Liga mistrů - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liverpool : Rangers - 4. října 2022   21:00

Liverpool
7' Alexander-Arnold  • 53' Salah
2:0
(1:0)
Rangers
Rangers
Liverpool
Alisson – Alexander-Arnold (90+3. Gomez), Matip, van Dijk, Tsimikas – Henderson (C) (69. Fabinho), Alcântara (80. Milner) – Salah, D. Jota (69. Firmino), L. Díaz – Núñez (80. Elliott).
Adrián, Kelleher – Konaté, Ramsay, Carvalho, Bajcetic, N. Phillips.
Turpin – Danos, Gringore (FRA)
Anfield Road, Liverpool
Rangers
A. McGregor – Tavernier (C), Goldson, Davies (81. G. Kamara), King, Barišić – Tillman (66. Sakala), Lundstram, Davis (66. Jack), Kent (81. Matondo) – Morelos (73. Čolak).
McCrorie, McLaughlin – Yilmaz, Wright, Arfield, Devine.

Je tu konec. Máme za sebou zápas třetího hracího dne Ligy mistrů mezi Liverpoolem a Rangers. Domácí fotbalisté potvrdili roli favorita a bez větších problémů vyhráli nad Glasgow Rangers 2:0. K výhře je nasměroval v úvodním dějství skvěle zahraným přímý kopem Trent Alexander-Arnold, po změně stran pak z penalty přidal druhý gól Mohamed Salah. Hosté si za celý zápas vytvořili pouze dvě šance v závěru utkání, avšak ani jednu z nich neproměnili a utkání tak skončilo přesvědčivou výhrou Liverpoolu.
90+4'
90+3'
Střídání v týmu Liverpool FC:
ze hřiště odchází Trent Alexander-Arnold, přichází Joe Gomez.
90+2'
Žlutá karta pro tým Liverpool FC (Trent Alexander-Arnold).
90+1'
Matondo poslal balon na hranici vápna na Antonia Čolaka, ten si ale míč chystal na střelu tak dlouho, až mu ho skluzem sebral James Milner.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
90'
Již nám běží poslední minuta normální hrací doby. U míče jsou nadále domácí.
88'
Zápas spěje ke svému konci. Domácí přežili těžké chvilky a nyní jsou opět na polovině soupeře.
86'
A také po rohu mohl padnout gól. Nejprve se k hlavičce dostal Kamara a následně dorážel balon Antonio Čolak, gólman Alisson ale famózně nohou míč vyrazil a stav zápasu zůstává 2:0!
85'
Rabii Matondo měl nyní na noze gól na 2:1. Dokonce překonal Alissona, ale na brankové čáře skvěle zasáhl vracející se Kostas Tsimikas! Míč poslal nad bránu a následuje roh.
85'
Domácí se ale v závěru zápasu nikam moc neženou a čekají na závěrečný hvizd.
84'
Hodně blízko ke gólu byl nyní Matip, který se dostal po rohu Kostase Tsimikase k hlavičce z velmi dobré pozice. Míč ale poslal těsně mimo.
81'
Střídání v týmu Rangers FC:
ze hřiště odchází Ben Davies, přichází Glen Kamara.
81'
ze hřiště odchází Ryan Kent, přichází Rabii Matondo.
80'
ze hřiště odchází Darwin Núñez, přichází Harvey Elliott,
ze hřiště odchází Thiago Alcântara, přichází James Milner.
79'
Kostas Tsimikas odcentroval přes Kinga, míč ale z vápna odpravil Ben Davies.
77'
Domácí teď nechávají svého soupeře hrát. Rangers se ale až do zakončení ne a ne dostat.
75'
Hostující Sakala byl nyní v ofsajdu. Domácí mohou rozehrávat.
73'
ze hřiště odchází Alfredo Morelos, přichází Antonio Čolak.
72'
Trent Alexander-Arnold poslal do vápna dobrý centr na nabíhajícího Luise Díaze, tomu byl ale odmávaný ofsajd.
71'
Útočného faulu se dopustil Roberto Firmino, po delší době budou u balonu hosté.
69'
ze hřiště odchází Jordan Henderson, přichází Fabinho.
69'
ze hřiště odchází Diogo Jota, přichází Roberto Firmino.
68'
Luis Díaz pálil, bránu ale netrefil.
66'
ze hřiště odchází Steven Davis, přichází Ryan Jack.
66'
ze hřiště odchází Malik Tillman, přichází Fashion Sakala.
64'
Domácí nakonec kopali rohy dva, k ohrožení brány soupeře to ale nevedlo. I tak ale zůstává Liverpool u míče.
63'
Fotbalisté Liverpoolu získali balon rychle zpět a po centru Trenta Alexander-Arnolda se k hlavičce dral Núñez. Hostující defenziva odehrála míč na roh.
62'
Darwin Núñez teď trochu zbytečně v průběhu útočné akce fauloval bez balonu a domácí se musí vracet zpět na vlastní polovinu. Rozehrávat budou hosté.
60'
Po centru Tsimikase pálil Salah, ten ale tentokrát zamířil mimo.
59'
Gólman Allan McGregor si připsal další důležitý zákrok. Konečky prstů vytěsnil nad břevno ránu Dioga Joty. Následuje roh.
58'
Domácím druhá branka očividně prospěla a jsou teď opět na koni. Hosté se brání.
55'
Na polovině hřiště se střetli Luis Díaz a Connor Goldson. Oba hráči zůstali ležet na trávníku a budou muset být ošetřovaní.
53'
Liverpool právě vstřelil branku!
MOHAMED SALAH kopl penaltu zkušeně doprostřed brány a jelikož McGregor skočil ze svého pohledu k levé tyči, je tu gól na 2:0 pro Liverpool.
