Liga mistrů - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Paris SG : Dortmund - 19. září 2023   21:00

Paris SG
49' Mbappé  • 58' Hakimí (Vitinha)
2:0
(0:0)
Paris SG
Donnarumma – Hakimí, Marquinhos (C), Škriniar, L. Hernández (88. Danilo) – Vitinha (80. I Kang-in), Ugarte, Zaïre-Emery – Dembélé, Kolo Muani (80. G. Ramos), Mbappé.
K. Navas, Tenas – F. Ruiz, Mukiele, Soler, Barcola.
Gil – Barbero, Nevado (ESP)
Parc des Princes, Paříž
47 379 diváků
Dortmund
Kobel – Süle, Hummels, Schlotterbeck – Ryerson, Sabitzer (14. Nmecha), Can (C) (76. Bynoe-Gittens), Brandt (62. Reus), Wolf (78. Binsibajní) – Adeyemi, Malen (62. Füllkrug).
Meyer, Lotka – Özcan, Haller, Moukoko, Reyna.

Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 11:7. Rohy: 10:7. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 8:10.
Druhé dějství už góly nabídlo, hned v jeho úvodu se prosadil Mbappé díky proměněné penaltě, o zhruba deset minut později jej napodobil Hakimí. Výsledkem 2:0 mač nakonec skončil, třebaže hosté mohli několikrát snížit a vykřesat naději, stejně tak bylo PSG blízko zvýšení svého náskoku. Povinné tři body však zůstaly doma a hráči týmu z hlavního města aspoň trochu odčinili domácí ligovou porážku s Nice.
90+7'
90+6'
Dokonce se jim povedlo dostat balón potřetí do sítě, avšak Gonçalo Ramos se chytil do těsného ofsajdu.
90+6'
Hráči pařížského velkoklubu drží hru daleko od své brány, o jejich výhře nemůže být žádných pochyb.
90+5'
Kylian Mbappé nejen, že znovu se svým střeleckým pokusem neuspěl, navíc mu byl odmáván ofsajd.
90+4'
Ani tohle gólem nekončí, Kylian Mbappé si obešel obránce a poté střílel po zemi na bližší stranu, avšak daleko od bližší tyče. Na druhou stranu, mrzet jej to už moc nemusí.
90+2'
Kylian Mbappé mohl přidat ještě jeden gól, ovšem lob se mu nepovedl, balón skončil vedle vzdálenější tyče.
90+1'
Niclas Füllkrug se dostal znovu do zakončení, v tomto případě po pěkné kombinaci střílel pravačkou, ovšem Danilo byl rychlejší a střelu protihráče zblokoval.
89'
Žlutá karta pro tým Borussia Dortmund (Julian Ryerson).
89'
Karim Adeyemi to zkusil levačkou z dálky, míč ovšem adresoval vysoko nad. Takto to jistě nepůjde.
88'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain:
ze hřiště odchází Lucas Hernández, přichází Danilo.
87'
Niclas Füllkrug mířil hlavou na bližší tyč, kterou ovšem minul.
86'
Ašraf Hakimí zblokoval soupeřovu přihrávku směrem k bráně, je z toho rohový kop pro Borussii.
84'
Ousmane Dembélé vyslal křižnou přihrávkou za sebe do velké šance Gonçala Ramose, jehož rána bez přípravy letí nad břevno. Tohle měl být třetí gól v síti Dortmundu.
84'
Niclas Füllkrug si nepohlídal postavení a chytil se do ofsajdové sítě.
83'
Ousmane Dembélé se snažil najít nabíhajícího spoluhráče, skluzem tomu zabránil navrátivší se hráč Dortmundu, jenž tak zabránil velké šanci PSG.
82'
I hosté reklamovali hru rukou v pokutovém území, arbitr však zůstává zcela v klidu.
81'
Marquinhos jako správný kapitán zabránil nebezpečí, když centr z pravé strany odhlavičkoval do zámezí. Jeho tým bude čelit rohu.
80'
ze hřiště odchází Vitinha, přichází I Kang-in.
80'
ze hřiště odchází Randal Kolo Muani, přichází Gonçalo Ramos.
79'
Jamie Bynoe-Gittens byl velmi blízko snížení, když po pěkné kombinaci svého celku střílel bez přípravy k bližší tyči, kterou jen těsně minul. Lépe zamířit a mohli se hosté už radovat a bylo by tu drama.
78'
Střídání v týmu Borussia Dortmund:
ze hřiště odchází Marius Wolf, přichází Rámí Binsibajní.
76'
Hosté využili příležitosti pro střídání, neboť je v současnosti hra přerušena vinou ošetřování jednoho z hráčů německého klubu.
76'
ze hřiště odchází Emre Can, přichází Jamie Bynoe-Gittens.
