Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Ajax : Kyjev - 22. srpna 2018   21:00

Ajax
Ajax
2' van de Beek  • 35' Ziyech  • 43' Tadić
3:1
(3:1)
Kyjev
Kyjev
16' Kędziora
Ajax
Onana – Mazraoui, de Ligt (C), Blind, Tagliafico – van de Beek (87 de Wit), Schöne, de Jong – Ziyech, Huntelaar, Tadić
Lamprou – Nissen Kristensen, Wöber, Eiting, Labyad, de Wit, Johnsen
Clément Turpin – Nicolas Danos, Cyril Gringore (všichni Francie)
Johan Cruijff Arena, Amsterdam
Kyjev
Bojko – Kędziora, Burda, Kádár, Pivarić – Garmaš (46. Šepeljev), Sydorčuk (C) (77. Tchê Tchê), Bujalskij – Cygankov, Besjedin, Verbič
Buščan – Tchê Tchê, Šepeljev, Morozjuk, Sidcley, Šabanov, Rusyn

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 8:3. Rohy: 6:8. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:10.
Je dobojováno a z vítězství se radují hráči Ajaxu. Ti si ve druhém poločase svůj náskok spíše hlídali a soustředili se na defenzivu. Přesto to byli právě oni, kdo mohl vstřelit další góly, ovšem van de Beek a Ziyech trefili pouze brankovou konstrukci.
90+2'
90+1'
Nad rámec základní hrací doby byla nastavena jedna minuta.
90'
Po centru Cygankova se k hlavičce dostal Besjedin, ovšem jeho zakončení bylo velmi slabé a Onana si připsal rutinní zákrok.
89'
Tchê Tchê dlouho váhal s centrem a nakonec mu míč ukopl Tagliafico. Hosté ale budou mít alespoň šanci udeřit z rohového kopu.
88'
Po chybné rozehrávce Bojka se do velké šance dostal Ziyech, ovšem marocký záložník trefil pouze levou tyč hostující svatyně!
87'
Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází van de Beek, přichází de Wit.
86'
Tadić se prodral okolo Burdy, jenže poté nepřesně přihrál Schönemu, a do útoku se tak opět ženou modří.
85'
Domácí už se malinko zatáhli a momentálně jediným hráčem na útočné polovině je útočník Huntelaar, který se snaží napadat rozehrávku Kyjeva.
84'
Rohový kop měli k dispozici na druhé straně také fotbalisté Dynama, ale nabídku Cygankova odvrátil na přední tyči stojící Blind.
82'
Přízemní pas Ziyecha proskákal vápnem až k volnému Huntelaarovi, jehož tvrdo ránu dokázal Bojko nadvakrát zkrotit.
81'
Tagliaficův centr z levé strany byl zblokován obranou hostů, bude z toho rohový kop pro Ajax.
80'
Za dlouhým pasem Schöneho se hnal Tadić, avšak toho ve sprinterském souboji předčil Pivarić, jenž následně poslal balon na volného Burdu.
79'
Cygankov se utrhl na pravé straně a poté nabízel míč pod sebe, avšak nikdo z jeho spoluhráčů jej nedokázal nasměrovat za záda Onany.
78'
Mazraoui poslal do vápna dobrý centr, ale gólman hostů celou sitauci dobře přečetl, vyběhl z brány a míč lapil.
77'
Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Sydorčuk, přichází Tchê Tchê.
76'
Tagliafico si krásně obhodil Sydorčuka a poté byl sražen k zemi Kędziorou, ale hlavní sudí nechává hru plynout dál.
75'
Po několika nepřesnostech se balon odrazil ke Kádárovi, který raději uklidnil hru a zapojil do kombinace také brankáře Bojka.
74'
Ziyech si srovnal balon a poté vypálil zpoza šestnáctky, jenže jeho pokus byl hodně nepřesný a Bojko nemusel zasahovat.
73'
Další velká šance Ajaxu! Tadić načechral míč přesně na hlavu van de Beeka, jenž svým zakončením orazítkoval břevno hostující brány.
