Liga mistrů - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester City : Young Boys - 7. listopadu 2023   21:00

Manchester City
23' Haaland  • 45+1' Foden (Grealish) • 51' Haaland (Lewis)
3:0
(2:0)
Young Boys
Young Boys
Ederson – Lewis, Walker (61. Phillips), Dias /C/, Gvardiol – Stones (46. Aké), Kovačić (80. Doku) – Foden, Nunes, Grealish – Haaland (61. Bobb).
Ortega, Carson – Hernández, Silva, Álvarez.
Lambrechts – de Weirdt, Monteny (BEL)
Etihad Stadium, Manchester
Young Boys
Racioppi – Janko (65. Blum), Amenda, Camara /C/, Benito, García (78. Persson) – Niasse, Lauper, Ugrinić (88. Males) – Elia (78. Ganvoula), Itten (65. Chaiwa).
von Ballmoos, Marzino – Rrudhani, Lustenberger, Nsamé, Monteiro, Colley.

Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 9:0. Střely mimo: 10:0. Rohy: 6:0. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 5:21.
Dvě kola před koncem základních skupin si Manchester City zajistil postup do osmifinále, když po třech výhrách urvaných v závěrečné půlhodině tentokrát založil na vítězství již před přestávkou.
Od začátku do konce se hrálo na jednu bránu. Haaland proměnil penaltu za Lauperův faul na Nunese, do šatny pak zvýšil z úhlu Foden a brzy po pauze se krásnou střelou prosadil opět Haaland. Od 53. minuty hráli hosté v oslabení, skóre 3:0 se však již nezměnilo.
Švýcarský mistr se za celý zápas nedostal ani k jedinému střeleckému pokusu a 90 minut v kuse pouze betonoval.
90+3'
90+3'
Z rychlého protiútoku pálil jen do žlutočerného dvojbloku Nunes.
90+3'
V posledních vteřinách se málem dostali hosté poprvé v zápase do zakončení, Persson však skákavý centr podskočil.
90+2'
Citizens nepolevují v útočení ani v samotném závěru dávno rozhodnutého zápasu. Rico Lewis naběhl do šestnáctky, střílený centr neprošel houštinou těl.
89'
Bobb po rohu servíroval míč před bránu, kam si nabíhali Phillips s Diasem, jenže nedohodli se a prvně jmenovaný zakončil kostrbatě vedle.
89'
Závar na malém vápně se švýcarskému celku podařilo se štěstím po sérii odrazů zblokovat na roh.
88'
Střídání v týmu BSC Young Boys:
ze hřiště odchází Filip Ugrinić, přichází Darian Males.
86'
Bobbovi je máván vůbec poprvé v zápase ofsajd.
85'
Nunes dostal ideální přihrávku od Grealishe a měl před sebou volnou cestu k bráně, zvolil prudkou ránu rovnou z velkého vápna a těsně přestřelil.
84'
Po nějakém čase zase práce pro Racioppiho, kterého po úniku z křídla prověřil Doku.
81'
Čerstvý Doku si zasekl míč mezi dvěma hráči v šestnáctce a na zadní tyči našel Nunese, který si nesrovnal krok a špičkou kopačky posouvá míč metr vedle brány.
80'
Domácí rozehráli nakrátko, nakonec se do Nunesova centru vložil Phillips a hlavičkoval daleko mimo.
80'
Střídání v týmu Manchester City:
ze hřiště odchází Mateo Kovačić, přichází Jeremy Doku.
79'
Camara odhlavičkoval centrovaný míč na roh, před jeho rozehráním se chystá další střídání.
78'
ze hřiště odchází Ulisses García, přichází Noah Persson,
ze hřiště odchází Meschak Elia, přichází Silvere Ganvoula.
77'
Za faul na Grealishe dostává žlutou kartu Aurèle Amenda (Young Boys Bern).
75'
Pro změnu zleva nabil Grealish Fodenovi, který z pokutového oblouku druhým dotekem přestřelil.
73'
Do zabetonované bernské obrany pronikl Nunes, jeho zpětnou přihrávku zpracoval Lewis a posunul míč pod sebe na nabíhajícího Kovačiće, jehož prudká střela po zemi se nevešla mezi tyče.
71'
Po rohu zůstal ležet před vlastní bránou otřesený Chaiwa, píská se proti Manchesteru City.
70'
Lewis poslal míč z pravého křídla pod sebe, Phillipsova skákavá střela byla jemně tečovaná na roh.
67'
Nunesův nadýchaný trestný kop zvládla hostující defenzíva bez potíží odehrát do bezpečí.
65'
ze hřiště odchází Cédric Itten, přichází Miguel Chaiwa,
ze hřiště odchází Saidy Janko, přichází Lewin Blum.
63'
Lewis sice odpadl ze souboje s Ugrinićem, ale druhé penalty se Citizens nedočkají, o faul se nejednalo.
62'
Po rohu střílel halfvolejem Gvardiol jen do jednoho ze žlutočerných obránců.
61'
ze hřiště odchází Erling Haaland, přichází Oscar Bobb,
ze hřiště odchází Kyle Walker, přichází Kalvin Phillips.
60'
Fodenovu dělovku z velkého vápna vyboxoval Racioppi na roh. Míč šel přímo na něj, ale byl příliš prudký, aby šel zachytit.
57'
Uprostřed pokutového území si našel volný míč Jack Grealish, po zemi však střílí přímo do brankáře.
55'
Lewis zezadu nedovoleně okopával Camaru, z vlastní poloviny rozehrávají fotbalisté Bernu, které čeká krušných 35 minut v oslabení. Dosud nestíhali ani v jedenácti.
53'
Druhá žlutá a následně červená karta! Sandro Lauper (Young Boys Bern) si ji vysloužil dalším z řady hrubých faulů podrážkou, jehož obětí byl Aké.
51'
Manchester City právě vstřelil branku!