74'
Julian Ryerson přihrával levačkou po zemi na vzdálenější stranu a nechybělo moc, aby se jeho tým dostal do slibné příležitosti.
73'
Ousmane Dembélé hledal pěknou přihrávkou na střed své spoluhráče, jeden z nich se k míči dostal, ovšem nedokázal si jej zpracovat a šance z toho tak nebyla.
71'
Mats Hummels se po rohovém kopu dostal k míči, jeho následnou střelu však zblokoval Milan Škriniar.
70'
Nico Schlotterbeck levačkou přihrával do pokutového území, zblokovaný míč přináší jeho celku roh.
70'
Domácí si teď přihrávali až příliš, o balón nakonec přišli. Šancí teď k vidění mnoho není.
67'
Žlutá karta pro tým Borussia Dortmund (Emre Can). Hostujícího hráče přiběhl uklidňovat sám Gianluigi Donnarumma.
67'
Hráč fauloval Dembélého, po udělení žluté vznikla strkanice mezi hráči, po které se bude opět žlutit a znovu na straně Dortmundu.
66'
Žlutá karta pro tým Borussia Dortmund (Nico Schlotterbeck).
65'
Zahraje si i Gianluigi Donnarumma, jenž po malé domů odkopává balón do bezpečí.
63'
Vitinha se teď přes obranu hostů s míčem nedostal, vzápětí je pískán jeho týmu faul a Dortmund bude v klidu rozehrávat, ač čas hraje v jeho neprospěch.
62'
ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Marco Reus.
62'
ze hřiště odchází Donyell Malen, přichází Niclas Füllkrug.
61'
Vypadá to na první střídání ve druhé půli, budou to hosté, kdo provede změnu v sestavě.
60'
Donyell Malen střílel z dálky, střela pravačkou po zemi mu ale nesedla a balón končí v zámezí.
60'
Do šance se málem dostal německý tým, avšak obrana PSG stačila kombinaci v poslední chvíli překazit.
58'
Paris Saint-Germain právě vstřelil branku!
A je to o dva góly. AŠRAF HAKIMÍ si vyměnil přihrávku s Vitinhou, následně se parádně zbavil obránce, když naznačil střelu, ale poté udělal kličku a ve finále zamířil pravačkou do vzdálenějšího dolního rohu hostující svatyně.
57'
Kylian Mbappé zavedl po levé straně míč k pokutovému území, rozhodl se centrovat, avšak žádného spoluhráče nenašel.
56'
Hra se obrátila a jsou to domácí, kteří dlouho drží míč ve své moci, s útokem vyčkávají.
54'
Julian Ryerson padl na trávník na hranici pokutového území, faulu se však nedovolal.
53'
Poprvé drží míč více na kopačkách ve druhé půli také hostující celek, k bráně PSG se mu však nedaří dostat.
51'
Ousmane Dembélé si zatančil s míčem na pravém křídle, pak se mu ovšem nezdařila přihrávka na střed a dopředu jde soupeř.
49'
KYLIAN MBAPPÉ penaltu proměňuje, ovšem se štěstím. Svou střelu adresoval pravačkou ze svého pohledu do levého dolního rohu brány, Kobel směr vystihl, ovšem na míč se mu nepovedlo dosáhnout.
48'
Je to tak, diváci uvidí penaltu, ke které se staví Mbappé.
47'
Niklas Süle zahrál v pokutovém území rukou a tady by penalta přijít měla.
46'
Zatím je to spíše takové trápení, domácí jsou aktivnějším týmem, jednou dokonce trefili tyč, ale jinak mají s obranou Borussie spíše problémy. Hosté se soustředí především na obranu, ačkoliv i oni se několikrát dostali do slibně vypadající možnosti, Donnarumma ale žádný těžký zákrok neměl.
45+4'
45+2'
Mbappému utekl po kličce míč od kopačky, Gregor Kobel situaci poté pohlídal.
45+1'
Domácí gólman musí rozehrávat od své brány, jeho protějšek tak může na chvíli vydechnout.
45'
Gianluigi Donnarumma musel rychle z brány, sklouzl se po trávníku a míč uklidil do náruče.
44'
Ašraf Hakimí přetáhl svou přihrávku vzduchem a míč poslal až k hostujícímu gólmanovi.
43'
Je pískán útočný faul, po kterém favorit přichází o balón i útok.
43'
Další z mnoha rohových kopů PSG, podaří se domácím vstřelit gól do kabin?
42'
Gregor Kobel trochu zahrál na nervy spoluhráčům, míč sebral do náruče těsně před dobíhajícím soupeřem.
41'