72'
Huntelaar si seběhl pro balon až na vlastní polovinu, kde byl navíc faulován, a domácí tak budou moci v klidu rozehrávat.
71'
Hosté zahrávali volný přímý kop z dobré pozice, avšak Cygankovova střela na přední tyč nebyla přesná a Onana pouze kontroloval balon očima.
70'
Žlutou kartu dostává Tagliafico (AFC Ajax).
69'
Šepeljev vystihl rozehrávku domácích a následně chtěl vybídnout ke skórování Sydorčuka, avšak jeho přihrávku zblokoval dobře postavený Blind.
68'
Kędziora prováhal ideální chvíli k centru a následně k němu přistoupil Blind, jenž mu balon ukopl od nohy.
67'
A už to mohlo být o tři branky! Tadić si zpracoval Schöneho nákop a poté poslal míč pod sebe na Huntelaara, jehož střela z voleje jen těsně minula levou tyč Bojkovy svatyně.
66'
Domácí se nyní snaží malinko uklidnit hru a obránci si momentálně již poněkolikáté vyměňují balon mezi sebou.
65'
Tadić hledal ve vápně číhajícího Huntelaara, avšak jeho centr byl příliš vysoký a zkušený forvard Ajaxu neměl nárok na něj dosáhnout.
63'
Verbič našel svým přízemním centrem Cygankova, jehož tvrdou ránu z voleje ale stačil zblokovat kapitán Amsterdamu de Ligt.
62'
Donny van de Beek si chtěl narazit s Huntelaarem, avšak zpětný pas domácího útočníka byl nepřesný, a akce Ajaxu tak skončila nevalně.
61'
Sydorčuk posílal svůj centr na přední tyč, ovšem tam se nenacházel nikdo z jeho spoluhráčů a Tagliafico odkopl míč do bezpečí.
60'
Rohový kop si vyzkouší také hosté, jelikož Verbičův přízemní centr raději odehrál do zámezí Blind.
59'
Ten se ale domácímu celku příliš nevydařil, Schöneho nabídku si totiž ze vzduchu pro sebe stáhl brankář Bojko.
58'
Ziyech si sice svou kličkou nepřišel na Kędzioru, avšak díky jeho bojovnosti bude Ajax alespoň zahrávat roh.
57'
Parádně to nyní udělal Mazraoui, jenž si nejprve krásně obehrál Verbiče a poté vybojoval pro svůj tým aut v blízkosti pokutového území Dynama.
56'
Schöne vystihl přihrávku Kádára a mohl jít se svými spoluhráči do brejku, ale chybu svého spoluhráče napravil Cygankov, jenž domácího záložníka fauloval.
55'
K dalekonosné ráně se teď odhodlal Pivarić, avšak jeho tvrdá pumelice zamířila vysoko nad bránu a Onana mohl zůstat v klidu.
54'
Donny van de Beek byl ve vápně lehce postrčen Kádárem a poté, co se poroučel k zemi, volal po odpískání pokutového kopu, jenže píšťalka sudího zůstala němá.
53'
Modří se pokoušeli rychlou kombinací překonat obranu svého soupeře, ovšem domácí hráči je nepustili do blízkosti svého pokutového území.
52'
Šepeljev chtěl přenést hru doprava na volného Cygankova, avšak pas se mu vůbec nepovedl a skončil až v zámezí.
51'
Onana se dostal pod tlak napadajícího Besjedina a nakonec musel balon pouze odkopnout co nejdále od své brány.
50'
Do skákavého pasu van de Beeka se chtěl opřít Tadić, před kterým ale na poslední chvíli odkopl míč Kádár.
49'
Tagliafico se chtěl protáhnout po lajně okolo Kędziory, ale nakonec si vše rozmyslel a raději poslal balon zpět na de Ligta.
48'
Ajax zahrával volný přímý kop, ale Schöne poslal svůj centr přesně do rukavic Bojka, jenž následn rychle rozehrál na volného Gygankova.
