Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Maribor : Hapoel Be'er Sheva  - 22. srpna 2017   20:45

Maribor
Maribor
16' Viler
1:0
(1:0)
Hapoel Be'er Sheva
Maribor
Handanović – Milec, Šuler, Rajčević, Viler – Kabha, Vrhovec – Bohar (90. Billong), Ahmedi (84. Pihler), Bajde (72. Hotić) – Tavares (C). Trenér: Darko Milanič.
Obradović – Billong, Pihler, Hotić, Mešanović, Palčić, Kramarič.
Gianluca Rocchi – Elenito di Liberatore, Mauro Tonolini (všichni ITA)
Ljudski vrt, Maribor
12 066 diváků
Haimov – Bitton, Taha, Elhamed (46. Ohana), Tzedek, Korhut – Melikson (C), Radi (80. Barda), Ogu – Ghadir (57. Pekhart), Nwakaeme. Trenér: Barak Bakhar.
Goresh – Barda, Eibinder, Broun, Ohayon, Ohana, Pekhart.

To je z mé strany vše, hezký večer.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 5:3. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 8:13.
Je konec! Na stadionu propukla obrovská radost, protože domácí Maribor po vítezství 1:0 nad Hapoelem postupuje do hlavní fáze Ligy mistrů, což je pro slovinský celek obrovský úspěch! Nutno ale dodat, že Maribor zvládl dnešní duel velmi dobře a dle mého postoupil zcela zaslouženě.
90+4'
90+3'
Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Bohar, přichází Billong.
90+2'
Po centru hlavičkoval Nwakaeme a vypadalo to, že je vyrovnáno, jenže Handanovič vytasil parádní zákrok a míč jednou rukou vyrazil!
90+1'
Rozhodčí přidal tři minutky.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89'
Hosté zahrávali rohový kop, ale ani z toho nic nebylo.
88'
Ale domácí dnes brání dobře. Nutno dodat, že často mají i trochu štěstí, ale to přejem připraveným a Maribor je na tento zápas po taktické stránce připraven na jedničku.
86'
Domácí se už pouze brání a když získají míč, pošlou ho na polovinu soupeře.
84'
Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Ahmedi, přichází Pihler.
83'
Z rohu ale domácí nic nevytěžili, ale nutno dodat, že Maribor měl ve vápně jen tři hráče, takže jinak to dopadnout ani nemohlo.
82'
Rohový kop pro Maribor.
81'
Žlutou kartu dostává Kabha (NK Maribor).
80'
Střídání v týmu Hapoel Be'er Sheva FC: ze hřiště odchází Radi, přichází Barda.
79'
Domácí nyní dobré dvě minutky kombinovali na polovině soupeře a ušetřili tím velmi cenné vteřinky.
77'
Izraelci jsou nyní lepší, aktivnější a stále se tlačí dopředu, ale Maribor i nadále odolává a drží těsný postupový výsledek.
75'
Dnešní utkání sleduje 12 066 diváků.
74'
Žlutou kartu dostává Bitton (Hapoel Be'er Sheva FC).
72'
Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Bajde, přichází Hotić.
70'
Je před námi posledních dvacet minutek. Hosté už útočí ve více lidech a domácí chybí do zajímavých brejků, tak uvidíme, jak to dopadne.
68'
Na druhé straně to z dálky vyzkoušel Bohar, ale jeho projektil se neujal a míč ohrozil spíše rohový praporek, než branku Hapoelu.
66'
Po zajímavém centru se k míči prodral Melikson, ale jeho hlavička přesná nebyla a míč skončil nad brankou.
64'
Hostům se velmi rychle krátí čas. Stále prohrávají o jednu branku, což znamená, že by do Ligy mistrů postoupil Maribor, takže je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.
62'
Po rohu zasahoval Handanovič, který vyběhl a míč vyboxoval daleko od své branky.
61'
Poprvé na sebe upozornil také Tomáš Pekhart, který se natlačil k hlavičce, ale míč byl zblokován na rohový kop.
59'
Domácí Ahmedi to zkusil z hranice velkého vápna, ale s jeho slabým přízemním pokusem si Haimov v pohodě poradil.
57'
Střídání v týmu Hapoel Be'er Sheva FC: ze hřiště odchází Ghadir, přichází Pekhart.
57'
Domácí se prokombinovali do vápna izraelského celku, ale nakonec z toho byla jen zblokovaná přihrávka před branku.
55'
Hosté hrají ve druhém poločase o poznání důrazněji, než v tom prvním, ale zatím to k ničemu nevedlo.
53'
Ze standardní situace to vyzkoušel Ahmedi, ale míč poslal jen doprostřed branky, kde byl Haimov.
52'
Žlutou kartu dostává Taha (Hapoel Be'er Sheva FC).
