Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Manchester City : FC Kodaň - 6. března 2024   21:00

Manchester City
5' Akanji (Álvarez) • 9' Álvarez  • 45+3' Haaland (Rodri)
3:1
(3:1)
FC Kodaň
FC Kodaň
29' Elyounoussi  (Óskarsson)
Ederson – Lewis, Akanji, Dias (C) (68. Stones), Gvardiol – Rodri (46. S. Gómez), Kovačić – Nunes (74. Hamilton), Álvarez, Bobb – Haaland (88. Wright).
Carson, Ortega – Aké, De Bruyne, Foden, B. Silva, Susoho, Walker.
Eskas – Bashevkin, Dale (vš. Norsko)
Etihad Stadium, Manchester
51 531 diváků
FC Kodaň
Grabara (C) – Ankersen, Jelert (78. Meling), Vavro, McKenna, Diks – Froholdt (58. Mattsson), Óskarsson (68. Cornelius), Clem (68. O. Höjlund) – Achouri (58. Bardghji), Elyounoussi.
Gadeberg Buur, Rúnarsson – Boilesen, Larsson, Sörensen.

Fotbalisté Manchesteru City postupují do čtvrtfinále Ligy mistrů, když i ve druhém zápase porazili Kodaň shodným výsledkem 3:1 a potvrdili roli jasného favorita.

