Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  FC Kodaň : Manchester City - 13. února 2024   21:00

FC Kodaň
FC Kodaň
34' Mattsson
1:3
(1:2)
Manchester City
11' De Bruyne  (Foden) • 45+1' B. Silva   • 90+2' Foden  (De Bruyne)
FC Kodaň
Grabara – Jelert, Vavro, McKenna, Diks – Mattsson (81. Larsson), Falk, Gonçalves (70. O. Höjlund) – Achouri (81. Sörensen), Claesson (C) (55. Cornelius), Elyounoussi.
Rúnarsson, Gadeberg Buur – Óskarsson, Ankersen, Meling, Clem, Bardghji, Froholdt.
Sánchez – Cabañero, Prieto
Telia Parken, Kodaň
Ederson – Walker (C), Stones, Dias, Aké – Rodri, B. Silva (78. Nunes) – Foden, De Bruyne, Grealish (21. Doku) – Haaland.
Ortega, Carson – Álvarez, Akanji, Bobb, Susoho, Lewis.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 25 % : 75 %.
Střely na branku: 1:12. Střely mimo: 2:6. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 13:3.
Fotbalisté Manchesteru City splnili na půdě Kodaně roli favorita a výhrou 3:1 důrazně vykročili k postupu do čtvrtfinále Ligy mistrů.

