Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Astana : Varšava - 26. července 2017   16:00

Astana
Astana
36' Kabananga  • 45' Maevskiy  • 90+4' Twumasi
3:1
(2:0)
Varšava
Varšava
78' Sadiku
Astana
Mokin – Shitov, Logvinenko, Aničič, Shomko (C) – Twumasi, Maevskiy, Kleinheisler (80. Grahovac), Muzhikov – Kabanaga, Despotovič (21. Murtazayev – 89.Postnikov)
Eric – Beysebekov, Grahovac, Maliy, Murtazayev, Postnikov, Tagybergen
Bognar – Buzás, Georgiou (všichni Maďarsko)
Astana Arena (Astana)
Varšava
Malarz – Jedrzejczyk (C), Dabrowski, Pazdan, Hloušek – Moulin, Maczynski – Guilherme, Hamalainen (70. Sadiku), Nagy (63. Pasquato) – Kucharczyk (83. Michalak)
Cierzniak – Broz, Czerwinski, Kopczynski, Michalak, Pasquato, Sadiku

To je pro tuto chvíli ode mne už vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů na shledanou.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 5:5. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 7:6.
Je konec! Astana zvládla první utkání třetího předkola a do Polska si přiveze nadějný výsledek 3:1. Nutno dodat, že kazašský celek byl povětšinu utkání výrazně aktivnější, nicméně inkasovaná branka může být do odvetného utkání nepříjemnou hrozbou.
90+6'
90+6'
Žlutou kartu dostává Aničič (FC Astana).
90+5'
Na případné snížení nezbývá už moc času. Bude se hrát něco málo přes minutu.
90+4'
Astana právě vstřelila branku!
Další rychlý protiútok domácím už vyšel! Kabananga nahrál na pravou stranu na rychlonohého PATRICKA TWUMASIHO, který míč potáhl až do vápna, odkud střelou ke vzdálenější tyči vrací svému celku dvoubrankové vedení.
90+3'
Kabananga tentokráte nedokázal udržet balón na svých kopačkách, těžiště hry se stěhuje až k hostujícímu brankáři.
90+2'
Na druhé straně musel u pravé postranní čáry zasáhnout Shitov, Legie zůstává u kulatého nesmyslu.
90+1'
Maevskiy si seběhl až k hostujícímu brankáři, který musel krýt střelu z bezprostřední blízkosti. Běloruský záložník spíše trefil Malarze.
90'
Druhý poločas bude nastaven o šest minut.
89'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Murtazayev, přichází Postnikov.
88'
Kousek za pokutovým územím si Grahovac navedl balón do palebné pozice, odkud zhruba o metr netrefil prostor u vzdálenější tyče.
87'
Logvinenko si při předchozím pokusu o odkopnutí míče přivodil nějaké menší zranění. Vypadá to, že zadák kazašského celku bude pokračovat ve hře.
85'
Kabananga si skvěle pokryl balón, následně nahrál Twumasimu, který si to namířil k šestnáctce. Tam se odhodlal k přízemní střele, která byla bohužel pro něj sražena.
84'
Lodivod polského celku využil už všechna tři střídání, domácí mužstvo má k dispozici ještě jedno jediné.
84'
Žlutou kartu dostává Kabananga (FC Astana).
83'
Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází Kucharczyk, přichází Michalak.
83'
Žlutou kartu dostává Logvinenko (FC Astana).
82'
Nyní jsou to opět hráči Astany, kteří chtějí vstřelit další branku. Poklidná kombinace vede od stoperské dvojice Aničič-Logvinenko.
81'
Vstřelená branka může být obrovskou výhodou do odvetného zápasu. V tomto momentu bude polskému mužstvu stačit i výhra 1:0.
80'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Kleinheisler, přichází Grahovac.
78'
Legia Varšava právě vstřelila branku!
Tak to je šok pro domácí celek! Kucharczykovi se zřejmě nepovedla střela, míč se dostal na zadní tyč, kde číhal osamocený ARMANDO SADIKU. Albánský forvard snižuje stav utkání!
78'
Guilherme vybojoval rohový kop, který sám rozehrál. Střílený centr musel Mokin vyrazit za sebe, následovat bude další roh.
77'
Po další nepřesnosti uklidňuje Maevskiy rozháranou hru. Astana se nikam netlačí, před malým momentem si Kabananga nabíhal na přihrávku do ofsajdu.
76'
Hře polského celku chybí nějaká myšlenka, která by vedla ke vstřelení branky. Faktem je, že soupeř velmi dobře napadá rozehrávku.
75'
Konec utkání se neúprosně blíží. Domácí mužstvo je i po dvou vstřelených brankách výrazně aktivnější, Legie ve druhém poločase nepředvedla vůbec nic.
73'
Činit se musel na druhé straně i znuděný domácí brankář Mokin, který si počíhal na přízemní centr před jeho svatyni.
72'
Dvojice Twumasi – Kabananga dnes opravdu řádí. Prvně jmenovaný se pokoušel vyzvat k hlavičce svého parťáka. Tomu hlavička příliš nevyšla.
71'
Pazdan musel předvést jistý zákrok, neboť míč směřoval na Twumasiho. Astana je skutečně dominantnějším týmem dnešního střetnutí.
70'
Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází Hamalainen, přichází Sadiku.
69'
