Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Nice : Ajax - 26. července 2017   20:45

Nice
Nice
33' Balotelli
1:1
(1:0)
Ajax
Ajax
49' van de Beek
Nice
Cardinale – Souquet, Dante, Le Marchand, Sarr – Eysseric, Koziello, Seri, Lees Melou (87. Henrique) – Srarfi (77. Marcel), Balotelli (71. Plea).
Benitez, Henrique, Jallet, Marcel, Plea, Tameze, Walter.
Ajax
Onana – Veltman, Sanchez, De Ligt, Viergever – van de Beek, Schone (73. de Jong), Ziyech – Kluivert (68. Neres), Dolberg, Younes.
van Leer, Neres, Dankerlui, de Jong, Eiting, Huntellar, Zeefuik.

Tímto se s Vámi loučím a přeji dobrou noc!
Dnešní dramatické utkání je u svého konce! Nice nedokázalo ve druhém poločase udržet své jednobrankové vedení, když se Ajaxu povedlo po hrubce Cardinala ve 49. minutě vyrovnat. Hosté poté byli téměř po celý poločas lepším týmem a málem se dostali i do vedení. Do vedení se však mohli v samém závěru vrátit i domácí, nicméně Plea ve velké šanci selhal. Utkání tedy skončilo pravděpodobně spravedlivou remízou 1:1, což je výsledek, který pro odvetu mnoho neznamená. Nicméně v mírně lepší pozici je Ajax.
90+5'
90+4'
Nice se nadále drží na útočné polovině a snaží se rozhodnout. Ajax se těžko brání, zatím ale úspěšně.
90+3'
Hrdinou Nice se mohl stát Plea, který si pohlídal ofsajdovou linii a po parádním pasu Seriho běžel sám na branku. Plea ale selhal při zakončení, když nedokázal trefit branku!
90+2'
Nice si v posledních sekundách vytváří silný tlak! Marcel dostal míč na malé vápno, kde po souboji s bránícím hráčem upadl. Rozhodčí ale nechává hru pokračovat!
90+1'
Ve druhém poločase budou nastaveny čtyři minuty!
90+1'
Plea obdržel míč do vápna, kde se obtočil okolo hráče a vystřelil. Bránící hráč ale natáhl nohu a ránu srazil na rohový kop.
90'
Veltman se na středu hřiště dopustil taktického faulu a vidí žlutou kartu.
90'
Ke střele zpoza vápna se odhodlal tentokrát Ziyech, který technickým pokusem zaměstnal Cardinala. Ten musel vytáhnout další těžký zákrok!
88'
De Jong se pustil do parádní individuální akce, kterou ale mírně pokazil nepřesným zakončením. Střela zpoza vápna totiž skončila daleko od levé tyče.
87'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Lees Melou, přichází Henrique.
85'
Zajímavou příležitost měl na noze de Jong, který dostal míč do vápna a z pravé strany napálil míč do Cardinala. Brankář Nice předvedl důležitý zákrok.
84'
Oba celky hrají ve finální fázi hodně zbrkle a obrany to mají hodně jednoduché. Fotbalistů se očividně zmocňuje nervozita.
83'
Marcel si z pravého křídla navedl míč před vápno a vystřelil. Onana ani nemusel zasahovat, míč totiž proletěl vysoko nad brankou.
81'
Tohle se často nevidí! Hosté si dokázali vytvořit solidní přečíslení, které ale nakonec k ničemu nevedlo. Obrovskou zásluhu na tom má jeden vytržník a pořadatelé, kteří se ocitli na ploše a rozhodili hostující hráče.
79'
Nice nedokázalo po volném kopu najít cestu k tomu, aby vystřelilo na branku Onana. Ajax hraje ve druhém poločase velmi dobře a je lepším týmem po všech stránkách.
78'
Domácí se hnali do rychlého protiútoku, který donutil van de Beeka k ostrému zákroku, za který vidí žlutou kartu. Žlutý kartónek posléze uviděl i Sanchez!
