Liga mistrů - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Záhřeb : Chelsea - 6. září 2022   18:45

Záhřeb
Záhřeb
13' Oršić (Petković)
1:0
(1:0)
Záhřeb
Livaković – Moharrami (76. Lauritsen), J. Šutalo, Perić – Ristovski, Ademi (C) (88. Baturina), Mišić, Ivanušec, Ljubicic – Petković (90+8. Drmic), Oršić (77. Špikić).
Nevistić, Zagorac – Bočkaj, Emreli, Bulat, Marin, Théophile-Catherine, Štefulj.
Kovács – Marinescu, Arteme (vš. Rum.)
Maksimir, Záhřeb
Chelsea
Arrizabalaga – Azpilicueta (C) (46. Zíjáš), Koulibaly, Fofana – James, Mount, Kovačić (59. Jorginho), Chilwell (71. Cucurella) – Havertz, Aubameyang (59. Broja), Sterling (75. Pulisic).
Bettinelli, E. Mendy – Chalobah, Chukwuemeka, Gallagher, Zakaria.

Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 1:3. Rohy: 1:4. Ofsajdy: 0:7. Fauly: 15:15.
Ohromná senzace na úvod Ligy mistrů! Dinamo Záhřeb dokázalo porazit Chelsea 1:0 brankou Mislava Oršiće ze třinácté minuty zápasu!