Výsledkem předchozí šance byl rohový kop, který zahrával právě Twumasi. Balón doplachtil na hlavu Maevskiyho, který zacílil hodně nepřesně.
68'
Neskutečně rychlý kontr domácího celku! Kabananga uplatnil své rychlé nohy a od své poloviny doběhl až k opačné šestnáctce, kde nahrával na pravou stranu na Twumasiho. Dělovka domácího záložníka trefila pouze dobře postaveného Malarze.
67'
Hra se nám ale trochu uklidnila. I domácí tábor pochopil, že dvoubrankové vedení je více než nadějné do následné odvety.
66'
Shomko narazil na přesilu protihráčů, následný protiútok Legie vedl k nepřesnému přenesení hry. K míči si doběhl Mokin.
65'
Astana je nadále aktivnějším celkem. Vypadá to, že si Varšava chce ustrážit dvoubrankový deficit. Alespoň hra mému tvrzení odpovídá.
63'
Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází Nagy, přichází Pasquato.
62'
Balón směřoval do velmi dobrého prostoru, balón nakonec nalezl hlavu tuším, že Aničiče, který nestačil svojí hlavičku sklopit dolů.
61'
Hloušek si vypomohl nedovoleným zákrokem. Na zemi se ocitl dnes jednoznačně nejaktivnější hráč Junior Kabananga. Standardka poblíž rohového praporku.
60'
Co chybělo! Astana se propracovala k rychlému protiútoku a také přečíslení. Twumasi ale nadějnou situaci zazdil nepřesnou přihrávku na zcela osamoceného Kabanangu.
59'
Nezdá se, že by Legia pomýšlela na jakýkoliv střelecký úspěch. Polský gigant je i v úvodu druhého dějství hodně zatažený.
57'
Tak tohle byl hraniční zákrok! V akci byl opět Kabananga, který se vyřítil do pokutového území, kde následně upadl. Adam Hloušek teď může mít hodně rád, že nebyla odpískána penalta.
56'
Opakovaný záběr dal pomeznímu rozhodčímu za pravdu. Legie tak přežila další klinickou smrt.
55'
Domácí znovu slavili! Po rohovém kopu doklepl na zadní tyči míč do odkryté branky Kabananga, jeho následné oslavy ale překazilo ofsajdové postavení.
54'
Domácí fandové se starají o úžasnou atmosféru. Stadionem se nyní žene mexická vlna. Astana předvádí skvělou podívanou.
53'
Balón z rohového kopu se snášel na penaltový puntík, kde byl nejvýše ve vzduchu Pazdan.
52'
Úvodní minuty druhého dějství jsou o poznání záživnější. Před malou chvilkou se do míče opřel Twumasi, Malarz musel předvést reflexivní zákrok. Roh pro Astanu
51'
Na druhé straně opět zlobil Kabananga. Zadáci Varšavy s ním měli velké potíže, konžský útočník se po pár vteřinách uchýlil k pádu na zem. Píšťalka sudího zůstává němá.
50'
Skvostná akce Legie! Dva hráči se zapojili do rychlé kombinace, který vedla nakonec ke Guilhermemu, jehož střelu z pěti metrů vyráží skvělým zákrokem Mokin.
49'
Guilherme neuspěl v souboji s Shitovem, domácí zadák si již sebírá balón, který následně pošle zpět na hrací plochu.
48'
Polský celek se do svého soupeře pustil hned od prvních vteřin. Moulin si kostrbatě zpracovával polovysoký balón, který si ale pustil až moc před sebe. K míči se dostával domácí brankář, před kterým špičkou kopačku střílel vysoko nad branku právě Moulin.
47'
Hlavní sudí znovu pískl do své píšťalky, rozehrávky se chopili tentokráte fotbalisté Legie Varšava, kteří musejí ve druhém poločase výrazně zabrat.
46'
Kazašský celek má výborně rozehraný dnešní utkání. Astana se ke konci prvního poločasu prosadila hned dvakrát, konkrétněji se prosadili Kabananga a Maevskiy. Legie Varšava byla v dosavadním průběhu utkání celkem dost pasivní, sama si ale také vytvořila dvě vyložené šance, které ale neskončily v domácí brance. Druhý poločas začne přibližně v 17:02.
45+2'
45'
No vida! K míči se za šestnáctkou dostal IVAN MAEVSKIY, který následně zacílil milimetrově ke vzdálenější tyči. Legie je na ručník!
44'
Hloušek narazil do pokutového území Kleinheislerovi, který po zpracování míče ulehl na zelený pažit. V žádném případě se nejednalo o nedovolený zákrok.
43'
Naprosto neviditelný je hostující útočník Michal Kucharczyk. Faktem je, že mu jeho spoluhráči neadresovali žádnou kloudnou přihrávku.
42'
Pazdan si v souboji s Kabanangou našel balón jako první a odklidil ho daleko za polovinu hřiště.
41'
Atraktivita utkání trochu uvadla. Oba celky se nemohou prokousat středem hřiště, akce povětšinou končí ještě před šestnáctkou.
40'
Do konce prvního dějství zbývá necelých pět minut. K míči se stěhují opět hráči Astany, kteří s rozehrávkou od svého brankáře nikam nepospíchají.
38'
Legie se okamžitě tlačí za vyrovnáním. Moulin zkoušel velmi chytře poslat balón před Mokina, domácí brankář byl nakonec u míče jako první.
37'
Astana se tak zcela po zásluze dostává do vedení. Polský soupeř je v dosavadním průběhu hry docela dost pasivní, na což před malým okamžikem doplatil.