77'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Srarfi, přichází Marcel.
76'
Velmi aktivní Ziyech se dostal k další střele a vedl si o něco lépe než před chvílí. Míč zasáhl branku a Cardinale musel vytáhnout dobrý zákrok!
75'
Ziyech si dokázal udělat prostor a vystřelil z pětadvaceti metrů přesně nad břevno. Hosté to začali zkoušet ze všech pozic.
73'
Střídání v týmu Ajax Amsterdam: ze hřiště odchází Schone, přichází de Jong.
72'
Ajax mohl jít do vedení! Sanchez se ve vápně dostal k hlavičce, která skončila s pomocí Cardinala na břevně!
71'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Balotelli, přichází Plea.
70'
Balotelli vyprodukoval z přímého kopu tvrdou střelu, která byla sražena na rohový kop.
69'
Nice začalo více držet míč na útočné polovině a pramení z toho fauly Ajaxu. Dalším žlutým hříšníkem je Schone.
68'
Střídání v týmu Ajax Amsterdam: ze hřiště odchází Kluivert, přichází Neres.
67'
Nice s rozehrávkou volného kopu nenaložilo nejlépe a o míč velmi rychle přišlo.
66'
De Ligt si nepočínal na středu hřiště zrovna nejlépe, protože se dopustil faulu, za který obdržel žlutou kartu.
65'
Z tribun se začíná ozývat pískání. Domácím se ve druhém poločase vůbec nedaří a jsou neustále pod tlakem.
64'
Schone se pokusil při rozehrávce volného kopu překvapit a rozhodl se pro dalekonosnou střelu. Tvrdý pokus proletěl vysoko nad brankou Nice.
63'
Hosté se po rohovém kopu nedokázali dostat ke střele. Nicméně Ajax nadále zůstává u míče.
62'
Viergever se vydal na útočný výlet a nakonec i vystřelil. Jeho rána byla sražena na rohový kop.
61'
Ziyech šikovně zakroutil míč do vápna, domácí obrana se ale tentokrát dokázal dobře zorientovat a míč odvrátila do bezpečí.
60'
Seri si při bránění pomohl držením a Veltman se skácel na zem. Ajax bude zahrávat volný kop z nebezpečné pozice.
58'
Kluivert se pokoušel po pravém křídle dostat do pokutového území, ale tento záměr mu překazil Sarr, který svého soka odtlačil od míče a ten se zakutálel až do zámezí.
56'
Nice se nedaří navázat na tlak z konce prvního poločasu, Ajax v těchto minutách s přehledem kontroluje hru.
55'
Na trávníku zůstal na malou chvíli ležet jeden z domácích hráčů, a tak se nehrálo. Po krátkém přerušení se již ale pokračuje ve hře.
54'
Rychlá akce Ajaxu byla i střelecky zakončena. Ze střední vzdálenosti se opřel do míče Schone a Cardinale musel zasahovat.
53'
Nice se podařilo hru uklidnit a francouzský celek se postupně začíná znovu tlačit do útoku.
51'
Ajax se snaží využít zaskočení v řadách Nice a kombinuje na útočné polovině.
49'
Ajax právě vstřelil branku!
V Nice je překvapivě vyrovnáno! Ajax z první šance v prvním poločase udeřil a dává velice důležitou branku. Cardinale špatně vyboxoval centr z pravé strany, když míč vyrazil pouze na DONNYHO VAN DE BEEKA, který pohotově uklidil míč do sítě.
48'
Srarfi vytvořil na jednoho z obránců silný tlak a dostal se přes něj. Rozhodčí ale akci přerušil kvůli útočnému faulu.
47'
Balotelli se z levé strany procpal do vápna, tentokrát ale místo střely chtěl přihrávat a to nebylo nejlepší řešení.
46'
Domácí družina zahájila rozehrávkou druhý poločas.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:47.
