Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Liverpool : Hoffenheim - 23. srpna 2017   20:45

Liverpool
Liverpool
10' Can  • 18' Salah  • 21' Can  • 63' Firmino
4:2
(3:1)
Hoffenheim
Hoffenheim
28' Uth   • 79' Wagner
Liverpool
Mignolet – Alexander-Arnold (65. Gomez), Matip, Lovren, Moreno – Can (70. Milner), Henderson (C), Wijnaldum – Salah, Firmino, Mané (87. Klavan).
Karius – Milner, Gomez, Sturridge, Klavan, Robertson, Solanke
Orsato – Di Fiore, Manganelli (všichni Itálie)
Anfield Road, Liverpool
Hoffenheim
Baumann – Kadeřábek (64. Toljan), Nordtveit (24. Uth), Vogt (C), Hübner, Zuber – Geiger, Demirbay – Kramarić, Wagner, Gnabry (56. Szalai).
Kobel – Bičakčić, Rupp, Polanski, Toljan, Uth, Szalai

To je z mé strany již vše, příště na počtenou!
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 10:4. Střely mimo: 7:3. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 3:13.
A už je to definitivní. Liverpool potvrdil výhru 2:1 z prvního utkání na hřišti Hoffenheimu domácím vítězstvím 4:2, a po devíti letech si tak zahraje Ligu mistrů! Svěřenci Jürgena Kloppa už po 21 minutách hry vedli 3:0 a ačkoliv po změně stran mírně polevili, výhru a postup už si utéct nenechali. „Prvních dvacet minut jsme prospali, to je nevysvětlitelné,“ štvalo bezprostředně po utkání v rozhovoru pro německou ZDF hostujícího Sandra Wagnera.
90+3'
90+2'
Demirbay ale nedokázal v pokutovém území najít žádného ze svých spoluhráčů a na druhou stranu okamžitě poté vyrazil Alberto Moreno, který si ale míč příliš předkopl a vyběhnuvší Baumann si celou situaci pohlídal.
90+1'
Střídající Joe Gomez zastavil Kramariće jen za cenu rohového kopu pro Hoffenheim, míč už si k centru chystá Demirbay.
90'
Daniele Orsato nastavil nad rámec druhého poločasu tři minuty.
89'
Tribunami Anfield Road se ozývá chorál "You'll never walk alone", Liverpool už dělí jen pár desítek sekund od prvního postupu do Ligy mistrů po devíti letech!
87'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Sadio Mané, přichází Ragnar Klavan.
86'
Roberto Firmino to tentokrát vzal z ostrého úhlu na sebe, jeho střela ale rozvlnila jen boční síť!
85'
Zdá se, že druhá inkasovaná branka domácí opět nabudila. Velmi dobře hrající Firmino se z pravé strany pokusil přízemním centrem najít v šestnáctce Mohameda Salaha, Baumann ale jeho záměr přečetl a ukryl balon ve své moci.
84'
Andrej Kramarić efektní patičkou vybídl k centru Zubera, jeho míč do šestnáctky ale nikoho v bílém dresu nenašel a Reds poté vybojovali autové vhazování.
82'
Alberto Moreno to vzal na sebe z velké vzdálenosti, jeho propagační projektil ale nebyl vůbec přesný a míč proletěl vysoko nad břevnem.
81'
Georginio Wijnaldum si došel pro faul na polovině hřiště, svěřenci Jürgena Kloppa tak budou mít spoustu času na rozehrávku.
80'
Roberto Firmino utekl po pravém křídle a navedl si míč až na hranici pokutového území, tam o něj ovšem přišel.
79'
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Profesorský přístup z posledních minut se Liverpoolu nevyplatil. Andrej Kramarić z levé strany nacentroval míč do pokutového území, kde SANDRO WAGNER ovládl hlavičkový souboj s Lovrenem a přesnou střelou k tyči překonal bezmocného Mignoleta!
77'
Ještě před pár minutami jsem Liverpoolské chválil za neutuchávající aktivitu, teď se ale Kloppova parta v podstatě jen brání.
76'
Akce Hoffenheimu byla sudím Orsatem přerušena pro ofsajd, nicméně krátce po rozehrávce Liverpoolští o míč opět přišli.
75'
Svěřenci Juliana Nagelsmanna čtvrthodinku před koncem kombinují na útočné polovině, do střeleckých pozic je ale hráči Reds nepouštějí.
73'
Právě Dennis Geiger si o chvilku později při zpracování míče pomohl rukou, a hra je tak znovu přerušena.
72'
Geigerův nákop do pokutového území našel jen hlavu jednoho z obránců Liverpoolu a míče se poté zmocnil vracející se Roberto Firmino.