Obhájce trofeje od začátku dominoval a v některých pasážích první půle jezdila obrana Kodaně na kolotoči. V 11. minutě otevřel skóre Kevin De Bruyne, ale ve 34. minutě se dokázal z ničeho nic prosadit Magnus Mattsson, který potrestal špatnou rozehrávku brankáře Edersona. To však byla také jediná nebezpečná situace, do které Citizens soupeře za celé utkání pustili. V nastavení úvodního dějství pak vrátil Manchesteru vedení Bernardo Silva. Po změně stran Angličané nadále kontrolovali hru. Sice už neměli tolik gólových příležitostí, ovšem kodaňští Lvi si nevytvořili vůbec nic. V úplném závěru však hosté utáhli šrouby a v nastavení pečetil výsledek duelu Phil Foden.
90+3'
90+2'
Manchester City právě vstřelil branku!
Hosté v závěru utáhli šrouby a přidali třetí gól, kterým dost pravděpodobně rozhodují tento dvojzápas! Postaral se o to PHIL FODEN, který se zapojil i do mezihry, když na pravé straně pokutového území předal balón Kevinovi De Bruyneovi. Ten chtěl nahrávat před bránu, míč ale tečoval bránící Vavro tak, že ho odvrátil právě k Fodenovi a ten přesnou střelou z nějakých sedm metrů nedal Grabarovi šanci – 1:3.
90+2'
Matheus Nunes rozběhl Erlinga Haalanda. Ten na levé straně utekl bránícímu hráči, ale neprostřelil Grabaru. Dorážku Matheuse Nunese pak zablokoval Vavro. Vzápětí měl Haaland další šanci a souboj opět vyhrál výtečný Grabara!
89'
Zpětnou přihrávku De Bruyneho na Haalanda zablokoval McKenna. Domácí se brání statečně, ale určitě by chtěli ještě zkusit i ohrozit bránu soupeře.
87'
Kevin De Bruyne zkusil z přímého kopu chytrou střelu pod nadskakující zdí. Míč prošel, ale Grabara stačil zareagovat a balón před brankovou čarou chytá!
86'
Scott McKenna se dotkl míče rukou a hosté budou rozehrávat standardní situaci.
86'
Dobrý centr Dokua z pravé strany. Haalanda nenechal zakončovat obránce Diks.
85'
Domácí se po posledním střídání snaží hrát ve středu hřiště agresivněji. Nyní ale vyjel s balónem na útočnou polovinu Citizens Phil Foden.
84'
Žlutou katu za protesty dostal domácí trenér Jacob Neestrup.
83'
Přihrávka Kevina De Bruyneho byla pro Phila Fodena o něco delší. Hostující hráč ve snaze balón zasáhnout před šestnáctkou upadl.
82'
Hosté ve druhém poločase Kodaň zatím k ničemu nepouštějí. Hru kontrolují.
81'
Střídání v týmu FC Kodaň:
ze hřiště odchází Elias Achouri, přichází Christian Sörensen,
ze hřiště odchází Magnus Mattsson, přichází Jordan Larsson.
79'
Odražený míč napálil na hranici šestnáctky z první Phil Foden. Ten ale zamířil nad bránu.
78'
Střídání v týmu Manchester City:
ze hřiště odchází Bernardo Silva, přichází Matheus Nunes.
77'
Hosté nyní vykombinovali obranu soupeře! Bernardo Silva nakonec zleva odcentroval na Erlinga Haalanda, jehož hlavičce scházely decimetry k tomu, aby balón zapadl pod břevno.
76'
Kevin De Bruyne zřejmě zkusil ze standardní situace překvapit Grabaru přímou střelou. Balón prolétl nad břevnem.
75'
Bernardo Silva se zvedá jen těžce a má problém došlápnout na nohu. Vypadá to ale, že bude pokračovat bez ošetřování.
74'
Kevin Diks přejel skluzem Bernarda Silvu a dostal za to žlutou kartu. Hostujícího záložníka zasáhl hodně nepříjemně.
73'
Hosté kombinují v blízkosti šestnáctky soupeře. Zatím se neodhodlali ke střele.
71'
Oscar Höjlund získal míč v souboji s Haalandem, ale podle sudího to přehnal s důrazem. To se nelíbilo Rasmusovi Falkovi, který vyfasoval žlutou kartu za řeči.
70'
ze hřiště odchází Diogo Gonçalves, přichází Oscar Höjlund.
69'
Jeremy Doku si připravil míč na střelu pravačkou z hranice šestnáctky. Mířil na vzdálenější tyč, Grabara však předvedl dobrý zákrok a vyrazil balón zpátky do pole!
68'
Rodri to zkusil z větší vzdálenosti, bránu ale netrefil. Navíc marně reklamoval teč soupeře. Kope se jen od brány Lvů.
68'
Druhý poločas je zatím výrazně chudší na šance, než ten první. Pokračuje převaha Citizens v držení míče.
67'
Domácí ubránili De Bruyneho rohový kop.
66'
Jeremy Doku utekl Gonçalvesovi a nabil na hranici šestnáctky Philovi Fodenovi, jehož střela byla sražena na roh.
65'
Na levé straně byl rozběhnutý Elias Achouri. Jeho skákavý centr snadno lapil Ederson. Cornelius byl příliš daleko.
64'
Míč se nyní odrazil k Erlingovi Haalandovi, který to zpoza šestnáctky zkusil z první. Mířil jen do rukavic Grabary.
63'
Hosté z rohového kopu nic nevytěžili.
63'
Kyle Walker centroval z pravé strany přes Jelerta. Grabara balón chytil, ale ten už podle rozhodčích opustil hřiště s přispěním teče domácího obránce. Roh pro Citizens.
