Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Alaškert : FC Santa Coloma - 27. června 2017   18:00

Alaškert
Alaškert
39' Nenadović
1:0
(1:0)
FC Santa Coloma
Alaškert
Beglaryan – Voskanyan, Stojković, Arakelyan – Minasyan (C) (54. Grigoryan) (65. Zeljković), Dashyan, Veranyan, Artak Edigaryan, Daghbashyan – Artur Edigaryan (76. Badoyan) – Nenadović
Kasparov – Khovbosha, Zeljković, Badoyan, Jablan, Peltier, Grigoryan
Stefan Apostolov – Georgi Todorov, Georgi Doynov (BUL)
Vazgen Sargsyan Republican Stadium
Casals (C) – Robert Ramos, Lima, Andreu Ramos, Capdevila – Rebés (67. Lempereur), Escolano – Lain (60. Rodríguez), Conde, Sebastiá (75. Mercadé)– Gago
Silverio – Fité, Martínez, Mercadé, Villagrasa, Lempereur, Rodríguez

Skončilo utkání předkola Ligy mistrů, ve kterém domácí Alaškert FC zvítězil nad týmem FC Santa Coloma nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. O jedinou branku utkání se postaral v prvním poločase Nenadović. V druhém poločas jsme viděli aktivitu na straně domácích, kteří ale nedokázali vstřelit druhou branku a musí se připravit na odvetné utkání v Andoře, kde je nebude čekat nic lehkého. Hosté v druhém poločase víceméně bránili, výsledek 0:1 je pro ně do odvety v celku příznivý.
90+4'
90+4'
Faul domácího týmu na polovině hřiště a tohle si už hosté pohlídají.
90+4'
Daghbashyan na centrovaný míč jen těsně nedosáhl a k zakončení se tak nedostal.
90+3'
Hosté posílají míč na polovinu hřiště a opět to jsou domácí, kteří hrají s míčem.
90+2'
Přetažený centr znamená, že autové vhazování budou mít na vlastní polovině hosté.
90+1'
Tým z Andorry se brání, domácí jsou velmi aktivní. Další roh pro Alaškert.
90'
Nepřesnost v rozehrávce a domácí mají k dispozici další rohový kop. Mezitím rozhodčí signalizuje, že nastaví 4 minuty.
90'
Hosté se ubránili a budou u míče.
89'
Badoyan se dostal k míči, jeho střelecký pokus byl ale sražený do zámezí. Domácí si opět vyzkouší výhodu rohového kopu.
88'
K hlavičce se dostal Arakelyan, ten ale netrefil míč ideálně a ten končí v zámezí. Casals bude odkopávat od své branky.
87'
Domácí tým vybojoval rohový kop.
86'
Na menší výlet se vydali hosté, centr do vápna ale nemohl arménskému týmu nadělat žádné problémy.
84'
Až nyní se domácí dostali do zakončení, když po centru Daghbashyana zakončoval hlavou Badoyan. Prostor mezi třemi tyčemi ale netrefil a hostující brankář zasahovat nemusel.
83'
Už to ale není ten domácí tým, který v úvodu druhého poločasu měl jednu příležitost za druhou. Alaškert má velký problém dostat se do náznaku šance.
82'
Zbývá zhruba deset minut do konce zápasu, domácí by rádi přidali druhou branku, která by pomohla do odvety, naopak hosté jsou nejspíš s výsledkem 0:1 spokojeni.
80'
Alaškert si pohlídal celou situaci a bude rozehrávat od své branky.
79'
V posledních minutách domácí polevili a dovolili tak rychlý protiútok soupeři, který je málem potrestal. Zeljković musel zastavit soupeře pouze za cenu faulu a vidí od rozhodčího žlutou kartu.
77'
Arménský tým drží míč na svých kopačkách, k ohrožení branky se ale zatím nedostává.
76'
Střídání v týmu Alaškert FC: ze hřiště odchází Artur Edigaryan, přichází Badoyan.
75'
Střídání v týmu FC Santa Coloma: ze hřiště odchází Sebastiá, přichází Mercadé.
74'
Artak Edigaryan se dostal s míčem na hranici vápna, kde po souboji s protuhráčem upadl. Jeho herecký výkon hlavní rozhodčí ocenil žlutou kartou.
72'
Ke střele se dostal domácí Dashyan, který střelou po zemi nenadělal hostujícímu brankáři žádný problém.
71'
Nyní ale hosté zahrozili, když dalekonosná střela nadělala domácímu brankáři problémy. Následně se míč dostal k domácím, kteří rozjíždějí útočnou akci.
70'
Hosté tahají čas všude, kde se dá. Nyní zůstává ležet na hrací ploše Rodríguez a to se domácím hráčům pochopitelně nelíbí.
