čáře moc dostupných variant. Vzduchem přihrával dovnitř malého vápna, kde si balon vzal Adán.
69'
Hosté jsou při chuti. Trincão se pokusil přidat další slepenou branku, ale Trapp jeho koncovku z hranice vápna tentokrát kontroloval.
67'
Stačilo pár desítek sekund a lvi se odtrhli do dvougólového rozestupu! Pedro Gonçalves v rychlém protiútoku předal míč Edwardsovi. Angličan doběhl do vápna a zachoval v něm chladnou hlavu. Na chvíli se úplně zastavil, posadil obránce na zadek a až potom předložil balon doleva zakončujícímu TRINCÃOVI, kterého si dlouhé vteřiny nikdo nevšímal.
66'
ze hřiště odchází Eric Junior Dina Ebimbe, přichází Rafael Borré.
65'
Výprava z LIsabonu se ujímá vedení! Pedro Gonçalves měl u lajny hodně prostoru na přihrávku k Moritovi. Ten před Ndickou posunul míč pod sebe a MARCUS EDWARDS po trochu těžkopádném zpracování vypálil levačkou k vzdálenější tyči.
64'
Po změně stran už Frankfurt moc příležitostí k posunu skóre nemá. I proto, že Pellegrini momentálně dostal přihrávku do autu.
63'
Trincão disponuje výtečnou kopací technikou. Při zahrávání trestňáku ji ale neprodal, levačkou vypálil nad břevno.
62'
Marcus Edwards metr před pokutovým územím přepadl přes nohu Diny Ebimbeho. Grinfeld přiřkl hostům nebezpečný přímý kop.
60'
Randal Kolo Muani si odskočil do ofsajdu. Přihrávku od Ebimbeho dostal k rohu vápna později, než potřeboval.
59'
Domácí parádně předvedli, jak se dá vykombinovat z presinku. Plynulý postup završil Götze přihrávkou na Kola Muaniho, jenž se zmohl na slabou střelu. Adán zapsal rutinní zákrok.
58'
Kamada si nepohlídal balon uprostřed hřiště a poté vypustil bránění aktivního Porra. Eintracht každopádně zavřel prostor na křídle a k vidění nebyl žádný centr.
57'
Edwards nechtěl jít do dvou obránců a asi udělal dobře, když roztáhl útok kousek doprava. Tam zase nechyběl Porro, jenž vyslal střelu do boční sítě.
56'
Nevýrazný Götze se připomněl faulem na Porra. Právě ten vzápětí nezpracoval těžkou přihrávku a pokračovat se bude rozehrávkou Trappa.
55'
Kristijan Jakić si zezadu přidržel zrychlujícího Reise. Grinfeld neměl důvod váhat s udělením žluté karty.
53'
Lvi se nepoučili a proti vysokému napadání si zavařili riskantními přihrávkami. Vyústilo to ve ztrátu na hraně šestnáctky, leč Kamadovu střelu zablokoval Luís Neto.
52'
ze hřiště odchází Jerry St. Juste, přichází Luís Neto.
51'
Výrazný problém pro obranu Rúbena Amorima. Jerry St. Juste má svalový problém a s největší pravděpodobností nebude moci hrát dál.
50'
Jakićův centr z prvního doteku se vykroutil k Adánovi. Zklamaní Kolo Muani s Kamadou neměli možnost zakončovat.
49'
Reis byl úplně volný na levé straně. Porro ani Edward si ho nevšimli, anglický útočník neúspěšně přihrával zahuštěným středem.
48'
Tuta byl ve špatném postavení k provedení hlavičky. Pellegriniho centr ani zdaleka nepřesměroval do prostoru Adánovy branky.
47'
St. Justeho faulem na Kamadu vznikla již několikátá standardka domácího týmu. Před rozehráním dostávají kazání Inácio a Kolo Muani.
46'
ze hřiště odchází Christopher Lenz, přichází Luca Pellegrini.
46'
Žluté karty: 1 – 1.
Dobrou půlhodinu byl na hřišti jen jeden tým. Eintracht si vydobyl převahu aktivním presinkem a množstvím získaných míčů na útočné polovině. Největší šanci měl ve druhé minutě Kolo Muani, nicméně Adán mu v úniku střelu na zadní tyč zneškodnil. Další gólovku mu nedopřál Kamada, jenž mu mohl přihrát před prázdnou branku. Japonec upřednostnil střelu z nulového úhlu a tou Adána nenachytal. Zhruba od 30. minuty začal vystrkovat růžky i Sporting. Z narážečky s Porrem vytěžil dobrou možnost Edwards, ovšem Trapp se o zakončení na přední tyč postaral.
45+4'
45+4'
St. Juste měl v roli posledního obránce plné ruce práce s urostlým Kolem Muanim. Na poslední chvíli ho zakřižoval a doprovodil míč k vybíhajícímu Adánovi.
45+3'
Bylo tomu tak, jenže centrující Christopher Lenz udělil balonu až moc razance a nasměroval ho za hrací plochu.
45+2'
Pedro Gonçalves podkopl nohy Lindstrøma a zařídil pro Eintracht standardní situaci. Palebný úhel to moc dobrý není, asi se bude centrovat.
45+1'
Kamada na útočné půlce okradl St. Justeho. K ničemu to nepomohlo, Sow se po návratu na hřiště angažoval nezkompletovanou přihrávkou na Kola Muaniho.
44'
Djibril Sow potřebuje výraznější zásah zdravotnického štábu. Sebastián Coates vletěl do jeho nohy docela ostře.
43'
Podobné to bylo na druhé straně v době indispozice Sowa. Finální přihrávka Lindströma šla za paty Kola Muaniho, dobíhající Morita odrazil míč k Adánovi.
42'
Porro se lehce zranil, když ho ze hřiště doslova vystrčil Lenz. Útočná akce pokračovala bez něj, Trincão marně usiloval o rohový kop.
40'
Jakić servíroval míč do ohně ze své obvyklé pravé strany. Přes moře bílých dresů přihrávka neprošla, konkrétně se o to postaral kapitán Coates.
39'
Standardku hosté rozehráli do kombinace. Marcus Edwards ji brzy zadrbal přihrávkou za pravou postranní čáru.