62'
Po hodině hry si hosté stále drží jednogólové vedení. To by jistě ještě chtěli alespoň o trefu navýšit, aby mohli jít do domácí odvety s klidem.
60'
Mohamed Elyounoussi směřoval míč z levé strany na vzdálenější tyč, kde už napřahoval osamocený Andreas Cornelius k možná gólové střele. Tu mu však v poslední chvíli překazil vracející se Nathan Aké, který se přiřítil a balón v pádu odhlavičkoval. Domácí útočník tak máchl nohou naprázdno!
59'
Svižná kombinace hostí. Míč směřoval doprava na Kevina De Bruyneho, kterého ale ustrážil Jelert.
58'
Rohové kopy – 2:2
56'
K její exekuci byli připraveni De Bruyne a Phil Foden. Prvně jmenovaný nakonec odběhl a Foden zkusil Grabaru překvapit přímou střelou levačkou na bližší tyč. Domácí brankář si to pohlídal a byl tam včas.
56'
Kevin De Bruyne si došel pro faul od Achouriho a bude z toho standardní situace.
55'
Rohový kop De Bruyneho domácí celek přestál.
55'
ze hřiště odchází Viktor Claesson, přichází Andreas Cornelius.
54'
Hostům ale stačí málo na to, aby zahrozili. Kevin De Bruyne převzal přihrávku od Rodriho, srovnal si míč na pravačku a pohotově střílel k bližší tyči. Grabara vyráží na roh!
53'
Domácí se ve druhém poločase snaží okamžitě po zisku míče otáčet hru směrem dopředu. Ne vždy se to daří podle představ, ale přeci jen je to odvážnější přístup než v úvodním dějství.
51'
Domácí vyráželi do protiútoku. Na levém křídle se hlásil o míč Elias Achouri, ale prvotní přihrávka směřovala do středu na Dioga Gonçalvese. Ten šel do souboje se Stonesem a balón se pak odrážel právě doleva. Pro Achouriho to bylo příliš dlouhé.
51'
Hosté nyní při své typické kombinaci na útočné polovině.
50'
Ten rozehrával sám Mattsson a domácí měli smůlu, že na balón nedosáhl na zadní tyči číhající Denis Vavro!
49'
Elyounoussi si na pravé straně počkal na doplnění od Magnuse Mattssona, který patří k nejlepším domácím hráčům. Pro Kodaň získal roh.
47'
Kevin Diks fauloval Rodriho a při zákroku si sám ublížil. Odneslo to koleno, ale zdá se, že domácí obránce bude moci pokračovat.
46'
Druhý poločas rozehráli hosté. Ani jeden z trenérů nevystřídal.
46'
Statistiky po 1. poločase:
Držení míče – 27 % : 73 %
Střely na bránu – 1:4
Střely mimo – 1:3
Rohy – 1:1
Máme za sebou rozhodně zajímavý první poločas. Hostující Citizens většinu času herně dominovali a občas to byl pro domácí obranu pořádný kolotoč. Skoré se poprvé měnilo v 11. minutě, kdy Foden vysunul Kevina De Bruyneho, který z pravé strany šestnáctky zamířil ke vzdálenější tyči. Hosté měli i nadále hru jasně pod kontrolou, ovšem navýšit svůj náskok nedokázali a ve 34. minutě naopak z ničeho nic inkasovali. Brankář Ederson totiž balón namazal Elyounoussimu. Jeho střela byla zablokovaná, ale do odraženého míče se opřel Magnus Mattsson, který se trefil naprosto přesně. V nastavení si však angličtí šampióni přeci jen vzali vedení zpět. Hrací předmět se v pokutovém území trochu šťastně dostal k Bernardovi Silvovi a ten obstřelil vybíhajícího gólmana.
45'
45+3'
Dobíhá avizované nastavení. Je ale možné, že sudí ještě něco přidá kvůli oslavám gólu hostí.
45+1'
Hosté jdou do vedení gólem na začátku nastavení! Kevin De Bruyne dostal míč šťastným odrazem od bránícího Mattssona k BERNARDOVI SILVOVI. Ten na pravé straně šestnáctky obstřelil vybíhajícího Grabaru a zamířil ke vzdálenější tyči – 1:2.
44'
Kevin De Bruyne pálil z pravého rohu pokutového území. Trefil bránícího Scotta McKennu.
44'
Ederson tentokrát rozehrál přesně, když míč poslal k pravé postranní čáře na Kylea Walkera.
42'
Elias Jelert je hodně rychlý hráč. Ve sprintu nyní stačil Jeremymu Dokuovi, kterého vytlačil s míčem za brankovou čáru. Svého spoluhráče navíc jistil ještě Denis Vavro.
41'
39'
Domácí v náznaku příležitosti! Elias Jelert z pravé strany přenesl hru na levou stranu šestnáctky, kde to zavřel Magnus Mattsson. Ten to zkusil z první, tentokrát však pálil nad.
38'
Hosté kombinovali v blízkosti šestnáctky. Po souboji Rodriho s obránci balón opustil hrací plochu. Nařízen je odkop od brány Kamila Grabary.
37'
Domácí teď budou chtít udržet toto skóre alespoň do přestávky. Případně ještě zahrozit z nějakého brejku.
36'
Gól rozhodně nabudil publikum. A snad by mohl vlít také čerstvou krev do žil i kodaňským hráčům.
34'
Kodaň právě vstřelila branku!
