Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Paris SG : Real Sociedad - 14. února 2024   21:00

Paris SG
58' K. Mbappé (Marquinhos) • 70' Barcola (F. Ruiz)
2:0
(0:0)
Paris SG
Donnarumma – Hakimí, Marquinhos (C), Danilo (72. L. Hernández), Beraldo – Zaïre-Emery, F. Ruiz, Vitinha – Dembélé (83. Kolo Muani), K. Mbappé, Barcola (72. Asensio).
K. Navas, Tenas – Mukiele, Ugarte, Soler, G. Ramos, E. Mbappé, Mayulu.
M. Guida – C. Carbone, G. Peretti (všichni ITA)
Parc des Princes, Paříž
46 435 diváků
Real Sociedad
Remiro – H. Traoré, Zubeldia, Le Normand (78. Pacheco), Galán (88. Aramburu) – Méndez (79. Turrientes), Zubimendi, Merino (C) – Kubo, And. Silva (79. Sadiq), Barrenetxea (66. Zacharjan).
Marrero, Fraga – Olasagasti, Magunazelaia, P. Marín, U. González.

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 6:0. Střely mimo: 6:6. Rohy: 9:7. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 6:15.
Favorit se ve druhém dějství dokázal prosadit, své fanoušky potěšil dvěma zásahy a připisuje si tak povinné vítězství. Máme za sebou ale teprve první poločas, PSG na horké španělské půdě v odvetě nečeká rozhodně nic snadného. Real mohou hodně mrzet nevyužité příležitosti, minimálně gól by si dnes nejspíš zasloužil.
90+5'
90+3'
Umar Sadiq se chytil do ofsajdové sítě, duel se chýlí ke svému závěru.
90+2'
Žlutá karta pro tým Real Sociedad San Sebastian (Hamari Traoré). Žlutý trest je udělen za faul na Fabiána Ruize.
89'
Takefusa Kubo přihrával před vápno, odkud střílel bez přípravy Takefusa Kubo, avšak vysoko nad.
88'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází Javi Galán, přichází Jon Aramburu.
88'
No a z protiútoku zahrozil soupeř, ovšem Randal Kolo Muani pálil vedle bližší tyče.
87'
Jeden z hráčů Realu skončil v pokutovém území PSG na trávníku, penalta to není.
85'
Marco Asensio velice hezky střílel levačkou na vzdálenější tyč, ovšem Álex Remiro byl připraven a míč lapil do rukou.
84'
Kylian Mbappé nebezpečně centroval, Hamari Traoré hlavou odvrátil míč do bezpečí.
83'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain:
ze hřiště odchází Ousmane Dembélé, přichází Randal Kolo Muani.
82'
Martín Zubimendi zkusil střelu před hranicí vápna, tu však odehrál vysoko nad.
81'
Domácí nikam nepospíchají a v klidu si přihrávají na obranné polovině.
79'
ze hřiště odchází Brais Méndez, přichází Beñat Turrientes.
79'
ze hřiště odchází André Silva, přichází Umar Sadiq.
78'
ze hřiště odchází Robin Le Normand, přichází Jon Pacheco.
76'
Skrumáž v pokutovém území PSG šanci nepřinesla, naopak domácí vyráží do brejku.
76'
Hosté po delší době mohou zkusit zahrozit díky rohovému kopu.
74'
Kylian Mbappé střílel mimo soupeřovu bránu, náskok svého týmu tak nezvýšil.
72'
ze hřiště odchází Danilo, přichází Lucas Hernández.
72'
ze hřiště odchází Bradley Barcola, přichází Marco Asensio.
70'
Paris Saint-Germain právě vstřelil branku!
Francouzský gigant zvyšuje svůj náskok. BRADLEY BARCOLA se dokázal s míčem dostat až před gólmana a střelou skrz jeho nohy adresoval míč do vzdálenějšího dolního rohu. Pro střelce druhé branky je to to poslední, co dnes na hřišti předvedl.
68'
Další střelecký pokus Mbappého, který je hodně aktivní. V tomto případě letí míč vysoko nad bránu španělského celku.
66'
ze hřiště odchází Ander Barrenetxea, přichází Arsen Zacharjan.
65'
Dvakrát v krátkém sledu se hosté provinili faulem, musí se tak stáhnout ke své bráně.
63'
Kylian Mbappé v další velké šanci selhal, když Álex Remiro jeho prudkou ránu fantasticky vyškrábl na břevno, od nějž se balón odrazil do zámezí.
62'
Stejný hráč nyní centroval z pravého křídla, žádného spoluhráče ale nenašel.
61'
Domácí pokračují v aktivitě, Ousmane Dembélé se přes obranu Sociedadu ke střele nedostal, jeho tým však bude pokračovat rohovým kopem.
58'