38'
Evan Ndicka se postaralo vyrovnání statistiky žlutých karet. Ugartemu plnou vahou šlápl na pravé chodidlo.
37'
Kolo Muani o kousek nesladil náběh s průnikovou Lenze. Tvrdé boje ve vápně neustál a zároveň byl informován o ofsajdu.
36'
První šance portugalského vícemistra! Edwards si v rychlosti narazil s Porrem. Nechal před sebou proběhnout Tutu i Sowa a zblízka vystřelil na přední tyč. Trapp touto zatěžkávací zkouškou prošel na výbornou.
35'
St. Juste se stal obětí drobného faulu Kamady. Sporting rozehrál dozadu a tím si vybral nejsložitější možnou cestu do případné šance.
34'
Trincão se přesunul doleva, ale ani tam úspěšný nebyl. Slabou přízemní přihrávku vyhnal z pokutového území Tuta.
32'
Trincão se podíval aspoň do křídelních prostorů. Proti přesile ale nenašel způsob k doručení míče před Trappa.
31'
Neschopnost Sportingu přejít střed hřiště je až zarážející. Teprve sedmatřicetiletý kouč Amorim už je z chyb svých svěřenců dost nevrlý.
30'
Kamada byl Lindströmem vysunut do kapsy za obranou. Pod sebou měl Kola Muaniho, jenomže místo přihrávky před prázdnou kasu vymyslel neškodnou střelu z ostrého úhlu.
29'
Další ztráta Sportingu. Kolo Muani to bral na sebe, ale ztroskotal na Coatesovi.
28'
Lenzův roh měl být nacvičeným signálem. Nedal si ale pozor, kam přihrává, a míč poslal přímo na nohu Ugarteho.
27'
Frankfurt zahustil střed a po zisku míče ihned vyrazil ve dvou lidech do protiútoku. Kolo Muani nahrával před branku, kde před Kamadou zaúřadoval Coates.
26'
Několika přihrávkami přes šířku hřiště se míč dostal k Jakićovi. Tento centr už mu prošel, jenže spadl až do rukou Adána.
26'
Lisabonští by už měli zauvažovat nad zjednodušením přechodové fáze. Častými chybami v rozehrávce na vlastní polovině si koledují o velké problémy.
24'
Jakićův centr se zasekl na první překážce v osobě Reise. Ke zlosti chorvatského pravého beka nebyl nařízen ani vytoužený roh.
23'
Izraelský arbitr se vrátil k souboji mezi Gonçalvesem a Jakićem a dopískl faul ve prospěch Eintrachtu. Ten rozehrává od obránců.
22'
Urodila se nejdelší pasáž držení míče Sportingu. Zatím ale hodně daleko od míst, odkud jde vyslat kloudnou střelu na branku Kevina Trappa.
21'
Kamada rychle postupoval středem hřiště. Vlevo se mu rozběhl Lindström, jenže Dán si v souboji s Porrem sám předkopl míč za zadní čáru.
20'
Jesper Lindström vzdal snahu o chycení průnikové přihrávky do křídla.
19'
Ebimbe se snažil vysunout Kola Muaniho. Francouzského útočníka ale zradil první dotek a výsledkem je pouze Lenzovo vhazování.
17'
Další ztráta Sportingu v citlivé lokalitě. Opět z ní nic nebylo, protože Lindströmův hybrid mezi střelou a přihrávkou na zadní tyč letěl mimo bránu a zároveň daleko od Kola Muaniho.
16'
Adánova hrubka v rozehrávce potrestána nebyla. Míč namazal Lenzovi, ale Kamada po něm přihrál zpátky do náruče španělského gólmana.
15'
Hrotový útočník Kolo Muani si chodí pro míče dost do hloubky. Na půlce si ho dobře pokryl před Ugartem a vymodlil si faul.
14'
Ďábelský nástup Frankfurtu už dávno neplatí. Teď domácí hráči obehrávají kompaktní formaci až u půlící čáry.
13'
Grinfeld byl kolegy u videa přizván k monitoru. Na něm se dozvěděl pravdu a penaltu Sportingu odvolal.
12'
Marcus Edwards byl v očích sudího ve vápně faulován Lenzem. Podle opakovacích záběrů se ale zdálo, že o faul v žádném případě nešlo. Byl to útočící hráč, který si sám šlápl na Lenzovu nohu.
10'
St. Juste roztáhl hru doprava. Trincão se pokoušel vyřešit situaci jeden na jednoho technickou finesou, na kterou mu jeho soupeř ale neskočil.
9'
Manuel Ugarte byl vedle středového kruhu sražen Kolem Muanim. Portugalský tým se u míče opět dlouho neohřál.
8'
Pod první akci Sportingu se podepsal Pedro Gonçalves. Postupem u levé postranní čáry ukořistil aspoň aut poblíž vápna.
7'
I napodruhé se Randal Kolo Muani pouze zastřeloval. Na konci přímočaré akce se ve finální fázi možná trochu ukvapil.
7'
Antonio Adán si zanalyzoval směr rozehrané standardky a sebral míč všem potenciálním hlavičkářům Frankfurtu.
6'
Už od šesté minuty bude hrát se žlutou kartou Hidemasa Morita. Jeden ze dvou Japonců na hřišti byl až moc tvrdý v souboji s Jakićem.
4'
Znovu si Sporting nebyl jist s rozehrávkou odzadu. V bouřlivé kulise to v úvodních minutách zápasů nemá jednoduché. Vynucený odkop do autu však výraznější komplikace neznamenal.
3'
Domácí aktivně presovali, jenže když míč konečně získali pod kontrolu, tak je zastavil ofsajd Jespera Lindströma.
2'
Ugarte se chytá za hlavu, protože sám nevěří tomu, jakou minelu vyrobil. Zpětnou přihrávkou vyslal do úniku Kola Muaniho a zachránil ho až Adán, který levou nohou vyrazil střelu na zadní tyč.
1'
Zahajovací výkop dostali na starost hosté, kteří nastupují v bílých dresech. Hráči Eintrachtu jsou celí v černém.
1'
Hymnu Ligy mistrů doprovází skvělá atmosféra a celostadionové choreo. Ve Frankfurtu jsou lidé se na tuto soutěž opravdu natěšení!

