Liga mistrů - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Antverpy - 19. září 2023   21:00

Barcelona
11' Félix (Gündoğan) • 19' Lewandowski (Félix) • 22' Bataille(vl.)  • 54' Gavi  • 66' Félix (Raphinha)
5:0
(3:0)
Antverpy
Antverpy
Barcelona
ter Stegen (C) – Cancelo (76. Roberto), Koundé, Christensen, Balde – Gündoğan, F. de Jong (57. Romeu), Gavi (57. F. López) – Raphinha (68. F. Torres), Lewandowski, Félix (68. Yamal).
Peña, Astralaga – I. Martínez, Alonso, Casadó.
Petrescu – Ghinguleac, Grigoriu (ROU)
Estadio Olímpico (Barcelona)
40 989 diváků
Antverpy
Butez – Bataille (73. Kerk), Alderweireld (C), Coulibaly, Wijndal – Keita, Ekkelenkamp (60. Yusuf), Vermeeren – Muja (83. Valencia), Janssen (60. Ilenikhena), Balikwisha (60. De Laet).
De Wolf, Lammens – Ejuke, Van Den Bosch.

S přehledem dokázali fotbalisté Barcelony vyhrát tento zápas na svém stadionu. Royal si během utkání výraznější šanci nevypracoval. Barcelona svého soupeře jasně přehrála.
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 6:2. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:8.
90+3'
90+3'
Robert Lewandowski znovu v dobré střelecké pozici, jeho rána z vápna končí vysoko nad.
90+2'
Robert Lewandowski se po rychlé akci dostal do zakončení, ale na brankáře si tvrdou ránou nepřišel.
90+2'
Ritchie De Laet vedl zajímavou akci hostů, poslal míč před branku, ale obrana si dokázala poradit.
90'
Domácí se dopustili útočného faulu, a tak u své branky budou rozehrávat hosté.
90'
Začala poslední minuta hry ve druhém poločase, uvidíme, kolik minut sudí bude nastavovat.
89'
Dnešní utkání sleduje 40 989 diváků.
87'
Jeho spoluhráči vybojovali ještě rohový kop.
87'
Antverpám se pokus o zakončení nepovedl, míč končí u domácího brankáře, který rychle rozehrál.
86'
Po nepřesné akci Barcelony budou hosté rozehrávat od své branky, Jean Butez pokoušel rychle přenést hru.
85'
V poklidném tempu se tento zápas dohrává a domácí fotbalisté míří za výhrou stylem start-cíl.
84'
Obrázek hry je poslední minuty stejný, domácí jsou aktivnější a pokračují v dobré hře. Hosté se musí převážně bránit.
83'
Střídání v týmu Royal Antverpy:
ze hřiště odchází Arbnor Muja, přichází Anthony Valencia.
82'
Domácí rozehrávají rohový kop. Nakrátko bylo rozehráno, akce pokračuje dál. Následně se Barca dopustila útočného faulu.
80'
Robert Lewandowski se probojoval ke střele, kterou velmi dobrým zákrokem u tyče vyrazil brankář Royalu.
80'
Deset minut hry nás dělí od konce zápasu, ve kterém míří domácí za jednoznačnou výhrou.
79'
Dva dobré střelecké pokusy měl domácí celek. Robert Lewandowski ani jednou nedokázal překonat obranu soupeře.
78'
Domácí nakrátko rozehráli, ale následně se míč dostal před branku Royalu.
78'
Fotbalisté Barcelony pokračují v nátlakové hře, George Ilenikhena odehrál míč do zámezí, a tak uvidíme další roh.
77'
Lamine Yamal měl další šanci, ale nyní nechal vyniknout brankáře. Je z toho rohový kop.
76'
Robert Lewandowski vypracoval dobrou střeleckou pozici pro spoluhráče, Lamine Yamal nasadil brankáři hokejový blafák, ale kličku nedotáhl.
76'
Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází João Cancelo, přichází Sergi Roberto.
75'
Domácí hráč se dožadoval odpískání pokutového kopu, ale sudí podle všeho nechá hru plynout.
74'
Marc-André ter Stegen vytáhl dva velmi dobré zákroky proti střelám soupeře. Gyrano Kerk ani Arbnor Muja nedokázali své gólové šance proměnit.
73'
ze hřiště odchází Jelle Bataille, přichází Gyrano Kerk.