Úvodní minuty utkání patřily hostujícímu Ajaxu, který se pokoušel tlačit do útoku a byl hodně nebezpečný. Nice se z tohoto tlaku otřepalo a postupně přebralo aktivitu. Vše vyvrcholilo ve 33. minutě, kdy se dokázal prosadit Mario Balotelli a poslal francouzský celek do vedení. Jak bude vypadat druhý poločas?
45+2'
45+1'
Fotbalisté Ajaxu drží míč na útočné polovině, ale nemohou se dostat do zakončení. V prvním poločase se zřejmě už nic nestane!
45'
V prvním poločase bude nastavena jedna minuta!
44'
Po mnoha odrazech se před vápnem dostal k míči Eysseric a tvrdou přízemní střelou prověřil Onanu. Brankář Ajaxu dokázal míč udržet na svém těle.
43'
Obrana Ajaxu nepůsobí jistým dojmem a domácí se začínat dostávat do velkého počtu přečíslení. Pokud se hosté nezlepší, tak určitě v tomto duelu ještě nějakou branku inkasují.
41'
Eysseric se dost hlasitě dožadoval odpískání penalty, až mu rozhodčí udělil žlutou kartu.
40'
Nádherná akce Nice nakonec druhým gólem neskončila. Balotelli geniálním pasem vysunul dopředu Srarfiho, který naservíroval míč do vápna na Eysserica. Toho ale dokázal doběhnout Veltman a tvrdým způsobem mu míč sebral.
39'
Volné kopy očividně nejsou silnou stránkou Nice. Během krátké chvíle zahrávali domácí další a ani tentokrát nedokázali ohrozit branku Onana.
38'
Domácí jsou po vstřelené brance hodně aktivní a poprvé v utkání potvrzují roli mírného favorita.
37'
Seri centroval míč na bližší tyčku, obrana Ajaxu ale odvrátila míč do bezpečí.
36'
Souquet se z pravé strany dostal až k pokutovému území, kde byl faulován a Nice bude zahrávat volný kop.
35'
Fotbalisté Ajaxu se snaží na inkasovanou zareagovat a kombinují na útočné polovině. Obrana Nice ale působí jistým dojmem.
33'
Nice právě vstřelilo branku!
Francouzský celek se dostává do vedení. Tentokrát domácím jeden z rychlých útoků vyšel a největší zásluhu na tom má Seri. Ten se šikovně prosmýkl za obranu Ajaxu, přízemním centrem našel na malém vápně MARIA BALOTELLIHO, který si v této pozici již věděl rady a nasměroval míč za brankovou čáru.
32'
Nice se v prvním poločase spoléhá převážně na rychlé protiútoky, který však chybí lepší finální fáze.
31'
Domácí obrana si po centru z volného kopu ve vápně dobře rozebrala hostující hráče a zabránila nějakému zakončení.
30'
Balotelli se vrátil na vlastní polovinu, aby pomohl s bráněním. Schoneho ale zastavil hodně tvrdě a vykoledoval si žlutou kartu.
28'
Na druhé straně vystřelil z dobrých třiceti metrů Schone a Cardinale se musel hodně natáhnout, aby míč vyrazil do bezpečí.
27'
Koziello se před vápnem chopil k míče a rozhodl se okamžitě vypálit. Onana ale na střelu dobře viděl a dokázal v poklidu zasáhnout.
26'
Srarfi se šikovně uvolnil na levém křídle a centroval míč do vápna na Balotelliho. Míč před italským útočníkem na poslední chvíli vyboxoval do bezpečí Onana.
25'
Cardinale neodkopl míč podle svých představ a trefil Dolberga. Útočník ale chyby brankáře Nice nevyužil, protože se od něj míč odrazil do zámezí.
24'
Hostující Ziyech si znovu na útočné polovině vykoledoval faul. Domácí se nemohou dostat k míči.