Eintracht Frankfurt: Trapp (C) – Jakić, Tuta, Ndicka, Lenz – Dina Ebimbe, Sow – Lindström, Götze, Kamada – Kolo Muani.
Náhradníci: Grahl, Ramaj – Onguéné, Smolčić, Alidou, Borré, Hasebe, Alario, Chandler, Pellegrini, Knauff.
Trenér: Oliver Glasner

Sporting Lisabon: Adán – Coates (C), St. Juste, Inácio – Porro, Morita, Ugarte, Reis – Trincão, P. Gonçalves – Edwards.
Náhradníci: Israel, A. Paulo – Alexandropoulos, Santos, Neto, Rochinha, Paulinho, Marsa, Esgaio, Issahaku, Gomes.
Trenér: Rúben Amorim

Rozhodčí: Grinfeld – Hassan, Yarkoni (ISR).
Sporting Lisabon

Vítěz třiadvaceti portugalských titulů na jaře tuto bohatou sbírku nerozšířil, ale i druhé místo za mistrovským Portem mu stačilo na přímý postup do skupiny Ligy mistrů. Od pozdních sedmdesátých let se Sportingu jedinkrát stalo, že by se nezúčastnil žádné mezinárodní soutěžě, konkrétně šlo o ročník 2013/14. S Champions League má lisabonský klub čerstvou zkušenost. V minulé sezóně si dokonce vykopal postup ze základní skupiny a vypadl až v osmifinále s Manchesterem City (0:5, 0:0). Podobně jako Frankfurt, tak i Lisabonští začali ligové boje s rozpaky. Za úvodní čtyři kola vyhráli jediný zápas a v boji o titul hned nabrali osmibodovou ztrátu na konkurenční Benficu. Podruhé lvi naplno bodovali až tento víkend výhrou 2:0 v Estorilu.
Eintracht Frankfurt

Ač to může leckoho překvapit, tak Frankfurt dnes nastoupí do úplně prvního utkání v Lize Mistrů. Dávno v minulosti hrával Pohár vítězů pohárů, ale do povědomí mladší generace fanoušků se zapsal hlavně výbornými výkony v Evropské lize. Letos na jaře ji Eintracht kompletně vyhrál, když v play-off vyřadil Real Betis, Barcelonu a West Ham. Ve finále pak na penalty zdolal skotské Rangers. Start do sezóny neměl Eintracht kdovíjaký. V Superpoháru UEFA prohrál s Realem Madrid a v Bundeslize čekal na výhru až do čtvrtého kola, kdy otočil duel s Brémami na 4:3. Na Champions League se skvadra rakouského kouče Glasnera naladila zničením Lipska v poměru 4:0.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu Ligy Mistrů UEFA. V rámci skupiny D se od osmnácti hodin a pětačtyřiceti minut můžeme těšit na konfrontaci mezi Eintrachtem Frankfurt a Sportingem Lisabon!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.