72'
Antverpy se nyní mohly po rychlé akci dostat do velké šance, jenže Alhassan Yusuf nedokázal z hranice vápna zakončit podle představ.
70'
Jean Butez nemusel zasahovat proti střele, kterou vyslal domácí hráč ze střední vzdálenosti. Hostující brankář rozehrávat od své branky.
70'
João Cancelo to zkoušel individuálně, ale do střelecké pozice se nedostal.
69'
Domácí celek vystřídal, ale i tak dál pokračuje v útočné hře. Alejandro Balde kombinuje se spoluhráči na útočné polovině.
68'
ze hřiště odchází Raphinha, přichází Ferrán Torres,
ze hřiště odchází João Félix, přichází Lamine Yamal.
66'
Barcelona právě vstřelila branku!
Domácí fotbalisté navyšují své vedení. Raphinha šikovně z vápna poslal míč před branku, a pak hlavou u tyče uklidil míč do branky obranou neobsazený JOÃO FÉLIX. Asistence: Raphinha.
66'
Centr se snesl před branku, obrana Royalu si dokázala poradit a míč odehrála do bezpečí.
66'
Jean Butez vyrazil další velkou šanci domácích, João Cancelo se nedokázal prosadit. Je z toho rohový kop.
64'
Raphinha se pokoušel o elegantní zakončení nůžkami, rozehrávat budou domácí rohový kop. Ten se příliš nepovedl.
64'
Otickou převahu mají dál domácí fotbalisté, kteří diktují tempo hry a čekají na další možnost.
62'
Robert Lewandowski hlídkoval před brankou soupeře, ale po centru spoluhráče se nedokázal dostat do zakončení.
60'
Hodina hry je pryč a domácí fotbalisté mají namířeno za očekávanou výhrou v tomto úvodním zápase základní skupiny Ligy mistrů.
60'
ze hřiště odchází Vincent Janssen, přichází George Ilenikhena,
ze hřiště odchází Michel-Ange Balikwisha, přichází Ritchie De Laet,
ze hřiště odchází Jurgen Ekkelenkamp, přichází Alhassan Yusuf.
59'
Souboje o míč se odehrávají na polovině hrací plochy, domácí mají převahu. Alejandro Balde vedl zajímavou akci.
58'
Podle všeho bude střídat také hostující celek a to hned několikanásobně.
57'
ze hřiště odchází Frenkie de Jong, přichází Oriol Romeu,
ze hřiště odchází Gavi, přichází Fermín López.
57'
Domácí fotbalisté pokračují v dobré nátlakové hře, Jules Koundé měl další zajímavou šanci. Jeho rána končí nad.
54'
Po rychlé kombinaci domácích, do které se zapojil João Cancelo i Robert Lewandowski se míč dostal do prostoru, kde byl zcela volný GAVI. Jeho tvrdá rána zapadla přesně do horní části branky.
53'
Gavi si nabíhal do volného prostoru, ale míč po přihrávce od kolegy nedokázal zpracovat tak, jak si představoval.
52'
Barcelona vybojovala balon, a tak znovu kombinuje na útočné polovině. Domácí se zakončení nespěchají.
51'
Arbnor Muja vedl zajímavou akci hostů, ale na polovině hrací plochy jej domácí hráči připravili o míč.
50'
Centr se snesl před branku, ale nikdo z hostujících hráčů se nedokázal dostat do střelecké pozice, aby mohl zakončovat.
49'
Frenkie de Jong sí výborně počínal před vlastní brankou a nenechal soupeře zakončit. Je z toho rohový kop.
48'
Hosté budou rozehrávat na své polovině. Royal následně kombinoval, ale centr před branku byl hodně nepovedený.
48'
João Cancelo centroval před branku, Soumaïla Coulibaly odehrál míč na rohový kop.
47'
Domácí se rychle dostali do útočné části hrací plochy a zakončoval İlkay Gündoğan. Brankář předvedl jistý zákrok.
46'
Utkání pokračuje druhým poločasem a zdá se, že ani jeden celek neudělal změnu v sestavě.
46'
Domácí fotbalisté měli v prvním poločase jasnou převahu a zaslouženě vedou po první části zápasu 3:0.
45+1'
45+1'
Alejandro Balde měl velkou šanci, ale trefil jen boční síť branky. Z velkého vápna nezamířil přesně.
45'
Raphinha to zkoušel individuálně, ale přes obránce se do zakončení nedostal.