68'
Celý druhý poločas si o kartu koledoval, nyní už hlavnímu rozhodčímu dochází trpělivost. Hostující brankář vidí za zdržování hry žlutou kartu.
68'
Daghbashyan se pokusil z levé strany odcentrovat, jeho centr byl ale nepřesný a u míče je hostující brankář, který s rozehrávkou nikam nespěchá.
67'
Střídání v týmu FC Santa Coloma: ze hřiště odchází Rebés, přichází Lempereur.
65'
Grigoryan si přivodil menší zranění a na hřišti příliš dlouho nepobyl. Na jeho místo přichází Zeljković.
64'
Teď jen zůstává otázkou, zda se jim podaří ubránit tento výsledek, neboť domácí by rádi přidali další branku. Momentálně se drží na jejich polovině a čekají na vhodnou příležitost.
62'
Domácí kombinují na vlastní polovině, hosté v dnešním zápase nemají příliš šance a zřejmě jim výsledek 0:1 do odvety svědčí, neboť jsou stále v obranném bloku.
61'
Po malém ošetření domácího Grigoryana hra pokračuje, u míče domácí hráči.
60'
Střídání v týmu FC Santa Coloma: ze hřiště odchází Lain, přichází Rodríguez.
59'
Hosté jsou ve velkém obranném bloku, střela Artura Edigaryana byla zblokovaná obránci.
57'
Dashyan byl na hranici vápna dobře bráněn a k zakončení ho soupeř nepustil.
56'
Domácí tým začal druhý poločas velmi aktivně, Coloma se s míčem často nepotkává.
54'
Střídání v týmu Alaškert FC: ze hřiště odchází Minasyan, přichází Grigoryan.
54'
Další střelecký pokus domácích, Artak Edigaryan zhruba z dvaceti metrů těsně minul prostor mezi třemi tyčemi.
53'
Hostující obránci si poradili s centrovaným míčem a posílají ho daleko od své branky.
52'
Minasyan dostal přesný pas do vápna, zjevil se sám před brankářem, špatně si ale míč převzal a hostující brankář mu stihl zmenšit střelecký úhel a následně obránce odkopává míč do zámezí na rohový kop!
51'
Na druhé straně musel být v pozoru domácí brankář, který musel kontrolovat střílený centr, který proletěl malým vápnem.
50'
Daghbashyan poslal míč do vápna, kde se ke střele dostal Minasyan, ten ale v dobré pozici trefil pouze bránícího hráče. Míč se ale odrazil přímo k prvně jmenovanému, který trefil prostor, kde stál připravený hostující brankář.
48'
Do rychlého protiútoku se vydali domácí, pokus jednoho z domácích hráčů mířil z velké dálky nad branku Casalse.
47'
Do první šance se ale dostali hosté, centr do vápna si zpracoval Gago, který následně upadl. Hlavní rozhodčí ukazuje, že se bude pokračovat ve hře a nezmění to ani hlasité protesty hostujících hráčů.
46'
Domácí tým rozehrál druhý poločas dnešního zápasu.
46'
Oba týmy se vracejí zpět na hrací plochu.
Skončil první poločas předkola Ligy mistrů, ve kterém domácí Alaškert FC vede nad týmem z Andorry FC Santa Coloma nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Úvod utkání byl vyrovnaný, oba týmy se snažili hrát aktivně, k vážnější šanci to ale nevedlo. Postupem času arménský tým přebíral aktivitu a branky se dočkal šest minut před poločasem, když se v zakončení nemýlil Nenadović. Uvidíme, co přinese druhý poločas, který začne přibližně v 19:00.
45+1'
45+1'
Domácí kombinují s míčem na polovině soupeře a první poločas už dohrají.
45'
Hlavní rozhodčí nastaví 1 minutu.
44'
Velmi dobrá práce Artura Edigaryana, který si dvakrát narazil se svými spoluhráči, následně vystřelil a jeho pokus ze střední vzdálenosti mířil mezi tři tyče, hostující brankář byl ale pozorný a jeho pokus zneškodnil.
43'
Nepřesnosti na hostující straně jsou ale velké a domácí obránci nemají problém v zisku míče.
42'
Alaškert kombinoval na polovině soupeře, Nenadović si ale pomohl faulem a o míč tak jeho tým přichází.
40'
Hosté byli v posledních minutách hodně pasivní a to se jim nevyplatilo. Nyní budou muset přidat, aby si uchovali dobrý výsledek do odvety.
39'
Tým Alaškert právě vstřelil branku!