36'
Máme tu první branku dnešního střetnutí! Vypadalo to, že i další akce domácích nebude nebezpečná, jenomže k míči se dostal JUNIOR KABANANGA, který ve velmi kostrbaté pozici prostřelil Malarze.
36'
Celkem nenápadný Adam Hloušek velmi dobře dostoupil Twumasiho, který musel odehrát balón za postranní čáru. Legie se dostává po delší době k míči.
35'
Konžský forvard Kabananga bojoval u rohového praporku, kde nakonec vybojoval autové vhazování pro svoje barvy.
34'
Kabanaga předvedl skvělé zpracování míče, následná otočka s míčem vedla k zablokovanému projektilu.
32'
První žlutou kartu dnešního střetnutí obdržel domácí záložník Muzhikov, který do předešlého souboje šel s nohou vysoko napřed.
31'
Senzační Mokin! Legie zahrávala standardní situaci, do vzduchu se nejvýše vyškrábal Jedrzejczyk, jehož hlavičku fantasticky vyráží domácí strážce tyčí.
30'
Branka mohla přijít na opačné straně! Před Mokinem vznikla skrumáž, míč si našel Maczynski, který ale z malého vápna trefil pouze nohu domácího brankáře.
29'
Murtazayev sice rozvlnil síť za Malarzem, jeho hlavičce ale předcházelo ofsajdové postavení. Vzrušení domácího tábora tak bylo naprosto zbytečné.
28'
Shomko se dostal k míči i o několik vteřinek později, tentokráte se rozhodl odcentrovat do šestnáctky. Záměr dobrý, nicméně balón se stočil ven ze hřiště.
27'
Levý obránce Shomko si seběhl až na střed hřiště, kde se pokoušel nasadit jesličky jednomu z protihráčů. Ten se zaskočit nenechal, jenomže to byl právě hráč Legie, od koho šel balón ven z hrací plochy.
26'
Konečně nějaké vzrušení před brankou. Domácí se dostali k několika střeleckým pokusům, všechny střely byly ale zablokovány.
25'
Nagy potáhl míč po pravé straně, k hezkému průniku ale nepřidal přesnou přihrávku. Mokin uvede balón zpět do provozní teploty.
24'
Varšava zahrávala první rohový kop. Centr plachtil daleko od hráčů v bílých dresech, míč se nakonec snesl až za postranní čáru. Hodně nepovedená exekuce.
23'
Máme za sebou polovinu prvního poločasu. Na výraznější šanci stále čekáme, zatím jsme nebyli svědky ani žádné střely na branku.
21'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Despotovič, přichází Murazayev.
20'
Bude se poprvé střídat. Despotovič znovu ulehl na hrací plochu a to znamená, že to je konečná pro domácího útočníka.
19'
Shitov zkoušel kolmicí najít Twumasiho, pas byl ale příliš dlouhý a balón doputoval pouze do náruče hostujícího brankáře Malarze.
18'
Na zemi se ocitl domácí útočník Despotovič, který byl faulován kousek za polovinou hřiště. Na hrací ploše je i lékařský tým, který se snaží srbskému hráči vypomoct.
17'
Poprvé se začínají probouzet i domácí příznivci. Stadion je opravdu slušně zaplněn, avšak volná místečka určitě najdeme.
16'
Muzhikov vyvezl balón přes půlící čáru, poté nahrál na pravou stranu na Twumasiho, který ale svůj centr poslal až za brankovou čáru.
15'
Sledujeme stále ten samý obrázek hry. Hráči Astany mají míč na kopačkách, jenomže nemohou najít žádnou skulinku, která by vedla k ohrožení branky.
13'
Až nyní se Hloušek prodral po levé straně a následně poslal polovysoký centr k penaltovému puntíku. Tam číhal pouze jeden z fotbalistů ve žlutém, který míč odklízí do bezpečí.
12'
S míčem si zahrál také český obránce Adama Hloušek. Bývalý hráč Jablonce či Slavie Praha zatím pouze nahrává před sebou stojícím protihráčům.
11'
Úvodní minuty nenabízejí zrovna strhující podívanou. Před malým momentem centroval do pokutového území Maevskiy, centr pouze proletěl malým vápnem.
10'
Z velké vzdálenosti to zkusil Maczynski, který si našel odražený míč zhruba třicet metrů od branky. Svojí střelu poslal hodně vysoko nad branku.
9'
Astana slušně zatlačila svého soupeře, výsledkem byla zablokovaná střela. Posléze se Legie dostala ze sevření a sama bude hrát s míčem.
7'
A znovu. Tentokráte jeden z hostů přetáhl pokus o přenesení těžiště hry na levou stranu, Shitov se již chystá k autovému vhazování.
6'
Na opačné straně se do šestnáctky dostal Kabanaga, kterému se ale nepovedla střela ke vzdálenější tyči. Situaci ještě kontroloval Pazdan, jenž míč odvrátil na rohový kop.
5'
Dalekonosný pas na Guilhermeho byl příliš dlouhý, hostující křídelník neměl nárok na zachycení míče.
4'
Kazašský celek započal úvodní minuty velmi aktivně. Akce jsou vedeny po stranách, neboť střed hřiště je velmi dobře střežen.
3'
S kulatým nesmyslem se posléze seznámili i hráči polského celku. Malarz bude po nepřesnosti Kleinheislera vykopávat od své svatyně.
2'
Utkání nám konečně začalo, rozehrávku obstarali domácí fotbalisté.
1'