Chelsea měla své šance až v závěrečné desetiminutovce, proměnit je ale nedokázala a nakonec odjíždí ze Záhřebu poražena zaslouženě, neboť Dinamo mělo i příležitosti na zvýšení svého náskoku a může se radovat z nečekaného úspěchu.
90+8'
90+8'
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb:
ze hřiště odchází Bruno Petković, přichází Josip Drmic.
90+7'
Zijáš znovu trefil jen zeď! Hosté pak mohli ještě zahrozit, Pulisic ale hlavičkoval výrazně mimo branku, situaci si pohlídal Dominik Livaković, jenž bude rozehrávat od své branky.
90+6'
Jenže po faulu Baturiny na Cucurellu bude Chelsea zahrávat další volný kop z pozice velmi podobné té, jakou měl před chvílí Zijáš. Baturina navíc přijímá žlutou kartu.
90+6'
Už se rozeběhla šestá minuta nastaveného času, Dinamo je zhruba tři minuty od obrovského vítězství.
90+5'
Marocký fotbalista pálil jen do zdi, také jeho opětovná rána byla zablokována.
90+4'
Po poněkud nešťastném faulu Roberta Ljubicice bude Chelsea zahrávat volný kop z pozice, která je pro Hakíma Zijáše rozhodně palebnou.
90+2'
Hakím Zijáš zachytil míč rukou ještě ve hřišti u postranní čáry, když se chtěl chystat k autovému vhazování, rozhodčí Kovács tak přiděluje volný kop domácímu týmu.
90+1'
Mountův nepovedený nákop do pokutového území doletěl přímo do náruče Dominika Livakoviće.
90+1'
Rozhodčí Kovács vzhledem k mnoha různým prodlevám oddaluje závěrečný hvizd o osm nastavených minut!
90'
Bruno Petković byl podkopnut Fofanou u postranní čáry, Dinamo může ušetřit desítky sekund ve středu hřiště.
88'
ze hřiště odchází Arijan Ademi, přichází Martin Baturina.
87'
Znovu bylo před domácí brankou pořádně horko! Do parádní střely se v pokutovém území opřel Mount, Livaković předvedl skvělý zákrok a ještě senzačnější proti dorážce Zijáše, který už ale přeci jen zakončoval z postavení mimo hru.
86'
Reece James si v pokutovém území našel odražený míč a levačkou jej napálil do tyče branky Dinama!
85'
Na Jorginhův centr ke vzdálenější tyči si nabíhal Reece James, byl ale pokryt domácími zadáky.
84'
Cucurella při předchozím zákroku dokonce roztrhl stulpnu domácímu špílmachrovi, ten musí být ošetřen a v akci je i vozík s nosítky.
83'
Marc Cucurella nezvládl první dotyk s míčem, pak fauloval Ivanušece, jenž inkasoval nepříjemný zásah na achillovku.
82'
Po Mountově centru se k hlavičce dostal Havertz, jeho pokus je sražen na rohový kop.
81'
S centrem Masona Mounta si poradil bránící Josip Šutalo, navíc je pískán faul Armandu Brojovi.
79'
Tentokrát zůstává na trávníku ležet Robert Ljubicic, závěr zápasu se ještě může pořádně natahovat.
79'
Zdravotní potíže trápí domácího kapitána Ademiho, jenž utrpěl nepříjemný náraz kolena na koleno soupeře.
78'
Hakím Zijáš se z voleje opřel do těžkého míče, o zem jej nasměroval výrazně mimo branku.
77'
Předchozí tři střídání se všechna udála v jednom přerušení hry, tato prodleva se vůbec nelíbila Thomasi Tuchelovi a dalším na střídačce Chelsea, právě Tuchel inkasoval žlutou kartu.
77'
ze hřiště odchází Mislav Oršić, přichází Dario Špikić.
76'
ze hřiště odchází Sadegh Moharrami, přichází Rasmus Lauritsen.
75'
Střídání v týmu Chelsea FC:
ze hřiště odchází Raheem Sterling, přichází Christian Pulisic.
75'
Zijášův velmi nepovedený centr končí daleko za brankou Dominika Livakoviće a utkání už se pomalu přesouvá do závěrečné čtvrthodiny řádné hrací doby.