Nyní to už domácím vyšlo a dostávají se do vedení! Edigaryan dostal míč na pravou stranu, Dashyan následně centroval na přední tyč, kde se dostal UROS NENADOVIĆ, který překonává brankáře soupeře! – 1:0.
38'
Artak Edigaryan to zkusil ze střední vzdálenosti, jeho pokus ale těsně minul pravou tyč hostující branky!
36'
Do dobré pozice se nyní dostal Nenadović, který dostal přesnou přihrávku od Dashyana. První jmenovaný ale se střelou tak dlouho otálel, až byla sražena do bezpečí.
35'
Domácí začínají držet míč daleko častěji a drží se na polovině soupeře.
33'
První žlutá karta i na domácí straně. Stojković měl v hlavičkovém souboji loket příliš vysoko a fauloval. Hlavní rozhodčí s udělením karty ani na vteřinu nezaváhal.
32'
Hostující brankář zůstal chvíli otřesený ležet na hrací ploše, vše už by ale mělo být v pořádku.
31'
První vážnější šance zápasu! Daghbashyan dostal míč za obranu, postupoval po levé straně, následně přihrál na malé vápno, kde se do zakončení dostával Nenadović, který ale na míč těsně nedosáhl a trefil brankáře, který mu zmenšil střelecký úhel!
29'
Domácí hráči si narazili míč na hranici vápna, dělovka jednoho z nich ale byla zblokovaná obráncem.
28'
Na druhé straně to zkusil z velké dálky Conde, jeho pokus ale mířil vysoko nad.
27'
Minasyan si říkal o přihrávku do vápna, bohužel pro něj mu ale chyběl krok a na míč nedosáhl. Hostující brankář bude odkopávat od své branky.
26'
V posledních minutách hosté tolik nenapadají jako v úvodu zápasu a dávají tak domácím více prostoru v kombinaci na jejich polovině.
24'
Alaškert se držel na polovině soupeře, následná špatná přihrávka je ale vrací zpět na vlastní polovinu.
23'
Centr do vápna hostující obrana odvrátila pouze na rohový kop.
22'
Další faul na straně hostí a tohle už se bez karty neobejde. Andreu Ramos na levé straně hřiště nedovoleně zastavil unikajícího protihráče a nemohlo následovat nic jiného než žlutá karta.
22'
Robert Ramos si v útočném snažení pomohl faulem a u míče tak budou domácí.
20'
Minasyan centroval do vápna, Casals si došel pro míč a rychle rozehrál.
19'
Daghbashyan se dostal k míči na levé straně, jeho akce je ale zastavena, neboť stál v době přihrávky v ofsajdovém postavení.
18'
Časté nepřesnosti brzdí oba týmy v přechodu do útoku, o něco častěji u míče jsou domácí.
17'
Vidíme zatím velmi ostrý zápas, oba týmy nevypustí ani jeden souboj a rozhodčí často přerušuje hru.
15'
Alaškert se v útoku neprosadil a do rychlého protiútoku šli hosté, kteří sice poslali centr do vápna, k přesnému zakončení se ale tým nedostal.
14'
Domácí tým kombinuje s míčem na vlastní polovině.
12'
K míči se postavil Escolano, který míč lehce posunul na Limu, ten ale trefil obránce stojícího před ním.
11'
Na druhé straně byl poblíž vápna faulovaný Gago a i hosté si vyzkouší přímý kop, který bude z podobné pozice jako před malou chvíli na jejich polovině.
10'
Artak Edigaryan kroutil míč přímo do branky, Casals jeho pokus vyráží do bezpečí.
9'
Domácí kapitán byl faulovaný na útočné polovině a jeho tým má k dispozici zajímavou standartní situaci.
8'
Veranyan nepřihrál na svého spoluhráče přesně a hostující obránce vyváží míč pryč od své branky.
7'
Domácí obránci bez problémů zkrotili centrovaný míč.
6'
Ani jeden z týmů si od prvních minut nedaruje na hřišti ani metr volného prostoru. Nyní mají k dispozici standartní situaci hosté.
5'
Domácí rozehrávali standartní situaci, kterou si ale hosté pohlídali a posílají míč na polovinu hřiště.
3'
Na druhé straně musel být v pozoru brankář Casals, který vyběhl včas a míč poslal do bezpečí.
2'
Hosté zůstali u míče, Gago ale nedokázal odcentrovat přesně.
1'
Hosté rozehráli dnešní utkání. Jejich rychlý útok byl ale nepřesný a Beglaryan uvede míč do hry odkopem od své branky.
1'
-3'
Oba týmy nastupují za doprovodu rozhodčích na hrací plochu.