Jako blesk z cela čistého nebe přichází vyrovnání! Hodně se pod něj podepsal brankář Ederson, který při rozehrávce balón namazal Mohamedovi Elyounoussimu. Ten trefil jen bránícího Stonese, ovšem odražený míč si našel MAGNUS MATTSSON, jenž ho z nějakých 20 metrů z první napálil přesně k levé tyči z pohledu brazilského gólmana Citizens. Zimní domácí posila z nizozemského Nijmegenu tak skóruje hned ve svém prvním ostrém zápase za Kodaň.
33'
Domácí se dostali ke standardce po faulu Dokua na Dioga Gonçalvese. Centr Magnuse Mattssona byl ale odvrácen hráči Citizens.
32'
Zatím je to velký kolotoč, na kterém jezdí domácí obránci. Kodaň dosud Edersona vůbec neohrozila.
30'
O chvíli později jsme viděli obrovský závar před bránou Kodaně! Zakončoval Jeremy Doku a za překonaného Grabaru zaskakoval Gonçalves. Domácí pak zablokovali také dorážku Bernarda Silvy!
29'
Po centru Jeremyho Dokua se snažil o akrobatické zakončení Erling Haaland! Moc nescházelo a byl by z toho krásný gól!
28'
Victor Claesson fauloval Jeremyho Dokua. Tohle byl už několikátý faul švédského útočníka a hráči Manchesteru naznačují španělskému sudímu, že už by to mohl řešit žlutou kartou.
27'
Foden odkulhal za postranní čáru, kde se už vrací o návrat do hry. Snad to rozběhá. Dostal ránu, takže se jedná spíše o nějaký koňar.
26'
Po odehrání míče byl nepříjemně dohrán Phil Foden, který se držel za koleno a je ošetřován. Pep Guardiola určitě doufá, že nebude muset podruhé střídat.
25'
Hosté vyrazili do výjimečně otevřenější obrany soupeře. Foden poslal dopředu Kevina De Bruyneho, kterého ale skvěle zakřižoval Elias Jelert. Ten stačil vložit před hostující hvězdu tělo a nechal se faulovat.
24'
Domácí se dostali k rohovému kopu. Centr Mattssona ale odvrátil Ruben Dias.
23'
Bernardo Silva přebral míč na levé straně od Dokua a centroval před bránu. Tam nešťastně zasáhl Denis Vavro, který hlavičkoval do břevna vlastní brány!
21'
A dochází k avizovanému. Jack Grealish po chvíli z trávníku odchází a nahrazuje ho rychlonohý šikula Jeremy Doku.
20'
Grealish je už zpátky na hřišti. U postranní čáry se ale pro jistotu rozběhává Belgičan Jeremy Doku.
19'
Hostující ofenzivní fotbalista si ukazuje někam k pravému tříslu a opouští trávník v doprovodu zdravotníků. Zdá se, že to ještě zkusí.
17'
Jack Grealish padl na trávník po drobném kontaktu s Gonçalvesem. Ze strany domácího hráče tam nic hrozného nebylo. Zdá se, že Grealishe zradil sval a bude muset střídat.
16'
Po delší kombinaci zkusil Rodri vysunout Haalanda, který na jeho pas ale nedosáhl. Míč sbírá Grabara.
15'
Obraz hry se ani po gólu nemění. Dánský celek zůstává zatažený a hosté trpělivě kombinují.
13'
Kevin De Bruyne centroval levačkou na zadní tyč. Erling Haaland nedoskočil.
13'
Hosté tedy poměrně rychle prolomili obranný val soupeře a mohou hrát zase s o něco větším klidem.
11'
Hosté jdou naprosto zaslouženě do vedení! Rúben Dias přenesl hru doprava na Phila Fodena. Mladý Angličan vysunul KEVINA DE BRUYNEHO, který z poměrně ostrého úhlu domácí překvapil přesnou přízemní střelou na zadní tyč.
9'
Kevin De Bruyne trefil z přímého kopu jen domácí zeď. Kodaň tak zatím odolává.
8'
Victor Claesson fauloval u rohu šestnáctky Jacka Grealishe. Standardka pro Citizens, kteří mají velký tlak.
7'
A z toho už byla obrovská příležitost! Po rychlé rozehrávce vběhl s míčem do šestnáctky Bernardo Silva. Ten z pravé strany odcentroval a k hlavičce se dostal Rúben Dias. Kamil Grabara u pravé tyče výborně zasáhl, ale dorážet ještě mohl Nathan Aké. Ten poslal balón nad bránu!
7'
Magnus Mattsson nyní zajel do Johna Stonese a hosté tak budou zahrávat standardní situaci.
6'
Hosté zavřeli Kodaň na její obrannou polovinu. Takový obraz hry je asi očekávaný.
4'
První náznak příležitosti pro hosty! Z levé strany odcentroval Nathan Aké. Míč přelétl Denise Vavra a přistál na hlavě Kevina De Bruyneho, který z výborné pozice hlavičkoval mimo. Belgičan má přeci jen jinačí přednosti, než zakončování hlavou.
3'
Citizens se už přesunuli na útočnou polovinu, kde rozjíždějí svou postupnou a trpělivou kombinaci.
1'
První domácí nákop nadělal problémy Rúbenovi Diasovi, po jehož nepřesvědčivém zákroku se dostával k míči Viktor Claesson. Ten ale podkopl Rodriho a tak je pískán útočný faul.
1'
Nyní už máme hráče nastoupené na trávníku. Zní znělka Ligy mistrů.
Aktéry zápasu vítá nádherná atmosféra na stadionu Parken v Kodani. Domácí fanoušci jsou na osmifinále LM proti věhlasnému soupeři natěšeni.