Těsně před dovršením hodiny duelu přichází jeho první gól. Marquinhos prodloužil hlavou míč do malého vápna, kde nejrychleji zareagoval KYLIAN MBAPPÉ, jenž zblízka zamířil pod břevno. Álex Remiro nyní trochu zaváhal při vyběhnutí.
58'
Nyní budou moci domácí konečně rozehrát roh.
57'
Hamari Traoré je ošetřován na trávníku, zpět na nohy se mu moc nechce.
56'
Na druhé straně to zkoušel nejlepší střelec Kylian Mbappé, jeho slabá střela pravačkou však doputovala po zemi vedle bližší tyče. Takto to jistě nepůjde.
54'
Dlouhý nákop skončil u domácího gólmana, který rychle rozehrává.
53'
Ander Barrenetxea kolem bránícího Hakimího neprošel, svým barvám ale získal další rohový kop.
51'
Takefusa Kubo rozehrál rohový kop, avšak žádná šance z něj nevzešla, domácí vyráží vpřed.
49'
Ašraf Hakimí centroval do vápna, kde zakončil jeden z jeho spoluhráčů nijak prudce a Álex Remiro celkem snadno zasáhl.
47'
Hned v úvodu druhé půle je tu faul, kterým se provinil domácí tým.
46'
První půle gól nenabídla, hosté se však favorita vůbec nezalekli a hráli velmi dobře, v závěru trefili i břevno. Domácí se také dostali do nějakých šancí, žádnou využít nedokázali. Skončí mač nakonec tímto rozdílem nebo se nějakého gólu přeci jen dočkáme?
45+2'
45'
Mikel Merino střílel levačkou z dálky a trefil břevno brány PSG. Gianluigi Donnarumma se natahoval marně, na tento míč by nedosáhl, ale měl štěstí.
44'
Faulu se hosté ve středovém kruhu nedovolali, ale u balónu zůstávají i nadále.
41'
Gianluigi Donnarumma vyboxoval letící míč za postranní čáru, Real bude vhazovat.
39'
Závěr první půle se pomalu blíží a na gól se stále čeká. Míč nyní drží hosté.
36'
Žlutá karta pro tým Real Sociedad San Sebastian (Robin Le Normand). Hráč vidí kartu za faul na unikajícího Dembélého.
35'
Tečovaná střela z dálky se snesla nad bránu hostů, míč jako poslední tečoval hráč PSG, neboť následuje rozehrávka od brány.
34'
Rohový kop bude zahrávat domácí celek.
32'
Znovu si hosté špatně přihráli, což byla docela škoda, neboť se dostávali do velice slibné příležitosti.
30'
Špatná kombinace španělského mužstva u středové lajny končí míčem v zámezí.
28'
Kylian Mbappé nemohl pokračovat v útočném snažení, také on se lapil do ofsajdové sítě.
26'
Ousmane Dembélé fauloval docela tvrdě Galána, kartu však nevidí.
25'
Ousmane Dembélé svou tvrdou ránu z pravé strany adresoval jen do boční sítě, avšak i kdyby skóroval, gól by pro ofsajd neplatil.
22'
Takefusa Kubo dobře odcentroval na úroveň penalty, kde se k hlavičce dostal André Silva a jen o kousek minul ze svého pohledu pravou tyč. Tohle volalo po gólu a hosté málem vedli.
21'
Další standardka hostů v blízkosti velkého vápna.
19'
Lucas Beraldo hlavou odvrátil centr mimo hrací plochu, následuje rohový kop Realu.
17'
Gianluigi Donnarumma se s tím příliš nepáral, po malé domů odkopl balón do bezpečí v podobě autu.
15'
A byla z toho dobrá možnost, ovšem akce končí ofsajdem Realu.
15'
Faul pařížského celku přináší tomu španělskému standardku na útočné polovině.
13'
Ousmane Dembélé načasoval špatnou přihrávku, která doputovala pouze k hostujícímu brankáři.
11'
Álex Remiro si vyběhl k hranici velkého vápna, kde sebral volný míč do rukavic.
9'
Kylian Mbappé střílel nebezpečně do vzdálenějšího dolního rohu brány a jen výtečný zákrok Remira, který se rychle položil na trávník, znamená, že je to stále bez gólů.
9'
Kylian Mbappé posílal přihrávku na pravou stranu vápna, kde si jeho spoluhráč nedokázal míč zpracovat a z šance tak nebylo nic.
7'
Španělský tým kombinuje na útočné polovině, ke střele se ale dostat nedokáže žádný z hráčů.
5'
Ašraf Hakimí nejprve nedokázal dostat přihrávku skrz hradbu těl před sebou, o chvíli později střílel z dálky Fabián Ruiz, mířil však vysoko nad.
4'
Další faul hostujícího celku na útočné polovině. Hosté zatím hrají nebojácně.
2'
Hamari Traoré si počínal faulem, rozehrávat bude domácí tým.
1'
André Silva se hned v první minutě dostal ke střele, ta však nebyla přesná a letí vedle brány.
1'