Verdikt je jasný, pokutový kop se kopat nebude.
40'
Hlavní arbitr se radí s VAR, zdálo se, že hosté zahráli rukou ve vápně.
39'
Ousmane Dembélé velice dobře střílel do spodní části brány u bližší tyče, avšak Gregor Kobel byl připraven a výtečným zákrokem podržel svůj tým.
39'
Míč byl tečován jedním z hráčů německého celku a doplachtil jen kousek vedle vzdálenější tyče. Moc nechybělo a byl tu vlastenec.
38'
Znovu se hostům povedlo překazit kombinaci PSG, to ovšem bude pokračovat rohovým kopem.
36'
Karim Adeyemi byl chycen do ofsajdové pasti.
35'
Až nyní musel Gianluigi Donnarumma něco řešit, ovšem centr před bránu nebylo pro takového dlouhána problém zkrotit ve svých rukavicích.
35'
Milan Škriniar raději neriskoval a balón odehrál od středové čáry ke svému gólmanovi. Ten teď hodně dlouho neměl práci.
33'
Další střelecký pokus domácích, Ousmane Dembélé nabíhal po středu hřiště k bráně, jeho rána před hranicí vápna byla tečována mimo tři tyče.
33'
Sám nejlepší střelec PSG to nyní zkoušel sám, ovšem jeho nepřesná střela letí do zámezí.
32'
Kylian Mbappé se snažil, jak jen to šlo, ovšem prudký míč před postranní brankovou lajnu dostihnout nestačil.
30'
Vitinha střílel velice hezky z dálky, balón hlavou tečoval jeden z hostů mimo tři tyče a následovat bude roh.
29'
Domácí dlouho drží míč na útočné straně a dostávají protivníka pod tlak.
27'
Ašraf Hakimí si u hranice pokutového území zpracoval přihrávku, jeho následná nepovedená střela však letí vysoko nad břevno.
25'
Ousmane Dembélé centroval v tísni z pravého křídla před bránu, tam nenašel žádného spoluhráče.
23'
Ašraf Hakimí střílel v pokutovém území do bránícího hráče Borussie. Kdyby střela prošla, mohlo z toho být nebezpečí pro bránu hostů.
22'
Emre Can zkusil ránu pravačkou před hranicí šestnáctky, ta mu však vůbec nesedla a balón letí vysoko nad. Spoluhráčům se za svůj možná trochu ukvapený čin omluvil.
21'
Hráči PSG pokračují na míči, avšak kombinují daleko od soupeřovy svatyně.
19'
První obrovská šance zápasu. Vitinha parádní střelou na vzdálenější stranu překonal natahujícího se gólmana Borussie, avšak ten měl štěstí, neboť jej zachránila pravá tyč.
19'
Žlutý tým vyrazil do útoku, po špatné přihrávce získává balón soupeř.
17'
Manuel Ugarte inkasoval hodně nepříjemný zásah od soupeřovy kopačky, tady možná měla být udělena karta.
15'
Ousmane Dembélé si sbíhal na přihrávku před bránu, tečovat balón mezi tři tyče se mu ale nepovedlo.
14'
Donyell Malen se zjevil v hodně dobré šanci, ovšem svou ránu adresoval do míst, kde stál připravený Gianluigi Donnarumma, jemuž se povedlo míč vyrazit.
14'
Zranění hráče německého celku bylo zdá se vážnější, než se původně zdálo.
14'
ze hřiště odchází Marcel Sabitzer, přichází Felix Nmecha.
12'
Na trávníku zůstává ležet Marcel Sabitzer, hra je přerušena.
11'
Opět to zkoušel střílenou přihrávkou do pokutového území, tentokrát se ke střele žádný z jeho spoluhráčů nedostal.
10'
Vitinha skončil po faulu na travnaté ploše, rozehrávat bude Ousmane Dembélé.
8'
Další roh Dortmundu, k hlavičce před malým vápnem se dostal Mats Hummels, avšak balón letí nad břevno brány PSG. Tohle byla dobrá možnost.
7'
Marius Wolf hlavičkoval na bližší tyči, míč ale odvrátil ke vzdálenější postranní čáře.
7'
Druhý roh Dortmundu.
4'
Ousmane Dembélé poslal míč do vápna, ve skrumáži se ke střele dostal Lucas Hernández, avšak střela mu nesedla a míč končí v zámezí.
4'
Kylian Mbappé byl faulován u levé postranní lajny útočné poloviny, jeho tým může zahrozit.
3'
Ašraf Hakimí střílel před hranicí vápna pouze do zad protihráče.
2'
Marquinhos odvrátil letící míč hlavou, následoval faul Dortmundu.
1'
Hosté se hned na úvod dostávají k rohovému kopu.
1'