71'
Rychlonohý Egypťan Salah už nepřesnou Milnerovu přihrávku ze středu pole nestihl zachytit před autovou čarou, nařízeného vhazování pro TSG se ujme Steven Zuber.
70'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Can, přichází Milner.
69'
Do konce utkání už zbývá jen něco přes dvacet minut a Liverpoolští ani za rozhodnutého stavu nepolevují, stále je tak na co se dívat.
67'
Emre Can se z pravé strany pokusil najít v šestnáctce neobsazeného Roberta Firmina, jeho centr ale doletěl pouze do náruče gólmana Olivera Baumanna.
66'
Kevin Vogt měl co dělat, aby odehrál míč alespoň do autu před dotírajícím Robertem Firminem, kapitán Hoffenheimu si ale nakonec přeci jen poradil.
65'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Alexander-Arnold, přichází Gomez.
64'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Kadeřábek, přichází Toljan.
63'
Liverpool právě vstřelil branku!
Demirbay pokazil zadovku na kapitána Vogta a toho využil Jordan Henderson, který se zmocnil míče a nasprintoval s ním až k hranici pokutového území, kde balon posunul volnému ROBERTU FIRMINOVI a ten se trefil přesně k bližší tyči!
63'
Mohamedu Salahovi byl odpískán útočný faul na Zubera, svěřenci Juliana Nagelsmanna tak budou mít spoustu času na rozehrávku.
62'
Půlhodinu před koncem už je o postupu Liverpoolu do Ligy mistrů prakticky rozhodnuto, Reds si v milionářské soutěži s nejvyšší pravděpodobností zahrají poprvé po devíti letech.
60'
Simon Mignolet špatně odhadl výběh ze své branky a při pokusu o vyboxování letícího míče do bezpečí promáchl, naštěstí pro něj toho ale nikdo v bílém dresu nedokázal využít.
59'
Domácí se s neuvěřitelnou lehkostí prokombinovali až do pokutového území, odkud vystřelil Georginio Wijnaldum, Baumann ale jeho pokus reflexivně vyrazil!
58'
Firmino si ukousl příliš velké soustu a před pokutovým územím soupeře o míč přišel, Sadio Mané ho ale vybojoval zpět pro Liverpool a domácí už zakládají další akci.
56'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Gnabry, přichází Szalai.
56'
Nařízené autové vhazování domácí provedli opravdu bleskurychle a Wijnaldum se po narážečce se Salahem dostal ke střele ze skvělé pozice uvnitř pokutového území, Baumannovu svatyni ale těsně přestřelil!
55'
Teď to ale Reds s bohorovností přehnali a Kevin Vogt razantně odkopl míč až k Simonu Mignoletovi.
54'
Svěřenci Jürgena Kloppa mají dění na trávníku zcela pod kontrolou, v poklidu kombinující domácí teď zapojili do kolotoče přihrávek i brankáře Mignoleta.
52'
Mané na levém křídle přesprintoval Pavla Kadeřábka, český reprezentant se ale stihl vrátit a nepustil Sadia Maného k centru.
51'
Hostující kapitán Kevin Vogt hokejovým bodyčekem srovnal se zemí Firmina a byl za to "oceněn" žlutou kartou.
50'
Na jejím konci stál Mohamed Salah, egyptský útočník si ale nepohlídal ofsajdovou linii a uvízl v postavení mimo hru.
49'
Uth se dostal k hlavičce z krkolomné pozice, Simon Mignolet si ale vše zkušeně pohlídal a okamžitě rozehrál protiakci Reds.
48'
Alexander-Arnold poslal z pravé strany prudký centr do pokutového území, tam ale nebyl nikdo v červeném dresu a míč skončil v zámezí.
47'
Reds se vydali do přečíslení v pěti proti třem, nicméně nepočínali si dostatečně rychle a defenzíva hostů se mezitím dokázala zformovat.
46'
První akce Hoffenheimu ve druhé půli skončila ještě před půlící čarou a na druhou stranu se poté vydali Firmino s Wijnaldumem, do zakončení se však nakonec neprotlačili.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:47.
První půle odvety mezi Liverpoolem a Hoffenheimem je za námi a zdá se, že o postupu Reds do Ligy mistrů je definitivně rozhodnuto. Domácí vstoupili do utkání výtečně a svého soka místy drtivě přehrávali, po 21 minutách hry navíc vedli už 3:0. Pak hostující kouč Nagelsmann stáhl ze hry stopera Nordtveita a místo něj poslal na trávník útočníka Marca Utha, jemuž se po chvilce podařilo snížit na stále platných 3:1 pro Liverpool.