Paris Saint-Germain: Donnarumma – Hakimí, Marquinhos (C), Danilo, Beraldo – Zaïre-Emery, F. Ruiz, Vitinha – Dembélé, Mbappé, Barcola.
Náhradníci: K. Navas, Tenas – L. Hernández, Mukiele, Ugarte, Asensio, Soler, G. Ramos, Kolo Muani, Mbappé, Mayulu.
Trenér: L. Enrique.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – H. Traoré, Zubeldia, Le Normand, Galán – Méndez, Zubimendi, Merino (C) – Kubo, And. Silva, Barrenetxea.
Náhradníci: Marrero, Fraga – Pacheco, Olasagasti, Turrientes, Magunazelaia, P. Marín, Zacharjan, Sadiq, U. González, Aramburu.
Trenér: I. Alguacil.

Rozhodčí: M. Guida – C. Carbone, G. Peretti (všichni ITA).
Vzájemné zápasy

V této kolonce svítí prázdné místo, dnešní protivníci se spolu ještě neutkali.

Hostující mančaft sváděl ve skupině D boj o prvenství s jiným italským soupeřem z Milána, a sice Interem. Toho nakonec nechal na stříbrné pozici, ovšem rozhodovalo opravdu málo. Oba celky dosáhly na dvanáct bodů, v obou případech za tři vítězství a tři remízy, vzájemné duely skončily poměrem 1:1 na Pyrenejském poloostrově a 0:0 na Apeninském. Dle starých pravidel by na tom byl lépe Inter, avšak v nové podobě rozhodovalo celkové skóre a to měl protivník lepší.
Ve španělské nejvyšší soutěži drží Real Sociedad sedmé místo s 37 body, na poslední pohárové místo ztrácí bod. V posledních duelech se mu moc nedaří, v generálce na tento těžký mač prohrál doma s Osasunou 0:1.
Nejlepším střelcem je osmigólový Španěl Mikel Oyarzabal.
PSG

Domácí tým postoupil do osmifinálového klání z druhé příčky ve skupině F a za play-off Ligy mistrů mohl být ještě hodně rád. Vedoucí Dortmund posbíral jedenáct bodů, PSG byl druhé s osmi body a stejného bodového zisku dosáhl i italský AC Milán, ovšem ten měl s PSG horší vzájemnou bilanci. Francouzský gigant zaznamenal ve skupině velice zajímavou bilanci, dvě výhry, remízy i porážky, devět vstřelených gólů a o jeden méně inkasovaný.
V domácí soutěži naplňuje předpoklady, po 21. kole drží s rovnými padesáti body vedoucí příčku a před druhým Nice má jedenáctibodový náskok. V lize prohrál zatím jen jednou, v generálce na dnešní souboj porazil Lille 3:1.
Nejlepším střelcem není nikdo jiný než francouzský snajpr Kylian Mbappé, jenž zaokrouhlil svůj počet gólů už na rovných dvacet.
Dobrý den všem fotbalovým fanouškům a příznivcům. Osmifinále prestižní Ligy mistrů dnes pokračuje dalšími dvěma zápasy. V tomto přenosu budeme svědky francouzsko-španělského souboje mezi týmy PSG a Realu Sociedad. O favoritovi nemůže být nejmenších pochyb.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.