45'
Začala poslední minuta hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut sudí nastaví.
44'
Vincent Janssen vypracoval střeleckou pozici pro spoluhráče, Arbnor Muja následně trefil jen střed branky, kde byl domácí brankář.
43'
Domácím se rychle podařilo přenést hru, Robert Lewandowski poslal centr před branku, obrana Antverp si poradila.
42'
Barcelona vybojovala míč na polovině hrací plochy, Alejandro Balde poslal míč před branku, ale tam byl obránce, který odehrál do bezpečí.
41'
Fanoušci vytvářejí zápasu velmi dobrou atmosféru, sledujeme zápas, který je musí bavit. Domácí už mají tříbrankový náskok.
40'
Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, Robert Lewandowski se dostával do zakončení, ale na poslední chvíli mu míč odebral soupeř.
38'
João Félix poslal míč před branku, ale Frenkie de Jong nedokázal jeho dlouhý a vysoký centr zpracovat.
36'
Žlutá karta pro tým FC Barcelona (Gavi).
36'
Obrázek hry je poslední minuty stejný. Domácí jsou nastěhovaní před brankou soupeře a pokouší se navýšit své vedení.
35'
Zajímavá domácí akce, ale Robert Lewandowski na přihrávku spoluhráče nedosáhl. Od míče ho dělil jen rychlý krok. Možná dva.
34'
Raphinha se po pěkné samostatné akci dostal do zakončení, ale trefil jen střed branky, kde byl připravený brankář.
33'
Hosté se rychle propracovali přes střed hrací plochy před branku, ale pokud o zakončení byl zastavený obranou Barcelony.
31'
Antverpy se pokouší s nepříznivým výsledkem něco udělat, ale zatím narážejí na dobře hrající obranu soupeře.
30'
João Félix byl faulovaný soupeřem, Arbnor Muja ho hodně důrazně dohrál. Zatím bez karty.
30'
Úvodní půlhodina hry je pryč, utkání vychází jednoznačně domácím podle představ.
29'
João Félix vybojoval pro své spoluhráče autové vhazování. To provede jeho kolega. Domácí jsou dál u míče.
29'
Centr se snesl před branku soupeře, obrana dokázala odhlavičkovat celkem snadno.
28'
Robert Lewandowski vedl zajímavou domácí akci, střela byla zblokovaná jen za cenu rohového kopu.
27'
Royal se propracoval po delší době na polovinu soupeře, ale ke střele na branku se hostující celek nyní nedostal.
26'
63 vs 37, tak vypadá v procentech vyjádřené držení míče. Převaha je jednoznačně na straně domácího klubu.
25'
Nyní už musel zasahovat hostující brankář. João Cancelo se propracoval ke střele z velké dálky, jeho rána byla tečovaná, a pak míč zastavil gólman.
22'
Domácí celek vede už o tři branky, Raphinha z poněkud ostré pzoice poslal míč před branku a nešťastně do své sítě si míč srazil JELLE BATAILLE. Branka je vedená jako vlastní.
22'
Platnost branky potvrdil ještě VAR, se kterým hlavní sudí byl v kontaktu, zda se nejednalo o ofsajd.
19'
Krásná kombinace domácích a ROBERT LEWANDOWSKI po šikovné přihrávce spoluhráče uklidil míč ke vzdálenější tyči. Tento fotbalový moment se musel líbit fanouškům domácích. Polský fotbalista znovu dokázal, že patří mezi nejlepší. Asistence: João Félix.
18'
Hodně přetažený centr nalezl jednoho z hráčů hostů, ale tomu se zakončení nepodařilo.
17'
Rohový kop vybojoval také hostující celek. Marc-André ter Stegen si diriguje spoluhráče.
16'
İlkay Gündoğan poslal centr před branku. Obrana si s jeho akcí dokázala poradit. Následně Andreas Christensen špatně zakončoval a míč míří do zámezí.
15'
João Cancelo to zkoušel dobrou přihrávkou na spoluhráče, João Félix zkoušel centrovat před branku, hosté odvrátili na rohový kop.
14'
Raphinha byl v souboji ve středu hrací plochy lepší, soupeř ho musel faulovat, a tak u míče zůstane Barcelona.
14'
Antverpy se po inkasované brance sice dostaly na útočnou polovinu, ale nedokázaly si vypracovat střeleckou pozici. Domácí obrana získal míč a otáčí směr hry.