52'
King ve vápně fauloval Luise Díaze a je tu penalta pro Liverpool!
51'
Hosté přeci jen ve druhém poločase zabrali a opticky sledujeme vyrovnanější podívanou.
49'
Další roh domácího celku kopal Kostas Tsimikas, defenziva Rangers byla ale tentokrát pozorná.
48'
Druhý poločas je zatím velmi podobný tomu prvnímu. Domácí se tlačí, hosté se brání.
46'
Darwin Núñez hned v úvodu druhé půle fauloval a rozehrávat bude gólman McGregor.
46'
Je tu konec prvního poločasu zápasu mezi Liverpoolem a Glasgow Rangers. Domácí fotbalisté byli v první části zápasu jasně lepší, měli hned několik velkých šancí a zcela po zásluze tak vedou. Jejich vedení je ale paradoxně jen jednobrankové, když jediný gól dosavadního průběhu zápasu zaznamenal z přímého kopu Trent Alexander-Arnold. Poté měl hned tři velké gólové šance Darwin Núñez, ve všech situacích ho ale skvěle vychytal Allan McGregor.
45'
45'
První poločas spěje ke svému konci, u balonu jsou domácí. Zdá se, že se vzhledem k plynulosti hry nebude nic nastavovat.
44'
Střílet zkoušel i Thiago Alcântara, ten ale bránu skotského týmu netrefil.
43'
A dalším mikrosouboj mezi Darwinem Núñezem a Allanem McGregorem vyzněl znovu pro hostujícího gólmana, který vychytal domácího mladíka v další velké gólové šanci.
42'
Liverpool je v dnešním zápase jasně lepší, ale nadále vede jen 1:0, což není pro domácí nejlepší pozice. Stačí jedna povedená akce Rangers a vše může být jinak.
41'
Další střela domácího celku! Opět to byl Darwin Núñez, který se dostal až před Allana McGregora a gólman hostujícího celku znovu zasáhl.
40'
Liverpool nadále jasně dominuje a hosté se zuby nehty brání.
38'
Domácí jsou opět u míče a rychlými kombinacemi se blíží k bráně soupeře.
37'
John Lundstram zasáhl tvrdě Dioga Jotu a za svůj ostrý faul dostává žlutou kartu.
36'
A další šance domácího celku. Z hranice vápna přes obránce pálil Luis Díaz, McGregor byl opět pozorný.
34'
Darwin Núñez byl nyní v gólové pozici sám před McGregorem, ten předvedl skvělý zákrok a míč vyrazil!
32'
Alfredo Morelos se snažil vykoledovat faul na svou osobu, rozhodčí Turpin ale jasným gestem ukázal, že se hraje dále.
31'
Domácí hrají zatím velmi pestře a obrana Rangers je nadále v permanenci.
29'
Kostas Tsimikas kopal roh tentokrát z levé strany. Opět balon mířil na Virgila, ten ale opět balon hlavou netrefil.
28'
Centr Arnolda byl výborný a do zakončení se dral Virgil van Dijk. Balon mu ale jen líznul vlasy a hosté těžkou chvilku přežili.
27'
Po jednom rohu Liverpoolu bude následovat hned druhý.
26'
Salah poslal do dobrá pozice balon na Darwina Núñeze. Ten chtěl Salahovi balon hned vrátit, avšak hostující defenziva míč odvrátila na roh.
24'
Hostům se zatím nedaří. Když už se dostanou k balonu, velmi rychle o něj zase vlastními nepřesnostmi přijdou.
22'
Balon doputoval až k brankáři Alissonovi, domácí zakládají další útočnou akci.
21'
Fotbalisté skotského velkoklubu jsou pod velkým permanentním tlakem. Podobný obraz hry se očekával.
20'
Luis Díaz spolu s fanoušky nyní viděl ruku jednoho z hostujících hráčů, pokračuje se ale ve hře.
19'
James Tavernier napálil balon jen do zdi a následná dorážka Kenta mířila mimo. Míč pro Liverpool.
18'
Alexander-Arnold teď ale fauloval Kenta a bude tady zajímavá standardka i pro hostující tým.
17'
Rangers se zatím za půlící čáru prakticky nedostávají. Hraje se nadále podle not domácího celku.
15'
Fotbalisté Liverpoolu pokračují ve velkém náporu a další střelecký pokus zaznamenal Salah. S jeho ránou si zkušený skotský gólman poradil.
12'
Domácí jsou při chuti. Míč na pravačku si hezky navedl Luis Díaz, jehož rána se ale mezi tři tyče nevešla.
11'
Domácí ale velmi rychle získali balon zpět a mohou se pokusit o další útočnou akci.
10'
Centr Alexander-Arnolda do vápna ani nedoletěl, protože byl odpískaný faul na Bena Daviese.
9'
Domácí jsou nastěhovaní na polovině soupeře a hned kopou další rohový kop.
7'
TRENT ALEXANDER-ARNOLD zahrál přímý kop dokonale a jeho rána přes zeď zapadla přesně do horního rohu brány. McGregor neměl šanci – 1:0!
6'
Po faulu na Núñeze budou domácí zahrávat přímý kop. Je to ale velmi daleko na přímou střelu.
6'
Liverpool začal velkým náporem a hosté se podle očekávání v úvodu jen brání.
4'
Po rohu Alexander-Arnolda zakončoval Van Dijk, míč ale poslal mimo.
3'
První střelecký pokus zápasu zaznamenal domácí útočník Núñez, po zákroku McGregora následuje roh.
1'