Paris Saint-Germain: Donnarumma – Hakimí, Marquinhos (C), Škriniar, L. Hernández – Vitinha, Ugarte, Zaïre-Emery – Dembélé, Kolo Muani, Mbappé.
Náhradníci: K. Navas, Tenas – F. Ruiz, G. Ramos, Danilo, I Kang-in, Mukiele, Soler, Barcola.
Trenér: L. Enrique.

Borussia Dortmund: Kobel – Süle, Hummels, Schlotterbeck – Ryerson, Sabitzer, Can (C), Brandt, Wolf – Adeyemi, Malen.
Náhradníci: Meyer, Lotka – Binsibajní, Özcan, Nmecha, Haller, Reus, Moukoko, Bynoe-Gittens, Füllkrug, Reyna.
Trenér: E. Terzić.

Rozhodčí: J. Gil Manzano – D. Barbero, Á. Nevado (všichni ESP).
Vzájemné zápasy

Dnešní soupeři se spolu na mezinárodním poli utkali čtyřikrát, poprvé v rámci skupinové fáze Evropské ligy v roce 2010, kdy oba duely skončily nerozhodně (1:1 a 0:0), poté o deset let později v osmifinále Ligy mistrů. Z postupu se radovalo PSG, které sice v Dortmundu prohrálo 1:2, doma však soupeře porazilo 2:0.
Borussia Dortmund

Hosté šli do losování z druhého koše, PSG může být poměrně přijatelný soupeř, když vezmeme v potaz, že v osudí byl např. Manchester City nebo Barcelona. Dortmundu v loňské sezóně proklouzl doslova mezi prsty mistrovský titul, skončil tak na druhé příčce, která i tak znamenala postup do milionářské ligy. Ve skupině F bude favoritem jistě PSG, ovšem s ohledem na současnou formu může být vše zamotanější.
Dortmund odehrál v Bundeslize dosud čtyři zápasy, ani jednou nepohrál, dvakrát se radoval z výhry a dvakrát remizoval.
PSG

Francouzský mistr se do prestižní soutěže katapultoval přímo, během losování základních skupin byl mezi nasazenými celky v 1. koši, přesto mohl narazit na taková jména jako Real Madrid, Manchester United nebo Inter Milán. Do Itálie nakonec zavítá, střetne se však s rivalem posledně jmenovaného celku, a sice AC Milán, čtvrtým do party je pak anglický Newcastle.
V lize se pařížskému mužstvu zatím moc nedaří, po pěti kolech je až na páté pozici s osmi body na kontě, naposledy navíc před svými fanoušky musel spolknout hořkou pilulku v podobě porážky 2:3 s Nice, nepomohly ani dva góly Kyliana Mbappého.
Dámy a pánové, vážení fotbaloví fanoušci a příznivci, tak jsme se dočkali. Po zhruba čtyřech měsících je tu nový ročník prestižní fotbalové Ligy mistrů, sice bez české účasti, avšak to nic nemění na prestiži soubojů, které nás čekají. Také v tomto přenosu budeme svědky pikantního francouzsko-německého klání mezi PSG a Dortmundem. Favoritem je prvně jmenovaný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.