11'
První střela na branku a domácí otevírají skóre zápasu. Po šikovné přihrávce se střelou do protipohybu brankáře přesně k tyči prosazuje JOÃO FÉLIX. Asistence: İlkay Gündoğan.
10'
Domácí fotbalisté díky aktivní hře vybojovali autové vhazování. Rychle ho rozehráli, ale obrana soupeře byla připravená.
9'
Domácí se nyní usadili na polovině soupeře, kde kombinují, zatím ale na první výraznější moment čekáme.
9'
Zatím sledujeme klidnější pasáž zápasu, ani jeden celek se nemůže propracovat do výraznější šance.
7'
Michel-Ange Balikwisha to zkoušel individuálně, pokoušel si míč navést na střed hrací plochy, ale přišel o něj. Následný brejk nedokázali domácí proměnit.
6'
João Félix se dopustil faulu, Jelle Bataille byl tím, koho fauloval. Hrát tak budou moci hostující fotbalisté.
6'
Domácí Barcelona to zkouší středem hrací plochy, ale obrana Royalu je hodně pozorná a nedává soupeři prostor.
5'
Marc-André ter Stegen vyhodnotil dobře situaci a vyběhnutím znemožnil soupeři zakončit. Hrát tak mohou domácí fotbalisté.
4'
Raphinha to zkoušel individuálně, ale do šance se zatím nedostal on ani jeho kolegové.
4'
Domácí se propracovali po kombinaci středem hrací plochy na polovinu soupeře. Jules Koundé si několikrát vyměnil balon se spoluhráči.
3'
Jules Koundé rozehrává po nepřesné akci soupeřů od své branky, následně kombinuje se spoluhráči.
3'
Antverpy jsou aktivnější, snadněji se dostávají na polovinu soupeře. Domácí se k balonu prakticky nedostali ještě.
2'
Arthur Vermeeren vedl zajímavou akci, jeho spoluhráči pokračovali v dobré akci, ale Owen Wijndal nedokázal odcentrovat před branku.
1'
Utkání začalo, úvodní výkop měli fotbalisté hostujícího celku. Ti hrají ve světlém, domácí tradičně ve tmavé kombinaci barev.
1'

FC Barcelona: ter Stegen (C) – Cancelo, Koundé, Christensen, Balde – Gündoğan, F. de Jong, Gavi – Raphinha, Lewandowski, Félix.
Náhradníci: Peña, Astralaga – I. Martínez, F. Torres, Alonso, Romeu, Roberto, Yamal, Casadó, F. López.
Trenér: Xavi Hernández

Royal Antverpy: Butez – Bataille, Alderweireld (C), Coulibaly, Wijndal – Keita, Ekkelenkamp, Vermeeren – Muja, Janssen, Balikwisha.
Náhradníci: De Wolf, Lammens – De Laet, Kerk, Yusuf, Ilenikhena, Ejuke, Van Den Bosch, Valencia.
Trenér: Mark van Bommel

Rozhodčí: Petrescu – Ghinguleac, Grigoriu (ROU).
Hrát se bude na Estadio Olímpico, jelikož se Barceloně staví nový domovský stadion.
Tyto dva kluby na sebe v historii ještě nenarazily.
Fotbalisté Barcelony prožívají povedený start nové sezony. V prvním ligovém kole sice remizovali s Getafe 0:0, ale pak následující tři zápasy vyhráli. Porazili Cádiz 2:0, Villarreal 4:3, Osasunu 2:1 a naposledy Betis s přehledem 5:0, trefili se Joao Félix, Lewandowski, Torres, Raphinha a Cancelo.
Antverpy v posledních pěti zápasech bodovaly. V rámci předkola Ligy mistrů dokázaly porazit dvakrát AEK – 1:0 a 2:1. V lize v posledním zápase porazily Westerlo 3:0, trefili se Janssen, Baraille a Muja.
Dva nejlepší kluby ze skupiny postoupí do osmifinále Ligy mistrů, třetí tým postoupí do play-off Evropské ligy.
Jedná se o úvodní zápasy obou klubů ve skupině H. Kromě Barcelony a Antverp jsou ve skupině ještě Šachtar a Porto.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky evropského klubového fotbalu. V tomto zápase Ligy mistrů proti sobě nastoupí FC Barcelona a Royal Antverpy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.