45+1'
45+1'
Jordan Henderson omylem uštědřil pořádný šlapák Demirbayovi a sudí Orsato mu za to ukázal žlutou kartu.
45'
Emre Can se pokusil najít v pokutovém území sprintujícího Maného, jeho přihrávka ale přišla až v momentě, kdy stál rychlonohý křídelník Reds v ofsajdu.
44'
Z nařízeného rohového kopu už další nebezpečí pro Kloppovu partu nepramenilo a domácí už zakládají protiútok.
43'
Marc Uth se po Gnabryho kolmici dostal k další střele ze střední vzdálenosti, Simon Mignolet ale jeho pokus snadno vyrazil do zámezí.
42'
Liverpoolští náramnou kombinační akcí zcela vyšachovali obranu Hoffenheimu a ke střele z hranice pokutového území se poté dostal Emre Can, jeho pokus ale těsně minul Baumannovu svatyni.
41'
Aktivní Gnabry dává obráncům Liverpoolu pořádně zabrat. Německý reprezentant se dostal ke střele z levého okraje šestnáctky a jeho projektil proletěl těsně vedle vzdálenější tyče!
40'
Střídající Marc Uth si naběhl do pokutového území za dlouhým nákopem, Simon Mignolet si ale celou situaci pohlídal a ukryl míč ve své náruči.
38'
Serge Gnabry utekl po levém křídle a proklestil si cestu až do pokutového území, tam jeho průnik ale čistě zastavil Matip.
37'
Právě Sadio Mané to teď schytal od českého reprezentanta Pavla Kadeřábka a obránce Hoffenheimu vyfasoval žlutou kartu.
36'
Alexander-Arnold prchl po pravém křídle a s přesností chirurga vyzval ke skórování Salaha, toho ale Baumann dokázal vychytat a poradil si i s následnou střelou Maného z opačného kraje šestnáctky.
35'
Centr Alexandera-Arnolda se ale do pokutového území ani nedostal a hosté poté pro jistotu odkopli míč na polovinu hřiště.
34'
Benjamin Hübner čistým skluzem nedovolil Morenovi odcentrovat, Reds však budou mít k dispozici rohový kop.
33'
Po trefě Hoffenheimu se hra přeci jen uklidnila, hostům se nedaří dostat míč do bezpečí a kombinace Reds už není tak rychlá a přesná jako na začátku zápasu.
32'
Uth zakopl po souboji s Hendersonem a skácel se k zemi tak neobratně, že málem kopačkami nabral opodál stojícího Matipa. Střídajícímu útočníkovi Hoffenheimu byl odpískán útočný faul.
30'
Mladík Geiger dnes už poněkalikáté fauloval a italský sudí Orsato mu to spočítal žlutou kartou.
29'
Georginio Wijnaldum přišel o míč na polovině hřiště, protiakce Andreje Kramariće ale dlouhého trvání neměla.
28'
Tah s nasazením Utha se Julianu Nagelsmannovi prakticky okamžitě vyplatil. Po Lovrenově nepovedeném odkopu se míče zmocnil Sandro Wagner a posunul kulatý nesmysl právě na kopačku MARCA UTHA, který se z hranice šestnáctky trefil přesně k pravé tyči!
26'
Sadio Mané si počkal na dobíhajícího Alberta Morena a míč mu nesobecky přenechal, krajní zadák Reds už se ale ke střele nedostal.
25'
Krátce po Uthově nástupu do hry hosté mohli snížit. Andrej Kramarić nádhernou kolmicí oslovil sprintujícího Gnabryho, ten ale z levého okraje pokutového území těsně minul vzdálenější tyč!
24'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Nordtveit, přichází Uth.
23'
Po třetí trefě Liverpoolu se hra trochu uklidnila, ovšem vypadá to, že Julian Nagelsmann se chystá poslat do hry dalšího útočníka Marca Utha.
21'
O postupu Reds do Ligy mistrů už asi nepochybuje vůbec nikdo. Wijnaldum povedenou kolmicí vyzval ke sprintu Sadia Maného, který ještě vylepšil pozici pro Roberta Firmina a brazilský kouzelník poté posadil geniální centr přímo na hlavu EMREHO CANA, který se tak prosazuje dnes už podruhé!
20'
Dvacet minut hry je za námi a Reds i nadále svého německého soupeře jasně přehrávají, Simon Mignolet je stále zcela bez práce.
19'
Serge Gnabry si narazil míč se Sandrem Wagnerem a poté se v pokutovém území soupeře skácel k zemi, o penaltový zákrok bránícího hráče Liverpoolu se ale rozhodně nejednalo.