74'
Dinamu se povedlo přenést hru k pokutovému území Chelsea, kde hosté nepustili do zakončení Petkoviće, pak se neujal Oršićův centr a domácí snahu zakončil faul Sadegha Moharramiho.
73'
Dinamu se povedlo dostat míč do středu hřiště, kde Koulibaly navíc fauloval Petkoviće.
73'
Chelsea zatlačila soupeře před jeho branku, zatím se ale hosté nedokáží dostat do střeleckého zakončení.
71'
ze hřiště odchází Ben Chilwell, přichází Marc Cucurella.
70'
Na opačné straně se pokusil zahrozit Oršić, jeho rána byla zablokována.
70'
Z Mišićovy ztráty míče mohl těžit Havertz, Mišić se ale stihl vrátit a parádním zákrokem ve vlastním pokutovém území obral německého útočníka o míč.
69'
Zijíšův centr byl příliš vysoký pro Broju, míč se pak zakroutil jen těsně vedle pravé tyče domácí branky.
67'
Kalidou Koulibaly zajel zezadu do Mislava Oršiće, za což inkasuje žlutou kartu.
66'
Jamesův prudký pas před branku mířil mimo dosah Brojy s Havertzem.
65'
Mason Mount zasáhl loktem Ristovskiho do obličeje a má obrovské štěstí, že mu teď rozhodčí Kovács neukázal druhou žlutou kartu a potažmo červenou.
63'
Také Reece James přetáhl svůj centr hledající Armanda Broju.
62'
Zijáš se na pravém křídle sice dostal k centru, v těžké pozici ale nenašel žádného ze svých spoluhráčů.
60'
Armando Broja se na levé straně pokutového území pokusil vystřelit z velmi ostrého úhlu, Livaković ukryl míč do své náruče.
59'
ze hřiště odchází Pierre-Emerick Aubameyang, přichází Armando Broja.
59'
ze hřiště odchází Mateo Kovačić, přichází Jorginho.
58'
Mason Mount dostává žlutou kartu zřejmě za nějaké protesty.
58'
Po souboji se Šutalem se Havertz marně dožadoval odpískání pokutového kopu.
56'
Obrovská možnost pro domácí! Stefan Ristovski si našel střeleckou pozici před pokutovým územím Chelsea a jeho parádní ránu Kepa Arrizabalaga neméně lepším zákrokem vyrazil na břevno!
55'
Thomas Tuchel chystá druhé střídání, do hry brzy pošle albánského útočníka Broju.
53'
Dino Perić nedovoleně povalil Aubameyanga, Chelsea rychle rozehrála ve středu hřiště.
52'
K centru Wesleyho Fofany se před brankou nedostal Havertz, odražený míč zase končí na kopačkách hráčů z anglické metropole.
51'
Chelsea se snaží zatlačit soupeře hluboko do defenzivy, hosté kombinují v blízkosti pokutového území.
49'
Hosté dokázali poprvé rozvlnit síť za zády Dominka Livakoviće, to když Kovačić dlouhým nákopem do pokutového území vysunul Chilwella, jeho přihrváka v pádu doputovala k Aubameyangovi, jenž zakončoval do odkryté branky, tentokrát ale byl v ofsajdu přistižen Ben Chilwell.
48'
K Havertzově centru se prodíral Aubameyang, nepovedlo se mu ale zakončit přes těsně bránící dvojici Perić – Šutalo.
47'
Zijáš se pokusil vystřelit z dálky, přízemní střela doprostřed branky ani nemohla Livakovićovi nadělat nějaké starosti.
46'
Pierre-Emerick Aubameyang se do statistik zatím zapisuje především ofsajdy, v tom dalším se ocitl hned po několika sekundách druhého poločasu.
46'
ze hřiště odchází César Azpilicueta, přichází Hakím Zíjáš.
46'
Thomas Tuchel podle očekávání mění sestavu, místo Césara Azpilicuety vyběhne na trávník Hakím Zijáš.
První poločas souboje Dinama Záhřeb s Chelsea končí senzačním vedením domácích, kteří se pětadvacet minut jen bránili, přesto v této době dokázali skórovat díky úspěšnému brejku Mislava Oršiće.