47'
Dlouhý nákop Blinda mířil na Huntelaara, ovšem ten byl v souboji předskočen Burdou, jenž však poslal míč pouze ke kopačkám Schöneho, a domácí tak mohou dát kombinovat.
46'
Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Garmaš, přichází Šepeljev.
46'
Je za námi první poločas a stav je zatím 3:1 pro domácí. Ti měli velmi dobrý vstup do utkání a hned ve druhé minutě je poslal do vedení van de Beek. Následně se do útočení pustili také hosté a v 16. minutě vyrovnal Kędziora. Ajax se poté dlouho nemohl prosadit, ale nakonec odcházel do kabin spokojenější díky gólům Ziyecha a Tadiće.
45+3'
45+2'
Garmaš svým dlouhým pasem opět hledal Besjedina, ale tomu při zpracování míč uskočil od nohy, čehož využil Blind, který nedovolil útočníkovi Dynama pokračovat v jeho akci.
45+1'
Nad rámec úvodní pětačtyřicetiminutovky byly nastaveny dvě minuty.
45'
Další nabídka Tagliafica směřovala na Huntelaara, avšak tentokráte byli obránci Dynama pozorní a Burda odhlavičkoval míč do bezpečí.
43'
Ajax právě vstřelil branku!
Těsně před koncem prvního poločasu se Ajax dostává do dvoubrankového vedení! Tagliafico dostal na levé straně hodně času na centr, kterým našel na přední tyči úplně volného DUŠANA TADIĆE, jenž už neměl problém nasměrovat míč za Bojkova záda.
42'
Besjedin se ocitl v dobré palebné pozici, ale skvělým obranným zákrokem se prezentoval Blind, jenž dokázal hostujícímu útočníkovi balon vypíchnout.
41'
Huntelaar vybojoval míč a mohl postupovat dopředu, ale nechtěl riskovat rychlou ztrátu, a proto raději poslal zpětnou přihrávku na Blinda.
40'
Schöne si už už naváděl balon na střelu, jenže na poslední chvíli mu pod nohy skočil Garmaš, jenž dokázal domácího záložníka čistým skluzem odzbrojit.
39'
Ziyech se nyní opět odhodlal ke střele zpoza šestnáctky, ovšem tentokráte zamířil balon přímo do náruče připraveného gólmana Dynama.
38'
Žlutou kartu dostává Garmaš (FC Dynamo Kyjev).
37'
Pro hostující celek je to určitě velká škoda, neboť v posledních minutách to byli právě oni, kdo se více dostával do zajímavých akcí.
35'
Ajax se z ničeho nic opět dostává do vedení! Těsně před pokutovým územím si balon na levačku navedl HAKIM ZIYECH, který s přispěním lehké teče obránce Kádára dokázal překonat Bojka.
34'
Ve vápně se po lehkém kontaktu s Blindem poroučel k zemi Verbič, který se následně dožadoval penalty, jenže hlavní sudí zůstal v klidu a hra plyne dál.
33'
Z toho ale vůbec nic nevzniklo, jelikož Garmaš až moc přetáhl svou nabídku na zadní tyč a míč doskákal až za postranní čáru.
32'
Kędziora se chtěl kličkou zbavit Ziyecha, což se mu sice nepovedlo, avšak alespoň vybojoval pro svůj tým rohový kop.
31'
Po něm už se dostal k hlavičce Tagliafico, který ale v krkolomné pozici nedokázal zakončit přesně.
30'
S dalším zakončením přispěchal o pár chvil později Ziyech a i jeho pokus byl zblokován, takže uvidíme další roh.
29'
Z rohového kopu ale nic nevzniklo, ve vápně si totiž nejvýše naskočil Kádár, jenž odhlavičkoval míč daleko od Bojkovy brány.
28'
Donny van de Beek napřáhl ke střele zpoza šestnáctky, a jelikož balon lehce tečoval Burda, bude se kopat od rohového praporku.