50'
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Hostující celek se snaží, ale zatím nic kloudného nevymyslel.
49'
Rohový kop pro hosty.
48'
Hostující celek v poločase střídal a mělo by to zlepšit ofenzivní hru, tak uvidíme, jak si Hapoel povede. Na lavici stále čeká na svoji šanci i Tomáš Pekhart.
46'
Střídání v týmu Hapoel Be'er Sheva FC: ze hřiště odchází Elhamed, přichází Ohana.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:45.
První poločas je za námi. Sledujeme vyrovnaný duel, který toho zatím příliš nenabídl. Viděli jsme pouze jednu střelu, ale ta skončila gólem, když se trefil Vilar a Maribor tak vede nad Hapoelem 1:0 a v tuto chvíli postupuje do hlavní fáze Ligy mistrů. Bude to ve druhém poločase ještě zajímavé.
45+1'
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44'
Domácí dohrávají první poločas s míčem na svých kopačkách.
42'
Míč do vápna poslal Bohar, ale do zakončení se žádný z hráčů neprodral a stav se nemění.
41'
40'
Do konce prvního poločasu zbývá posledních pět minut a vypadá to, že na další branku si budeme muset počkat do druhého dějství.
38'
Nyní ale hosté získali míč a hned pospíchali dopředu, dlouho kombinovali, ale před velkým vápnem Mariboru o balón zase přšli.
36'
Obraz hry je stále stejný. Domácí drží míč a kombinují. Hosté napadají, ale na útočné polovině se jim příliš nedaří.
34'
Po stříleném centru se k hlavičce dostal Tavares, ale míč skončil těsně nad břevnem hostující svatyně!
33'
Domácí zatím hrají, co potřebují. Dostali se do vedení a nyní už hlavně brání a nikam nepospíchají.
31'
Domácí zahrávali zajímavou standardní situaci, ale po centru míč výborně sebral brankář Haimov.
30'
Žlutou kartu dostává Elhamed (Hapoel Be'er Sheva FC).
29'
Hapoel přidal a je to znát. Hostující celek je nyní lepší a stále se tlačí dopředu, ale Maribor velmi dobře brání a drží postupový výsledek.
27'
Hostující hráč upadl ve vápně Mariboru, ale penaltu rozhodčí neodpískal. Byl z toho roh pro Hapoel, ale z něho nic nebylo.
25'
Domácí zahrávali rohový kop, ale po centru Ahmediho se k míči žádný z jeho spoluhráčů nedostal a Hapoel se lehce ubránil.
23'
Po centru se k hlavičce dostal Ghadir, ale jeho pokus byl velmi nepřesný a míč skončil vysoko nad brankou Mariboru.
21'
Domácí drží míč a kontrolují své vedení. Izraelcům se zatím směrem dopředu příliš nedaří a čeká je dnes pořádná fuška.
20'
Žlutou kartu dostává Ghadir (Hapoel Be'er Sheva FC).
18'
Hosté se hned vydali dopředu a snažili se něco vymyslet, ale ani z této akce nic nebylo a izraelský celek stále prohrává.
16'
Maribor právě vstřelil branku!
Z první šance se domácí dostávají do vedení 1:0 a najednou postupují do hlavní fáze Ligy mistrů! Domácí hráč pronikl do vápna, přihrál pod sebe a MITJA VILER propálil vše, co mu stálo v cestě, krásná trefa.
15'
Po centru se do zakončení dostával Bajde, ale nakonec před ním zasáhl obránce a míč uklidil do zámezí.
14'
Nakonec se hosté dopředu vydali, ale ani z toho nebylo. Na tahu je slovinský celek, který to zkouší kombinačne.
12'
Hosté kombinují na své polovině a zatím nikam nepospíchají, což je logické, protože hrát dnes musí především domácí Maribor.
11'
Viler na polovině zajel do protihráče a zcela zasloužen vyfasoval žlutou kartu.
10'
Z dálky to nakonec vyzkoušel domácí Milec, ale jeho projektil byl nepřesný a míč skončil vysoko nad brankou, kterou střeží Haimov.
8'
Domácí jsou o něco aktivnější, ale zatím se k ničemu nedostali. Hapoel zatím velmi dobře napadá.
7'
Ale hosté nic nevymysleli. Zatím je k vidění opravdu pouze mnoho nepřesných přihrávek a hraje se hlavně okolo středového kruhu.
5'
Domácí to zkusili po levé straně, ale ve finální fázi vše zastavila nepřesná přihrávka a na tahu jsou hosté z Izraele.
3'
Zatím je to plné nepřesností a míč létá ze strany na stranu. Vypadá to, že to bude dnes velký boj o každý míč.
1'
Úvodní výkop obstarali hostující fotbalisté, kteří začali dlouhým nákopem.
1'