Pak Dinamo vyrovnalo hru, dokonce bylo ve druhé části úvodního dějství i nebezpečnější a jelikož nepustilo Chelsea do žádné zajímavé příležitosti, je jeho vedení rozhodně zasloužené.
45+1'
45+1'
Ademi vybojoval aut v blízkosti střídaček, to zřejmě ukončí první poločas.
45+1'
Rozhodčí Kovács k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou.
45'
Sterling se nejdříve pokoušel neúspěšně prokličkovat do střelecké pozice, pak se neujal Chilwellův centr.
44'
Ivanušec s Moharramim rozjeli rychlý přechod domácích na útočnou polovinu, zakončil jej zablokovanou střelou Mislav Oršić.
43'
Ke Sterlingově centru se před brankou dostal Aubameyang, jehož hlavička byla sražena Perićem, navíc je gabonskému útočníkovi máván ofsajd.
41'
Chelsea se po čase usadila na útočné polovině, zatím si ale hosté přihrávají na čtyřiceti metrech od branky.
39'
Mason Mount může být rád, že za svůj skluz na Ademiho nedostal žlutou kartu.
38'
Ristovskiho centr odkopl Fofana, Dinamo ale zase sebralo odražený míč.
36'
Stále častěji se hraje na polovině Chelsea, byť teď mají míč na svých kopačkách hosté, tak hra se v poslední desetiminutovce zcela vyrovnala, ba dokonce Dinamo má možná i navrch v tomto hracím období.
35'
Další nepřesný nákop hostů do pokutového území, Kovačićův pas byl příliš vysoký pro Jamese.
34'
Ben Chilwell na levém křídle nepřešel přes Moharramiho, ten si navíc vynutil faul hostujícího krajního hráče.
33'
Bylo tomu tak až do nepovedeného zpracování Oršiće, jemuž odskočil míč od kopačky a dopředu může Chelsea.
33'
Rozehrávka nakrátko Dinamo nevyšla, domácí jsou nuceni hrát od středu hřiště, ale mají nadále míč na svých kopačkách.
32'
Oršićův centr z levého křídla je sražen na rohový kop, vůbec první pro Dinamo v dosavadním průběhu zápasu.
31'
Dinamo se herně osměluje, teď pálil ze střední vzdálenosti Ademi a jedovatou ránu domácího kapitána Arrizabalaga vyráží mimo dosah dotírajícího Petkoviće.
29'
Šance pro Dinamo! Po standardní situaci Petković připravil střeleckou pozici pro Oršiće, tomu ale střela v nadějné pozici nesedla a mířila výrazně mimo branku.
28'
Wesley Fofana se pověsil na záda Bruna Petkoviće, Dinamo bude moci hrát na soupeřově polovině.
27'
Nepovedená souhra Chelsea u postranní čáry, Reece James byl nachytán v postavení mimo hru.
26'
Série ztrát míče na obou stranách, v držení balónu teď jsou znovu hosté, kteří začínají od svých stoperů ve středu hřiště.
25'
Sterlingovi nevyšel průnik do pokutového území, kde narazil na výraznou početní převahu a trojice domácích hráčů nechala míč dokutálet za brankovou čáru.
23'
Po čtvrtině zápasu platí, že Chelsea si i přes výraznou územní převahu nevypracovala ještě žádnou příležitost, naopak z jediného brejku soupeře inkasovala.
22'
Ben Chilwell dostal příliš dlouhý pas do pokutového území, výrazně blíže měl k míči brankář Livaković.
20'
Vysokému centru Masona Mounta se Dinamo ubránilo, navíc je hostům znovu pískán útočný faul.
20'
Kovačić se snažil prostrčit míč do pokutového území na Aubameyanga, ten byl pokryt domácími zadáky, Reece James pak ještě vybojoval rohový kop.
18'
Havertz byl u postranní čáry nedovoleně atakován Mišićem, Chelsea už se může zase nastěhovat na útočnou polovinu.
18'
Po rohovém kopu se do zakončení neprotlačil Koulibaly, poté je pískán Sterlingovi faul na Ljubicice.
17'
Mason Mount převzal míč od Aubameyanga, potáhl jej k pokutovému území, náseldná střela je sražena na rohový kop.
15'
Chelsea se pokusila odpovědět dlouhým nákopem Mounta do pokutového území, Aubameyang ale na míč nedosáhl.
13'
Dinamo Záhřeb právě vstřelilo branku! Obrovská euforie na Maksimiru! Ljubicicův odkop z pokutového území Bruno Petković výbornou hlavičkou posunul do běhu MISLAVU ORŠIĆOVI, jenž utekl hostujícím zadákům a šikovně štouchl míč kolem brankáře Arrizabalagy!
13'
Dinamo se ubránilo i Mountově nákopu do pokutového území, hraje se ale takřka výhradně jen na jednu branku, byť do zakončení se Chelsea ještě nedostala. Tedy kromě té Sterlingovy zablokované střely, která se do statistik nepočítala kvůli ofsajdu.
12'
Sterlingovi v pokutovém území nevyšla narážečka s Mountem, domácí pak ale nedokázali odehrát míč do bezpečí, museli se tak ještě bránit Chilwellově centru.
10'
Po Mountově rohovém kopu k bližší tyči se míč odrazil k brankáři Livakovićovi.
10'
Aubameyang se rozběhl po naprosto volném prostoru na pravém křídle až před branku, z úhlu se pak snažil hledat lépe postaveného Sterlingu, Josipu Šutalovi se ale povedlo srazit tuto přihrávku na rohový kop.
9'
Sterling kolmicí po levém křídle vysunul Havertze, na jeho přihrávku před branku nedosáhl klouzající Aubameyang.
7'
Ademi se pokusil vyslat Oršiće za hostující obranu, svoji přihrávku ale nasměroval příliš daleko od nejlepšího střelce Dinama v historii Ligy mistrů, výrazně blíže k míči měl Kepa Arrizabalaga.
6'
Do první střelecké pozice se po Aubameyangově přihrávce dostal Sterling, jeho střela ale byla zablokována, následně byl Aubameyangovi zpětně máván ofsajd.
4'
S dlouhým nákopem na Aubameyanga si domácí defenziva poradila, míč se ale zase odrazil k fotbalistům londýnského celku.
3'
V držení míče zůstává převážně Chelsea, hosté teď kombinují v okolí středové čáry.
1'
Mateo Kovačić, jenž se v dresu Dinama dostal do velkého fotbalu, se u vlastního rohového praporku dostal pod tlak tří protihráčů, Chelsea už se povedlo dostat míč do středu hřiště.
1'
Úvodního výkopu se ujala v bílých dresech hrající Chelsea, Dinamo obléklo modrou sadu.
1'
Vzhledem k probíhající rekonstrukci stadiónu Maksimir může být v hledišti jen 21 tisíc fanoušků, přesto je atmosféra pořádně žhavá.
Trojice rumunských rozhodčích v čele s Istvánem Kovácsem přivádí fotbalisty na hrací plochu, utkání bude brzy zahájeno.