Přihrávku Rica Lewise do šířky mohl využít už Kovačić, ale křikl si ERLING HAALAND a Chorvat věděl, že bude lepší nechat zakončit nejlepšího střelce anglické ligy. Haaland si míč oběhl, připravil na levačku a z 18 metrů práskl nechytatelně ke vzdálenější tyči.
49'
K míči se dostal hostující Niasse, pod tlakem ho však hned odevzdává do zámezí.
47'
Matheus Nunes se protáhl do šestnáctky, šajtlí zakončil těsně vedle a kupodivu je to vůbec první nepřesný střelecký pokus zápasu.
46'
ze hřiště odchází John Stones, přichází Nathan Aké.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 67% – 33%, střely na bránu 5:0, střely mimo 0:0, rohy 2:0, ofsajdy 0:0, fauly 2:13.
V Manchesteru se hraje na jednu bránu, vítěz loňského ročníku Ligy mistrů předvádí to, co potřebuje, soupeře k ničemu nepouští, a z několika šancí vytěžil zcela postačující dva góly. Z penalty za faul na Nunese se prosadil Haaland a v nastaveném čase skóroval ještě Foden.
45+2'
45+1'
Gólem do šatny zvyšuje náskok obhájce trofeje PHIL FODEN. Na pravém křídle si zpracoval křížnou přihrávku Jacka Grealishe, obehrál Garcíu a z těžkého úhlu obhodil na zadní tyč i brankáře Racioppiho.
44'
Benito si zahrává s druhou žlutou kartou, když uprostřed hřiště stáhl za dres unikajícího Nunese.
42'
Faulu na Ittena se dopustil domácí Joško Gvardiol. Je to teprve druhý přestupek Manchesteru City.
40'
Young Boys se dostali do ojedinělé útočné akce, centr však odvrátil z malého vápna Días a následně je na křídle pískán útočný faul Jankovi.
37'
Důrazné varování si od belgického sudího vysloužil faulující García.
36'
Foden si počkal na náběh Kylea Walkera po pravém křídle a poslal mu míč ideálně do běhu, Walkerův centr však promáchl Erling Haaland, který nestačil reagovat na Amendovu jemnou teč, a míč se mu jen odráží od stojné nohy, takže Racioppi na čáře zasáhl s jistotou.
34'
Ederson se po více než půlhodině dotkl míče, opět si snadno poradil se skákavým centrem Ulissese Garcíi.
32'
Domácí kapitán Rubén Dias si ohmatává chrup, do kterého dostal ránu loktem od Cédrica Ittena. Snad to nebude práce pro zubaře.
32'
Za současného stavu je skupina G rozhodnutá, Lipsko vede v Bělehradě také 1:0 a dvě kola před koncem by postupovalo spolu s Manchesterem City.
30'
Na sklonku úvodní půlhodiny Citizens beze spěchu kombinují na půlící čáře.
28'
Haaland v plné rychlosti centroval přes hostujícího kapitána Camaru, odražený míč se ještě otřel o jeho kopačku a tak norský kanonýr jen naštvaně máchl rukou, kopat se bude od brány Young Boys.
25'
Jakmile se hosté dostali za půlící čáru, končí jejich akce útočným faulem Ugriniće na Nunese.
23'
A faul na Nunese trestá z pokutového kopu ERLING HAALAND. Brankáře nechal skočit po levici a zasunul míč po zemi do opačné strany.
22'
Lauper vzápětí fauloval znovu a tentokrát to má už fatální následky, za podražení Nunese ve vápně je nařízena penalta pro domácí!
19'
Sandro Lauper (Young Boys Bern) zajel skluzem do Grealishe, který se předtím vysmýkl zatahání za dres. Švýcarský obránce okamžitě vidí žlutou kartu.
17'
Kyle Walker z přímého kopu z velkého vápna propálil zeď, ale u své levé tyče byl pozorný Racioppi. Bernský brankář se hned nato zaskvěl znovu, když hrudí vyrazil dorážku zcela volného Phila Fodena zblízka.
15'
Kovačić si narazil s Haalandem a jeho průnik zastavil snožkou těsně před velkým vápnem křižující Loris Benito (Young Boys Bern), který za svůj zákrok vidí žlutou kartu.
14'
Matheus Nunes načechral pas za obranu Young Boys, míč sice dostihnul Phil Foden, ale z koncové čáry ho hlavou jen posouvá do rukavic Anthonyho Racioppiho.
11'
Erling Haaland se prosadil v běžeckém souboji, stačil však míč jen odcentrovat na dlouhou nohu do Racioppiho náruče.
9'
Stonesovu střelu z mírného úhlu zablokoval Niasse, hosté zatím nepouštějí míče před Racioppiho.
7'
Z následného rohu se domácí neprosadili, ale zůstávají u míče a kombinují kolem půlící čáry.
6'
Kovačić vzápětí skvělou uličkou uvolnil do vápna Jacka Grealishe, který ještě ťukl míč lépe postavenému Rico Lewisovi. Netradičnímu zakončovateli sebral tutovku blokem v poslední chvíli Loris Benito.
6'
Mateo Kovačić si navedl míč do šestnáctky, trefil jen hostujícího Aurèla Amendu.
4'
Po Kovačićově akci se míč odráží na pravou stranu pokutového území k úplně volnému Fodenovi, jenž si drbe hlavu po odevzdaném míči nákopem do země nikoho.
2'
Švýcarský mistr začal odvážně, centr Ulissese Garcíi se ovšem stáčí do rukavic Edersona de Moraese.
1'
Domácí hrají v bleděmodrých dresech a bílých trenýrkách, hosté rovněž ctí tradici a nastoupili ve žluto-černé kombinaci.
1'
Během předzápasové rozcvičky se zranil Akanji a tak byl na poslední chvíli v základní sestavě nahrazen Walkerem.