27'
Na dlouhý nákop Garmaše si nabíhal Besjedin, avšak před ním stačil zasáhnout Blind, jenž hostujícího útočníka do šance nepustil.
26'
Tagliafico přišel o balon a následně se jej pokusil získat zpět, avšak v souboji s Kędziorou si pomohl faulem a hra byla přerušena.
25'
Tadić na levé straně sice umotal Kędzioru, ovšem svým následným centrem nenašel nikoho ze svých spoluhráčů, a hrát tak nyní může Pivarić.
24'
Žlutou kartu dostává Kędziora (FC Dynamo Kyjev).
23'
Po následném rohovém kopu Garmaše hlavičkoval Burda, ale jeho zakončení se mezi tři tyče nevešlo.
22'
Standardku si vyzkoušeli na druhé straně také hosté a Onana musel být opět připravený, neboť Pivarićova rána mířila do horního rohu, avšak kamerunský gólman předvedl další skvělý zákrok.
21'
Žlutou kartu dostává Huntelaar (AFC Ajax).
20'
Exekuce se ujal Schöne, jehož nabídku na přední tyč v pohodě odvrátil dobře postavený Pivarić.
19'
Tadić se nyní pustil mezi dva protihráče a málem se dostal až do pokutového území, ovšem Burda zatáhl za záchrannou brzdu a srbského záložníka ve službách Ajaxu fauloval, volný přímý kop pro domácí.
18'
S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Ziyech, ale na Pivariće si svou kličkou nepřišel a bude z toho pouze aut.
16'
Dynamo Kyjev právě vstřelilo branku!
A máme vyrovnáno! Po dalším rohu se opět Onana parádně vytáhl zakončení Kádára, ovšem na dorážku TOMASZE KEDZIORY už byl krátký.
15'
A hned z toho byla velká šance hostů! Blind odhlavičkoval míč pouze na Kádára, jehož volej vyrazil konečky prstů Onana.
14'
Verbičův centr z levé strany zblokoval Mazraoui a bude z toho první rohový kop pro Dynamo.
13'
K Sydorčukovi se stáhli hned dva protihráči a kapitánovi kyjevského celku nakonec nezbylo nic jiného než poslat zpětnou přihrávku na Burdu.
12'
Ke střele ze střední vzdálenosti se odhodlal de Jong, jenže rána mu vůbec nesedla a balon o pořádný kus minul hostující svatyni.
11'
Za kolmým pasem Garmaše se hnal Cygankov, ale de Ligt balon dobře pokryl a nechal ho dojet až do zámezí, tudíž bude Onana vykopávat od brány.
10'
Besjedin sklepl dlouhý Bojkův nákop pod sebe, avšak tam se nacházel pouze Schöne, který následně roztáhl hru doprava na Mazraouiho.
9'
Mazraoui si nejdříve obhodil Pivariće, jenže poté si míč příliš předkopl a ve snaze získat jej zpět fauloval Kádára, takže z jeho akce nic nevzniklo.
8'
Tadić si seběhl pro balon až na polovinu hřiště, kde jej nedovoleně atakoval Garmaš, a domácí tak budou moci v klidu rozehrávat.
7'
Kędziora se dostal pod tlak napadajícího Ziyecha, ovšem s celou situací si poradil velmi dobře a odrazem od hráče Amsterdamu poslal balon do zámezí.
6'
Ten si vzal na starosti Schöne, jenž však našel pouze Kádára, který odhlavičkoval balon do bezpečí.
5'
Za nabídkou Tadiće z levé strany se dral Huntelaar, avšak toho dokázal pokrýt Burda. Akce Ajaxu ale pokračovala a bude z toho roh pro domácí.
4'
Do další akce mohl jít Huntelaar, ovšem zkušený forvard se v době přihrávky Ziyecha nacházel v ofsajdu, který byl také odpískán.
2'
Dlouho to netrvalo a máme tu první branku! Ziyech poslal do vápna parádní centr, který sklepl Tadić na volného DONNYHO VAN DE BEEKA, jehož přízemní pokus projel Bojkovi pod rukou a zastavil se až o síť.