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Tsimikas – Henderson (C), Alcântara – Salah, D. Jota, L. Díaz – Núñez.
Náhradníci: Adrián, Kelleher – Gomez, Konaté, Fabinho, Milner, Firmino, Elliott, Ramsay, Carvalho, Bajcetic, N. Phillips.
Trenér: Jürgen Klopp

Rangers FC: A. McGregor – Tavernier (C), Goldson, Davies, King, Barišić – Tillman, Lundstram, Davis, Kent – Morelos.
Náhradníci: McCrorie, McLaughlin – Yilmaz, Jack, Čolak, Matondo, Wright, Sakala, Arfield, Devine.
Trenér: Giovanni Van Bronckhorst

Rozhodčí: Turpin – Danos, Gringore (FRA).
Rangers ve skotské lize dýchají na záda vedoucímu Celticu (i když vzájemný ligový souboj skončil jednoznačnou výhrou Celticu 4:0), v Lize mistrů ale zatím tápou. Rangers totiž v prvním zápase skupinové fáze prohráli na Ajaxu 0:4 a o týden později pak vysoko 0:3 prohráli i doma s Neapolí. Do vzájemného souboje Liverpoolu s Rangers půjdou jako velcí favorité fotbalisté Liverpoolu, avšak o jejich nepohodě svědčí i víkendová remíza s Brightonem 3:3.
Nutno ale dodat, že fotbalisté Liverpoolu mají za sebou hodně rozporuplný start do nové sezony. Ti zatím nezáří v Lize mistrů a překvapivě ani v anglické Premier League. Tým trenéra Jürgena Kloppa je v ligové soutěži až na devátém místě, když v letošní sezoně v dosavadních sedmi zápasech uhrál pouze dvě výhry. Velmi nevydařený pak byl i vstup do Ligy mistrů, když Liverpool v úvodním kole prohrál na hřišti Neapole 1:4. Reputaci si napravil až v druhém zápase proti Ajaxu, který vyhrál díky velké převaze 2:1.
Hezký večer všem fanouškům fotbalu při sledování online reportáže ze zápasu třetího hracího dne skupinové fáze Ligy mistrů. V rámci skupiny A proti sobě nastoupí domácí Liverpool proti hostujícímu Glasgow Rangers. Ostrovní souboj má jasného favorita, kterým jsou fotbalisté Liverpoolu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.