Alaškert FC: Beglaryan – Voskanyan, Stojković, Arakelyan – Minasyan (C), Dashyan, Veranyan, Artak Edigaryan, Daghbashyan – Artur Edigaryan – Nenadović
Náhradníci: Kasparov – Khovbosha, Zeljković, Badoyan, Jablan, Peltier, Grigoryan

FC Santa Coloma: Casals (C) – Robert Ramos, Lima, Andreu Ramos, Capdevila – Rebés, Escolano – Lain, Conde, Sebastiá – Gago
Náhradníci: Silverio – Fité, Martínez, Mercadé, Villagrasa, Lempereur, Rodríguez

Rozhodčí: Stefan Apostolov – Georgi Todorov, Georgi Doynov (BUL).
Místo zápasu
Je třeba také zmínit, že první utkání předkola neodehraje Alaškert na svém stadionu. V Jerevanu je stadion nazývaný "Stadion republiky", na kterém hraje své domácí zápasy Pjunik Jerevan a reprezentace Arménie. Jelikož je tento stadion modernější a splňuje podmínky pro předkolo,byl nucen arménský svaz napsat jako domácí stadion Alaškertu právě tento fotbalový stánek.
Poslední vzájemné zápasy
Jak už bylo zmíněno, oba týmy se spolu utkaly minulou sezónu v předkole Ligy mistrů. Arménský tým si dokráčel pro postup a mohl slavit. Je třeba říci, že v odvetném zápase padly čtyři červené karty a osm žlutých, takže se rozhodně máme na co těšit.

28. 6. 2016
FC Santa Coloma 0:0 Alaškert FC

5. 7. 2016
Alaškert FC 3:0 (1:0) FC Santa Coloma
Branky: 12. Minasyan, 84. Gyozalyan, 88. Yedigaryan
Alaškert FC
Arménský tým je favorit tohoto dvojzápasu, důkazem je i minulá sezóna, ve které se oba celky utkaly ve stejné fázi Ligy mistrů jako nyní. Úspěšnější byl Alaškert, který zvítězil v celkovém součtu 3:0. Nicméně tým z Jerevanu v druhém kole skončil, když nestačil na Dinamo Tbilisi. Tým z Arménie je v předkole Ligy mistrů podruhé, o dvě sezóny zpět se představil premiérově v předkole Evropské ligy. I tak je tento tým pasován do role velkého favorita.
Tým z Andorry se dostal do prvního předkola Ligy mistrů počtvrté za sebou, a rád by v soutěži zůstal. Z posledních čtyř pokusů se to Colomě podařilo pouze jednou, když v sezóně 2014/15 se tým dostal do druhého předkola, kde nestačil na izraelský Maccabi Tel Aviv (0:1, 0:2). Santa Coloma v nadstavbové části zvítězila s náskokem deseti bodů a tento výsledek jim zajistil účast v prvním předkole.
V úterý je na programu zápas předkola Ligy mistrů, ve kterém arménský tým Alaškert FC přivítá na svém hřišti tým z Andorry FC Santa Coloma. Tento zápas vám v tomto textovém přenosu přiblížíme.