FC Astana: Mokin – Shitov, Logvinenko, Aničič, Shomko (C) – Twumasi, Maevskiy, Kleinheisler, Muzhikov – Kabanaga, Despotovič
Náhradníci: Eric – Beysebekov, Grahovac, Maliy, Murtazayev, Postnikov, Tagybergen

Legia Varšava: Malarz – Jedrzejczyk (C), Dabrowski, Pazdan, Hloušek – Moulin, Maczynski – Guilherme, Hamalainen, Nagy – Kucharczyk
Náhradníci: Cierzniak – Broz, Czerwinski, Kopczynski, Michalak, Pasquato, Sadiku.
Legia Varšava

Na druhé straně stojí nejznámější polský celek Legia Varšava. Toto mužstvo vyhrálo svojí domácí soutěž hned dvakrát po sobě, na soupisce figuruje i jedno české jméno a to v podobě bývalého hráče Slavie Praha Adama Hlouška. Legia má napříč evropskými poháry mnohem více zkušeností, v loňské sezóně například soupeřila i s hvězdným Realem Madrid či Borussií Dortmund. Oboum gigantům dokázala ve dvou zápasech vstřelit čtyři branky, na druhou stranu mnohem více gólů Varšava inkasovala.

Letošní jízda započala ve druhém předkole, kde čekalo finské mužstvo IFK Mariehamn. Nezkušený tým neměl proti věhlasnějšímu soupeři sebemenší šanci, výsledkem bylo skóre 0:9.
FC Astana

Kazašský celek z Astany ovládl svojí soutěž hned třikrát po sobě. V loňské sezóně dokonce dosáhl třiasedmdesáti bodů, z 32 zápasech přišel o body pouze v devíti případech. Astana je v posledních letech také pravidelným účastníkem evropských pohárů. Bezpochyby nejúspěšnějším obdobím byla sezóna 2015/16, kdy se tento celkem neznámý celek probojoval až do skupinové fáze Ligy mistrů. V konkurenci Atlética Madrid, Benfiky a Galatasaraye neměla Astana žádnou šanci a skončila na poslední příčce.

V letošním putování kvalifikací se mistr kazašské ligy střetl v rámci druhého předkola s lotyšským mužstvem Spartaks Jūrmala. Výsledky 1:1 a 1:0 hrály do karet Astaně, která i nadále může pomýšlet o základní skupině nejprestižnější soutěže.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Liga mistrů má na programu další zápasy třetího předkola, my budeme společně sledovat souboj mezi Astanou a Legií Varšava.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.