GNK Dinamo Záhřeb: Livaković – Moharrami, J. Šutalo, Perić – Ristovski, Ademi (C), Mišić, Ivanušec, Ljubicic – Petković, Oršić.
Náhradníci: Nevistić, Zagorac – Bočkaj, Baturina, Drmic, Emreli, Bulat, Lauritsen, Marin, Théophile-Catherine, Štefulj.
Trenér: Ante Čačić

Chelsea FC: Arrizabalaga – Azpilicueta (C), Koulibaly, Fofana – James, Mount, Kovačić, Chilwell – Havertz, Aubameyang, Sterling.
Náhradníci: Bettinelli, E. Mendy – Broja, Cucurella, Chalobah, Chukwuemeka, Jorginho, Gallagher, Zakaria, Zíjáš, Pulisic.
Trenér: Thomas Tuchel

Rozhodčí: Kovács – Marinescu, Arteme (vš. Rum.).
Chelsea FC

Chelsea rozhodně nevstoupila do aktuálního ročníku Premier League ideálně, když v prvních pěti kolech vyhrála jen dvakrát, v tom dosud posledním šestém pak přehrála trápící se West Ham s velkým štěstím až v závěru, když vítěznou branku na 2:1 vstřelil v 88. minutě Kai Havertz, soupeři pak byl ještě velmi sporně odvolán vyrovnávající gól Corneta kvůli faulu, který mu předcházel.

V tabulce Premier League je Chelsea po šesti kolech šestá s bilancí 3-1-2, navíc má negativní skóre, za což nese vinu zejména šokující prohra 0:3 v Leedsu. Ta druhá prohra pak přišla v Southamptonu, kde Blues podlehli domácím Svatým 1:2.

Poprvé v sezóně by se do branky mohl dostat Kepa Arrizabalaga, debut by si mohly odbít i dvě čerstvé posily, Denis Zakaria a Pierre-Emerick Aubameyang.
GNK Dinamo Záhřeb

Fotbalisté Dinama Záhřeb loni získali již 23. mistrovský titul v rámci samostatné chorvatské ligy, když ji vyhráli popáté v řadě o sedm bodů před Hajdukem Split.

Tím se kvalifikovali do druhého předkola Ligy mistrů, kde je ale výrazně potrápilo makedonské Shkupi Skopje, které uhrálo remízu 2:2 v Záhřebu, v domácí odvetě pak obrovskému favoritovi podlehlo 0:1, mělo ale řadu šancí uspět. Ve třetím předkole si pak Dinamo podstatně přesvědčivěji poradilo s Ludogorcem Razgrad (2:1 venku a 4:2 doma), v závěrečném play-off o postup do skupiny pak ale muselo přehrát norského mistra Bödö/Glimt až v prodloužení odvety.

Dosavadní průběh chorvatské ligy nemá moc valnou hodnotu pro vztah k tomuto zápasu, přesto informativně dodám, že v dosavadních osmi kolech Dinamo ztratilo jediné body za remízu 1:1 ve Varaždinu a vládne soutěži s velkým osmibodovým náskokem na druhé Belupo, třetí Hajduk Split ale při desetibodovém manku má odehrány o dva zápasy méně, které odehraje proti posledním dvěma celkům soutěže.
Hezký večer při sledování přenosu jednoho ze dvou zahajovacích utkání nového ročníku Ligy mistrů, Dinamo Záhřeb přivítá londýnskou Chelsea, která bude v Chorvatsku výrazným favoritem proti celku, který se kvalifikací spíše protrápil, přesto se dokázal dostat do skupinové fáze nejprestižnější evropské soutěže.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.