O dnešním výsledku bylo rozhodnuto už v prvním poločase. Domácí v úvodních devíti minutách udeřili z prvních dvou rohových kopů díky Akanjimu a Juliánu Álvarezovi, Kodaň poté snížila díky Elyounoussimu, ovšem poslední slovo prvního poločasu a nakonec i zápasu si vzal Erling Haaland, jenž uzavřel gólový účet tohoto zápasu na výsledných 3:1.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 9:8. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 5:9.
90+3'
90+3'
Na opačné straně se do zakončení dostal Elyounoussi, bývalý fotbalista Southamptonu ale vysoko přestřelil branku.
90+2'
Přeci jen si i domácí ještě vypracovali jednu šanci! U hranice pokutového území se k míči dostal Rico Lewis, do jeho rány se ve skluzu vložil Denis Vavro a srazil ji na břevno!
90+1'
Micah Hamilton podnikl individuální výpad po útočné polovině, zakončil jej ale jen třetí zablokovanou střelou Citizens ve druhém poločase, žádnou další střelu domácí po změně stran nevyprodukovali.
90+1'
Rozhodčí Eskas oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
90'
Za nedovolený zákrok na útočné polovině dostává žlutou kartu Magnus Mattson.
89'
Gvardiolovu nepřesnou přihrávku vystihl Bardghji, jeho střelu se pak hokejovou tečí snažil usměnit na branku Cornelius, míč ale nasměroval výrazně mimo prostor ohraničený třemi tyčemi.
88'
Střídání v týmu Manchester City:
ze hřiště odchází Erling Haaland, přichází Jacob Wright.
87'
Jacob Wright stále stojí v dresu připraven u lavičky, protože už dobré tři minuty čeká na přerušení hry, domácí si stále přihrávají ve středu hřiště, utkání se už spíše jen dohrává.
85'
Ve světle modrém dresu vyběhne do hry další mladík, bude jim osmnáctiletý Jacob Wright.
83'
Při rychlejším přechodu Kodaně přes střed hřiště Elyounoussi před pokutovým územím posunul míč Mattsonovi, jeho střela byla zablokována, Cornelius pak pořádně ostrým šlapákem zahrál proti Akanjimu, za což si vysloužil první žlutou kartu zápasu.
81'
Kodaň je nadále výrazně přímočařejší, Elyounoussi si to namířil do pokutového území, kde ale ztratil stabilitu a nepovedlo se mu vystřelit.
81'
Za pětatřicet minut druhého poločasu má Manchester City opět pochopitelně výrazně vyšší držení míče, ovšem domácí tým v tomto úseku hry zapsal do statistik pouze dvě zablokované střely.
79'
Mattsonově rohu se domácí ubránili, míč se poté vrátil k Mattsonovi, po jeho centru se odrazil k Bardghjimu, jenž úplně promáchl, Elyounoussi pak střílel vysoko nad branku.
78'
Střídání v týmu FC Kodaň:
ze hřiště odchází Elias Jelert, přichází Birger Meling.
78'
Mattson celkem jednoduše pronikl po útočné polovině, narazil si míč s Corneliusem, následná stela byla sražena vedle branky. Rozhodčím unikl ofsajd Corneliuse, následovat tak bude rohový kop.
77'
Po rohu se do zakončení tlačil Diks, ovšem byl důsledně bráněn a v těžké pozici se od něj míč jen odrazil k brankáři Édersonovi.
76'
McKennův přízemní centr srazil za branku Akanji, následovat bude třetí rohový kop Kodaně.
74'
ze hřiště odchází Matheus Nunes, přichází Micah Hamilton.
72'
U postranní čáry byl nepříjemně atakován Matheus Nunes, jeho stav si žádá ošetření.
72'
Dirigentské taktovky se ve druhém poločase po odchodu Rodriho ujal Mateo Kovačić, přes nějž jde většina přihrávek ve středu hřiště.
70'
Nákop do pokutového území na Corneliuse postrádal přesnost, rozehrávky od branky se ujme Éderson.
69'
Z rohu hosté nijak nezahrozili, ovšem zůstávají v držení míče.
68'
ze hřiště odchází Rúben Dias, přichází John Stones.
68'
ze hřiště odchází Orri Óskarsson, přichází Andreas Cornelius.
68'
ze hřiště odchází William Clem, přichází Oscar Höjlund.
68'
Rúben Dias ostrým zákrokem v rohu hřiště ustřelil míč do zámezí Ankersenovi, Kodaň bude zahrávat rohový kop.
67'
První střela na bránu, která nakončí gólem, byla pořádně nebezpečná! Hosté se dostali k pokutovému území City ve větším počtu, míč se i s trochou štěstí odrazil k Mattsonovi, jenž byl sám před Édersonem, brazilského brankáře ale neprostřelil!
65'
Pep Guardiola chystá druhou změnu v sestavě, do hry přijde zkušený obránce John Stones.
64'
Jelert ve středu hřiště nedovoleně atakoval Matheuse Nunese, ten se hůře zvedal na nohy, bude ale v pořádku.
62'
Gvardiolovu nepřesnou přihrávku v hloubi domácí poloviny vystihl Vavro a okamžitě hledal v pokutovém území nabíhajícího Óskarssona, ten ale na Slovákovu přihrávku nedosáhl.
60'
Hosté se na chvíli dostali k míči, ovšem vyloženě jen na několik sekund, poté o něj znovu přišli a musí zase běhat bez míče.
58'
ze hřiště odchází Victor Froholdt, přichází Magnus Mattsson.
58'
ze hřiště odchází Elias Achouri, přichází Roony Bardghji.
57'
Typický obrázek hry, domácí si předávají míč z nohy na nohu, soupeř se je snaží dostupovat, ovšem bez větší šance získat balón.
55'
Domácí zahrávali standardní situaci na útočné polovině,Álvarezův centr byl odražen k volnému Gómezovi, ten neprostřelil hradbu těl před sebou.
54'
Rico Lewis dostal příliš dlouhý pas k postranní čáře, hosté se ujali autového vhazování, ovšem moc dlouho u míče neudrželi.
52'
Citizens mají míč ve svém držení, dopředu se ale moc neženou, se současnou situací jsou více než spokojeni.
50'
Po Elyounoussiho ztrátě míče mohl zahrozit Haaland, jeho střela ze střední vzálenosti je zablokována, odraženého míče se ujali světle modří.
49'
Hosté si přihrávají ve středu hřiště, ovšem soupeři se daří je dostat pod tlak a Seveřané tak jsou nuceni se vrátit až k vlastnímu pokutovému území.
47'
Bobbovi se nepovedlo průnikovou přihrávku do pokutového území doručit k adresátu Haalandovi.
46'
Hostující trenér Neestrup nechává na trávníku základní sestavu.
46'
ze hřiště odchází Rodri, přichází Sergio Gómez.
46'
Domácí trenér Guardiola chystá do druhého poločasu střídání, Sergio Gómez nahradí na trávníku Rodriho.
První poločas nabídl mimořádnou efektivitu obou celků, když jsme viděli branku z takřka všech příležitostí a Manchester City vede nad Kodaní 3:1.