18'
A už je to o dva góly! Roberto Firmino si na levé straně pokutového území udělal prostor pro milimetrově přesnou přihrávku na Wijnalduma, který sice orazítkoval tyč, balon se ale odrazil přímo k MOHAMEDU SALAHOVI a ten už měl úlohu snadnou!
16'
Kramarić odzbrojil laxního Georginia Wijnalduma, poté k němu ale přistoupil Henderson a připravil křídelníka Hoffenheimu o míč.
14'
Morenův centr adresovaný stoperu Matipovi ale postrádal přesnost a Oliver Baumann snadno ukryl míč ve své náruči.
13'
Alberto Moreno si došel pro faul Geigera u levé postranní čáry, sám faulovaný už si chystá balon k rozehrávce nařízeného přímého kopu.
12'
Svěřenci Jürgenna Klopa i nadále útočí a nenechávají obranu Hoffenheimu ani na chvilku vydechnout, na hru domácího týmu je radost pohledět.
10'
Dva vstřelené góly na půdě Hoffenheimu Reds očividně nestačí, už po deseti minutách hry se Liverpool dostává do vedení i v odvetě! Sadio Mané se podobně jako před pár minutami vyřítil do pokutového území, tentokrát si ale na střelu netroufl a posunul míč pod sebe na volného EMREHO CANA, jehož střela propadla Baumannovi do sítě!
10'
Ve zdi stojící Demirbay s Wagnerem ale nenechali centr z pravé strany projít do předbrankového prostoru, o pár sekund později míč skončil v autu.
9'
Alexander-Arnold si došel pro Zuberův faul, hráči v červených dresech tak budou mít k dispozici další standardku – tentokrát z pravé strany.
8'
Sadiovi Manému se přes mladého Geigera nepodařilo odcentrovat a křídelník Liverpoolu pro jistotu posunul míč zpět na Emreho Cana.
7'
Také Hoffenheim poprvé zahrozil. Geiger šikovně roztáhl hru na pravou stranu, kde byl volný Serge Gnabry, ten si ale nepohlídal ofsajdovou linii.
5'
Reds se dostali k exekuci rohového kopu, z toho už ale další nebezpečí pro Hoffenheim nepramenilo a Baumann má míč ve své náruči.
4'
Kloppův soubor v úvodu zcela dominuje. Rychlonohý Sadio Mané se teď dostal až do pokutového území, Oliver Baumann ale včas vyběhl a dostatečně zmenšil střelecký úhel!
3'
Trent Alexander-Arnold sice napálil míč pouze do zdi, od ní se ale kulatý nesmysl odrazil na kopačku Salaha, jemuž ovšem zakončení nevyšlo.
2'
Alberto Moreno se po levé straně vydal kupředu a nedaleko hranice pokutového území byl faulován, Reds tak budou mít k dispozici standardku z velmi zajímavé pozice!
1'

Liverpool FC: Mignolet – Alexander-Arnold, Matip, Lovren, Moreno – Can, Henderson (C), Wijnaldum – Salah, Firmino, Mané.
Náhradníci: Karius – Milner, Gomez, Sturridge, Klavan, Robertson, Solanke

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Kadeřábek, Nordtveit, Vogt (C), Hübner, Zuber – Geiger, Demirbay – Kramarić, Wagner, Gnabry.
Náhradníci: Kobel – Bičakčić, Rupp, Polanski, Toljan, Uth, Szalai

Rozhodčí: Orsato – Di Fiore, Manganelli (všichni Itálie).
Liverpoolští si na německé půdě vypracovali velmi slibný výsledek pro středeční odvetu na Anfield Road. Díky trefám Alexandera-Arnolda a Milnera svěřenci Jürgena Kloppa vedli už 2:0 a ačkoliv se v závěru podařilo snížit Uthovi, výsledek 2:1 nahrává spíše anglickému favoritovi, který může postoupit do Ligy mistrů poprvé od sezóny 2009/2010.

Hoffenheim v podstatě nemá co ztratit. Vesnický celek má už teď jistý postup do Evropské ligy, účast v Lize mistrů by pro svěřence mladého trenéra Juliana Nagelsmanna byla třešničkou na dortu. Pavel Kadeřábek a spol. se o víkendu naladili na odvetu ligovým vítězstvím 1:0 nad Brémami, podaří se jim dnes zaskočit favorita?
Hezký den. Vítám všechny příznivce toho nejlepšího fotbalu u sledování atraktivní odvety play-off o Ligu mistrů, ve kterém Liverpool FC přivítá německý TSG 1899 Hoffenheim. Začínáme ve 20:45, tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.