Manchester City: Ederson – Lewis, Akanji, Dias (C), Gvardiol – Stones, Kovačić – Foden, Nunes, Grealish – Haaland.
Náhradníci: Ortega, Carson – Walker, Aké, Phillips, Hernández, Silva, Doku, Álvarez, Bobb.
Trenér: Guardiola

BSC Young Boys: Racioppi – Janko, Amenda, Camara (C), Benito, García – Niasse, Lauper, Ugrinić – Elia, Itten.
Náhradníci: von Ballmoos, Marzino – Blum, Chaiwa, Persson, Rrudhani, Lustenberger, Nsamé, Ganvoula, Males, Monteiro, Colley.
Trenér: Wicky

Rozhodčí: Lambrechts – de Weirdt, Monteny (BEL).
V prvním utkání před dvěma týdny v Bernu padaly góly až po přestávce (52. Elia – 67. a 86. Haaland, 48. Akanji), šlo tehdy o historicky první měření sil dnešních soupeřů.
Young Boys Bern
Jasně nejlepší klub Švýcarska, který za posledních šest let jen jednou skončil bez titulu, vede i letošní ročník s náskokem jediného bodu a zápasem k dobru na FC Curych a St.Gallen. V sobotu Young Boys po dvou remízách vyhráli 4:1 na hřišti Winterthuru.
V Lize mistrů jsou zatím jen na jednom bodu za remízu s Crvenou Zvezdou Bělehrad a právě se srbským mistrem se s největší pravděpodobností utkají o třetí místo, které znamená jarní pokračování v nižší Evropské lize.
Trojnásobný mistr Anglie i obhájce titulu v Lize mistrů zatím všechny tři zápasy vyhrál shodným poměrem 3:1 a dalším vítězství si již dvě kola před koncem základních skupin zajistí povinný postup do osmifinále. Přitom ani v jednom utkání Citizens nedominovali a všechny zápasy zlomili vždy až v závěrečných půlhodinách.
Od minulé výhry v Bernu se svěřencům trenéra Guardioly podařilo vyhrát manchesterské derby na hřišti United 3:0 a poté rozstříleli doma slabý Bournemouth 6:1.
Až v den zápasu se rozhodne o startu nejlepšího střelce Erlinga Haalanda, který se potýkal s menšími zdravotními potížemi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.