FC Kodaň: Grabara – Jelert, Vavro, McKenna, Diks – Mattsson, Falk, Gonçalves – Achouri, Claesson (C), Elyounoussi.
Náhradníci: Rúnarsson, Gadeberg Buur – Sörensen, Larsson, Cornelius, Óskarsson, Ankersen, Meling, Clem, O. Höjlund, Bardghji, Froholdt.
Trenér: Jacob Neestrup

Manchester City: Ederson – Walker (C), Stones, Dias, Aké – Rodri, B. Silva – Foden, De Bruyne, Grealish – Haaland.
Náhradníci: Ortega, Carson – Doku, Álvarez, Akanji, Nunes, Bobb, Susoho, Lewis.
Trenér: Pep Guardiola

Rozhodčí: Sánchez – Cabañero, Prieto.
FC Kodaň:
Kodaň je nejúspěšnějším dánským klubem historie i posledních let. Aktuálně drží sérii dvou ligových titulů. V polovině tohoto ročníku je v domácí nejvyšší soutěži až třetí, na vedoucí Midtjylland však ztrácí jen tři body. V zimní přípravě se Lvi potkali také s pražskou Spartou, které na Letné podlehli 0:2. Utkání notně ovlivnilo vyloučení slovenského obránce Denise Vavra, který nevybíravě sestřelil spoluhráče z reprezentace Lukáše Haraslína.

Ze skupinové fáze LM Kodaňští postoupili jako druhý tým tabulky skupiny A. Na suverénní Bayern neměli, ale dokázali za sebou nechat Galatasaray i slavný Manchester United. Právě proti anglickému gigantovi dokázali doma otočit nepříznivý vývoj duelu a nakonec zvítězit 4:3. Velmi cenná pak byla také následná bezgólová plichta na Bayernu a postup si pak Dánové zajistili domácím vítězstvím 1:0 nad Galatasarayem.

Manchester City:
Loňská sezóna v podání Citizens byla v podstatě dokonalá. Celek z Manchesteru vyhrál Premier League, FA Cup a konečně především také Ligu mistrů. Letos před vánoci k tomu přidal také triumf na MS klubů. V tomto ročníku anglické nejvyšší soutěže patří svěřencům manažera Pepa Guardioly zatím druhé místo s dvoubodovou ztrátou na Liverpool. Mají ale utkání k dobru. O víkendu porazili 2:0 Everton. Celkově bleděmodří zvítězili už v deseti soutěžních utkáních v řadě, takže formu mají před jarním startem LM výbornou.

Mimochodem, skupinovou fázi Ligy mistrů zvládli Citizens bez jakékoliv bodové ztráty. V konkurenci Crvene Zvezdy, Lipska a Young Boys Bern triumfovali se stoprocentní bilancí a skóre 18:7.

Posledních 5 zápasů Man. City:
Newcastle – Man. City 2:3
Tottenham – Man. City 0:1 (FA Cup)
Man. City – Burnley 3:1
Brentford – Man. City 1:3
Man. City – Everton 2:0
Vítám tu všechny milovníky fotbalu! V úterý bude rozehráno osmifinále Ligy mistrů. Kodaň hostí obhájce trofeje Manchester City. Angličtí šampióni pojedou do dánské metropole jako velký favorit na postup. Lvi ale budou chtít svůj domácí stánek Telia Parken maximálně využít a světového giganta potrápit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.