Už v deváté minutě to bylo o dvě branky, když domácí udeřili ze dvou rohových kopů. Nejdříve se z povedeného voleje trefil Manuel Akanji, poté se díky zaváhání brankáře Grabary dokázal prosadit Julián Álvarez.

Kodaň se prosadila v závěru úvodní půlhodiny, kdy se po individuální akci a narážečce s Oskarssonem trefil Mohamed Elyounoussi, v samém závěru úvodního dějství se ale do střelecké listiny zapsal i Erling Haaland, jenž si perfektně zpracoval dlouhý nákop Rodriho a vrátil domácím dvoubrankový náskok.
45+3'
45+3'
Manchester City právě vstřelil branku! Před přestávkou Citizens navyšují svůj náskok! Rodriho nákopem ze středu hřiště našel u hranice pokutového území ERLINGA HAALANDA, ten si mezi dvěma obránci perfektně zpracoval míč, posunul si jej na levou a přízemní střelou k bližší tyči pokořil Kamila Grabaru!
45+2'
Nastavený čas už je ve své polovině, zatím se ale hraje výhradně ve středu hřiště.
45+1'
Rozhodčí Eskas k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává tři nastavené.
45'
Rodriho přetažený pas vracel před branku nabíhající Matheus Nunes, před Haalandem zahrál míč nad břevno McKenna, Nunesovi je ale zpětně máván ofsajd.
44'
Álvarezův prudký centr byl příliš nízký, trefil jen připraveného Denise Vavra.
43'
Matheus Nunes byl při individuální akci po útočné polovině faulován, následovat bude standardní situace ve prospěch Citizens, což je práce pro Juliana Álvareze.
42'
Hostující přechod do útoku končí jen odmávaným ofsajdem Ankersena.
40'
Při Rodriho kolmici byl Álvarez čistě odstaven od míčem Elyounoussim, Kodaň toho využila k držení míče.
38'
Po zisku míče byl Mohamed Elyounoussi faulován Ricem Lewisem.
37'
Tradiční obrázek hry, světle modří si přihrávají ve středu hřiště, Kodaň se snaží poctivě bránit.
35'
Zatímco v držení míče mají domácí obrovskou převahu, tak na střelecké pokusy je to jen 5:4, na bránu 2:1, oba brankáři tak stále čekají na svůj první úspěšný zákrok.
34'
Haaland v pokutovém území přistrčil míč k Álvarezovi, ten se ale v tísni nedostal do zakončení a odraženého míče se ujal Kamil Grabara.
32'
Ze standardní situace Kodaň nezahrozila, Dánové ale nadále mají míč ve svém držení.
31'
Kodaň se po vstřelené brance snaží být aktivní, hosté vybojovali volný kop na útočné polovině.
29'
Kodaň právě vstřelila branku! Kodaňští fanoušci se také mohou zaradovat! Hostům vyšla povedená akce, MOHAMED ELYOUNOUSSI potáhl míč po útočné polovině, v pokutovém území si jej vyměnil s ORRIM ÓSKARSSONEM, jenž přesnou přízemní střelou nedal Édersonovi šanci zasáhnout!
28'
Ankersenovu nepřesnou přihrávku podél postranní čáry zachytil Kovačić, znovu se tak hraje v režii domácích.
26'
Domácí se s míčem na kopačkách přesunuli jen zpátky na vlastní polovinu, kde se je soupeř snaží trochu napadat, ale je to takřka bez šance na úspěch získat míč.
25'
Citizens si znovu přihrávají na útočné polovině a hledají cestu do pokutového území, mezitím jsou slyšet chorály fanoušků Kodaně, kteří si v hledišti dělají takřka domácí prostředí.
23'