1'
Hlavní sudí poprvé foukl do píšťalky, jdeme na to! Úvodního výkopu se ujali hráči Dynama, kteří dnes nastupují v modrých dresech. Jejich soupeř naopak zvolil červeno-bílou sadu.
1'
Aktéři dnešního duelu jsou již na hrací ploše a Johan Criujff Arenou se aktuálně nesou tóny hymny Ligy mistrů.

AFC Ajax: Onana – Mazraoui, de Ligt (C), Blind, Tagliafico – van de Beek, Schöne, de Jong – Ziyech, Huntelaar, Tadić
Náhradníci: Lamprou – Nissen Kristensen, Wöber, Eiting, Labyad, de Wit, Johnsen

FC Dynamo Kyjev: Bojko – Kędziora, Burda, Kádár, Pivarić – Garmaš, Sydorčuk (C), Bujalskij – Cygankov, Besjedin, Verbič
Náhradníci: Buščan – Tchê Tchê, Šepeljev, Morozjuk, Sidcley, Šabanov, Rusyn

Rozhodčí: Clément Turpin – Nicolas Danos, Cyril Gringore (všichni Francie).
FC Dynamo Kyjev

Celek z hlavního města Ukrajiny se po loňském nezdaru v kvalifikaci, kdy ztratil velmi slibně rozehraný dvojzápas s Young Boys Bern, opět vrátil do boje o milionářskou soutěž, ve které se naposledy objevil v sezoně 2016/2017. Na rozdíl od svého dnešního soupeře bylo Dynamo předsazeno až do třetího předkola, v němž, jak zřejmě každý český fotbalový příznivec ví, narazilo na pražskou Slavii. První zápas zvládla Chackevićova družina solidně a z Edenu si odvezla slibnou remízu 1:1. Na domácí půdě navíc šla rychle do vedení a poté, co nebyla sešívaným uznána vyrovnávací branka, si už výsledek pohlídala a v závěru ještě zpečetila svou výhru druhým gólem. Přestože nová sezona je teprve na svém začátku, Kyjev už se může pyšnit ziskem jedné trofeje, v domácím superpoháru totiž přetlačil Šachtar Doněck 1:0. Na tento výsledek mají zřejmě v klubu patent, neboť stejným poměrem zatím vyhrálo Dynamo všechna svá ligová utkání a v neúplné tabulce mu patří třetí místo, přičemž týmy na první a druhé pozici mají stejně bodů a o jeden odehraný duel víc.
AFC Ajax

Ajax se zatím v nemistrovské části, do které se dostal díky druhému místu v nizozemské Eredivisie, prezentuje ve velmi dobrém světle a zatím v ní nepoznal hořkost porážky. Na úvod se Amsterdam utkal s rakouským Sturm Grazem, jenž pro něj neznamenal příliš velkou překážku a po výsledcích 2:0 a 3:1 postoupil do dalšího kola, ve kterém na něj čekal Standard Lutych. V prvním zápase vedli svěřenci trenéra Erika ten Haga už 2:0, jenže poté dokázal soupeř srovnat, čímž dal odvetě hrané v Johan Cruijff Areně zcela nový náboj. Na tu se ale Ajax připravil velmi dobře a po vydařeném prvním poločase z toho byla poměrně jednoznačná výhra 3:0. Naopak v lize nepodává parta okolo kapitána Veltmana tak přesvědčivé výsledky. V úvodním kole totiž gólem de Ligta z 88. minuty vydřeli bod za remízu s Heraclesem Almelo a naposledy je proti Venlo zachránil gól z penalty, která také přišla až těsně před koncem utkání.
Hezký středeční večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Kvalifikace Ligy mistrů se už blíží ke svému konci a tento týden jsou na programu první zápasy závěrečného předkola. My se v tomto online přenosu zaměříme na zápas, ve kterém změří své síly AFC Ajax a FC Dynamo Kyjev. Úvodní výkop je naplánován na 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.