22'
Ajax rozehrál volný kop hodně zbrkle a o míč na malou chvíli přišel. Nyní už však hosté znovu kombinují. K brance Nice se ale nedostávají.
21'
Ziyech se pokoušel prosadit podél levé lajny, nicméně byl faulován a hosté budou zahrávat volný kop.
20'
Hosté kombinují s míčem na středu hřiště a vyčkávají.
19'
Balotelli dostal míč do běhu, šikovně se před vápnem uvolnil a zkusil to technickou střelou. Ta ale letěla vysoko nad branku.
18'
Individuální akcí se prezentoval Younes, který prošel středem hřiště až k vápnu a vystřelil. Střela ale nebyla přesná a Cardinale ani nemusel zasahovat.
17'
Ajaxu se přestalo po kvalitním vstupu do utkání dařit, hosté ztrácí na středu hřiště spoustu míčů.
15'
Balotelli je v posledních minutách hodně vidět. Tentokrát se pokusil prudkým pasem vyslat do brejku Srarfiho, který ale podklouzl a na míč nedosáhl.
14'
Srarfi dostal míč na pravém křídle a uháněl k pokutovému území. Před ním chtěl míč posunout pod sebe na Balotelliho, pas ale zablokoval jeden z obránců.
13'
Rychlá akce Nice nakonec zakončení nepřinesla. Balotelli si nedokázal pohlídat ofsajdové postavení.
11'
Fotbalisté francouzského celku kombinují na útočné polovině a postupným útokem se pokouší najít mezeru v obraně Ajaxu.
10'
Výkon Nice zatím zůstává za očekáváním. Domácí se nemohou dostat do tempa a převážně se pouze brání.
8'
Sanchez při rozehrávce vyrobil obrovskou chybu, když trefil Balotelliho. Italský útočník měl ale smůlu a míč se mu odrazil daleko od kopačky. Hosté tedy stihli akci zachránit.
7'
Ajax se pokoušel prosadit kombinačním útokem, obrana Nice ale svého soka do vápna nepustila.
3'
Ajax je v úvodních minutách aktivnější a pokouší se překvapit obranu Nice. Domácí vypadají zaskočeně.
1'

OGC Nice: Cardinale – Souquet, Dante, Le Marchand, Sarr – Eysseric, Koziello, Seri, Lees Melou – Srarfi, Balotelli.
Náhradníci: Benitez, Henrique, Jallet, Marcel, Plea, Tameze, Walter.

Ajax Amsterdam: Onana – Veltman, Sanchez, De Ligt, Viergever – van de Beek, Schone, Ziyech – Kluivert, Dolberg, Younes.
Náhradníci: van Leer, Campos, Dankerlui, de Jong, Eiting, Huntellar, Zeefuik..
Loňský finalista Evropské ligy má rovněž za cíl postup do základní skupiny Ligy mistrů. Ajax v tomto dvojzápase rozhodně není favoritem a bude to mít velice těžké. Pokud by se však podařilo dnes fotbalistům Ajaxu uhrát dobrý výsledek, mohli by získat před odvetou psychickou výhodu, protože by v rozhodujících momentech hráli před vlastními fanoušky.
Nice bylo v loňské sezóně velkým překvapením a v Ligue 1 se umístilo na třetím místě. Z toho důvodu se dostalo do třetího předkola Ligy mistrů a pokusí se probojovat až do základní skupiny. Los uštědřil Nice velice těžkého soupeře, tudíž budou chtít uhrát v domácím zápase solidní výsledek pro odvetu. Co nám ukáže největší hvězda francouzského klubu Mario Balotelli?
Přeji krásný večer! V rámci třetího předkola Ligy mistrů se spolu utkají dva velmi silné týmy a to francouzské Nice a nizozemský Ajax Amsterdam. Úvodní duel se odehraje ve Francii a může hodně naznačit, kdo nakonec postoupí dále.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.