Rodri se lobovanou přihrávkou snažil vysunout do pokutového území Bobba, ten ale zády k brance přihrál jen Lewisovi k postranní čáře.
21'
Álvarez teď zahrával dva rohy v rychlém sledu, ten druhý kroutil přímo na kodaňskou branku, Grabarovi se povedlo vytáhnout míč nad břevno, norský arbitr Eskas ale píská domácím útočný faul.
20'
Haaland vybojoval třetí rohový kop pro Citizens, z předchozích dvou domácí skórovali.
19'
Kovačić celkem jednoduše prošel středem hřiště a snažil se kolmicí vysunout za hostující obranu Haalanda, svoji přihrávku ale namířil jen k rohu pokutového území, kde se norský šutér navíc k míči ani neprotlačil.
18'
Sotva se hosté dostali na útočnou polovinu, tak o míč zase brzy přišli a musí se stáhnout do defenzivy.
18'
Kodaň se dostala k míči a hosté si přihrávají mezi obránci.
17'
Za úvodních 16 minut má Kodaň jen 24 zkompletovaných přihrávek, domácí už téměř šestkrát tolik.
16'
Achouriho centr od rohového praporku Akanji odhlavičkoval jen k volnému Williamu Clemovi, ten ránu bez přípravy nasměroval vysoko nad branku.
15'
Hosté vybojovali svůj první rohový kop a stěhují hru před Edersona.
14'
Matheus Nunes jednoduše proběhl s míčem po pravé straně do pokutového území, pak hledal před brankou nabíhajícího Haalanda, toho ale stačil pokrýt McKenna.
13'
Mateo Kovačić už zamířil za postranní čáru, brzy ale bude schopen návratu na trávník, už je v konverzaci s Pepem Guardiolou.
11'
Zdravotní potíže trápí Matea Kovačiće, ten zůstal ležet na trávníku a musí být ošetřen.
9'
Manchester City právě vstřelil branku! Také druhý rohový kop končí brankou! Álvarezův přetažený centr Rodri nasměroval do břevna, míč se pak oklikou vrátil k JULIÁNU ÁLVAREZOVI, jenž z velkého úhlu pálil prudce do postaveného Kamila Grabary, jenž si střelu argentinského mistra světa srazil do branky!
9'
Oscar Bobb se rozběhl individuálně po útočné polovině, jeho střelu pak srazil na rohový kop Denis Vavro.
8'
Už se zase hraje pod taktovkou domácích, ti si přihrávají ve středu hřiště a hledají cestu do zahuštěné defenzivy Kodaně.
7'
Elias Achouri dostal příliš dlouhý nákop z vlastní poloviny, pro míč si v klidu došel Ederson.
5'
Manchester City právě vstřelil branku! Hned z první standardní situace Manchester City udeřil! Julian Álvarez odcentroval od praporku před branku, kde se ránou přímo z voleje pod břevno prosadil MANUEL AKANJI!
4'
Ricu Lewisovi nevyšla narážečka s Matheusem Nunesem, domácí ale přeci jen budou zahrávat alespoň rohový kop.
3'
Elyounoussi ve středu hřiště vystihl nepřesnou přihrávku a Kodaň se na chvíli usadila na útočné polovině, výborně se ale do defenzivy zapojil Erling Haaland a vybojoval míč zpět do držení Manchesteru City.
2'
Domácí už si přes minutu přihrávají ve středu hřiště, dopředu se v úvodních desítkách sekund moc neženou.
1'
První útočná snaha Kodaně končí odmávaným ofsajdem, míče se zmocní domácí.
1'
Úvodního výkopu se ujali hosté a je rozehráno! Manchester City oblékl tradiční světle modré dresy, Kodaň modro-černé.
1'
Trojice norských rozhodčích v čele s Espenem Eskasem přivádí fotbalisty na trávník Etihad Stadium, start utkání se pomalu blíží.