NK Maribor: Handanović – Milec, Šuler, Rajčević, Viler – Kabha, Vrhovec – Bohar, Ahmedi, Bajde – Tavares (C). Trenér: Darko Milanič.
Náhradníci: Obradović – Billong, Pihler, Hotić, Mešanović, Palčić, Kramarič.

Hapoel Be'er Sheva FC: Haimov – Bitton, Taha, Elhamed, Tzedek, Korhut – Melikson (C), Radi, Ogu – Ghadir, Nwakaeme. Trenér: Barak Bakhar.
Náhradníci: Goresh – Barda, Eibinder, Broun, Ohayon, Ohana, Pekhart.

Rozhodčí: Gianluca Rocchi – Elenito di Liberatore, Mauro Tonolini (všichni ITA).
Úvodní zápas

První zápas se hrál samozejmě na hřišti izraelského celku a byl velmi zajímavý. Do vedení se dostali hosté, když se v 10. minutě prosadil Tavares. Domácí pak ale zabrali a po dvou trefách nakonec vyhráli 2:1, takže mají do Ligu mistrů o něco blíže, ale bude to dnes ještě velká bitva.
Hapoel Be'er Sheva FC

Izraelský mistr, jehož dres nově obléká také český útočník Tomáš Pekhart, byl nasazený již do druhého předkola, v němž porazil maďarský Honvéd celkovým výsledkem 5:3. O něco větší drama to bylo v další fázi s bulharským Razgradem, Sheva doma vyhrála 2:0, nicméně o týden později se ještě strachovala o postup, když prohrála 1:3. Čtvrté předkolo si tento celek zahrál i v minulém roce, nicméně kvůli pokažené odvetě nepřešel přes skotský Celtic a musel se spokojit s Evropskou ligou, kde mimochodem dvakrát nestačil na pražskou Spartu, ale i tak postoupil do prvního vyřazovací kola, kde mu stopku vystavil Beşiktaş.
NK Maribor

Úřadující šampión posledního ročníku slovinské nejvyšší soutěže, který si v minulém roce nezahrál ani ve skupině Evropské ligy, narazil ve druhém předkole Ligy mistrů na bosenský klub Zrinjski, přes který postoupil po výsledcích 2:1 a 1:1. Poměrně přijatelného soupeře potom Maribor dostal i ve třetí části kvalifikace a připsal si dvě hubené výhry 1:0 na úkor islandského Hafnarfjorduru. Velmi dobře si svěřenci hlavního kouče Darka Milaniče vedou i v ligové soutěži.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Na programu jsou odvetné utkání posledního předkola Ligy mistrů a my budeme sledovat duel mezi Mariborem a Hapoel Be'er Sheva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.