Manchester City: Ederson – Lewis, Akanji, Dias (C), Gvardiol – Rodri, Kovačić – Nunes, Álvarez, Bobb – Haaland.
Náhradníci: Carson, Ortega – Aké, De Bruyne, Foden, S. Gómez, Hamilton, B. Silva, Stones, Susoho, Wright, Walker.
Trenér: Josep Guardiola

FC Kodaň: Grabara (C) – Ankersen, Jelert, Vavro, McKenna, Diks – Froholdt, Óskarsson, Clem – Achouri, Elyounoussi.
Náhradníci: Gadeberg Buur, Rúnarsson – Bardghji, Cornelius, Boilesen, O. Höjlund, Meling, Larsson, Mattsson, Sörensen.
Trenér: Jacob Neestrup

Rozhodčí: Eskas – Bashevkin, Dale (vš. Norsko).
FC Kodaň

V srpnu byla Kodaň blízko vyřazení už ve třetím předkole Ligy mistrů, kdy na Spartě dvakrát prohrávala v prodloužení, nakonec urvala výhru a postup v penaltovém rozstřelu, pak se přes Čenstochovou dostala do základní skupiny, kde dokonce dokázala přes Galatasaray Istanbul a Manchester United postoupit do osmifinále a užívá si tak účast mezi šestnácti nejlepšími celky Evropy. Ovšem k dalšímu postupu už ji pomůže pouze obrovský zázrak.

Pro Kodaň tak je aktuálně hlavním cílem obhajoba mistrovského titulu, ovšem po prohře s Midtjyllandem celek z dánské metropole spadl na třetí místo tabulky o tři body za svým posledním soupeřem a o bod méně ztrácí na městského rivala Bröndby.

První utkání kvůli karetnímu trestu vynechal Lukas Lerager, jeho start je ale nejistý kvůli nespecifikovanému zranění. Mimo hru jsou i Theo Sander a Davit Chočolava, k dispozici nebude ani Victor Claesson, jenž musel odstoupit ze zápasu proti Midtjyllandu už v prvním poločase a nejistý je i start Emila Höjlunda, mladšího bratra Rasmuse, který právě v Manchesteru válí za United.

Dnes jsou to přesně tři měsíce od poslední prohry Manchesteru City, která se udála v Premier League na hřišti Aston Villy, od té doby v dalších 19 soutěžních zápasech ztratili body jen dvěma domácími ligovými remízami s Crystal Palace a Chelsea. Naposledy Manchester City zvládl ligové derby s Manchesterem United, kdy i přes drtivou převahu po prvním poločase sice prohrával, nakonec ale otočil zápas na konečných 3:1.

V tabulce Premier League jsou Citizens na druhém místě o bod za Liverpoolem, s nímž je čeká už v neděli vzájemný souboj, který bude naprosto zásadní pro další část sezóny.

V Lize mistrů Manchester City naprosto jasně ovládl skupinu G, když v soubojích s Lipskem, Crvenou Zvezdou Bělehrad a Young Boys Bern neztratil ani bod.

Jedinou absencí je Jack Grealish, jehož trápí problémy s tříslem a nebude ani k dispozici anglickému národnímu týmu během březnového reprezentačního okna. Vzhledem k pohodlnému náskoku a s výhledem klíčového ligového zápasu před sebou se dá čekat řada změn v základní sestavě.
Hezký večer při sledování přenosu odvetného utkání osmifinále Ligy mistrů, v němž Manchester City bude proti FC Kodaň hájit náskok 3:1 z prvního utkání v dánské metropoli a pouze pustá senzace by tak zařídila vůbec nějaké postupové drama, můžeme se tak těšit na možnou ofenzivní podívanou nesvázanou taktikou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.